Bitcoin po kolejnym „halvingu” znów radził sobie dobrze

We wrześniu pisałem w tym miejscu o zachowaniu kursu Bitcoina względem dolara wokół dat poprzednich „halvingów„. Minęło zaledwie 2,5 miesiąca i kurs BTC jest już prawie na poziomie szczytu z grudnia 2017.

Powered by macrobond.com

Po obu poprzednich „halvingach” ta sztuka zajmowała raz ponad 4 miesięcy a raz niecałe 6 miesięcy. Tym razem trwało to ponad 6 miesięcy.

Synchronizacja ścieżek BTC/USD w datach kolejnych halvingów pokazuje, że obecna ścieżka jest co prawda słabsza od tej po halvingu sprzed 8 lat, ale silniejsza od tej po halvingu sprzed 4 lat.

Powered by macrobond.com

Trochę mnie to zaskakuje, bo jakoś sądziłem, że nawet jeśli ta „cykliczność” zostanie utrzymana, to jednak w każdym kolejnym cyklu „pohalvingowa” zwyżka będzie słabsza.

Podsumowanie: podobnie jak po dwu poprzednich halvingach kurs bitcoina rósł.

Komentarze

 1. Bankier1

  Akcje Allegro spadają w czwartek o 4,4 proc. dwie godziny po otwarciu sesji. Na giełdę źle podziałała informacja o stracie netto 131,7 mln zł w trzecim kwartale w porównaniu do 73,4 mln zł zysku rok temu. Spółka w prospekcie emisyjnym pokazywała dynamiczny wzrost zysków, a tu już w pierwszym raporcie kwartalnym po debiucie od razu są straty.

  Zysk operacyjny Allegro powiększony o amortyzację, czyli EBITDA spadł o 11 proc. do 284,7 mln zł. Rynek oczekiwał 282,5 mln zł, więc można powiedzieć, że spółka wynikami jednak nie rozczarowała analityków. A mimo to ruszyła wyprzedaż akcji.

 2. Bankier1

  Nowe badanie opublikowane w jednym z najważniejszych medycznych periodyków świata – „The New England Journal of Medicine” – rzuca nowe światło na leczenie chorych na COVID-19 przy pomocy osocza ozdrowieńców. Wniosek jest krótki i bardzo konkretny. I niestety zupełnie nie taki, na jaki wielu z nas chciałoby liczyć.

  król Polski mateusz wczoraj namawial do oddawania osocza , czyżby KOLEDZY obkupili się BIOMEDEM

  2
 3. billy_the_kangoor

  „””Bankier1 26 listopada 2020 o 13:22
  To jak zrobiłeś co chciałeś to już nas nie zamęczaj swoimi pierdami you know , przejdź na maila z lordami .”””
  „Góra, dół i w bok, przemiennie
  Andrzej kosi dziś sumiennie,
  Tylko chłop zapomniał w Locie,
  by zainwestować krocie.
  On i tak jest bez kapusty,
  Inteligent? Raczej pusty!
  Za swe wPIS-y chłop dostaje.
  Weź coś, KUP!
  Nie bądź mazgajem.
  Tylko pierdy pozostają.
  Takie życie. Wy…aj!”

  32
 4. sumadartson

  Jak znam starszaków, to zechcą rozwiązać problem zagrożenia nuklearnego jeszcze za kadencji ich patrona. Nie pozwolą na narastanie napięcia przez kolejne 4 lata z ryzykiem na 8. Ich bezpieczeństwo opiera się wyłącznie na monopolu w regionie. Ciekawe czasy za progiem. Brrrr.

Dodaj komentarz