Zaplanujmy przyszłość Niemcom

Zadzwonił do mnie dziś kolega, który przygotowuje się do otwierania krótkich pozycji na DAX-ie i który był zainteresowany moją opinią na ten temat. Poniżej odpowiedź, której mu udzieliłem.

Powered by macrobond.com

Podsumowanie: DAX minął swój środek symetrii 26 maja. W tej symetrii dzisiejsza sesja to odpowiednik tej z 6 kwietnia. W związku z tym DAX-30 powinien osiągać szczyt rozpoczętej w marcu sekwencji wzrostowej gdzieś w okolicach 3-9 sierpnia przy poziomie mniej więcej 15735 pkt. Howgh!

Komentarze

 1. sumadartson

  Mocno deptana ta linia wsparcia. Jak mocniej przycisną to raczej kolega może mieć rację. Szukanie symetrii w chaosie? Hm. Przyznać jednak trzeba że to Arcymistrza opinie zawsze były na wierzchu.

  3
     1. sumadartson

      Co Ty chłopcze wiesz o spekulacji. Szkoda żeś nie Rysiek. Ryśki to fajne chłopaki i nie pyskują. Nie 20 ale 7. I nie swoje tylko nowe za zyski ze złota(mns). Zarabianie zawsze przystoi, nie tylko szlachcie.

      1
      1. Darek51234

       Chociaż raz napisz że coś robisz w tej chwili a tak to twoje słowa nic nie znaczą. Niczym nie różnisz się od bankiera. Różnica że tobie słoma wyłazi jak się zdenerwujesz a jemu na okrągło.

       19
       1. sumadartson

        A Ty chłopcze masz coś wspólnego z DarQuiem? Obaj macie identyczne pretensję do mojego pochodzenia. Jesteś jeden pod dwiema postaciami? Czy tylko rozdwojenie jaźni wielonickowe? To nie moja wina że nie każdy jest lewakiem z ubeckim rodowodem i nienawidzi szlachty.

        2
         1. sumadartson

          A co mnie obchodzi jakiś Antoni. Ja się chłopcze nie przywalam do Twojego pisania o piątych falach i nie wypominam……pochodzenia z tego powodu. No ale mój starszy nie katował “szlachty” w piwnicach i kultury nauczył szlacheckiej. A zwłaszcza tego że nie wolno pozwolić chamstwu deptać świętej pamięci prapradziada. A Twój?

          1
          1. Darek51234

           Piąta fala? Ja? Hmm hrabianie z kimś myli. Nie czepiam się pochodzenia, tylko mam dość słuchania jak to się na okrągło zarabia na s gdy rynek rośnie. To robienie ludziom wody z mózgu. Można sobie pisać o swoich koncepcjach do woli ale chwalenie się jest dopuszczalne gdy ktoś poda online swoją transakcję. Oprócz mnie i karnaka nikt tego nigdy nie zrobił. A gdy ja mówię to taki przygłup jak bankier i tak wypisuje głupoty. Bo sam jest tchórzem, który nigdy się na to nie odważy.

           11
 2. papatrader

  Jakby nie patrzył Cormay już prawie 100% od wejścia – w 3 tygodnie to całkiem dobry deal.
  Tauron prawie 200%.
  Można czekać na spadki na rynkach, tak jak ja na złocie.
  Zresztą każdy gra swoją strategię i niech zarabia 🙂

  A tak politycznie wtrącę, że strasznie mnie cieszy dzisiejszy sukces Morawieckiego – serio nauczmy się cieszyć z sukcesów, nawet jeśli osiąga je nasz oponent, czy to giełdowy czy polityczny.
  Brawo polski rząd – tak dalej!

  15
 3. Lech

  @WB

  Czy mógłbym mieć prośbę o analizę terminu dotyczącą krach-u Nasdaq-100 ? Na bazie warsztatu analitycznego ale też Pana instynktu 🙂 Albo najlepiej jednozdaniowy wpis blogowy gdy nadejdzie ku temu pora ?

  L.

  1
 4. mwfri

  Widzę, że znowu zaczyna się “przesuwanie” szczytów przez szczęśliwych właścicieli szklanych kul. I tak do jesieni.

  Osobiście tp dla swoich czwartkowych longów widzę na 2050. Liczę się, że może dojść pow. 2100, ale końcówek sie nie gra.

 5. datik

  . Te „prymitywy” właśnie postawili się najsilniejszym krajom UE. Postawili na swoim i wygrali. To te kraje boją się Polski bo uległy. Zgodzili się na nasze warunki. Doceń to i zrozum. Polska staje się poważnym graczem w UE.
  ——————
  Ile masz lat, Primipilus ?
  Dla mnie to ta narracja w TVP jest podobna jak po pamiętnym 1:27 chociaż można mówić o sukcesie teraz (kasy dużo) ale bez przesady.
  A nie rozumiem dlaczego Pinokio tak się chełpi, ze nie ma zapisów/warunków o praworządności ? Znamienne to jest i mija się z prawdą.

  10
  1. Guy Fawkes

   A ile Ty masz lat, powtarzając slogan ”Deutschland siegt an allen Fronten”, pardon, pomyliło mi się, powtarzając slogan ”Silna Polska w silnej Ojropie”?

   Chodzi o to, że aby ustalić kryteria ”praworządności” potrzebna jest jednomyślność wszystkich marchii. A wiadomo, że w tej ”praworządności” chodzi o lewonierządność eurosoc.

   Jak ja bym był w opozycji, to moja radość byłaby podwójna, po pierwsze z góry załatwionego hajsu, a po drugie z utrącenia mechanizmów podporządkowania (lewonierządność you know) Rzeszy, miałbym optymalne warunki załatwione przez kogoś innego.

   5
   1. Guy Fawkes

    //… miałbym optymalne warunki załatwione przez kogoś innego.//

    Bez własnego narażania się. Pacta sunt servanda, oder?

    No ale żeby to zrozumieć, to trzeba więcej myśleć, a mniej ssssyczeć.:))

    No ale nie ma się co łudzić, nie wygracie następnych wyborów.
    Jeszcze 7 lat wstrzemięźliwości.:)))

    4
     1. Guy Fawkes

      //No ale nie ma się co łudzić, nie wygracie następnych wyborów.
      Jeszcze 7 lat wstrzemięźliwości.//

      Akurat Sławomir wyjdzie z mamra.:)))

      A nie zastanawiałeś się czasami, jaki jest związek pomiędzy zapuszkowaniem Sławomira, a szybkim i niespodziewanym zniknięciem nieubłaganych i zaporowych warunków ”praworządnościowych”?

      No bo zanosiło się na obstrukcję i fiasko szczytu, tak czy nie?

      Aż tu towarzysze ukraińscy przyszli w sukurs na czas i atmosfera w Brukseli od razu się odprężyła:))

      Ze Sławomirem zapuszkowano też ważnego wojskowego ancient regime’u. Nie dae Ci to nic do myślenia?

      Bo ja w tej transgranicznej akcji widzę zatajoną rękę towarzyszy amerykańskich, którzy wypełnili swoje sojusznicze zobowiązania, kolejny raz w tym układzie, utrzymując Polskę przy niepodległości.

      5
      1. Guy Fawkes

       Myślę, że jak Rzeszy przyszłoby do głowy znowu spróbować dokręcić śrubę, to Sławomir zacznie sobie przypominać różne takie kłopotliwe wstydliwe zakątki i to się na pewno nie będzie opłacało.

       Oby się Sławomirowi w tym więźniu nic nie stanęło, niech żyje jak najdłużej:))

       2
   2. datik

    “Prawda jest taka, że zapisy o jakimkolwiek powiązaniu funduszy z kryterium praworządności pojawiły się w ustaleniach pierwszy raz w historii Unii. Zostały złagodzone w stosunku do pierwotnej propozycji, ale są. Wbrew triumfalnym deklaracjom premiera i innych przedstawicieli rządu. Czy to jest powód do zadowolenia? A przede wszystkim – w jakim miejscu się znaleźliśmy, że premier „broni” swojego państwa przed tym, że partnerzy oczekują od jego rządu przestrzegania prawa polskiego i unijnego?”
    ————————-
    Autor cytatu niech zostanie anonimowy ;))
    Symptomatyczne jest ostatnie zdanie

    8
  2. pire

   Zapisy o praworządności byłyby jednoznaczne z wyjściem z unii nie tylko Polski. Byłoby to narzędziem szantażu politycznego, a domaganie się takiego rozwiązania przez polityków polskich jest jawną zdradą państwa i powinno być karane, najlepiej tradycyjnie i humanitarnie przez powieszenie.

   7
 6. Primipilus

  …podobna jak po pamiętnym 1:27…
  To nic nie znaczy. Niemcy ustalają na kogo głosować. W parlamencie UE nie ma ludzi wybranych przez Państwa UE. Oni w swoim gronie wybierają kto jakie będzie miał stanowisko. To wymyślili Niemcy żeby można było wybierać na najwyzsze stanowiska tych co oni chcą.

  4
 7. Primipilus

  Ci wszyscy komisarze czy inni piastujący wysokie stanowiska w UE nic nie znaczą. Niemcy decydują. Przestraszyli się Polski i Węgier. Wystarczyły 2 kraje i cała elita UE zgodziła się na nasze warunki. Nikt nie protestował bo Niemcy powiedziały – musimy się zgodzić na warunki Polski i Węgier.
  W tle USA, które nas popiera. To cała UE – biurokraci, tchórze. Wystarczy pogrozić i zgadzają się na wszystko.

  8
   1. Primipilus

    Tak sumadartson. Dla nas tchórzostwo. Wg nich mądrość. Oni (Niemcy) działają zgodnie z planem swoim. To ich mądrość. Małe ustępstwo wobec Polski dla nich nic nie znaczy. Jedna bitwa czyli małe ustępstwo jest tylko jedną przegraną bitwą. Ważne kto wygra wojnę.

    2
    1. Max

     Stare i trochę zmodyfikowane.
     Do P. Wojtka przychodzi Nowak… P. Wojtku na mojej działce rośnie jabłonka przy granicy z działką z Kowalskim. Co prawda gałęzie z tej jabłonki wystają na działkę Kowalskiego no ale z racji tej że rośnie na mojej działce, owoce są moje…
     Tak masz rację – rzecze P. Wojtek…
     Za chwilę przychodzi Kowalski. …P. Wojtku na działce Nowaka rośnie jabłonka, ale gałęzie wystają na moją działkę w związku z tym owoce z tych gałęzi są moje…
     Tak masz rację – rzecze P. Wojtek..
     Zapisuję słowa P. Wojtka.. i zadaję pytanie… Przyszedł Nowak przyznał Pan jemu rację… Przyszedł Kowalski przyznał Pan mu rację..
     Przecież obydwaj racji mieć nie mogą !!!
     A wiesz… masz rację…
     Taki żarcik … mam nadzieję że się Pan nie pogniewa….

     14
     1. piotrdln

      gospodarz czesto trafia, za co go cenie i dlatego czytam tego bloga od 2008 r., zaczałem przed krachem lehmanna

      ale to troche jak z przepowiedniami jackowskiego, czasami ten timing jest nie ten teges i niektore trzeba po swojemu umiejscawiac w czasoprzestrzeni

      a niektore zignorowac (szczególnie te “humorystyczne” porównania), ale ogólnie bardzo wartościowe miejsce w internecie u Pana Wojtka

      7
 8. mwfri

  https://wojciechbialek.pl/2020/05/co-jest-potrzebne-by-padl-sygnal-kupna.html Ciekawe, że ten system nie zdąży wygenerować sygnału kupna, a już będzie trzeba sprzedawać.

  Swoją drogą biorąc pod uwagę pędzącą inflację i szybsze tempo wychodzenia z recesji niż się wcześniej wydawało, to myślę, że podwyżka stóp do poziomów co najmniej przedpandemicznych może nastąpić wcześniej niż zakłada rynek (konsensus zakłada niezmienione do końca 2021). Jeżeli cykl podwyżek zacząłby się już zimą, to prawdopodobnie banki powinny być gwiazdami kolejnych wzrostów (po jesiennej korekcie?). Zresztą wtedy i bez podwyżek stóp rynek powinien zacząć dyskontować nadchodzący spadek kosztów ryzyka.

  2
   1. mwfri

    Słuszna uwaga. Ja to widzę tak: Przy obecnej inflacji (a pewnie będzie jeszcze wyższa) powrót do rentowności sprzed pandemii to nadal realnie ujemny koszt kapitału. A przecież inflacja to także wyższe wpływy do budżetu. “Rząd się zawsze wyżywi”. Zanim RPP udałoby się opanować spiralę inflacyjną, to dług zdewaluuje się o dobre kilkanaście proc.

    1
      1. mwfri

       Ja tylko stawiam tezę, że w Polsce problem z inflacją będzie bardziej znaczący niż z zadłużeniem. Dewaluacja długu + szybkie tempo wzrostu gospodarczego (w porównaniu do Zachodu) sprawi, że obsługa długu nie powinna sprawić rządowi problemu, a stosunek zadłużenia do PKBu powinien z czasem spadać. Natomiast inflacja może zacząć być realnym problemem dla społeczeństwa, jak się wymknie spod kontroli. Na Zachodzie jest odwrotnie, inflacji brak, za to realna groźba kryzysu zadłużeniowego.

       3
          1. Max

           Proszę poszukać przemówienia Reagana w 1987 …..w TV amerykańskiej .. i przy jakim zadłużeniu mówił o zaciskaniu pasa….

 9. datik

  @Guy
  W komentarzach pod opisem tego dziwnie pokazowego ślubu Kurskiego znalazłem ciekawe pytanie;
  “Czy jest szansa by polski Kościół Katolicki nawrócił się na chrześcijaństwo ?”

  Może pokusisz się o odpowiedź ? ;))

  10
 10. Guy Fawkes

  @Datik

  //… w jakim miejscu się znaleźliśmy, że premier „broni” swojego państwa przed tym, że partnerzy oczekują od jego rządu przestrzegania prawa polskiego i unijnego? //

  Dobrze wiesz, że nie chodzi o przestrzeganie prawa, tylko o bat i podporządkowanie w procesie budowy IV Rzeszy.

  Masz krótką pamięć, bo w czasach słusznie minionych też był taki bat praworządności socjalistycznej i wszelkie odchylenia spotykały się ze stanowczą reakcją co najmniej służb specjalnych, a czasem miłującej pokój sowieckiej armii.

  Nie wierzę, że jesteś taki … niespostrzegawczy.

  Jeśli jakieś standardy są obowiązkowe, to i muszą być egzekwowane, czyli otwiera się pole do analogów GESTAPO, SD, a w ostateczności Wehrmachtu, to oczywiste.

  Rzesza zaczyna konsolidować swoje imperium. A że w tej chwili Wehrmacht wygląda słabo i ma jakąś inną nazwę dla zmylenia przeciwnika, to jest tym bardziej zgubne dla ubogich. Przed WW2 Wehrmacht z lichej mało znaczącej siły policyjnej w ciągu 3 lat stał się najsilniejszą armią świata.

  Co do spraw kościelnych, to doradzałbym najpierw dostrzec belkę we własnym oku, i nie sądzić, aby nie być sądzonym, co w kontekście ostatniej przygody Sławomira brzmi nie najprzyjemniej, ale nie wszystko w życiu jest przyjemne.:))

  3
  1. Guy Fawkes

   Oczywiście ostatni sukces Mateusza nie jest ostateczny, ale daje oddech. Rzesza będzie naciskać w procesie budowy imperium, to jasne.

   Ale mam wrażenie, że od ersibatl Reszy nie pozostanie nic innego, jak spokornieć i wtedy sukces Mateusza okaże się trwały.

   1
 11. tmoore

  @Sir Guy -Oczywiście ostatni sukces Mateusza nie jest ostateczny
  wg mnie Milordzie to więcej niż oddech – po raz pierwszy nie zostaliśmy “brzydką panną na wydaniu”, że zacytuję klasyka. To 3 lata względnego spokoju-do następnych wyborów- ukończona Via Carpatia, przekop przez Mierzeję, podciągnięty Baltic Pipe tak, że będzie nie do odkręcenia. : https://twitter.com/swentol/status/1285555491595329536?fbclid=IwAR2bwE5zmEZuYiJlWf-YDwEKEdvM5E0cW3cxLKeHmXGyg256tr8eqfNBXdk
  to awans do innej ligi – może nie ciężkiej ani cruiser ale light heavyweight.

  3
 12. Guy Fawkes

  @Lord Tmoore

  Sukces Polski jako lidera V4, wspomagany dyskretnie przez usiaków jest niewątpliwy i może być trwały, o ile Rzesza nie psunie się do przodu w budowie imperium.

  Z tego, co pokazujesz Milordzie o szybkości rozbudowy chińskiej floty, oraz biorąc pod uwagę gamechanger’ową umowę chińsko-irańską, oraz z oglądu mapy wynika, że ersibatl musi nastąpić w najbliższym czasie, gdyż za kilka lat towarzysze chińscy z sojusznikami (Pakistan, Iran, Turcja) będą nie do pokonania na Indo-Pacyfiku i nawet nie będą potrzebować Kazachstanu, nie mówiąc o Rosji, ani nie wspominając o zbliżonej do amerykańskiej liczbie głowic nuklearnych.

  Moja teza jest taka, że ersibatl nastąpi szybko po wyborach, a bez ersibatl nie będzie wojny heartlandowej.

  1
  1. Guy Fawkes

   Ersibatl to jest urządzenie do zatrzymania tranzycji hegemonicznej, a tym samym procesu konsolidacji IV Rzeszy.

   Myślę, że przez najbliższe 3,5 roku powinniśmy wiele rzeczy skończyć i zacząć CPK. Wychodzi na to, że PIS musi rządzić jeszcze jedną kadencję, do 2027.

   Jak CPK będzie skończone, to rzeczywiście wejdziemy jako beniaminek do Premiership, z trzeciej Bundesligi.

   3
  1. Guy Fawkes

   Bez Kazachstanu, nie ma szlaku północnego.

   Ale jest południowy, Pakistan, Iran, Turcja. Nie mówiąc o morskim.
   Czy historycznie przyjmowaliśmy chińskie towary z Rusi, czy raczej z okolic morza Śródziemnego ?

     1. tmoore

      @Sir Fawkes:
      Pamiętaj Milordzie, że Amerykanom jesteśmy potrzebni tylko w przypadku braku decydującego zwycięstwa. Wtedy dla nich Trójmorze to kwestia przeżycia.. Jeśli zwyciężą to nas zhandlują jak Kurdów.

 13. fast_market

  Giełdy się cieszą z zapowiedzi szybkiego wynalezienia szczepionki przeciwko koronawirusowi. Ale czy możemy pobyć pewni, że ludzie masowo będą chcieli z niej skorzystać? Szczególnie, jeśli uznają, że jest przygotowywana w pośpiechu?
  Zatem samo jej wynalezienie może zakończyć hossę…

  1. dociekliwy54

   Nic nowego. Odporność w przeważającej większości pochodzi z jelit.
   Myślę, że te kiszonki są w Polsce niedoszacowane. My robimy na rodzinę 100 litrów ogórków kiszonych. Czy to jest w statystykach?

   3

Dodaj komentarz