Tym razem brytyjski funt już nie osłabnie?

Od czasu brexitowego referendum w Wielkiej Brytanii sprzed ponad 4 lat śledzę w tym miejscu analogię pomiędzy zachowaniem średniego kursu brytyjskiego funta wobec euro i dolara po tym wydarzeniu i po dewaluacji funta z 1992 roku, do której doszło w trakcie kryzysu ERM (np. tu czy tu). Koronawirusowy kryzys, który uderzył Wielką Brytanię bardzo mocno (według wstępnych szacunków realny PKB spadł II kw. aż o 21,7 proc.; większy spadek zaliczyła jedynie Hiszpania), przełożył się na ponowne osłabienie funta względem średniego kursu euro i dolara do rekordowo niskich poziomów w marcu, ale od tamtej pory brytyjska waluta odzyskiwała siłę.

Powered by macrobond.com

Moja analogia ma już swoje lata, więc staje się stopniowo coraz bardziej wątpliwa, ale pomimo tego myślę, że ciągle warto ją śledzić, bo sugeruje ona, że średni kurs funta względem dolara i euro właśnie teraz powinien wybić się w dół z poreferendalnej konsolidacji z okresu minionych 4 lat do 2024 roku odrobić całość wcześniejszych strat.

Podsumowanie: analogia pomiędzy brexitowym referendum z 2016 roku i kryzysem funta z 1992 roku sugeruje, że w najbliższych latach brytyjska waluta powinna się znacząco umacniać.

Komentarze

 1. Bankier

  Darek51234 1 września 2020 o 14:31Odpowiedz
  To ja Ci odpowiem za siebie moje kupno stało na 79 od rana ale nie było i postanowiłem zamknąć wyżej i tak mam na nich 70 pkt. Teraz popatrzę chwilę

  Takich cudów to jak żyję nie widziałem , to ma być zagranie z dzisiaj ?

 2. Primipilus

  ….jak łone zaczeły żądzić-wszystkie na świecie zobaczyły że łone nie som w stanie…..
  Głupszego wpisu nie widziałem. A nie napisałeś, że dzięki tym łonym była hossa od 1400 do 1870? I jeszcze może być wyżej?
  Wpisujesz tytuł Dr. To chyba odpowiednik docenta. Zdobyłeś go w szkole partyjnej albo w jakiejś prywatnej wyższej szkole prowadzonej przez kolegów?
  Za to prezydent W-wy radzi sobie? Znowu mu się zepsuła oczyszczalnia. Jak jesteś na S to spotka cię kara za takie pisanie. Bo kurs Fw20 za 2-3 tygodnie będzie wyżej.

 3. Dared

  ,,Podsumowanie: o poważniejszych spadkach cen akcji w USA można będzie myśleć, dopiero kiedy saldo „byków” i „niedźwiedzi” w USA osiągnie znacząco dodatnie wartości.”

  to usiaki 0,1 0,3 dwa miechy up a my gramy swoje.

  1
   1. mac-erson

    A jeśli zlot to mam sprawdzone miejsce gdzie swego czasu organizowalem zloty innych branż, okolice Łodzi, salka super jedzonko, hotel na miejscu (na Blogu chyba najwięcej przedstawicieli z Łodzi i okolic), centrum PL tak więc każdy poza Sir Guy-em będzie miał względnie blisko 😉

      1. Max

       Obawiam się z drugiej strony że Ci “odważni” w wyrażaniu swoich “kontrowersyjnych” opinii nie będą chcieli się ujawnić. Jakże lepiej być anonimowym w swej “złości i nienawiści”. W końcu nikt im niczego “twarzą w twarz” nie wytknie. Lepiej tkwić za maską albo za iluzoryczną postacią którą stworzyli.

       2
 4. tmoore

  @digesting slowly Biden nie wygra.
  Jest to całkiem możliwe- w tzw “swing states” przewaga nie wynosi więcej niż 1-2% co jest do odrobienia + tak jak u nas część ludzi pod wpływem mainstreamowych tzw mediów się wstydzi swojego wyboru. Przewaga globalna nie ma znaczenia ..A “odsłuchowycielami tzw uznanych autorytetów”- proszę nie przejmować (nie mówię o Panu WB). Ani te autorytety ani “odsłuchowyciele” ie będą mieli racji.

  1. digesting slowly

   W US większość mediów jest w rękach żydokomuny, “rzeczywistość” przedstawiana i kreowana w CNN itp ma się ni jak do tego co istnieje naprawdę. Natomiast podjudzając do rozrób (uzywając w tym celu takie organizacje jak BLM czy Antifa), mocno przegięli. Przy wyborach za to zapłacą. No chyba że w US stanie się to co w RPA. Do tego czarni, mex i inni kolorowi rasiści musieliby być w większości (wraz z lewackimi idiotami).

   3
       1. Max

        “No właśnie nie.” błąd logiczny : jeżeli głupek ubliża głupkowi – bo myśli że on większy głupek od niego – sam określa się jako kretyn- chociaż ja o Panu tak nie myślę. Sam Pan sobie wydaje świadectwo.

        1. digesting slowly

         Wszyscy jesteśmy głupkami. Nie twierdzę że jestem mądrzejszy, czy głupszy od innych. Może jednak ktoś trafi na jakąś drogę? Dlatego pytam Państwa, co tam macie. Jak na razie niestety nie widzę nic ciekawego.

         1
          1. digesting slowly

           To ja wiem. Więc po co te pierdy bez treści?

           ” Max 1 września 2020 o 19:56
           Odpowiedz

           Darek51234 1 września 2020 o 18:53
           Odpowiedz

           Miałem już nie pisać ale muszę. ? ? nie wierzę

           Ja też “

     1. mac-erson

      A ja obserwuję kolejne ogniwa odłączane od karuzeli. Parę dni temu już odłączyła Europa i JPN, dzisiaj Copper i E/U. Zostały Usiaki gdzie DJ już słabawy a robotę robi jeszcze NSQ.
      NSQ dotarł do mojego poziomy docelowego 12300, Sp do linii podczaszego 3520-3525
      Czego chcieć więcej. Załadować amunicję i czekać na wystrzał ;))))

      3
 5. pies_agent123

  Juz mi się nudzi to całe kryptowalutowanie :)) Sama rejestracja jest uciążliwa-wyciągi bankowe, skany dowodu, selfie:)) I nawet nie wiesz komu te dane wysyłasz. Jakaś etana.com żebym bez prowizji wpłacił PLNy (Fiat)na konto binance.com . Ale weryfikacja na etana po wrzuceniu tych wszystkich dokumentów trwa już ponad 24 godziny 🙂 Normalnie pralnia brudnych pieniędzy:)
  A za zakup krypto przez kartę płątniczą chcą ponad 2% prowizji od razu. Ech. Co za jakiś 19-wieczny rynek!

  2

Dodaj komentarz