Sentymentalna ciekawostka

Sprawdzałem dziś wartości współczynników korelacji pomiędzy WIG-iem a dwoma wskaźnikami sentymentu krajowym INI SII i amerykańskim AAII. Z ciekawości policzyłem też wskaźniki korelacji pomiędzy WIG-iem a sumą INI SII i AAII i wynik mnie zaskoczył, bo o ile zgodnie z oczekiwaniami WIG wykazywał w przeszłości wyższe wartości współczynników korelacji z INI SII niż z AAII, o tyle jeszcze wyższy wynik (0,90 w okresie minionego roku; najwięcej w sięgającej 2011 roku historii) pojawił się przy korelowaniu WIG-u i sumy INI SII i AAII.


Powered by macrobond.com

W okresie minionych ponad 9 lat średnia wartość takich liczonych dla rocznych okresów współczynników korelacji pomiędzy WIG-iem a wskaźnikami sentymentu (INI SII, AAII oraz INI SII+AAII) była najwyższa w przypadku sumy INI SII i AAII, nieco niższa w przypadku INI SII oraz znacznie niższa dla samego AAII.


Powered by macrobond.com

Podsumowanie: z powyższego płynie sugestia, że być może lepsze efekty osiągnie się używając przy ocenie krótkoterminowych perspektyw naszego rynku nie sam wskaźnik sentymentu INI SII, ale sumę INI SII i amerykańskiego AAII.

Komentarze

 1. sumadartson

  sumadartson 30 października 2020 o 16:11

  //Albo usiaki wierzą że wygra Trump, albo im covid szare komórki zeżarł. Przecież to co proponuje ten lewacki ignorant od Europy wschodniej, to masakra dla NYSE. Czemu jeszcze nie panikują?//
  1

  Chyba jednak usiaki nas czytają, bo po tej podpowiedzi jakby trochę rypło.

  2
       1. sumadartson

        Nie znam Waszmości preferencji. Ja to bym poszedł z panienkami, jeno że przed Najwyższym wierność ślubowałem jednej białogłowie. Jak się z nim drzaźnię to karze mnie okrutnie acz miłosiernie, bo dobry…więc chyba poprę trybunała. A tych posłów co namieszali to bym wywalił na zbity pysk do opozycji.
        Oho, konie się rozbrykały. Trza będzie zaganiać z powrotem te z wypasu po 502

        3
        1. Max2

         A tych posłów co namieszali to bym wywalił na zbity pysk do opozycji.

         Nie daj Boże aby dalej rządzili ….. dla nich “Jesteście bankrutami. Odegraliście już swoją rolę. Odejdźcie tam, gdzie jest wasze miejsce – na śmietnik historii” ….. Trocki

         1
  1. artysta_malarz123

   Ale jaka jest pewność, że będzie na wiosnę skuteczna ? Nie znam się, ale jak niektórzy znajomi na zwykłą grypę szczepią się co roku, to myślę, że taki wirus też mutuje.
   Sama unia zamówiła 900mln sztuk, kiedy to trzeba zacząć produkować ?

   1
    1. sumadartson

     20% w plecy, ale na groszowej kwocie, jako że trzymam symbolicznie, aby mieć baczenie na perły. Przed niedzielą zredukowałem perły, jako że wizja trendu covidowego tak nakazała. Do września król Azji ma panować nad światem wedle Nostradama. Pisałem o tym do Lorda @Guy Fawkesa w niedzielę, ale on reaguje na wizjonerów jak pies na jeża.

     1
 2. arteks

  Witam Panowie
  Koniec miesiąca więc drobne podsumowanie. W dniu rozliczenia serii pisałem:
  arteks 18 września 2020 o 11:23
  @all
  Na wykresie tygodniowym W20 wychodzi mi zejście do zakresu 1550-1600 do końca października. Czy ktoś widzi to podobnie?

  (brak dyskusji)

  arteks 23 września 2020 o 21:07
  Z tym że to może być znacznie szybciej bo max do połowy października i nie niżej niż 1500.
  Radzę więc być czujnym, pilnować SL, a zwłaszcza depozytu.
  Panie Red.007 raczej dobrze że zabezpieczył Pan pozycję SL.
  Niczego nie narzucam, bo nie zależy mi by mieć rację a zarabiać, a przynajmniej nie tracić.
  (brak dyskusji)

  Podałem czas i przedział cenowy. Czy koś brał S od 1740? Przyczepicie się pewnie że realizacja dopiero w ostatnim tygodniu miesiąca, i przebiliśmy 1500.
  Weźcie tylko pod uwagę zmianę w indeksie w postaci allegro. Analiza była na wykresie tygodniowym. Teraz indeks będzie manipulowany już dwoma balonami, więc nie trzeba wyciągać +15, wystarczy dwa razy po 6.

  Niektórzy czepiają się Reda a prowadził ich jak dzieci we mgle. Większość analiz sprawdziła się. Lepiej pisać cały weekend o pierdzeniu niż włożyć wysiłek w analizę.

  Dlatego daruję sobie raczej dalsze wypowiedzi na forum.

  21
 3. zorro

  sumadartson 30 października 2020 o 18:42
  A to było te 2100, czy tam 1800? Ło Matyldo, czyżbym przespał?

  A czy red007 pisał, że jest day traderem i powyższe pułapy zostaną osiągnięte na dzisiejszej sesji ?
  Nie przesadzaj bo uważam, że red ma rację i jeszcze w listopadzie okaże jak bardzo się myliłeś.
  Wtedy jak zwykle wyjedziesz na mazurską dzicz gdzie nie ma dostępu do internetu i po prostu będziesz czekał aż rynek zmieni kierunek na spadkowy.

  10
 4. theo

  Co tu forum się czyta to przerażenie człowieka ogarnia. Jakie to typowo polaczkowe wytykać komuś pomyłki i łapać za słówka…
  jeśli chodzi o wspominanego powyżej Pana 007 to jako jedyny podawał prognozy co się musi stać żeby stało się coś, a nie bełkotał jak reszta towarzystwa o shortkoniach cedyniach grunwaldach czy innych bzdurach. O ile mnie pamięć nie myli to z pierwszych transakcji realizował tak czy siak zyski na SL. W sumie to mu się nie dziwie ze nie odpowiada na zaczepki tych, którzy tak ochoczo udowadniać teraz chcą ze nie miał racji. Pan Bankier mocno tutaj przez niektórych piętnowany dobrze pisze żeby jeden z drugim mądry podał pozycje po ile wchodzi gdzie stawia SL i po ile wychodzi bo inaczej te Wasze prognozy są gowno warte skoro złotówki na nie stawiacie giełdowi bajkopisarze albo zarobieni albo na zero

  25
  1. arteks

   @theo

   Na S byłem od 1740, zachciało mi się kombinować więc część ruchu straciłem, SL nie stawiałem bo wchodziłem według H1 na poziomach które dawały mi możliwość ewakuacji, od 1660-1650 większością portfela. W1 wyznaczał kierunek, H1 poziomy i tyle, więcej nie piszę bo to czas przeszły (s już nie mam).

   3
  2. mwfri

   Właśnie podawał jakieś absurdy typu “nie spadnie poniżej 1720, jak wzrośnie powyżej 1830” itp. po czym wzrastalo powyzej 1830, a nastepnie spadało poniżej 1720.
   Też wam moge dac projekcje, że nie spadnie poniżej 1250, jak wzrosnie powyżej 1750. Tylko to jest bezużyteczne. A w jego przypadku do tego błędne. Gdyby grał pod swoje projekcje od lipca to powinien być już goły. I nie chodzi tu o żadne pietnowanie, bo nikt tu nie jedzie personalnie po panu redzie, tylko o jego projekcjach i metodach. Próbujemy się dowiedzieć, co tam poszło nie tak, bo facetowi od lipca nie sprawdziło się chyba nic. A są tu blogowicze, którzy prosili o jego szkolenia.

   Ja osobiscie jednak podejrzewam, że gość bada swoimi projekcjami sentyment, bo nie wierzę, że ktoś tak gra.

   3
 5. zorro

  Co do “pomyłek” reda to każdy profesjonalny gracz wie, że giełda nie chodzi jak szwajcarski zegarek . Ale na forum aż roi się od posiadaczy rachunków demo grających otrzymanymi za darmo wirtualnymi pieniędzmi. Sami są zarobieni “po uszy” zaś wg. nich pozostali ciągle się mylą i są bankrutami. Myślę, że rzeczywistość wygląda całkiem odwrotnie.

  7
  1. mwfri

   I właśnie dlatego że nie chodzi jak zegarek to podawanie konkretnych poziomów budzi wątpliwości blogowiczów. Określenie kierunku trendu na giełdzie lub wyselekcjonowanie konkretnych zwycięskich spółek jest wystarczająco trudnym zadaniem, które przekracza możliwości większości graczy.

   Nota bene pana reda szanuję za to, że konsekwentnie identyfikuje główny trend jako wzrostowy. Ale te poziomy to kabaret.

 6. DrQuality

  Tow.Zsumyobdartson
  Do Pana wiadomości/ze względu na mimo wszystko szacunek/ zamknąłem pozycje krótkie na FW20-okresowo of course
  Bo te Wasze łone nie som w stanie ,niestety, opanować epidemii.Łone w czasie pruby pokazały,rze muzgowo nie ogarniajom,łone realizujom naprawdem chaslo “Polska w ruinie”.Wyobrażcie sobie gdzie bylibyśmy,gdyby łone nie miały takkiej koniunktóry,w takim czasie nawet Wy bylibyście db premierem/oczywiscie w cieniu Waszej białogłowy/.
  Oto wykres-ciasno się robi dla krótkich/na razie/.
  https://drive.google.com/file/d/1VG3YmPmwznMz6JBJ2MER4iaxuxTXaa_y/view?usp=sharing

  3
 7. tmoore

  Doprawdy nie rozumiem czepiania się 007. Przynajmniej podał czytelną prognozę – nikogo nie zachęcał, ponadto to nie apteka i wszystkie scenariusze są jeszcze otwarte. O wiele łatwiej jest pi….lić jak bankier czy paru innych i codziennie mieć rację we wszystkim, najlepiej po fakcie. Jak jest dzisiaj – każdy widzi, do tego nie trzeba prognozy, wystarczy sobie indeks obejrzeć. Nigdy nie dał prognozy nawet na tydzień w przód. Red przynajmniej za własne gra a nie na demówce.

  5
 8. long_short

  @mwfri
  Pan red. jest tu ważniejszy niż Gospodarz, wykresy pokazuje raz na rok rysuje na serwetce.
  Nie wolno nikomu zapytać o warsztat ani dlaczego 7 razy nie wyszło wyjście nad 2100 pkt. Jak zapytasz trafisz na czarną listę. Poprostu gruby popełnił błąd nie rozumiejąc tajemnych zasad kodeksu.
  Czekaj aż mistrz sam napisze.
  🙂

  5
  1. tmoore

   Nie bronię jego wycen – przyznaję, że sam oczekiwałem na jeszcze jeden wzrost, co do warsztatu to dawał opis i linki dlaczego tak anie inaczej. Krytyka zachowania nie dotyczyła Pana tylko tej hołoty od bankiera, z którą mam nadzieję Pan się nie identyfikuje

   1
   1. long_short

    Ja nikogo nie bronię i nikogo nie krytykuję.
    Trochę napompowane towarzystwo się zrobiło na blogu, które sobie tu towarzystwo wzajemnej adoracji zrobiło.
    A tu się okazuje ze rubaszny Bankier kopany po kostkach miał rację. Teksty animetal_slave uświadomiły mi co tu się dzieje i kto kim jest. Mądrale grają 2 kontraktami i nie za swoje.

    9
  1. tmoore

   Jeśli ma pan czas niech pan w formie żartu prześledzi ile razy bankier zmieniał zadanie jeśli chodzi o giełdę, czasami codziennie. Bardzo łatwo mieć rację po sesji. Prawda jest taka, że spadli lutowo-marcowe przewidział summadartson, wzrosty prorokował red, a co będzie dalej to się okaże po fakcie. Zresztą po prawdzie nie jest ważne kto miał rację tylko kto zarobił a to nie jest to samo..

   1
 9. Max2

  P. long_short jeżeli szuka Pan “świętego Grala” na zarabianie na rynku to wydaje mi się że jego po prostu…nie ma. Są tylko lepsze lub gorsze “ślepe trafy”. Dla mnie liczy się o wiele bardziej psychologia rynku i psychologia siebie niż wykresy. Dlatego tak bardzo cenię tutaj obecność techników P. red.007, Dr Quality i innych którzy upubliczniają swoje wykresy. I jestem im wdzięczny. Również interesują mnie wszelkie “pierdy” gdyż dzięki nim postrzegam rzeczywistość ich oczami.

  6
  1. long_short

   Ja nie szukam żadnego grała.

   Facet pisał regularnie prognozy ze swoich eliotowskich oznaczeń co do punktu. Nic od czerwca nie wyszło. Nie wszedł również ostateczny poziom nie niżej niż 1550p pkt. Nie wiadomo skąd ten poziom. Czy nikogo tu nie interesuje jak facet zmienił oznaczenia po przebiciu ostatecznego poziomu?
   Tylko tyle, nikt nikogo nie chce oceniać.
   Bawimy się tu kasą i tyle.

   6
   1. Max2

    P. red. 007 podawał swoje poziomy – swoją interpretację. Ma prawo zachować swój warsztat dla siebie, bez względu czy miał rację czy nie. Proszę jednak zwrócić uwagę MIAŁ ODWAGĘ. To samo dotyczy gospodarza. Jestem pewien że czynił to nie po to żeby komuś zaszkodzić, to po prostu była jego interpretacja rzeczywistości. Domaganie się od niego czegokolwiek uważam za nadużycie.

    13
 10. theo

  @ arteks
  Akurat moje słowo nie było skierowane do Ciebie tylko do tych co udają mądrzejszych niż są w rzeczywistości albo tych co posługują się slangiem w ramach dowartościowania się. Pana 007 wspomniałem w komentarzu bo mnie krew zalewa jak nawet tu przejawia się obraz społeczeństwa mającego satysfakcję że komuś się nie udało/ktoś się pomylił albo nie wyszło tak jak zakładał. Notabene nie wierzę osobiście ślepo w kreski i z doświadczenia wiem, że nawet jak się uda raz dwa czy 5 wyznaczyć jakieś docelowe poziomy to następne 2 czy 5 razy się to nie uda. Rynek to po pierwsze nie apteka a po drugie kiedy emocje rządzą nie ma możliwości wyznaczyć poziomu do punktu czy nawet 5 pkt. Za długo jestem na rynku za dużo widziałem tych co mieli swoje 5 minut i wydawało im się rozszyfrowali rynek…

  6
 11. theo

  Panie Max jakiś sarkazm wyczuwam wiec gwoli ścisłości. Pisząc to miałem na myśli ze od 98 roku czyli może od wtedy co poniektórzy tu wielkie trajdery się dopiero co urodzili do 2012 pracowałem w BM wiec naprawdę dużo widziałem. Może Pan nie pamięta ale były czasy kiedy trzeba było iść do BM złożyć zlecenie, a zamiast na forum siedzieć na sali i tam handlować składając zlecenia. Z siebie figo fago nie robię bo milionerem się zostałem nigdy nie ryzykowałem więcej niż mogłem stracić i nigdy ze spekulacji się nie utrzymywałem. Dla trajderow z forum to ja leszcz jestem traktujący to w formie zabawy i dostarczenia sobie w średnim wieku trochę emocji i bawię się 1 czy 2 kontraktami. Czy w pół roku zarobię 200 czy stracę 300 pkt ani mnie to ziebi ani mnie to ciepli.

  1
  1. Max2

   To Pan tak to odbiera. (może warto zastanowić się dlaczego?) Absolutnie nie. Znam kwestię 5 minut w praktyce. Każdy z nas ma swoje 5 minut. Dlatego podczepiam się do innych :)) Pamiętam czasy o których Pan mówi. Ja też o tym rynku nie mam pojęcia i niczego (na zdrowy rozum- o ile jest zdrowy) nie rozumiem.

 12. sumadartson

  Szczerze dziękuję za wszystkie dzisiejsze komentarze nt. moich skromnych komentarzy. Szanuję wszystkie osoby tu piszące, pomimo że czasem mam odrębne zdanie ws. niektórych poglądów. Uważam że kultura tego forum jest bardzo wysoka, i apeluję, ze względu na wielki autorytet Gospodarza o dbałość w jej utrzymaniu.
  Nie jestem w stanie polemizować z tak wieloma nickami z osobna. Odpowiem więc zbiorowo.
  Nie lubię giełdy bo to złodziej czasu i życia. Lubię jedynie zarabiać. Analitycy są w tej materii bardzo pomocni, a najlepszym z nich jest Gospodarz. Od lat czytuję jego komentarze na różnych łamach. Gdy w lutym br. stwierdziłem że na rynkach zapowiada się wielka katastrofa, postanowiłem w jak najlepszej wierze podzielić się z obecnymi tu forumowiczami swoją opinią o najbliższej przyszłości. Fragment tekstu mojej “mapy drogi” z lutego, pozwolę sobie tu przytoczyć, jako że owa mapa pozwoliła mi w miesiąc (II-III) podwoić posiadaną kasę, oraz PO marcowo-sierpniowej korekcie w czasie obecnych spadków osiągnąć kolejne rekordy wartości mojej sakwy.

  sumadartson 2 lutego 2020 o 14:21

  //Kondratiew badając historię ekonomii i geopolityki stwierdził że global idzie przez średnio ok. 60 lat w rozwój (Elliott rozwinął to w 5 fal wzrostu hipercyklu indeksu DJI), a następnie global cofa się w rozwoju przez średnio ok. 15-25 lat popadając w Wielką Depresję-deflacja, spadek produkcji, wzrost bezrobocia. (Elliott obrazuje to trójfalową, spadkową korektą stopnia hipercyklu). Każda depresja kończy się wielką wojną, głodem i ZARAZĄ.
  Obecna sytuacja na wykresie S&P 500 zamieszczonym powyżej przez Mistrza (gratuluję wyczucia wielkości chwili), oraz sytuacja ekonomiczna i geopolityczna przypomina do złudzenia tę z lat 1929-1942 (bessa supercyklu) zakończoną bombardowaniem Londynu i zamknięciem giełd. Wykres S&P500 (powyżej) oddaje w pełni grozę tamtych lat.
  Obecnie od 2007 roku jesteśmy w kolejnej cyklicznej Wielkiej Depresji Kondratiewa.
  Banki Centralne (słusznie wg Keynesa) wpompowały na rynki niewyobrażalne BILIONY USD (w przeliczeniu z lokalnych walut), dzięki czemu deflacja i bezrobocie zostały chwilowo? pokonane. Patrząc jednak na wydarzenia ostatnich tygodni nie tylko pod kątem zarazy czy pokojowego? hłe hłe hihi planu bliskowschodniego Jego Wysokości Prezydenta Tumpa, czy wczorajszej, usiakowej deklaracji woli wyrwania Białorusi spod skrzydeł Rosji oświadczam iż wg mojej wizji:
  Jesteśmy (byliśmy) w najwyższym punkcie fali B w spadkowej korekcie (A-B-C) hossy stopnia Supercyklu z lat 1942-2007 (lub jak kto woli 2000). Patrz S&P500 powyżej. Od 2007 lub (j.k.w.) 2000 roku indeks ten rysuje Elliottowską NIEREGULARNĄ, spadkową trójkę A-B-C stopnia hipercyklu, w której szczyt fali B na którym w styczniu 2020 indeks przebywał, znacznie przewyższa poziom początku fali A z roku 2007 (lub jkw.2000).
  Jesteśmy więc na szczycie wszystkich szczytów początku pięciofalowej FALI SPADKOWEJ C. Na wykresie Mistrza odpowiada to sytuacji z lutego 1937 roku. FALA SPADKOWA – C w NIEREGULARNEJ korekcie A-B- C wg Elliotta kończy się PONIŻEJ spadkowej fali A. Stad prosty wniosek że przez kilka ( lub j.k.w. kilkanaście) lat, w ramach pięciofalowej sekwencji spadkowej indeks S&P500 dotrze do poziomu poniżej (lub j.k.w. grubo poniżej) 700 pkt .- 2009 rok na wykresie Mości WB. W latach 1929-1942 była to płaska trójka stopnia hipercyklu Elliotta.

  Sprawa polska. O wzrostach/spadkach decyduje przepływ kapitału. U nas wielka hossa została skutecznie upupiona za sprawą suwaka OFE, który sprawia że co miesiąc PÓŁ MILIARDA PLN wycieka z rynku do skarbca króla ZUSa i jego brata KRUSa, który to skarbiec zamiast dna posiada miliony łapek świadczeniobiorców.
  Jako że nie wypada co dzień się powtarzać (jak czyniłem to przez ubiegły tydzień) powiem po raz ostatni.:
  TYLKO KONIE(SHORT fw20) i złoto mają wartość jakiem szlachcic z prapradziada. Hajda na shortkonie Panowie Szlachta a łupy(złoto, mns) wziąć w troki. Okażemy się godni epoki. (a uważajcie na korekty spadków w usiaku, które to wzrościki (w trendzie spadkowym) przez cały 2008 rok mocno wnerwiały moje shortrumaki////

  Ja wciąż realizuję tamten biznesplan, który po okresie wiosenno-letniej korekty spadków, w czasie obecnej ich kontynuacji przynosi mi coraz wyższą, rekordową wartość sakwy.
  Ktoś wyżej napisał że nie wierzy że ja inwestuję, i ma rację. Ja wyłącznie SPEKULUJĘ. Jedynym inwestorem jakiego znam jest Warren Buffett. Ja nawet kupując mns od 5zł. traktowałem to jako spekulację, jako że po 173,60 pozbyłem się resztek tych akcji. To że odkupiłem niewielką część po korekcie Fibo i odsprzedałem większą część po kolejnym wzroście Fibo, to dowód że nie jestem inwestorem lecz tylko skromnym spekulantem.
  Piszę tu nie dla chwały własnej a jedynie dlatego że słowo pisane utrwala w pamięci ważne spostrzeżenia i pozwala zaakceptować duże zyski. Zdrowia dla wszystkich a dla siebie dodatkowo zysków życzę.

  10
 13. sumadartson

  Jednak jest jeden komentarz na który muszę odpowiedzieć indywidualnie. Niedawno pisałem że “rację” ocenia grubość sakwy.

  zorro 30 października 2020 o 19:30

  ///A czy red007 pisał, że jest day traderem i powyższe pułapy zostaną osiągnięte na dzisiejszej sesji ?
  Nie przesadzaj bo uważam, że red ma rację i jeszcze w listopadzie okaże jak bardzo się myliłeś.///

  Nie wypada mi pytać ile szanowny Jegomość @red zarobił na swoich pułapach. Bardzo mnie cieszy że ma rację, a jeszcze bardziej że ja mam od paru dni ciągle więcej i najwięcej kasy w żywocie, prawidłowo wyznaczając KIERUNEK a nie pułapy.
  Czy naprawdę uważasz Waszmość że nie przystoi kogoś krytykować za pewne wypowiedzi czy prognozy?
  Gdy w niedzielę napisałeś niesłychanie mądre słowa, ja pochwaliłem Waszmości jako jedyny.
  To oczywiste że wig20 kiedy?ś przekroczy 2100 pkt a nawet więcej. Jednak pisanie o tym na szczycie korekty wzrostowej B po spadkowej fali A i przed rozpoczętą falą spadkową C, profitu przynieść nie jest w stanie. Poza tym uwagi @red są interesujące. Gdyby jeszcze zechciał zejść z piedestału swoich ambicji, wielkości i nieomylności, byłby prawie doskonały.

  13
 14. Neptun

  Dziwne rzeczy się dzieją na forum, kto ma racje a kto nie ma. Z tego co pamietam, czytam forum codziennie, od stycznia 2020 to sumadartsona nie bylo na forum w lutym pojawił się w okolo kwiecień maj. Tyle w temacie dziwnych akcji na forum.
  Co do reda to koleś trafnie prognozował ruchy, że czasem nie wyszlo czy trzeba bylo SL aktywowac to już inny temat. Nie ma tradera co gra bez błedów, jest dużo osób na forum o dużej wiedzy rynkowej, jak dobrze wiemy każdy uczy się sam jak grać, dlatego wpisy innych są bardzo ważne bo choć przez 2 miechy będzie pisał pierdy to w 3 miesiącu może mieć dobre spostrzeżenia.
  Luka w górę luka w dół kto gra z nami ten kasa na stół.

  1. sumadartson

   Neptun 31 października 2020 o 01:13

   //Dziwne rzeczy się dzieją na forum, kto ma racje a kto nie ma. Z tego co pamietam, czytam forum codziennie, od stycznia 2020 to sumadartsona nie bylo na forum w lutym pojawił się w okolo kwiecień maj.//

   Nie posiadam leku na Waszmości sklerozę. Przeczytaj Waszmość moje komentarze z końca stycznia a zwłaszcza z 02.02.2020 r. : ))
   Ten z 02.02.2020 wkleiłem dwa piętra wyżej

   5
 15. Guy Fawkes

  @Macarek, @Datik

  Nooo miałem się odnieść ale dajmy już spokój, w końcu przecież nie o to chodzi.

  Chodzi o to:
  https://www.youtube.com/watch?v=23zYEgkOX0U

  Jarozbaw już się ewidentnie nie nadaje, nie ogarnia już kuwety, nie kontaktuje. Trzeba go jak najszybciej zamknąć do szafy.
  https://www.youtube.com/watch?v=icH3HPWJbUo

  To niesamowite, jak w sprzyjaących warunkach można zmanipulować tłumy. Jak łatwo zrobić rewolucję. Dwie odrażające ciężkie psychpatki. Oczywiście z dolnego Śląska, z okolic stacjonowania dowództwa PGWAR, jakże by inaczej. Jak długo jeszcze ten obszar ofiar genetycznych i operacyjnych będzie promieniował?

  Ale warto zakończć na wesoło.:))
  https://pbs.twimg.com/media/ElmKutJWkAA9qKo?format=jpg&name=large

 16. zorro

  @sumadartson

  Bronię reda ponieważ ma dobrze opanowany temat teorii fal Elliotta, choć jak wiemy ona również zawodzi- zwłaszcza w krótkich interwałach czasowych. Jeżeli red ma nie pisać swoich przemyśleń na tym blogu to na jakim? Ja również jestem zdania, że czeka nas bardzo silny impuls wzrostowy który zakończy się jeszcze w tym roku a efekt stycznia zobaczymy w grudniu. Dopiero w styczniu, lutym będziesz jako niedźwiedź miał swoje 5 minut. Oczywiście pewności nie mam i z pokorą przyjmę każdy inny kierunek rynku.

        1. sumadartson

         “O ja cie nie mogę”. Baba Wenga gadała wizję, że będziemy się starzeć w okamgnieniu, choroba taka. Trzeba to koniecznie do TV, żeby pokazali panienkom proskrobankowym w tłumie protestów. Natychmiastowym babciom skrobanki nie będą potrzebne.

         1
       1. sumadartson

        Myślę podobnie. Jeśli od ostatniego szczytu fala C, to spokojna i dłuższa, w sam raz na około Cedynię. Technika i teorie jednak zostały zachwiane przez Trumpa a zwłaszcza przez “dodrukujemy tyle ile będzie (IM?) potrzeba”. To ekonomiczna gangsterka. To molestowanie wraz z pogwałceniem wszelkich zasad rynku. Teoretycy czegoś takiego nigdy nie przerabiali, więc teorie rynkowe uginają się jak SPRĘŻYNY.

     1. sumadartson

      @zorro napisał o równości czasowej trzech ważnych szczytów. 1994, 2007, 2020. W niedzielę napisał. To gra z moimi i Waszmości oczekiwaniami november rain, przesuniętymi nieco w czasie na october. Teraz wali po oczach szczytem w grudniu. Szybka zmiana zdania i to po takiej zwale globalnej jak do dziś. Nie zdążył sprzedać?

      1
 17. long_short

  Pisanie o tajemicy know-how i warsztatu kiedy po raz kolejny te przepowiednie nie mają żadnego pokrycia jest nieporozumieniem tego bloga.
  Fale rozłożone na czynniki pierwsze z analizą fundamentalną przez Marcina Działka dostępne są co tydzień na YT Santandera. Podobnie LeMansa i Bartłomiejczak pokazują wykładnię AT.

  Nikt nie nastaje na życie i prywatność człowieka ale wypadałoby żeby guru eliotta pokazał JAKIEŚ COŚ.
  Kupowanie BRA od 90 gr, PDZ i URS jako wyselekcjonowanych pereł na mega zyski? Patrząc na dziesiątki spółek, które porobiły setki procent od marca można zapytać jak i dlaczego? Czy nie można?

  @”Gdyby jeszcze zechciał zejść z piedestału swoich ambicji, wielkości i nieomylności, byłby prawie doskonały.”

  Ale jakie ambicje ludzie? Chodzi o zwyczajny wykres i oznaczenia, tylko tyle.

  9
 18. zorro

  @sumadartson

  Żeby zamknąć naszą dyskusję proponuję zostawić wszystko czasowi. Niestety – po rozstrzygnięciu padnie słowo “WYPIER………Ć” choć myślę, że z drugiej strony nie wypada używać takich słów w stosunku do szlachcica.

 19. tmoore

  @WB Apropos cyklizmu – cykla, którymi Pan operuje + Kondratiew z Modelskim oddawały rzeczywistość, którą nazwałby “zachodnią”. One nie ma już miejsca.
  1. Po pierwsze po adopcji krajów Europy Wschodniej w latach 90 tych lato Kondratiewa się wydłużyło. Zmieniono miejsca produkcji i łańcuch dostaw. Sytuacja nazywana w geopolityce “dualizm na Łabie (w skrócie zachód produkuje wyroby przemysłowe, wschód sprzedaje żywność”) nastąpila zmianie.
  2. Dalsze wydłużenie lata Kondratiewa nastąpiło ze względu na Azję – jej siły produkcyjne zmieniły Kitchiny i Kondratiewa w sposób całkowity. Musi Pan chyba na nowo zweryfikować cyckle na mnie “Europocenytyczne”
  3. W takim wypadku dalej mamy lato Kondratiewa a więc kryzys będzie krótki 2 lata ?
  4. Z góry przepraszam jeśli uzna Pan moje wywody za mieszanie się parweniusza w dzieła Mistrza, bo analizy cykli uczyłem się od Pana. Bardzo Panu za to dziękuję

  1
 20. tmoore

  @WB @Sir Guy – Sir Guy w sprawie cyklu Modelskiego może mieć rację – ten cykl opisuje świat Europy nie bierze pod uwagę śił ścierających się na wschodzie
  Np w wiekach średnich największym imperium był Angkor
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Angkor
  jego upadek był największą geopolityczną katastrofa tych czasów ponieważ do rewolucji przemysłowej było to największe miasto świata
  https://wlaczoszczedzanie.pl/ekozagrozenia/katastrofy-ekologiczne/angkor-upadek-panstwa-khmerow-i-najwiekszego-miasta-swiata/
  Tych faktów Modelski nie bierze pod uwagę bo mógł z tej prostej przyczyny, że nie wiedział ani o tym imperium ani o imperiach chińskich. Jego cykle po prostu nie mogą być przełożone na świat, którego w analizie nie wziął pod uwagę

  1
 21. tmoore

  https://wpolityce.pl/swiat/524304-niemcy-najlepszym-europejskim-sojusznikiem-usa?fbclid=IwAR2sVkm7egLS-n4WZwfUqY9EkYayHO4fKtgk9iVqh13hr2hY6R3XW54Ig4s

  https://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/7991427,wybory-w-usa-niemcy-maja-nowa-oferte-dla-usa-berlin-chce-resetu-z-w@WB

  @Sir Guy – okienko się zamknęło – niezależnie kto wygra w USA oferta zostanie przyjęta. W skrócie: uwolnienie USA z Europy na rzecz Niemiec, które przejmują rolę adekwatną do jej siły gospodarczej na Wschodzie Europy, w zamian akceptując dominację USA, odrzucając francuskie mrzonki o niezależność Europy . W takiej konstelacji Trój czy Międzymorze możliwe tylko w układzie z Niemcami. Podwyższy to nasz status z kraju półperyferyjnego na rdzeniowy – ale peryferyjny a więc osiągniemy status Włoch i Hiszpanii. To jest adaptacja podziału Emanuela
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_systemów-światów
  w mojej prywatnej adaptacji w rdzeniu też jest podział na rdzeń – rdzenia, etc
  Więcej nie możemy osiągnąć dalszy awans możliwy za kolejne 20-30 lat jeśli wchłoniemy technologię i przestaniemy się dzielić w sposób tak obrzydliwy

  1
 22. tmoore

  @ all – za 3 lata PIs przegra wybory, niezależnie od racji moralnych uruchomienie tego konfliktu to gorzej niż zbrodnia – to błąd – tak powiedział Charles-Maurice de Talleyrand- Périgord. Miał rację wtedy miałby teraz. Ci, którzy sprowokowali protesty doprowadzając do tego, że do garstki lewackiej hołoty dołączyły setki tysięcy wściekłych kobiet powinni się smażyć w piekle, to dzialanie dało paliwo do różnych prowokacji, które dopiero będą miały miejsce. Natomiast niszczenie kościołów, pomników które są elementem naszej cywilizacji i historii są świadectwem zwyrodnienia i każdy kto to popiera jest dla mnie hołotą

  6
 23. tmoore

  @ Milord Red 007.
  Zna Pan na pewno tą historię jak to Elliot oglądał fale morskie i ich cykliczność i co z tego wynikło. A co by było jakby fale wiedziały, że są obserwowane. Większość giełdowych transakcji jest prowadzona przez AI, która może lepiej od nas przewidzieć nasze zachowania. Umie się uczyć i wygrywa z nami w szachy. Więcej o jej możliwościach w książce 21 pytań na 21 wiek. jeśli tak fale Elliota mogą być manipulowane przez algorytmy w celu “ubrania indywidualnych inwestorów i gorze jakościowo algorytmy dostępne za darmo. Może z tąd niepowodzenie..Pozdrowienia i dowidzenia.

  3
 24. tmoore

  Od jakiegoś czasu oglądam bloga z przerażeniem – dominuje chamstwo pod egidą bankiera i jego hołoty. Nazwaliście ludzi – w tym mnie pisowskim łajnem. Było dużo lajków. Rozumiem dla dla tej hołoty demokracja i otua liczą się tylko wtedy jak wygrywają. Przyrownanie do pisowskiego ścierwa i wyzywanie polskiego premiera- nawet jak się go nie lubi-jest na porządku dziennym. Odpowiem ***** Was

  21
  1. papatrader

   @tmoore mam takie samo zdanie. Za każdym razem jak czytam te chamskie komentarze zastanawiam się czy to ludzie piszą? Niestety przekonuję się, że są ludzie, którzy naprawdę tak myślą i żyją. Co najzabawniejsze a raczej najtragiczniejsze, że oni są święcie przekonani, że tak trzeba, że oni są elitą. Trzeba robić swoje i się nimi nie przejmować.

   13
 25. tmoore

  @WB – przepraszam ale wycofuję się z bloga coraz bardziej jest to blog bankiera z jego pudelkowym przekazem oraz Dr DRQja, który już próbował przyprawić panu antysemickie uszy, pouczać na temat wartości i z jego alter ego czyli maxem (nie wiem dlaczego ale dla mnie to ten sam facet) prowokować polityczne burze. dlatego żegnam się i wyłączam z bloga.

  5
  1. Max2

   P. ress muszę Pana serdecznie przeprosić. Ma Pan rację (pomroczność jasna)
   Powinienem napisać :

   PIS jako partia nacjonalistyczno- socjalistyczna w walce z komunizmem, czerpie garściami z doświadczeń bolszewików aby zaprowadzić ład i porządek. Tak nam dopomóż Bóg.
   Podpisano Patrioci.

   8
 26. Guy Fawkes

  @Lord Tmoore, @WB

  //Po pierwsze po adopcji krajów Europy Wschodniej w latach 90 tych lato Kondratiewa się wydłużyło….. Dalsze wydłużenie lata Kondratiewa nastąpiło ze względu na Azję…//

  https://www.michalstopka.pl/wp-content/uploads/2016/03/Cztery-cykle-kondratiewa.png

  A gdyby popatrzeć na to tak, że cykl nieboszczyka Kondratiewa dalej obowiązuje, ale powyższe zmiany geopolityczne były ucieczką do przodu, przez którą poprzednia zima zrobiła się korektą pędzącą, coś jakby w latach 2004/2005 na Wigu20…?
  https://invst.ly/snwhk

  No bo jakaś cykliczność powinna się zachować.

  W takim razie ja rozumiem, że cykl nieboszczyka dostał dodatkową fazę ekspansji, około 25 lat, i teraz jesteśmy na tym plateau, przed krawędzią, czyli zimą o zdwojonej sile, korygującej podwójny cykl, analogicznie jak korekta na Wigu20 w latach 2007-2009.
  https://invst.ly/snwjj

  Te około 25 lat, to był właśnie ”nienormalny” unipolarny moment.
  Pycha kroczy przed upadkiem, nespa?

  2
  1. Guy Fawkes

   25 lat na oko, ale chyba faza ekspansji u nieboszczyka Kondratiewa jest nieco krótsza, powiedzmy 20 lat, a potem kilka lat tego wypłaszczenia przed krawędzią zimy.

   Zimowa ”wojna dna” – //Wojna w konsekwencji krachu, depresji i szukania winnych kryzysowi.//

   @WB

   Panie Wojtku, wszystko już wiemy, podwójny cykl, ersibatl, może zechciałby Pan się nad tym pochylić?

   Co by Pan powiedział na Cykl Kondratiewa – Białka?:))

   2
 27. datik

  Guy

  Jakiś link “do” Sykulskiego syn (ten syn, zmanipulowany, “czarna owca” ) mi wczoraj podesłał, ze niby “muszę” poświęcić 20 min.
  Skoro już dwóch namawia to chyba jednak muszę : )

  PS
  on też twierdzi, że Szumowskiego “Stare Kiejkuty” zrobiły jak dziecko z tymi respiratorami ( więc znów Tuska wina :))
  I z tego jeszcze jaja będą jak to się po Prawicy rozejdzie bo ABW ( a może CBA ? ) wiedziała a nic nie zrobiła

  3
  1. Guy Fawkes

   I za Tuska i za Jarozbawa mamy dyktaturę, czyli państwo z dykty. Bo taki jest nasz postjałtański status.

   Przestań wreszcie grać politycznego kibola. Jesteśmy jednym podbitym Narodem, cały czas dzielonym na wrogie plemiona, divide et impera. Wyłącz niebieską poświatę, odłącz się od matrixu.:))

   3
   1. DrQuality

    Kolego Art 17-jeszczr raz powtarzam to duzymi literami-NIE MA DLA MNIE OFERTY POLITYCZNEJ NA OBECNYM RYNKU POLITYCZNYM!!!!Gdybym miał okreslic moje afiliacje-to jestem takim polskim torysem!!
    I podobnie jak Kolega nie trawie socjalistów każdego rodzaju.Tak,że proszę się nie martwić-CRACOVIA PANY!!!!

    1
 28. macarek

  @tmoore
  Historia Angkor uświadamia, jak wrażliwy jest człowiek na zmiany klimatyczne.
  Przed nimi z powodu zmian klimatu upadło państwo Majów.

  Teraz najbardziej zagrożone zmianami są państwa zachodniej Europy, USA, Chiny i cała Afryka.
  Wojna w Syrii też jest pochodną zmian klimatycznych (oraz tureckiej tamy na Eufracie) – upadający z powodu suszy rolnicy zasilili slamsy w mistach i sie zradykalizowali na skutek opresji władz.
  U nas zmiana może spowodować znaczne zmienjeszenie się rolnictwa, więc skoncentrowanie się na żywności na rynek rodzimy jest kluczowe.
  Stąd ta 5-ka dla zwierząt miała dobry (może nieświadomy) cel – eliminację niepotrzebnego eksportu zużywającego najważniejszy zasób w czasach dość niebezpiecznych.

   1. resss

    problem w tym ze pis mial zasadniczo lepiej sobie radzic niz platformiarze z Hiszpanii czy nasi lokalni.
    zreszta przez długie tygodnie bylo chociazby tu na forum walkowane ze w Izraelu i wkolo rosnie ilosc zarazonych, ze to wkrótce trafi do nas. czemu wtedy nie pomyślano aby zaczac szykować miejsca i służbę zdrowia.

    moim zdaniem pis oddaje wladze i tyle w temacie

    3
 29. Guy Fawkes

  @DrQ

  //Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni.//

  Nie kokietujcie tak towarzyszu DarQu, z wdziękiem starej kokoty, dlabeł, to jest akurat po waszej stronie.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/524483-swiatowy-zakon-szatana-odprawil-czarna-msze

  //Ustrojona w purpury, kapiąca od złota,
  nie uwiedzie mnie jesień czarem zwiędłych kras,
  jak pod szminką i pudrem starsza już kokota,
  na którą młodym chłopcem nabrałem się raz.//

  1
     1. Guy Fawkes

      Korzenie te same, ubekistańskie, jak to w dykta-turze.:))

      A wy sobie pooglądajcie filmy z tą atrakcyjną dziewuszką, podobno najlepiej się ogląda bez fonii, organoleptycznie, you know.:))
      https://www.youtube.com/user/PamikuPL

      Ona ma coś wspólnego z wami, rodzaj tresury kulturowej typu Kościół bez Boga. Dlatego jest nieszczęśliwa i znerwicowana, co nadrabia miną i gestykulacją (formą). Rozczulające.

      2
 30. groowing

  Gieldzie nie pomoga teraz zadne sentymenty panie starszy. Teraz jedziemy na zniszczenie a pozniej calkowite przejecie Polski za centa. Taki jest plan od lat i teraz bedzie kulminacja. Jak przezyjemy to beda okazje zycia, tylko pytanie jak to rozegraja czy express jak 6 lat temu kiedy wydymali leszczy za “upadek uni” i “demokacji wy zlodzieje” czy pociagna 2-3 lata i zroba wenezuele II. Stawiam na warian nr 2. Dolar to tak sadze ze bedziemy sprzedawac po 6-7 zł.

  4
  1. Art17

   Za PO nikt nie pomagał hutom i dystrybutorom stali, którzy nie byli w stanie nic sprzedać. I bankrutowali. Konkurencja miała towar bez VAT. To były czasy… Dla mafii SB-eckich oczywiście. Teraz po raz kolejny chroni się polskie firmy przed bankructwem.Dla niektórych to źle.

   10
   1. Max2

    Szanowny Panie Art17

    Czy Pan wie do czego służy porównywanie? Jeżeli ktoś nie ma “poczucia pełnej wartości” – bo nie wie czy dobre podejmuje decyzje, osądza itp – będzie szukał porównania z kimś. Po co?
    Aby udowodnić swoją wyższość kosztem kogoś innego. To że Pan próbuje manipulować mną, pół biedy, gorzej jest niestety w tym przypadku, gdyż manipuluje Pan sobą.

    7
  1. fast_market

   Bo w rozporządzeniu jak byk stoi, że jest zakaz wstępu na cmentarze.
   Ani słowa tam nie ma o zamknięciu cmentarzy.
   Wystarczy zajrzeć do rozporządzenia:

   6) po § 28 dodaje się § 28a w brzmieniu:
   „§ 28a. Od dnia 31 października 2020 r. do dnia 2 listopada 2020 r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy,
   z wyjątkiem pogrzebu i czynności z nim związanych.”.

 31. Altivar

  Ja widzę że formacje opozycyjne próbują podlizywać się pannom. To widać również wśród niektórych użytkowników tego bloga, mamy dość szeroko zakrojoną akcje o kryptonimie “pantofel”.
  Co na to panny?
  – wyp….ć dziadersi!!!!!!!!!!

  5
  1. resss

   ludzie juz sie do obrazu tuska modla, na wykopie wyczekuja powrotu hehe
   malo już kto pamieta panstwo teoretyczne.

   niemcy tym razem dopilnują aby w przyszłości Polska się ze smyczy nie zerwala, sprywatyzują zdecentralizuja, wprowadza euro bo po co taki nbp, aby żadnego pola do manewru nie bylo.

   7
  1. long_short

   @fast market
   “bandyci nie odpuszczją…”
   No to już LC zostały wszystkie winy odkupione przez lud.

   Najpierw powiesił na haku ludzi przy debiucie LCcorp, później zaorał wszystkich przy budowie Arkad Wrocławskich i Sky Tower, nawet biuro projektowe pozwał o 20 mln. odszkodowania i nie zapłacił za projekty. Po drodze jazda po bandzie w polisolokatach, getinleasing i na końcu getback.
   Ja pierd Ole!ole!

   12
   1. fast_market

    Nie mylmy dwóch porządków.
    Jeśli ktoś został oszukany to jest droga cywilna do dochodzenia roszczeń. Nie przesądzając winy tutaj też złość się wylewa przez inwestorów, którzy zaliczając stratę szukają winnych (tylko nie u siebie).
    Ja mówię o przestępstwie, które zostało ujawnione na nagraniach poprzedniego prezesa KNF Chrzanowskiego. Widzę, że nie odpuszczają.

    Nie wiem dlaczego, ale zawsze w dyskusjach górę bierze nastawienie do konkretnej osoby, zamiast skupienie się na meritum sprawy.

    1
  1. macarek

   Z tego by wynikało, iż USA pokonując komunizm wpadły w samozadowolenie i pychę, podczas gdy on się odrodził i przejął kontrolę od wewnątrz. Co wiecej poprzez szukanie zysku dla korporacji wyeksportował pracę klasy średniej do komunistycznych Chin. Zatem ostatecznie kto zwyciężył?

   2
 32. Darek51234

  Uff nawet przejrzałem sporo, wszystkiego się nie da. Już tu został tylko PiS a lord mówi, że spier.. stąd bo sama opozycja tu jest. Przezabawne 🙂
  Tutaj z opozycji to tylko ja i drQ czyli konserwatywni liberałowie haha plus szurnięty antos ale on raczej lewakiem też nie jest. Max jakis środek. I tyle spośród tych odzywających się reszta to PiS albo betonowy albo lajtowy.
  Wśród pisowcow paru ekonoIcznych lewaków. I to wszystko.
  Genetalnie PiS tu rządzi i szarogęsi się 🙂

  12
 33. pire

  A to szanowny Pan nie zna najnowszych odkryć naukowych GW (tym razem powołują się na “uczonych hamerykańskich”), zaraza ponoć nie roznosi się na świeżym powietrzu (w szczególności unika zgromadzeń) jak również omija środki komunikacji miejskiej. Największe zagrożenia to kościoły, cmentarze no i oczywiście rodzina.

  2
 34. DrQuality

  Blogowicze,
  Musimy przeprowadzić reset naszego postępowania.Oglądałem taki rysunek-na wzgórzu Ulrich von Jungingen w otoczeniu giermków patrzy na naparzajacych się Polaków mówiąc “chyba zaczęli bez nas”
  Dwóch wartościowych blogowiczów zrezygnowało.
  Mam pewien pomysł-stworzenie regulaminu blogu,który w ogólnym zarysie będzie opisywał co można,a czego nie wolno
  A/BLOGOETYKIETA
  1/zwracamy sie do siebie per Pani,Pan-nowoczytajacy będą od razu wiedzieli,że mają do czynienia z kulturalnym towarzystwem
  2/uzywamy nicków bez ich zniekształcania/chociaż już przyzwyczaiłem się do mojego DareQ/
  3/odnosimy sie do meritum opinii bez względu na ich jakość i osobe ją wypowiadajacą
  4/linkowane wypowiedzi,opinie,artykuły oceniamy równięż ze względu na ich jakość,a nie żródło pochodzenia/np.der Onet,tvpszambo etc,itd/
  5/polityków,dziennikarzy,clebrytów,analitykow etc,itd o których piszemy, oceniamy przez pryzmat tego co pisza,mówia,jak sie zachowuja oni!!nie szperajac w ich zyciorysach
  6/oczywiście dozwolone i wręcz zalecane są celne riposty,błyskotliwe złosliwostki,zaskakujące szpile,ciekawe anegdoty,
  sympatyczne kalambury,wyrafinowane bon-moty
  B/BLOGOGIEŁDOETYKIETA
  Jako towarzystwo,które wie więcej/dlatego inwestujemy na giełdzie/możemy sobie powiedzieć”Kazdy swój rozum ma”
  1/kazdy ma prawo wyrazic opinie na temat sytuacji giełdowe ogólnie i sytuacji danej sołki
  2/nie traktujemy tych opinii jako rekomendacji co jest oczywiste
  3/wyrazajacy opinię dot pkt 2 jest proszony o
  a/podparcie tejże argumentacja zawierającą
  a1/analize fundamentalną
  a2/analize techniczna uwzględnajaca wykresy ew.oznaczenia fal
  Będzie to mialo duże znaczenie edukacyjne
  a3/wskazana polemika zawierajaca a1 i a2
  4/niedopuszczalne jest obwinianie blogowiczów nie bojacych sie wyrażenia swojej opinii o ewentualne straty z niej wynikające-każdy swój rozum ma
  Last but not least wskazana jest łapka w dól
  Proszę o ewentualne dodatkowe propozycję,po oszlifowaniu Prowadzacy bloga bedzie mógł umiescić regulamin w stopce.
  PS.Mam nadzieję,że po resecie Pan Mac-erson i Pan Tmoore powrócą na te zacne łamy.

  11
  1. Guy Fawkes

   Jak to Towarzyszu DarQu, to przyzwyczailiście się do DarQa, a do Fijołksa i Timura to nie?:)))

   Na tym blogu przede wszystkim nie powinno być politycznego debilizmu, czyli czysto partyjniackiego zacietrzewienia. Wątpię, czy Wy się od tego powstrzymacie i wzniesiecie na poziom strategiczny.

   Nie wiem, czy bylibyście w stanie wziąść ze mnie wzór, bo na tym blogu chyba tylko ja potrafię wznieść się ponad swoje preferencje i oceniać sprawy z punktu widzenia dobra państwa i czasem pochwalić a czasem zganić i to grubo.

   O polityce powinno się mówić z perspektywy strategicznej.
   Poza tym inwestor/spekulant musi mieć duży dystans do mediów, mając na względzie leninowską normę organizatorskiej funkcji prasy. Inaczej nie ma szans na przetrwanie.

   Co do pochodzenia, to się grubo mylicie i wcale pod tym względem nie nadajecie się na torysa. Wyście torysa na oczy nie widzieli.:))

   Jaka mać, taka nać, co do zasady. Szlachta i arystokracja dobrze o tym wiedzą i pielęgnują genealogię.

   4
   1. Guy Fawkes

    //Torysi – angielskie ugrupowanie polityczne powstałe w końcu XVII wieku. Wyraziciele interesów ziemiaństwa, dworu, Kościoła. //

    Kościół, arystokracja i szlachta, wicie rozumicie. ”Anonimowi lordowie”.:)))

    2
  1. sumadartson

   “Taniec śmierci”. Bardzo życiowo skomponowany kawałek. Zupełnie jak w życiu, cymbały przez większość czasu dominują nad orkiestrą z rzadka oddając pola trąbom. Szlachetne skrzypce są bez szans.

   4
 35. wojciech.bialek (Autor
  Wpisu
  )

  Załamał mnie dziś Coryllus:

  “(…) zadzwonił tu do mnie wczoraj kolega. Ma on dobre kontakty z duchownymi, których horyzont wykracza daleko poza pole widzenia langusty, nawet jeśli langusta siedzi na palmie. Osoby te twierdzą ponoć, że nie ma sensu konfrontować się z nową wersją socjalizmu, albowiem jest ona tak silna, że nie sposób jej pokonać. Można tylko przetrwać. Polskę zaś czeka środkowoeuropejska wersja zapateryzmu. Jak mi to ten kolega przedstawił, nie zrozumiałem na początku i sądziłem, że chodzi może o to, iż do kraju wkroczą zapatyści, ale okazało się, że chodziło o zwolenników hiszpańskiego premiera Zapatero, o którym zdążyłem już zapomnieć. Był taki dobry socjalista, który zdewastował Hiszpanię, a potem zniknął. I teraz – a mówią to duchowni – ma ów styl i owa doktryna mieć swoją odsłonę w Polsce.

  Nie wiedziałem w zasadzie co powiedzieć. Nie mogłem się też domyślić, kto im, osobom ponoć przytomnym tę brednie paraliżującą sprzedał.”

  No chyba ja, bo to moja stara koncepcja:

  https://wojciechbialek.pl/2013/07/wig-w-drugiej-grecji.html

  … że podążamy za PIGS-ami z opóźnieniem równym jednemu cyklowi Kuznetsa (połowa cyklu pokoleniowego), czyli jesteśmy teraz tam, gdzie Hiszpania była w okolicach powiedzmy lat 2000-2002:

  “27 października 2002 podczas masowego wiecu ogłoszono go kandydatem PSOE na premiera po wyborach w 2004[3]. Kampanię wyborczą kierowani przez niego socjaliści prowadzili m.in. pod hasłem wyprowadzenia hiszpańskich sił z Iraku[2]. Socjaliści zwyciężyli w tych wyborach, uzyskując 164 mandaty w 350-osobowym Kongresie Deputowanych[5]. Za główną przyczynę ich zwycięstwa uznano zamachy terrorystyczne w Madrycie, które miały miejsce na trzy dni przed głosowaniem[6].

  16 kwietnia 2004 niższa izba Kortezów Generalnych wybrała go na urząd premiera głosami posłów PSOE oraz 19 deputowanych ugrupowań komunistycznych i regionalnych[5]. Następnego dnia został zaprzysiężony przez hiszpańskiego króla[2]. Jedną z pierwszych decyzji ogłoszonych przez José Luisa Zapatero było wycofanie hiszpańskiego kontyngentu z Iraku[2]. Jego rząd doprowadził też do uchwalenia przepisów umożliwiających zawieranie małżeństwa przez osoby tej samej płci[7]. ”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Luis_Rodr%C3%ADguez_Zapatero

  Kurczę, Kościół ma w zakonach tysiące (dziesiątki tysięcy?) Jedi-analityków, więc durne odgapianie ode mnie jakichś pomysłów jest trochę nieuczciwe, moim zdaniem.

  Trochę się zdenerwowałem i pewnie z tej złości wymyślę inny scenariusz.

  Swoją drogą to ciekawe:

  “Zapatero (…) Odznaczony Łańcuchem Orderu Izabeli Katolickiej (2011)”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Izabeli_Katolickiej

  1
  1. Guy Fawkes

   Bardzo ładnie Pan to opisał w 2013, rzeczywiście szliśmy w kierunku drugiej Grecji/Hiszpanii, ale … zmienił się rząd, wskutek czego nie weszliśmy do ojro zony, a udział zagranicy w zadłużeniu spadł chyba o jakąś połowę, tak na oko – mogę się trochę mylić, do 1/4 zadłużenia publicznego.

   Trudno oprzeć się wrażeniu, że ubekistańskie siły ancien regim’u nie dały za wygraną i znowu usiłują przejąć władzę, aby do tego greckiego/hiszpańskiego scenariusza w stosownym miejscu cyklu jednak doprowadzić, choćby z poślizgiem i choćby zaczynajac z dupy strony(zapateryzm) :)))

   ……………………………………………………………………….

   Ale nie odniósł się Pan do tego, co tygrysy lubią najbardziej, czyli do wydłużonego cyklu Kondratiewa-Tmoore’a-Fawkes’a.

   Pan się nie boi Panie Wojtku, odwagi, come on!:))

   4
 36. zorro

  @DrQuality

  Bardzo mądra propozycja którą szczerze popieram ale sam chyba nie do końca wierzysz o możliwość jej realizacji.
  Musisz zdawać sobie sprawę, że jedyną realną rzeczywistością na blogu jest jedynie postać Gospodarza. Reszta to są nicki za którymi mogą kryć się trolle, psychopaci, dzieci (zauważalne duże problemy z ortografią) i sam Bóg wie kto jeszcze. Tacy ludzie nigdy nie będą przestrzegać żadnych standardów i nic na to nie poradzimy.
  Mimo tego pomysł jest dobry. Oby się udał.

  3
  1. sumadartson

   Ło Matyldo. Sądzę że św. Jan miał rację. ONZ urasta do rangi Wielkiej Wszetecznicy z Apokalipsy. Życzenie komunistów “Socjalizm przyszłością świata” ma obecnie wyjątkowo liczne i podatne pogłowie wełny dwukopytnej.
   Tylko że za tym nawoływaniem do “sprawiedliwości społecznej” stoi kasa, z daleka śmierdząca oligarchią i łapówkarzami.

   1
 37. long_short

  Widzę że kiedy najwięcej dzieje się na rynkach i gdy prognozy nt. indeksów nie chcą słuchać
  wtedy okazuje się że to nikogo nie interesuje i blog zamienia się w debatę publiczną nt. “ważne ” tematy.
  Wszyscy zarabiają dlatego nikt sobie głowy nie zaprząta tymi spadkami, fajnie jest 🙂

  Czy jest na sali jakiś technik, który, ma rozrysowane koncepcje na najbliższy tydzień, czy zamykamy oczy?
  https://zapodaj.net/f3f81427a8d8f.jpg.html
  https://zapodaj.net/5cb2211d39636.jpg.html

  Pan Borawski pisze na swoim blogu że mamy do czynienia z wydłużoną 5 ale struktura nie jest dobrze czytelna.
  Ktoś, coś?

  3
 38. Guy Fawkes

  @Lord Tmoore

  Prognoza co do podobieństwa amplitudowo-cyklicznego covidu i hiszpanki Waszej Lordowskiej Mości spełnia się, że palce lizać.

  UK zapowiedziało drugi lockdown. A to dopiero początek jesieni, gdzie tam do wiosny.

  1
  1. sumadartson

   Dziękuję Waszmości za arcykiekawą lekturę. Trochę zachowawczy gostek, no ale każdy wielki anal. publiczny ma obowiązek dbać o reputację.
   Ja piszę tu absolutnie nie dla reputacji, dlatego mogę sobie bez ryzyka utraty reputacji podążać POD Cedynię.
   Nasz Arcymistrz prowadzi, jako że ukazał iż na indexie CENOWYM NYSE, wzrosty od marca to tylko odreagowanie wielkiej fazy paniki.
   Idąc za ciosem ukazał nie tylko szlachcie prognozę porównawczą ogreagowania z 2001 bodaj roku, na stromym zboczu której już jesteśmy. Trzeba tylko uważać na usiakowe korekty, które bywają dokuczliwe dla shortkoni jako te gzy i muchy.

   1
 39. noob

  ong_short 1 listopada 2020 o 12:13Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  Widzę że kiedy najwięcej dzieje się na rynkach i gdy prognozy nt. indeksów nie chcą słuchać
  wtedy okazuje się że to nikogo nie interesuje i blog zamienia się w debatę publiczną nt. „ważne ” tematy.
  Wszyscy zarabiają dlatego nikt sobie głowy nie zaprząta tymi spadkami, fajnie jest ?

  Czy jest na sali jakiś technik, który, ma rozrysowane koncepcje na najbliższy tydzień, czy zamykamy oczy?
  https://zapodaj.net/f3f81427a8d8f.jpg.html
  https://zapodaj.net/5cb2211d39636.jpg.html

  Pan Borawski pisze na swoim blogu że mamy do czynienia z wydłużoną 5 ale struktura nie jest dobrze czytelna.
  Ktoś, coś?

  nq 98xx ,spy 290″ choc ” w czwartek?

 40. long_short

  Synchronizacja w nakładających się okresach pod względem charakterystyki struktury i czasu wyglądają tak:
  https://zapodaj.net/9f662a1c63955.jpg.html
  https://zapodaj.net/1872fd171df50.jpg.html

  Można obstawić scenariusz że obecnie jesteśmy w fali drugiej spadku,
  konkretnie teraz można spróbować obstawić ruch korekcyjny C w 2 jako 5 falową strukturę.
  Wybory w USA mogą być czymś co wywoła gwałtowną reakcję. Listopadowy rajd św. Mikołaja i te sprawy.
  Wielu uwierzy w początek czegoś nowego, nowego impulsu hossy i wtedy nastąpi dokończenie spadków.
  Obecnie na W20 mamy wiele wsparć, od 61,8, domknięta luka na 1509 i kilka innych kresek.

  @WB
  co Pan o tym sądzi?

  4
 41. b_54

  @WB
  “Kurczę, Kościół ma w zakonach tysiące (dziesiątki tysięcy?) Jedi-analityków, więc durne odgapianie ode mnie jakichś pomysłów jest trochę nieuczciwe, moim zdaniem.
  Trochę się zdenerwowałem i pewnie z tej złości wymyślę inny scenariusz.”

  Fajnie, szkoda, że z giełdą Panu tak dobrze nie idzie. Wpis z 23 października:
  https://wojciechbialek.pl/2020/10/co-moze-znaczyc-ostatnie-zachowanie-ini-sii.html

  “Podsumowanie: w okresie minionych 9 lat podobne do ostatniego zachowanie INI SII można było próbować wykorzystywać do krótkoterminowych zakupów polskich akcji.”

  Od 23 października WIG spadł o prawie 8%.

  11
  1. sumadartson

   Cbyba coś poszło nie tak, bo starszaki znów się czerwienią.
   Szlachta tymczasem opija kolejny codzienny rekord grubości sakwy, wznosząc toasty za zdrowie Arcymistrza.
   Niech mu gwiazdka pomyślności nigdy nieeee zagaśnie!!!
   I za Pokój Dusz odeszłych przodków. Świeć Panie….

   1
 42. wojciech.bialek (Autor
  Wpisu
  )

  @Guy Fawke:

  “Ale spoko, ja mam klamkę”

  To Pan już nie mieszka w Wielkiej Brytanii?

  “W Wielkiej Brytanii prawo do posiadania broni jest jednym z najbardziej surowych na świecie. Praktycznie niemożliwe jest, by na Wyspach osoba prywatna uzyskała pozwolenie na broń do ochrony własnej. Z tych przepisów nie są zwolnieni nawet prywatni detektywi.”

  2
  1. Guy Fawkes

   Panie Wojtku, chodzi o zdublowany cykl nieboszczyka, a nie o jakieś szarady polityczne niegramatyczne. To Pan też ma zwyczaj odwracania kota ogonem?:))))

   Wytłumaczę to jeszcze raz, na czym polega sławna demokracja.

   Już po wyborach parlamentarnych napisałem tu, że parlament jest tak ułożony, żeby był łatwy do odwrócenia i że ”znać kupca”.

   Potem Jarozbaw zaczął wygaszać PIS, piśątką dla zwierząt pozbył się kluczowego elektoratu.

   A teraz został szefem KGB nie po to, żeby coś sprowokować, tylko żeby nikt przypadkiem nie przeszkodził w rewolucji. To jest poważna sprawa i nie może być przypadków.

   Dlaczego?
   Bo wajcha w Imperium została przestawiona. Amerykański dipstejt zamiast na antykomunistę czarodzieja Trumpa i Rosję, postawił na komunistę Bidena i Rzeszę, więc w dyktaturach (państwach z dykty) satelitarnych też musi nastąpić zmiana opcji demokratycznych władz.

   Najlepszym dowodem zmiany strategii jest przecież nastanie w Warszawie nowego namiestnika – kluczowego hitlerowca z kierownictwa RSHA.

   Na tym polega prawdziwa polityka na szczeblu hegemonicznym. A na szczeblu brandzlerskim dla ubogich mamy te różne pstrokate hagady, psychologizmy, kreowanie ról charakterystycznych itd.

   People (we the people) muszą przeżuwać te papierowe zakalce na papkę pulchną, która im zaklei mózgoczaszki tak sprawnie, żeby nie zachwiać wiary w demokrację.:))))

   Czy wobec tego jakiekolwiek głosowanie, zawczasu ustawione, ma jakikolwiek sens. Moim zdaniem ma, o ile ”narody mniej wartościowe” głosują na prawicę i trzymają się wartości (Kościoła itd), dlatego, że dzięki temu podnoszą zaborcom (imperialistom) poziom ryzyka. Jeżeli wiadomo, że lud danej dyktatury jest konserwatywny, to odstręcza to od różnych eksperymentów, przy których eksperymenty dra Mengele bledną.

   ……………………………………………………………………………..

   Na czele rewolucji postawiono rzeczywiście katastrofalny koszmar. Nie można tej postaci nawet nazwać kobietą, a mimo to zdobyła sporą popularność młodzieży miastowej.

   Z tego powodu jestem pesymistą, że mamy tak dużo głupiej młodzieży. Pomijając już sprawy moralne, jestem zdołowany niską inteligencją i zerowym poczuciem estetycznym protestantów, a tyle się mówi w necie o frajerstwie kolorowych rewolucji.

   Cała nadzieja w tym, że w naszej dyktaturze nic nie dzieje się naprawdę.

   7
   1. Guy Fawkes

    Jeszcze formalnie światło nie zostało oddzielone od ciemności, w Imperium może jednak Anglosasi postawią na swoim w negocjacjach hegemonicznych, ostatnia nadzieja białych you know.

    Ale przygotowania do reorientacji w dyktaturach satelickich już są.

   2. wojciech.bialek (Autor
    Wpisu
    )

    @Guy Fawkes:
    “Najlepszym dowodem zmiany strategii jest przecież nastanie w Warszawie nowego namiestnika – kluczowego hitlerowca z kierownictwa RSHA.”

    Muszę przyznać, że Niemcy zaskoczyli mnie w tym przypadku swoją śmiałością. Przysłanie nam tego Piętaszka, to właściwie deklaracja wojny, a przecież Niemcy muszą być świadomi, że po trzeciej przegranej wojnie spotka ich los Kartagińczyków (tylko NRDowców trzeba będzie jakimś sposobem uratować, bo to w połowie słowiańska krew: https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-b863bc39725be4dccfce63d9b548156c).

    1
      1. wojciech.bialek (Autor
       Wpisu
       )

       Kurczę, te Piętaszki to są regularni Krzyżacy!

       “The family Freytag (also: Vrydach, Frydag, Freydag and various other slightly different spellings) is a noble family that comes from the Uradel of Westphalia and the surname was first documented in 1198 and 1217. At the end of the 13th century, Westphalian nobles, including members of the Freytags, moved to Prussia and Livonia to fight for and with the Teutonic Order to spread Christianity.”

 43. DrQuality

  A propos Zapatero
  Gdy w 2004 roku rządy obejmowała Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza, kraj był w znakomitej sytuacji ekonomicznej. W roku 2005 ogłoszono nadwyżkę budżetową, a w 2007 zanotowano dotychczas najniższą stopę bezrobocia w historii – niecałe 8 proc. Rząd Zapatero utrzymał po pierwszej kadencji duże poparcie nie tylko dzięki hojnej polityce społecznej (później wypominanej mu jako politykę rozrzutności),
  Nie sprawdził się jednak w ciężkich czasach kryzysu gospodarczego – w ostatnim okresie rządów Zapatero bezrobocie w Hiszpanii przekroczyło 20 proc., sektor nieruchomości przeżywa zapaść,

  Jak widać my zapateryzm ekonomiczny mamy od 2015 roku-a nasze mechaniczne pomarańcze obecne na tym blogu nadal uwazaja,że popierają prawicowy rząd.

  6
  1. Darek51234

   Oni i tak uważają ze teraz rządzi aznar a nie Zapatero 🙂
   Można do szafy gadać z większą szansa że pojmie 🙂
   Ci geniusze zadłuża Polskę w 8 lat więcej niż poprzednicy w 25 lat a i tak będą mówić że to nie ich wina. A kto dziś pamięta w Grecji jak Papandreu szastał kasa za głosy i grecy przezarli to. A grecy mówią że to elity ukradły, Niemcy ich wyrolowali. U nas jeszcze Żydzi dojdą.
   Zawsze i wszędzie jest tak samo.

   14
  2. Art17

   1. W Polsce praktycznie nie ma bezrobocia, a proces przenoszenia produkcji i usług do nas nadal trwa.
   2. W latach 2016-17 zlikwidowano systemowe rozkradanie kraju za pomocą wyłudzeń VAT.
   3. Zlikwidowano też prawie do zera agresywną optymalizację podatkową. Można porównać dochody z CIT nawet teraz w czasie pandemii z tym co się działo w latach 2008-15. Widzisz różnicę? To wcześniej groziło namwyłożenie się nie teraz.
   4.Faktem jest natomiast nadmierne rozdawnictwo w tym roku w ramach tzw. tarcz. Skala wyłudzeń jest w tych programach porażająca. Za 30 mld które poszło do branż nie dotkniętych pandemią czyli budownictwa , handlu detalicznego i warsztatów samochodowych ktoś powinien siedzieć.

   12
 44. groowing

  Tak sie konczy wiara w upadek dolara:

  https://youtu.be/yNvMjADToFE?t=56

  Poki co swiatem w ktorym zyjemy zarzadza satanizm i dlugo sie to nie zmieni to jest jedno.
  Kto ma dolce niech trzyma. W polin zrobia niebawem to samo co na ukrainie, snajperzy beda strzelac do Polskiej Policji. Położa wszystko na glebe. Potem bedzie przejecie kraju za bezcen i nowy wspanialy swiat. Kto stad wyjechał 10 lat temu bedzie dziekował Bogu.

  Hossa ? :))))) dobre.

  4
 45. long_short

  @sumadartson

  Gdyby przez cały ostatni miesiąc pan grał na sygnały wynikające z analiz “Arcymistrza” to byś pan dzisiaj w porciętach po służbie chodził.
  Także zdrowie!
  Wtedy kiedy padły sygnały do zajęcia tłustych S, a widać to dwukrotnie na wykresie to żeś pan tu lulki palił i gawędy urządzał o świecie.
  A jak sobie wrócę do historii tych prognoz nie będzie niżej niż i spojrzę na sygnały na wykresach to wniosek mam jeden.
  Wszyscy ci, którzy zawodowo zajmują się pisaniem tych analiz na 100% swojego grosza na te analizy nie kładą.
  Z kilkoma wyjątkami, dwoma.

  7
 46. sumadartson

  Index cenowy NYSE zaprezentowany przez Arcymistrza i brak wzrostów w II lidze globala utwierdził mnie w przekonaniu, że to tylko wzrostowa korekta paniki luty-marzec. Projekcja powtórki z wydarzeń 2001-2002 skierowana m.in. pod moim adresem nakazała oczekiwać wkrótce wodospadu.
  Zdrowie Arcymistrza po raz pierwszy.

  1
  1. sumadartson

   Zgadza się. Jednak czytający ze zrozumieniem, potrafiący selektywnie dopasować projekcje do sytuacji, mają szanse.
   Mam gorszy problem. Znajomy z którym rozmawiałem osobiście w środę?? przysłał mi 10 minut temu smsa że odebrał pozytywny wynik covida z piątku. Od rana traci smak i węch.
   Jeśli przestanę pisać to nie dlatego że “nie idzie” ale z powodu zdrowia.
   Jakby co, wszystko zamykam i przelewam na ror.

   1
   1. sumadartson

    Wg Elliotta, w fali korekcyjnej wzrostowej B, po fazie paniki niektóre akcje mogą jeszcze powrócić do szczytów i pobić rekordy. Splity na faangach wyciągnęly Nasdaq na nowe rekordy jednak cała NYSE rosła wąsko. Kurcze to byłby dramat umierać w czasie bessy, która o takim zasięgu powtórzy się dopiero za 80 lat wg Kondratiewa.

    2
    1. macarek

     Jeden ze scenariuszy, który przyszedł mi do głowy w związku dołączeniem tak ewidentnego balona jak Allegro to równość ruchów.
     Od stycznia spadliśmy bez większych korekt 1000 pkt. (2250-1248). Teraz odłożone od górki letniej 1880 dadzą 880. To może być zrealizowane tylko poprzez taki dopalacz jak balon z zapakowaną zagranicą, uciekającą podczas kryzysu walutowego pkc.

     https://www.youtube.com/watch?v=jpPPLzjUbAs&ab_channel=DariuszBart%C5%82omiejczak

     1. sumadartson

      @macarek
      Alergia jest przewartościowana ale może mieć perspektywy w związku z możliwym zamrożeniem handlu detal. Kurierzy w strojach kosmonautów dostarczą whiskacza pkc.
      Fala C powinna trwać dłużej a tym samym być bardziej wyniszczająca od fali A (procent składany). Poniżej 63 pkt index nie ma prawa zjechać, bo nie lubię przegrywać. Prapradziad zgarniał całą pulę.
      Jeśli nie będzie szczepionki to zaraza i tak zatrzyma gospodarkę. Warto by zerknąć ile ludzi produkcyjnych przebywa na L4

      1. macarek

       Mam konto na Allegro od lat. Akurat w tym roku kupiłem sporo przez net, ale nic przez Allegro a raczej w małych sklepach internetowych. Tam już nie ma rozwoju. Żadnego potencjału wzrostu.
       Po drugie tam nie są towary pierwszej potrzeby.
       Jedyny potencjał to ewentualne przejęcie tak jak w przypadku Playa.

       2
 47. DrQuality

  Pan Fawkes
  Już po wyborach parlamentarnych napisałem tu, że parlament jest tak ułożony, żeby był łatwy do odwrócenia i że ”znać kupca”.
  Potem Jarozbaw zaczął wygaszać PIS, piśątką dla zwierząt pozbył się kluczowego elektoratu.
  A teraz został szefem KGB nie po to, żeby coś sprowokować, tylko żeby nikt przypadkiem nie przeszkodził w rewolucji. To jest poważna sprawa i nie może być przypadków.
  Prowadzacy Bloga-Pan Fawkes wpis dotyczy nowego amabasadora Niemiec w Polsce
  PF
  „Najlepszym dowodem zmiany strategii jest przecież nastanie w Warszawie nowego namiestnika – kluczowego hitlerowca z kierownictwa RSHA.”
  PWB
  Muszę przyznać, że Niemcy zaskoczyli mnie w tym przypadku swoją śmiałością. Przysłanie nam tego Piętaszka, to właściwie deklaracja wojny, a przecież Niemcy muszą być świadomi, że po trzeciej przegranej wojnie spotka ich los Kartagińczyków (tylko NRDowców trzeba będzie jakimś sposobem uratować, bo to w połowie słowiańska krew: https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-b863bc39725be4dccfce63d9b548156c).
  OGROMNA PROSBA DO CZYTAJĄCYCH TEGO BLOGA-CZY PANOWIE TEZ TO WIDZĄCZY JA ŚNIĘ!?
  CO TO JEST!!!!?????

  5
   1. resss

    jak sie tak dobrze zastanowić, analogii do 193x jest naprawdę sporo. współpracujemy z niemcami ale realnie jesteśmy na kursie kolizyjnym. znow stoimy na drodze do wielkosci rzeszy, znow będzie trzeba zrobić z nas przykład dla reszty
    po 3 listopada mozna do tematu wrocic, biden zrobi z niemcami reset naszym kosztem, trump niekoniecznie aczkolwiek nie liczmy juz na nic ze strony usa

    2
     1. resss

      wątpię, proponowany niemiecki reset z usa tyle warty co ruski reset obamy. licza ze wygra biden i ich wycyckaja bo to debile, trump jak odrzuci niemiecka propozycje to beda go szczuc mediami ze ojoj zly trump dobre niemcy

     1. macarek

      To jest conajmniej nadużycie: Rzesza w 39 krzyczała o wojnie, domagała się ustępstw terytorialnych. Teraz przesyła miliardy EUR na rozwój infrastruktury czy walkę z covid, a retoryka nie jest skierowana przeciw państwu tylko opcji rządzącej.
      Wtedy Rzesza w ogóle nie uznawała prawa Polski do istnienia.
      Papierowi sojusznicy z 39 nie mieli żadnej bazy ani jednostek wojskowych, nie było nawet planów ich wysłania poza ewentualną dostawą amunicji przez Rumunię w zamian za złoto.
      Ze wschodu – ZSRS własnie skończył mini wojnę z Japonią, jedynym bliskim, zagrażającym mocarstwem.
      Teraz Rosja jest podgryzana przez Turcję i Chiny, i jak niedzwiedź broniący się przed sforą psów raczej macha łapskami, nie mogąc nigdzie zaszarżować by inny pies nie ugryzł od tyłu.

      3
   2. Guy Fawkes

    @@

    Jak ktoś się słabo orientuje w temacie, to tu jest taki opis komunistycznej rewolucyjnej transformacji amerykańskiej:

    https://www.youtube.com/watch?v=wQX3YNeGqdA

    Mając już wstępne doświadczenia (przed)rewolucyne z naszej demokratycznej dyktatury możemy łatwo zauważyć dwie rzeczy.

    Przede wszystkim jest to rewolucja już nie tylko przeciw Cywilizacji (łacińskiej), ale też przeciw jej nośnikowi, jakim jest biała rasa. Jest to rewolucja zmierzająca finalnie do eksterminacji białej rasy. Nie może być inaczej.

    Po drugie, jest to rewolucja kierowana z poziomu ponad hegemonicznego. Żadne władze demokratycznych dyktatur (państw z dykty) nie mogą jej się przeciwstawić, choć możnaby to łatwo przeprowadzić siłami samej policji. Nie wolno.

    Globalna rewolucja fenicka postępuje planowo, etap po etapie aż do etapu ostatniego jakim jest ostateczne rozwiązanie (Endlösung) kwestii białej rasy.

    Kluczowe jest w tej rewolucji zniszczenie USA, bo tylko ten kraj ma jeszcze potencjał materialny do przeprowadzenia skutecznej kontrrewolucji.

    No ale okno zamknie się w czasie nadchodzącej kadencji. Po tej kadencji już nie będzie ratunku.

    2
 48. duch_natury

  Hej
  Z racji szacunku do pewnej grupy inwestorów traktujących moje projekcje jako pomocne – wskaźnik lub antywskaźnik (do wyboru).

  Moja prognoza: Wig20 osiągnie kluczowy dołek pomiędzy wtorkiem a czwartkiem w najbliższym tygodniu. Do poziomu się nie przywiązuję ale powiedzmy ok. 1450 byłby oczekiwanym. Przed osiągnięciem ostatecznego dołka oczekuję jakiegoś podbicia.
  Obstawiam spółki, które powinny dać godziwie zarobić: PKN, JSW, Banki
  Dodam, że jedna z projekcji Gospodarza z ostatniego miesiąca według mnie była bardzo trafna i zbieżna z moją koncepcją.

  @Szlachcicu – nie obawiaj się wirusa. On tylko atakuje tych, którzy się jego boją i wierzą w jego moc. Więc powiedz mu krótko i treściwie: wy*********

  @Doktor
  Tak może wrócę do uczestnictwa w Blogu kiedyś w odległej przyszłości gdy zaczniemy się wzajemnie szanować niezależnie od poglądów światopoglądowych, politycznych, moralnych.

  pozdrawiam wszystkich

  20
   1. DrQuality

    Panie sumadartson,
    Niebezpiecznie będzie jeśli:
    1/ przebywał Pan z kolega więcej niż 15 min
    2/w zamkniętym pomieszczeniu
    3/bez maseczki
    4/ bliżej niż 1,5 m
    Jestem pewny,ze nie złamano tych zasad znając Pana heteronormatywnosc i ogólnie znana, idąca za nią jurność

    2
    1. sumadartson

     ☺niestety spotkanie trwało prawie godzinę w zamkniętym pomieszczeniu ale w maskach i odległości.
     Będę miał jutro cudowny lek od @ducha natury, więc jest szansa że się uratuję i nieco Waszmości jeszcze podokuczam, z zachowaniem jednakoż zadad regulaminu.

     2
    1. sumadartson

     ?To tylko podczas pandemii, naprzemiennie aby konieczne testy smaku wykonać.
     Od trzech godzin odstawiłem procenty, bo alkohol zmniejsza odporność. Dawno temu próbowałem wyleczyć grypę butelczyną i wtedy o mało nie umarłem.

  1. gregor

   …dobrze Duchu, że się pojawiłeś. Oby częściej! Dodam, że Twoje przemyślenia – projekcje odnośnie rynku usiakowego były dla mnie i podejrzewam dla wielu uczestników blogu bardzo wartościowe. Dużo zdrowia!

   2
 49. mwfri

  @drQuality czemu Pan z takim uporem tytułuje Jacka Borawskiego profesorem?

  @all tylu tutaj ostatnio TRENDOWCÓW, to proszę o wskazanie trendu na swig80. Obecna przecena jest okazją w tym sektorze. Wig20 jest trudniejszy, bo ten indeks ma fatalną konstrukcję i tam L nie gram i długo nie zagram.

 50. Sawa

  @tmoore
  “Ci, którzy sprowokowali protesty doprowadzając do tego,
  że do garstki lewackiej hołoty dołączyły setki tysięcy wściekłych kobiet powinni się smażyć w piekle”

  Przecież tęczowa rewolucja w PL szykowana była od dawna,
  proszę posłuchać co mówi Sykulski w wywiadzie do którego link wkleił sir Guy.
  Na ten temat jest mnóstwo innych wypowiedzi,
  ale bez tego, widać gołym okiem jak to jest profesjonalnie przygotowane,
  łącznie ze ściągnięciem niemieckiej antify.

  PIS dobrze wiedział o szykowanej rewolucji, dlatego PJK został szefem KGB
  i właśnie dlatego wyznaczył termin rewolucji precyzyjnie w szczycie epidemii, bo taki pasuje jemu, to on rozdaje karty.

  Będzie lockdown, będzie załamanie gospodarki, będzie likwidacja świadczeń socjalnych, 500+, trzynastek emerytom, itp.
  a wszystko to przez “garstkę lewackiej hołoty ” (cytat z Twojego komentarza)
  Sami tutaj pisaliście, że szykowany jest stan wyjątkowy, a więc koniec szczucia przez gazownię i jej podobne TVNy.
  …… a później zobaczymy, kto wygra wybory.
  Chyba przedterminowe.

  Dziękuję za J.J. Cale. Jest naprawdę dobry.

 51. Guy Fawkes

  @@

  Jak ktoś się słabo orientuje w temacie, to tu jest taki opis komunistycznej rewolucyjnej transformacji amerykańskiej:

  https://www.youtube.com/watch?v=wQX3YNeGqdA

  Mając już wstępne doświadczenia (przed)rewolucyne z naszej demokratycznej dyktatury możemy łatwo zauważyć dwie rzeczy.

  Przede wszystkim jest to rewolucja już nie tylko przeciw Cywilizacji (łacińskiej), ale też przeciw jej nośnikowi, jakim jest biała rasa. Jest to rewolucja zmierzająca finalnie do eksterminacji białej rasy. Nie może być inaczej.

  Po drugie, jest to rewolucja kierowana z poziomu ponad hegemonicznego. Żadne władze demokratycznych dyktatur (państw z dykty) nie mogą jej się przeciwstawić, choć możnaby to łatwo przeprowadzić siłami samej policji. Nie wolno.

  Globalna rewolucja fenicka postępuje planowo, etap po etapie aż do etapu ostatniego jakim jest ostateczne rozwiązanie (Endlösung) kwestii białej rasy.

  Kluczowe jest w tej rewolucji zniszczenie USA, bo tylko ten kraj ma jeszcze potencjał materialny do przeprowadzenia skutecznej kontrrewolucji.

  No ale okno zamknie się w czasie nadchodzącej kadencji. Po tej kadencji już nie będzie ratunku.

Dodaj komentarz