Legendy polskie: Allegro

Allegro udanie zadebiutowało dziś na warszawskiej giełdzie osiągając kapitalizację (ponad 70 mld zł) dwukrotnie wyższą od dotychczasowego rekordzisty czyli spółki CD Projekt (kapitalizacja 36 mld zł). Nie podejmuję się oceny giełdowych perspektywy tej spółki. Chciałbym tylko zaznaczyć, że jestem pełen podziwu dla jej strategii marketingowej, która w ciągu ostatnich lat przyniosła nam serię wspaniałych filmów z cyklu „Legendy Polskie”:

Podsumowanie: reżyserem tych filmów zamówionych przez Allegro był Tomasz Bagiński dyrektor kreatywny w giełdowej spółce Platige Image.

Komentarze

 1. kazun

  Tak w ogóle ten debiut pokazuje całą patologię polskiego bantustanu. Przekręciarze i niedojdy z OFE nie mają kasy na często niemiłosiernie sczołgane i zdołowane przyzwoite polskie średniaki a kolejny raz w świetle jupiterów odbiorą jakąś niemiłosierną wydmuchę od keszujących się właścicieli i jakichś zlewarowanych banksterów. Zaraz wyskoczy konsultant i będzie przekonywał, że ta raza jest inna i idziemy na 100 mld, ale nie ma innej razy. Tu się nawet nie starają udawać, że jest inaczej. Nawet to ekspresowe tempo wejścia do WIGu20, żeby przekręciarze z OFE mieli podkładkę w postaci podążania za benchmarkiem i odbiorą od goldmanów przy 72 mld market capu.
  WIG20 kolejny dzień pokazuje swoją siłę, i tak od 10 lat

  24
  1. Bankier

   Przy takim zysku i kapitalizacji 70 mld zł wskaźnik cena do zysku wynosi astronomiczne 177, co oznacza, że zyskami 400 mln zł rocznie spółka będzie w stanie zarobić na cenę swoich akcji w 177 lat. To pokazuje skalę optymizmu względem spółki na giełdzie.

   to jest efekt dodruku 20 bilionów na swiecie i zerowych bądż ujemnych stóp %

   8
 2. podczaszy1

  Przeczytałem ostatnio dwie książki Tomasza Piątka, a mianowicie: Macierewicz i jego tajemnice i Morawiecki i jego tajemnice. Mam mieszane uczucia. O ile pierwsza z książek jest napisana tak ,że czyta się ją jak fajną powieść sensacyjną, to o drugiej już tego nie można powiedzieć. Czy aby na pewno obie książki napisała ta sama osoba?
  Merytorycznie też pierwsza z książek jet o wiele lepiej udokumentowana. Czy zgadzam się z tezami postawionymi przez autora książki, a mianowicie ,że Macierewicz i Morawiecki to ludzie Moskwy?
  Piątek tego nie udowadnia, ale jakby przy okazji wykazuje,że obaj to krętacze i ludzie, którzy realizują głównie swoje ciemne interesy.
  Obu mówię: a paszoł mi won!!! :)))

  23
 3. DrQuality

  duch natury
  „Jest wielu ochotników i z przyjemnością do nich dołączam. Poproszę o wskazanie pacjenta chorego na Covid i wymaz z jego nosa przenieść do mojego nosa. Załatw to a stanę w pierwszym szeregu ochotników”
  W nocy ze środy na czwartek nie było miejsc w szpitalach w Polsce dla ludzi wymagajacych respiratorów-słownie jednego miejsca.Mój kolega,lekarz,był pod respiratorem 79 dni!!!wysportowany,przestrzegajacy diety mężczyzna.Efekt-prosze sobie wyobrazić.
  Jest Pan zwykłym durniem i tyle.

  21
 4. DrQuality

  Noż,kużwa,rządy wszystkich krajów,na całym świecie ,biorą udział w wszechogarniającym spisku.Wprowadzają lockdowny,
  zamykaja gospodarki jakby nie miały już problemów w końcu 2019 i początku 2020 ze zbliżającą się recesją.Czyli popełniają polityczne sepuku.
  Ja rozumiem ,że wieloletnie śledzenie tego blogu,pełnego teorii spiskowych,grzebania w życiorysach może skrzywić psychikę,
  ale,come on,wracajcie do rzeczywistości,tu i teraz.2+2=4!!!!!

  6
  1. tinley

   Płaskoziemca, foliarz i szpieg sorosowych wpływow poddałby to 2+2 dogłębnej analizie. Nie wytłumaczysz. Są ludzie którzy od 50 lat szukają zabójców Kennedy’ego Gdyby tak policzyć wszystkich których znaleźli, ktrózy sami się do tego przyznali to gdyby zebrać ich na Dealey Plaza to byłby kłopot ze zmiszczeniem ich na tych trawnikach. Ludzie sa jacy są… Muszą znaleźć spisek, skryte siły, niecne zamiary itd… Nie wytłumaczysz że zwykle za dziwnymi rzeczamis toja bardzo proste i prozaiczne powody ich powstania. Teraz wymyślili że ktoś celowo wypuscił wirusa i sam sobie rozłożył gospodarke. Dotyczy to przeciez Chin, Rosji, USA, Europy. Wszyscy mają kłopoty, ale ktoś koniecznie musiał mieć przebiegły plan żeby samemu sobie zaszkodzić.

   5
   1. toya

    no! Widzę, ze wreszczie robisz coming out pelnokrwistego szkoleniowca. Pokazujesz nam deala z jakiegoś drugiego portfela dla innej grupy szkoleniowej, bo w dzienniczku trejdera, ktory do tej pory promowales nigdzie po tych transakcjach śladu nie ma 🙂

    6
     1. toya

      Panie Dyzma, przecież to na pana stronie papatraderdiary.pl w tym momencie stoi:

      „Aktualnie w portfelu:

      FWHEAT L 562,13 SP 570,50 (+1%)
      FCOFFEE L 107,95 SL 105,25 (-1%)
      KGHM (CFD) L 116,35 SL 113,10 (-1%)
      FPL20 (FW20) L 1696,6 SL 1679,6 (-1%)
      CCC_PL (CFD) L 44,25 SL 42,25 (-1%)”

      Ja tu zadnych futów na US nie widzę. Daj nam link do swojego drugiego wcielenia 😉 Amway, Zepter, jako że pokorne ciele dwie matki ssie.

      4
 5. digesting slowly

  Bardzo ciekawy artykuł.

  https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/reaktor-termonuklearny-iter-dlaczego-fuzja-jadrowa-to-ostatnia-nadzieja-ludzkosci/tb53mpd

  Ciekawe czy są jakieś cykle energetyczno-cywilizacyjne? Może da się wywróżyć kiedy zapłoną sztuczne słońca?

  Jednakże opanowanie masowej produkcji silnika wewnętrznego spalania, doprowadziło do wybuchu IIWW. Nagle na pole bitwy można było przynieść kilkadziesiąt razy więcej energii. Przedtem armaty trzeba było mozolnie ciągnąć wołami, by nagle mogły jeździć same z szybkością galopującego konia, do tego chronione grubymi pancernymi blachami.

   1. digesting slowly

    Pewnie dlatego jest taki nacisk kładziony na maszyny napędzane elektrycznie z baterii. To ma sens tylko w wypadku dronów (tania masowa produkcja) albo maszyn pracujących w przestrzeni kosmicznej (brak tlenu).
    W ziemskich warunkach jest to ślepa uliczka.
    Jeśli paliwa kopalne przyczyniają się do wzrostu zawartości CO2 w atmosferze, to można to CO2 rozbijać na tlen i węgiel przy pomocy energii odnawialnych (wiatraki lub panele fotowoltaiczne), lub przekształcać spowrotem w paliwa kopalne.
    Ewenutalnie przejści na ogniwa wodorowe.

    1. piotrdln

     sprawa jest tak że czepiono się tego biednego CO2 jak pijany płota, w atmosferze jest 0,04 % CO2 a ludzie i rośliny (nie chorują, rosną większe itd.) funkcjonują o wiele lepiej gdy jest go w powietrzu 2-3 % … (tak, 50 do 75 razy wiecej)

     więc o co tu chodzi ?

     2
     1. digesting slowly

      Green house effect. Nawet minimalne zmiany CO2 mają ogromny wpływ na temperaturę atmosfery. Z jednej strony im więcej CO2 tym lepiej dla roslin, z drugiej, zbyt szybka zmiana temp nie pozwala im się przystosować do nowych warunków.
      Jako chichot historii można podać fakt, że zmiana klimatu jest bardziej na rękę tym, którzy ją wywołali, jako że państwa najbardziej rowinięte są na północnej półkuli.
      Biedni Murzyni.

Dodaj komentarz