Jeszcze raz o rekordowo długim okresie przewagi pesymistów w sondażu AAII

Cały czas jestem pod wrażeniem rekordu długości okresu przewagi “niedźwiedzi” nad “bykami” w sondażu AAII, o czym pisałem wczoraj i – w nieco innym ujęciu – dziś rano. Nie chcę przesadzić z przydawaniem temu sygnałowi zbyt dużej wagi, bo być może mamy do czynienia z jakiś nietypowym zjawiskiem, które będzie miało ostatecznie inne konsekwencje niże te wywiedzione z doświadczeń z przeszłości. W końcu na początku 2008 roku wskazania sondażu AAII też były dosyć pesymistyczne, co pół roku później okazało się prorocze. Ale nawet wtedy w maju saldo sentymentu AAII wzrosło do +28,09 pkt. proc., więc proponuję zakładać, że i obecnie nawet jeśli ten rekordowo długi okres przewagi pesymistów nie ma skrajnie pozytywnego dla amerykańskiego rynku akcji znaczenia (jak by to sugerowało konwencjonalne kontrariańskie rozumowanie), to i teraz dopóki “byki” nie zdobędą nad “niedźwiedziami” podobnie dużej przewagi można zakładać, że do dużego sznaczącego cen akcji nie dojdzie.

Z ciekawości sprawdziłem, jako zachowywał się S&P 500 po innych dłuższych okresach przewagi pesymistów wśród amerykańskich inwestorów indywidualnych. Luzując nieco kryterium długości dostajemy podobny do obecnego sygnał podczas recesji z lat 1990-1991.

Powered by macrobond.com

Skracając dalej okres przewagi pesymistów do 14 tygodni dostajemy dwa dodatkowe sygnały w sierpniu 2006 i marcu 2008 (o czym wspominałem wyżej). Jak widać w najgorszym przypadku mamy jeszcze 2 miesiące wzrostu.

Powered by macrobond.com

Skracając ten okres przewagi pesymistów jeszcze o 1 tydzień dostajemy kolejne dwa – oba poprzedzające wzrosty – sygnały w listopadzie 1992 i sierpniu 2012.

Powered by macrobond.com

Chyba nie ma sensu już się dalej rozdrabniać. Myślę, że widać dosyć wyraźnie, że obecny sygnał – rekordy S&P 500 przy rekordowo długiej niewierze amerykańskich inwestorów indywidualnych w hossę rzeczywiście ma generalnie pozytywną dla cen tamtejszych akcji wymowę.

Podsumowanie: o poważniejszych spadkach cen akcji w USA można będzie myśleć, dopiero kiedy saldo “byków” i “niedźwiedzi” w USA osiągnie znacząco dodatnie wartości.

Komentarze

 1. fast_market

  Panie Wojtku. Chyba nie tędy droga. Im dłużej ten sygnał się utrzymuje to wg mnie traci na znaczeniu. Teraz jak będzie korekta na indeksach to w pierwszej fazie może szybko pojawić się optymizm czyli oczekiwanie powrotu do szczytów.
  Wg mojej intuicji dużo bardziej przydatny jest sygnał, gdy w stosunkowo krótkim czasie następuje drastycznie zmiana nastrojów. I wtedy dopiero można myśleć o wystąpieniu punktu zwrotnego.

  1
 2. wojciech.bialek (Autor
  Wpisu
  )

  @DrQuality:
  “Pan to od razu zbombardować,nieudacznicy,za drogo-Pana pozycja zobowiązuje do pewnego złagodzenia opinii.W pierwszej chwili chciałem napisać wiek i pozycja,ale jako że kręcimy się w tych samych rocznikach, z tym wiekiem strzeliłbym sobie w lekko zwyrodniałe kolano.”

  Rozumiem Pana. Pan jest z Krakowa, a ja z Krzeszowic:

  ““To ride, to draw the bow, to tell the truth.” That is Persian education in a proverbial
  phrase. Democritus reminds me that Greek education is much the same — except for
  telling the truth.”

  https://archive.org/stream/HeliganSecretsOfTheLostGardens/VidalGore-Creation_djvu.txt

 3. pies_agent123

  Niech ktoś powie co z indeksem WIG_BANKI. Czy zaczyna się zabawa w energetykę sprzed 1-2 Kitchinów czy dadzą radę zrobić jeszcze 25% do przyszłego roku po korekcie zwalającej banki na nowe dołki?
  Ktoś tu wpsomniał o 100% do przyszłego roku na bankach. Bajki dla ubogich to proszę pisać gdzie indziej! Tu jest blog poważnego analityka z poważnymi projekcjami i bajek się nie pisze!:)
  https://stooq.pl/q/?s=wig_banki&c=3y&t=c&a=lg&b=1
  W końcu po kredyt nikt do banku nie idzie teraz bo pieniądze darmo dają!

  1. zorro

   pies_agent123

   Zgadza się, tylko żeby zarobić na handlu akcjami, walutami, samochodami, pomidorami lub czymkolwiek trzeba je kupić bardzo tanio mając nadzieję że sprzedamy to drożej. Banki są tanie, będą w dołku bessy jeszcze tańsze. Wszystko co jest w promocyjnych cenach trzeba kupować na maxa. Giełda to nie tylko analizy ( które moim zdaniem należy wyrzucić do kosza) ale przede wszystkim wartość i cena.

   3
 4. zorro

  Zgadza się, tylko żeby zarobić na handlu akcjami, walutami, samochodami, pomidorami lub czymkolwiek trzeba je kupić bardzo tanio mając nadzieję że sprzedamy to drożej. Banki są tanie, będą w dołku bessy jeszcze tańsze. Wszystko co jest w promocyjnych cenach trzeba kupować na maxa. Giełda to nie tylko analizy ( które moim zdaniem należy wyrzucić do kosza) ale przede wszystkim wartość i cena.

  1
 5. kolczyk

  Jestem przerażony jak wielki melt up idzie. Brakuje tylko zapłonu, może Trump sypnie coś więcej biednym ludziom w USA? Tak, żeby nie opłacało się pracować a siedzieć na Robinhoodzie? SPX 4500, NQ 16000, Srebro $35, Złoto $2300, Euro 1,3, Ropa $50. Potrzebna parabola, aby zamknąć cały cykl deflacji i budzimy się w nowej rzeczywistości.

  1
 6. Guy Fawkes

  @Freiherr Adalbert von Białek

  //To ride, to draw the bow, to tell the truth”

  To zdanie mówi o trzech trudnych czynnościach do nauczenia. Zakłada, że przed okresem wychowania adept nie potrafi ich wykonać. Wynika z tego, że mały Pres to … można powiedzieć, cyganek. Mały Grek nie musiał się uczyć mówić prawdy, bo już to umiał od dziecka

  Ale jest więcej wątpliwości. Ani jazda konna ani strzelanie z łuku nie były istotne w świecie greckim. Grecy uczyli się głównie walczyć w pieszej falandze, na miecze i włócznie. Łuczników uważali za tchórzy, którzy z daleka szkodzą, ale nie mają odwagi stanąć do walki twarzą w twarz, jak cywilizowani mężczyźni (persian cowards).

  W sumie to krótkie zdanie wygląda na propagandę antygrecką, czyli antycywilizacyjną, finansowaną zapewne przez Persów V kolumnę.

  Demokryt pochodził z Abdery, miasta w południowej Tracji, która była ojczyzną tego całego sławnego agenturalnego orfizmu.
  Mało tego, ”około 540 p.n.e. Abdera została zasiedlona ponownie przez Jonów, tym razem z Teos. Mogło to mieć związek z uzależnieniem Jonii od Persów, które nastąpiło po pokonaniu Krezusa przez Cyrusa II w 546 p.n.e. ”

  I w ogóle jest wątpliwe, czy Demokryt wiedział, na czym polega greckie wychowanie.

  //Mieszkańcy Abdery byli dla starożytnych Greków uosobieniem prowincjuszy. O ich nieokrzesaniu i nieuctwie krążyły niewybredne dowcipy, przypominające współczesne Polish jokes. Pomimo faktu, że miasto wydało tak znanych mędrców jak: Protagoras, Demokryt czy Anaksarchos określenie “abderyta” przetrwało do współczesności jako synonim głupca i prostaka[2]. Z tego powodu Christoph Martin Wieland dał nazwę Abderyci (1774-1780) powieści satyrycznej kpiącej z kosmopolitycznych aspiracji mieszkańców wolnych miast Rzeszy, a Friedrich Dürrenmatt umiejscowił w Abderze swój Proces o cień osła (1958).//

  Rozumiem, że jako Germańca wschodniego mogą Pana pociągać w doktrynie Demokryta elementy mechanicystyczne, proste i nieuchronne jak walenie cepem, ale przynajmniej niech Pan nie cytuje agentury antycywilizacyjnej please.

  2
  1. Guy Fawkes

   A tak a propos giełdy, to o ile mnie pamięć nie zawodzi, oglądaliśmy kiedyś indeks giełdy londyńskiej ze szczytem 15 lat przed WW1.
   Wtedy był pieniądz oparty na złocie.

   Na wykresie giełdy amerykańskiej wycenianej w złocie, Dow/Gold ratio szczyt był 20 lat temu, no ale papież powiedział, że wojna już trwa, ”w kawałkach”.

   3
  2. Guy Fawkes

   Persja jako mocaestwo lądowe rozszerzała swoje wpływy w Grecji zasadniczo lądem, od północy przez Trację.

   Skoro Abdera była zasiedlana od roku 540 p.n.e nowymi Grekami uzależnionymi od Persów, swoistymi perskimi ”folksdojczami”, to wygląda na to, że mieli być oni pasem transmisyjnym perskich wpływów w Grecji. Trudno więc rozumieć ”osiągnięcia umysłowe” tych perskich folksdojczów inaczej niż w kontekście antygreckiej wojny informacyjnej imperium perskiego.

   I tak zapewne rozumieli to rdzenni Grecy, podważając kompetencje cywilizacyjne i intelektualne abderytów – perskich folksdojczów.

   //…określenie „abderyta” przetrwało do współczesności jako synonim głupca i prostaka.//

   2
    1. wojciech.bialek (Autor
     Wpisu
     )

     Polecam książkę, z której jest ten cytat, bo mnie bardzo przypadła swego czasu do gustu:

     “Akcja powieści “Stworzenie świata” toczy się na przełomie VI i V w.p.n.e. Narratorem i bohaterem jest Cyrus Spitama, wnuk Zoroastra, pół-Grek po matce, wychowany na dworze perskim za panowania Dariusza, przyjaciel jego następcy, Kserksesa. Jako poseł perski podróżował po Indiach i Królestwie Środka, Chinach, pod koniec życia wysłany został przez kolejnego władcę, Artakserksesa, do Aten, gdzie podyktował młodemu krewnemu, Demokrytowi, dzieje swojego życia. Z relacji tej poznamy intrygi i knowania haremowe w Suzie, walki królów w Indiach, wojny o hegemonię w Chinach, poznamy też Zoroastra, Buddę, Konfucjusza, Anaksagorasa, Peryklesa i inne sławne osobistości. Dowiemy się również jak umarł Ajschylos, dlaczego Persowie podejmowali wyprawy przeciw Grecji zamiast przeciw bogatym Indiom, jak wyglądała rozpusta w Babilonie, jaki charakter miał Temistokles, w co wierzono w różnych krajach i co ich filozofowie mówili o stworzeniu świata. Wprawdzie z pewnymi wyobrażeniami autora o życiu i obyczajach w ówczesnej Persji, Indiach i Chinach, a także z niektórymi poglądami przypisywanymi ich mędrcom naukowcy być może by się nie zgodzili, niemniej książka Vidala dzięki talentowi autora zyska sobie z pewnością uznanie czytelników.”

     https://lubimyczytac.pl/ksiazka/113309/stworzenie-swiata

     I ważna sprawa. Niedawno zleciłem Panu ściśle tajną misję w sprawie tego lorda Namiera. Otóż mam nową instrukcję: “mission abort!”. Ze względów osobistych muszę objąć brytyjską królową i jej poddanych swoją opieką. Powtarzam: “mission abort!”

     https://www.youtube.com/watch?v=35luSWN7A48

     1
     1. Guy Fawkes

      Intuicyjnie czułem, że tą całą misją wprowadza mnie Pan na minę, Herr Adalbert.

      Ale nie spodziewam się, żeby HM Queen była tu instancją decyzyjną. Sprawa związana jest z globalnym Podstolikiem Intermarium (Wielki Kanaan).

      Co do książki, to chętnie przeczytam, jak już znajdę czas na czytanie, pewności oczywiście nie ma, albowiem Ars longa Vita brevis you know, ale mam nahlepsze chęci. Na razie zapisuję w tajnym notesie.
      Sam tytuł jest pretensjonalny, coś jak ”biblia inwestorów”, ale chętnie zapoznam się z tą propagandową hagadą.:))

      1. wojciech.bialek (Autor
       Wpisu
       )

       Ja się od dawna próbuję zabrać za inną książkę tego autora:

       “Rzymski cesarz, filozof, żołnierz, reformator, poeta. Jedna z najbarwniejszych postaci starożytności. Geniusz wojenny dorównujący poziomowi Juliuszowi Cezarowi i Aleksandrowi Wielkiemu. Oddany bogom hellenistycznym, walczy z chrześcijaństwem. Traci życie w wieku trzydziestu dwóch lat.
       Nad powieścią unosi się klimat końca starego świata zastępowanego przez cos gorszego. Poganie odchodzą stopniowo do przeszłości , a wraz z nimi gaśnie blask imperium, które już nigdy nie będzie tak silne jak niegdyś.
       Vidal z kunsztem odtwarza realia epoki drugiej połowy IV w.n.e. Julian postrzegany jest jako jedna z najlepszych powieści historycznych przez niego napisanych.”

       https://lubimyczytac.pl/ksiazka/248096/julian

       … ale na razie mi nie wychodzi.

 7. Guy Fawkes

  @Freiherr Adalbert von Białek

  Nie wiem, czy Pan wie, Herr Adalbert, ale zwolennicy bitkonizmu mają swoje czteroletnie kicziny oparte na halvingu. No bo były już aże dwa.:)))

  I wszyscy już widzą, ile bitkoń będzie wart na koniec 2021, nooo i oczywiście wszyscy tam sprzedadzą, jasna sprawa. Na kanwie tej gorączki złota (cyfrowego of course) rozkwita cały przemysł wiader i szpadli, któren jak wiadomo jest największym i jedynie pewnym beneficjentem gorączek złota.:))

  Tu ma Pan przykład, gość, który zajmuje się optymalizacją podatkową, dzięki czemu zna różne banki i cieszy się opinią ”finansisty”, a wcześniej chyba był przez chwilę ”traderem” w firmie, jak mogłem zrozumieć, proptradingowej.
  https://lp.instytutkryptografii.pl/kamil-gancarz-cykl-webinarow/
  Proszę zwrócić uwagę na ceny. I za co!!

  Wygląda, jakby prysnął z getta, lodzerman. Lubię go. Lubię wszystkich tych chłopaków autorytatywnych finansistów bitkoniowych, dealerów złota i domorosłych dziennikarzy. Tak jak lubię towarzysza Tradera. Nie wiem czemu cały ten … ekosystem kojarzy mi się z tymi niezweryfikowanymi pułkownikami?:)))

  Ale do rzeczy. chodzi mi o to, że jako Germaniec (wschodni) nie za bardzo ma Pan predyspozycje do biznesu, Herr Adalbert, dlatego chciałbym coś podpowiedzieć.

  Pan ma niezaprzeczalne kompetencje cyklistyczne, znajomość rynków globalnych i elementów informatyki. Dlatego to Pan powinien pisać raporty o tej gorączce złota. Co więcej, mógłby Pan zbudować wartościowe wskaźniki, jako np. wtyczkę do MT4/MT5.
  Jest się na czym oprzeć, bo mamy już około 200 wskaźników bitkoniowych.

  Mógłby Pan na tym zrobić Milionen, Herr Adalbert.
  Wystarczy otworzyć przy szlaku sklepik z wiadrami i szpadlami, a rzeka poszukiwaczy złota sama wkrótce popłynie.

 8. pies_agent123

  Mówicie że ten Gancarz głupoty wciska za 4000zł bo normalnie to on nie potrafi się utrzymać?;)
  Szkoda że kanarek musi rosnąć razem z giełdami. A stare poczciwe waluty nie. I że chłopczyk extrader namawia na bitcoina i złoto a nie na akcje a potem dolara. Pewnie się zdziwią jego subskrybenci.

      1. pies_agent123

       Trochę mniej niż 4.Tak mnie tu nauczono.Ale powiedzmy że ma gość rację. A jego poglądy ze najlepiej się Bogacic bez podatków nie trafiają do mnie.To taki nowomodny leming uwazajacy ze zjadł wszystkie rozumy.

       1
  1. tmoore

   @mac-erson. Cykle przy taki QE przestały się liczyć-to znaczy po fakcie będzie można je wyliczyć -tak jak fale i Kondratiewa. Ale po fakcie a Kondratiew się zmienił bo najpierw nasze kraje (byle komusze) napędziły ponowną koniunkturę , a potem Chiny wszystko zmieniły

 9. mac-erson

  @Sir Guy
  Co do BTC flagowca krypto – to ja widzę tam od marca 3-kę i wogóle od 2017r. BTS chodzi trójkami więc chyba jeszcze cała struktura korekcyjna nie została wypełniona. Zobaczymy co się wyrysuje jesienią….

 10. Guy Fawkes

  @Lord Mac Erson

  Towarzysze chińscy w wielkim pośpiechu zwodują w tym roku ósmy wielki niszczyciel nowego typu porównywalny z Zumwaltem, mimo że jeszcze żaden nie przeszedł testów morskich i operacyjnych.

  //…od momentu wodowania do momentu przekazania siłom morskim okrętu Typu 055 na pewno musi upłynąć około 2-2,5 roku. I to właśnie do tego czasu należy doliczyć kolejne dwa lata na zgrywanie załogi i integrację systemów pokładowych przed wprowadzeniem nowych niszczycieli do służby operacyjnej.//
  https://www.defence24.pl/chiny-osmy-niszczyciel-typu-055-do-wodowania-masowa-produkcja-czy-problemy-analiza

  Wygląda na to, że towarzysze chińscy przygotowują się na rok 2024/2025. Zaryzykuję tezę, że 8 operacyjnych chińskich prawie Zumwaltów (+ proporcjonalna liczba innych okrętów) uniemożliwią wygranie przez usiaków resibatl w roku 2024. A potem będzie już tylko gorzej, wszystkich chińskich prawie Zumwaltów ma być 24 sztuki.

  Co to znaczy?
  To znaczy, że najpóźniej w roku 2024, zamknie się definitywnie i for ever and ever okno możliwości militarnych hegemonii amerykańskiej.

  Rok 2024 to jest rok kolejnego halvingu bitkonia i ostatni rok cyklu Kuznetsa.

  …………………………………………………………

  Zdajesz sobie chyba sprawę Milordzie, że Ponzi Scheme obecnego systemu finansowego nie wytrzyma roku 2024?

  Już nie nie da się podnosić stóp, ba, już nawet nie da się zakończyć permanentnego dodruku kawałków zielonego papieru z podobiznami białych szowinistycznych utopistów.

  Logarytmiczna spirala systemu sprężyła się do końca i wkrótce nastąpi jej gwałtowne rozprężenie.

  1
 11. animetal_slave

  “I że chłopczyk extrader namawia na bitcoina i złoto a nie na akcje a potem dolara.”

  Bitcoin – Tak
  Złoto – Nie
  Akcje – Tak
  Dolar – Nie

  Uwaga techniczna – w korekcie, która potrwa ze 2-4 tygodnie, należy odwrócić zależności. Potem już zgodnie z cyklem wzrostowym

  3
  1. Guy Fawkes

   Z akcjami w przededniu Matki Wszystkich Kryzysów to bym sobie dał spokój.

   1. Chyba że spadną o 90% i nie zależne od amerykańskiej hegemonii.
   2. Chyba że nastąpi ersibatl w roku 2021, ale też po głębokim spadku.

  2. tmoore

   @animental slave:
   powiedział bym tak Milordzie:
   Bitcoin-tak
   Złoto i srebro 2x tak
   akcje -30% kapitalizacji robi big 5 z SP-500 więc reszta jest w bessie – tak ale wybrane
   Dolar-nie
   CHF-jako asset safe deposit box – tak
   Ethereum – tak

   1
 12. pies_agent123

  @macerson
  Tyle że Kamil jest Lodzermenschem, to go stawia na innym piedestale mimo różnicy poglądów między nami:))
  https://lp.instytutkryptografii.pl/kamil-gancarz-cykl-webinarow/
  Może i dobrze chłopak mówi , ja tam się nie znam, ale wydaje mi się że za szybko widzi krach u Jankesów -pokazywał wykres że zaraz zwali się cała hossa od 2009 roku, jest byczy kryptowalutowo i w kruszcach. No i ten jego antydolarowy wydźwięk-nie wiem-wydaje mi się że jeszcze dolar pokaże pazur i to ostry szybki kończący sekwencję od 2008 roku. Zreszą sir Billy widzi EURUSD po 1,00 . Szkoda w ogóle że krypto nie są hedgem na bessę:( Czemu jeno ten jen dolar i szef?!! :))

  1. pies_agent123

   Czy nie ma na świecie chętnych kopaczy na stworzenie kryptowaluty odpowiedniej na rynkową bessę ?? Czy kanarek zawsze potrzebuje tlenu by latać?:))) Stworzyliby kanarka który przystosowałby sie bo odcinania tlenu i by był dobry hedge. A tak to ani złoto, ani krypto nie chronią przed bessą. Czemu tak musi być?

 13. DrQuality

  https://www.pb.pl/powstal-portfel-mieszkan-za-dlugi-999586 Brać przykład z mądrzejszych
  1/Zarabiać
  2/oszczędzać
  3/czekać
  4/inwestować 2021/2022
  5/mieć zdolność kredytową
  a/mieszkania na wynajem-miasta akademickie-studenci studiują online-duża ilośc wolnych powierzchni
  b/centra spa,ośrodki wczasowe,hotele etc,itd-najogólniej infrastruktura turystyczna
  c/puby,restauracje,kluby-najogólniej branża eventova
  d/samorządy niszczone przez pisowskich komuchów-dramatyczna sytuacja finansowa-konieczność sprzedaży aktywów
  /działki inwestycyjne,mieszkania,domy etc/
  Przegladajcie oferty komornicze-juz w tej chwili niezłe okazje-a to początek kryzysu
  Kupić samodzielnie,jesli nie- zebrać sie w kupę z przyjaciółmi
  Na początku napisałem “brać przykład z mądrzejszych”-rozważcie czy ci co proponuja Wam BTC są od Was mądrzejsi.
  Jesli chodzi o BTC,to chyba tylko Anne_Carrie ma coś do powiedzenia.
  Howgh,napisałem.
  PS.Nie jestem gołosłowny-mój db.Kolega jest znakomitym flipperem na duża skalę-twierdzi,ze zbliża sie czas absolutnych okazji.

  6
  1. DrQuality

   Ciekawostka-jest taki warszawski celebryta,świetny prawnik Lejb Fogelman.Jego wujek dorobił sie na nieruchomościach czekając na okazje.W 1968 w Memphis po zamordowaniu M.L.Luthera spłonęłą w trakcie zamieszek część sródmiescia-klasa srednia przeniosła sie na obrzeża,ceny ziemi spadły,wujek skupił je za bezdurno.
   Obecnie np.w Krakowie najem okazjonalny leży i kwiczy-brak turystów szczególnie zagranicznych,nastapi fala przejec mieszkań kupowanych na zasadzie-wynajem pokryje koszty kredytu-to bedą te okazje.W dodatku nowe prawo/chyba/pozwala przejąć nieruchomość przez bank i ją sprzedać.
   Teraz brak turystów,ale jak mówił Kunik vel Kunicki/czy Krzepicki,asystent Nikodema D.?/koniunktura musi sie odwrócić!!!

   6
        1. Guy Fawkes

         Jesteście towarzyszu zacofani, gazownia utrzymuje was na poprzednim etapie socyalizmu, kiedy partia odrzucała igraszki bitkoniowe.

         Na obecnym etapie wprost przeciwnie, banki otwierają dla klientów usługi bitkoniarskie, a najgrubsze gundusze kupują więcej bitkoni niż jest wydobywane.

         Przegraliście towarzyszu z nieubłaganym po(d)stępem. Gazownia uświadomi was co do aktualnego etapu, jak już ceny będą wysoko.:)))

         1
         1. Guy Fawkes

          Jam to nie chwaląc się kupił ETH na samiuśkim dołku bessy. Herr Adalbertus jest świadkiem, nazwał mnie wtedy ruskim agentem bo ETH napisał jakiś rusek.
          Zrobiłem na tym prawie 200 % i zostawiłem.

          A obecnie musielibyście się zapytać, jak mi idzie, nawet na godzinach, chyba lorda Tmoore’a.

          Co do ilości, nie jest to rzeczą dżentelmenów o niej rozprawiać. Nie wiem, jak z Wami, ale mam tu przynajmniej Siebie na względzie:))

          1
          1. Guy Fawkes

           Jak zasłużycie, to może pokażę Wam moją kopalnię kryptowalutową.
           Na razie mówię tylko: ETH 800$ a potem spadek.

           I na tym poprzestanę w temacie bitkoniarstwa do ETH po 800.

          2. tmoore

           @Sir Guy- z pełną odpowiedzialnością Q nie zasłużył na nic. A o pralni pieniędzy to musi być prawda bo było na Onecie i GW

           1
 14. Guy Fawkes

  @Pies

  Do niczego Cię nie zachęcam.

  //No kanarek BTC spadał od grudnia 2017 .. wyprzedzając o miesiąc bessę akcyjną……. To jakie to niby zabezpieczenie?//

  Pomijam już kwestię jak zachowa się Matrix, kiedy System ogarnie Matka Wszystkich Kryzysów, tzn. co będzie wtedy kanarkiem, a co okaże się gołębiem.

  Pomijam kwestię kontraktów i opcji.

  Już w tej chwili możesz sobie w Matrixie kupić intrumenty odwrócone (inverted synthetics), które rosną w takim stopniu jak instrument bazowy spada.

  I jest to prostsze niż zakup marchewki w warzywniaku. Instrumenty odwrócone mają przedrostek ”i”.

  https://app.uniswap.org/#/swap

  A to dopiero parva principia of course.

  Jest już cała infrastruktura finansowa, budowana systematycznie od lat, na wypadek nieuchronnej katastrofy. Z Matrixu w ogóle nie musi się wychodzić, powstaje sieś kantorów, w których bez KYC można zamienić krypto na fiat do 15k ojro.

  1. Guy Fawkes

   I cała globalna oligarchia, z Billem słupnikiem na czele wspiera Matrix. Wszyscy beneficjenci schyłkowego Systemu.

   Stara oligarchia systemowa sprzedaje Matrix jako antysystem.
   Wąż starodawny Uroboros linieje, zrzuca skórę starego systemu, żeby odrodzić się w nowym Matrixie i zacząć kolejny Ponzi Scheme nowego cyklu hegemonicznego.

   1. Guy Fawkes

    @Lord Tmoore

    //@Sir Guy- z pełną odpowiedzialnością Q nie zasłużył na nic. A o pralni pieniędzy to musi być prawda bo było na Onecie i GW.//

    Wiem, że nie zasłużył, ale może zasłuży? Jak mu partia do uszu naleje:))

    //…było na Onecie i GW….//

    I w tiefałenie funkcjonariusze pokazali aferę BitBay’ową, a’la ilmieny Hitlera, żeby nastraszyć ubogich. Przez te wszystkie rozgłośnie socjotechniczne, zwane eufemistycznie ”mediami” dla zmylenia przeciwnika, bitkoń będzie obcmokany na dziesiątą stronę jako największy cymes, jak przyjdzie czas,żeby w niego ubrać towarzysza DarQa i pozostałych POkrzywdzonych.

    3
 15. tmoore

  dr Q – szczególnie inteligentne jest:
  a/mieszkania na wynajem-miasta akademickie-studenci studiują online-duża ilośc wolnych powierzchni
  b/centra spa,ośrodki wczasowe,hotele etc,itd-najogólniej infrastruktura turystyczna
  c/puby,restauracje,kluby-najogólniej branża eventova
  moje gratulacje – sami sobie towarzyszu kupcie mieszkanie pod wynajem teraz w domie online-najlepiej na kredyt w chf

  3
   1. DrQuality

    Tow.Fijołks mimo wszystko lubię Was i Wam coś podpowiem-jak troche ineczej narysujecie ten wykres to wyjdzie trójkąt,a trójkąt jest formacja kontynuacji tryndu-może nie sprzedawajcie w tym miejscu w którym chcecie sprzedać i wtedy kupicie synowi wymarzone mieszkanie na dalekich obrzeżach Warszawy

    1
    1. Guy Fawkes

     Z jednej strony dobrze, że staracie soię pokazać, jaki to z Was jajcarz, ale z drugiej nie rozśmieszajcie mnie.

     Man od lipca ustawiony TP na 800 i różne dźwignie, zasadniczo 1:2, 1:3. A częścią obracam na bieżąco na dźwigni przynajmniej 1:10.

     Ostatnio odkryłem nową platformę zarejestrowaną gdzieś w okolicy atolu Bikini, więc na razie tylko jej się przyglądam, robi fajowe wykresy – nie lubię platform kryptogiełdowych.

     Z tej platformy pokażę Wam zdjęcie.
     http://fxpro.ctrader.com/c/FhtVn

     ETH będzie silniejszy niż bitkoń w najbliższych tygodniach, możecie mi go … pompować.:))

     1
  1. DrQuality

   Wy ,Timur nie rozumicie,wicie prostych tekstów-wskazuje rok 2021/22-Wskazuje
   nieruchomości-okazje-za co kupicie,to nie jest najważniejsze.Jak Wy tak inwestujecie jak wicie rozumicie proste teksty,to Wyście nie powinniście okreslac się jako milord/zreszta pseudo/tylko miloser

   5
   1. Guy Fawkes

    Jak nie zdwacie sobie sprawozdania, co oznacza termin ”Matka Wszystkich Kryzysów”, to zaprzestańcie dokazywać lordowi Tmoore.

    W 2021/22 ty wy co najwyżej możecie planować tantryczny sex[sic!], a nie rozprawiać o rentach niruchomościowych.:))

    2
   2. tmoore

    @DRQ – ja wam towarzyszu odpowiem na spokojnie – taki interes to sami róbcie -jak tydzień temu mówiłem, że ceny nieruchomości kończą bieg to próbowaliście po swojemu (komuszemu) rechotać. Co prawda nie widzieliście dlaczego ale zawsze jak nie donosik to obrzucić błotkiem. Ale powiem Wam w 2021/2022 to może tak być, że wszystko będzie tanio

    4
 16. DrQuality

  Zara,zara
  Lewis Bernstein Namier,o którym wcześniej wspomniał Pan WB miał siostrę Teodorę Modzelewską,która jak on była Żydówką,jej córką była Anna Kurska,po matce Żydówka,synami Anny Kurskiej są Jacek i Jarosław Kurski,po matce Zydzi-ło matko,trzymajta mnie,te Żydy wszędzie sie wcisnom,tow.Fijołks Wy nie grzmicie,Wasza znana czujnośc Was zawiodła?Wasz ulubiony autor Coryllus /równie chetnie penetrujący zawartość cudzych spodni/był o wiele bardziej czujny-shame on you.
  Jak rozumiem teraz mission nie będzie abort?
  PS.Tantryczny seks-ja już teraz planuję jakikolwiek seks:)

  1
  1. Guy Fawkes

   Nie wmawiajcie babie dziecka w brzuch. To Wy jesteście od zawartości spodni.

   //…ja już teraz planuję jakikolwiek seks:)//

   Mission abort i wystarczy, temat nieaktualny, nie interesuje mnie to samo w sobie.

   To, że drugi Kurski jest w gazowni, zresztą pomiędzy takimi samymi prorokami mniejszymi, Was nie dziwi. Rozumiem, że po tej stronie wszystko jest na swoim miejscu i w jak najlepszym, chciałoby się powiedzieć: koshernym, porządku.:)))

   1
     1. Guy Fawkes

      Nie rozumiecie mnie.

      Jestem poważnym człowiekiem i naprawdę zajmuje mnie tylko Bóg,

      Potem jest filozofia i procesy historyczne, geopolityka i finanse.

      Odżyłem, kiedy przestałem się użerać z burakowem.
      Piszę to dla Was przez misericordię.:))

      1
       1. tmoore

        @Sir Guy:- DrQ jak czegoś nie rozumie to albo rechocze i wyśmiewa albo pierdzi
        tak jak było z:
        https://www.bankier.pl/wiadomosc/Szybki-pociag-z-Warszawy-do-Lizbony-nowym-pomyslem-na-walke-z-kryzysem-7912934.html
        Nawet ślepy głupek zauważy, że cały spływ ludzi z międzymorza poszedł by przez Wiedeń i Berlin a nam zostały by peryferie do obsłużenia. Żeby było jasne nie uważam dr Q ani za ślepego (jest najwyżej zaślepiony) ani za głupka – no może z tym ostatnim to przesadziłem, ale od razu przepraszam. Lepiej pasowało by, że jego inteligencja buzuje w stronę politpoprawności i tam gaśnie.
        A teraz uważaj – zacznie się prowokacje o d… i o starszych braciach

        2
 17. Guy Fawkes

  @Lord Tmoore

  Jak możesz Milordzie nie widzieć na mql5 ??

  Przecież to się normalnie odpala w tajnej poczcie, linki świecą się na violetowo. Mi się wszystko odpala. Trzeba kółkiem myszki sobie ustawić, bo obraz jest większy niż monitor.

 18. tmoore

  @ all:
  A propos inflacji – z której Q rechotał – pokazuję wyliczenia alternatywnej inflacji >12% w skali rocznej w USA – co daje ok 25% rocznie, co daje cel bliżej hiperinflacji niż cokolwiek – a nie ma hiper tylko dlatego, że nie mają gdzie uciekać z dolarem bo wszystko wszystkim się dewaluuje i spada. Pozdrowienia z Bieszczad. I nie mówcie, że nie pokazywałem.
  https://chapwoodindex.com

  1
  1. animetal_slave

   Panie tmoore, nie mogę mieć zdania, że trwa hossa na akcjach i złocie, bo historycznie, to ta korelacja była ujemna. Złoto powinno być wspierane przez taniejącego dolara oraz przez niepewną sytuację geopolityczną. Natomiast przeciwko złotu przemawia średni czas trwania bessy na commodities (12-13 lat, na złocie od szczytu w 2011 upłynęło dopiero 9), a także mój pogląd, że rentowności 10-letnich obligacji zaczną niebawem rosnąć, w antycypowaniu wyższej inflacji, która jest pożądana przez FED i inne banki centralne. Dla mnie złoto ma już niewielki potencjał wzrostowy.

   2
   1. tmoore

    2animental slave.
    Oczywiście, że korelacja była ujemna, ale rzeczywista inflacja jest o wiele wyższa:
    1https://chapwoodindex.com
    sytuacja geopolityczna “wzmaga się” zaraz zakażą sobie półprzewodników a w odwecie leków, a i w Syriiczy we wschodnim Mediteranie zaraz coś pierdyknie.
    Dolar będzie taniał.
    A to taki czas, że rośnie prawie wszystko ze względu na QE .
    Dodatkowo agregat M3 w Europie:
    https://www.bankier.pl/gospodarka/wskazniki-makroekonomiczne/podaz-pieniadza-m3-eu
    USA:
    https://www.omfif.org/2020/06/us-unprepared-for-money-supply-boom/
    landrynek za to nie kupią..

 19. Guy Fawkes

  @Lord Tmoore

  Lajtkoń się dzisiaj postarał, prawie 7%. Będę musiał wyznaczyć mu wyższy poziom.

  No i tak to jest, ludzkość zapakowała się w bitkonia, bo ”zawsze tak było”, że najpierw bitkoń, a alty na końcu. I tak radzą fachowcy, jak Kamil czy Phil.

  No i rynek zrobił inaczej of course.:)))
  https://www.mql5.com/en/charts/12532601/ltcusd-d1-techcraft-ltd

  Ja to przewidziałem, dlatego czasem tylko częściowo przeskakuję na bitkonia, jak mu wypada przyspieszyć.

  Eter jest najbardziej niedowartościowany fundamentalnie z kluczowych walut, jak o tym mówiliśmy na początku, no i idzie najlepiej.

  1. Guy Fawkes

   Myślę, że w rzeczywistości jest dla Trumpa lepiej.

   Jak Trump nie wygra wyborów, to koniec z Ameryką. Demokratyczna komuna ostatecznie zniszczy ten kraj.
   Nie będzie ersibatl.

   Jak by ktoś chciał wiedzieć, jak Ameryka już jest poniewierana z poziomu ponad hegemonicznego, to niech sobie posłucha: New York tango down.

   https://www.youtube.com/watch?v=6WEVffk9DXU

   Morawiecki powiedział wyraźnie:

   //….to “taka współczesna wojna światowa wojna, która zmienia zupełnie układ sił”…… nasi sojusznicy, Europa Zachodnia, Stany Zjednoczone poddane zostały ogromnej presji…… Presji, która doprowadza do przebudowy geopolitycznej całego świata.//
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Premier-Morawiecki-Koronawirus-to-wspolczesna-swiatowa-wojna-zmieniajaca-uklad-7948954.html

   Czy premier ojropejskiego kraju może powiedzieć jeszcze wyraźniej, o co się rozchodzi??:))

   Na tym blogu zostało to przewidziane, kiedy zaraza dopiero zaczynała się w Chinach, w poetyce Immanuela Kanta, ”zaraza w Chinach to zjawisko, a upadek zachodu to rzecz sama”.:((

   Jak Trump nie wygra, to koniec, jesteśmy zawiązani z trupem w worku.

   1
 20. papatrader

  Witam wieczorową porą. Całe wakacje nasz grajdołek przebujał się w konsolidacji, a tutaj jak czytam emocji ciągle nie brakuje.
  Jedni oczekują zanurzeń i każdy niewielki ruch w oczekiwanym kierunku ogłaszają jako właśnie ten dzień, inni już budują krótkie pozycje na indeksach bo to już za chwileczkę ma spadać w otchłań i tak też może się stać, któż z nas zna dzień i godzinę 🙂
  Swoje 3 grosze wrzuciłem w moim dzienniku http://www.papatraderdiary.pl , a poniżej wklejam krótki fragment:
  “Wraz z końcem szkolnych wakacji liczę, że rynek się określi i będzie kontynuował wzrosty. Na ten moment uważam, że jesteśmy w nowej sekularnej hossie i należy wyszukiwać okazji na naszym rodzimym rynku akcji. Oczywiście zawsze pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu na wypadek, gdyby rynek jednak miał inne zdanie od Waszego. Nie chodzi przecież o to, żeby mieć rację, tylko żeby zarabiać pieniądze, a przynajmniej żeby ich nie tracić.”
  Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych inwestycji. Powinienem już częściej zacząć się tutaj pojawiać, więc będzie okazja do dyskusji 🙂

  1

Dodaj komentarz