Porażka mej koncepcji na DAX-a

Mój zamiar zaplanowania przyszłości Niemcom sprzed 10 dni (“Zaplanujmy przyszłość Niemcom“) okazał się kompletną porażką. Ewidentnie pomysł Tomka Filipiaka – bo to rozmowa z nim sprowokowała mnie do tamtego wpisu – na przyszłość dla Niemców okazał się znacznie bardziej profetyczny (nie wiem, czy w tym roku Tomek będzie miał swój wykład na konferencji Wall Street).

No, cóż po tej porażce powinienem przycichnąć na temat DAX-a na jakiś czas, ale zanim to zrobię, to zostawię jeszcze jeden obrazek tego indeksu z zaznaczonymi liniami oporu, które – jak ciągle wierzę – zostaną w tym roku jeszcze przetestowane od dołu.

Powered by macrobond.com

Podsumowanie: DAX-30 złamał linię trendu wzrostowego rozpoczętego w marcu.

Komentarze

 1. Bankier

  Panie WB wszystko zależy od tego ile DODRUKU znów ogłoszą ale chyba tym razem to już nie pomoże bo zaczyna się wszędzie drugi etap covida , z tego co czytam to zaraz znów wszystko pozamykają a jeszcze nie zdązyli dobrze otworzyć , dzięki temu może nasz Mateusz będzie mógł dalej nawijać górnikom makaron na uszy .

  3
 2. DrQuality

  Pnaie Wojciechu,co tam tzw.porażka na Daxie.
  Okazuje się,o rany ,okazuje sie że my homo spaiens uprawialiśmy tantryczny seks z neandertalami
  Co prawda czytałem ostatnio tekst o neandertalczykach-okazuje sie że takie głupie one nie były,wręcz obraz ich jest szokująco odmienny od powszechnych opinii.
  To tak a propos pana zaineresowaniami genopolityką.
  https://www.rp.pl/Cywilizacja/303299881-Ile-genow-neandertalczyka-odziedziczyl-czlowiek.html/
  https://wyborcza.pl/7,75400,26150683,ciezki-przebieg-covid-19-to-spadek-po-neandertalczykach.html
  PS.Aha,Panowie, nie ulegac pokusie rzucania dowcipasami o genach,kto jakie ma!!!

 3. Bankier

  Panie WB coś sie zepsuło w tych polskich uczniach uczonych przex PiS 500 da .

  Egzamin ósmoklasisty 2020. Są wyniki

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki testów, do których w czerwcu przystąpili ósmoklasiści. Uczniowie uzyskali średnio 59 proc. z języka polskiego i 46 proc. z matematyki.

  5
  1. red.007

   I zostanie zaspokojone oczekiwanie wzrostu banków przez pana @animental.
   Tu nawet nie chodzi o samą decyzję ale o oczekiwania,jak to na giełdzie,jeśli tak miałoby być,to nie będzie to obojętne dla W20.

   2
   1. tinley

    Podziwiam naiwność wierzących w podwyżki stóp. I co z tego że Kropiwnicki tak mwoi? za tej kadencji Glapy stopy nei drgną. Chyba ze jeszcze w dół. Następna RPP będzie jeszcze bardziej pisowska niż ta a o to chodzi żeby RPP nie przeszkadzała Morawieckiemu. Inflacja? oszczędnosci? Tych pachołków pisowskich to nei interesuje. Wyprodukowali z morawieckim pod pache najniższą realną stopę w Europie a moze i nie tylko w Europie. Erdogan też tak produkował przez 2 lata i skończyło się wielkim bum.
    Na podwyżki nie ma co liczyć do 2022 nawet. Zresztą skład tej rady i nawet to poddaje w watpliwość bo za podwyżkami byłoby ledwi 3 członków teraz.

    2
 4. piotrdln

  banksterzy najpierw nastraszyli ludzi wirusem, wprowadzili mase obostrzeń, wywołali recesje a potem sie dziwią ze ci nie chca wydawać drukowanej kasy (wydają na coiny, akcje i inne cudowne inwestycje) specjalnie dla nich i nie wychodzimy z recesji a wręcz mimo dodruku wchodzimy w recesje godną tej miedzywojennej …

  3
 5. DrQuality

  Prośba-wykres Chinoli przypomina nasz Wig 20-z tym że Chinole utrzymali sie nad linią trendu-Prowadzacy blog przewidywał na bazie tego wykresu hossę w Chinach-jesli ktoś ma dostep do tego wykresu-czy dalej utrzymują sie powyżej linii trendu?

 6. Guy Fawkes

  @WB

  //…. bo mi się ubecka agentura na blogu buntuje.//

  //….SB stłamszona w stanie wojennym (wojskowy został szefem cywilnej SB) przez WSI odzyskała władzę.//

  //Porażka mej koncepcji…//

  ………………………………………………………………………………………………

  Panie Wojtku, rozumiem, że za wszelką cenę chce Pan udowodnić urbi et orbi swoją przynależność do potomstwa Jafeta, dlatego posuwa się Pan do trzymania tutuaj buraka chamitę, i obrażania ludzi kulturalnych, którzy w odróżnieniu od buraka, mają coś do powiedzenia.

  Panie Wojtku, niech Pan nie idzie tą drogą.

  Ja Panu wierzę, że jest Pan Germańcem. Dowodem są Pana enuncjacje-insynuacje polityczne. Jest Pan z pewnością Germańcem (mniejsza o to w jaki sposób), więc niech Pan się nie bierze za politykę, please. Jako rodowity Germaniec zawsze będzie Pan pudłował i ciągle będzie ”porażka koncepcji mej…”.

  I niech Pan już poprzestanie na tym Jafecie, niech się broń Boże nie stara o status potomstwa Sema, bo to byłoby już ”….i smieszno i straszno.”:)))

  9
 7. ML.36

  Panie Wojtku, proszę nie przycichać na temat DAX-a, tu każdy popełnia błędy i to chyba więcej niż mniej, ale taka jest uroda tego zajęcia. Wrzuca Pan tu dużo ciekawego materiału, który
  nieraz pomaga próbować ogarnąć ten bajzel. Może z tą symetrią
  to faktycznie była lekka jazda po bandzie ale chyba Pan doczeka się testowania oporów. Przemawia za tym 20/40/160 i poczciwy
  Elliot.

  1. red.007

   “red.007
   27 maja 2020 o 11:44
   W20,ruch w minimalnym wymiarze nad 2100,okres wielotygodniowy…”

   Mamy dopiero piąty tydzień,w przyszłym roku byłby okres wielomiesięczny.
   Początek wzrostu nad 2100 rozpocznie się w sierpniu br.

   1. rivsay

    Może i tak ?
    Tylko ja widzę i znam że jak spadnie to później dobrze rośnie na ścianie strachu.
    A te świece i ruchy które są teraz to coś nowego dla mnie, co się zarobi, to za niedługo odda, naprawdę rynek chce odpalić hiperbolę?
    Nie wiem czy to będzie jeszcze dzień, miesiąc czy rok ale na 100% zdrowo doopnie

    1. mac-erson

     Zgadzam się, że doopnie i to nie za rok ale już w sierpniu. Ale według moich analogii jeszcze tydzień – dwa rozprowadzania. A jak wysoko zajadą to tego nie wiadomo. Może być zarówno ledwie nadbicie szczytów a mogą jeszcze pociągnąć. Myślę, że będzie widać koniec. Nie ma co się podpalać na S ten tydzień walczyli w US i końcówkę pokazali siłę.

 8. Guy Fawkes

  @WB

  //Ooo, cieszę się, że się Pan objawił, bo miałbym dla Pana tajną misję do wykonania. Siedzi Pan w tej Wielkiej Brytanii…//

  Niestety, nie mogę, bo przebywam aktualnie na ciepłokrajskim bruku.
  Poza tym o tej porze???

  A w ogóle, jak się czyta o Namierze w ang. wiki, to się trafia na coś takiego:

  //…. Namier had a celebrated debate on the pages of the Times Literary Supplement with the former French foreign minister Georges Bonnet.[14] At issue was the question whether Bonnet had, as Namier charged, snubbed an offer by the Polish foreign minister Colonel Józef Beck in May 1938 to have Poland come to the aid of Czechoslovakia in the event of a German attack.[14] Bonnet denied that such an offer had been made, which led Namier to accuse Bonnet of seeking to falsify the record.[14] Namier concluded the debate in 1953 with words “The Polish offer, for what it was worth, was first torpedoed by Bonnet the statesmen, and next obliterated by Bonnet the historian”.[15]//

  Ciekawe, nieprawdaż?

  Przed aneksją Czech można było Hitlera pozamiatać jedną ręką, ale nie było na to pozwoleństwa. Przecież potrzebny był ktoś do wywołania tej cholernej wojny hegemonicznej per proxy tak czy nie?

  2
  1. Guy Fawkes

   No ale pozostaje problem, jak tu poruszać ważkie kwesttie, skoro zaraz wyskoczy burak z tym swoim ślinnotokiem.

   Niech już pitoli te swoje cwaniaczkowato-cinkciarskie pierdy, ale niech mu Pan każezamknąć japę przynajmniej co do polityki.

   3
  2. Max

   “Przed aneksją Czech można było Hitlera pozamiatać jedną ręką, ale nie było na to pozwoleństwa. Przecież potrzebny był ktoś do wywołania tej cholernej wojny hegemonicznej per proxy tak czy nie?”
   Jeżeli byście towarzyszu mieli rację na pewno na to nie pozwolili żydzi i komuniści (włączając pozostałe dziadostwo) Musicie przyznać było to w ich interesie. Ich obwiniajcie.

   1
 9. Max

  Guy Fawkes 31 lipca 2020 o 23:06
  Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć

  No ale pozostaje problem, jak tu poruszać ważkie kwesttie, skoro zaraz wyskoczy burak z tym swoim ślinnotokiem.

  Niech już pitoli te swoje cwaniaczkowato-cinkciarskie pierdy, ale niech mu Pan każezamknąć japę przynajmniej co do polityki.

  Towarzyszu Fawkes , ależ mali mi się wydajecie po waszej wypowiedzi :)) Brodzisz towarzyszu w piskownicy, wypełnionej łajnem rojąc o wielkości. Uklepujecie to łajno myśląc że tworzycie “cywilizacje zachodnią”. Pod płaszczykiem szlachcica i pseudointeligenta uzurpujecie sobie prawo do jedynej słusznej racji. Swoich adwersarzy najchętniej byście “uciszyli na wieki” Znamienne pisowskie. Choćbyście kupili sobie tytuł i zarobili miliony wylezie z was prostak i cham. Po raz kolejny milord puścił bąka. Sprawdzcie tym razem czy nie narobiliście w majty. Macie towarzyszu problem. Polubiłem was. 🙂

  13
 10. tinley

  Zaczynają być kłopoty z wielką tamą w Chinach. Od kilku dni czytam w różnych agencjach zajawki na ten temat. jeśli to pieprznie to będziemy mieli długo wyczekiwany Chinageddon i duży reset indeksów. Chińczycy jednak przyznali że tama się odkształciła co wcześniej ujawniły zdjęcia satelitarne. Po drodze kilka wielomilionowych miast do zalania. W tym Wuhan. Ubezpieczyciele nie wyrobią ze zobowiązaniami. Padnie tam wszystko. Od energetyki po banki.

   1. tinley

    Ale dopiero chyba wczoraj stan alarmowy na tamie (!) jest przekroczony a nie w górze rzeki. O niebezpieczestwach związanych z tą tamą to głośno jest od momentu jej budowy chyba. Dla mnie to taki odpowiednik Czarnobyla w ZSRR. Kiedyś będzie duża awaria a skutki chyba jeszcze bardziej dramatyczne niż te w Czarnobylu, które okazały się po latach niekoniecznie wielkie dla świata i nawet okolicy. Wielkiego skażenia udało się uniknąć dzięki ofiarnosci ludzi i technice. Natomiast tu jak to pieprzenie to nie wiem – człowiek jest bezradny bo niby co ma zrobić? w czapkę tej wody nie nabierze. Zostaje tylko ewakuacja i czekanie aż fala przejdzie zatapiając miasta zamieszkane przez ponad 100 mln ludzi. Tama 180m wysokości. Nie wiem jaka jest wysokosć słupa wody po drugiej stronie ale przy tej długości zbiornika to objętosć jest gigantyczna. Szkody mogą być ogromne – to będzie tsunami . Może lepiej żeby ten Chinageddon nastąpił jednak w inny sposób i powoli.

 11. Guy Fawkes

  @WB

  // Brodzisz towarzyszu w piskownicy, wypełnionej łajnem rojąc o wielkości. Uklepujecie to łajno …. etc//

  Sto razy powtarzałem temu namolnemu pedałowi, żeby się ode mnie odp… .
  I nic.

  Czy to bezpieka za to płaci urojeńcom, żeby na Pańskim blogu nie pojawiła się żadna sensowna koncepcja??

  Przecież oni stosują na małą skalę ten sam patent, co Kurscy w ramach strategicznego projektu Wielkiego Kanaanu.

  BTW uważam, że chamski atak tego Kurskiego z gazowni na swojego bratańca jest zagrywką mającą uwiarygodnić tego Kurskiego z tv poprzez męczeństwo na pluszowym krzyżu.

  Powinien się Pan pozbyć tych cholernych trolli, którzy są tu wyłącznie po to, żeby rozbijać i mieszć z g… Pański blog.

  2
  1. tinley

   Doprawdy? Trudno tą wiadomość nawet znaleźć w Barronsie czy Bloombergu. Kto w tym czasie w ogóle się tym przejmuje? Za chwilę każdy kraj będzie miał negatywa w perspektywie przy tym zalewie długu.
   Ostatnia taka wiadomość bodaj z 2015r to żadnej reakcji nie wywołała. Inaczej było w 2011 kiedy seria negatywów wywołała przecenę, ale nie pamiętam czy coś jeszcze się nie dołożyło

  1. Guy Fawkes

   Nie mam cierpliwości do tego rodzaju pneumatyków, na razie pierwszy zaznaczony akapit mi wystarczy.

   Jesst tam mowa o tym, że w ciągu siedmiu lat w organiźmie wymieniane są wszystkie komórki.
   Tak się składa, że starożytni Grecy dzielili żywot ludzki na siedmioletnie okresy. Cykle?

   @WB

   Panie Wojtku, ośmioletnia szkoła podstawowa kończy się w zasadzie wraz z drugim wymiany komórek.:))

       1. Max

        Jest taka fajna przypowieść o profesorze filozofii który wybrał się do nowej i modnej restauracji aby zjeść obiad.
        Kelner przyniósł mu meni. Profesor poczytał po czym skonsumował kartę dań. Podziękował i wyszedł.

 12. zorro

  @ sranda
  “A o tym, że Fitch obniżył po sesji w US perspektywę ratingu USA do negatywnej jakoś nikt tu nie pisze…
  Jak w poniedziałek będą luki w dół po kilkaset pkt na DAX i DJIA to się dopiero obudzicie?”

  Spadki z ostatnich dni już to zdyskontowały. 11-letnia hossa w USA jest tak silna, że lekceważy najbardziej negatywne informacje. Zdyskontował to również USD.

  1
  1. sranda

   Po pierwsze to nie obniżenie ratingu ale PERSPEKTYWY ratingu i wg mnie nie jest w cenach, może jeszcze akcje w US jakoś się utrzymają, ale dolar na pewno poleci w dół.
   Przy dalej osłabiającym się dolarze, akcje europejskie staną się zbyt drogie. Także perspektywy dla np. DAXa na najbliższe dni są kiepskie.

   2
   1. zorro

    Zauważ tylko, że DAX należy do rynków rozwiniętych. Jeżeli stany pójdą do góry to inni np. DAX będą wspinać się wolniej albo w trendzie bocznym czekać na spadki. Jest mało prawdopodobne aby te rynki podążały w przeciwnych kierunkach.

  1. Guy Fawkes

   @WP

   Panie Wojtku, wiem, że jest Pan Germańcem (wschodnim oczywiście), już Pan nie musi nam tego udowadniać drogą służbową, tzn. poprzez wydawanie rozkazów:)))

   Profil Kurskiego rzeczywiście zgadza się z profilem tego Namiera, czyli przed mormonami były jakieś inne organy weryfikacyjne.

   Ja zawsze powtarzałem, że PIS to odpowiednik chjenopiasta, czyli organizacja proamerykańska powołana przez Hammerlinga.

   …………………………..

   Jacky Bartosiak właśnie objawił nam technicznie, co nas może czekać:
   https://www.youtube.com/watch?v=8bwzXPqWjIk

   Ja wszystko rozumiem i jestem jak najdalszy od Haende hoch, ale come on, czy po utracie Lwowa i Wilna nasza armia miałaby zostać zutylizowana w walkach o ukraiński Lwów i litewskie Wilno? Come on noch ein mal !!

   Jacky Bartosiak nie rozumie, że w tej części świata najważniejszym projektem, jest projekt Wielkiego Kanaanu.

   Moim zdaniem nie powinniśmy planować żadnych ruchów wojsk poza granicami aż do wojny heartlandowej, to już niedługo.
   Bo inaczej po zutylizowaniu wojska pozostawimy bezbronne terytorium jako fant do następnego rozdania. W tej sprawie przyznaję rację Braunowi.

   2
      1. resss

       na bolące zeby to dentysta a potem solidne szorowanie

       bronieniem państwa polega na tym aby nieprzyjaciel nie zniszczył infrastuktury i nie zabijał cywili. jest to prostsze gdy sie nieprzyjaciół na swój teren nie wpuszcza.

       so miejsca kluczowe które trzeba obstawiać, uprzedzać ruch przeciwnika, nie mozna stac na granicy czekajac na atak.

       te herezję panskie zajeżdżają grubo ruska onuca

       1. Guy Fawkes

        To idź się bij 1000 kilometrów w stronę Tallina, jako martwy będziesz zajeżdżał żydowską onucą, bo zostawisz swój Kraj bez obrony, na pastwę wroga.

        Mądrość polega na tym, żeby wyczekać czasu, kiedy wszyscy zaborcy będą pokonani, a nie na tym, żeby wysłać armię w drogę bez powrotu, na zatracenie.

        Bardzo się ruskim damy we znali na t-72. Będą mieli fajne ćwiczenia w strzelaniu do tarczy.:))

        2
        1. piotrdln

         wystarczy dac ludziom powszechny dostep do broni, sami sie uzbroja za wlasne pieniadze, a znajac naszą bitność mało kto zdecydowałby sie wejsc do Polski gdyby 50% obywateli posiadało broń a nie jak teraz w okolicach 1 %

  1. Darek51234

   Max, chłopie opanuj się, próbujesz prowadzić polemike z pacjentem. O ludzka naiwności.
   Gdyby nikt nie odpowiadał na te brednie to by to forum nie było takim syfem. A tak trzeba przebrnąć przez stos snów paranoika żeby znaleźć sensowny wpis.

   8
 13. Guy Fawkes

  @Resss

  Usiaków u nas nie ma.

  Są oczywiście, ale w takich miejscach, jakby mieli na celu opanowanie wewnętrzne kraju, a nie obronę ”wschodniej flanki.”.
  Niech stacjonują w Suwałkach, Białymstoku, Siedlcach i Białej Podlaskiej, to wtedy będzie jasne, że chodzi im o obronę kraju stacjonowania.
  Niech się nie boją, przydziemy im na pewno z odsieczą, obronimy ich.

  I jakoś nie dają nam swojego uzbrojenia, 8000 Abramsów rdzewieje w magazynach. Co wprowadzono do wojska nowego w ostatnich 5 latach?????

  Nic.
  To jest parada oszustów.

  Chodzi o to, żeby mieć całą armię do wojny heartlandowej, kiedy będą rozstrzygać się losy świata.

  1. resss

   ameryka nas nie adoptuje. jak mamy istniec to trzeba sie zaczac walczyć o swoje a nie czekać az amerykanie przyjda. walczyc poza terytorium jak już walki nie da sie uniknąć.

   swiata slabi i placzacy ze boli nie zdobeda

   1. Guy Fawkes

    A srał pies amerykanów!!

    Albo jest sojusz i razem walczymy, albo pic na wodę fotomontaż z Namierem za plecami.

    Zawsze uważałem, że ”Umiesz liczyć? Licz na siebie”.

    Ja się ruskich nie boję, tylko boję się frajerstwa. Rozumiem, że aktualnie jest sousz, to gdzie jest wysunięgta pozycja na flance wschodniej, w Żaganiu???????:))))

    A jak liczymy na siebie, to gdzie do k… nędzy jest obrona przeciwlotnicza????????? Po pięciu latach!!
    W Waszyngtonie czy w Telavivie??? Bo na pewno nie na flance wschodniej.

    Więc dla mnie to jest jakieś pier…. qui pro quo.

    I jeszcze do tego plany wielkiej ofensywy pod Petersburg. Z widłami i kosami?

    Czy oni wszyscy powariowali???

    Minęło 5 lat i nic się nie zmieniło, jak były czołgi sprzed półwiecz tak są. To z czym do ludzi???

    1
 14. Darek51234

  Max najgorsze jest to, że człowiek się do tego przyzwyczaja. Gdy tu ktoś trafia pierwszy raz i to czyta to szczypie się w dupsko bo nie wierzy. A po jakimś czasie a niech sobie pisze. Naprawdę max to nie jest groźne. Groźne jest to co jest chociaż trochę sensowne. I ktoś kto chociaż próbuję zachować pozory normalności.

  6
  1. Guy Fawkes

   Magazynów, srzyżowań, mostów?

   Czyli tego, bez czego nie da się prowadzić wojny.:))
   No bardzo jestem ciekawy, jak nasza armia złożona z trzech i pół dywizji poradziłaby sobie ze ”skrzyżowaniami, magazynami i mostami” bez OT.

   Pod koniec rządów POkrzywdzonych cała armia mogła wystawić do walki najwyżej 30 tys. żołnierzy. To nawet za mało, żeby obsadzić ”magazyny, mosty i skrzyżowania”.

   1. sumadartson

    @Guy Fawkes
    Sprawdziłem. Szacun dla Waszmości wiedzy. Rzeczywiście najpierw bój krwawy z butą Tautona a dopiero potem Polska od morza do morza. Ersibatl powinien zacząć się niebawem, jako że barbarzyńca sam zmusi Białoruś i Zaporoże w ramiona sojuszu wiecznego z naszym Orłem. Najdalej do 2029 roku będziemy w federacji i do tego niepotrzebna nam wielka siła. Żeby zdążyć w terminie z naszym zjednoczeniem, Azjata powinien niebawem wykonać ruch.
    To wszystko jest pięknie zsynchronizowane od prastarych wizjonerów(Nostradamus i jego następcy) po naukowców i badaczy z Kondratiewem na czele.
    Chapeu bas.

    2
 15. Guy Fawkes

  @@

  Do samej obrony kraju przez sensowny czas potrzeba 5-6 dywizji.

  Szkoda gadać o sprawach ofensywnych w kraju, w którym nie ma elementrnej jedności, w którym jak gdyby nigdy nic funkcjonują sobie jaczejki typu gazownia, w państwie przesiąkniętym agenturą, z dykty.

  To wszystko w odniesieniu do realiów są w najlepszym wypadku mrzonki niedoważonych młodzieńców.

  Idę na urlop na dłuższy czas.

  Cheers.

  (Cardhu)

  1. Guy Fawkes

   …5-6 dywizji, ale dobrze uzbrojonych, tzn. 300 mld +.

   A dopóki nie ma tych 300 mld+ w nowoczesnym sprzęcie, to do Talllina proponuję opracować sobie co najwyżej plan wycieczki rowerowej, z ewentualnym spływem kajakowym w niektórych miejscach po drodze:))

   1
   1. sumadartson

    Jednak aby to się stało potrzebna jest trzecia kadencja Jarosława, bo Targowica to jedynie może nam załatwić sojusz z kalifatem zachodnioeuropejskim.
    Ups, wdepnąłem w czułe miejsce trolla lokalnego wielonickowego, więc bezpieczniej będzie się oddalić.?

    5
  1. mrRobertson

   dr Doom,Boom&Gloom etc zawsze mowi takie rzeczy dlatego skutecznosc jego przepowiedni jest niska… ale kazdy kiedys tam trafi jak sie ciagle strzela…

   A co do nadchodzacej jesieni to faktycznie nastepuje jakas dziwna kulminacja zdarzen… przegrywajacy w sondazach Trump moze rozpetac konflikt na morzu zapewne poludniowo-chinskim ( czy taki konflikt odklada termin wyborów ? )

 16. Guy Fawkes

  @Lord Sumadartson

  Powiem tak:

  Z jednej strony Chiny zawarły z Iranem gamechangerowe przypierze, a z drugiej Rzesza zacieśnia obręcz. Tym samym Eurazja – Wyspa Świata się domyka, a usiaki stoją przed dylematem ”wojna albo hańba”.

  Zakładam, że nie wybiorą hańby, zwłaszcza że bogata tradycja anglosaska zawiera zbawienne rozwiązanie klasyczne, ujęte w schemat Fawkes’a: ersibatl – blokada – wojna heartlandowa.
  Czyli najpierw (relatywnie) mała zwycięska wojna (ersibatl), która skierowywuje przeciwnika do druzgocącego zderzenia z heartlandem.

  Ersibatl może się zacząć w każdej chwili, choć zgodnie z zasadami sztuki, powinien nastąpić w połowie przyszłego roku.

  1
   1. Guy Fawkes

    O!!!!

    ”Starszaki” to jest świetne określenie!!

    Aleś Waszmość trafił idealnie, mam nadzieję, że się szybko przyjmie w całym Kraju.:)))

    A Iran wiadomo, też solidnie oberwie rykoszetem ersibatl. Odechce mu się gamechangerowych umów.

   2. mrRobertson

    @sumadartson starszaki i tak beda stamtąd znikac, nie maja szans sie tam utrzymac, jak nastąpi proliferacja broni atomowej to jest po nich,
    znikną jak zakon krzyzacki z naszych ziem.
    A co oczekiwan kolegi na zderzenie sie chin w wojnie heartlandowej to chyba chinczycy nie sa tacy durni zeby tego nie widziec i nie wiedziec, wiec pewnie mają plan awaryjny by tego uniknąc, bo i oni nie są nieomylni.
    Chinom wystarczy przeczekac, dla nich najwiekszym wrogiem jest sytuacja wewnetrzna, zaden wrog zewnetrzy nie jest w stanie im zagrozic.
    To nie bedzie takie latwe ze po przegranej airseabattle skierują sie na ląd….
    Zgadzam sie natomiast ze jesli Polska zajmie jakies tereny to dokona tego bezkosztowo, i zajmie wyczerpane wojną obszary, bo nie stać nas na jakas przemyslana strategie by kogos zaatakowac i przygotowac sie do tego i zgromadzic kase na to potrzebną.
    Taki prezent od Boga za to co nam kiedys zabrano, kiedy mielismy odpowiednich ludzi do zalozenia i prowadzenia imperium, teraz takich ludzi nie mamy u wladzy.

    1. Guy Fawkes

     //…chyba chinczycy nie sa tacy durni zeby tego nie widziec…//

     Dlatego już nie chcą szlaku północnego przez Rosję.

     //To nie bedzie takie latwe ze po przegranej airseabattle skierują sie na ląd….//

     Ano nie będzie, ale jak stracą flotę wojenną, to nie będą mieli innego wyjścia.

     //Zgadzam sie natomiast ze jesli Polska zajmie jakies tereny to dokona tego bezkosztowo, i zajmie wyczerpane wojną obszary…//

     Właśnie, trzeba pozwolić Rosji zdeletować się na wojnie z Chinami. Niech sobie łby pourywają na zdarowie.

     Bądźmy mądrzy i tym razem dla odmiany zastosujmy kardynalną zasadę Habsburgów:

     //Niech inni prowadzą wojny, ty, szczęśliwa Austrio, zaślubiaj.//

     :)))

     1
      1. sumadartson

       A który arabus odważy się zrezygnować ze swoich dziewic u Allacha i ginąć z ręki izlaelskich żołnierek.
       Śmierć od kobitki to dla atabusa potępienie wieczne.
       A serio: Gdyby nasza armia była tak uzbrojona jak starsiakowa, to usiaki musiały by nas na kolanach prosić o przyjęcie ich chłopców w mundurach

       1
   1. mrRobertson

    …nawet naszemu Jackowskiemu sie wzbudzila jakas wizja ze na przelomie wrzesien-pazdziernik rakiety poleca na okręty…ale jego wizje w temacie polityki to 50% skutecznosci wiec pisze o tym jako ciekawostce, pół zartem pół serio. 🙂

    1. sumadartson

     @Mr.Robertson
     To powyżej o starsiakowych żołnierkach i armii było do Wadzmości na dowód że starsiaki pomimo że dostaną tęgiego łupnia to jednak jako naród przetrwają na obecnych włościach. Tak przynajmniej mówią wieszcze.

     1. mrRobertson

      @sumadartson a nie wiedzialem ze to do mnie ale mysle ze otaczajace starsiakow narody tak ich nienawidza ze nie beda na to zważac.
      Ale jesli im pisane przezycie to coż to chyba przezyją ale jako naród czy państwo ? bo ja im wieszcze zaglade jako państwo.
      Niektorzy zydzi ( to zydzi ktorych nie pamietam juz jak sie nazywali ) mowią ze obecny izrael nie powinien istnieć i upadnie i istnieje wbrew woli Boga ktory zaplanowal dla ich narodu i państwa inny czas…tak ich zrozumialem.

       1. mrRobertson

        no tak, dlatego pisalem ze jak sie upowszechni bron atomowa wtedy sie odwaza, beda latac w obie strony atomówki, zapewne taktyczne malej mocy.. u nas gdybysmy zaczeli wygrywac z rosja na jakims kierunku to tez poleca na nas, jestem o tym w 100% przekonany. Na ukrainców nie wystrzela ale na nas na 100% ruscy wystrzelą.

         1. mrRobertson

          ja widze okna wiecznie palący sie ogień z komina rafinerii gdańskiej 😉 i obok lotnisko wojskowe wiec na mnie na pewno polecą iskandery z Kaliningradu…a jakby zdobyli moje miasto to mnie wysiedlą bo strategiczny punkt.

          1. mac-erson

           Panowie szczerze się ubawiłem Waszymi projekcjami przyszłości, nawet sam Pan Bóg może będzie zaangażowany w szerzenie potęgi Polski. Czasami uważam, że Polacy siebie uważają za naród wybrany 😉

           Swoją projekcję w takim razie też dołączę do rozmowy, żebyście tym razem Wy się ubawili. Najpoważniejsza “Air battle” jaka nas czeka w najbliższych paru latach to holograficzna wojna międzyrasowa nad naszym niebem. Holograficzne prezentacje już technologicznie potrafimy robić. Efekt takiej “udawanej” wojny gwiezdnej to kolejny etap zastraszenia społeczeństwa aby ludzie zgodzili się poddać pod dalsze ograniczenie ich praw i stworzenie rządu światowego – no bo trzeba zewrzeć siły w obronie naszej planety przed obcymi…

           3
 17. sumadartson

  @MrRobertson
  Ale że petrochemia zniewoli rafinerię to się nie spodziewałem. Na Mazowszu Gdańskie paliwo było zawsze symbolem jakości. Choć od PEWNEGO czasu to z petrochemii też jakby już daje kopa pod nogą.

  1
  1. mrRobertson

   @sumadartson zobaczymy jak oni to “połączą” i gdzie podatki beda płacone, ludzi najbarziej to wkurza ze podatki beda płacone nie do trójmiasta, polecam wegiel jak przyplywa statek z Kolumbii, jakosc lepsza (kalorycznosc) mimo ze drozszy od naszego węgla.

   1. resss

    biedne trójmiasto, chca białoczerwona flage zmieniać, przy ścianie przy której rozstrzelano polakow stoja śmieci, Westerplatte tez zamienione w śmietnik, z niemcami radosnie upamiętnia sie 1 wrzesnia.

    na pewno więcej podatków jest im bardzo potrzebne, nie to co jakas tam pisowska biedota cholota

    4
     1. mrRobertson

      W Gdansku nie ma niemców i juz nigdy ich nie bedzie, nie maja juz tej sily co mieli, nie ma tego spoleczenstwa, tego ducha walki i zwyciestwa u niemcow… wypalili sie.
      Niemcy sie zestarzali sie, ich produkty sie starzeją i nie sa juz takie nowoczesne, wygrywa i ogrywa ich azja (np korea pd) ale przy okazji nas tez ogrywaja bo pracujemy dla niemcow.
      Potwierdzaja to tacy ludzie jak np Pan Bienert na YT, mozna znalezc jego filmiki o niemczech. tu jest ostatni jego filmik o sytuacji w niemczech w czasie covidu https://www.youtube.com/watch?v=i52mrqSPP4o

      1. sumadartson

       Szczerze mówiąc to już wolę Niemców od danzigowych debili, którzy klaszcząc wciskają mi ciemnotę że “polskie złe słowo…wywołało wojnę” z Niemcami.
       A co do “pracy dla niemców”.
       Tu korzyści są dwustronne. Oni mają dostęp do rynków i obniżają swoje koszty zlecając nam podwykonawstwo. My możemy wykonywać ambitniejsze zadania, zatrudniając bohunów do tych mniej zyskownych

       1
   1. sumadartson

    Potwierdzam. Hory zont ma się dobrze. Dziwne tylko że opozycja, z Lordem @mac_ersonem jest optymistycznie nastawiona do sukcesów rządzących, optując za wzrostami, natomiast prorządowi stopniowo stają się sceptyczni co do wzrostów.
    Szlachcic z prapradziada twierdzi od lutowego szczytu na 2100 pkt. że to wszystko pi….lnie do poziomu dna NYSE z 2009 r. I przestrzega przed usiakowymi korektami wzrostowymi w od lutowej bessie hiper cyklu Elliotta, która to korekta raczej dobiegła końca.
    Perły dopiero Pod Cedynią

    3
 18. red.007

  Bonusik od red.007 dla blogowiczów:
  Świat poradzi sobie z Covid(szczepionka)lub Covid sam ustąpi,być może jeszcze w tym roku.
  Informuje mnie o tym wykres złota.
  Wzrost cen złota w br.nie wynika,jak się obiegowo uważa,ze wzrostu inflacji.
  Wzrost cen złota wynika z bezpiecznej przystani w czasach Covid szczególnie,gdy dolar jako bezpieczna przystań,w tym czasie zawiódł.
  Wykres złota w ujęciu dolarowym informuje mnie,że jeszcze w tym roku złoto rozpocznie spadek.
  W ujęciu dolarowym,w wymiarze wieloletnim,zejdziemy poniżej 1100.
  W ujęciu złotówkowym,w wymiarze wieloletnim,zejdziemy poniżej 4500.

  10
  1. sumadartson

   @red.007
   “Mylny bład” w myśleniu. Covid nie był jedyną przyczyną zapaści globalnego PKB, lecz tylko przyspieszaczem w tym procesie. Patrz jesienno zimowe globalne PMI. Szczepionka może być przyczyną korekty wzrostowej, nie zaś końca tego procesu. Co do złota, też chciałbym gwałtownego spadku jego ceny i możliwości odkupienia mns znów po 5 zeta. Obawiam się jednak że zarówno jedno i drugie jest nierealne. Złoto zakończy wzrosty PO kryzysie podobnie jak w 2011 roku

   2
  2. piotrdln

   covid sam ustapi do lata przyszlego roku, tak mowia madre glowy, bo taki jest cykl zycia korona wirusow

   wiec sprytniejsze glowy beda za wszelka cene chcialy sprzedac szczepionki do wiosny, pozniej bedzie to juz bezcelowe, wiec prawdopodobnie na jesieni jakies szczepio beda sprzedawac byle sprzedac i zarobic na akcjach,

   potem i tak powiedza ze to dzieki tym szczepionkom wirus zniknal a prawda bedzie taka ze i tak by zniknal,

   3
  1. red.007

   “dolar jako bezpieczna przystań,w tym czasie zawiódł.”
   I tu tkwi cały problem,w marcowej świecy,tylko na 4,30.
   Spodziewać się można jeśli spadek nie zejdzie trwale poniżej roku 2018.
   Wówczas jest możliwa ostatnia sekwencja wzrostowa z wyjściem nad 4,50.
   Jeśli pogłębimy spadek poniżej roku 2018,wzrostu już nie będzie.
   Nie potrafię określić co wykres wybierze.

   5
   1. sumadartson

    Mnie dolar nie zawiódł. Po sprzadaży po 4.22 i 4.12 (zawsze sprzedawałem pozyżej 4) odkupiłem dziada po 3.76 (informowałem już na forum), po to aby sprzedać znów powyżej 4. WSZYSCY zadłużeni na potęgę, więc wszystkie waluty funta kłaków warte a dolar jak zwykle w czasach wojny bezpieczny.

    1. tinley

     Można psioczyć na dolara, ale wszyscy widzieli co się liczyło w marcu. Dolar. Czemu? Miliardy potrzebne na margin call, miliardy potrzebne na rozliczanie długów i kontraktów. Cały świat jest zadłużony w dolarze i póki bedzie to ucieczki przed dolarem nie ma.

 19. tinley

  Wszystkim widzącym podwyżki stóp – w tym i w Polsce – polecam przeczytanie choćby tytulu
  https://www.wsj.com/articles/fed-weighs-abandoning-pre-emptive-rate-moves-to-curb-inflation-11596360600

  PO krachu pandemicznym znaleźlismy się już całkowicie w nowym paradygmacie. o ile jeszcze rok temu można bylo zakładać ze prawidła starej ekonomii są aktualne tak teraz mamy już brak podwyżek w USA w zasadzie kiedykolwiek bo trudno sobei wyobrazić żeby tam inflacja wyszla znacząco pod 4%. 3.5% wg podręcznika glapy w USA byłoby całkowicie akceptowalne. Ciekawym czy Powell nie obserwuje tego co robi Glapa ktory wychodzi na kreaora nowoczesnych akcjomatów polityki pienieznej. Bezprecedensowa polityka monetarna przed pandemią dzięki której wyprodukował najniższa stopę procentową Europy + bezprecedensowa stymulacja fiskalna miliardami od Morawieckiego, tolerowanie inflacji poza jakimikolwiek widełkami celowymi… Pewnie patrzył Powell z podziwem i zacznie robić to samo.
  Tylko ciekawe co nato powie rynek obligacji skarbowych i korporacyjnych zresztą też. Podejrzewam żegdyby rentowności zaczęly nagle raptownie rosnąć FED zwiekszy nagle limit zakupów tych papierów. TYlko gdzie wtedy znajdzie się dolar? Tak czy siak jesteśmy w ciemnej d..e

  1
  1. sumadartson

   Stymulacja chwilowo likwidując deflację ociepliła nieco Zimę Kondratiewa, mylnie wprowadzając pucybuta na zakupy akcji. Emisja pieniądza zawsze była przyczyną pogłębienia i wydłużenia kryzysów. Oprócz wojen kończących kryzysy na samym ich dnie.

   1
 20. wojciech.bialek (Autor
  Wpisu
  )

  Żeby zamknąć temat, do którego nawiązałem tu 2 miesiące temu:

  https://wojciechbialek.pl/2020/06/maly-krok-elona-muska-ale-wielki-skok-przemyslu-kosmicznego.html

  https://wojciechbialek.pl/2020/06/gdzie-szukac-kosmicznych-zyskow.html

  … to z dziś o 20-tej zacznie się powrót Spase X Crew Dragon na ziemię. Jak ktoś się nudzi, to może sobie obejrzeć transmisję:

  https://www.benchmark.pl/aktualnosci/spacex-crew-dragon-dm-2-powrot-zalogi-kolejne-misje.html

  1. DrQuality

   Ja zgłębiam dzisiaj wieczorem temat coryllus.Pierwsze wrażenie po przeczytaniu paru wpisów na blogu
   1/frustrat
   2/grzebacz w życiorysach
   3/Zwolennik spiskowych teorii
   4/z pkt 2 łączą się oczywiście Żydzi
   5/chyba socjalista- to musze sprawdzić
   Czyli typowy przedstawiciel tzw.prawicy
   W tygodniu mam zamiar go posłuchać
   PS.Braun to jego polityczna zawiedziona miłość?
   Gazownia to jego określenie,nie Fijolksa?

  1. sumadartson

   Eeee tam. Raczej nudne. Stały schemat. Otwierasz Waszmość S na bolkowej górce po otwarciu kasowego i zamykasz jak się zaczerwieni. 5-9 pkt razy x pozycji, z głodu się nie umrze ale…nuda. Nawet złota(mns) strach 3mać po zwyżce z 5 zeta na 180. Nudy

 21. Max

  A propos Panów projekcji :
  RÓŻNICA W POSTRZEGANIU: Ze świata postrzegamy jedynie to, do postrzegania czego zostaliśmy przygotowani. Na potrzeby eksperymentu z fizjologii, w małym pomieszczeniu wyłożonym pionowymi wzorami zamknięto koty, które dopiero co się urodziły. Kiedy minął już czas kształtowania się mózgu, koty zostały zabrane z tego pomieszczenia i umieszczono je w pudełkach wyłożonych wzorami przedstawiającymi linie poziome. Linie te wskazywały miejsca, gdzie znajdowało się pożywienie lub też drogi wyjścia, żaden jednak z kotów wychowanych w pomieszczeniach ozdobionych pionowymi wzorami nie potrafiłam znaleźć pożywienia, ani też nie umiał stamtąd wyjść. Sposób wychowania ograniczył ich percepcję do zdarzeń pionowych.

  1. tmoore

   Pan się nie gorączkuje Pana podatki na pińcet będziemy konsumować jutro…ale nie sądzę żeby można się z tą konsumcją rozpędzić. W ogóle tu na Warmii po 10 dzieciow majo nawet już Czerwonego Jasia im nie w smak pić, tylko Czarnego im lej. Nie robio bo za 350 od bachora robio z Białorusi najemni, a za reszte to już niedługo na single malty sie przerzuco. Takie łone so. I jeszcze bona dostano 🙂

   3
 22. Guy Fawkes

  @WB

  //Żeby zamknąć temat…//

  Zamknąć to jeszcze pół biedy, trudniej otworzyć.:))

  Wysoka technologia wysoką technologią, rozumiem, ale zanim wybiorą się na księżyc, to jeszcze muszą trochę popracować nad doorsami bo widocznie coś nie pykło w tej wydawałoby się nie najbardziej zaawansowanej problematyce.:))

 23. Guy Fawkes

  @DrQ

  //…1/frustrat…//

  Musicie się nauczyć towarzyszu poskramiać swoje ego[sic!] i nie umieszczać na pierwszym miejscu kardynalnej cechy własnej.

  Pisząc niby o Snopku, sprawiacie wrażenie, jakbyście pisali o sobie.

  Snopek ma słabe strony, ale akurat żadnej z nich żeście nie dostrzegli. I uważajcie, bo to mój i pana Wojtkowy ulubiony autor.:))

      1. Max

       @DrQ

       //…1/frustrat…//

       Musicie się nauczyć towarzyszu poskramiać swoje ego[sic!] i nie umieszczać na pierwszym miejscu kardynalnej cechy własnej.
       Jednocześnie
       To nie mój idol, ale jak macie zacząć się wyzwalać z Wszej kanaanicznej formacji beretowej, to zacznijcie od Snopka, szczęść Boże.:))
       Zaprzeczenie. Potraficie towarzyszu innych pouczać w poskramianiu ego a sami macie je rozdęte. Sami siedzicie w “kanonach formacji beretowej” – jedynie słusznej.

       2
 24. sumadartson

  Krajanie usiakowego jabcoka na kawałki (split Apple) jakoś nie robi wrażenia na zachodniokalifatowych towarzyszach. Chłopaki z Londkowego (nie ma miasta Londyn) City też się krzywią. I dobrze. I tak Q…3mać

Dodaj komentarz