Trump jak Carter, Biden jak Reagan?

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinien być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

Za 6 dni 3 listopada odbędą się w USA wybory prezydenckie. Licząc współczynniki korelacji pomiędzy ścieżką S&P 500 z okresu ostatnich 2 lat, a 22-oma ścieżkami tego indeksu przed wszystkimi wyborami prezydenckimi od 1932 roku odkrywamy, że najbardziej podobna do obecnej jest ścieżka z lat 1978-1980 poprzedzająca wybory, w których urzędujący prezydent Jimmy Carter przegrał z Ronaldem Reaganem (współczynnik korelacji 0,84).

2-letnie ścieżki S&P 500 z okresów przed wyborami w br. i w 1980 roku wyglądają rzeczywiście łudząco podobnie.

WIG-20 (-0,4 proc.) zamknął się wczoraj minimalnie poniżej poziomu dołka z 15 września a tym samym najniżej od połowy maja br. Standardowy MACD dla WIG-u 20 spadł, ale nadal utrzymywał się powyżej wrześniowego minimum generując dywergencję. Wszystkie pozostałe główne indeksy polskiego rynku akcji również straciły we wtorek, chociaż spadek NCIndex był kosmetyczny (-0,01 proc.).

Cena kontraktów na S&P 500 kontynuowała osuwanie się w dół dziś rano tracąc kolejne 0,9 proc. W Azji dziś rano brak było dominującej tendencji, najsilniej 0,7 proc. rósł tajlandzki SETI Index, zaś najsilniej o 1,5 proc. spadał hinduski SENSEX.

Spółka MLP Group (C/Z 7,7, C/WK 1,33, stopa dywidendy 0,3 proc., kapitalizacja 1,39 mld zł) została w tym miejscu wspomniana 30 października ub. r. Tego dnia kurs akcji spółki zamknął się na poziomie 48,20 zł. Wczoraj jednak akcja spółki kosztowała na zamknięcie 77 zł. Wyjście kursu akcji spółki powyżej górnego ograniczenia 7-letniego kanału trendu wzrostowego czyni przesłanki stająca za zwróceniem uwagi na akcje tej spółki nieaktualnymi.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie od w ciągu minionych 24 godzin, można wspomnieć -4,6 proc. roczną dynamikę produkcji przemysłowej na Ukrainie we wrześniu:

… 4-letnie maksima rocznych dynamik agregatów pieniężnej M1, M2 i M3 w Niemczech:

… wyniki handlu zagranicznego Meksyku we wrześniu:

… nowy historyczny rekord i najwyższą od 14 lat roczną dynamikę (+8 proc.) publikowanego przez FHFA indeksu cen nieruchomości mieszkalnych w USA w sierpniu:

… nowy historyczny rekord publikowanego przez S&P/Case-Shiller indeksu cen nieruchomości mieszkalnych w USA w sierpniu (+5,7 proc.):

… październikowe wyniki sondażu Conference Board na temat zaufania konsumentów w USA:

… oraz nowe rekordy średniej i mediany cen nieruchomości mieszkalnych w 100 największych miastach Chin:

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

 1. Bankier

  Nie wiem czy ktoś pamięta takiego forumowicza blogera cudofixa co tutaj wchodził , wysłał wszystkim na skrzynke wpis osobisty , chciałem wkleić ale strasznie wulgarny dla przeciwników covid ,

  z przykrością poinformował ,że zmarła jego siostra na covid i osierociła 3 dzieciaków ,

  3
  1. mrRobertson

   @bankier ja też dostałem od swojego dalszego kolegi porade …bym sie “puknął w łeb”.
   Z posród moich znajomych .. ojciec jednego z nich zmarł (85lat), kolega pod respiratorem walczy o zycie, nie może sam odddychac (wiek 52lata),
   kolezanka lat 32 wlasnie przechodzi covid z mezem i córką.
   ZERO powtarzam ZERO pomocy ze sluzby zdrowia … zdalna porada sugeruje by sobie kupic leki na przeziębienie te co reklamują.
   Umiesz liczyc… LICZ na SIEBIE i SWOJĄ KASE.

   6
 2. Bankier

  Popierajmy swoje żony matki córki i kochanki , wolny wybór , kto nie szanuje swoich kobiet jest góFno warty .

  dość kaczysława jaruzelskiego , kto by pomyślał ,że po 30 latach demokracji usłyszę takie przemówienie z dziennika telewizyjnego kaczysława jaruzelskiego

  30
 3. Arhplusminus

  Podobno opóźnienie wydania Cyberpunk2077 spowodowane jest tym, że programistki i testerki z CD Projektu strajkują i nic nie developują.
  Podobno cała kobieca obsługa serwisów Jenkinsa strajkuje i wszystkie testy automatyczne Cyberpunk2077 nie są uruchamiane. Development stoi, bo nie wiadomo, czy nowe zmiany nie powodują regresji!
  Dodatkowo kobiety w dziale graficznym developmentu Cyberpunk2077 zajęły się głównie tworzeniem memów z czerwoną runą sig… A tworzenie materiałów marketingowych leży, i debiut gry trzeba przełożyć!

  Wykończą CDR babiszony:)

  3
 4. noob

  Banan miał nizej zejsc i sa.Proba L na 161% zasiegu 1594.wig$ miał wejsc w strefe 380-411 ,sa + 1do1.zerkamy.dj fiuty 27003 mial zrobic,zamknelo pozycje ale es 2287 kiedys sie upomni,moze dzis jeszcze lub jutro?.pko sa pisałem min 43 i sa itd

  2
 5. Neptun

  Panowie USD/PLN leci ponad 4zl, zobaczymy jak wysoko poleci? Wig20 myślę że 1500 przywita a s&p500 3100 dotknie, lekka korekta ze wskazanych poziomów a potem z górki na pazurki. Luka w górę luka w dół kto gra z nami ten kasa na stół.

  4
 6. datik

  Bankier
  Myślę zupełnie inaczej ,że w takim pandemicznym kryzysie wprowadzenie nowej gry może być totalną klapą , zobacz casus filmów , zamykają kina bo nikt nie chce wprowadzać nowości .
  ——————
  Ja jednak myślę, ze może być zupełnie odwrotnie czyli tak jak wiosną; będa siedzieć w domu i grać.
  Ale choćby dzisiejsze zachowanie kontraktów na CDR wskazuje, że można spokojnie otwierać krótkie. Ale z SL bo jednak to może być akumulacja pod przebitym wsparciem choć nie sądzę

  1

  1
 7. datik

  sumadartson
  Raczej jednocząc. Gdy tęczowi przestali straszyć chegemona, trzeba zapolować na grubszą zwierzynę. Nic tak nie spaja rodziny jak zagrożenie. Neron miał chrześcijan, Hitler Żydów, Stalin kułaków.
  Jarkowi przyszła w sukurs antyklerykalna lewica ze swoim tęczowym elektoratem. „Broń kościołów narodzie”.
  ——————————–
  Też odleciałeś jak Kaczyński ?
  Powtórze za Guy’em : “… lepiej Waszmość polityki się nie imaj, bo to jest bardzo… słabe.”

  3
 8. Bankier

  Nowe dane o koronawirusie. “Mamy 18 tys. 820 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa w Polsce z ostatniej doby” – podało Ministerstwo Zdrowia. To rekord zakażeń w naszym kraju. Najwięcej zakażonych COVID-19 jest z woj. wielkopolskiego (2 tys. 885), mazowieckiego (2 tys. 644) i małopolskiego (2 tys. 165). Zmarła rekordowa liczba osób.

  1. macarek

   Pisałem już, że firmy produkujące cokolwiek pozytywnego związanego z covid nie otryzmały złotówki od tego rządu, bo nie jest on zainteresowany:
   – ani szczepionką – instytut w Poznaniu
   – ani testami – Biomaxima sprzedaje na eksport
   – ani lekiem – Biomed nie ma zadnego wsparcia – osocze górników poszło na testy, ścieżka zatwierdzająca lek nie jest przyspieszona

   5
   1. datik

    Coś insynuujesz ?
    Ktoś tu w 2016 napisał, że rządzą nami nieudacznicy, że “koło gospodyń…” lepiej by to robiło. Z tego co przytaczasz + ogłoszenie wyroku TK w takim czasie + wczorajsze przemówienie Kaczyńskiego nie nawołujące do spokoju a wręcz przeciwnie… Wygląda na jakieś celowe działanie.

    O co tu, do k… nędzy, chodzi ???

    4
     1. Max2

      Z psychologicznego punktu widzenia jeżeli mówisz do innych czym jesteś, to “naczelnik” wczoraj sam siebie określił mówiąc do Barbary Nowackiej. Choć nie chce mi się wierzyć i zaczynam “tworzyć” teorię spiskową dziejów….chyba pod wpływem niektórych osób…

      2
 9. bw0

  @WB
  “Nie dosłuchałem jeszcze do końca, ale chyba obecnie jesteśmy w okolicach 35 minuty czyli na etapie destabilizacji.”
  No nie wierzę, dopiero teraz Pan to słucha. Inna rzecz, że dla Pana nic tam odkrywczego nie ma. Biezmienow wisi w sieci od dobrych 10 lat, co najmniej od Smoleńska. Punkt wyjścia do analiz przez wszelkich spiskologów, bez dostępu do danych, gdy sami w kapciach przy porannej jajecznicy próbują coś rozkminić;)

  3
 10. zorro

  @ red.007

  Czy warto było rzucać perły między ….. ?

  “Pan RED 007 znów dał dzisiaj popis swojej głupoty.”

  A tak apropos to popieram Twoją koncepcję, że jeszcze w tym roku zajedziemy w20 na 2.100- tylko moje zdanie różni się tym, że może to być 2.500-2.600

  3
 11. long_short

  Jeśli poprowadzimy kreskę na dolnym ograniczeniu tej struktury od 31.07 przez 24.09 aż do dzisiaj
  to raczej pewnym było przebicie tej linii na 1590pkt.w dół po to żeby wyjść z tego kanału i przetestować stopy, tak działa rynek.

  @zorro
  śmiała teza, na 2500 jest luka bessy z lutego 2018.
  Chce Pan tam dojść w dwa miesiące? Jak ?

  4
 12. Guy Fawkes

  @bąkier

  //Popierajmy swoje żony matki córki i kochanki…//

  A ty nie masz czasem jakiejś wady, zespołu?
  Szkoda, że w twoich czasach nie było badań prenatalnych, stawiam dolary przeciwko orzechom, że byłbyś podejrzany o bezmózgowie.
  W każdym razie jesteś dla mnie dowodem na kosmologiczną tezę, że ”ludzie powstali z gazów”.:))

  Ale może nic straconego, jak wprowadzą eutanazję to na pewno się postępowo zgłosisz jako roszczeniowa łamaga, która nie potrafi nawet przykręcić rynny. Może nawet nie będziesz się musiał zgłaszać, sztuczna inteligencja sama cię wytypuje jako obciążenie systemu.:))

  6
 13. x1

  to by się zgadzało z bessą u nas na przełomie 21/22 wynikającą z kitchina
  czyli od teraz lub od za chwilę jedziemy w górę po covidovej ścianie strachu z mini euforią gdzieś latem, od jesieni 21 do wiosny 22 spadek, a po nim pokoleniowa hossa gdzieś do 23
  wybornie się zapowiada
  teraz tylko trafić w branże / spółki
  miodzio

  1
 14. Guy Fawkes

  @Sumadartson

  //Neron miał chrześcijan, Hitler Żydów, Stalin kułaków….//

  Mówię, nie tykaj się Waszmość polityki.
  Gdyby Jarozbaw w ten sposób kombinował, to zasługiwałby wyłącznie na porządnego kopa w dupę, żeby leciał i leciał i leciał, i zatrzymał się dopiero pod Odessą.

  Mam w gołowie zbiegowisko złych przeczuć.
  Dziad został szefem KGB, ma pod sobą wszystkie służby, i co robi???

  Apeluje, żeby ludzie bili się na ulicy z bandytami. A za co to się niby płaci policji???? Ile w ogóle kosztuje to bezużyteczne PISowskie państwo z dykty, ch… d…. i kamieni kupa?

  4
  1. Guy Fawkes

   Ale sprawa jest jak najbardziej poważna, możemy to łatwo poznać po tym, że warszawską rezydenturę objął kluczowy hitlerowiec z samej wierchuszki RSHA, i powróciła pani Basia.

   Brakuje tylko żeby w Ameryce wygrał ten komunistyczny złodziej.

   2
 15. Bankier

  PISOKMIOTY są skończone , dopóki te imBecyle pisowskie nie zejdą ze sceny to Polska w ruinie , kaczosław jaruzelski musi odejść , szkoda tylko ,że tylu ludzi przez nich umrze bo od wiosny PIERDZIELI w STOŁKI a mateusz pinokio mówił że żadnego wirusa nie ma i idźcie na wybory bo JESTEŚMY NAJLEPSI NA SWIECIE .

  Do wzrostóe potrzebne są kolejne BILIONY FEDu i reszty , na razie noga na nogę .

  20
 16. Guy Fawkes

  @Datik

  //… ogłoszenie wyroku TK w takim czasie + wczorajsze przemówienie Kaczyńskiego nie nawołujące do spokoju a wręcz przeciwnie… Wygląda na jakieś celowe działanie.//

  To przemówienie Jarozbawa jako oberszefa struktur siłowych było żenujące i groteskowe. Kolejna sytuacja pokazująca, że on już bardzo słabo kontaktuje z rzeczywistością.

  I to jest tragedia, bo opcja proniemiecka nie jest żadnym wyborem politycznym, tylko agenturą antypolską i antycywilizacyjną.
  Hitlerowcy nie chcą nas przyłączyć, tylko zniszczyć. Dla nich jesteśmy tylko Lebensraumem, jak zawsze, i zamierzają dokończyć Generalplan Ost. Forma jest inna, ale niemiecka nienawiść ta sama.

  4
 17. sumadartson

  @GuyFawkes
  Albo ktoś się pod Waszmości nickiem podszył, albo zanikło strategiczne pojmowanie polityki. A już byłem przekonany wczoraj, że podobnie widzimy bliską i dalszą przyszłość, a Wasza Lordowska Mość widzę słabego charakteru.
  A Trump to niby po co robi właśnie teraz zwałę na NYSE? Konkretnie pytam.

  3
  1. Guy Fawkes

   Jak nie czepiasz się honoru, to charakteru.
   Nie rozumiesz, co się dzieje, nie kontaktujesz, wyznawco Jarozbawa, jak Twój jasny idol. Podważane są fundamenty. To nie jest zabawa.

   Z Polski nie wyjdzie żadna iskra, z Polski wychodzi teraz g…. .

   2
   1. sumadartson

    Spokojnie do kaduka. Dziś oprócz szlachty, która zarabia i właśnie ma najgrubszą sakwę w życiu, wszyscy tracą, ale to nie powód żeby się aż tak denerwować. “Listopad rain” więc obaj zarobimy. A politykę robić to trza “umić”.
    Wiele to już ORZECZEŃ było nikomu niepotrzebnych zarówno za lewacy jak oligarchii, a Waszmość tu wełnę z głowy wyrywa

    4
     1. sumadartson

      No to nie kumam powodów zdenerwowania. Być może fortuna zaćmiewa dziś moją kiepałkę. Jeśli w czym uraziłem godności, to daruj Waszmość lichemu szlachciurze z prapradziada. Ja Waszmości nieba gotów przychylić za jego komentarze.

      2
       1. sumadartson

        A niechby spróbowali moje ukraść albo zdeprawować. Nie szablą jak na szlachtę ale siekierą jak na bandziora ruszę. No chwalmy Pana, że Waszmość jednak rozumny się okazał. No i teraz “wszystko gra i koliduje”. Czasem w polityce trza kompromisu. Oni troszku odpuszczą gendera, my troszku odpuścim trybunała, ku wielkiej uciesze i poparciu suwerena. I rolnik poczuł się wielki i szczęśliwy, że sam Jarozbaw go wysłuchał. I będzie nie 66,7 jeno 99,9 autentyczne a nie jak u Gomułki. Ukłony dla Waszmości fryzury szanownej. :))

 18. Guy Fawkes

  @WB

  Mówiłem, że inaugurację etapu rewolucji uzgodnił hitlerowiec i łowczyni spadków, przy kolacji.

  //Były ambasador w Berlinie, eksszef wywiadu USA i wpływowy działacz społeczności LGBT może być szefem placówki w Warszawie.//

  https://forsal.pl/swiat/usa/artykuly/7989918,grenell-zastapi-mosbacher-usa-po-wyborach-moga-miec-nowego-ambasadora-w-polsce.html

  // I was born gay. So the fact of the matter is I fully embrace that I was made this way in the image of God and you can be gay and be a Christian.//

  https://www.mygwork.com/en/my-g-news/richard-grenell-says-his-sexuality-made-him-a-better-christian

  P.S.
  Jest tu też trochę socyjalizmu dla @Sumadartsona:

  //I am an imperfect follower of Christ. I fail every single day. But for me what’s the beauty of this is that the Bible talks about having new mercies every morning and grace every morning.//

  1. sumadartson

   Właśnie dlatego nie jestem politykiem, lecz przeciętnym grajkiem giełdowym. A co do występków przeciwko Opatrzności, to dostałem za nie już tyle razy po garbusie, że na samą myśl mi się ich odechciewa. I nikomu nie radzę.
   Ależ dziś łatwizna na rynku. Zapuszczałem wielokrotnie wędkę na dodatkowy połów i zawsze ryba. Ło Matylduchno, tyle kasiory…Chwalcie Pana bo dobry…

   1
 19. mwfri

  Decora: C/z poniżej 8, roe 29%, historia rosnącej dywidendy od 2009 r., mocarny trend wzrostowy, któremu nie przeszkodziła obecność ofe w akcjonariacie, bo nawet oni wiedzą, żeby nie zarzynać kury znoszącej złote jaja. Wartość zawsze na wierzchu

  1
   1. sumadartson

    Troszkę Pod Hołdem Pruskim, z myślą o podbitce, troszkę Pod Grunwaldem z myślą o podbitce, troszkę…do kaduka, zakładałem że ta fala C będzie długa, wyniszczająca i spokojna. No to troszku w tej chwili. Za szybko lecim do tego piekła.

     1. sumadartson

      Zostaw Waszmość tę papę, bo drugą rękę stracisz i przyjdzie fujarką w klawiaturę stukać, a przy Waści preferencji “na leniuszka” to raczej niewykonalne. Raz na jednej L straciłem 7 pkt, a Waść larum tu robi jakbym to ja z dachu zleciał i co najmniej… złamał.

      5
 20. Bankier

  Dzisiaj LESZCZ brał i kupowął dołki tam gdzie GRUBY po luce i wybiciu dołka dopiero brał S-ki, taka sytuacja .

  Jesteśmy 130 pkt od 200 H to jakieś odreagowanie powinno być ale grać na to to trzeba UMIĆ , ja nie umim więc na odbicie w bessie nie będę kozaczył.

  S-ki przymknąć Okay ale grać S-ki to tylko wiadomo kto będzie grał na tym forum .

  1
     1. toya

      a tak poza tym – jakby już wszyscy zapomnieli o ulubionej ksiazce Kaczafiego “Teologia policztyna” Schmitt’a.

      Przeciez te wszystkie wydarzenia są na kursie na sciezce! Kaczafiemu “w to mi graj”! Im bardziej zadymiarze wiezgają tym ciasniej zaciagnie się kolczatka.

      2
     1. Max2

      W owych ekstremalnych, skrajnych, granicznych sytuacjach ma się ujawniać prawda o człowieku, społeczeństwie i państwie – w wymiarze politycznym zaś rozstrzyga się kto jest w istocie suwerenem, który zapewni polityczną jedność, a tym samym pokój, porządek i bezpieczeństwo.

      Dlatego wieżę w rozsądek PIS-u. Choć po ostatniej przemowie “naczelnika” mam wątpliwości….

      1
 21. groowing

  PlundżProketszynTim chyba olał temat bo młucą dziś MAGĘ az chuczy. Na jednym w forow odtrzegałem chlopakow ze w poniedzialek ich przewalcuja na tych Lkach, to samo mowiem codo eur/usd. Skasowali mi konto. Dzis jest moj dzien. Trzymalem Ski na sp500 od 2 miesiecy a z tych ignorantow i pozytecznych idiotow sie teraz smieje. Dzieki MAGA, jestes wielki.

  2
   1. Guy Fawkes

    Nie tak znowu dawno na jakimś pogrzebie spotkałem się z kolegą Tischnera, który miał kazanie. Wielce uczony utytułowany ksiądz, a takie heretyckie kocopoły potrafił zawrzeć w krótkim kazaniu, że aż sobie z nim pogadałem na stypie.

    Oczy robiły mu się coraz bardziej okrągłe w miarę, jak mu tłomaczyłem arkana polityki i poniekąd filozofii, aże zaniemówił.

    Tragiczny poziom nadymańców, wyszkolonych na opak.

    3
   2. artysta_malarz123

    Weźże człowieku może napisz posta, zamiast pleść bzdury, np. do Mac-ersona, bo biedak siedzi zatrwożony i nie wie, czy już ma sprawdzić skrzynkę z pocztą czy może przeoczył tę ważną komunikację na blogu. Dużo więcej pożytku będzie a i bliźniemu się przysłużysz.

    4
 22. mwfri

  @drQuality
  “Panie mfri
  Pan jest jedna z niewielu ludzi na tym blogu,którzy wiedza na czym polega ta zabawa.Dlaczego Pan dostosowuje sie do tłumu.Jakieś krótkoterminowe pierdy?.Czy Pan uważa,że
  1/obserwujac sytuacje w naszej Nibylandii
  2/obserwując szalenca z Nowogrodzkiej
  3/obserwujac poniższy wykres
  mysli Pan ,że to koniec
  https://drive.google.com/file/d/17GMdEOLv78LDcIT9EMmXCIhgF1eWnL9M/view?usp=sharing

  Jeżeli chodzi o sytuację polityczną to uważam, że jest to czynnik bardzo mocno wpływający na emocje inwestorów, a emocje nie są dobrym doradcą, chyba że traktowane są kontrariańsko, o czym niezmordowanie poucza nas pan Wojciech. Natomiast technicznie oczywiście jest droga otwarta do dalszych spadków, ja zamykając po 70 się liczyłem z tym, po prostu zagrałem konserwatywnie. Patrząc na fundamenty allegro, cdr, kgh, petrochemii także widać przestrzeń do dalszych spadków na wig20.

  2
  1. DrQuality

   Konserwatywnie był kolejny sygnał szortowania-przełamanie 1575.Prosze nie upadać na duchu-doszortuje Pan przy ruchu powrotnym.
   Zawsze pamietam zdanie dużego inwestora:
   Jestem zamożny bo za późno kupuje ,za wcześnie sprzedaje.
   Xtb-przy spadkowym rynku tez spadnie mocno-ale to jest spółka godna strategii buy and hold -zdąży Pan kupić ?
   Ps.Tow.Toya- zwolennik db zmiany -szok-przecież to inteligentny , bystry człowiek.Tak się kończy jak się jest kibicem Wisly
   ale cóż tak to jest z kibicami Wisły

   1
 23. theo

  Pan Bankier ma sporo racji z tymiż wygrywa ten kto poprawnie zidentyfikuje trend i popłynie razem z nim. W trakcie takich sesji przypomina mi się Pan Andrzej z Tarnowa, który poza średnimi i jakimś jednym czy dwoma oscylatorami świata nie widział a rok w rok na future ponad bańkę zarabiał. Reszta towarzystwa z BM która się emocjonowała ruchami 20 czy 30 pkt prędzej czy później się zerowala.

  2

Dodaj komentarz