Prawo i sprawiedliwość w Erze Wodnika

W ostatnich dniach doszło na naszej „scenie politycznej” do niespodziewanego kryzysu politycznego w obrębie rządzącej koalicji w reakcji na między innymi zaproponowanie przez PiS (i przyjęcie przez Sejm) ustawy o ochronie zwierząt.

Jak zwykle wy…ne zostały króliczki:

„Z zakazu wyłączony jest królik.”

Zainspirowany tym wyraźnym sygnałem wchodzenia naszego kraju w „Erę Wodnika” spróbowałem popuścić wodze wyobraźni i wymyślić sposób zarobienia na tym jakichś pieniędzy. Norki norkami, ale główną stawką jest tu w dłuższym terminie całość obowiązującego od neolitu modelu cywilizacji, w którym ogromna część powierzchni Ziemi wykorzystywana jest na cele związane z produkcją żywności.

Wydaje się wielce prawdopodobne, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat ten model zostanie prawie całkowicie zastąpiony produkcją żywności w fabrykach.

Początki są oczywiście trudne, bo pierwszy wyprodukowany w laboratorium burger kosztował kilkaset tysięcy dolarów (co sfinansowane zostało przez Siergieja Brina z Google).

Ale stopniowo laboratoryjna produkcja kultur tkankowych będzie tanieć i w którymś momencie jej koszty okażą się niższe niż w przypadku tradycyjnych metod produkcji żywności.

Nastąpi wtedy bezprecedensowy krach cen ziemi rolnej.

Zacząłem szukać jakichś publicznie notowanych spółek, które już teraz działają w tej dziedzinie, która w przyszłości, gdy przełom technologiczny zostanie osiągnięty, w całości zastąpi obecny rynek produkcji żywności warty całkiem spore pieniądze:

” FAO estimates the gross value of global (primary) agricultural production at just over $5 trillion. The World Bank estimates (primary) agricultural value-added at about $3.2 trillion.”


Niestety nie znalazłem publicznych firm, które już teraz oferują gotowy produkt, ale na stronie „Cell Based Tech” trafiłem na podzielone na różne podkategorie listy spółek, które uczestniczą w badaniach związanych z tą dziedziną (trzeba kliknąć na dział „Sections”). Jak ktoś ma przynajmniej 2 doktoraty z pokrewnych dziedzin, to może się zainteresować ich działalnością.

O tym jaki wpływ rozpoczynająca się właśnie w Polsce z inicjatywy PiS „Era Wodnika” będzie miała na giełdę świadczy dzisiejsze zachowanie kursu akcji spółki Krynica Vitamin, na którą zwróciłem uwagę w grudniu ub. r. Wzrósł on tylko na dzisiejszej sesji o 157,26 proc., co łatwo wytłumaczyć, oczekiwaniem rynku, że w okresie pomiędzy nieuchronnie nadchodzącym w naszym kraju całkowitym zakazem hodowli zwierząt rzeźnych (za wyjątkiem królików oczywiście!) a opanowaniem taniej technologii produkcji żywności z kultur tkankowych, czymś się jednak będziemy musieli żywić. Produkowane przez Krynicę Vitamim napoje energetyczne są tu jak się wydaje świetnym tymczasowym rozwiązaniem na najbliższe kilkadziesiąt lat.

Podsumowanie:

„When the moon is in the Seventh House
And Jupiter aligns with Mars
Then PiS will guide the planets
And love will steer the stars
This is the dawning of the age of Aquarius”

Komentarze

    1. sumadartson

     No Waszmość to ma gusta i poglądy nie do ogarnięcia. Króliczki wyciąga na tapetę z uniwersytetu trzeciego wieku, sąsiadów dążących do zjednoczenia pod Orłem chce traktować armią, a zamiast miłosierdzia chce sprawiedliwości, czyli ognia piekielnego. : ( ???

     1
  1. duch_natury

   Sir bawię się 10-15%, ogólnie poza rynkiem, krzywdy mi nie zrobią udało się trzy razy na L to czwarty był w plecy :))). Czekam na większe wejście, ale w którą stronę zależy od rozwoju sytuacji 🙂
   Zwroty będą nagłe. Rynek krótkoterminowo mocno niejednoznaczny.

  1. sumadartson

   No i proszę. Wystarczył krótki koment i usiaki od razu piętro wyżej. To szlachta ma im przypominać że Donald obiecał dać więcej kasy niż warta cała ziemia wraz z księżycem?
   Spadać to trzeba umić. Powoli i dostojnie do piekła, a nie w panice po wariacku

   1
 1. zorro

  Gdyby okazało się, że dojdzie do rozpadu koalicji rządzącej i jesienią odbędą się wybory parlamentarne- to będzie jasny znak, że PIS już wie od nadciągającym MEGA KRYZYSIE i że wszystko co dał będzie musiał zabrać. Historia lubi się powtarzać. W październiku 2007 roku w wyniku tarć koalicyjnych i kryzysu rządowego – PIS oddał władzę idealnie na szczycie hossy, chociaż miał jeszcze 2 lata kadencji. Brudną robotę wykonali za niego inni (kradzież OFE, obniżenie wieku emerytalnego, itp.). To będzie majstersztyk polityki jak PIS ( lub jego spadkobierca) wróci do władzy w kolejnej hossie rozdając nowe prezenty.

  16
  1. sumadartson

   Tym razem hegemon nauczony sprzed kilkuletnim doświadczeniem może nie pozwolić wodzowi abdykować, a wręcz przyznać mu insygnia w postaci np. większości konstytucyjnej. Na miejscu ferajny z partii Sławomira S. już trząsłbym portkami.

   7
    1. sumadartson

     Tu nie w hipnozie rzecz a w ciągłym straszeniu hegemona działaniami:
     1. tzw. totalsów („mam nadzieję…bardzo bym chciała…wierzę…żeby Sławomir okazał się niewinny”)
     2. tzw, tęczowych (czynienie „obrzydliwości spustoszenia na miejscu świętym” dla 75% hegemonów)
     3. europosłów (zasypać przekop, lotnisko mamy w Berlinie, zabrać dotacje unijne, zniszczyć Puszczę kornikiem)
     Normalnie tzw. opozycja sama wpycha hegemona w ramiona wodza swoimi działaniami, których nie powstydziliby się jedynie normalni inaczej

     7
     1. zbig

      Waszmość widze godnie kontynuuje tradycję z dziada pradziada. Pradziad Waszmości doprowadził do upadku Rzeczypospolitą i Waszmość tę tradycję pielęgnuje.
      Takich Sławomirów we władzy teraz tysiące ale Waść ciągle widzi tego jednego który od ponad 5 lat nie istnieje.
      To, że władza zadłuża kraj na ponad 200 mld też Waszmość nie widzi. Za to tęczowi to prawdziwe zagrożenie dla Polski w obecnych czasach według Waszmości.
      I zapewne wbija Waszmość te ciemnoty swoim potomkom aby przypadkiem ta cenna szlachecka cecha (głupota) nie zaginęła przez następne stulecia.

      7
 2. mwfri

  Ciekawa jest ta koncepcja „dezercji” przed zapewne gorącym rokiem 2021, ale mi tu najbliżej jednak do wnioskowania zgodnie ze znakami, które przed wyborami prezydenckimi opisał pan toya – wygląda to na moszczenie sobie w Polsce opcji politycznej kompatybilnej z polityką Obamy wobec Ojropy. 3 listopada… okaże się.

  Na rynkach stawiałbym na jeszcze tydzień spadkowy i potem ostatni mocniejszy bull run

  4
 3. koder

  Mi się wydaje, że to był taki temat zastępczy.
  Nie słyszałam, żeby gdziekolwiek rządu miały się rozpaść z powodu zwierząt futerkowych.

  Zdecydowanie ważniejsze miała być ustawa o braku odpowiedzialności za działania podczas pandemii. Na tym zależało Morawieckiemu i jego ministrom.

  3
 4. koder

  Ustawa miała znieść odpowiedzialność za brak stanu wyjątkowego, za wydane pieniądze na wybory, których nie było, za zakupy maseczek i respiratorów.

  Ziobro wie, że Morawiecki nie postawił się w sprawie powiązania funduszy unijnych z praworządnością. To oznacza, że Polska może stracić ogromne pieniądze unijne. I wszystko spadnie na Ziobrę.

  3
  1. resss

   ktos. madry kiedyś powiedział – jesli chodzi o wrogow to jest wrog, śmiertelny wrog i najgorszy czy li koalicjant

   Polacy tyle czasu spędzają na oglądaniu tv i newsow i dalej po 30 latach demokraci cieszą sie jak dzieci oglądając igrzyska zapasow w blocie dla gawiedzi i dalej nic nie kumaja z polityki
   To juz lepiej wychodzi bycie ekspertem w f1, skokach narciarskich i piłce nożnej

   1
   1. koder

    W ramach igrzysk dla gawiedzi w PIS toczą się spekulacje jak nie wywalić koalicjantów, bez których długo nie pociągną a zachować twarz.
    Ziobro tak łatwo się nie ugnie jak Gowin.

    Ktoś powyżej napisał, że Kaczyński jaki jest taki jest, ale głupi nie jest.
    Całkiem możliwe, że sam wolałby aby sprawy się potoczyły, żeby przez najlbliższy okres władze przejął ktoś inny. I to ma sens, wszak idą ciężkie czasy.

    Jedno jest ryzyko, że ten kto przejmie władze poprzedników pociągnie niektórych pod Trybunał Stanu.

    1
 5. Guy Fawkes

  @@

  Nie powielajcie propagandowych głupot.

  Kaczyński sam wymusił taką ustawę, przez którą nie może wygrać kolejnych wyborów – oddał część istotnego elektoratu.

  I nie cieszcie się, bo tego elektoratu nie przejmą POkrzywdzeni.

  I Kaczyński dobrze zdawał sobie z tego sprawę. Próba sobdażowa wprowadzenia tej ustawy była już wcześniej, jakoś tak przypadkowo mówiło się też wtedy o just acete. No ale i jedno i drugie jakoś ucichło. W każdym razie wysondowano dokładnie reakcje elektoratu i teraz nie ma mowy o jakimś przypadku.
  Kaczyński jaki jest to jest, ale głupi nie jest.

  1. Guy Fawkes

   No i proszę, ja to chyba jestem lepszy jasnowidz niż Jackowski:

   https://wiadomosci.onet.pl/swiat/amerykanscy-senatorowie-pisza-do-prezydenta-dudy-krytykujac-jego-samego-tvp-i/eq659z7?utm_source=browser_viasg_wiadomosci&utm_medium=push&utm_campaign=allonet_00d_46889d83d03b7ec&srcc=ucs&utm_v=2&fbclid=IwAR1FL4EhzBL1OzQPuiqxAFyrG-RtHpyXNO1YDIsPpPDImlWRcLyQd9gffPI

   Tu jest więcej szczegółów:
   https://kresy.pl/wydarzenia/senatorowie-z-usa-pisza-do-dudy-krytykuja-go-tvp-i-pis-za-antysemicka-retoryke-i-brak-restytucji-mienia-pozydowskiego/

   1. duch_natury

    @Sir
    ” ja to chyba jestem lepszy jasnowidz niż Jackowski:”
    Nie pochlebiaj sobie Milordzie ;))))

    Jackowski przed wyborami mówił, że PIS wygra te wybory ale nie dotrwa do końca kadencji i zdezerteruje…
    Co ciekawe powiedział też, że powstanie jakaś bardzo dziwna struktura rządząca. We will see.

    Mądre chłopaki. Niewątpliwie wiedzą, że przez najbliższe lata budzetu nie da się poskładać. Gierek przy nich to mały chopczyk.

    8
      1. resss

       w ostatnio głośnym pokojowym porozumieniu bałkańskim jest zapis o bezspadkowym mieniu tak wiec temat nie zniknął

       sam pomysl bezspadkowego mienia wyszedl z administracji Obamy z racji resetu. ktos musi oplacac egzystencję izraela, skoro usa juz Polski nie potrzebują to niech polaki placa za utrzymanie izraela zamiast usa.

       zarówno eu jak i pelo bez problemu zacznie splacac mienie bo co zrobic, Tusku ze smutna mina stwierdzi ze skoro sie mordowało Żydów i zabierało ich domy to trzeba teraz placic.

       republikanie moga odroczyc kwestie 447 az byc moze kiedyś temat sie rozejdzie po kosciach. biden znaczy harris wyciągnie gotowe kwity po obamie i wyślę do warszawki faktury.

       jak ktoals sledzil ostatnie spotkanie prezydentów usa i pl to chyba zrozumiał ze odrzuciliśmy amerykańskie warunki.

       np ale pis glupi pelo madre, pelo wroc tuaku musisz

       3
     1. resss

      jasne bo jak nie pis to bedzie wtedy holownia ze swoim gabinetem i różański.

      imho sld psl konfa etc to wszystko bedzie doklejka do naczelnej sily opozycyjnej. umowa koalicyjna bedzie taka ze w ssp konfa ma 6%, sld 8% itp itd

      jak za rządów tuska, czesc pslowa z częścią pelo w ogole nie gadały a wszystko dryfowało ku przepaści

      potem tylko oznajmić ze decentralizujemy a rzad ot juz tylko na potrzeby newsow w tvn funkcjonuje czyli jak za tuska tylko juz na pełnym legalu

      1
  1. resss

   przyglądałem sie ostatnio kilku spółkom na nsdq, smieszna historia z nikola warta lektur oraz np debiut unity z przebitka ponad 30%

   niezle wszystko rozgrzane jest ale tak realnie gdzie ta kasa z akcji miałaby iść? sa ryzyka jak nodeal brexit, taiwan, bialorus, koniec china deal ale czy to na tu i teraz wypali?

   wszystko chyba czeka kto wygra w stanach, jak trump to chiny beda musiały się określić bo poki co licytacja trwa

   ciekawi mnie co sie dzieje miedzy niemcami I ruskimi, te ich gadki to zawsze byl teatrzyk dla naiwnych a ruskoniemiecka przyjaźń była ponad wszystko z eu włącznie

 6. koder

  Cześć
  Też się nie znam, ale podoba mi się konkurs red.007
  Zaryzykuję że to może być koniec korekty ABC
  Wtedy moglibyśmy wrócić do wzrostów w ramach 5 fali.

  Ale chyba dwa dni temu wyrysowł się na dziennym wykresie młot, ale wczoraj go zanegowali.
  Może się tu na dotychczasowych poziomach zatrzymamy, żeby się wskaźniki jeszcze bardziej wychłodziły, chociaż już są na stosunkowo niskich poziomach. Wyszło coś na kształt podwójnego dna. Poza tym na spadkach obroty nie powalają. Możemy wrócić do wzrostów już w poniedziałek lub jeszcze domknąć lukę.
  Warunek to nie zejście niżej niż 1720.

 7. red.007

  Cieszę się,że jest jakaś próba diagnozy.
  Ja podam jedynie moje zakładane poziomy na początek tego tygodnia.
  Nie schodzimy poniżej 1678.
  Optymalny zakres dla struktury 1695,5-1706.

  Jak widać jest możliwość zejścia poniżej 1720.
  To będzie akcent strachu/zwątpienia.
  Z obrotami,bardzo słuszna uwaga.
  W sumie tak powinno być w korekcie/boczniaku i obroty są umiarkowane od czerwca po wzroście.
  Być może sesja przełomu,będzie z dużym obrotem.

  3
 8. koder

  Witaj red.007

  Czy twoje pozimy wynikają z domknięcia luki, tylko nie z maja a z lutego?

  Na 1698 wychodzi mi knot, a na 1679 górny korpus lutowej świecy.

  To mi wbiłeś klina, bo myślałam, że jak przebije 1720, to zejdzie aż do 1659.

  Może ja patrzę na niewłaściwe luki? Czas zweryfikuje, ale nadal wydaje mi się, że korekta zbliża się do końca. Przemawiają za tym obroty, wskaźniki i czas jej trwania.

  Zastanawiam się, czy na NC korekta już się nie skończyła, bo akcje które mnie interesują już mi odjechały.

  1. red.007

   Eee,zaraz klina.
   Przecież Twoje rozumowanie może być słuszne.
   Ja w swoich koncepcjach opieram się o formacje/struktury.
   Jeśli je źle diagnozuję,będę miał zagwozdkę.
   Natomiast póki co,rynek wykonuje to:

   „red.007
   13 września 2020 o 10:08

   @artysta_malarz123

   …Bieżący tydzień(FED/rozliczenie serii) wyjaśni czy będzie wyjście nad 1830.
   Powiem nawet,że dla koncepcji spadkowej,nie powinien wyjść nad 1820.
   Dlaczego o tym piszę?
   Ja L-ki jeszcze nie gram.
   Jeśli nie będzie wyjścia nad 1830,to wykres wykona jeszcze jedno zejście poniżej 8 września…
   Dla posiadanych akcji nie ma to większego znaczenia,ale dla gry na kontrakcie już tak.
   Będzie to ostatni spadek i dobra okazja(dla mnie)do wzięcia LLLLLLLLLLLLLLLL.
   Zatem czekam,czy wychodzimy nad 1830,czy schodzimy trochę poniżej 8 września.”

   https://stooq.pl/q/?s=wig20&c=3m&t=c&a=ln&b=1

   Rynek nie wyszedł nad 1830,zszedł szpilą poniżej 8 września.
   Czekam jeszcze na solidny czarny korpus świecy poniżej 8 września,aby wziąć LLL.

   1
 9. koder

  @red.007
  Ja zdecydowanie nie mam takiej wiedzy ani doświadczenia jak ty.

  Na kontraktach nie gram, bo się sparzyłam. Chociaż korci mnie, żeby wrócić. Nawet jak ddobrze obrałam kierunek to ustawiałam za krótkie SL.

  Akcje wydają mi się bezpieczniejsze. Zakupy można sobie podzielić na odpowiednie poziomy i angażować w nie kapitał.

  Przemyślę sobie twoje wpisy i dziękuje za dyskusję.
  Z poważaniem,

  3
 10. sumadartson

  @Zbig
  Masz Waszmość wyobraźnię, ale matmę w podstawówce to spędził raczej na wagarach.
  Piszesz: „takich Sławomirów w obecnej władzy jest tysiące”.😁
  Toż cała ta władza liczy może ze stu urzędasów. No ale dobra, wymień z dziesięciu tych „Sławomirów” w tym pięciu z zarzutami prokuratorskimi.
  „Sławomir” od pięciu lat nie istnieje?
  Daremne wasze marzenie, obwiesie.
  „Władza zadłużyła kraj na 200 miliardów”
  A jak poprzednia zadłużyła na 400 miliardów, to pohańcom nie przeszkadza?
  A jak pozwoliła rozkraść 250 miliardów VAT i ze 100 mld akcyzy wszelakiej to dobrze, złodziejskie nasiona?
  Czytaj Waść ze zrozumieniem.
  Nigdzie nie napisałem że tęczowi są zagrożeniem dla kraju. Oni są jedynie zagrożeniem dla demokracji, bo każda ich profanacja miejsc świętych dla 75% hegemona powoduje że hegemon ze strachu przed utratą świętości biegnie w wyborach pod opiekę PIS. Tęczowym należy się najwyższa nagroda partyjna ZA UMACNIANIE WŁADZY PIS.
  A dzięki mojemu pradziadowi, Waszmości pradziad nie musiał nosić w 1920 roku sierpa i młota na czapce, a Waszmość nie musi dziś mówić wyłącznie po russkomu.
  Co tam jeszcze rodzi chora wyobraźnia?😀

  9
  1. duch_natury

   @Szlachciu
   „„Władza zadłużyła kraj na 200 miliardów” A jak poprzednia zadłużyła na 400 miliardów,”

   Hej litości to nie są argumenty. To jakby przed sądem się tłumaczyć, że zabiłem bo mnie wcześniej okradli.
   Oceniajmy każdą władzę niezależnie. Sam wiesz, że poprzednicy byli do d..y a obecni też.

   3
   1. resss

    zadluzanie I dlug nie sa zlem absolutnym. jest to dokładnie analogiczne do brania kredytu, sa lepsze i gorsze kredyty oraz trzeba miec umiar.

    jajie konkretne korzyści dalo zadluzanie kraju przez pelo? na co to poszlo? czemu budzet przez tyle czasu stał w miejscu gdy pkb roslo?
    ile tego pkb to byl lipny export karuzeli vat?

    jak w tym roku rosl dlug i na co mozna sobie konkretnie prześledzić. jak mamy gonić kraje to każda okazję trzeba wykorzystać. modele sugeruje ożywienie gospodarcze w 2021 a my zaczniemy z wysokiego C

    w tej chwili obsługa kredytu kosztuje mniej niz za pelo a pkb sporo od tego czasu urósł. jeszcze rok temu ug do pkb wynosił 47 bodajze procent. tyle płaczu ze pis nie wykorzystał koniunktury do poprawy finansów tylko rozdawał kase. Jeśli kredyt jest tani to trzeba hamowac gospodarki bo zly dlug? Jak faktycznie odczuwalne będzie 55% vs 46%? jak zapłacimy za obsługę dlugu 28 zamiast 24 mld (strzelam) to swiat sie zawali?

    2
 11. sumadartson

  No to oceniajmy. „Niezależnie” czyli porównawczo.
  Tamta władza 400 mld zadłużenia.
  Ta władza 200 mld zadłużenia.
  Tamta luka w budżecie i zgoda na wyprowadzenie 250 mld VAT
  Ta władza zrównoważony budżet przed kryzysem covid i rozdane Polakom kilkadziesiąt miliardów w ramach planów socjalnych.
  Tamta władza nacjonalizacja 150 miliardów z OFE
  Ta władza 150 mld pozostałych w OFE na indywidualne konta emerytalne z możliwością wypłaty PRAWOWITYM WŁAŚCICIELOM.
  Tamta władza kontrakt na najwyżdzą cenę gazu z Rosji na świecie (gdyby Angela nie tupnęła nogą cena bylaby jeszcze wyższa) i rezygnacja z kasy za przesył gazu przez Polskę na rzecz ruskich 800 mln rocznie
  Ta władza niezależność gazowa w 2022 roku.
  Mógłbym tak do rana ale zaraz mi pikawa strzeli ze złości.
  Czy do jasnej ….. ktoś Waszmościom płaci za bezmyślne krytykanctwo pis’u, czy tylko pozwalacie polskojęzycznym robić sobie wodę z mózgu

  14
   1. Guy Fawkes

    Masz rację Lordzie Sumadartson.

    Lord Mac Erson ma serce po lewej stroonie, no nie wiem czy ”z pradziada” ale z dziada na pewno i droga racjonanla przekonania go jest zamknięta.

    Wszyscy drukują i się zadłużają obecnie i my na tym tle wyglądamy dobrze. POkrzywdzonych nawet nie ma co porównywać.

    Obawiam się niekorzystnych dla nas rozstrzygnięć na wysokości Podstolika Intermarium (Wielkiego Kanaanu).

    Dzięki obecnemu rządowi uniknęlliśmy jak dotąd różnych złych rzeczy, ale czy finalnie unikniemy swojego losu?

    Grunt to dotrwać do wojny heartlandowej w jednym kawałku, a potem już będzie z górki.

    Cheers!

    1
    1. sumadartson

     Nie „unikniemy swego losu”.
     Jak mawiał jeden z forumowców, wszelkie wzory i obliczenia matematyczne skazują nas na Unię Rzeczpospolitej Trójmorza.
     Przed aneksją Krymu, woda sączyła się w nieszczelnych spłuczkach nieustannie, pozwalając zasnąć jedynie po zażyciu rudej na myszach.
     Obecnie ‚ Krymianie’ mają wodę jedynie przez kilka godzin na dobę.
     Niebawem siepacze najemni w liczbie kilku tysięcy luf armatnich muszą ruszyć rajdem w stronę Dniepru aby odblokować kanał i dostarczyć nim wodę na Krym. I eto bud’iet naczał kan’ca wielikoj rosiji, kakuju znamy i początek Wielkiej Unii Rzeczypospolitej Międzymorza. Po Witebsk, Odessę, Kijów i Czerkasy.
     A wszystko zaczęło się gdy JP II wyniósł na ołtarze skromną zakonnicę, której
     Ńajwyższa Moc objawiła swoje Miłosierdzie, którego wtenczas nikt inny nie mógł usłyszeć bo proboszcz rozmyślał o pokerze u żony, znaczy chciałem powiedzieć w kurii biskupiej przy beczce „mszalnego”, a lud miał inne mniej wyszukane bezeceństwa w głowie.
     Wyniesienie na ołtarze, na polskie ołtarze Miłosierdzia Bożego to potęga, ktora dała nam wolność i uczyni Rzeczpospolitą centrum świata., gdy tylko najemnicy skończą żywot na Dnieprze.

     5
    2. duch_natury

     @Sir, Szlachta konna

     Prosiłem aby jeśli już potrzeba oceny robić to niezaleźnie nie porównawczo. Wybó mniejszego zła to nie jest właściwa droga 🙂
     Co do serca – to ludzkie mam po lewej z prapradziada, a to duchowe po środku i wskazuje mi ono właściwą drogę.

     – Dopóki ludzkość będzie zahipnotyzowana, sterowana massmediami, nieświadomo wszelkich fałszerstw jakie od wieków są pompowane przez naukowców i pseudonaukowców (np. jezuita Kopernik, mason, sexoholik i propagator rządu światowego Einstein – mało kto wie, że ten błędny wzór e=mc2 sam nie wymyślił).
     – Dopóki ludzkość pozwala się dzielić poprzez wszelkiego rodzaju religie, poglądy polityczne i światopoglądowe.
     Dopóki człowiek nie będzie świadomym, że jesteśmy jednym, jedną wspólną energią, każdy z nas ma cząstkę Stwórcy, dostaliśmy od Stwórcy wielką moc a możemy ją użyć jak znajdziemy miłość, akceptację, szacunek dla każdej innej istoty, wdzięczność, współczucie.

     To będzie tak jak jest – niewolnicy, którzy w imię iluzji bezpieczeństwa i „dobra społecznego” mamy co chwila ograniczane nasze prawa ziemskie i gwałcone nasze prawa naturalne.
     Pobudka 🙂

     3
     1. sumadartson

      Ech, naczytał się Waszmość tych bajjek s-f dla ubogich a tymczasem świat jest wyłaącznie zero-jedynkowy. Nie religie dziełą ludzi ale „nowe świeckie tradycje” ktore zły wymyśla nie wiedzieć po co i które znikają pod ciężarem bezskrzzydłej nie wiedzieć czemu. Zaptraszam do lektury Biblii, gdzie jest jedyna prawda zero-jedynkowa. Przepraszam za ew. Błędy ale białogłowa powozi w drodze do Pana naszego, który oczekuje swoje stworzenie na ołtarzu, do którego Waszmościów chyba zapraszać nie muszę? Tam powstają najlepsze projekty rynkowe. Zwłaszcza u mnie

      7
 12. zorro

  @sumadartson

  „No to oceniajmy. „Niezależnie” czyli porównawczo.
  Tamta władza 400 mld zadłużenia.
  Ta władza 200 mld zadłużenia……………….”.

  Ta władza —- Tamta władza—-itd

  To co napisałeś potwierdza moją tezę, że jeżeli PIS wzorem roku 2007 odda władzę przed kryzysem to tylko po to żeby można było wydłużyć Twoją listę pozytywów „tej władzy” i negatywów „tamtej”. No cóż. Polityka to brudna gra. Zarówno w polityce jak i na giełdzie nie ma miejsca na sentymenty. Ale co będzie gdyby doszło do przedterminowych wyborów a społeczeństwo zrobi psikusa, każe im kontynuować „dobrą zmianę” i rządzić dalej?
  Jednak nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Poczekajmy czy dobra zmiana dalej będzie sprawować swoją misję.

  6
  1. sumadartson

   Ofiara spełniona białogłowa powozi do dworu. Wwyborów nie będzie. Dobra zmiana zostaje jako że prócz modły płomiennej potrzebne oddanie sprawie ludzi prawych i sprawiedliwość miłujących.
   Mądrością wygrywa się politykę. I wiarą. Nie tylko w zwycięstwo.

   2
  1. Guy Fawkes

   Nie, to pomyłka, poczta czeka lorda Tmoore’a.

   ”Mniejsze zło” to metafora.
   Wszystko szło mniej więcej dobrze, aż do czasu ostatniej (neokomunistycznej) zwierzęcej ustawy, która łamie prawa ludzkie, jest szkodliwa gospodarczo i narusza zaufanie. Takich rzeczy się nie robi, zwłaszcza w atmosferze szantażu moralnego.

   Co do starego komunistycznego sloganu, że ”religia dzieli ludzi”, to jest oczywista bzdura, przynajmniej jeśli chodzi o chrześcijaństwo. Powiedziałbym nawet, że nie było żadnych wojen religijnych, tylko raczej bankowe, w ktorych religia była wykorzystywana instrumentalnie.

   Jesteś w błędzie Milordzie, jeśli myślisz, że Twoja bankowa namiastko religii dla ubogich, ”energia” you know, stworzy jakąś urojoną jedność. To jest bankowy regres cywilizacyjny dla zmylenia przeciwnika.

   Tak samo jak potęga teraźniejszości, czyli tego, czego nie ma.
   W starożytnej Grecji układano takie różne paradoksy, np. paradoks strzały. Jakiś tam celebryta filozoficzny dzielił drogę strzały na bardzo małe kawałki i wychodziło mu, że w każdym z tych małych kawałków strzała jest w bezruch, a więc nie może się poruszać, co jest całkowicie i radykalnie sprzeczne z realiami, bo strzela się strzałami po to, żeby szybko się poruszając ugodziły cel.

   Wszystko w rzeczywistości podąża od przeszłości do przyszłości, od przyczyny sprawczej do celowej, od Alfy do Omegi, a nie żadnej mitycznej energii.

   Pieniądz fiducjarny traci (transferuje) wartość w długim terminie, ale jak się skupimy na potędze teraźniejszości to wcale tego nie widzimy, jesteśmy też nieświadomi naszego początku i celu, powinności, dobra i zła.

   Czy nie o to chodzi w kształtowaniu mentalności niewolnika?

   3
   1. Guy Fawkes

    Cała godność człowieka, moralność i cywilizacja wynikają ze świadomości początku i końca, przyczyny i celu.

    W amoralnej potędze teraźniejszości można uchwalić wszystko na drodze oligarchiczno-demokratycznej i zrobićz człowiekiem wszystko.

    //
    Rozumiesz: Jest taka cierpienia granica,
    Za którą się uśmiech pogodny zaczyna,
    I mija tak człowiek, i już zapomina,
    O co miał walczyć i po co.
    .
    Jest takie olśnienie w bydlęcym spokoju,
    Gdy patrzy na chmury i gwiazdy, i zorze,
    Choć inni umarli, on umrzeć nie może
    I wtedy powoli umiera.
    //

    3
     1. Guy Fawkes

      Odrzucanie własnej wysokiej cywilizacji na rzecz banialuk jakichś niemieckich ogryzków jest możliwe tylko poprzez głęboką ignorancję.

      Przez tysiące lat najwybitniejsze umysły, jedno pokolenie po drugim, standing on the shoulders of giants pracowicie budowały Cywilizację.

      1
      1. tmoore

       @Sir Guy: Brak poczucia wspólnoty czyni nas mniej altruistycznymi i bardziej egoistycznymi – John Locke.
       A więc oderwanie się od rzeczywistości ukierunkowanie na przepływ energii i koncepcje wschodu czynią nas paradoksalnie bardziej egoistycznymi. Taka „wędrówka w poszukiwaniu siebie” na końcu prowadzi do totalnej alienacji – na szczyty egoizmu gdzie różnice pomiędzy dobrem a złem zostają zatarte. 🙂
       Prowadzi rzecz jasna do infantylizacji zasad moralnych i wartości wspólnotowych

       2
 13. tmoore

  @Milord duch-natury
  @ sir Guy
  „strzała nie dosięgnie zająca” i takie tam – elitaryzm filozofii greckiej (przynajmniej epikurejskiej) wywodził się z faktu, że pod nimi w kopalniech pracowało ok 2 mln niewolników z okresem przeżycia < 2 lata. Nie buntowali się, bo za krótko żyli. Rozumiem, że jak materia jest drogą do nikąd to Milord duch-natury z Milordem Redem o sofiżmie maile wymieniają:) a na blogu jesteś z upodobania do niedzielnych dyskursów filozoficzno-metaficzyczno-geopolitycznych 🙂

 14. tmoore

  @Milord duch-natury- Po prostu Milordzie twoje idee złożone poszły na manowce. Wg Lockea (John Locke) dzieje się tak albowiem: „idee złożone żyją „własnym życiem” często zdarza się, że rozumowania oparte wyłącznie na ideach złożonych zaczynają schodzić na manowce, tzn. spekulacje czynione z ich użyciem tracą całkowicie jakiekolwiek odbicie w realnej rzeczywistości. Stąd pomysł, aby wyłącznie na podstawie zawartości własnego umysłu wysnuwać daleko idące wnioski na temat realnej rzeczywistości, jest pomysłem chybionym i nie daje rzetelnej wiedzy.” – cytat z Lockea

  1. duch_natury

   Mam nieodparte wrażenie, że to szanowni Milordowie atakują rzeczywistość za pomocą logiki 3D, prawideł wszechświata wyuczonych w szkole i ograniczonych projekcjach umysłu. Nic na to nie poradzę, bardzo Was lubię, szanuję i wierzę, że w odpowiednim czasie dusza i serce do Was przemówi.

   3
 15. sumadartson

  1000 zakażeń dziennie i rośnie. Lokdowny już się same robią. Zima Kondratiewa ma się dobrze a @Lord ma swoją sprawiedliwość po kolejnej „obrzydliwości spustoszenia na miejscu świętym”.
  Jak Cedynia nie padnie to byłaby to oznaka miłosierdzia.

  2
 16. Guy Fawkes

  @@

  A propos tej PISobolszewickiej ustawy o zwierzętach, zorientowałem się ostatnio czym jest dzisiejszy chłop.

  To ktoś nieporównanie mądrzejszy od miastowego prekariusza.
  Musi się znać na uprawie różnych roślin i hodowli różnych zwierząt.

  Musi się znać na rozmaitych maszynach, i umieć je naprawić w większości wypadków. Musi się znać na koniunkturach i inwestowaniu i na zarządzaniu ryzykiem. Nie mówię już o komputerze i księgowości.

  Słowem, to jest bardzo wszechstronny przedsiębiorca i kapitalista, mądrzejszy i bardzie odpowiedzialny od miastowych rówieśników – dodatków do taśmy czy komputera, albo monofachowców, którzy za nic nie odpowiadają.

  6
      1. sumadartson

       Tradycyjnie nie sposób Waszmości nie przyznać racji.
       Znam jednego chłopa z prapradziada jednokrowego. Pasją i ciężką krwawicą jest właścicielem kilku obór w pełni zmechanizowanych, połowy włości ziemskich na trzech sołectwach, niezliczonych maszyn i z pół tysiąca krów mlecznych, choć może trza by to pomnożyć przez 1, 38 zgodnie z Fibonaccim.
       Czy rządzi pis czy inna banda to mu to lotto, bo wszyscy od proboszcza do wójta kłaniają mu się w pas, a niejednego agenta bankowego z „korzystną ofertą” psami poszczuł.
       I masz Waszmość rację że najniżej kłaniają mu się miastowi rówieśnicy z wielceświatowego Hochlandu.
       Ustawa futerkowa tego typu „chłopom” też lotto, bo bez trudu przestawią się na hodowlę pieczarek albo Arabów czystokrwistych. Zagłosują zaś zgodnie z polską tradycją na mniejsze zło w danej chwili

       1

Dodaj komentarz