NCIndex jak w czerwcu 1993? To chyba przesada.

Jak pokazywałem ponad 2 tygodnie temu („NCIndex jak WIG w maju 1993„), jedynym głównym indeksem GPW, który wzrósł w przeciągu 5 miesięcy równie silnie jak NCIndex od marcowego dołka, był WIG w okresie luty-maj 1993.

Powered by macrobond.com

Po tym silnym wzroście począwszy od 31 maja 1993 WIG zaliczył 30 proc. korektę trwającą niecałe 2 tygodnie. Jej powodem był upadek rządu Hanny Suchockiej.

Piątkowy 15 proc. spadek NCIndex można skojarzyć z tą korektą WIG-u z 1993 roku.

Powered by macrobond.com

Ta analogia z zachowaniem WIG-u w 1993 roku sugeruje, że po zakończeniu obecnej korekty NCindex urośnie jeszcze mniej więcej 3-krotnie w ciągu następnych 9 miesięcy. Osobiście jestem sceptyczny, bo coś takiego doprowadziłoby do pojawienia się skrajnego przewartościowania spółek wchodzących w skład NCIndex. Równocześnie jednak zdziwiłbym się, gdyby w następnych tygodniach NCIndex nie wrócił do ustanawiania swych nowych szczytów, bo sądzę, że wygaszenie niesamowitej dynamiki tego indeksu z okresu minionych 5 miesięcy będzie wymagać trochę czasu.

Podsumowanie: NCIndex rósł od marca jak w WIG w okresie luty-maj 1993 i ostatnio spadł równie silnie jak WIG w czerwcu 1993.

Komentarze

 1. podczaszy1

  Spotkałem kilka dni temu inwestora giełdowego, którego znam od 21 lat. Gość uśmiechniety i skory do rozmowy. Od 2016 roku co go spotykałem to wałkował jeden temat, a mianowicie biomed lublin i cormay. Ja oczywiście z grzeczności trochę Go słuchałem, ale bez zainteresowania. Powiedział mi,że wreszcie się odkuł za te ostatnie kilkanaście lat/ w 2007 roku właściwie zbankrutował na słynnej LCC corp, ale nie tylko na tym/. W latach 2003-2007 to był prawdziwy mistrz doboru akcji i wysiadywania na nich do kosmicznych cen. Zawsze mówił,że akcjom w portfelu trzeba dać szansę. Ciekawi mnie jak tym razem potoczą się jego losy.

  2
  1. mac-erson

   NIe rozumiem czego się bać wirusa, któego 80% przechodzi bezobjawowo ? Jakby ten covid przenosił się tak łatwo z człowieka na człowieka to już dawno by była cała populacja zainfekowana.

   W lipcu liczba ludności na świecie ustanowiła nowy rekord 🙂

   2
    1. pies_agent123

     Sentyment amerykańskich inwestorów (-28,3 punktów proc.) Jest to jeden z niższych sentymentów w historii (wśród 40 najbiższych odczytów z 1700) !
     „This week’s bullish sentiment reading ranks among the 40 lowest out of the more than 1,700 weekly readings recorded over the survey’s history”

     BULLISH 20.2%
     -5.8 Percentage point change from
     last week
     HISTORICAL AVERAGE: 31.5%

     NEUTRAL 31.3% +4.2 Percentage point change from last week
     HISTORICAL AVERAGE: 30.5%

     BEARISH 48.5% +1.6 Percentage point change from
     last week

        1. pies_agent123

         Wiekszosc bajek to pochodzi z Bloomberga.Nie wiedziałeś? Co do pandemii, czekam na info ile osób jest hospitalizowanych z tych setek chorych.Śmiem twierdzić ze to ściema.Obecne stopniowanie przymiotnika chory: Chory, chorszy, koronaswirusowy, trup😅

 2. Bankier

  KGHM na 136 zł zakończył tą hosse marcową ,

  Sasin wrócił do Warszawy i od razu nabrał odwagi

  Sasin: Nikt nie chciałby uczestniczyć w procesie zamykania kopalń. Ale to niestety twarda konieczność
  Zakładam racjonalność naszych partnerów społecznych polegającą na tym, że przez obronę część nierentownych kopalń nie można doprowadzić do upadku całego górnictwa – stwierdził Jacek Sasin w Polsat News przed kolejnymi rozmowami z górnikami.

  Jest tragedia -300 mld w budżecie i sasiny już wiedzą że tylko kasa z unii nie smierdzi a ta niestety jest tylko za przestrzeganie prawa i zieloną energie .

  WHO podał ,że żadne szczepionka nie zadziała na Covid no to fajnie .

  2

Dodaj komentarz