Świece zostały rzucone: atak!

Zgodnie z sugestią sprzed tygodnia (“Świece zostały rzucone: przełamana linia trendu spadkowego“) WIG-20 wzrósł w ciągu minionych 5 sesji, ale niestety zrobił to zupełnie inną ścieżką niż ta sugerowana przez proponowaną przeze mnie analogię.

Długo próbowałem opisać powstałą sytuację, tak by uzyskać dla niej kilka historycznych precedensów. Ostatecznie spodobała mi się taka mocno zmanipulowana formuła: “w przynajmniej rok od ostatniego rocznego maksimum, po długim okresie dystrybucji (mierzonej udziałem liczby czarnych spadkowych świec i po spadku do wielomiesięcznego dołka, WIG-20 rośnie w 2 sesje o ponad 3,5 proc. wychodząc na przynajmniej 8-sesyjne maksimum”. W przeszłości znalazły się tylko 2 epizody, które odpowiadały temu wymyślnemu opisowi:

Poniżej synchronizacje obecnej sytuacji z tymi dwoma precedensami:

W obu przypadkach wyciskanie krótkich pozycji trwało jeszcze przez kolejne 2-6 sesji, a potem rozpoczynała się kolejna fala spadkowa. Niestety później się wszystko zaczyna rozjeżdżać. Pod jesienią 2008 roku ten spadek jest tylko elementem 2-miesięcznej ostatniej korekty wzrostowej ówczesnej bessy, które się ostatecznie kończy w 3,5 miesiące po takim jak piątkowy sygnale. Na przypadku sygnały z końca 2015 roku ten kolejny spadek był ostatnią falą ówczesnej bessy na GPW, która zakończyła się w miesiąc po sygnale (chociaż formalnie WIG-20 zaliczył nowe dołek po referendum brexitowym, więc teoretycznie sekwencję grudzień 2015-marzec 2016 można też potraktować jako nieregularną płaską ostatnią korektę bessy).

Podsumowanie: dwie znalezione historyczne analogie dla ostatniego zachowania WIG-u 20 sugerują kontynuację odbicia w górę przez kolejne 2-6 sesji i później spadek do 13-24 sesji po sygnale

Komentarze

    1. mac-erson

     W sumie masz rację rynek i wykres pokażą wszystko. Jak Wig-Banki przebiją 7200 zacznie się hossa. Jeśli odbiją od oporu powrót do bessy. Ja nie jestem zafiksowany na spadki. Ale prawdopodobieństwo układów z przeszłości wskazuję, że jeszcze hossa się nie zaczęła. Na razie jesteśmy w swingu wzrostowym na W20 i nie należy się aż tak bardzo spieszyć z S-kami.

     1
 1. bartek

  jedna z bolaczek GPW byl brak etf na inne indexy niz wig20 – czyli sh!t sh!tow aka wkonomioa spoleczna czyli spolki kontrolowane przez tzw panstwo – czyli kolesi ktorzy wygrali wybory i rozdzilaja łupy

  przykllad obecny prezes PKN – w latach 2006–2015 wójt gminy Pcim, teraz szef PKN, niech kazdy przemysli sobie inwestycje w WIG20

  11
    1. Panpozwoli

     Tu nie ma zadnej zagadki. Raptem w zeszłym tygodniu zrobiliśmy nowe dołki prawie wszędzie. A tu czytam o “budowaniu pozycji L”. Tu nie ma na czym budować,chyba że na jednej piątkowej świeczce. Ale do tego celu to trzeba chyba używać max interwałów godzinowych. Na 1D i wyższych nawet po dużych wzrostach trend jest spadkowy i pewnie będzie spadać.

     2
     1. artysta_malarz123

      Ja odniosłem się tylko i wyłącznie do wpisu i kresek karnaka – co widzisz na obrazku, abstrahując od wszystkich innych uwarunkowań, chcąc się dowiedzieć czy Karnak zagrał pod to, co rysował czy dalej trzyma krótkie.

      1
      1. Panpozwoli

       Obrazek wszyscy mają ten sam.Karnak tylko domalował dwie kreski z wielu możliwych. Tam nie ma nawet jeszcze impulsu z dołka, o jakiejś jego korekcie nie wspominając. Czyli należy przede wszystkim brać pod uwagę możliwość, że jesteśmy w jakiejś korekcie w trendzie spadkowym. Jak się korekta skończy wrócimy do trendu.

       1
 2. Guy Fawkes

  @Podczaszy

  //„Prawicowy nacjonalistyczny rżąd Polski”.
  To mi wystarczy. Reszty nawet nie czytam.//

  Według powszechnie przyjętych kryteriów, tak właśnie jest, nasz rząd jest ”nacjonalistyczny i prawicowy”. A jak sobie Waszmość wyobrażasz rząd bardziej prawicowy i nacjonalistyczny?? W mundurkach, z opaskami na rękach?

  Powiadam Waszmości, że nie ma bardziej ”prawicoego i nacjonalistycznego” rządu na tym łez padole. Dlatego, że tylko ten rząd przełamał obowiązującą od wielu dekad hagadę o WW2, która jest fundamentem światowej polityki, w którą zainwestowano krocie i która doprowadziłaby do obarczenia całą winą Polski i jej anihilacji. Sami Żydzi to przyznają. Oczywiście to jest początek drogi, ale nastąpił punkt zwrotny.

  No i jak teraz traktować poważnie kocopoły Stasia kataryniarza, o PIS jako agenturze amerykańsko-żydowskiej, z naciskiem na żydowską of course???

  To na tym polega agenturalność, żeby agenci podcinali gałąź, na której siedzą ich właściciele? Na urywaniu kurze złotych jajek?:))
  Żeby przywódca Rzeszy przychodził boso i wstydził się swojego języka? A to jest widoczny wstęp do Bezahlungu.

  Jak to jest osiągnięcie rządu nie prawicowego to … ja cię nie mogę.

  A propos Stasia, który mówił kiedyś o spieraniu się o różnicę łajdactwa, to możesz Waszmość wolnym czasem posłuchać sobie, jak kataryniarze i konfabulanci (łobuziaki abewiaki you know) spierają się o to, który któremu ma potrzymać. Poziom zaje..sty.

  https://www.youtube.com/watch?v=0iGP93dMrig

   1. Guy Fawkes

    Wiem, wiem, ja zarabiam na skromne życie, Kaczyński zarabia na skromne życie, Morawiecki zarabia na skromne życie…

    Wydaje mi się, że to jest psychologiczny unfortunately mechanizm wyparcia rzeczywistości. Wszyscy, którzy nie są wyznawcami pana Kleksa, Stasia kataryniarza i dziarskich chłopców z ONR, ”zarabiają na skromne życie” I know that:))

    Oglądałem ostatnio u towarzyszy w Mediach Narodowych rozmowy jakiegoś młodego komsomolca z profesorem Wyszczelskim na temat tego, jak zła była sanacja i jak ”nas” nie przygotowała do wojny (kiedy będą procesy!?) To jest repertuar cykliczny, polskojęzyczne rosyjskie media opierają się na tej rytualnej i cyklicznej (samo)krytyce ”bękarta traktatu wersalskiego”.
    Prof Wyszczelski to stary wyga, który zaczynał karierę od Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, a tego młodego pryncypialnego komsomolca dali mu do towarzystwa po to, żeby stary profesor sprawiał wrażenie obiektywnego i dobrotliwego. To stary numer, dobry i zły policjant.:))

    Ja niestety nie wierzę ani Kleksom, ani kataryniarzom, ani łże narodowcom. Ja wierzę w to, co widzę. Konserwatywny (łobuziacki) liberalizm to jest doktryna mająca usprawiedliwić w Bolanda bogacenie się postsowieckiej nomenklatury kosztem otoczenia, a jedynym sensem istnienia ruszku łże narodowców jest plucie na II RP.

    I myślę, że ta fałszywa fikcja jest jest wyczuwalna na odległość. Dlatego ludzie na to nie głosują. Ludzie są mądrzejsi niż się wydaje.

    1
    1. Guy Fawkes

     Wszystko bym zrozumiał i tolerował, bo przecież można mieć różne poglądy, ale w tych ”narodowych” jaczejkach postsowieckich nienawiść do własnego państwa jest tak dalece rdzeniem, rytuałem i racją bytu, że aż w d… szczypie.

    2. podczaszy1

     “Ja niestety nie wierzę ani Kleksom, ani kataryniarzom, ani łże narodowcom”

     Wierz sobie Waszmość w co tam chcesz . Mnie nic do tego. Tylko proszę o nie zawracanie mi głowy tymi szabejgojowskimi “mądrościami”. Mnie się to do niczego nie przyda.

     1. swb1

      Czyżby ten obraz dobrodusznego, raczej budzącego sympatię półgłówka, imającego się rzeczy ponad własne możliwości intelektualne to była tylko maska a tak na prawdę pan Guy Faweks jest płatnym pisowskim trollem wysługującym się za pieniądze światowemu syjonizmowi?

      3
 3. dociekliwy54

  @red.007
  @Mac-erson
  @Podczaszy
  @Guyfawkes13

  Wprowadziłem kilka poprawek i aktualizacji do swoich oznaczeń.
  Są one czasem “doktrynalnie ” błędne.
  Błędne jest uznanie breksitowej czerwonej dwójki, mimo, że na WIG 20 przekroczyła 1.
  Uznałem, że to taka specyfika giełdy, gdzie płynność robi czasami Londyn.
  Błędem jest uznanie czerwonej czwórki jako korekty pędzącej( odrobinę za duży ruch w górę (przekr 161,8 korekty a)).
  Błędne jest oznaczenie w czerw. A trójki jako najkrótszej fali (o 1 punkt !).
  A wszystkie te błędy wynikają z konieczności uznania ostatniego TUK(EED) jako piątki. Z tego wynika, że cała korekta musi mieć strukturę (5/3/5) jak w czerwonym ABC (ZZ) a nie (3/3/3) charakterystycznym dla WXY.
  Na dodatek oznaczenie TUK jest również niewłaściwe, bo widać w nim strukturę 5/3/5/3/5 zamiast 3/3/3/3/3.
  Tak więc proszę jak zwykle, a nawet bardziej niż zwykle o niesugerowanie się moim rysunkiem w podejmowaniu decyzji.
  Najbardziej eleganckim zakończeniem formacji wydaje się klasyczny Gartlej znoszący 0,78-0,88 hossy 2016-2017.
  Daje to równość C/A-1:1 i zniesienie zewnętrzne B w ruchu C w prop. 1,618.
  Pozdrawiam

  http://www.bankfotek.pl/view/2141865

Dodaj komentarz