Skutki pandemii zaczęły być widoczne na rynku pracy w USA

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinie być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

W minionym tygodniu skutki pandemii wirusa SARA-CoV-2 zaczęły być widoczne na rynku pracy w USA. Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych skoczyła o +33,2 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia. Był to największy procentowy wzrost tego wskaźnika od 28 lat.

W minionym tygodniu wiele banków centralnych na świecie obniżało stopy procentowe. Uczyniły tak – oprócz banków centralnych Polski i USA – m.in. również też banki Norwegii, Turcji, Chile, Pakistanu, Egiptu, Islandii, Brazylii, Australii, RPA oraz Wielkiej Brytanii.

WIG-20 kontynuował w czwartek rozpoczęte w poniedziałek z poziomu dołka Wielkiej Bessy z lutego 2009 odbicie w górę (+4,9 proc.). Rosły również wszystkie inne główne indeksy. Wśród indeksów sektorowych najsilniej odbijały najsłabsze wcześniej indeksy czyli WIG-ENERG, WIG-GORNIC czy WIG-PALIW. Z najniższego poziomu od października 2008 zakręcił w górę MACD dla WIG-20, ale oczywiście, gdyby kierować się doświadczeniami z czasów Wielkiej Bessy z lat 2007-2009, ostateczny dołek WIG-u 20 powinien być poprzedzony przynajmniej jedną dywergencją na MACD (październik 2008-luty 2009). A i to ostatnie założenie ma sens, jedynie w przypadku, w którym we wszystkich rejonach świata powtórzy się sekwencja wydarzeń z Chin i Korei Południowej, to znaczy po kilku tygodniach silnych obostrzeń epidemia zacznie wygasać.

Nadal słabł złoty. Średni kurs euro i dolara względem złotego doszedł do kluczowej strefy oporu wyznaczanej przez poziomy szczytów z lat 1999-2016.

Kontrakty na S&P 500 próbują dziś się odbić (+1,5 proc.). Ten trend potwierdzany był przez piątkowe wzrosty azjatyckich indeksów (za wyjątkiem indonezyjskiego). Najsilniej zwyżkowały giełdy w Korei (+7,4 proc.) i na Tajwanie (+6,4 proc.).

Kurs akcji spółki Rovita (C/Z 6,8, WK -1,75 mln zł, kapitalizacja 5,73 mln zł) zajmującej się dystrybucję artykułów spożywczych (wraz z dowozem do klienta) na terenie województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i mazowieckiego dotarł w pobliże dolnego ograniczenia rozpoczętego w grudniu 2018 trendu wzrostowego.


Akcje spółki Opteam zostały w tym miejscy wspomniane 29 listopada. Tego dnia kurs zamknął się na poziomie 9,20. Wczoraj akcje tej spółki kosztowały 22 zł i można uznać, że przesłanki stojące za zauważeniem akcji tej spółki w listopadzie zostały już wypełnione.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie w ciągu minionych 24 godzin można wspomnieć załamanie się publikowanego przez IFO wskaźnika oczekiwań gospodarczych dla Niemiec do najniższego poziomu od 11 lat w marcu:

… wzrost rocznej dynamiki polskiej produkcji przemysłowej do +4,8 proc. w lutym:

… spadek rocznej dynamiki PPI w Polsce do +0,1 proc. w lutym:

… nowy rekord publikowanego przez Statistics Canada indeksu cen nieruchomości w Kanadzie (+0,6 proc. r/r):

… spadek do najniższego poziomu od 2012 roku publikowanego przez odział FED w Filadelfii wskaźnika koniunktury w regionalnym przemyśle:

… oraz wzrost rezerw walutowych Rosji do najwyższego poziomu od 2008 roku:

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

      1. dino54

       Na ten moment wiekszosc uwaza ze dolek bedzie poglebiony.Mozna powiedziec ze wiekszosc uwaza ze to byl pazdziernik 2008r a twardy dolek dopiero podobnie jak w lutym 2009r.Zobaczymy jak sie to potwierdzi bo jest takie powiedzenie ze wiekszosc na gieldzie nie ma racji?

  1. red.007

   Nieanonimowo odpowiem,że taka możliwość jest.
   Dolar zaczął spadek,którego we wcześniejszym wpisie się spodziewałem.
   Są dwie równoważne sekwencje.
   1.Idziemy na 4-3,90 i góra.
   2.Idziemy już na poziom Gospodarza 3,30.
   Wybór drugiej sekwencji oznacza,że dołek na W20 już był.

   7
    1. red.007

     Super pytanie!!!
     Oczywiście,że tak
     Może być tak,że kółko nie jest korektą płaską nieregularnie załamaną z tego:

     “red.007
     10 listopada 2019 o 16:06
     Wariant wzrostu dolara:
     https://www.bankfotek.pl/image/2144022
     https://stooq.pl/q/?s=usdpln&c=5y&t=l&a=ln&b=1
     …Na dolarze nadchodzi powoli czas na 3wC,…
     Z ciekawostek formacyjnych,to co w kółku lubię bardzo.
     Jest to korekta „płaska nieregularna załamana”
     http://docplayer.pl/772416-Rodzina-struktur-impulsy-struktura-wewnetrzna.html
     W naszym przypadku jest falą B zygzaka.
     Zwiastuje,że wzrost od dołka z czerwca,jako całość C,będzie większy niż X- A.”

     Wówczas liczenie TUKa rozpoczynamy od dołka z września 2018.
     Mówiąc inaczej kółko jest pierwszą falą TUK.
     Przy takim spojrzeniu sekwencja TUK w C jest zakończona.

     Dla jasności,hossę dla W20 zacznę brać pod uwagę,gdy trwale wyjdziemy nad 1577,wynika to z max. zniesienia poprzedniego impulsu 50%.

     3
   1. leotdipl

    … idziemy, ale na 4.75 a może nawet 5 zł. TUK-i i inne … mam odmienne zdanie. CoT i pary z USD -i jak obstawiają grube ryby? USD! Złoto będzie spadało, USD będzie rósł. Niewykluczone, że GOLD spadnie do 1.350 a może nawet do 1.050. W cenie jest tylko i wyłącznie CASH!

    USD spada, kiedy w gospodarce jest dobrze i się rozwija. A jest? A będzie?

 1. noob

  Zadanie byka na dzis,wyjsc trwale nad opor..1515-20,nie dac zejsc ponizej 1470.
  wyjscie nad 1510-20 cel 1570 161% wyzej deko strefa 50-61%1575-1650 w tym moje 1611 o ktorym pisze od paru dni.
  sp wyjscie nad 2522 es to cel 2695-2805,spadek w dol to cel 2165 a da;ej sie zobaczy.mam nadzieje, ze banda szarlatanow z Ganna nie oszuka(na razie gitara)to idziemy wyzej.
  ps.faktycznie znawca od pge zaginoł,ciekawe czemu i ile chusteczek nasmarkał czy od razu wali w “rekaw”

  2
 2. dociekliwy54

  All
  http://www.bankfotek.pl/view/2148194
  Uznałem wzrost wykładniczy za preferowany dla systemów populacyjnych.
  Mieliśmy wzrost ponad 2 krotny w 48 godzin.(y>=2X^1, gdzie 1 to 48 godz). To dużo-początek epidemii.Wirus nie był spowalniany ani temperaturą, ani działaniami ludzi ani występowaniem w populacji osób, które się z wirusem zetknęły. Teraz pomimo, że w liczbach bezwzględnych liczba chorych wzrosła, to jednak zdaje się umacniać tendencja do odchylenia w dół od linii funkcji wykładniczej. Albo działania ludzkie albo temperatur, albo wirus trafia już często w osoby, które się wcześniej z nim zetknęły.
  Niestety temperatura (średnia dobowa) sprzyja zachorowaniom właśnie w naszym kraju.

  3
 3. Ignacio1

  Mam taką refleksję, na temat naszego przemijania, otóż, lubie w ciszy i spokoju zwiedzać stare cmentarze i wyobraźcie sobie Państwo, że 100 lat od naszej śmierci nie ma nikogo z bliskich, kto by pamiętał że istnieliśmy, jeśli oczywiecie, nasz nagrobek przetrwał. Pomimo tego nawet, że ktoś był: prezydentem miasta, właścicielem ziemskim, posłem na sejm, czy pochodził ze znamienitych rodów. Dlatego też można śmiało przytoczyć słowa pewnej arii że: wielka sława to żart, książe błazna jest wart, złoto toczy się w krąg, z rąk do rąk, z rąk do rąk. Tak że, z wielkim dystansem potrzmy na swoje życie!

  18
 4. Largo Winch

  Dzień dobry wszystkim.

  Panie Wojtku, gratuluję utrzymania bloga, jestem stałym czytelnikiem od lat 11. Pierwszy artykuł, który przeczytałem (luty 2009) dotyczył, jeżeli Pana analizy o zbliżającym się przełomie na giełdach i zmianie trendu. Trafił Pan w 100%:)
  Dzisiaj jest trudniej przewidywać i trafiać z prognozami, bo, jak mawiają sowieci, są tylko dwa czasy. Czas Banków i Czas Tanków. Czas Banków minął ponad 10 lat temu, dlatego sugeruję Panu wzbogacenie warsztatu analitycznego o narzędzia z geopolityki i geostrategii.

  Dodam jeszcze, aby Ci, którzy oczekują spadków na indeksach, w tym SP500, mocno uważali i nie przejawiali takiej pewności jak ci, którzy przed ostatnim wodospadem szukali długich pozycji. Dotyczy to również pewnych co do osłabiania się PLN i innych walut z EM.

  Serdecznie pozdrawiam.

  4
 5. Rafo

  @sumadartson: piszesz często Wać Pan o zimie Kondratiewa ale przecież on tworzył swoje teorie w innej rzeczywistości. Nie było wtedy na świecie tyle pustego pieniądza …. Czy nadal uważasz że czekają nas jeszcze nowe dołki w Europie?

  1
 6. wojciech.bialek (Autor
  Wpisu
  )

  @Largo:
  “Panie Wojtku, gratuluję utrzymania bloga, jestem stałym czytelnikiem od lat 11. Pierwszy artykuł, który przeczytałem (luty 2009) dotyczył, jeżeli Pana analizy o zbliżającym się przełomie na giełdach i zmianie trendu. Trafił Pan w 100%:)”

  Witam.

  “Dzisiaj jest trudniej przewidywać i trafiać z prognozami, bo, jak mawiają sowieci, są tylko dwa czasy. Czas Banków i Czas Tanków. Czas Banków minął ponad 10 lat temu, dlatego sugeruję Panu wzbogacenie warsztatu analitycznego o narzędzia z geopolityki i geostrategii”

  https://wojciechbialek.pl/2019/05/geopolityka-jest-juz-passe-teraz-en-vogue-bedzie-chronopolityka.html

 7. datik

  straty na FCCC, przynajmniej na tą chwilę, odrobione -:)
  Bardzo podobnie zagrali na TPE, PGE (na tym nie grałem ale był ten wątek na blogu) i CCC. O ile FTPE ostatnią partię dokupowałem w okolicach 0,9 to po 0,83 już się przestraszyłem. Na CCC juz tego błędu nie popełniłem i dopakowałem w okolicach 25.

  @mac
  wspominałem Ci o LBT

 8. mac-erson

  Obecnie poza rynkiem w 3 wiedźmy nie gram.
  Czy jest możliwość odreagowania rynków typu V. Ze względu na dynamiczną sytuację i mnóstwo szkód gospodarczych prawdopodobieństwo takiego rozwoju sytuacji uważam za niskie.
  W związku z tym w przyszłym tygodniu będę szukał okazji do S może gdzieś w okolicach 1600pkt (linia trendu spadkowego, 15t-ka dzienna). Nie mam parcia na S-ki tak więc nic na siłę i delikatnie. Priorytetem u mnie jest obecnie zachowanie kapitału na Kitchinową hossą (@cebeerxx – przebieranie nóżkami).
  Dalszy rozwój sytuacji i struktura obecnej korekty jest mocno niepewna. Struktury korekt 2008, 2011 były rozbudowane więc i tutaj może się tworzyć dłuższa formacja korekcyjna.
  Po jej zakończeniu z dużym prawdopodobieństwem zakładam wiosną jeszcze jeden dołek GPW kończący bessę.

 9. tinley

  Każdy kto myśli o inwestowaniu w dłuższym terminie powinien obserwować zachowanie długu korpo. Zwłaszcza tego inwestycyjnego. Na razie jest tam masakra z której ten rynek się nie podnosi. Raczej trudno o trwałe wzrosty na akcjach skoro rynki wyceniają obniżki ratingów długu największych firm i bankructwa tych mniejszych. Dopóki nie bedzie trwałego wzrostu w tym sektorze (a w tym momencie choć sygnału odbicia)- zapomnijcie o trwałych wzrostach na akcjach. Będzie wielki bum w pewnym momencie.
  Natomiast spekulacje krótkoterminowe – jak najbardziej

  2
  1. mac-erson

   @Sir Guy
   Ja jestem jej zwolennikiem. Kitchin wiecznie żywy. Co nie oznacza, że przez czyściec przechodzimy, przejdziemy. Nie tak szybko 😉
   PS. Bananówka tym odbiciem i obrotami pokazuje, że coś większego się zaczyna dziać i zmieniać.

 10. Carrie-Anne

  @Sawa
  “Już wiem kim jest Carrie, pozdrawiam,
  trochę mnie ruszało, gdy imputowano mnie ten tytuł, nie wiedziałam, czy to dobrze, czy źle, teraz wiem, to komplement był, mogę być Carrie2,”

  A masz licencję? To nie jest tania sprawa!

  1
  1. billy_the_kangoor

   Nie, jesteś po prostu normalny, na swój sposób.
   Zostałem wyzwany od imbecyli i innych degeneratów, ponieważ nie myję rąk po każdym spacerze.
   zanim ta zaraza nastąpiła, byłem wyzywany, że za często się kąpię (2x dzienne) i myje ręce…
   a więc witaj w klubie.
   b.

   5
 11. Guy Fawkes

  @WB

  //…geopolityka-jest-juz-passe…//

  Panie Wojtku, bez przesady, Cerberix przeginał chamsko, ale
  szczerze mówiąc trudno o bardziej oczywistą i spektakularną klapę analityczną, jak z tym cyklem Kitchina i ”kto w 2019 nie sprzedał dolarów… ten przegrał życie”.

  Myślałem, że Pan siedzi w wieży z kości słoniowej z cyrklem w ręku i pracuje nad tym jak to wytłumaczyć. ”Ścieżką nauki do Boga” you know.
  https://4.bp.blogspot.com/-5OvEqT7ak3U/VGufYlUfMPI/AAAAAAAAGws/9nUVbh-XGIk/s1600/Christ%2BCreator%2BByzantine%2Bok%2B1200%5B1%5D.JPG

  Nie może być na zasadzie ”socjalizma zawiódł? – więcej socjalizmu”.

  Ja bym proponował wyjść od tego, że duży interwał może unieważnić mały interwał, czy cykl.

  A największym cyklem – interwałem jest 89 letnia (+- rok, to nie apteka) hossa hegemoniczna.

  Czarodziej Trump przyszpilił czarodzieja Xi do podłogi, zmuszając go do takiego modelu wymiany, który pozbawi Chińczyków dostępu do cudownego napoju druidów.
  Czarodziej Xi uwolnił się z przyszpilenia przez rzucenie zaklęcia zarazy. Teraz czarodziej Trump musi gasić pożar i ma ręce związane co do Chin.

  Następnym krokiem musi być ersibatl, skoro czarodzieje znad Perłowej Rzeki tak dokazują.

  Decydująca jest teraz geopolityka.

  4
 12. Guy Fawkes

  @@

  A tu są zrelacjonowane projekcje rezultatów obliczone przez brytyjskich naukowców, w różnych podejściach do zarazy.

  https://wpolityce.pl/polityka/492080-ile-warta-jest-szybka-reakcja-rzadu-na-epidemie-covid-19

  Różnica między Rządem RP a tymi różnymi mafiami Mengelewiczów ojropejskich, to różnica cywilizacyjna.

  Prafrazując Churchilla, mieli do wyboru hańbę i klęskę. Wybrali hańbę a klęskę będą mieli i tak. O wiele większą.

  4
   1. mac-erson

    @Szanowny Sir Guy
    Ograniczenie się przez identyfikacje z projekcjami własnego umysłu, ego i identyfikacją siebie jako te projekcje nie wydaje mi się dobrą drogą. Ograniczasz się wówczas do wymiarów i zmysłów ziemskich nie pozwalając spojrzeć przez pryzmat prawdziwego siebie – duszy – serca – miłości.
    To pułapka wykorzystywana przez zarządzających nami.
    Prawdziwa walka toczy się o energię i jej wibracje. Wszechświat jest jednym wielkim polem energii, a materia w której żyjemy to tylko jej niski stan zagęszczenia.
    Świat ziemski jest tak skonstruowany, żebyśmy generowali niskie wibracje i negatywne emocje typu strach, lęk, cierpienie…. Te niskie wibracje są wzmacniane przez TV, Internet, polityków, nowoczesne technologie.
    Otworzenie własnego serca – duszy i przeniesienie się na wyższy poziom pozytywnych wibracji powoduje, że przestajemy rezonować enegretycznie z tym światem. Polecam więc drogę do własnego wnętrza.
    Swoją drogą O. Pio powiedział kiedyś mądre słowa, że ateiści są bliżej Boga niż większość wierzących zamknięta w swoim umyśle i zakłamaniu religii i przekonań jakie włożyła do naszych umysłów zamykając je na poszukiwania prawdy i otwartość.

    1
    1. Guy Fawkes

     Mieszasz porządki.

     W necie jest sporo fejkowych filmów o ojcu Pio. Widocznie jest to zbyt ważna postać i trzeba ją spreparować odpowiednio.
     Jaki jest wniosek z tego, że ateiści są bliżej Boga niż wierzący? No taki, że nie ma sobie co zawracać głowy wiarą i lepiej być ateistą. To jest zaprzeczenie ojca Pio i pochodzi od złego, a nie od ojca Pio.

     1
 13. digesting slowly

  Informacje w mediach o koronawirusie, jak komentarze analitykow gieldowych o rynku:

  Czytamy w naglowkach:

  “ZMARLA 6 OSOBA ZAKAZONA KORONAWIRUSEM W POLSCE”
  “”Zarażona koronawirusem 27-latka była w stanie ciężkim. Kobieta zmarła w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie). ”

  Nastepnie czytamy dalej (ale juz nie we wszystkich newsach):

  “Wszystko na to wskazuje, że bezpośrednią przyczyną śmierci była sepsa”

  Dalej dowiadujemy się po niekąd czyając miedzy wierszami, ze kobieta byla bezposrednio po porodzie i zostala zakazona jakims gronkowcem, bo pewnie w szpitalu na porodowce jest syf i patologia.

  Czyli nie jest to 6 ofiara koronawirusa, tylko kolejna ofiara postkomunistycznej patologii w polskich szpitalach.

  No a

  5
  1. Rafo

   Ja sądzę że większość z tych osób to nie są ofiary koronawirusa tylko innych chorób. Pierwszą ofiarą w Niemczech była 91-letnia Pani. Gratuluję jej tylu szczęśliwe przeżytych lat. Medialna panika i globalistyczny spisek. A balon pękł… I czyja wina? Chciwych bankierów? Skądże. Koronawirusa

   1. tinley

    Ten rajd w dół od miesiąca to oczywisty efekt pretekstu do wyzerowania rocznych wzrostów. Tym pretekstem byl wirus. Prawdziwa bessa zaczyna się teraz. nie wiadomo ile potrwa. Właściciele szklanych kul mówia ze krótko, tyle że po drodze jest tyle kolein że spadki 10% i takież wzrosty będa bardzo prawdopodobne. pamietajmy że jak opadnie kurz to przyjdzie czas rozliczeń. Chiny policzą się z USA o to kto przywlekł wirusa, Araby z Rosjanami kto odkręcił kurki z ropą, wybory w USA i możliwe hackowanie tychże… Pretekstów do przecen cała masa, ze spływającymi wynikami spółek na czele.

    1
 14. sumadartson

  Odpowiadam wszystkim Waszmościom krótko bo konie od rana w galopie.
  Słowo szlacheckie droższe fortuny. Hołd Pruski odebrany jakiem obiecał.
  Na shortkonie Panowie Szlachta i brać Hodona POD Cedynią 972 bo taka superbessa hipercyklu Elliotta,
  w Wielkiej Depresji Kondratiewa, za naszego szlacheckiego żywota już się nie powtórzy

  1
 15. Guy Fawkes

  @@

  Zarazy nie można zatrzymać, ale można ją spowolnić i ograniczyć. Niewykluczone, że zanim pojawi się antidotum, da się uratować połowę, albo i 2/3 populacji.

  Nie wiadomo jakie będą długofalowe skutki bojowego wirusa, nasz rząd wybrał drogę ochrony substancji.

  .

  Dlaczego Anglosasi wybrali strategię poświęcenia własnego społeczeństwa??

  Bo nie mają czasu. A nawet jakby zajęli się radykalnie tłumieniem zarazy, to towarzysze chińscy mają już z pewnością w zanadrzu koronawirusy odpowiednio zmutowane, które dadzą usiakom zajęcie na wiele lat.

  Usiaki zrobiły gambit, aby zaatakować.

  Co to znaczy, że Tesla przerzuca się na respiratory?
  Przecież to jest zajęcie dla tysięcy małych firm i warsztatów, żeby nie traciły miejsc pracy. Skoro giganci przestawiają się na produkcję wojenną, to znaczy, że przygotowują się na konflikt pełnoskalowy.

  2
   1. Guy Fawkes

    Wojna ma swoje prawa, wymaga przestawienia produkcji.

    Nikt nie obiecuje, że Covid-19 jest ostatnią plagą, jaka dotknie usiaków podczas wojny.

    Towarzysze chińscy znani są z … niekonwencjonalnych metod wojowania, użyli np. broni chemicznej w 1241 pod Legnizą.

    //Gorze nam się stało.//

 16. Guy Fawkes

  @007

  Muszę Ci osobno pogratulować my Friend, tej projekcji dolara, to był majstersztyk.

  Jak mi ją przysłałeś, to ledwo co widziałem i rozumiałem z powodu prawdopodobnie korony. Przy okazji zrobię sobie test na przeciwciała, żeby się upewnić, czy to było to.:))

  Jak bym miał obstawiać, to obstawiałbym, że wyborów u nas nie będzie. A żart o dwuletnim stanie wojennym właściwie chyba nie będzie tylko żartem. Stan wyjątkowy zmieni się w stan wojenny od ersibatl i nie wiadomo, jak długo potrwa.

  Może towarzysze chińscy mają lepszy sposób na lotniskowce?
  Np. ostrzelanie pociskami z dżumą.

  1
 17. Ignacio1

  “Zarazy nie można zatrzymać, ale można ją spowolnić i ograniczyć.”
  Dokładnie, nie wychodząc z kwarantanny, ale mogą to robić, tylko właściciele psów. A cóż począć, jak się go nie ma? Można sobie go wypożyczyć, od tego kto ma, za jedyne 5 ojro za godzinę.

 18. Griot1234

  Wczoraj w nocy wróciłem z Bavarii na kwarantannę to zwykły teatrzyk. Urzędnik powiedział że do sklepu można wyjść za długo nie siedzieć z dzieckiem na placu zabaw, i to co mnie zaskoczyło najbardziej i zostało potwierdzone w sanepidzie osobiście współdomownicy nie są objęci ta kwarantanną i mogą się swobodnie przemieszczać i pracować. Jest więc tak samo jak w W Brytanii czy Holandii tylko teatrzyku trzeba było. A mały ruch przygraniczny działa. Sprawny import wirusa.

  2

Dodaj komentarz