Projekcja dla NCIndex

Zgodnie z poranną zapowiedzią (“NCIndex jak sWIG-80 i mWIG-40 w latach 2004-2007“) postanowiłem zrobić projekcję wartości NCIndex na podstawie 3 historycznych precedensów podczas których jakiś indeks GPW rósł 59 razy w trakcie kolejnych 77 sesji.

Takie coś zdarzyło się raz mWIG-owi 40:

Powered by macrobond.com

… oraz 3 razy sWIG-owi 80:

Powered by macrobond.com

Ponieważ data pojedynczego sygnału na mWIG-u pokrywa się z datą pierwszej grupy sygnałów na sWIG-u, to wykorzystam tylko sygnały z tego ostatniego indeksu.

Powered by macrobond.com

Jak widać mamy tu nakreślony dosyć jednoznaczny scenariusz dalszego rozwoju wydarzeń na rynku New Connect. Dla porządku jeszcze projekcja wartości NCIndex uzyskana przez uśrednienie tych 3 historycznych ścieżek sWIG-u:

Powered by macrobond.com

Czyli teraz 11 sesji korekty na NCIndex, potem kontynuacja hossy do września, następnie silniejszy spadek do października, a później wzrosty do końca roku. Później też te ścieżki 3 ścieżki sWIG-u zaczynają się różnić, więc powyższa projekcja ma chyba tylko półroczny termin przydatności do użycia.

Podsumowanie: projekcja wartości NCIndex oparta na 3 historycznych precedensach, kiedy sWIG-80 – tak jak NCIndex ostatnio – rósł w trakcie 59 sesji z kolejnych 77 sesji, sugeruje teraz 11 sesji relatywnie łagodnej korekty, a później kolejną falę wzrostu trwającą do września.

Komentarze

  1. Guy Fawkes

   Święta racja, kiedyś już ten problem rozważaliśmy.
   Kto posiada Lwów, ten panuje nad Intermatium. Albo Najjaśniejsza Rzeczpospolita, albo Wielka Chazaria.

   Lwów leży na etnicznych ziemiach zawsze wiernych Lędzian.

   1
  1. Guy Fawkes

   Niemcy są narodem, który potrafi się uczyć na swoich błędach.

   Ostatnim razem sporo polskiej młodzieży wymknęło się z rąk niemieckich cywilizatorów dzięki kanałom, więc drugi raz Niemcy nie popełnią tego samego błędu.

   Nstępnym razem mysz się nie prześlizgnie.

   1. tinley

    Trzeba było odkładac na czarną godzinę a nie wypie… miliardy na pińcetplusy o teraz kupowałbyś infrastrukturę Monachium z nie jojczył i szukał spisków jak klasyczny urojeniowiec. Nawet Glapa boi się teraz gęby otworzyć gdy ten bezprzykładny bezinflacyjny cud gospodarczy kazał wydrukować ponad 100mld nowego długu i zasypać banki toskycznym aktywem który prędzej czy później doprowadzi do upadłości dużj części banków.
    BTW… czy przypadkiem całe to QE, życie na kredyt które tak Glapa pokochał pomijając Japonię to nie jest przypadkiem ulubione narzędzie liberałów i wselkiej maści tęczowych lewaków w rządach i bankach centralnych? Teraz stało się ulubionym narzędziem narodowych socjalistów z katolickim listkiem figowym dla niepoznaki. Tacy to konserwatyści :-))). krasć jedna ręka, rozdawać orzeszki drugą. Inflacja w koszykach osób z najniższymi dochodami (emeryci ) to wg Ancypariwicz z RPP ok 8-9%. Ile wynosi trzynastka emerytalna i ile takiemu emerytowi ukradl Glapiński z morawieckim? No, ale propaganda przedstawia ich jako twórców państwa dobrobytu. Cudowny dobrobyt w którym biednemu emerytowi rabuje się 8% rocznie i w zamian daje jakiś ochłap raz do roku (wyborczego rzecz jasna). W zamian ten denat jakby miał z leża umarłych się zerwać to się doczołga do urny i zagłosuje na narodowych socjalistów, którzy wydrenować chca nawet podatek z przekształcenia ofe, którego zapadalność przypada srednio za jakieś 15-20 lat. przecież to jest kabaret. Ludzie tego nie widzą ze ten rząd jest jak stonka. Przeżre wszystko i zostawi nagie redliny. I na zas mówię – zwalniam się z polemiki z waszmoscia. jak zawsze zresztą bo zaraz w nerwach sypniesz inwektywami. TO normalne u osób z określonymi problemami 🙂

    6
 1. DrQuality

  1/Czy ja db czytałem na tutejszym blogu,czy znowu oglądałem jakiś kabareton,czy zązyłem ersibatla lub peyotla-pod CPK będą budowane bunkry-jesli tak to rzeczywiście tylko polska firma-nikt nie może wiedzieć,gdzie bedzie wykonany dla Jarkacza “Koci Szaniec”

  2/dzisiaj o 24,00 zamykamy listę na nasz konkurs

  3/https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2019/03/25/czytelnictwo-w-polsce-2018-raport-opinia/
  Czy czytanie książek pomaga w inwestowaniu?Czy ma wpływ na to na kogo głosujemy?

  4/Gold rulez

  3
   1. DrQuality

    Nasz Mentor w jednym ze swoich wpisów dotyczący złota przedstawił podobny wykres-odwrócona głowa z ramionami -wykres rcgld dosyc podobny
    oczywiście ta formacja kontynuuje trend
    Gdyby ktoś miał dostęp do wykresu Barrick Gold-Pan WB tez go kiedyś analizował jako wskaznik przyszłosci złota-i go rozrysował-gruba aluzja do naszego Gospodarza

    1
 2. Darek51234

  Wczoraj coś napisałem że to forum to ściek. Przepraszam myliłem się.
  Kto ma Lwow to panuje..
  A teraz już nie uciekniemy Niemcom bo kanały mają w paluszku. Itd itd
  To jest kabaret a nie ściek. No chyba że ktoś w to wierzy to wtedy to są Tworki.

  19
    1. Guy Fawkes

     Powiedzcie o co wam konkretnie chodzi towarzyszu Darku, czego nie rozumiecie, skonkretyzujcie wasz ból egzystencjalny, zamiast epatować egzaltacją.

     Było ignorowanie? Było.
     Było wyśmiewanie? Było

     No to teraz jesteście na etapie walki, czy nie wypełniacie powyższego schematu?

     1
 3. Guy Fawkes

  @Dino

  //Najdziwniejsze jest że Pan Wojtek to wszystko toleruje?//

  Ale co konkretnie??
  Rozumiem, że spotkała cię przykrość i masz dysonans poznawczo-moralny, że pani nauczycielka cię nie utuliła.

  Co ma zrobić pan Wojtek, cenzurę?

  No dobrze, cenzurę, ale na co, co konkretnie ma być cenzurowane?

  1
  1. Guy Fawkes

   Mam uzasadnione przypuszczenie,że nie lubisz PIS i Kaczyńskiego i mnie z tym kojarzysz.

   No to popatrzmy metapolitycznie, mamy dwie możliwości, albo wygra Trzaskowski albo Duda, co będzie lepsze dla towarzysza, który nie lubi PIS i Kaczyńskiego?

   Jak wygra Trzaskowski, to PIS będzie skonsolidowany wobec wodza i nawet w wyniku wcześniejszych wyborów PIS zostanie przy władzy, może z jakąś przystawką. Niekończąca się historia wojny POPISowej nie będzie miała końca.

   Jak wygra Duda, to jest prawdopodobne, że zacznie się dekompozycja w obozie władzy i marginalizacja Kaczyńskiego – to klasyczny rozwój wypadków w takich sytuacjach.

   Mądry człowiek powinien mieć trochę dalszy horyzont, niż najbliższe dwa tygodnie, bo inaczej ciągle jest w lesie i pod tresurą.

   1
   1. Guy Fawkes

    Musisz się przełamać i skonkretyzować moje ”przestępstwo”, neokomunistyczna poprawność polityczna nie jest dla ludzi inteligentnych, musisz wytknąć mi nieubłaganym palcem jakąś konkretną myślozbrodnię, bo to, że ”łamię konstytucję” to za mało.

    2
    1. piotrdln

     on nie patrzy kto wygra wybory,

     on podobnie jak wiekszosc skłóconych ze sobą Polaków patrzy kto PRZEGRA !

     nie ważne kto wygra, byle ten D czy T przegrał ! to jest motywacja chyba wiekszosci wyborców w Polsce teraz

     1
     1. Guy Fawkes

      Jest prawdopodobne, że jak wygra Duda, a w Ameryce d…kraci, to za trzy lata, jak nie wcześniej, do wyborów nie przystąpi jeden skonskolidowany PIS, tylko trzy post PISy. Czyli rządy przejmą POkrzywdzeni.:))

      A jak wygra ten drugi you know, to się zintensyfikuje wojna i PIS wygra następne wybory, choćby przedwczesne, bo przy obowiązującej ordynacji 40+% wystarczy, żeby rządzić.

 4. mwfri

  Myślę, że dzisiejsza sesja dobitnie pokazała, że chwilowo obowiązuje prawo szorta i warto teraz na porannych podbitkach grać to s. Błyskawiczna reakcja na opór, słabość wobec bazowych potwierdzona słabością maluchów.

  1. NadaNullZero

   JakPan wierzy w złoto, to może coś z większą betą – np GDXJ?
   Przy czym nie mam konceptu jak traktować wybicie w górę i ruch powrotny na wieloletnim wykresie wzglednęj siły GOLD vs GDXJ. Czyżby Barrick miał skorzystać na konsolidacji?

 5. sumadartson

  Nihil novi, czyli na shortkoń panowie szlachta a jeno z tymi łupami w trokach (złoto.(mns)) to szlachta zamieniła na talary, bo takiej fortuny nie podjąć zysku nie zrealizowawszy, to lekkoduchnością by trącało.

Dodaj komentarz