Szkice z dzisiejszego poranka

Już jakiś czas temu jeden z czytelników mojego bloga wysłał mi maila z pytaniem o opinię na temat trzech spółek, które posiada: PZU, Orlenu i Lotosu. Dziś rano zebrałem się wreszcie i odpowiedziałem na tego maila na szybko rysując kreski na wykresach kursów akcji tych trzech spółek (bo oczywiście o fundamentach tych spółek wiem niewiele; no może poza tym, że wszystkie zarażone są Skarbem Państwa). Stwierdziłem, że zamieszczę te moje malunki na blogu być może prowokując jakąś ciekawą wymianę opinii.

Powered by macrobond.com
Powered by macrobond.com
Powered by macrobond.com

Podsumowanie: być może te powyższe malunki należ rozpatrywać w kontekście hipotez, które stawiałem dziś rano oraz w filmiku z zeszłego tygodnia.

Komentarze

  1. tinley

   skoro winien rozbiór ofe to katastrofy na bankach winien Glapa który wyprodukował najniższą realną stopę Europy. A katastrofy w energetyce Sasin obciążający sektor wypłatą za…. kopidoła któremu się należy bo ma kilof w łapie

   6
  1. tinley

   Już wróble ćwierkają że pln zaczyna czuć efekty fantazji szefa banku centralnego oraz deklaracji że UE rule of law wzięła jednak na serio. Obstawiam że jeśli nic się nie zmieni zaczną się szybko dyskusje o podwyżkach stóp. Rynek w końcu wymusi a słabnąca waluta wiąże ręce przy drukowaniu które w takich bantustanach jak Polska i Węgry m swoją cenę i granicę.

   4
 1. Darek51234

  Gessner dziś nawet mnie zaskoczył, cały dzień pisze i pisze i nawet słowa o indeksie, bo w końcu co to jest 4% wzrostu. Toż to codziennie tyle jest minimum. A o czym on pisał dziś. Ech krach na złotym. Wojna prawie światowa w Karabachu, gnębią trumpa co się odbije rynkom czkawa itp.
  Gość jest na s i wziął proszki na wzrok?

  12
  1. tinley

   Tia… już, zaraz… Z inflacją też wszyscy wieszcyli że 4.5% to bedzie podwyżka. A tu zonk. Przy 4,3 stopy ścięli do zera. Bo przejściowo. I tak przejsciowo mam od roku realną stopę w okolicy -3%. I tak przejściowo dolar bedzie zdychał. W końcu on chciał Ankary nad Wisłą. Ja od 3 lat mowiłem że to wszystko bedzie zmierzało do erdoganizacji banku centralnego i tak się skończy bo stóp nie podniosą choćby robił się Armageddon. Przy tej ilości długu zwiększą raczej skup żeby ratować rentownosci + interwencje na rynku

   2
   1. fast_market

    @tinley

    Nie zgodzę się. Skup już się wyczerpuje.
    Z jednej strony ten dług jest za drogi dla rządu, a z drugiej już nie mają co z tą kasą robić.
    NBP od jakiegoś czasu niechętnie skupuje, a dodatkowo za tydzień wchodzi na rynek międzybankowy bezpośrednio więc nie można wykluczyć, że nawet będzie sprzedawał to co wcześniej skupił.

 2. Bankier

  Przypomne bo nikt nie pamięta ,pan RED mówił ze z jego kresek niżej jak 1698 nie zejdziemy a było 1650 pkt

  Neidek był dokładniejszy widzial 1660 i było ale mimo tego tez dzisiaj dał wpis o złotówce ze dostaje po ryju jak szalona i dalej na razie daje większą szansę spadkom , zobaczymy bo po takiej swiecy jak wczoraj to raczej koniec ruchu , do 1780 pkt jeszcze byk moze cos ugrac .
  Dax znów puknął od dołu w wybity klin znaczy kontrakty

  2
  1. theo

   Nie żebym był adwokatem ale:
   Czy mogę prosić o komentarz Pana @Red.007, jak Pan ocenia bieżącą sytuację? Dziękuję.

   Wcześniej założeniem było że nie schodzimy poniżej 1678. Negacja scenariusza?
   Szpila? Bo trochę FW20 odrabia już z porannej luki.

   red.007 24 września 2020 o 09:25Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
   Jak dla mnie,nic szczególnego się nie dzieje,pomyliłem się o 14,5 pkt.
   Ameryka również robi końcową sekwencję.
   Poszukam okazji na odnowienie L-ki na kontrakcie.

   i później rzeczywiście była podana wartość po ile L gdzie SL.

   Giełda to nie apteka, a z jednej strony Pan punktuje że było 1650 a podane było 1698, a z drugiej Pan pisze że koniec ruchu po takiej świeczce i zamknięciu na 1738 a zaraz Pan dodaje że do 1780 byk coś może ugrać.
   Raz trafia jeden raz drugi a wygrywa ten co potrafi zarządzać kapitałem.

   3
   1. Bankier

    koniec ruchu ale przeciez nie podaje ze co do punktu bo nie jestem taki głupi bo tak to nikt nie trafi , a na 1780 jest opor i tam BYK traci przewage , jedno jest pewne jak złotowka tak spada to zachod nas raczej sprzedaje a nie kupuje , moze kasa zablokowana pod allegro troche wróciła na wig 20 alo ze sprzedazy play

 3. Bankier

  Lokalne podbicie WIG20 zostało przyćmione przez incydentalną słabość złotego, który w ostatnich dniach płynie pod prąd europejskim walutom. Wczorajsza przecena PLN ponownie nie znalazła uzasadnienia na lokalnym rynku, gdzie zarówno czeska korona jak i węgierski forint wyraźnie się umacniają kierując się w stronę rocznych ekstremów. Wyprzedaż złotego uderza w sytuację techniczną PLN_Index, który po poniedziałkowym uderzeniu podaży znalazł się na najniższym od ponad czterech miesięcy poziomie a tym samym umacnia się pułapka hossy, jaka pod koniec lipca została utworzona na wykresie ww. benchmarku. Słabnący złoty podważa koncepcję powrotu WIGu do trendu wzrostowego, dlatego też wczorajszy wystrzał optymizmu uwidoczniony w postaci aprecjacji indeksu o ponad 3%, ma prawo okazać się jedynie formą korekty wzrostowej.

  Oporem na najbliższe dni jest strefa 51k, której wybicie w dziennych cenach close jest wymagane do negacji ostatnich podażowych sygnałów. Na chwilę obecną wciąż straszy ujemne nachylenie dziennej dwusetki oraz sygnał SELL by MACD_w, jaki pojawił się po piątkowym zamknięciu tygodnia. Na uwagę zasługuje wyspa odwrotu, jaka została wczoraj przypieczętowana wysokim otwarciem się rynku kasowego. Pojawienie się dziennej luki hossy z jednej strony obrazuje presję na zwyżkę i zmęczenie spadkami, z drugiej zaś jest to przejaw pychy i stanowi magnes dla indeksu, z czego chętnie korzystają niedźwiedzie. O ile w krótkim terminie momentum sprzyja dalszej aprecjacji, o tyle wydarzenia z ostatnich tygodni nie napawają optymizmem.

  DAX aktywował formację klina i chociaż wczoraj udało się niemieckim bykom odrobić sporą część strat, to jednak poniedziałkowe podbicie jak na razie wpasowuje się jedynie w ruch korekcyjny przed możliwym destanem w kierunku 11.6k. DJIA zatrzymał się na wysokości linii szyi oG&R i nadal pozostaje poniżej lutowych szczytów umacniając tym samym układ overlap. W bezpiecznej przystani nie widać sygnałów związanych z RISK_OFF, dlatego też po poniedziałkowym podbiciu zwolennicy grania krótkich pozycji mają jeszcze kilka argumentów do wykorzystania, zanim temat ponownej deprecjacji zostanie zdezaktualizowany.

  Piotr Neidek

 4. duch_natury

  Widzisz Andrzej jak to jest – jak Dax był 12400-12500 pisałeś z pewnością, że wybił z klina i minimalny zasięg podstawa klina czyli 11600. Napisałem wtedy, że zapamiętam tą Twoją pewną prognozę.
  Nic nie jest pewne. Dax 3% wyżej i zarówno może być to tylko powrót do klina od dołu jak również wejście w klin ponownie co zaneguje Twój scenariusz. Tak więc więcej pokory dla prognoz innych bo Ty podniecałeś się spadkami dokładnie w lokalnym dołku giełd.

  3
 5. Bankier

  zagranie jest na wybity klin i tyle , najwyzej formacja zostanie zanegowana i bede grał nowe szczyty na dax , jedno jest pewne ze zagranie jest na cos z nie wrózby , a czy sie wypelni tego nikt nie wie ale setup zagrania podany jasno

Dodaj komentarz