Wall Street próbuje spadać

Miesiąc temu zacząłem się tu przejmować możliwością pojawienia się na amerykański rynku akcji po zaprzysiężeniu Joe Bidena jakiejś korekty spadkowej. Za cel dla S&P 500 poprzedzający początek korekty uznałem wtedy poziom 3870,1 pkt. W rzeczywiści indeks dotarł tydzień temu aż do 3950,43 pkt. i dopiero z tego poziomu zaczął obiecująco spadać (gdy piszę te słowa indeks jest na poziomie 3826,45 pkt.). Nieznacznie modyfikując koncepcję sprzed miesiąca, za cel obecnego ruchu uznawałbym za prawie 2 tygodnie okolice poziomu 3640 pkt., gdzie niebawem przetną się dwie potencjalne linie wsparcia.

Powered by macrobond.com

Podsumowanie: S&P 500 na wsparciu w okolicach 3640 pkt. za prawie 2 tygodnie?

Komentarze

 1. Wojciech Białek (Autor
  Wpisu
  )

  @sumadartson:
  „Rację się miewa a nie ma. Jedynie Pan WB nigdy się nie myli.

  //widziałem, że mój plan jest dobry i nieco się rozgniewałem, gdy zobaczyłem dzisiejszy silny wzrost WIG-BANKI. Cała nadzieja, że Wall Street spadając niebawem naprostuje ścieżki tego indeksu.//

  Taki tekst popełnił w przeddzień szczytu NYSE. Dlaczego ten człowiek nie jest jeszcze Głównym Analitykiem NBP, to dotychmiast wielka tajemnica Najwyższego”

  Ooo, dziękuje za te jakże miłe – choć równie przesadne – słowa. Ale ja się chyba nie nadaję za bardzo do statecznych państwowych instytucji. Źle znoszę krytykę pod moim adresem, co nie sprzyja miłej atmosferze podczas biurowych nasiadówek:

  https://www.youtube.com/watch?v=LI6rmdRkf78

  12
 2. Popey83

  Proszę również pamiętać o tym jegoMościu
  Dzisiejszy artykuł Gospodarza natknął mnie na sprawdzenie techniczne obu przypadków.
  Wow. Na tygodniowym 1987 i 2004 po prostu wyglądają wskaźnikowo niemal identycznie do obecnego (Sp500).
  Co ciekawe. Zsynchronizowałem czas i wychodzi w obu przypadkach dokładnie 5 tygodni do załamania rynków.
  Więc the date is: 22.02.2021
  Jest to komentarz MacMersona ,który zamieścił na początku stycznia

  8
  1. duch_natury

   Mac-erson działa z umysłu to zobaczył korektę ale duch podróżuje w międzygalaktycznych przestworzach i zobaczył, że to tylko awaria. Rozpatrywałem ten scenariusz pisząc o możliwym przedłużeniu korekty na ten tydzień. I to się realizuje. To jeszcze nie ten właściwy zjazd.

   4
 3. Griot1234

  ZBond yields are back to Feb. 2020 levels and yet the forward multiple has expanded 3 points to 22x…12-month EPS forecasts on the Feb. 2020 forward P/E take you to 3,344 on the S&P 500 (shh…. nobody’s supposed to know). Z przymróżeniem oka……

 4. groowing

  Jutro taki start dolara po rewelacjach ze frajerzy ktorzy uwierzyli w hosse w czasie grabiezy covidiańskiej beda ten dzien wspominac do konca swych marnych dni. Do jutra mieczaki. Ja wygralem, wy przegraliscie.

  2
   1. groowing

    To taki co płynie wylacznie z prądem, jak g-no w rzece. Prawdziwy meżczyna nie je miodu, prawdziwy meżczyna żuje pszczoły. Teraz juz wiesz czy jeszcze nie ? Jutro sie dowiesz, az ci jajka zmiekna z wrazenia…

    2
 5. Max2

  WB

  Nie dałoby się w tym roku jakoś dodać kilku ekstra tygodni pomiędzy marcem a kwietniem? Boję się, że bez tego rynek może się nie wyrobić na zakrętach.

  Czy w ramach Pana koncepcji 2600 na Wig20 nie lepsza by była koncepcja tytułu z zeszłego roku :

  „Do lipca nie ma co liczyć na wzrosty”

  Proszę potraktować ten wpis jako wpis całkowitego laika nieznającego się na cyklach.

    1. Max2

     Jakby P.red który ma program, poszukał gdzie widzę wartość Tesli to byłbym wdzięczny. Jak ktoś by zarobił proszę 10% zysku na konto poniższe. Jak stracił 20% straty. 🙂 … zwróci się po 2 kroć… 🙂
     A jak nie taka karma 🙂

 6. macarek

  @WB
  Panie Wojtku,
  Jeżeli banki mają spadać do końca marca, a potem wig ma spadać od kwietnia do jesieni razem z Nasdaq, to kiedy właściwie te 2600 latem się wydarzy? No chyba, że jednak 2021 decenial pattern to raczej rodzaj prognozy zmyłkowej, która jest jakimś planem B?

  8

Dodaj komentarz