Hedoniczne indeksy cen nieruchomości w Polsce spadły w II kw. br.

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinien być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

Od 2007 roku NBP publikuje co kwartał tzw. hedonistyczne – to znaczy próbujące uwzględniać oprócz ceny również jakość sprzedawanych mieszkań – indeksy cen nieruchomości w polskich miastach wojewódzkich. W II kw. br. wartości tych indeksów lekko spadły.

Pod względem kwartalnej zmiany największy spadek notowały Zielona Góra, Trójmiasto i Białystok, zaś największy wzrost Opole.

Jeśli chodzi o zmiany tych hedonistycznych indeksów cen w stosunku do ich poziomów sprzed roku, to największe wzrosty notowały Wrocław, Katowice, Kielce oraz Poznań, zaś największe spadki Trójmiasto, Łódź i Białystok.

WIG-20 spadł wczoraj po raz trzeci z rzędu (-0,9 proc.). Spadł również WIG (-0,5 proc.), wzrosły natomiast indeksy akcji średnich i małych spółek (mWIG-40 +0,3 proc., sWIG-80 +0,5 proc. oraz NCIndex +0,7 proc.). MACD dla WIG-20 zakręcił w dół, ale na razie nadal przebywał nad linia sygnału. Obecny poziom WIG-u 20 (1683,21 pkt.) jest nieodległy od 3 potencjalnych oporów wyznaczanych przez dolne ograniczenie konsolidacji indeksu z okresu czerwiec-sierpień (ok. 1800 pkt.), opadającą średnią 200-sesyjną (1782,3 pkt.) oraz górne ograniczenie wstęgi Bollingera (1762,9 pkt.).

Po wczorajszym rajdzie w górę, który wyprowadził na zamknięcie cenę kontraktu na S&P 500 na drugi najwyższy w historii poziom, dziś rano ten instrument wypoczywał (-0,3 proc.). MACD nadal rósł powyżej linii sygnału. W Azji dziś rano brakowało dominującej tendencji. Najsilniej o 0,9 proc. rósł australijski All Ordinaries, a nowozelandzki NZ50 ustanawiał kolejny historyczny rekord. Spadki były nieznaczne – najwięcej o 0,4 proc. tracił Shanghai Composite i malezyjski KLCI.

Kurs akcji spółki PL Group (C/Z 3,5, C/WK 0,38, kapitalizacja 5,58 mln zł) zajmującej się sprzedażą i montażem specjalistycznych akcesoriów i części do aut terenowych od 3 lat przebywa w obrębie wąskie trendu bocznego przy którego dolnym ograniczeniu znalazł się w poniedziałek.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie w ciągu minionych 24 godzin, można wspomnieć dane na temat handlu zagranicznego Rumunii w sierpniu:

… -8,4 proc. roczną dynamikę produkcji przemysłowej Meksyku w sierpniu:

… -9,2 proc. roczną dynamikę produkcji przetwórczej w RPA w sierpniu:

… -8 proc. roczną dynamikę produkcji przemysłowej w Indiach w sierpniu:

… najniższą od 6 lat nadwyżkę obrotów bieżących Rosji w czerwcu (5 mld USD):

… nowy historyczny rekord publikowanego przez REINZ indeksu cen nieruchomości mieszkalnych w Nowej Zelandii we wrześniu (+11,1 proc. r/r):

… dane na temat sprzedaży samochodów na Filipinach we wrześniu (-22,9 proc. r/r):

… oraz wstępne dane na temat wyników handlu zagranicznego Chin we wrześniu:

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

 1. Bankier

  Ktoś kupił prawie 20 proc. akcji Allegro

  Po pierwsze w tak zwanych transakcjach pakietowych po sesji właściciela zmieniło blisko 19 proc. wszystkich akcji Allegro za 8,3 mld złotych. Transakcje pakietowe przeprowadza się za pośrednictwem giełdy, ale poza normalną sesją, kiedy dwie strony umówią się co do ceny i liczby akcji, które chcą sprzedać/kupić. W poniedziałek na akcjach Allegro po sesji takich transakcji zawarto piętnaście, ale uwagę przyciągają dwie, w których właściciela zmieniło ponad 95 i ponad 97 mln akcji po cenie 43 złote, czyli takiej, jaka obowiązywała jeszcze w czasie oferty publicznej.

  2
 2. duch_natury

  Wszystkim tym, którzy mnie publicznie szkalują i obrażają NIE życzę abyście:

  – umierali w samotności w szpitalu bez możliwości kontaktu z bliskimi
  – umierali w domu na raka, zawał, udar bo karetka nie przyjechała lub nie wpuścili do szpitala bo mają w du.ie wszelkie choroby ludzkości inne niż Covid-19 znany od wielu lat
  – dostali gazem po oczach gdy wybierzecie się na demonstrację swoich praw obywatelskich niezależnie czy uważamy je za słuszne czy nie
  – zostali zlani pałą policyjną w imię dobra społecznego
  – dostali areszt i karę za wyjście do sklepu po pieczywo bo było się głodnym będąc bezobjawowym ale otrzymawszy kwarantanne
  – dostali karę 30.000 za niezgodne z konstytucją przepisy prawa
  – zostali bankrutami bo rząd zabronił Wam kontynuować Waszego biznesu mając głęboko Wasze kredytu, leasingi, zobowiązania, kontrakty
  – robili przysiady i pajacyki, żeby otrzymać na swoje konto chipowe trochę cyfrowej waluty na miskę ryżu

  Wy już znacie panaceum na prawdę o wszechświecie, wiecie wszystko, ferujecie wyroki kto jest mądry a kto głupi. Gratuluję. Ja dopiero się uczę i poszukuję.

  https://allegro.pl/oferta/hit-maseczka-siatka-bardzo-przewiewna-rozmia-maska-9294619543

  Takie maseczki zgodnie z bezprawnym-prawem wystarczają. Brawo.
  Siedząc w samochodzie przed marketem obserwowałem wczoraj wychodzących. Dokładnie 50% z nich miało po wyjściu ze sklepu maskę na brodzie. Ale to jest ok. Ważne że się słuchają systemu. Jest maska, jest spolegliwość.

  20
 3. duch_natury

  @Wojciech Białek
  Nic tu po mnie. Chciałoby się napisać jaki Pan taki kram. Można w tej przestrzeni jak widać obrażać i wyzywać innych tylko dlatego że mają inne zdanie i spojrzenie na świat. Taki sposób dyskusji to nie moja bajka. Poproszę o zlikwidowanie mojego konta. Dziękuję za współpracę Gospodarzowi i wszystkim Blogowiczom.

  4
  1. Bankier

   ładnie znów cie sponiewierali na S-kach , a tu drugi raz darmowej kasy za pierdzenie w stołek nie przeleją , Allegro ma takie hosse teraz, ze spokojnie głosniki za pół ceny opylisz 😜głowa do góry i idź pomoc w dps albo szpitalu covidowym -lepiej wykorzystasz swoj czas

   5
  2. dociekliwy54

   Uśmiech na twarz. Dobry humor to zdrowie. No i trzeba mieć świadomość, że nawet gdy się z czymś nie zgadzamy, to gdy szansa na wygraną jest zerowa – chronimy siebie (ordo misericordia). Covidianizm ma spełnić swoją globalną rolę i to pozytywną w tym sensie, że to wybór mniejszego zła. Możliwość manewru jest raczej niewielka, ale zawsze można pracować dla zwiększenia świadomości bliźnich;)

 4. Darek51234

  Mak. W niektórych sprawach się z tobą nie zgadzam a w niektórych się zgsdzam.
  Hajtetstwo Antosia mizesz olać.
  Inych pomniejszych również. Mam podejrzenie że antos ma parę kont więc może to zadni inni, ewentualnie rodzinka.
  W każdym razie zostań.

  12
 5. toya

  Dla rozluznienia krotkie przypomnienie jak rozegrać USiaki pod „schemat mac-ersona”

  toya 20 maja 2020 o 21:38

  „(…) Przeciez Macerson dopiero zaczal budowac pozycje. Przez kolejne dni musimy czekac na wpisy w stylu „dołożyłem, bo dali propomycje ceny na S”. Potem wraz z dalszym wzrostem rynku nastapi wyciszenie aktywności na forum i piramidowanie pozycji by po paru punktach spadku triumfalnie powrocic do forum „znowu mi sie udalo!”.

  Wtedy bedzie mógł nastapić właściwy zjazd.

  Nie pisze tego ze zlosliowością. Po prostu ten scenariusz sie powtarzał tak czesto, ze trudno go nie dostrzec. W sumie wyczucie punktów zwrotnych nawet jest tylko muszka rozkalibrowana.”

  Byl wzrost. Jest (zapowiadane wyciszenie). Teraz czas na hazardowe piramidowanie. Powrót na forum. Wtedy bedzie mozna załozyć eSki.

  4
 6. kazun

  Allegro z wyceną 75 mld PLN zbliża się z P/E w okolice 200. Kiedy już opadnie zasłona dymna, wejdzie do WIG20 i skończy się kasa w funduszu stabilizacyjnym, to daję sobie rękę uciąć, że nie będzie w akcjonariacie żadnych zachodnich fundów a Janusz i Grażyna z emeryturami 1400 złotych, w imieniu których fachofcy z OFE poczynili kolejną zyskowną inwestycję na pogodną jesień życia

  9
  1. kimsaoni

   @kazun

   „daję sobie rękę uciąć, że nie będzie w akcjonariacie żadnych zachodnich fundów”.

   Alternatywnie: w akcjonariacie Allegro będzie Amazon z udziałem 30% i ogłoszonym wezwaniem na pozostałe akcje. Ręki nie będzie jednak szkoda, bo straszne głupoty klepie w klawiaturę. Również te dot. Macersona.

   3
  2. kazun

   Niesamowite historie bąkier opowiadasz, no nie wiedziałem normalnie. Jaka szkoda, że allegro będzie jedyną polską firmą w MSCI. Gdyby takie PKO BP, Pekao, Orlen, PZU, BZ WBK, CD Projekt, KGHM, LPP, PGNiG były w Euro Stoxx 600 to ich kursy fruwały by jak gołębice a nie czołgały się od lat ze śmieciowymi wycenami

 7. toya

  „duch_natury 13 października 2020 o 08:37
  Wszystkim tym, którzy mnie publicznie szkalują i obrażają NIE życzę abyście:

  – (…)
  Ja dopiero się uczę i poszukuję.
  (…)”

  A zupełnie na poważnie. Z boku czasem więcej widać. A z mojej perspektywy uczysz się poszukujesz nie tam gdzie leży prawdziwy problem. Ten problem to uzależnienie. A używka hazard. Czy dla wizji niewielkiego zysku NIEKONIECZNEGO do życia nie ryzykujesz swoich KONIECZNYCH środków?
  Opakowane jest to w bardziej akceptowalną społecznie formę szarady intelektualnej czyli giełde. Ale to wciąż hazard.

  Bez hazardu i konsekwencji które niesie nie byłoby tak ekstremalnego stresu. Bez ekstremalnych emocji nie byłoby tej potrzeby zakwestionowania wszystkiego i „poszukiwań”. Dojdziesz do celu nie wychodząc z domu.

  7
    1. Darek51234

     To nie tłumaczy relatywnej ogromnej słabości naszego rynku. Ktoś wywala i nie kombinuje czy mógłby wyżej.
     Zachód nie kupuje bo po co jak w tym czasie u siebie ma parę razy lepszy zarobek.
     Wiadomo że taki Orlen jest bezwartościowy obecnie. Ale wszystko.

     1. digesting slowly

      Codziennie jest kilka albo i kilkanaście bardzo dobrych okazji do zarobienia, tak więc to mnie nie rusza, choć nie mam tych papierów.
      Jutro będzie kilkanaście następnych, po jutrze następnych.
      Pawiany podskakują chcąc złapać przelatujące ptaki i przy tym wrzeszczą.

      1
 8. Darek51234

  resss 13 października 2020 o 11:30Odpowiedz
  zaczynam się przekonywać do tezy ze dyskontujemy bidena i praworządny eu covid fund

  Nie czytaj fijolksa, biden jakim będzie prezydentem to się okaże o ile wygra. Myślę że realnie nie będzie się różnił od trumpa. Szczególnie że Obama był idiotka to teraz kolej na mądrzejszego demokratę.
  Ale zawsze trzeba pamiętać słowa Nucky Thomsona: i znowu wybrali idiote na prezydenta USA. Tak było zawsze i Ameryka kwitła.

 9. toya

  Szybka opowiastka o inwestowaniu na new connect.
  Już long_short pare dni temu wspominał o „wałkach” w Aquatech. A ja polecam lekture dzisiejszego oświadczenia nowego zarządu 🙂

  https://www.parkiet.com/article/20201012/KOMUNIKATY/310129813

  Papierów i dokumentów brak.

  „Zarząd Spółki nie jest w tej chwili w posiadaniu jakichkolwiek dokumentów istotnych z punktu widzenia prowadzenia spraw Spółki. Zarząd Spółki nie dysponuje jakąkolwiek dokumentacją potwierdzającą na przykład współpracę Spółki z partnerami handlowymi, czy umowami, z których wynikać mogą zobowiązania finansowe Spółki.”

  Piniedzy brak.

  „W zakresie finansów Spółki istotną informacją jest, iż rachunki bankowe w chwili przejęcia nad nimi kontroli przez Zarząd Spółki wskazywały stany zerowe lub znajdowały się na nich kwoty całkowicie nieistotne z punktu widzenia finansów Spółki.”

  Oprogramowanie konieczne do pracy maszyn znikneło 🙂 A tak ładnie żarło na wykresach…

  „(…) zakłóceniu technologicznego procesu produkcyjnego poprzez zidentyfikowanie braku części oprogramowania do maszyn oraz komputera do jego impementacji, które pod koniec września br. stanowiły normalne wyposażenie łańcucha produkcyjnego Spółki.”

  Ale odważni mogą teraz pospekulować na szybko, bo po tak kuriozalnym oświadczeniu sporo strachu już jest już w cenie.

 10. kazun

  @kimsaoni

  „Alternatywnie: w akcjonariacie Allegro będzie Amazon z udziałem 30% i ogłoszonym wezwaniem na pozostałe akcje. Ręki nie będzie jednak szkoda, bo straszne głupoty klepie w klawiaturę. Również te dot. Macersona”

  Możesz mi wytłumaczyć jak prostemu chłopu na miedzy, po co taki Amazon miałby skupować od leszczyny akcje za 80 mld PLN i wycofywać spółkę z giełdy, skoro miesiąc wcześniej mógł wykonać telefon do Francuzów, kupić za 40 mld i w ogóle na tą giełdę nie wchodzić. Poważnie pytam, oświeć prostego człowieka

  3
  1. kimsaoni

   @kazun

   A kto powiedział, że wycofają Allegro z giełdy? Przecież to bez sensu. Będą musieli ogłosić wezwanie z powodu szybkiego przekroczenia progu 30%, ewentualnie z powodu utrzymania dominującej pozycji. Żeby rządzić wystarczy 50,01%. Zobacz wczorajsze 2 pakietówki: https://businessinsider.com.pl/ktos-kupil-prawie-20-proc-akcji-allegro-w-dwoch-transakcjach-po-sesji-gieldowej/dkptht7. Dodaj do tego jakieś 50 mln akcji z IPO (zaparkowane w zaprzyjaźnionych funduszach) + wczoraj kolejne 50 mln (resztę wziął rynek) na sesji i masz moje 30%, co daje 4 mld USD za ten pakiet. W wezwaniu musi być drożej, czyli cała operacja przejęcia 50,01% Allegro może kosztować 8-10 mld USD. To naprawdę niewiele jak na standardy w USA (totalna nadpłynność spowodowana stymulusami i prawie zerowymi stopami). Dla Amazona to jak splunąć i ma od razu 40% polskiego e-commerce. Niemożliwe? Pożyjemy, zobaczymy. Na marginesie: jak myślisz dlaczego Rada Dyrektorów świeżo po sukcesie IPO podaje się do dymisji: https://www.bankier.pl/wiadomosc/ALLEGRO-EU-S-A-Zmiany-w-organach-zarzadzajacych-Allegro-eu-i-spolek-zaleznych-7979476.html?

   1. kazun

    To może inaczej. Ten Bezos to przedwczoraj się dowiedział, że Francuzi chcą się skeszować? A jeśli nie wczoraj, to czy nie łatwiej by było kupić od żabojadów tego całego zadłużonego banana i to z pocałowaniem ręki za 40 mld, zrobić parę tanich gestów a za rok upublicznić spółkę i sprzedać motłochowi 49,9% biznesu opromienionego obecnością wielkiego biznesowego guru za 80 mld? Ja rozumiem że oni s….ją dolarami, na których nie wyschła jeszcze farba drukarska, ale tym sposobem firma za darmo i dodatkowe 10 mld $ na kolejny nietani rozwód czy co tam Bezos lubi

    1
 11. Sawa

  W akcjonariacie Allegro jest (albo wkrótce będzie) Amazon z ~40% i ogłosi wezwaniem na pozostałe akcje
  Przejąć 90% handlu elektronicznego w PL za ~10 mld $$$, to chyba niezbyt wygórowana cena.
  Po co tworzyć rynek od podstaw, skoro można tanio kupić?
  Struktura a przede wszystkim 5 milionów klientów dziennie warte jest grubo więcej jak 10 mld $ Amazon w rok zrobi dziennie 10 milionów klientów z PL i drugie tyle od sąsiadów Polski.
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Allegro-zdominowalo-rynek-e-commerce-w-Polsce-7929002.html
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Porzadki-we-wladzach-Allegro-po-udanym-debiucie-na-GPW-7979698.html

  1
  1. toya

   O! Witamy ponownie. Zimna jesień idzie ten wygrany miodek się przyda.

   https://wojciechbialek.pl/2020/04/pandemia-jak-11-9.html

   toya 15 kwietnia 2020 o 19:34
   Ja z checia przyjme Pani zaklad o sloik miodu 🙂 bo uwazam, ze 8.maja i pozniej bedzie wciaz wiecej niz 10 zachorowań dziennie.

   Kto przetnie?

   mrRobertson 15 kwietnia 2020
   @toya ja przetne i przypomne 😀

   Sawa 15 kwietnia 2020
   Ooooo i taką rozmowę lubię.
   Zakład przyjęty.
   Po 10 maja porozmawiamy jak przesłać słoik miodu

   5
 12. DrQuality

  Panie Mac-erson,
  Jeśli jedną z przyczyn,a biorąc pod uwagę treść Pana wpisu-główną opuszczenia blogu jest mój wczorajszy wpis,to bardzo Pana przepraszam.Napisałem to bedąc z lekka wzburzony Pana wpisem,majac w pamięci obraz mojego Kolegi zniszczonego przez Covid 19.Chciałem to zrobic już wczoraj,ale obowiazki,You know.
  Niech Pan się wstrzyma z decyzją.
  Blog bez Pana i Kolegi Bankiera nie byłby już taki sam.
  Łączę wyrazy szczerego szacunku.

  13
 13. Sawa

  @toya
  Na temat proszę.
  Tematem jest Allegro.
  Miodek mogę podrzucić nie ma problemu.
  Ale
  – tamta Sawa nie istnieje, została skasowana jako głupia agentka
  – tamta Sawa nie wzięła pod uwagę, że to polityczny cyrk z wirusem jako pretekst a nie normalny wirus jakie co roku były, są i ZAWSZE będą.
  ————-
  No właśnie Allegro jest tematem.
  Ciekawa sytuacja, bo jak tak dalej pójdzie i faktycznie okaże się, że Allegro to tak naprawdę Amazon PL jest….. to może za rok spółka ta będzie warta więcej jak WSZYSTKIE pozostałe spółki z GPW.
  Ciekawie się robi.
  Trzeba było kupować, a z Waszych postów wynika, że te niedobre Amerykańce przechytrzyli Was.

  2
 14. Griot1234

  nie rozumiem czemu Państwo uważacie ze w usa to rośnie. Rośnie tylko selektywnie wybrana grupa firm głównie z nasdaq 100 to tak jak u nas new conect swego czasu. Jeśli popatrzymy na indeksy szerokiego rynku beż użycia śmiesznych manipulacyjnych wag tom rynek w usa jest od 2018 w dużej bessie , może i kowidowy dołek bym jej zwieńczeniem ale ja uważam, że czeka nas jeszcze ostatnia fala zjazdowa.w USA.

 15. Griot1234

  Jak pisałem o wpływie ipo allegro na rynek to oprócz bankiera nikt nie odniósł się do tematu oprócz Pana Bankiera mam nadzieje ze dobrze zrobił i zarobił A terz po fakcie to wszyscy mądrzy i wypisuja frazesy .trzeba było dyskutować o tym przynajmniej miesiąć jak nie dwa temu. Pozdrawiam myslący inaczej.

  2
 16. Griot1234

  https://www.foreignaffairs.com/articles/united-states/2020-10-09/hillary-clinton-national-security-reckoning?fbclid=IwAR1Kn7jtWQ5VCobKSqybPU9Wh7cBkHcs4cUHvq0aPc5EF1QpTbSuInQwfwk

  Dobry artykuł, który może obrazować przyszłość w przypadku zwycięstwa Baidena zresztą H.C. pisze go jakby miała być sekretarzem obrony. Mamy podaną przyszłość wschodniej flanki jak i branże, w które pójdą inwestycje w USA. To tak na dwa miesiące wcześniej do rozpatrzenia. Ja niestety muszę skupić sie na własnym zdrowiu, ale do czasu kiedy bedę mógł będę śledził rynki. bo jest trochę w tym adrenaliny, która pozwala mi jako tako funkcjonować.

  1. resss

   widziałem ten wywiad z HC, nie mogłem go wziac na poważnie bo wciaz świeżo pamiętam jak za Obamy dwie kadencje i setki miliardów wydano na ganianie talibów.

   ile by rakiet nie wyprodukowano, chinczycy zrobia ich wiecej. to tylko świadczy o tym ze nie maja zamiaru iść na konflikt tylko jakies ganianie pastuchów

   firmy technologiczne rnd woke enabled, to się uda

   1
 17. Sawa

  Griot1234 13 października 2020 o 12:58
  Jak pisałem o wpływie ipo allegro na rynek to oprócz bankiera nikt nie odniósł się do tematu oprócz Pana Bankiera mam nadzieje ze dobrze zrobił i zarobił A terz po fakcie to wszyscy mądrzy i wypisuja frazesy .trzeba było dyskutować o tym przynajmniej miesiąć jak nie dwa temu. Pozdrawiam myslący inaczej.
  —————————-
  Przeczytałam ostatnich kilka wpisów Pana WB i komentarze.
  Szukam info na temat Allegro i Waszych opinii na ten temat.
  Oprócz kpin z wyceny, szyderstwa że OFE bawi się za kasę przyszłych emerytów i Waszych drwin z „pajaców” którzy weszli w ten biznes, nie znalazłam ani jednego pozytywnego.pewnie coś przeoczyłam.
  Dlatego proszę o link do tej pozytywnej oceny wyrażonej przez Bankiera.
  Oczywiście ci co nabijają się z Allegro, mogą mieć rację.
  Tak z ciekawości szukam tych co pozytywnie oceniali inwestycje w Allegro.

  .

 18. Bankier

  co do wyborów , pamiętam jak po wyborze trumpa miało sie wszystko zawalic a zadrukował rynek z FEDem tak ze była hossa stulecia więc prezydent nie ma kompletnie znaczenia on o niczym nie decyduje , to kukiełka możnych , pan WB napisał co jest w pierwszym roku po wyborach więc chyba w miare jasne .

    1. sumadartson

     Co za wy? Ja jestem jeden. Otóż powinna wyznaczać dwa ramiona i głowę a Waszmość tu narysował jakąś pokrakę w kształcie klina. Ja nie mówię że mbank nie rypnie na dno jeziora, ale jak mówił prof. Komar, amatorzy wszędzie widzą rgr, zwłaszcza tam gdzie jej nie ma. A wciąganie w to Arcymistrza nie uchodzi nie tylko Waszmości.

     6
 19. Bankier

  pomyslcie, czy Orlen mający po 5 mld zysku regularnie nie byłby wyzej niz jest to za ekipy obajtka , to co on robi to jakas partyjna ciamciaramcia , 1/4 wartosci Allegro przy 10 krotnie wyzszych zyskach , przeciez te delikatesy na stacjach więcej zarabiają niz to całe Allegro , reszta podobnie , zniszczyli blue cipy , przy poprzednich rządach było to samo tylko krócej niszczyli

  5
 20. Bankier

  Prezes PFR Paweł Borys przebywa na kwarantannie
  PAP – Biznes
  13 paź 2020, 16:19

  13.10.2020, Warszawa (PAP) – Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys poinformował we wtorek, że przebywa na kwarantannie.
  „Witam z kwarantanny” – powiedział Borys, w trakcie panelu Europejskiego Kongresu Finansowego.

  Informację o kwarantannie Borysa potwierdził PAP Biznes rzecznik PFR Michał Witkowski. (PAP Biznes)

  to kto teraz macersonowi i reszcie sypnie miliardami za nic ?

Dodaj komentarz