WIG-20 jak w grudniu 2001?

Propozycję analogii dla ceny miedzi i kursu KGHM, którą powtórzyłem dziś rano (“Kurs KGHM i cena miedzi jak w grudniu 2001?“) można odnieść też do WIG-u 20, co zresztą już w przeszłości proponowałem (“WIG-20 jak w październiku 2001“).

Powered by macrobond.com

Daje to dołek korekty WIG-20 za 7 sesji (licząc od jutra) i późniejszy wtórny wzrost o skali podobnej do tego, który rozegrał się pomiędzy 13 marca a 14 kwietnia. To się generalnie pokrywa z ideą cyklu 10-tygodniowego (chociaż jego 3 ostatnie obroty miały na WIG-u 20 odpowiednio aż 14, 15 i 15 tygodni, więc nie jest to obecnie koncepcja, za którą warto umierać) .

Podsumowanie: analogia z IV kw. 2001 jakkolwiek oczywiście niedoskonała cały czas wydaje się możliwą opcją dla dalszego rozwoju wydarzeń na WIG-u 20.

Komentarze

  1. sumadartson

   Bez wątpliwości lepiej nie ruszać po fortunę. Ja już tych “odbić” w bessach zaliczyłem tysiące i wszystkie funta kłaków nie warte wobec trendu głównego. Pilnuj trendu jak poręczy, on z kłopotów cię wyręczy

   7
     1. sumadartson

      Moim skromnym zdaniem @karnak jest autentyczny. Rankiem pisał że (cytuję z pamięci) “dzisiaj rządzi rynkiem niedżwiedż”, po czym otwierał L jako że jest fanatykiem wzrostów. Pisze jak stary (pardon, młody) wyga, który szuka traderskich okazji.
      Szkoda tylko tych, którzy wybiórczo próbują go naśladować. O ile trader może być wygrany, to naśladowcy niekoniecznie.

      3
   1. karnak

    Wcześniej pisałeś o zamknięciu -3.16.
    A później, że zaraz będzie 1590, stąd pytałem, co jest na poważnie – nie odpowiedziałeś, zostawiłeś sobie furtkę na obydwa warianty.
    Po fakcie mogłeś wybrać któryś i to zrobiłeś.
    Nie mniej gratuluję prognozy: wzrośnie, albo spadnie.:)

    1
    1. Darek51234

     Oba były żartem. Ale gdy szlachcic napisał że będzie 3,15 a ja poprawiłem na 3,16 to chyba oczywisty żart.
     Ten drugi to ok nie musiał być żartem, zresztą 20 minut dłużej i byłbyśmy na 1600.

    1. sumadartson

     Oczywiście. Jakoś nie żałuję. Mój błąd odnośnie przewidywanego poziomu zamknięcia, to efekt chwilowego zapomnienia że nadchodząca kolejna fala krachu będzie mniej dynamiczna, spokojniejsza, owiana świetnym nastrojem i nadzieją na odbicia. Pisałem o tym dużo wcześniej ale dziś, zamroczony łupem znacznym, zupełnie o tym zapomniałem. Dzięki temu że spokojniejsza, powinna być bardziej zyskowna na shortkoniach (wolniej jedziesz-dalszie budziesz) i jednocześnie bardziej wyniszczająca na śmieciach.

     3
    1. Darek51234

     A tak poważnie to nie jestem wróżka i nie wiem co będzie.
     Koncepcję opisuje od paru dni i na razie nie zmieniłem jej. Zakładałem jeszcze podfalke c w korekcie marcowych wzrostów na zach Europy a uważałem że mu już jesteśmy po c i będziemy w przeciwfazie. I to był błąd, wiara że wytrzymamy presję spadków na zach.
     Owszem 3 dni byliśmy relatywnie pod 3 procent mocniejsi i nawet dziś się trzemalismy do połowy sesji ale potem padliśmy na pysk.

      1. sumadartson

       Hm. Ja czytałem o gratulacjach Waszmości z powodu otwierania L na CAC a nie s. Łatwo zweryfikować bo pod spodem skromny szlachcic z prapradziada napisał że ta decyzja (na L) to jakby z deszczu pod rynnę ucieczka.

   1. Antoni

    Co tu dużo mowić , wszedzie rynki doszły do luk bessy i MIŚ pokazał kto rządzi przykrych poziomach a także jął cena jest pod dziennymi 200 , tutaj rządzi MIŚ a byk sie modli o mały wpierpapier

 1. Darek51234

  A jeśli chodzi o duże fale na bananie wig2 to 1 duża fala wzrostowa po kryzysie 10 lat temu skończyła się na 2950 i teraz nastąpiło calkowie jej zniesienie. Trwalo 10 lat i że względu na czas była to bardzo złożona korekta. Wpierw abc potem x(tak to się chyba nazyw jeśli się mylę niech ktoś poprawi) i znowu abc. W marcu skończyła się fala c. Więc teraz rozpoczęła się 3 fala cyklu, który zaczął się 10 lat temu.

  1
  1. podczaszy1

   To,że TFE nie działa to jedna rzecz, ale jeśli ktos sie na nia powołuje to powinien wiedzieć przynajmniej to,że tzw. dwójka nie znosi więcej niż 100 % tzw. jedynki.
   Inaczej mówiąc stek bzdur na wypisywałeś.

 2. DrQuality

  Kolego Darku przypomina Pan moją żonę-rozmowa z nia polega na tym że ona zadaje pytanie na które od razu sobie sama odpowiada-jako że jestem mało rozmowny tworzymy bardzo zgodne małżeństwo
  Kolega Faweks przypomina mi ojca mojego kolegi-facet znał się tylko na naprawie piecyków gazowych i na piecykach w ogóle i n a tym tylko..My rozmawialiśmy na temat ostatniego meczu i po słowach “po bramce stadion wybuchnął “od razu zwekslował rozmowe na wybuchy piecyków gazowych-Guy zawsze zweksluje temat na ersibatl i egzystencjalizm poznawczo-zapobiegaeczy czy jakoś tak

  15
  1. Darek51234

   Tak siedzę i kombinuje czy to że zostałem zestawiony z @guy to obelga czy zaszczyt. Również drugie zestawienie z żoną kolegi no to raczej powinien być zaszczyt ale jak mawiał Hank Moody czuję jakieś pierd… Ale.
   A co do zadawania pytań i odpowiadania. To są pytania otwarte gdybym nie mówił co sam myślę to pewnie by się na mnie rzucili, że mądrze się itd. A jak wiadomo na tym forum zawsze du… Jest z tyłu. Taki urok tego forum, trzeba się pogodzić.

   1
 3. sumadartson

  Nie narzekaj Waszmość. “Pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej”, cytując klasyka rozrywki.
  Dziękujmy Arcymistrzowi że pozwala nawet takim amatorom jak ja czasem się wyszaleć, jako że “czasami człowiek musi, inaczej się udusi”.

  1
 4. DrQuality

  O dziwo mimo silnych ciosów na szczękę,poprawionych hakami na korpus byk na naszej giełdzie/no nie jest to już Wściekly Byk/dzielnie się broni.
  Co więcej dzięki genom przekazywanym dalszym pokoleniom przez Kukiera,Kuleja,Kasprzyka, Pietrzykowskiego nasz polski byk znosi tą walkę o wiele lepiej niż potomek Cerdana,Coopera czy no nie wiem czy adekwatne Michalczewskiego???!!!

  1. rivsay

   Dla mnie bo na nich pozycje otwieram
   Wykres fajny, ciekawe jak się zachowa reguła po jakimś czarnym poniedziałku i luce która przełamie tą linię. Ale to może się zdarzyć nie za naszego żywota lub za 3 dni :):) jak to na rynkach

 5. Antoni

  Nie słuchajcie bredni karnaka bo jak by pokazał to zawodowcowi on juz kiedyś próbował to wklejać to go pogonił wiedza na lata świetlne , drugi co chce uczyć ludzi za pieniadze papatrader dostał wczoraj idealnie a papę i żadne 2 godziny za wcześnie bo na wykresie jego i karnaka zagrania to były tylko dla idiotow

  Tak sobie mysle ze za te 8 bilionow co FED wydrukował niewiadoma komu mogliby cały przemysł z Chin do USA przenieść i te swoje 16% bezrobocia rozładować

  1
  1. karnak

   Kolejny co mnie atakuje personalnie i obrzuca wyzwiskami, a może by tak merytorycznie wrzucić jakiś wykres pokazujący, że się mylę – spierajmy się na argumenty, a nie epitety.
   Pan Wojtek z pewnością chce mieć blog na wysokim poziomie i z kulturą.
   Każdy ma swój rozum i nim się kieruje, nie musi się sugerować moimi wykresami i ja nikogo do tego nie namawiam, pokazuję tylko jak wygląda moje spojrzenie na rynekm ewentualnie czasami wrzucę zajmowane pozycje.

   7

Dodaj komentarz