SARS-CoV-2 straszniejszy dla amerykańskich inwestorów indywidualnych od Saddama Husajna

Bieżący tydzień był 27-tym kolejnym, w którym saldo „byków” i „niedźwiedzi” w sondażu AAII (American Association of Individual Investors) było ujemne. To historyczny rekord. Poprzedni – 26 tygodni przewagi pesymistów wśród indywidualnych inwestorów w USA – padł w 5-tym tygodniu 1991 roku, kiedy to S&P 500 wydobywał się z dołka związanego z wpadnięciem gospodarki Stanów Zjednoczonych w gospodarczą recesję wywołaną wcześniejszym szokiem naftowym spowodowanym przez iracką inwazję na Kuwejt, a nastroje ciągle były minorowe w związku z niepewnością co do powodzenia planowanej przez Amerykanów operacji wyzwolenia Kuwejtu („Pustynna burza”).

Powered by macrobond.com

Zaraz po tej rekordowej serii pesymistycznych odczytów nastrojów amerykańskich inwestorów indywidualnych wojska USA pokonały złego Saddama, co poprawiło nastroje i uruchomiło późniejszą trwającą przez kolejne 9 lat bardzo silną hossę na Wall Street. Czy teraz USA pokonają COVID-19?

Podsumowanie: dlaczego Amerykanie po prostu nie zbombardują tego cholernego wirusa?

Komentarze

     1. pire

      Miałem na myśli porównywalny wynik 4kw, w sumie dało to co podali, jeśli w 3kw byłoby podobnie to zrobiłoby się ciekawie. Problemem jest główny akcjonariusz ze swoimi innymi spółkami i nie do końca transparentnymi przepływami. Stąd być może tak niewielkie zainteresowanie funduszy.

      1
 1. zulus_chackaa

  Ciagle pisanie przez p.,,Bankiera” o tym jak jest drogo i jak to za chwile ma spasc oraz zakladajac ze p.,,Bankier” jest oplacany przez ,,grubasa” aby byl ciagle obecny na blogu (powyzej 50% wpisow) mozna zalozyc ze rynek zrobi duzy ruch w kierunku polnocnym

  20
  1. resss

   i bardzo k dobrze

   slodycze aktualnie to 50% cukier/syrop glukozowy. producenci opychają ludziom cukier, wszystko smakuje tak samo, czekolady nutella etc robione ze smaru czy inneg syfu

   zabrać im tani cukier i niech zaczna rywalizowac o klienta dziady jedne

   nawet prince polo sie skiepscil w smaku

  1. pies_agent123

   Jak zaczną wielcy grzecznie płacić POdatki a nie uciekać w raje POdatkowe, to może inne się cofnie dla małych betonujących swoje podwórka :))) Cóż, kilkadziesiat tys. PLN Belki też mi kulą u nogi, ale czego się nie robi dla Państwa! Come On!

   4
 2. Primipilus

  ….bardzo k dobrze….nawet prince polo sie skiepscil w smaku….- zgadzam się resss.

  W wielu słodyczach jest szkodliwy olej palmowy. Francja wprowadziła 300% cło na olej palmowy. Jest on dodawany do słodyczy, czekolad, batoników, margaryn. Można znaleźć produkty bez oleju palmowego i tacy producenci są OK.
  Cukier. W butelce coca coli jest szklanka cukru i tak samo w napojach owocowych.
  Na forum inwestycyjnym krytykujecie podatek cukrowy? Zarabiacie na giełdzie i przeszkadza podwyżka 20 czy 50 gr? A inwestor chyba nie pije małpek 100 ml. Stać go na pół litra albo whisky litrową. Chyba, że to forum leszczowe i brak zysków pomimo wychwalania się.

  3

Dodaj komentarz