Czerwono w Azji

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinie być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

W środowy poranek wszystkie główne indeksy azjatyckich rynków akcji notował spadki, co nie zdarzyło się od dłuższego czasu. Liderem spadków był rynek akcji w Hongkongu (HSI -2,1 proc.), a jego słabość tłumaczono utrzymywaniem się napięcia związanego z trwającymi już od pół roku protestami w tej enklawie. Shanghai B Share Index zbliżył się o włos do swojego 5-letniego minimum z października ub. r. Ze względu na występującą w tym roku korelację pomiędzy zachowaniem WIG-u 20 a HSI można oczekiwać, że na dzisiejszej sesji WIG-20 raczej będzie miał problemy z rośnięciem.

Pod odbiciu od opadającej średnie 200-sesyjnej WIG-20 spadał już we wtorek, ale zniżka na razie nie była silna (-0,29 proc.). Znacznie lepiej radziły sobie mWIG-40 (+0,56 proc.) i sWIG-8- (+0,39 proc.).

W USA główne indeksy zanotowały niewielkie wzrostu wspinając się – poza średnią przemysłową Dow Jonesa – po raz kolejny na poziomu nowych historycznych rekordów.

Kurs akcji producenta odzieży dla kobiet spółki Solar (C/Z 12,1, C/WK 0,24) w październiku przełamał przy rekordowych obrotach górne ograniczenie 7-letniego trendu spadkowego, a następnie wykonał ruch powrotny do tej linii przebywając nad rosnącą średnią 200-sesyjną.

Kurs akcji spółki Neuca (C/Z 15, C/WK 2,76, stopa dywidendy 1,9 proc.) będącej największym hurtowym dystrybutorem farmaceutyków w Polsce po odbiciu na przełomie poprzedniego i obecnego roku od dolnego ograniczenia kilkunastoletniego trendu wzrostowego i po wyjściu w sierpniu z formacji podwójnego dna zbliża się do poziomów swoich historycznych szczytów.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie w ciągu minionych 24 godzin można wymienić lekki spadek we wrześniu z rekordowego poziomu w sierpniu nadwyżki w obrotach bieżących Turcji (+2,5 mld USD):

… październikowy wzrost wartości publikowanego przez Bank of France wskaźnika koniunktury we francuskim przemyśle:

… powrót wysokości stopy bezrobocia w Wielkiej Brytanii do najniższego od ćwierć wieku poziomu 3,8 proc. we wrześniu:

… dosyć silny wzrost poziomu oczekiwań gospodarczych w Niemczech według ZEW w listopadzie:

… wrześniowy spadek wartości OECD-owskiego indeksu wskaźników wyprzedzających dla Polski do poziomu z dołka z października 2012:

… oraz dane o wartości niemieckiej nadwyżki obrotów bieżących we wrześniu (23,3 mld euro):

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.

W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.

Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.

Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .

Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

 1. noob

  Panpozwoli 13 listopada 2019 o 00:02Odpowiedz
  Ale dane do Meta musisz samodzielnie zaciągnąć po sesji? I o wykresach ponizej 1D możesz zapomnieć?

  Z Ami w Santanderze ma być bajka. Ma zasysać dane online nawet intraday z możliwością składania zleceń. Czy jakoś tak. I to wszystko za 38pln/msc. Niestety nikogo tu nie ma kto by potwierdził tą reklamę.

  Panpozwoli@,
  przeciez napisałem ,smiga az miło.Nie ma nic lepszego,meta to bliski biedny krewny,ispaq czy statika i inne badziewia sa dalekimi.Wez na mc a pozniej ,ciup
  https://www.amibroker.com
  wysłąc @ do dm ,wtyczka jest i lecisz for free,podłaczysz.340$
  W bps ta sama historia,podepniesz amisia,wiem bo własnie działam w tym kierunku.
  ps@ Panie Wojtku ,juz 3 osoby poszły za mna do bps.z cegiełki zrobił sie pustak,mozna rozpoczynam budowe wille 300m2;-))

  3
 2. noob

  Czy ja niezrozumiale napisałem? tak i raz jeszcze tak.Jesli nie bawiłem sie nigdy amisiem to na necie masz darmowa wersje ,zassaj sobie ale tylko swieczki dzienne< wgrasz sobie dane ze stoog.2ga opcja na mc 38pln aby sie przekonac co i tak bedzie skutkowało jesli nie grasz za 3000pln kupnem amisia ze zrodła,wtyczke daja,dane udostepniaja za darmo wtedy czy to santander czy bps .Z drugiej strony mozna 38pln wrzucic w koszta przychodu jesli sie zarabia. Samemu powinienes wiedziec ktora opcje wybrac?

  1. Panpozwoli

   No właśnie napisałeś niezrozumiale. Dla mnie. Ami się już bawiłem i tylko grafika mi nie podeszła, ale to szczegół.
   Santander za tą kasę daje Ami z wtyczką. Czyli jaki byłby urobek na kupnie Ami u źródła.
   Czy po kupnie Ami BM da dostęp do danych za darmo?

      1. Panpozwoli

       Pieniądze nie są potężne zarówno abonament jak i kupno programu. Chyba najpierw wezmę abonament, ale docelowo raczej trzeba będzie kupić i przestać skakać po programach.

       Jeśli chodzi o wygląd to nie chodziło mi o kolorki, a o np. grubości linii. Może to pierdoła, ale jak się używa wielu to zaczynają zasłaniać wykres.

   1. noob

    szyderca667@,
    eliotowo dj 29100-300 sp pod 3300 jak 3 w 3.a normalnie to tutaj zawrotka powinna byc.dax 2b cel 9800?.Ja banana mam fajny rys interwal mczny ,cos sie pojawiło i jest to 3ci raz od kiedy nasz rynek istnieje,tutaj ida zmiany.Nie cche mi sie dochodzic z madralinskimi po zrobieniu wpisu,przecyztaj miedzy wierszami.

Dodaj komentarz