Jest miejsce na korektę wzrostową cen akcji banków

WIG-Banki był w tym roku najsłabszym indeksem sektorowym GPW.

Powered by macrobond.com

Nie jest to oczywiście jakiś specjalny argument za spekulacyjnymi zakupami akcji z tego sektora, ale ja proponuję uznać, że dopóki WIG-BANKI nie uderzy w górne ograniczenie hipotetycznego kanału trendu spadkowego, który narysowałem na poniższym obrazku nic bankom się generalnie nie powinno stać, chociaż trudno przesądzać jaką ścieżką do tej opadającej potencjalnej linii oporu wykres WIG-Banki podąży (zakładam, że to powinna być jakaś – rozpoczęta 27 kwietnia – wersja lustrzanego odbicia domniemanej elliottowskiej pędzącej 2-ki z okresu 28 sierpnia 2019-12 lutego 2020).

Powered by macrobond.com

Argumentem za tym może być umocnienie EUR/PLN z ostatnich dni, chociaż by pozytywnie wpłynąć na kusy akcji polskich banków musiałoby ono mieć dalszy ciąg w najbliższych tygodniach.

Powered by macrobond.com

Podsumowanie: umocnienie złotego z ostatnich dni stanowi wsparcie dla kursów akcji polskich banków.

Komentarze

 1. Antoni

  Wig 20 dzisiaj jest wyżej o 6% niż w poniedziałek i po takim wzroscie dzisiaj zebrali akcji za 2 mld a nie robił to papatrader z tych szlachcicem i macersonem na garnuszku podatnika , na ta chwile rządzi był i o jakimś środowym szczycie pana Wojtka i gratulacje to normalnie śmiechu warte , jak mozna dzisiaj powiedzieć ze był juz szczyt ?

  3
 2. DrQuality

  Klasycznie-kreskowo po przełamaniu oporu na 1650 czy iles tam powinien być ruch powrotny do przełamanego oporu przy zmniejszających się obrotach.Jesli wsparcie zadziała to ma racje Kolega Kolczyk.
  Kolega Antoni na razie rulez-tylko radzę spokojniej reagować-czyż nie lepiej brzmiałaby fraza-po 6 % wzroście kapitał zagraniczny zakumulował polskie akcje,a moi szlachetni Koledzy z bloga pracujący w sferze budżetowej borykającej się najbardziej z korona kryzysem nie mogli tego zrobić.Nasz Mentor który jest jednym z najlepszych analityków rynku o ile nie najlepszym może się mylić że dzisiaj był szczyt-ale jak znam życie zwrócę mu za pare dni honor.

  3
   1. The.phantom.of.the.stock.exchange

    Ta świeczka to podpucha, teraz każdy widzi spadającą gwiazdę, pamiętaj, że duzi chcą aby drobni widzieli to co niby ma być widoczne.

    ja osobiście gram na dalsze wzrosty

   2. red.007

    @Luto
    Teza wydaje się słuszna.
    Można jednak na to spojrzeć inaczej.
    Wczorajsza świeca miała znaczenie sygnalne.
    Wybicie z poziomej konsoli było z solidnym korpusem świecy i również temu wybiciu towarzyszył przyzwoity obrót.
    Czyli wybicie miało dobrą jakość,gorzej gdyby wybicie było tylko knotem,bo wartość sygnalna,byłaby wówczas marnej jakości.
    Dzisiaj i ewentualnie kolejne świece mogą,być re-testem przebitej linii konsoli,która stała się wsparciem.

    1
  1. mac-erson

   Karnak nic nie robię z S-kami. Jutro kontynuacja spadków na zachodzie. Tak jak napisałem już nie kombinuję a jedynie dokładam na korektach (dobrałem przed chwilą jeszcze porcyjkę DAX-a).
   NSQ – poziom jaki mnie interesuje na pierwszy rzut to 8300-8500. W20 1550-1570. Obstawiam te poziomy max. 2-3 tygodnie.

   3
   1. karnak

    Nie będzie spadków, na jakie liczysz – pokazywałem wczoraj kanał wzrostowy NQ, gdzie obowiązuje L.
    Szkoda, ze nie oddałeś tych eS w dołku NQ., bo teraz prą do góry w chmury i zapewne jutro u nas luka jak bazuka do góry – liczę na nią, bo odebrałem L niżej.
    Niemniej powodzenia dla Twoich S, ja gram swoje na L.

    2
    1. mac-erson

     Ty jesteś wiercipięta dzisiaj L a jutro może S, ja wierny swojej strategii, pisałem że jestem przygotowany, że jeszcze pobujają jakiś czas więc nie czuję dyskomfortu. Cały czas też jestem na zagranicy na etapie budowania docelowego poziomu S więc jak coś to będę dobierał. Na naszym rynku już raczej nie zamierzam zwiększac pozycji.

     1
   2. The.phantom.of.the.stock.exchange

    Szanowny Panie,

    pamiętam jak przy 9.200 wrzucał Pan S, a niejaki Lis obstawiał 9.600 (gdzie pięknie trafił) i pisał, że to będzie wstępne ukrzyżowanie misiów, a właściwe będzie powyżej 10.000 jak nie 10.500.

    Poziomy poniżej 9.000 są na NASDAQ nieosiągalne już, chociażby ze względu na prosty banał. FED wkroczyl na rynek. To jest tylko moja opinia, jak przebiją 10K to korekta może być do 9.500 max a później kolejne szczyty

    1
 3. Griot1234

  Nie spodziewałem się ze zapowiedź niemiecko francuskiej inicjatywy w sprawie stworzenia wspólnotowego rynku eurobligacji,co prawda wzmocnina dyskusją o wspólnym budżecie post- koronowirusowymwywoła taką ruchawkę na rynku walutowym.A w konsekwencji ruch na bananie. Należy sie zastanowić czy to jest kapitał przynajmniej średnioterminowy, czy taki short program capital .pożyjemy zobaczymy.To dopiero początek uzgadniania iścierania stanowisk. kwestia to niezwykle ważna zwłaszcza dla tych co są za niepodległościa .Bo jak kaganiec sobie dadzą nałożyć to tylko maluczkim mogli baje o trójmorzach opowiadać.

 4. DrQuality

  Ale Kolego Griot co tam takie bzdety jak euroobligacje-ostatnia wiadomość która spowodowała ze wzbiłem się jak balon z dumy jak jakiś Muskowy spacelot- otóż niech Pan słucha ,obciąży się jakimiś ciężarkami bo Kolega tez wzleci – otóż cyt.Polska Otrzymała teraz w nowym budżecie te parędziesiąt mld euro bo wysłałem list do UE”koniec cytatu.ha prosze Pana takiego mamy prezydenta,jeden list i pstryk.Panie on teraz był w Alwerni i Wolbromiu siadł w remizie machnął list i Europa zamarła.Podobno z Brzeczyszczykowa powiat Kostomloty pyknął telefon do Trumpa zeby mu oznajmić jak się robi deale .

  3
 5. DrQuality

  Dalsza interpretacja rapu Polskiego Snoopy Doga-Jan Klata
  Co się kryje za ostrym cieniem mgły
  Mnożyły się ezoteryczne teorie ze Talmud,ze Zohar,zeCoelho,ze koan,ze I Ching ze runy.Jadrem występu jest tekst,ale co to za tekst?jacy szatani byli czynni przy powstawaniu?Przeciez A.Duda nie jest autorem,to jasne tekst jest zbyt gesty.wszyscy zapędzeni w kozi róg. Zaraz,zaraz Dionizos?Jakie są pierwsze słowa po wykonaniu pieśni do kogo skierowane?Duda mówi wyraźnie
  „Dziękuje Zeusowi”Nie o mgle tu chodzi,błądzicie koncentrując się na mgle wróżba raczej tępa niczym klępa
  nie wie wadera na co spoziera.Koziol,Kozioł jest kluczem .Piesn kozła .Tragedia! Cdn

  2
   1. Guy Fawkes

    Ja w ogóle nie wiem o co chodzi. Chyba różni celebryci i politycy nominują się do głupkowania, ale żadnego nie słuchałem. I nie mam zamiaru.
    I żaden udział w tym rodzaju d…kracji mnie nie interesuje.

 6. Guy Fawkes

  @007

  //Wczorajsza świeca miała znaczenie sygnalne.//

  Powiedziałbym raczej, że dzisiejsza spadająca gwiazda od oporu miała znaczenie sygnalne, ale nie pasujące do kontekstu i wyższych interwałów.
  Jej zanegowanie, to będzie fajny sygnał.:))

 7. sumadartson

  A jutro Lord mac-erson znów pacnie byka w nos i to bez “kontekstów” i “wyższych interwałów”, jako że chaosem rządzi przepływ kapitałów, który sprawia że rynek nieustannie jest we władaniu decyzji tygrysa&company.
  Po dzisiejszej sesji każdy euforyczny południowy utracjusz (byk) powinien otrzymać list pochwalny od ZUSa w imieniu emerytów i SP

  1
  1. Guy Fawkes

   Nie irytuj się Waść, nie okopuj w trwałej pozycji.
   Zależy mi na powodzeniu Waszmości.

   Nie można kierować się w bieżących transakcjach wyłącznie długookresową wielkointerwałową teorią nieboszczyka Kondratiewa skądinąd zacnego wielce.

   Mamy dużą konsolidację, a więc wojnę podjazdową, szarpaną, na sposób imć pana pułkownika Lisowskiego. Atak i odskok. W obu kierunkach.

   1
 8. Griot1234

  sralis mazgalis
  tendencja średnioterminowa zastała ogłoszona budujemy imperium europejskie,usiaki będą w szpryychy kołki pchać po protestach pierwszej fazy widać gdzie ageńtura amerykańska mocno jest ulokowana. druga faza to zwykłe podbijanie stawki do negocjacji. Za chwilę cała branża automotiv czyli węgry,słowacja,polska,patrz czechy podda sie żeby niemcy obroniły swój auto-koncern chociaż nie chciały(znać kupca), za branżę wodorową( bo uszczelki to my dobre zrobimy nawet do aut napędzanych wodorem)chiny będą wspierać ten antyamerykański proces ,pytanie jak sie ustawi banan,my,sle ze wejdzie jak coś ugra.w długim terminie tylko wojna morska może to powstrzymać. i oto w tym chodziło .to jest klu rozgrywki, Jeśli europa siedogada to usiaki będą musiały zastosować blokadę morską,na co wszyscy liczą którzy chcą inwestować w szlak lądowy,i Rosja staje sie wielkim obrotowym.usiaki poświęcą każdego za tego laufra

Dodaj komentarz