Indie nowym liderem pandemii SARS-CoV-2

Trzy tygodnie temu analizując trendy pandemii na świecie sugerowałem, że Indie:

„(…) za kilka tygodni mogą zaatakować pozycję lidera w tym zestawieniu utrzymywaną przez USA.”

I tak się rzeczywiście stało. O ile w USA w okresie minionych ponad 2 tygodni pojawiło się coś w rodzaju trendu spadkowego liczby nowych potwierdzonych przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2, o tyle trend wzrostowy tego parametru w Indiach nadal się utrzymywał i w efekcie w ostatnich dniach Indie wyszły pod tym względem na pozycje światowego lidera.

Powered by macrobond.com

Macrobond umożliwia przeliczanie tego typu parametrów na głowę mieszkańca (operator #PerCapita) i tu oczywiście sytuacja jest zupełnie inna, bo ze względu na ogromną populację Indii (niebawem zapewne większą od tej w Chinach) kraj ten ma na razie co prawda 2,5 raza większą liczbę potwierdzonych zarażeń na głowę mieszkańca niż Polska (5 na 100 tysięcy wobec 2 na 100 tysięcy), ale wyraźnie na razie ustępuje czy to Brazylii czy USA.

Powered by macrobond.com

Podsumowanie: Indie wyszły w sierpniu na pozycję globalnego lidera pod względem dziennej liczby potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Komentarze

 1. Guy Fawkes

  @@

  Co tak spokojnie się zrobiło, znowu wszyscy w drugą stronę niż rynek?:))))

  W takim razie ciekawostka.

  19 października 202 roku AC miała miejsce bitwa pod Zamą, w której Scypion Starszy Afrykański zmiażdżył armię Hannibala, co zakończyło drugą wojnę punicką.

  Czy wiecie jak się dodaje lata pomiędzy wydarzeniem przed Chrystusem (pne) a wydarzeniem po Chrystusie (ne)?
  Dodaje się lata i odejmuje jeden rok, bo pomiędzi naszą erą a poprzednią erą nie ma zera, roku zerowego.

  Jeśli dodamy sobie datę bitwy pod Zamą, czyli 202 i datę końca hossy hegemonicznej, czyli 2021, to dodawanie wygląda tak:

  202 + 2021 – 1 = 2222

  Cztery dwójki to oczywiście ósemka, liczba chaosu.:))

    1. sumadartson

     Jak naród się nim zajmie to cnn i reszta się zainteresuje. Choćby po to aby „sprywatyzować” wszystko za 10% wartości. Muszę ocieplić moje kontakty z parą krewnych po kądzieli starszaków, którzy wprawdzie z Azerbejdżanu emigrowali do Ziemi Obiecanej ale urodzili się na Białorusi. Trza będzie reprywatyzować włości w Grodnie.

     1
  1. sumadartson

   A uważaj Waszmość bo w zeszłym roku w Rewalu były takie fale że białogłowy wyłaniały się z nich jak syreny. A młodej niemce to nawet majteczki porwało do Szwecji i z gołą pupą biegła przez pół plaży po ręczniczek, za co nagrodzona słusznie została gromkimi oklaskami wrażliwych na piękno naszych wczasowiczów.

Dodaj komentarz