Kiedy przestanie istnieć KGHM?

Poniżej moja interpretacja wykresu ceny miedzi w okresie minionych ponad 100 lat:

Środek symetrii tego wykresu znajduje się gdzieś pomiędzy 1969 a 1973 rokiem. To wtedy nastąpiło załamanie powojennego systemu monetarnego z Bretton Woods opartego na wymienialności amerykańskiego dolara na złoto i weszliśmy we współczesne inflacyjne czasy.

W mojej interpretacji te “współczesne czasy” skończyły się w 2008 roku i świat wszedł wtedy w “przyszłość”, która na razie jest dla nas w dużej mierze niezrozumiała.

W powyższej interpretacji dołek ceny miedzi z początku 2016 roku odpowiada w tej symetrii środkowej szczytowi z 1929 roku i obecnej progresji czasu od 2016 roku odpowiada cofanie się w czasie od 1929 roku.

W tym ujęciu najlepszym momentem na sprzedaż miedzi – a zatem i akcji KGHM – będą okolice 2024 roku, a gdyby ceny miedzi rzeczywiście spadły do okolic 2028 roku do poziomów z lat 1999-2001, to nasz narodowy koncern miedziowy zapewne by wtedy zbankrutował (podobnie zresztą jak i Polska).

Podsumowanie: moje czary mary na wykresie ceny miedzi sugerują, że cena miedzi pozostanie generalnie wysoka/będzie lekko rosnąć do okolic 2024 roku, po czym nastąpi jej 4-letnie załamanie do poziomów z lat 1999-2001. W takim scenariuszu pod koniec przyszłej dekady dalsze istnienie KGHM (a zapewne i Polski w jej obecnym kształcie) stałoby się wysoce wątpliwe.

Komentarze

 1. wojciech.bialek (Autor
  Wpisu
  )

  @Carrie-Anne:
  “Witam Szanownego Gospodarza w nowej odsłonie!”

  I ja Panią witam. Zapraszam na dłużej, bo chyba nam się kobiety jakoś wykruszyły ostatnio i zrobiło się trochę nudno.

  1
  1. Carrie-Anne

   @WB

   “I ja Panią witam. Zapraszam na dłużej, bo chyba nam się kobiety jakoś wykruszyły ostatnio i zrobiło się trochę nudno.”

   Nudno i owszem. Wypuścił Pan kilku (chrono)politykierów spod klucza i w kółko to samo na swoich katarynkach 🙁

   1
 2. Andrzej

  Tauron, obarczony blisko 12 mld zł długu, rozważa sprzedaż części aktywów, w tym ciepłowniczych, gazowych i atomowych. Jeśli się uda, zainwestuje w zielone moce.

  O tak się konczy kozakowanie , GUY tak twoi pisowcy robią biznesy na państwowym , zainwestowali w WYNGIEL a teraz będzie wielka WYPRZ

 3. Andrzej

  Panie WB , w normalnym kraju za to co zrobił WIRTH z KGHMem i wywaleniem 30 miliardów w błoto na szczycie cen miedzi byłby kryminał a u nas nic , dojna krowa została wydojona i wypluta ,sprzedać telefonie komórkową która dywersyfikowała działalność to trzeba być wyjątkowo tępym albo mieć złą intencje.

 4. Andrzej

  Mam złą wiadomosc dla GUYa pisiorka , wysadzić ich z siodła może tylko kryzys na swiecie tak jak PO wysadził kryzys po 8 atach rządów , dlatego chciałbym żeby oni wygrali te wybory jesienią i wypili PIWKO któe naważyli

  3
  1. tinley

   Niestety tak to wszystko wygląda. Nie wiem co ten Kaczyński ma w głowie ale zachowuje się tak jakby po nim w POlskę miał łupnąć jakiś meteoryt i niczego nie będzie. Gierek przynajmniej miał jakiś plan. Głupi czy mniej głupi ale miał. Ten plan rozjechał mu się na skutek głupoty aparatu partyjnego i kryzysu surowcowego. A tu? Konsumpcja tylko rośnie. Plan taki: jest dobrze – sypiemy kasą. Jest źle – sypiemy jeszcze wiecej. Będzie nobel z ekonomii albo Nagroda Darwina. Nie wiem czy on zdaje sobie sprawę ze Glapiński tez ma ograniczone narzędzia ratowania budżetu bo nad nim jest jeszcze BIS który może szybko postawić do pionu. Może jemu chodzi o to żeby choć do historii przejść jak ten Gierek… Co prawda kraj zbankrutował, ale dobre panisko było.
   Słowem chciałbym aby PIS na jakiejś konferencji wyjaśnił narodowi jaki ma plan na wypadek kryzysu. Bo na razie gaz w podłoge i do przodu. Oni tak 8 lat zamierzają po bandzie jechać? Już wcześniej pisalem że skoro PIS obrał taką drogę to powinien ją dokończyć i to dobrze że wygra w październiku tylko tak trochę coraz bardziej przerażony jestem tym wszystkim. Oni teraz płacę minimalną chca podnosić co wykończy małych przedsiębiorców na głębokiej prowincji. Wywalili na wczesne emerytury tysiace ludzi, ma być jakiś kolejny wielki program socjalny jak dziś w radiu ktoś z PIS mówił. Może nauczyli się zmieniac miedź w złoto to i ma to ręce i nogi ale mam wątpliwości czy akurat to potrafią. Tymczasem w Niemczech zaczęło rosnąc bezrobocie.
   A opozycja? Cóż.. Oni ogłosili że chca na stałe dać 13-tą emeryturę. To też raczej normalne nie jest.

   3
 5. podtworca

  Bankructwo 2024, zatem zostało jeszcze kilka lat, żeby zrenacjonalizować po rynkowych cenach resztę firm. Potem znowu się okaże, że komuna jednak nie działa i odda te firmy wierzycielom jak po 89-tym.

  3
     1. poundland

      He, he … dobre !

      Z przyjemnością witam Pana w nowej witrynie.

      A propos KGHM – pamiętam jeden z Pana wpisów, w którym pisał Pan o okresie około 2020 roku jako dobrym czasie do akumulacji akcji KGHM. Czy pamięta Pan ten wpis i czy coś się zmieniło w tej kwestii ?

      1
 6. podczaszy1

  Z tego wynika,że Janusz Lewandowski/ niestety nie znam pseudonimu/ miał rację na początku lat 90-tych żeby opchnąć ten KGHM za 400 mln USD. Nie byłoby żadnych afer i cały kłopot spadłby na nabywcę /ciekawe jakiego wyznania/.

  3
 7. Andrzej

  Pisiorki mają tą przewagę nad resztą ,która by obiecała i chciała rozdawać,że tamci tylko obiecywali a PiSiorki NAPRADĘ 70 miliardów rozdali , wiadomo kto te luki uzupełni bo napewno nie BIEDNI , janosikowe zapłacą ci którzy trzymają 600 mld na kontach najwięcej w historii .

 8. Andrzej

  Powiem Wam,że za kadencji pisiorków możemy dogonić pensje unijne i to bardzo szybko , wystarczy dać zamiast 500 to 1000 plus na dziecko , wtedy żadna matka z 2 dzieci nie pójdzie do polskiego Janusza Biznesu tyrać za 1800 netto .

  Jarek mnie przekonał , idę zagłosowac na PiS , a może w kolejnej kadencji będą już płacić przed wyborami na dorosłe dzieci bo któryś już o tym przebąkiwał .

 9. konsultant121

  Ale wycie.Znakomicie.Nareszcie rynek pracownika.Pracodawca ma płacić godziwie żeby nie opłacało się brać 500+ ×2.
  Za miske ryżu za Rudego pracowaliście i chwaliliście☺ Skończyły się czasy taniego pracownika.Jak chcecie to szukajcie na Ukrainie.

  6
 10. Andrzej

  Na miejscu PO poszedłbym za ciosem przed wyborami ,OBIECAŁ EMErytoM 1000 plus miesięcznie a pracownikom minimalna pensja na poziomie sredniej pensji obecnie i dogonilibyśmy Europe już w 2019 roku , przecież te podwyżi PENSJI to musi dać Janusz Biznesu a ile ZUS by zyskał .

  Może Grzesio skorzysta z pomysłu.

  4
 11. konsultant121

  Hehe ale wycie.Piękne to jest.Mieć program w punkcie jedynym -dorwać się do władzy opluć przeciwnika, wiarę i rozwalić szkołę. Juz naród zmadrzal i nie slucha cyberow i Andrzejkow. Jaki program miała opozycja? Ktoś wie? Został w ogóle przetłumaczony z niemieckiego czy nie zdążyli?

  11
  1. tinley

   No przepraszam. A jaki program gospodarczy ma PIS? Transfery socjalne i to wszystko. Do wszystkiego dopłacać. Do czynszów , do emerytur, do dzieci, krowy i świni. Cud prawdziwy normalnie.Nawet obiecanych meiszkan nie wybudowali. Obiecali tańsze mieszkania a sa najdroższe od dekady. To jest generalnei program grecki. Na pis głosują ludzie zideologizowani, stołkowi nepoci z rodzinami i nie mający większego pojęcia czym może się skończyć taka polityka. No, ale 1000zł przed wyborami czyli 80zł miesiecznie. Tyle to bez ruszania się sprzed komutera na promocjach bankowych mozna bez problemu zarobić.
   a ci drudzy madrzy robią z LGBT jakieś wielkie problemy tak jakby 6% elektoratu ideowej lewicy było ważniejsze niż socjalne problemy kilku milionów Polaków. Efekt widzimy. Myślę że PIS sam jest zaskoczony i zdaje sobie sprawę z miary oczekiwań a wszedł na śliską drogę.
   ps. Od lipca 2019 bedzie urynkowienie jednak cen pradu dla dużych i srednich przedsiębiorstw (tak jakby to w ogóle nie przełożyło się na kieszenie zwykłych Polaków 🙂

   5
 12. konsultant121

  Energetyką to się nie zajmujcie.Olbrzymie inwestycje muszą dokonać wyniki słabe kurs dyskontuje spowolnienie. Za rok najwcześniej myslalbym o energetyce.Dolar w cyklu 2009+ chodzi w latach 3 -5 -3

  1
 13. Guy Fawkes

  @WB

  //moje czary mary na wykresie ceny miedzi sugerują, że cena miedzi pozostanie generalnie wysoka/będzie lekko rosnąć do okolic 2024 roku, po czym nastąpi jej 4-letnie załamanie do poziomów z lat 1999-2001. W takim scenariuszu pod koniec przyszłej dekady dalsze istnienie KGHM (a zapewne i Polski w jej obecnym kształcie) stałoby się wysoce wątpliwe.//

  Przypomnę, że ten cały Hong Songbing (Murtibing?) prognozuje krach systemu finansowego na 2024.

  Czy mógłby Pan zamieścić jak najdłuższy wykres miedzi bez kresek i ew. na logarytmie please?

  1
 14. wider_swider

  dociekliwy54, bierzesz pod uwagę możliwość, że aktualny ruch spadkowy to jest dopiero X z Twoich oznaczeń, a przed kolejnym ruchem w dół wystąpi jeszcze jeden ruch trójfalowy jako Y które już wyznaczyłeś ? To X i Y w stosunku do W jest nieproporcjonalne w długości rozegrania.

  1. dociekliwy54

   Możesz mieć rację. Za krótko w czasie trwała Y w stosunku do W. Powinno być>61,8 jest ponad 50.
   Ale z drugiej strony, gdyby X liczyć nadal od spadającej gwiazdy do dziś i dalej, to byłby pewnie falą płaską. To rzadkość. No ale jeszcze Y nie powinien być krótszy od X a tu troszkę jest. Czyli w sumie Twoje zastrzeżenia mogą być słuszne i ten ostatni ruch w górę jest możliwy, co pewnie byłoby zaskoczeniem dla niedźwiadków.

   1
   1. mac-erson

    Ja też liczę się z przełużeniem konsolidacji na W20. Jeśli dołek ma być na przełomie czerwca / lipca to mamy jeszcze trochę czasu na konslidację / lekką zwyżkę aby w drugiej połowie czerwca dokończyć dzieła.

   1. red.007

    Kompletnie nie wiem.Moje kupione po 83,50,sprzedane po 102,80.
    Jest abc od kwietnia i 75 przy a=c
    https://stooq.pl/q/?s=kgh&c=5m&t=l&a=ln&b=1
    Był wpis:
    “mac-erson
    12 maja 2019 o 14:40
    Mnie wyszła koncepcja spadku KGHM do ok. 76zł. Na razie wydaje się to niedorzeczne ale zobaczymy…”
    Może być zygzak też skrócony 38,2% a< c<61,8% a i wówczas 87 możliwe.
    Ja trzymam się dodatkowo tego:
    "Guy Fawkes
    6 maja 2019 o 18:02

    @007

    Czyli KGHM-u dziś nie łapałeś na odbicie:))"

    "red.007
    6 maja 2019 o 18:13
    Pomyślę o zakupach na dłużej jak EUR/USD zejdzie poniżej 1,10.Spadek głównej pary w tym rozdaniu(korekcie W20) nie powinien zejść poniżej1,095.
    Potem mocny wzrost,pociągnie to do góry miedź.
    Jak będę miał trochę wolnego to w czerwcu parę słów napiszę."

    2
     1. red.007

      Wszystko może być,również 1,075.
      Tu chodzi o spojrzenie a co osoba,to inne widzenie.Staram się wyłapać formację a to na wygibusach jest trudne.
      Krótko:
      W moim rozumieniu od 2018 jest korekta ABC wzrostów od 2016,gdzie B to wzrostowa trójka sierpień-wrzesień.
      https://stooq.pl/q/?s=eurusd&c=3y&t=l&a=ln&b=1
      Sekwencja fali C od wrześniowego szczytu.Koniec fali 2(zygzak) w C był na styczniowym szczycie,koniec fali 4(płaska) w C był na kwietniowym szczycie.Zachodzą na siebie czyli C jest TUK.Od kwietniowego szczytu robimy ostatnią piątkę.
      https://stooq.pl/q/?s=eurusd&c=1y&t=c&a=ln&b=1
      Po głowie mi chodzi,że piątka od kwietniowego szczytu przybiera również TUK i zygzak rozpoczęty od majowego szczytu jest podfalą 3.Zatem spadamy obecnie trochę poniżej kwietnia,potem korekcyjna zabawa wzrostowa w podfali 4 i ostatni spadkowy zygzak w podfali 5 TUK-A
      Poziom 1,095 wynika z tego,że f5 w TUK nie może być większa jak f3.

      1
     2. mac-erson

      Wydaje mi się, że nie wiemy do końca jak głęboko spadnie KGHM po prostu strategia czekania i nie spieszenia się z zakupami i szukania dywergencji / formacji odwracających / skoków wolumenowych będzie chyba najlepsza.
      Podobnie z EURUSD tutaj zarówno możemy się zatrzymać na 1.09-1.10 jak również dobić do linii trendu w okolicach 1.07.

      1
     3. red.007

      @mac-erson
      To jest słuszna uwaga.Ponieważ KGH jest płynną spółką zatem rozważam zlecenie kupna z limitem aktywacji i limitem ceny.Mówiąc inaczej zakupy można wykonać na wzroście.Wówczas nie ma ryzyka łapania dołka.Oczywiście ustawienie odpowiednich limitów to osobna kwestia.Tak planuję ale czy wytrzymam i będę szukał dołka,tego jeszcze nie wiem.

     4. versus_one

      @Carrie-Anne

      Zaloguj się i wejdź na wykres. Są tam takie fajne zabawki dla każdego z AT coś w stylu Motivewave. To jedna z najlepszych platform, jakie widziałem za free. Jeśli zna się mechanikę działania narzędzia to można sobie nieźle ułatwić życie.

 15. konsultant121

  Dwa dni od wyborów i doznaję większego szoku, niż w dniu wyborów. Może moment wstrząsu sprawia, że ludzie pokazują prawdziwą twarz- jak my to pięknie nazywamy po „naszej stronie” – hipokryzja. Oglądam memy, które z ludzi robią klęczące bydło i mapy, które dzielą Polskę na lepsza i gorszą. Czytam o ciemnocie, sprzedawczykach, kołtunach, tępocie. Czytam o ludziach, którzy chodzą na pasku proboszcza. Czytam straszne rzeczy. To jest dopiero tragedia. I piszą to zdaje się Ci mądrzejsi, wykształceni i oświeceni. Wy zupełnie nie znacie tych ludzi. Nic nie rozumiecie. Nie znacie tej wsi i tych gmin i tych miast. Nie znacie najwyraźniej zwyczajnych problemów, zwyczajnych ludzi w zwyczajnym świecie. W świecie, w którym najczęściej wypłacana pensja w tym kraju, to 2000 zł. Tak pięknie mówicie o godności, o wykluczonych, o mniejszościach. Słucham od kilku lat tych aktywistów społecznych, tych walczących o prawa kobiet. I mam wrażenie, że to jest jakiś cholerny teatr. Jakby rzeczywiście wcale nie chodziło o człowieka. A gdzie są prawa kobiet, kiedy mówimy o Halinie z czwórką dzieci, dla której 2000 zł to jest właśnie godność, to są właśnie prawa kobiet !!! Bo nie jedna Halina może teraz kupić dziecku trampki i ananasa i jeszcze sobie żakiet na komunie syna i farbę do włosów w kiosku, żeby jej sąsiadka nałożyła. Od kogo chcecie się oddzielić rysując te mapy podziału ? Wy – którzy krzyczycie o przyjmowaniu uchodźców, drwiąc z ludzi, którzy się ich boją, chcecie budować mury przed tymi, których zwyczajnie nie rozumiecie. Może im zbudujmy pisowskie obozy ? Czujemy się lepsi, bo mamy czas pojechać bronić puszczy przed wycinką, wtedy, kiedy ciemna masa zasuwa na PKB. Czujemy się lepsi, bo mamy karnety na Jogę za 200 zł drwiąc z ludzi, którzy od dziecka swoją duchowość rozwijają w kościele – bo tak zostali wychowani. Bo tam jest ich Joga. Kiedy potrzebuję odpocząć od kupy bezwartościowych medialnych śmieci, pozornych akcji pseudodemokratów, wyliczonych i niezbędnych im do zbierania fejmu w mainstreamie jadę sobie na wieś. Do tych ludzi z których drwicie. Bliskość prawdziwych problemów i prostych ludzi, którzy żyją jak zostali nauczeni, borykając się z codziennością daje mi zawsze nie tylko spokój, ale zdrową perspektywę. Im więcej kiedyś zarabiałam, tym więcej czasu spędzałam z ludźmi, którzy nie zarabiali. Dla zdrowia i z troski o siebie. Jak można tak gardzić ludźmi ? Od trzech lata proszę, by nie wyśmiewać się z tych, którym 500 plus dało lepsze, godne życie. Piramida potrzeb człowieka nie zaczyna się od teatru i kosmetyczki. Są rodziny, które dostały 2000 zł i więcej pomocy. Można i owszem dyskutować o tym, skąd te pieniądze brać i jak dystrybuować, ale nie wolno mówić, że to pieprzona patologia dała się kupić. Jak Wam nie wstyd śmiać się z emerytów, którzy dostali 1000 zł i poszli zagłosować na Pis. Przecież Ci ludzie żyją na granicy ubóstwa. Moja mam jest sama i ma 1500 zł emerytury, a 800 zł opłat. Ci ludzie od lat nikogo nie interesują. Chyba, że przed wyborami. Nikt realnie nie rozwiązuje ich problemów. Na jaką orbitę odlecieliście, że tego nie rozumiecie ? Nie spodziewaliście, że ludzie pójdą na wybory bronić swojego Kościoła ??? Świata w którym żyją całe swoje życie i który znają? Który daje im poczucie bezpieczeństwa? To po cholerę Wam to wykształcenie, skoro nie rozumiecie prostych prawd. Drwiliście z tych, którzy poszli obronić swoją godność do urn. Bo się zwyczajnie boją. To nie jest śmieszne, że co 10 osoba nie wie, co znaczy skrót LGBT. Ale to nie powód, by z tych ludzi drwić. Oczywiście, że się boją. To świat ich wartości, którego będą bronić. Im bardziej będziemy ich wyśmiewać, tym bardziej się będą mobilizować. Intelektualiści i wykształciuchy oderwani od zwykłej ludzkiej wrażliwości, to dla nich właśnie ten obcy. Nie sztuką jest szydzić, sztuką jest opowiedzieć im tak, żeby rozumieli, o czym do nich mówicie. Jest mi wstyd.

  20
  1. digesting slowly

   Dla nich tolerancja znaczy tyle co aktywne uczestnictwo w pejsatej propagandzie LGBT, oraz dokonywanie wściekłych ataków na KK, katolików i polskość.Tu chyba nie chodzi stricte o nienawiść do Polaków, po prostu ktoś ma interes w tym by Polacy to była tania siła robocza, i przejęcie całego majątku narodowego. Według niektórych wróżb, w 2024 Polska przestanie istnieć i cały majątek zostanie przejęty, w tym oczywiście KGHM.

   1
 16. Andrzej

  Konsultant zapomniałeś ,że obecnie 500 plus na pierwsze dziecko będzie mniej więcej wyglądało tak 5 iliardów na pierwsze dziecko dla najbogatszych i 500 milionów dla najbiedniejszych bo ta twja typowa Halina z pensją 2000 zł już brała na 1 dziecko z racji niskich dochodów , osobiście bardzo mnie cieszy rozdawnictwo PiSu i chće WIęCEJ I SZYBCIEj , sam idę z rodziną na nich zagłosowac a na najbliższych imieninach wszytkich do tego pomysłu przekonam , uważam że PIS robi świetnie dla Polakó kosztem Januszy Biznesu którzy mają 600 miliardów na kontach ,wręcz przyspieszyłbym zabranie Januszom kosztem 95% społeczeństwa a potem bym jeszcze szybko wydał to 400 miliardów które leżą bez sensu na kontach NBP , życze Polakom szybciej i więcej kiełbasy wyborczej , w koncu życie ma się tylko jedno i fajnie mieć kasę na wszystko .

  3
 17. Guy Fawkes

  @@

  Komentarze pryncypialnie krytykujące podnoszenie płac kojarzą mi się z reakcyjnymi reakcjami na wprowadzanie kolei żelaznych.:)))
  Albo chcemy na wieki pozostać rezerwuarem taniej siłki roboczej, skansenem, albo musimy inwestować w produktywność. Podnoszenie płac inicjuje w gołowach naszych sławnych biznesmenów ból egzystencjalny. Już nie wystarczy zaopatrywać najmitów w cepy z mocnego drewna.

  //Cep zbudowany jest z dwóch kijów: dzierżaka (dłuższego) i bijaka (krótszego, zwykle dębowego). Ich cieńsze końce połączone są rzemieniem (czasem wysuszoną skórą z węgorza[1]) – zwanym gązwą lub gackiem, a na Zamojszczyźnie kapicą – lub metalowym przegubem, nazywanym ósemką.//

  //…dobry młocek jest w stanie zmłócić bez wiania: pszenicy lub żyta snopów 60 (po 9 kg), jęczmienia lub owsa 90 snopów (po 6 kg). Licząc zaś na miarę, ziarna oziminy 1,25 – 1,85 hl, jarzyny 1,85 – 2,5 hl.//

  Sławni biznesmeni muszą mieć impuls do inwestowania w produktywność, w maszyny, już nie tylko w maybachy i baseny comme on!
  A wy nieuleczalnie zaczadzeni liberalizmem a’la tow. Balcerowicz dla ubogich w duchu white niggerów kolonialnych, dostarczycieli taniej siły roboczej i emigrantów.

  No i rzeczywiście, według oficjalnych danych brytyjskich liczba Polacków w jukeju spadła znacząco.

  Znać kupca?:)))

  6
 18. konsultant121

  @guy
  Są opinie ze 500+ to za dużo w stosunku do średnich zarobków. To lepsze QE niż w bankach centralnych zarządzanych z Rzeszy☺ To w takim razie pensje niech rosną szybciej niż socjal .

  4
  1. Guy Fawkes

   @Podczaszy

   //…do towarzyszy z POPIS-u//

   To jest dobra figura erystyczna ten POPIS.:))
   Głosowałem (przypadkowo) na Zajobbik, ale oni się do niczego nie nadają. Z obawy przed roszczeniami, chodziło mi tylko o to, żeby blisko centrum tak na wszelki wypadek był jakiś skarżypyta you know.
   Ale jak się posłucha pana Kleksa, który po wyborach dorwał się do mikrofonu, bo w czasie kampani był schowany w szafie, to się robi słabo. A Braun, sorry Gregory[sic!] pomylił się z powołaniem. Chce być świetszy od papieża i to każdego. A przy tym mimo swojej mniemanej świętości brzydko się chwytał, razem z Urbanem grzał jakieś pierdoły o burdelach ukraińskich.
   Głupio zrobiłem, bo oni są nawet za słabi na rolę skarżypytów, jestem niezadowolony.
   Staś kataryniarz też nie narusza partytury ani o pół kroku. Na początku filmu Staś wyjaśnia przez zaciemnanie fenomen ”rozłamu” na Polskę wschodnią i zachodnią. Możesz sobie Waszmość porównać z analizą Agnosiewicza i moją. Żenująca ta Stasiowa partytura. GRUbo żenująca.
   https://www.youtube.com/watch?v=veLE1J2XBy4

 19. digesting slowly

  @WB

  A może to był taki plan? Rozbiór Polski do 2024? Trzeba przyznać że przez 8 lat rządów PO KGHM była sukcesywnie niszczona. “Inwestycje” w Chile czy Kanadzie itd. to nie były żadne inwestycje, tylko wyprowadzenie miliardów z kraju. To samo z energetyką (kopalnie), miały być zamknięte. To samo z innymi podmiotami, np naszym narodowym przewoźnikiem LOT, miał być zlikwidowany.

  9
  1. mac-erson

   spoko zaloguje się na Twój email. Ja już nie podaję swoich zagrań bo po co ułatwiać Andrzejowi robotę 🙂
   Od jutro do poniedziałku ze względu na wyjazd do Karpacza ze znajomymi będę słabo dostępny.

 20. Guy Fawkes

  @Podczaszy

  Jest jeszcze jedna rzecz rozczarowująca. Prowadzący wywiad zapytał czy Staś nie zechciałby włączyć się do tej całej Konfederacji. Moim zdaniem taki Staś kataryniarz jako osoba wybitna, komunikatywna i budząca zaufanie, mógłby zupełnie zmienić obraz Konfederacji, która składa się z gromady wiecznie młodzieńczych ”dziarskich chłopców” i kilku starych niekompatybilnych wariatów. To móglby być game changer. No i Staś odpowiedział odmownie a jego motywacja była czysto egoistyczna, nawet hedonistyczna. Żadne tam że ”ojczyzna w potrzebie” nie ma znaczenia. Very disappointing.

 21. dino54

  Konsultant121
  Pisze Pani ze duzo Pani zarabia to jaki jest problem zeby swojej mamie ufundowac 500+ lub zabrac mame do siebie, koszty utrzymania spadna a nie ogladac sie zeby inni obcy ludzie zlozyli sie na 13-tke mamie.Przeciez to nie Kaczynski z wlasnych pieniedzy funduje te 13-tki.

  1. konsultant121

   Są ludzie którzy nie mają opieki i niskie emerytury.Nigdy w 30leciu pokomunistycznym nie dostali gratisu .Dlatego nie dziwie sie ze idą głosować na PiS. Jeśli uważa Pan ze 5000+ miesięcznie plus 2000 z inwestycji plus 600 zl ze służby to dużo ..

   3
 22. Guy Fawkes

  @Dino

  Czemu udajesz, że @konsultant to ”Pani”, skoro każdy na blogu wie, jak jest?

  //Powinna sie wlasnie Pani wstydzic ale za siebie ze wyciaga Pani reke do tej biedniejszej czesci spoleczenstwa.//

  Co? Znowu młoda wykształcona z wielkich miast pedagogika wstydu? Uczą czegoś jeszcze na tzw. uniwersytetach poza pedagogiką wstydu, nieodróżnianiem przodka od tyłka i aportowania?:))

  A dlaczego akurat w Polsce mielibyśmy się wstydzić ”zabierać biednym”? To niby skąd bogaci …Amerykanie mają hajs, jak nie z zabierania biednym. Pieniądze nie idą od bogatych do biednych, tylko odwrotnie, od biednych do bogatych. No ale oczywiście my się mamy wstydzić, czyli pozostać biednymi i nie zmieniać cashflow tak czy nie?

  3
 23. cebeerxx

  “plus 600 zl ze służby to dużo”

  Hahaha, maciarowy leszcz jednak biega po lesie z paintballem a jeszcze parę tygodni temu zarzekał się, że nie, że raz w życiu był na imprezie firmowej. No chyba, że miał na myśli imprezę z udziałem Miśka 😉

  3
 24. Andrzej

  Ja osobiście głosowałem raz na Po i raz na PiS dla jaj , a teraz zagłosuję z całą rodziną kto da więcej , i powiem szczerze ,że te 500 zł przy obecnych podwyżkach wszystkiego mnie nie zadowala , chce 1000 zł na dzieciaka i chcę żeby w koncu zabrać 600 mld tym Januszom Biznesu któzy trzymaja najwięcej na lokatach w historiibo 30 lat okradali Polaków żałośnie niskimi pensjami a potem chcę dostać kolejnego 1000 zł na każdego członka rodziny z tej kasiory w NBP 400 miliardów , Ogłaszam ,że wszędzie będę nawoływał Polakó żeby sprzedali swój bilet wyborczy jak najdrożej , koniec podwyżek pensji przez polskich Januszy Biznesu po 20 zł rocznie , mój sąsiad mający firme budowlaną śmieje sie z mojej żony pracującej u polskiego Janusza Biznesu że po studiach zarabia 2500 a u niego jak to mówi byle De.il na budowie ma 4000 zł ,CZEKAM na PROPOZYJCJE sprzedania swoich głosów z rodziną , może być licytacja na Allegro.Nie może być tak że 5 % milionerów dyma 30 lat 95% biedoty zarabiającej tylko na opłaty u polskiego janusza bizznesu.

  4
    1. cebeerxx

     Thanks, chociaż jeden który skóry nie zedrze. Swoją drogą, doświadczenie a’la Kaczyński z dzisiaj – 2 kilo ziemniaków w taniej Biedrze – 6,5 PLN. A w zeszłym tygodniu wyjąłem ze skrzynki podwyżkę śmieci od czerwca. Nikt się nie bawi w jakieś udawanie – 100% do góry, a jak. Jeśli jest jeszcze ktoś, kto wierzy w 2% inflację , jak podają oficjalne czynniki, to dysponuję namiarem na dobrego psychiatrę.
     Andrzej ma rację, jeśli 1,5% odsetki minus podatek nie są w stanie zmusić kapitalistów do wyjęcia pieniędzy z banków i puszczenia w obieg, to PIS powinien sięgnąć do niestandardowych rozwiązań i im pomóc. Myślę, że jest milczące przyzwolenie większości społeczeństwa.

     2
   1. mac-erson

    U mnie woj. łódzkie siła robocza (technicy sceniczni) mają 300zł dniówki (10-12h pracy). Wystarczy sobie przemnożyć.
    Nie są to debile ale też przyuczenie do zawodu w miarę bystrego człowieka to 1-2 miesiące.
    Stawki poszły o 50% przez ostatnie 1-2 lata.

 25. Kanoniers.

  Nie obrażając nikogo bo wszyscy szukamy najlepszej drogi do sukcesu ale coś tu jest nie tak…

  Jeszcze chwilę temu tydzien,-dwa wszyscy widzieli hossę i wzrosty powyżej 3000 , teraz nagle wszyscy widzą spadki

  Zastanawiam się czy emocje nie są zdecydowanie głównym doradca …

  1. wojm

   Na sytuacja na S&P500 uległa zmianie. Dziś na daily przełamane zostało wsparcie 2790 – 2824 w cenach close. Dodatkowo naruszona została średnia dzienna EMA200. Mamy teraz sekwencję niżej położonych high (01.05 i 16.05) i low (13.05 i 29.05) oraz krótkoterminową linię trendu spadkowego poprowadzoną po high z 01.05, 03.05 i 16.05. Potencjalny zasięg tej korekty dla mnie to 2725 – 2730 i tam może być okazja do L. Na H1 i H4 sekwencja niżej położonych high i low, kurs jest poniżej średniej EMA200 i średnia ma kierunek down. Na tych interwałach S na korektach.
   Jeśli do końca tygodnia zamkną się powyżej strefy 2790 – 2824 to będziemy pułapkę na misia i na daily znów wróci L do gry.
   Dla mnie ropa na daily ma strefę wsparcia 57,30 – 58,20. Dziś została naruszona, po czym atak byka chyba zrobił wrażenie na misiu Świeczka dzienna wygląda optymistycznie. Jak dla mnie min. zasięg korekty został zrealizowany.

 26. eWiggin

  @andrzej
  Z jednej strony dobrze, żeby pisiorki wypiły swoje piwo ale nie można im dać większości konstytucyjnej, więc z tym głosowaniem na nich to chyba przesada. Lepiej w ogóle nie pójść na wybory.

  3
  1. Andrzej

   Rób jak chcesz , ja głosuję na tego kto zapłąci więcej za mój rodzinny bilet wyborczy , TUSK 500 mld zrobił nowych długów , a jak będą mieli siłe zmienić konstytucje niech zmieniają i tym januszom biznesu co mają 600 mld na kontach jeżeli tylko mi za to zapłacą , trzeba myśleć przez pryzmat swojego portfela , ale za większość konstytucyjną to chcę 2000 plus na dziecko i 2000 plusna rodzica i mogę naganiać miesiącami wszystkich jak ksiądz a co mi tam pojadę potem za zasłużone wakacje a januszowi biznesu za najniższą krajową każdy będzie mógł napluć wiadomo gdzie. ZMĄDRZAŁEM nie będę głosował za darmo na krzywy ryj.

   4
 27. cebeerxx

  “gdzie są kupujący dołki na polskiej energetyce WYNGLOWEJ?”

  Pamiętam takiego zaprzysięgłego pisiorka o ksywie bartalsi, coś ostatnio zniknął albo nadaje pod innym nickiem. Brał przy 2,20 i zarzekał się, że będzie sukcesywnie dobierał na spadkachy, nie wiem tylko, czy ma za co. Wypłacają już na to pierwsze dziecko?

  3
  1. digesting slowly

   Zazdrościsz mu dzieci, akcji, czy pieniędzy? Typowy antypisowiec. Zacietrzewiony, zawistny i prymitywny. Co Ciebie obchodzą czyjeś inwestycje, czyjeś pieniądze i czyjeś życie? Dużo już zarobiłeś na tych krótkich które na pewno od dawna masz na Energetyce? Bo skoro od dawna wiesz że będzie mocno spadać, to chyba byłbyś głupi, nie zarabiając na tym, prawda?

   2
 28. Guy Fawkes

  @Ewiggin

  //…ale nie można im dać większości konstytucyjnej…//

  :))))))

  No co za upadek na duchu, comme on!
  Choć zacząłem się ostatnio zastanawiać, czy totalsi to nie są jacyś agenci, którzy pracują właśnie na większość konstytucyjną PIS. Serio. Przecież co krok to wariactwo, że aż w d… szczypie.
  https://wpolityce.pl/polityka/448743-poznanski-kod-chce-upamietnic-szarego-czlowieka
  https://wpolityce.pl/polityka/444153-parodia-lider-kodziarzy-wydziera-sie-na-rzad

  A swoją drogą, to chętnie zobaczyłbym jakąś normalną partię proniemiecką, nie ze Stasi you know, racjonalną.

 29. Guy Fawkes

  @Ewiggin

  Moim zdaniem jeśli PIS nie popełni jakichś rażących błędów, to jesienią przekroczy 50%, bo po pierwsze, ostatnie wybory były najtrudniejsze dla PIS, a po drugie zgarnie 5% z puli K15+Konfederacja. Ludzie nie lubią marnować głosu.
  A gdyby PIS uchwalił jakąś ustawę anty447, to może się zbliżyć do 60%.

  1. cebeerxx

   Ja jestem jeszcze tańszy, właściwie bezkosztowy. Wykręcą 50% hossę i dożywotnio mają mój bilet wyborczy. Jeszcze na koniec dorzucę im z PITa 300 tys na amunicję do paintballa i kiełbaski na imprezę plenerową konsultanta z Miśkiem.

   2
    1. cebeerxx

     Uczciwie zarabianie na giełdzie i płacenie od tego ryzyka haraczu na twój lebensborn to dla ciebie skubanie własnych rodaków???!!! Chyba z tej euforii wyparowały ci resztki rozumu z tej pisowskiej bolszewickiej łepetyny. Niemniej mój bilet wyborczy i tak macie zaklepany.

     3
 30. Kanoniers.

  I zapanowała cisza… Niestety bo nie zagrałem i żałuje bardzo idą spadki bo tak jak pisalem ropa pociągnie indeksy w dół …
  Zastanawia mnie tylko skąd te prognozy ataków na nowe szczyty się pojawiły ? Nie jest to pytanie złośliwe a raczej żeby się dowiedzieć gdzie jest to czego nie widziałem

  1. aldeks

   Ja nie wykluczam wzrostów. Sytuacja techniczna WIGu20 przypomina mi maj 2012. Wtedy maj był ostatnim miesiącem spadków. ( W paru analizach o końcu spadków w maju 2019 mówił Pan Wojtek). Również Fibonacci czasowy zaczepiony we wrześniu 2016 (początek ostatniej fali wzrostowej) pokazuje maj 2019 jako możliwy ostatni miesiąc spadków. W roku 2012 w czerwcu indeks WIG 20 odrobił całe spadki z poprzedniego miesiąca. Tak ja to widzę.

 31. podczaszy1

  @ Guyfawkes13
  Nie rozumiem po co słuchasz Korwina czy Michalkiewicza. Ni cholery nie rozumiem. Twoje towarzystwo to raczej Sakiewicz, Targalski, Morawiecki, Kaczyński.
  Tych słuchaj, a nie ciągle Kleks to, a Kataryniarz to.

  2
  1. Guy Fawkes

   Słuchałem różnych po wyborach, żeby się zorientować w reakcjach.
   Sakiewicz jest daremny, cienki i żenujący. Razem z tym całym gapolem.
   Stevena Hawkinga geopolityki słucham rzadko, bo w zasadzie to propagandysta.
   Morawiecki i Kaczyński jeszcze mi poważnie nie podpadli, więc mają kredyt zaufania.

   Chciałbym znaleźć jasnego idola z sercem po prawej stronie, ale to bardzo trudna sprawa. Nie ma kogoś takiego w tzw. obozie narodowym. Wszyscy mają poważne mankamenty, dlatego z tej mąki nie będzie chleba.

   Nie potrafią wykorzystać nawet takiego za przeproszeniem daru niebios, jak just act. Już nawet nie wiem czy nie potrafią czy nie chcą. Najbardziej wiarygodny wydaje się Braun, ale on ma z nich wszystkich największy polityczny antytalent. Jak się czegoś dotknie to jest gwarancja klęski. Kleksa trzeba kneblować i chować do szafy, a kataryniarz jest spełniony, szczęśliwy i zadowolony. W tym miejscu chciałem napisać coś po męsku kuchenną łaciną, ale nie chcę, żeby mnie pan Wojtek zbanował, więc powiem tylko: a niech ich wszystkich gęś pokopie!
   Szkoda Kraju. Boję się, co będzie jesienią i chciałbym żeby ktoś patrzył PISowi na ręce. Ale nie ma kto!

   Mówiłem już, że Jobbik jest potrzebny, ale nie ma komu go zrobić. To nie są poważni ludzie polityczni.

 32. podczaszy1

  Dotychczas do liczenia głosów wykorzystywano serwery rosyjskie i frekwencja wyborcza była na poziomie 25 %. Teraz korzystamy z serwerów amerykańskich i mamy frekwencje wyborczą na poziomie 45 %. Zawsze mówiłem,że co amerykańskie to jednak amerykańskie. No oczywiście jak przejdziemy na serwery izraelskie to osiągniemy około 90 % frekwencję wyborczą i jak za czasów PRL nie ważne będzie czy ktoś poszedł na wybory czy nie, bo i tak okaże się,że był.
  Rżnijcie głupów dalej.

  4
  1. cebeerxx

   Obsługa izraelskich maszyn to wyższa szkoła jazdy wymagająca specjalnych kwalifikacji:
   “Dzieci szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego uczęszczały do szkół żydowskich, czyli do powołanego w 1989 roku Zespołu Szkół Lauder-Morasha. Placówka znajdująca się nieopodal Synagogi Nożyków w Warszawie została ufundowana przez Ronalda S. Laudera, amerykańskiego biznesmena pełniącego od jedenastu lat funkcję prezesa Światowego Kongresu Żydów.”

   7
 33. Guy Fawkes

  @Podczaszy

  // Boję się, co będzie jesienią i chciałbym żeby ktoś patrzył PISowi na ręce. Ale nie ma kto!//

  Nie o to chodzi, że PIS jest jakimś słabym ogniwem, bo w porównaniu do totalsów to jest żelbeton.
  Chodzi o to, że są poważne ciśnienia miażdżące w ramach podstolika Intermarium.

  Jeżeli miałbym szukać motywu katastrofy smoleńskiej, to zacząłbym go szukać na wykresie luki VAT w kontekście podstolika Intermarium i roszczeń.
  https://www.pwc.pl/pl/biuro-prasowe/images/luka-vat-2017.jpg
  Wykres nie ma ostatniego roku, obecnie jest na poziomie 2007 w stosunku do PKB. Po katastrofie smoleńskiej nie stało się nic istotnego, opróż bezprecedensowego drenażu Kraju.

Dodaj komentarz