Najwyższa od 12 lat nadwyżka obrotów bieżących Chin w II kw.

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinie być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

W minionym tygodniu jedynie sWiG-80 zdołał odrobić całość wcześniejszych strat. Nastąpiło to w środę, kiedy to ten indeks zamknął się na najwyższym poziomie od prawie 3 lat. W piątek jednak -1,4 proc. spadek sprowadził indeks poniżej poziomu szczytu z poprzedniego tygodnia.

A propos sWIG-u 80 czyli indeksu akcji małych spółek z GPW, to od grudnia 2018 jest on znacznie silniejszy niż WIG:

… czy mWIG-u 40 (indeks akcji spółek o średniej kapitalizacji):

Na WIG-u 20 już od ponad 2 miesięcy utrzymuje się pat – indeks pozostaje nadal w obrębie wąskiego przedziału nie mogąc zdecydować się na wybicie w którąś stronę. W piątek WIG-20 stracił 0,8 proc. Spadły również wszystkie główne indeksy (WIG -0,9 proc., mWIG-40 -1,1 proc., sWIG-80 -1,4 proc. oraz NCIndex -0,9 proc.).

Cena kontraktów na S&P 500 kontynuowała pełzanie w górę powoli zbliżając się do poziomu historycznego szczytu (+0,2 proc. dziś rano). W poniedziałkowy poranek na giełdach azjatyckich przeważały wzrosty. Spadały jedynie Hang Seng (-0,3 proc.) oraz malezyjski KLCI (-0,6 proc.). Najsilniej rosły australijski All Ordinaries (+1,7 proc.) oraz ustanawiający nowe ponad 2-letnie maksima koreański KOSPI (+1,5 proc.).

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie od piątku, można wspomnieć -11,7 proc. roczną dynamikę produkcjo przemysłowej we Francji w czerwcu:

… wzrost wartości oficjalnych rezerw walutowych Chin do najwyższego od 4 lat poziomu w lipcu:

… stabilizację wysokości stopy bezrobocia w Polsce w lipcu (6,1 proc.):

… minimalny wzrost liczonej w euro wysokości polskich oficjalnych rezerwa walutowych w lipcu:

… oraz najwyższą od 12 lat nadwyżką obrotów bieżących Chin w II kw. (120 mld USD):

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

  1. Bankier

   Jak banki mają 50% mniejszy zysk to dlaczego mają rosnąć ? Kropiwnicki mówi o podwyżkach stóp , gdyby inni też tak myśleli to można zacząc obserwować banki ale nie przy zerowych stopach.

   Zobacz wyniki Aliora to może zrozumiesz , a reszta banków trochę lepiej ale mega dużo zarobili na giełdzie a teraz już tego nie będzie bo rynek stanął w bok 2 miesiąc. Dla mnie banki i energetyka jeszcze jedna fala w dół na nowe dołki bessy z WIG 20 , już nawet Sasin straszy ,że w gospodarce jest coś nie tak ,przygotowuje teren pod deficyt i dane bo na razie ściemniają .

   5
    1. Bankier

     Od marca czytam na tym blogu o odpale na bankach , na rynku kupuje się jakąs historię a takie story było na medycynie i fotowoltaice ale to trzeba rozumieć rynki a nie pisać PIERDY , pisałem 3 miesiące temu że banki mogą tylko rosnąc na story o podwyżkach stóp a na to sie z glapciem nie zanosi.

     2
     1. resss

      wklejalem ci opinie ze jeski ktos ma podnieść u nas stopy to najszybciej zróbi to glapa. decydujące bedzie zachowanie inflacji, jesli zgodnie z założeni zacznie spadac, nie będzie podwyzki. w wariancie przeciwnym stopy pojda w gore.

      lokalnie gospodarka nasza nie wygląda zle, szerzej juz wcale tak dobrze nie jest a stan niemieckiej gospodarka i tak nas pociągnie w dol

      wiec z jednej strony jak i z drugiej strony sa impulsy niekoniecznie optymistyczne dla bankow. w krótkim terminie zapowiedz podwyzki stop moze spuści naciągnięta gume, moze nie na nowe szczyty ale gruby procent z tego bedzie

 1. Bankier

  Panie WB czyli z tą nadwyżką Chin zblizamy sie już do roku 2008-9 czy to ma oznaczać ,że będzie taka bessa jak wtedy po wyborach Trumpa?

  Jednak ja k PiS coś przejmie to wiadomo że wszyscy na tym stracą , PZU przejęło 30% Aliora i mozna sobie zobaczyć wyniki tego banku -wyższa kultura bankowości .

  KGHM tym PIONEM jest już na szczycie z 2017 roku , nie sądziłem ,że tak szybko to zrobią -cel osiągnięty teraz pewnie już bujanie w bok .

  2
 2. sumadartson

  Pozdrowienia z krążownika Explorer k2 pośród bezkresów Oceanu Nidzkiego.
  Niebawem przybijamy do portu szuwary pośród dzikich borów puszczy piskiej, by oddać się kontemplacji rzeczy ważnych i ponadczasowych.
  Wszystkim ludziom dobrej woli życzę rychłego zanurzeeeenia.🚣🏊

  1
  1. Bankier

   Kowalscy bardzo dobrze zarobili kupując dołki i panike , wiem że mądrale z funduszy i analitycy to odradzają bo kupują jak drogo ale fakty są nieubłagane , OFE jest 15% na minusie a Kowalski grubo zarobiony w 3 miesiące .

   Obroty na rynku w ZANIKU ,

   3
   1. sumadartson

    @Max
    Nie to żebym namawiał ale chciał Waszmość szlachecką perłę to informuję że podbieram ec2.
    Brałem to pod Grunwaldem po 1.2 ale oddałem przy Hołdzie Pruskim po 1.7. Mns to to nie jest ale obecnie parametry ma podobne jak mns miał poniźej 100.
    Wylizalim dziś podaż po 3.7 a jakby zwalali to jeszcze trochę 3a będzie liznąć.
    Nie namawiam, podobnie jak nie namawiałem przy mns od lutego, ale jako żem obiecał tako czynię

    3

Dodaj komentarz