Tesla w kosmosie

Dziś w rozmowie z kolegą pojawił się temat Tesli, więc postanowiłem sprawdzić, co tam słychać na rynku jej akcji. O tej spółce wspominałem kilkukrotnie w swoich komentarzach, więc postanowiłem odwołać się do interpretacji jej wykresu, którą przedstawiłem tu pół roku temu („Otwarty wpis: macrobondowa majówka z analizą techniczną kursów akcji spółek„). Ówczesne zachowanie kursu akcji tej spółki zupełnie jednoznacznie kojarzyło mi się z tym sprzed 2 cykli Kitchina, czyli z początku 2014 roku.

Powered by macrobond.com

W tej interpretacji kurs akcji Tesli miał jeszcze rosnąć – ale już z malejącą dynamiką – do kolejnych nowych historycznych szczytów powiedzmy przez 7 miesięcy (czyli w obecnych realiach do okolic końca listopada br.) – po czym zasnąć na długie lata.

Więc, gdy uaktualniłem ten wykres, bardzo się zdziwiłem.

Powered by macrobond.com

Co prawda założenie o dalszym wzroście kursu akcji spółki do poziomu górnego ograniczenia długoterminowego kanału trendu wzrostowego oczywiście się sprawdziło, ale zupełnie zaskakujące okazało się to, że dynamika tego wzrostu wcale nie osłabła, a wręcz przeciwnie – potwierdziła wrześniowy szczyt kursu, który znajdował się powyżej górnego ograniczenia wspomnianego kanału trendu wzrostowego.

Powinienem tu teraz wyrazić jakąś opinię na temat tego, co się na tym rynku dalej będzie działo, ale się na razie wstrzymam, bo to równie dobrze może być pułapka (fala B rozpoczętej 31 sierpnia nieregularnej elliottowskiej 4-ki.) jak i początek panicznego „short squeeze” 5-tki całej sekwencji wzrostowej rozpoczętej w czerwcu 2019 prowadzącego śladami Tesli Roadster prosto w kosmos (>1000$).

Podsumowanie: przestań uciekać w kosmos Elonu Musku! I tak cię prędzej czy później dogonimy:

Komentarze

 1. fast_market

  JPMorgan warns that investors in the U.S. money market are facing a grim year ahead, as the supply of investable assets will shrink by about $300 billion while the amount of cash chasing them has almost doubled to $3 trillion. —David E. Rovella 

  1. fast_market

   Tylko idiota działa impulsywnie pod wpływem wszystkiego co przeczyta.

   A swoją drogą jak Twoje shorty, na które naganiasz od jakiegoś czasu? Dużo depozytu już dopłaciłeś? Ile jeszcze masz miejsca do zamknięcia ich przez biuro maklerskie?

   Po Twojej frustracji widać, że Ci zupełnie nie idzie.

   4
 2. Guy Fawkes

  @@

  Gdyby to kogoś interesowało, to w tej chwili nie mam krypto koni i oczekuję pogłębienia korekty (nawet gdyby to nie miał być jeszcze koniec fali). Na początku tej fali miałem trafną koncepcję, z ”tą” korektą w tym miejscu, ale potem trochę się wkręciłem w błędne koncepcje techniczne.:))

  1. Guy Fawkes

   Jest też mowa o zamiarze przekroczenia linii Karmana (100 km), co jest istotne, jak się chce np. budować poważne rakiety balistyczne, czy satelitarne itd.
   Niemcy osiągnęli to w połowie 1944, jakieś 9 lat od początku projektu.

   2014+9 = 2023.

   Budujemy nano satelity, to wypadałoby je też samodzielnie umieszczać, wtedy mamy własny system ”świadomości sytuacyjnej”,oder?

   No i lądujemy w morzu, prawie jak Elon słupnik.:)))))

   1
 3. sumadartson

  sumadartson 26 listopada 2020 o 20:20

  //Jak znam starszaków, to zechcą rozwiązać problem zagrożenia nuklearnego jeszcze za kadencji ich patrona. Nie pozwolą na narastanie napięcia przez kolejne 4 lata z ryzykiem na 8. Ich bezpieczeństwo opiera się wyłącznie na monopolu w regionie. Ciekawe czasy za progiem. Brrrr.//

  Forma wizjonerska dopisuje. Największy fachura od bombek (nie choinkowych) odszedł w zaświaty. Muszę luknąć w przyszłość czy to nie preludium czegoś większego, bo grający czarnymi zapowiadają szybkie ruchy odwetowe. Partia zaczęta od zbicia silnej figury. Powinna zakończyć się fajerwerkami na lądzie i przede wszystkim-wodzie. Jadę po konserwy i ciecierzycę.

  1. wojciech.bialek (Autor
   Wpisu
   )

   Czytuję sobie codziennie dla relaksu defence24.pl i forum militarium.pl i z tego co tam znalazłem rozumiem, że Azerbejdżan w ostatniej karabachskiej wojnie został wsparty przez Turcję i Izrael, które dostarczyły mu drony.

   Przyszło mi do głowy, że ta pomoc została udzielona Azerbejdżanowi w zamian za pewne usługi.

   Jakie?

   15-20 proc. populacji Iranu to właśnie Azerowie…

   3
   1. DrQuality

    1/o ile pamięć mnie nie myli,to jest to kolejny naukowiec zastrzelony przez słuzby Izraela
    2/mam niejasne uczucie,że od czasu odstrzelenia Sulejmaniego słuzby Iranu nie mogą sie pozbierać
    3/z drugiej strony petla wokól Iranu się zaciesnia-Izrael+ZEA+i co najwazniejsze Arabia Saudyjska-spotkanie Netanjahu,Pompeo,Muhammad ibn Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud/kiedyś nauczyłem się czegos takiego Sese Seko Nwanga Wa za Banga Mobutu/-stąd niebezpieczeństwo irracjonalnych działań
    Z Iranem w ogóle jest kłopot-jaka taktykę przyjąć-ostre sankcje prowadzące do kryzysu ekonomicznego-rewolucji czy powrót do rozmów,rozszerzania kontaktów gospodarczych,rozmiękczanie reżimu.Ta druga opcje preferuje Europa-Niemcy i Francuzi maja tam juz całkiem poważne intersesy.Rynek jest smakowity 85 mln ludzi,z czego chyba 60 % poniżej 40 roku zycia.Miałem przyjemnośc być w Iranie 12 dni.Dlaczego przyjemność-ludzie-sympatyczni,otwarci,pomocni.Młodzi nienawidzą mułłow-stopień nienawisci jest taki,że dziwie się,ze reżim jeszcze funkjonuje.Zycie toczy się dwutorowo-z jednej strony czador,meczet,ortodoksja, z drugiej strony zabawa,alkohol,zachodnia muzyka.Nasz kierowca,po przyjeżdzie do interesującego nas/tzn.moją zone i mnie/ miasta opuszczał nas np.na 3 dni,na drugi dzień dzwoniłem do niego „co słychać”-odpowiadał:Boss, leczę kaca”.I wszyscy chcą do Europy.Do sztambucha tolerancyjnym i otwartym moim rodakom-Iran w czasie wojny przyjął kilkadziesiat tysiecy polskich uchodżców-rzadko sie wzruszam,ale popłakalismy sie z żona na cmentarzu ormiańskim w Isfahanie,gdzie jest polska kwatera,kilkanacie grobów Polaków na których widniejąą napisy:ob.Polski zmarł 1944,
    nieznany katolik,Danusia Betlejemska lat 9,Nie widziało swiatła dziennego,Krysia Barska lat 17.W centtrum kwatery pomnik”Polskim Wygnańcom ,Rodacy.

    4
 4. DrQuality

  Znajdujemy się w kluczowym momencie naszej giełdy,a tu cisza.Marnie to wygląda
  WIG20 miesięczny
  W miejscu wskazanym przez strzałkę przez trzy miesiące odbiliśmy się od linii trendowej przebitej w marcu 2020.Proszę zwrócic uwagę na górne knoty miesięcznych świec.
  Pytanie czy
  a/ponownie odbijamy i spadek
  b/odbijamy,spadek ale korekcyjny,wzrastamy i wchodzimy ponownie do kanału,a wtedy podążamy za Shanghai Comp
  c/wzrastamy i z biegu przebijamy
  za a/przemawia silny opór -trzy miesięczne świece
  za a i b /traktujemy je łącznie,prowzrostowo/ przemawiają
  1/miesięczna formacja podwojnego dna
  2/miesieczna formacja objęcia hossy
  To by korelowało z cyklem „miesiączkowym” prowadzacego bloga
  https://drive.google.com/file/d/1YjLIEkgidvppLayS93xfkODlO6hGQ4dK/view

  1. Guy Fawkes

   //Tu nie ma co gadać, tu trzeba lać.//

   Zaprzestań Waszmość wreszcie tej socyjalistyczney miękiszoterii.
   Lud osiągnął już taki poziom głupoty, łajdactwa i sovietyzacji, że z całą pewnością nic mu już nie pomoże, oprócz hatlendło rzecz jasna.

   Pooglądaj sobie Waszmość filmik i się obudź.

   https://twitter.com/JaokJanusz/status/1332357695807090689?s=20

   // I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. I porodziła syna – mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną.//

   Kogo można uczynić człowiekiem słowem, to słowem, kogo przykładem to przykładem, a hołotę to tylko ogniem i mieczem.

   4
   1. Guy Fawkes

    Przeglądam czasami takie różne komentarze ludzkości, jeden jest bardzo trafny:

    //Unia Europejska to bankomat, z którego aby wypłacić 70 zł, musisz wpierw wpłacić 100 zł, a po drodze pocałować Niemca w dupe, żeby podał Ci PIN.//

    7
   2. sumadartson

    Pomsta należy do mnie, mówi Pan. Pisałem że trza oddzielić Kościół od Państwa. Dla ochrony wiernych głównie. Kościół musi być apolityczny. „Oddajcie co cesarskie cesarzowi a co boskie Bogu”.
    Podczas ofiary eucharystii państwo nie jest mi do niczego potrzebne.

    5
    1. Guy Fawkes

     Jak to oddzielić???
     To jest połączony? Czy Waszmości sufit na głowę się nie spadł?

     Do tego, żeby porównać skrzek żaby z ludzkim ”płodem” nie potrzeba żadnej religii, tak jak do obliczenia (skomplikowanej i trudnej co prawda) operacji matematycznej 1+1=2.

     Dlaczego ludzie są tacy złośliwi wobec żab i zmuszają je do prokreacji za wszelką cenę, chcianej czy nie chcianej??:))))

     2
     1. sumadartson

      Mnie sufit na głowę?
      To Waszmość nie widział jak w Częstochowie tak zwany ksiądz podczas liturgii, przed ołtarzem ornat przez łeb zrzuciwszy pytał Jarosława siedzącego na ołtarzu!!!(za poprzednich rządów PISu) jak to z tymi wyborami będzie, czy tylko Waszmość ślepca udaje?
      Ten „sojusz” państwa kościelnego z kościołem politycznym działa na wielką szkodę obydwu a zwłaszcza wiernych i obywateli.
      Naród trzeba jednoczyć w miłości, co jest rolą kościoła.
      A nie za pomocą państwa dzielić i odpychać od Stwórcy

      3
      1. Guy Fawkes

       Ja nie wiem, o czym Waszmość prawisz.
       Nie wiem, co ma wspólnego porównanie skrzeku żabiego i ludziego płodu z jakąkolwiek religią?

       Ja mówię o czysto naturalistycznym, żeby nie powiedzieć materialistycznym, porównaniu fazy rozwoju u różnych gatunków. Nawet bez coraz bardziej kontrowersyjnej ostatnio oceny, który gatunek jest wyższy.

       ………………………………………………………………..

       Ludowa złośliwość i zawiść nie zna granic ostatnio w kwestiach zwierzęcych. Weźmy np. zwierzęta hodowlane. W przyrodzie muszą przeżywać ciężki stres każdej minuty, bo w każdej minucie ich życie jest w niebezpieczeństwie, a żadko jest tak, żeby były najpierw zabite (o uprzednim ogłuszeniu nie ma mowy), zanim zostaną zjedzone. Najczęściej są pożerane na żywo. Z drugiej strony każde zwierze trudzi się nieustannie, żeby zdobyć pożywienie, bo przecież nie może pójść do Carrefoura i sobie kupić. Zimno, deszcz i mróz you know.

       A w hodowli warunki luksusowe, jedzenie, bezpieczeństwo, dobre traktowanie, żadnych stresów, luz blues, jak na wywczasach w Zoppot.

       Dlaczego złośliwi ludzie chcą zwoierzęta pozbawić tego luksusu i wyrzucić je z powrotem w okrutną naturę, gehennę głodu i okrutnej śmierci?

       4
        1. DrQuality

         Panie Fawkes,
         w Krzeszowicach:
         https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26553263,w-12-dni-pluca-czarne-od-smogu.html#s=BoxLoCpImg.
         Pan chciał sie przenieśc do Krzeszowic.Dla dobra tego bloga,proszę,niech Pan tego nie robi.Połaczenie tego co Pan pisze teraz z przypuszczalnym niedotlenieniem mózgu w Krzeszowicach,spowoduje,że Ewangelie wg św.Jana w porówaniu z tym co Pan będzie pisał to będą niewinne czytanki z elementarza.

         7
         1. Guy Fawkes

          Panie Doktorze, dziękuję za troskę, ale już to widziałem.

          Proponuję pójść krok dalej w rozumowaniu i wyobrazić sobie, jak takie płuca wyglądają w Krakowie, a co za tym idzie, jak to tam musi być z tym …. niedotlenieniem mózgu, nawet tak wyjątkowego, jak nie przymierzając doktorski.:))

          4
         1. Guy Fawkes

          W dzisiejszej szkole to się uczy socyjalismu, czyli pozorów ”miłości, akceptacji, zrozumienia”.

          Ja rozumiem że można protestować przeciw rządowi, ***** *** i ***********. Nawet chamsko i wulgarnie. Ale nie pod hasłem swobodnego dzieciobójstwa, come on!

          No chyba że to ma PIS umocnić na pzycji mniejszego zła.

          To jest czysto niemiecka dywersja uderzająca w imponderabilia. Werwolf się obudził i przypomniał sobie o Generalplan Ost i tych całych zasadach praworządności dla podludzi w Generalnym Gubernatorstwie.

          (Jacky Bartosiak jest baaardzo naiwny i oderwany od rzeczywistości)

          Ja na to odpowiadam jednoznacznie: ”Tylko świnie siedzą w kinie”.

          4
 5. sumadartson

  @Guy Fawkes
  Abstra_hując od polityki i wiary, starszaki po początkowej euforii po zbiciu figury, popadły w apatię przed odpowiedzią przeciwnika. Dobrze że Waszmość longkonia rozsiodławszy, na armagedon bezpiecznie oczekuje.

  2
  1. Guy Fawkes

   Rozsiodławszy trochę za wcześnie i równocześnie trochę za późno:))

   No ale i tak z dobrym rezultatem, albowiem gram na dźwigniach różnego stopnia.

   Wolę parę dni od-począć[sic!] i wyczekać odpowiedniego momentu, albowiem inwestycje lewarowane mają swoją specyfikę. Lord Tmoore, któren nie gra na dźwigniach, o ile wiem, wybrał inną postawę. Ja potrzebuję poważnej korekty, a czy się doczekam i czy nie zmienię zdania, to inna sprawa.

   Co do aktywów krypto konnych, uważam, że powinny być najlepszą inwestycją aż do okrągłej (89-tej) rocznicy amerykańskiej hossy hegemonicznej, ew. manewrów RIMPAC, przynajmniej i Waszmościnej uwadze szczerze je polecam (konsultacje w ramach Tajnej Kancelarii Admiralicji stoją otworem[sic!]).

   2
   1. sumadartson

    Podziękowania składając za zaszczyt wstępu do lordowskiej kancelaryi tajnej, chwilowo pozostanę przy ćwiczeniach szybkiego siodłania i rozsiodłowania shortkoni na rodzimym mocno przewartościowanym już w20, oczekując na sygnał trwałego już ich osodłania w liczbie większej niż podczas lutowo-marcowej wyprawy Pod Grunwalda. Dla Waszmości spekulacyi nieustannie ustalam cel 》4 kilo usd / konia. Długoterminowo, rzecz jasna.

    1
     1. sumadartson

      2024/25 to już będzie w Kuznietzu koniec pierwszej fali Elliotta w ramach kolejnej 10 letniej mniejszej hossy w ramach nowej 80 letniej hossy stopnia hipercyklu. Dno 160 miesìęcznego Kitchina w połowie 2022 roku Pod Cedynią i depresją k.walut.

      2
   1. skorpion1

    Całkiem niedawno piał Pan o tym że banków nie należy tykać. A było to pod koniec października. Od tego czasu niektóre z nich porobiły po 60%. Patrz pko bp, alior, ing, mbank. Przypadek. Jak to Szlacta z dziada pradziada skomentuje.

    4
    1. sumadartson

     Niiii. Pisałem tylko że pies uciekł do schroniska na wieść że rozmyślam nad kupnem banków. Teraz wiadomo że Jackie nie zna się na rynku.
     Dawniej miałem papugi obok kompa i były lepszymi doradcami niż pies.

     3
      1. sumadartson

       Chodzi o to że losowo jest średnio 50/50.
       „Uczeni” jednak, trafiając 2 razy i myląc się 8, są w stanie zgarnąć fortunę, natomiast „małpa” raczej wszystko straci. Chodzi o realizację małych strat i akceptację gigantycznych zysków. Takich jak od lutego do Pod Grunwalda

       2
  1. macarek

   Czyli to co wiemy: skrajna lewica i skrajna prawica są narzędziem tej samej siły. Mądra władza utrzymuje kompromis społeczny, głupia prowokuje obie strony do walki wciagajacej szersze grupy.
   Ale dla mnie ten scenariusz jest nierealny. Rosja ma zbyt zniszczoną demografię by kogokolwiek atakowac i okupować. Raczej będzie dążyć do ukierunkowania żywiołów z poludnia na Europę, otwiera wlasnie bazę w Sudanie.

   3
 6. wojciech.bialek (Autor
  Wpisu
  )

  @Guy Fawkes:
  „Lud osiągnął już taki poziom głupoty, łajdactwa i sovietyzacji, że z całą pewnością nic mu już nie pomoże, oprócz hatlendło rzecz jasna.”

  Zastanawiam się, za co Pan tak nienawidzi Polaków.

  11
  1. Guy Fawkes

   Myli Pan dwie rzeczy, opis rzeczywistości, niechby i nieobiektywny, z domniemanym uczuciem.

   Widzę na całym świecie radykalne i szybkie zmiany na gorsze, nie mogę już oglądać ani przez krótki czas jakiejkolwiek telawizji bez obrzydzenia.

   Jest budowany globalny komunizm.
   I nie chodzi mi szczególnie o lud polski, któren jest jeszcze i tak w najlepszej kondycji. Największe wynaturzenie cechuje lud zgromadzony w parlamencie ojropejskim. Tu upadek człowieczeństwa jest katastrofalny. Selekcja turbo negatywna.

   Może Pan nie ma dobrej intuicji, ale ja mam i wiem, że katastrofa tego surrealizmu jest blisko.

   4
   1. Guy Fawkes

    Nie mam jakiegoś sprecyzowanego zdania.

    Moje ogólne wrażenie jest takie, że służby imperialne wykorzystały Golicyna do wewnętrznych rozgrywek, na zasadzie ”oczyszczamy się z agentów Putina”. To był zawsze świetny pretekst.:)))

    1
    1. Guy Fawkes

     Poza tym, nie przesadzajmy z tymi partykularnymi służbami – podwórkowymi drużynami techników – paranoików.

     O służbach wszyscy wiedzą, a o tym, co jest osią historii, czyli o prawdziwych służbach sprawczych, raczej nie.:))

     1
     1. Guy Fawkes

      Innymi słowy, jak się wchodzi w ten świat, to się traci grunt pod nogami. Zawsze jest jakieś kolejne ”drugie dno”. Jedynym pewnym punktem jest hierarchia służbowa, czyli zakon (i rehuła).

      Niektórzy twierdzą, że na ten przykład GRU to jest tajny zakon okultystyczny. Jeśli tak, to jego sprawczość jest poza nim.

      1
 7. tmoore

  https://invst.ly/s-4w7
  Kurs jest powyżej kanału Keltnera, RSI ma jeszcze dystans do wzrostu, chikou span sugeruje trend wzrostowy
  https://invst.ly/s-4×6
  9 go i 10 go został wygenerowany słaby sygnał kupna przy wyjściu z chmury.
  Jest jeszcze margines na kontynuację ruchu wzrostowego, cena nad chmurą. Nawet jednodniowa korekta nie musi przesądzić sprawy. Jeśli mówimy o 2 tygodniach to nie widzę spadków -tych sporych. Ale, że człowiek uczy się całe życie – dopiero się przyuczam, więc proszę się nie sugerować moją opinią

  1. sumadartson

   A mnie życie nauczyło że tak się gra jak nyse pozwala, więc analizy przyszłościowe wig-ów należy robić przez pryzmat usiaków.
   @Guy Fawkes.
   Waszmościne żaby mają wielkie zasługi w przyroście naturalnym ludzkości.
   Mój pierworodny to w znacznej mierze zasługa ich afrodyzjakowego kumkania, które potęguje doznania erotyczne a przy nagłej zamianie w żabi rechot rrruchu-rruchu-rrruchu, nie ma wuja we wsi co by nie wystrzelił. Trzeba je bezwzględnie chronić. Jeziorka wysychają masowo wskutek globalnego ocieplenia

Dodaj komentarz