Pora na eksperymenty na dzieciach?

Biorąc po uwagę katastrofalne 100 tysięcy ofiar pandemii COVID-19 w naszym kraju mogłoby się wydawać, że nasz rząd powinien być teraz bardzo ostrożny. Ale właśnie przeczytałem informację, że rząd wydał zgodę na przeprowadzanie na polskich dzieciach klinicznych testów szczepionek na COVID-19:

https://www.thefirstnews.com/article/clinical-trials-for-childrens-covid-19-vaccine-approved-in-poland-21627

Mam nadzieję, że to nie jest prawda (dr. Mengele itd.). Dobrze byłoby, gdyby ktoś to zweryfikował w ministerstwie zdrowia.

P.S. Pan “piotr5” zwrócił mi w komentarzu delikatnie uwagę, że pierwotna wersja tego tekstu, w której Polska była dziś na 3-cim miejscu na świecie pod względem liczby przypisanych COVID-19 zgonów na głowę mieszkańca za Węgrami i Północną Macedonią, może nie do końca odpowiadać prawdzie. Zweryfikowałem te dane tym razem biorąc tygodniową liczbę zgonów. Węgry dalej były na pierwszym miejscu na świecie, a Północna Macedonia na drugim, ale nasz kraj znalazł się 8-ym miejscu za San Marino, Bułgarią, Monako, Urugwajem, Bośnią i Hercegowiną, Północną Macedonią i Węgrami, a przed Paragwajem, Brazylią, Chorwacją i Peru.

Powered by macrobond.com

Podsumowanie: przydałoby się przypilnować, by osoby za to wszystko odpowiedzialne nie prysnęły zagranicę zanim będą mogły być osądzone (komisja sejmowa to minimum).


Komentarze

 1. Smerf-Ciamajda

  @WB, to już było przerabiane “dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie”
  Radzę “nie wylewać dziecka z kąpielą”, lecz potropić kto to świństwo stworzył i po co, bo nawet moja teściowa już mówi ze to jednak samo z nietoperzy na ludzi nie przeszło.

  23
    1. sumadartson

     Jak już wepchniemy Lorda @Guy Fawkesa na Prezydenta, wydłużymy sesję na koniach do 22:02 i wtedy zawsze pójdziesz Waszmość spać ze świadomością że zrobiłeś dobrze. Przynajmniej do czasu gdy “giełdowy ranek, budzi mnie ze snu…”

  1. piotrdln

   Niedzielski podkreślił, że w Polsce „najczęstszą przyczyną zgonu przez COVID-19 jest to, że pacjent za późno trafia do szpitala i jedyną terapię jest leczenie pod respiratorem”

   moze powiedziałby dlaczego pacjent za późno trafia do szpitala ? ,

   bo tak to zrobił taką słowną manipulacje , sugerująca że pacjenci sami sobie winni

   a czy nie dlatego za późno trafiają bo przez telefon każą ludziom siedzieć w domu dopóki ich stan nie jest krytyczny ?

   22
   1. fast_market

    Jeden z profesorów zaproszonych do TV mówił, że amantadyna jest toksyczna i bez klinicznego potwierdzenia jej skuteczności na covid on jej nie poda swoim pacjentom. Dla mnie to oznacza, że lekarz, który to przepisuje po prostu robi eksperyment. Może szczęśliwie skuteczny, a może nie. Ale jednak eksperyment.

    4
    1. piotrdln

     amantadyna jako lek została już dopuszczona, więc przeszła cały cykl badań itd.

     więc gadanie o szkodliwości leku dopuszczonego to jakiś nonsens, natomiast eksperymentalne szczepionki bez badań są ok.

     łykajcie pelikany dalej prawdy objawione od niedzielskiego

     26
     1. fast_market

      Amantadyna to lek skuteczny przede wszystkim w łagodzeniu objawów choroby Parkinsona. Udowodniono również jej korzystne właściwości w leczeniu ludzi zakażonych wirusem grypy typu A. Ale, żeby potwierdzić jej skuteczność na covid potrzebne są badania kliniczne, a nie domysły.
      Nie ma żadnych dowodów na to, że amantadyna działa, jak również nie ma dowodów, że nie działa. Amantadyna to lek silnie działający również na układ nerwowy i może dawać poważne objawy niepożądane lub nawet zgon.

      12
  1. tinley

   Ha ha ha… PLN się ma umocnić? Zwłaszcza jak zaczną w US zacznie zacieśnianie, rentowności spadać (tradycyjnie rynek stopy FED wyceni wczesniej wiec jak ju stopy będą podnosić to rentownosci beda już w zaawansowanej fazie wzrostu) a ECB pozostanie bezczynny drukując Eurasy i prasując rentowności na ujemnej stopie. To ci sie dopiero PLN zacznie umacniać :-). Kapitał zacznie przepływać do USA mimo że FED też nie chce mocnego dolara.
   Do tego weź jeszcze NBP. Ci ludzie nie chcą mocnego PLN-a. jak widać gotowi są na 5 inflacji najwyraźniej bez ruszania stóp. przynajmniej Glapa, Łon, Ancyparowicz, żyżynski i Kochalski. przecież dwa dni temu Ancyparowicz stwierdziła ze wyższe stopy podniosa inflację. Kto takie farmazony rozsiewa po świecie? No Erdogan rozsiewa. niech się RPP bawi dalej w opowiadanie głupot i zaklinanie rzeczywistości a skończymy z dolarem po 4.2 ze wszystkimi tego konsekwencjami dla inflacji, ale jak wiemy tej bandy inflacja praktycznie w ogóle nie obchodzi mimo rozpędzonych płac, popytu (ten zaraz ruszy), miliardów z UE na inwestycje, zakłócen podażowych i wzrostu płacy minimalnej.
   Gdybym był bogaty to założylbym się co powie Glapa na kolejnej konfie. W skrócie: Ta inflacja to nie moja sprawka, zaraz minie i nie ma co stóp podnosić. otóż nie minie panie Glapa. Czerwiec lipiec 5% i dalej ruszy popyt, dolar prawdopodobnie jeszcze w górę więc i paliwa. Przecież Ukraińcy wyjechali to tu będzie zaraz cena pracy w dwucyfrowym procencie. Nadrukowali pieniadza to jest inflacja. Tym razem trafił bezpośrednio do ludzi a nie do banków na kredyty. To nie rocket science.
   Jak CPI dobije zaraz do 5% to jeszcze Glapa powie że to za późno na podwyżki bo zaraz zacznie spadać. Tak tak… przypomnę że analitycy średnioroczną inflację na 2021 szacowali na 2.7%. Będzie około 4.

   11
    1. tinley

     Słaby dolar to niekoniecznie mocniejszy złoty. Szczególnie przy tej RPP. Gdyby polska polityka pienięzna była samolotem to ten samolot miałby poluzowane nawet nity w poszyciu. Glapa prowadzi ultraluźną politykę na granicy złamania ustawy o NBP. I niech nikt zaraz nie wyjeżdża z FED-em czy BOJ albo EBC bo to banki drukujące walutę o innym ciężarze niz polski zloty.

     6
 2. piotr5

  Panie Wojtku
  Daleki jestem od obrony tego rządu, ale wydaje mi się, że sugerowanie, że generalnie mamy 3 miejsce w smiertelnosci i wstawianie wykresu z ostatnich dni jest nie w porządku.
  Przecież dobrze pan wie że są różne fazy w różnych krajach. Należy podsumować te dane za jakiś czas. W tej chwili jesteśmy wysoko w smiertelnosci covidowej ale brakuje nam sporo do 3 miejsca. Ale idziemy w górę.
  Myślę, że jesli chodzi o zgony ponadmiarowe to może mieć pan rację z 3 miejscem. Proszę o większą precyzję, to że druga strona łze bez umiaru nie jest wytłumaczeniem.
  Jeśli chodzi o odpowiedzialność to pełna zgoda.

  6
 3. piotr5

  Na 1M pop
  UK 1877
  Brazylia 1877
  Wlochy 2001
  Polska 1785
  Peru 1832
  Czechy 2729
  Belgia 2079
  Wegry2857
  Bułgaria 2370
  Slowacja 2139
  Slowenia 2044
  Bośnia 2620
  Macedonis 2330
  Czarnogora 2380
  Talie grubsze wyniki.
  Z tym że trzeba poczekać bo u nas nadal mocno rośnie.

  2
  1. piotr5

   Oczywiście kraje zachodnie mają wskaźnik zgonów na ilość chorujących 5 – 7 razy mniejszy jesienią i zimą w stosunku do wiosny 2020. Była inna struktura wiekowa no i wyciągnęli wnioski i radzili sobie znacznie lepiej.
   U nas niestety wygląda to strasznie. Zero nauki i wykorzystania darowanego czasu. Za to ktoś powinien siedzieć.

   9
 4. sumadartson

  Ja właśnie sprawdziłem dzisiejsze dane. Mamy więcej ofiar zarazy niż wszystkoe kraje europy o wyższym niż my wskażniku umieralności razem wzięte.
  Służba zdrowia pod nowym ministrem zupełnie sobie nie radzi. Zgroza.

  4
  1. sumadartson

   Ups w międzyczasie Italia, która we wskaźniku śmiertelności wyprzedza nas o dwa miejsca dorzuciła swoje 260 ofiar, co nie zmienia faktu że mamy dziś więcej zmarłych niż 12 krain o najwyższym wskażniku umieralności covidowej razem wziętych. A Italia która była symbolem nieporadności wyprzedza nas zaledwie o dwa miejsca.
   Żółta kartka dla ministerstwa a niebawem czerwona jeśli nie wezmą się do roboty zamiast ględzić o naszych sukcesach na polu pandemii

   5
  1. resss

   brakuje w analizie informacji kogo Pana zdaniem należy ukarac, oczywiście bez sadu oraz których granic pilnować aby nie uciekl 😉

   a serio juz, szczepiąc dorosłych otwieramy droge dla mutacji ktore beda atakować dzieci. tylko tyle i az tyle

   3
 5. rivsay

  Z życia, bo teraz usłyszałem tę smutną historię

  Pan Sylwek to był majster mojej teściowej, robił remonty, kafelki itp.
  Jakiś czas temu gwałtownie źle się poczuł, duszności, oddech, ogólnie całe ciało. Na teleporadach doszli po diagnozie, że to chyba zapalenie płuc. Jak już było z nim bardzo źle, przyjechała karetka. W szpitalu okazało się, że człowiek DWA TYGODNIE wcześniej przeszedł zawał serca. Pomoc w szpitalu to już było za późno i zmarł nieborak.

  Ogólnie na sali było czterech ludzi z covidem. Jego testy były pozytywne, później negatywne, w karcie zgonu nie ma informacji o covid, ale zakazali otwierać trumnę.

  Ja nie potrafię odpowiedzieć jak w takim przypadku określić śmierć Pana Sylwka. Przez Covid czy nie, pośrednio czy bezpośrednio. Ale to jest właśnie ta cholerna składowa na słupku na wykresie wyżej

  13
 6. piotrdln

  czy jest jeszcze jakiś kraj (oprócz Polski) który w imie walki z kowidem dał lekarzom 100% podwyżki po czym zamknął służbe zdrowia dla ludzi ?

  dzięki czemu większosć światka medycznego siedzi cicho i liczy kase z nic nie robienia i modli sie aby plandemia trwała jak najdłużej

  23
   1. piotrdln

    wg mnie pleciesz głupoty albo jestes medykiem i nieudolnie probujesz to zdementowac

    https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/dodatkowe-wynagrodzenie-dla-medykow-jak-i-kiedy-bedzie-wyplacane,7863.html

    Minister Zdrowia, poleceniem z 1 listopada 2020 roku, zobowiązał Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do przyznania dodatkowego wynagrodzenia za pracę w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19 nowym grupom personelu medycznego. W poleceniu zapisano także podwyżkę dodatku o 100%.

    5
      1. piotrdln

       zapewne obecni przy korycie są pewni że ludobójstwo na Polakach nie skończy sie trybunałem i odwieszeniem kary smierci, ale nie powinni być pewni że w którymś momencie ponad 30 mln Polaków (a może tylko 15 mln jak zaplanowano jakiś czas temu) które przeżyją ten holocaust XXI w. postanowi wziąść rewanż i samowolnie wymierzy im kare , no chyba że do tego czasu ewakuuja sie na tereny swoich mocodawców

       10
        1. piotr5

         To się nazywa niczym nieuzasadniony optymizm.
         Ludzie głosujący na władzunie pytani o Szumowskiego mowia, ze pamietaja go.
         Podkrazone oczy, tak ciezko pracowal, no zloty czlowiek.
         A o kasie, przetargach nie slyszeli.

         9
         1. piotr5

          Wstawilem tu wypowiedzi z hotelu paradise, programu promujacego glupote.
          Wlasnie po to zeby kazdy mogl zdac sobie sprawe jak ciezko jest o optymizm.
          To tylko sie dowiedzialem z 2 wpisow, ze szkoda mojego, nawet tak malego, wysilku.

          7
    1. piotr5

     napisales dal lekarzom, to jest klamstwo. tak samo jest to uprawnione jak powiedzenie ze lekarze zarobili tyle co szumowski, bo on zarobil .
     te podwyzke dostala garstka, ktora pracuje akurat. ci co nic nie robia(teleporady) nie dostali. im powinno sie zabrac i to jest problem.

     3
 7. piotrdln

  jeszcze odnosnie amantadyny , jako lek została już dopuszczona, więc przeszła cały cykl badań itd. (w przeciwienstwie do eksperymentu medycznego pt. szczepionki mrna)

  więc gadanie o tym że trzeba zrobić jakieś badania to jest nonsens,

  to jakby odkryto że aspiryna leczy raka i wstrzymano jej podawanie chorym na raka bo trzeba zrobić badania …

  10
   1. piotrdln

    żadną zbrodnią, bo w dopuszczonym leku efekty uboczne są znane i wiemy ile wystepuje efektów ubocznych nawet u zdrowych ludzi

    jak czytales kiedys jakąś ulotke leku to wiesz że tam jest napisane w jakim procencie jakie skutki uboczne wystepuja i nie trzeba żadnych dodatkowych badań bo to było przebadane już lata temu skoro lek jest dopuszczony

    no chyba ze jestes ignorantem co nie czyta nigdy ulotek leków i łyka wszystko co lekarz przepisał, bo tak robi sporo osób a potem jest zdziwiona skutkami ubocznymi

    jeśli widzimy ze pomaga a przebadane skutki uboczne są znikome to można po prostu podawać chorym, nawet jak wszystkim nie pomoze ale powiedzmy 90% a skutki uboczne wywoluje np u 1 %

    4
 8. macarek

  Amantadyna uratowała moją koleżankę- po tygodniu covida dostała duszności. Wzięła lek i przeszło jak ręką odjął i co najważniejsze żadnych powikłań po covidzie. Za to sąsiedzi chorowali w tym samym czasie i nie stosowali amantadyny i mają problemy.
  Nie ufam tej całej bandzie w sprawie leków i lockdownow ( np. Zamkniętych hoteli czy siłowni, a reszta dziala).
  Natomiast się zaszczepię.

  6
  1. piotr5

   Heurystyka reprezentatywności. Poczekaj chwile na wyniki badań.
   A wypisywanie, ze lek jest zarejestrowany to jakieś horrendum.
   Chemia rożna na nowotwory tez jest zarejestrowana, może wypróbować na przeziębnie?
   Żadna z firm produkującą amantadyny nie chciała zrobić rejestracji na covid, bo nie będą wyrzucać pieniędzy w błoto.
   W interesie tych firm leżało żeby ministerstwo tez nie robiło badan. Teraz sprzedają wszystko co wyprodukują. a jak pojawia się badania, ze ten dość toksyczny lek nie działa to będą musieli nadwyżki utylizować. A produkcja idzie pełną para. W branży wszyscy im zazdroszczą, ze za frajer tyle zarobili.

   9
    1. piotrdln

     a jeszcze lepiej sie zarobi n a szczepionkach dla 38 mln ludzi niz na leku dla tysiecy ludzi

     potem mozna zreszta opchnac dodatkowe leki co beda maskowac efekty uboczne tych szczepionek

     po prostu produkuja sobie masowo klientów

     7
 9. piotr5

  No prosze juz nawet pis się dowiedział, ze w Polsce wiek emerytalny jest za niski. teraz kombinuja jak tu zrobic zeby podnieść ale tak zeby niby nie podniesc.
  Wpierw spierd.. a teraz dumają jak to naprawić.

  16
  1. Smerf-Ciamajda

   zawsze gardziłem pasożytami biorącymi wyłudzone renty.
   Pamiętam środek lat 90-tych. W sklepie spożywczym w miejscowości skąd pochodzę zawsze były podejmowane plotki dotyczące mieszkańców. W sprawie ‘załatwianych’ rent dyskutowało się nie o tych co już maja (bo większość już miała), tylko o tych co jeszcze nie maja.
   “Tyn jeszcze ni mo” – to była taka trochę sensacja. Taka była skala tej patologii – osoby po czterdziestce były na symulowanych rentach, bo po co pracować za psi grosz jak lekarz dal za łapówkę rentę.
   Takie fundamenty zafundował nam guru transformacji dr. B., do dziś ciągnie nas ten ciężar na dno.

   13
 10. podczaszy1

  W tym tygodniu wig-20 podjął próbę przebicia linii trendu spadkowego rysowanej od 2650 pkt. Próba -jak na razie- okazała się nieudolna tzn. zamknięcie sesji wypadło poniżej linii trendu.

  A tu mój wpis z 11.01.2021 o 18:46

  Dzisiaj na wig-20 dotarliśmy do linii trendu spadkowego rysowanego po szczytach 2650, 2415, 2363 pkt.
  Osobiście nie wyciagam z tego żadnych wniosków i piszę o tym tylko dlatego, że taki fakt zaistniał.

  Jak widać była to trafna prognoza. :)))

  3
 11. podczaszy1

  Do gościa , który pytał sie mnie o to czy widziałem bilans , a potem czy to tak trudno zrozumieć.

  Dopóki nie pojmiesz,że to kredyt tworzy depozyt, a nie odwrotnie to żadnego bilansu banku nie zrozumiesz choćbys go ogladał godzinami.
  I nie zawracaj ludziom głowy takimi bzdurkami jakie wypisujesz.

  3
 12. Wojciech Białek (Autor
  Wpisu
  )

  @Guy Fawkes:
  “Konsternacja nastała, albowiem Pan Wojtek ujawnił swoje pochodzenie wareskie. Dlatego tak usilnie zaprzecza swojej sympatii dla Rusów.:)))

  //Geographically I-Z63 is believed to have arisen in or near what is now Denmark.//”

  Zerkam cały czas jednym okiem na tych różnych Świętopełków:

  https://www.salon24.pl/u/polskawikingow/1129450,kto-zalozyl-polske-polemika-kryda-urbanczyk

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99tope%C5%82k

  1. Guy Fawkes

   Panie Wojtku, niech się Pan nie daje wodzić za nos propagandzie. Skoro mijamy kolejny kamień milowy na drodze włączenia do Rzeszy, to odbywa się też proces przeinaczania historii w kierynku germeńskiego genesisu, to przecież oczywiste.

   //Po wyizolowaniu DNA z kości księcia Janusza badacze ustalili, iż w jego chromosomie Y zawarty jest zbiór cech typowych dla populacji germańskiej i celtyckiej (haplogrupa 1Rb).//

   Widzi Pan? Na pierwszym miejscu ”cechy typowe dla populacji GERMAŃSKIEJ”. Zaraz pojawią się teorię o Goralenvolk, czyli potomkach niemieckich Markomanów (nasi górale – natkomani?).
   Nawet już się to pojawia.

   G. prawda, 1Rb to haplogrupa celtycka!

   W tym tekście teoria Urbańczyka jest podle wykorzystana do utorowania drogi dla genesisu germańskiego. Urbańczyk ma dobrą intuicję, ale źle ją pożytkuje.

   …………………………………………………………………………………………

   Moja teoria jest najbardziej trafna.
   Szlachetna i autentyczna Polska ma podłoże celtyckie.

   To podłoże opiera się na dawnej uznanej celtyckiej gospodarczej sieci handlu, rzemiosła i rolnictwa. Handel najcenniejszymi surowcami, jego organizacja i obrona, przez wieki, przez Bramę Morawską. To nie były jakieś przypadkowe incydenty, tylko wieki trwająca zakorzeniona organizacja.

   Trzeba to rozumieć analogicznie do kartagińskiego Uroborosa, któren wije się po tych samych szlakach i terytoriach przez liczne wieki, i nie przeszkadza mu w tem nawet tranzycja etniczna kartaginazi w ashkenazi.

   Niech Pan popatrzy na mapę, jeden obraz wart 1000 słów.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Państwo_Samona#/media/Plik:Państwo_Samona.png
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Państwo_wielkomorawskie#/media/Plik:Great_Moravia.svg

   Państwo Samona i Państwo Wielkomorawskie oparte były na organizacyjnej kanwie celtyckiej.

   Kim był Samon i jak nietutejszy kupic z daleka mógł zostać wybrany wodzem wojów słowiańskiech???

   //Celtyckie imię Samo[1] (padające m.in. w Kronice Fredegara) wskazuje na celtyckie pochodzenie władcy, jednak był on prawdopodobnie Galloromaninem, tzn. zromanizowanym Celtem, pochodzącym z okolic miasta Sens[2]. Z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć frankijskie pochodzenie Samona[3]. Był on natomiast poddanym państwa frankijskiego (Chlotara II) – prawdopodobnie kupcem[2]. Najprawdopodobniej nie był chrześcijaninem, na co wskazuje jego przyszły, pogański, styl życia.//

   To jest nie do pomyślenia, bez starej i funkcjonującej celtyckiej organizacji gospodarczej morawskich elit.

   Mojmir i Świętopełk nie uciekli z Moraw do Wielkopolski, żeby fantastycznie rządzić jakimiś Słowianami, ale udali się pod opiekę do istniejącej pokrewnej struktury władzy opartej o tą samą kanwę etniczno-gospodarczą.

   I przynieśli z sobą know how dużej polityki, jeszcze od Samona – którego byli potomkami zapewne. Dlatego Polska powstała właśnie tam.

   A kim był pierwszy polski kronikarz, który nauczył nas patriotyzmu, przecież nie Germańcem, tylko Celtem. Gall Anonim:)))

   …………………………………………………………………………………………

   W szlachetnej polskości mogą się mieścić różne pierwiastki, ale pierwiastek celtycki jest rudymentarny i arcypolski.

   …………………………………………………………………………………………

   Gdyby Piastowie byli krwi germańskiej, Polska nigdy by nie powstała, co najwyżej jakaś marchia wschodnia.

   2
 13. macarek

  @GF
  Chyba się zbytnio przejmujesz Niemcami. Ich kultura jest nie przyswajalna i w końcu zniknie. Germanie po zajęciu zachodniej części imperium rzymskiego ulegli kulturze rzymsko celtyckiej, udało im się tylko w Brytanii. Słowianie za to utrzymali swoją kulturę wszędzie (nawet szczątkowo na Łużycach )i dopóki nie wymrą nie ma żadnej realnej groźby.

  1. Guy Fawkes

   Nie powiedziałbym, że udało im się w Brytanii, w Brytanii przestali być Niemcami. Ciężar niemiecki przytłoczył Brytanię, ale to co specyficzne, wartościowe i życodajne, jest celtyckie.

   1. macarek

    Ale ciekawe jest, że Celtowie sami ich zaprosili do obrony przed innymi Celtami i Piktami i gdy przyjechało ich zbyt wielu, to brakło na zapłatę za usługi, więc sami sobie zwindykowali. To nauczka by nie liczyć tylko na siły wojskowe Anglosasów, bo kiedyś możemy być w tej samej sytuacji.

   2. Guy Fawkes

    //Celtowie sami ich zaprosili do obrony przed innymi Celtami i Piktami…//

    Moja intuicja mówi mi, że była w tym czynna zatajona ręka kartagińska. Wpływy kartagińskie na Wyspach Cynowych są utrwalone odwiecznie, po szlakach zewnętrzych, atlantyckich, ekskluzywnych, poza kontrolą mocarstw śródziemnomorskich.

 14. podczaszy1

  Strasznie Szanownego Pana przepraszam,że mój wpis nie spełnił Pana oczekiwań. Jednocześnie proszę o pokazanie mi jak powinien wyglądać wpis prawdziwego znawcy rynków tj.Szanownego Pana. Rozumiem,że już Pan zaczął udzielać mi lekcji tą informacją o godzinie zakończenia sesji giełdowej. Proszę może zacytować jakieś Pana wcześniejsze wpisy, bo oczywiście przepraszam,ale jakoś ich nie zapamietałem.

 15. Guy Fawkes

  @Macarek

  //… Słowianie za to utrzymali swoją kulturę wszędzie (nawet szczątkowo na Łużycach )….//

  No nieee wiem, Słowianie na północ od Łużyc niczego nie zachowali.

  //Ślady osadnictwa na terenie Łużyc pozostawiły plemiona celtyckie. Zastąpiły je plemiona wschodniogermańskie, a tych miejsce, w efekcie wędrówki ludów, zajęły plemiona słowiańskie określane mianem Słowian połabskich……. W latach 623–658 Łużyce wchodziły w skład państwa Samona – najstarszego znanego współcześnie tworu państwowego Słowian zachodnich………. W IX wieku wchodziły w skład Państwa Wielkomorawskiego. Stan ten utrzymywał się do 907 roku. //

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Łużyce

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Celtowie#/media/Plik:Celts_in_Europe.png

  Jakie ziemie przyłączał Bolesław Chrobry? Ziemie o podkładzie celtyckim.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bolesław_I_Chrobry#/media/Plik:Polska_992_-_1025.png

  Słowian o podkładzie celtyckim trudno ujarzmić.

  1
   1. sumadartson

    Nie tylko PRL fałszował historię Słowian. Gdy zestawiam PIERWSZĄ emocjonalną relację dziennikarza o tupolewie lecącym skrzydłem w dół z coraz nowszymi faktami o remontowaniu tupolewa przez wybuchowców z gru, to naiejscu młodej lekarki na rubieży (i nie tylko) strzelił bym sobie w łeb.

    3
  1. macarek

   Północni ściągnęli na siebie zło bo walczyli z Piastami jako sojusznik Sasów, za co oni im podziękowali skazaniem na banicję. To był pomysł Alberta Niedźwiedzia by rugować kawałkami i osadzać Flandrów.
   Ale jakie to ma teraz znaczenie?
   Piastowie Śląscy w ciągu 13 wieku ściągnęli z Zachodu 8 razy tyle osiedleńców niż lokalsów doprowadzając do całkowitego zniemczenia tej ziemi w imię zysków z podatków. Późniejszy zabór Luksemburczyka był już zatwierdzeniem woli większości.

  1. duch_natury

   Smerfie to będzie upierdliwe rozprowadzanie do jesieni. Po drodze w maju zejście Sp500 do 4000 (zamknięcie luki Neidka – 4ka w impulsie od 4.03) Najprawdopodobniej dopiero w czerwcu większa korekta 10-12% będąca dużą 4-ką w impulsie od 03.2020. Potem mało dynamiczna i upierdliwa 5-tka do jesieni i dopiero się zacznie właściwa bessa. To mój preferowany scenariusz od dłuższego czasu. Z cyklami się nie walczy 😉

   2
 16. wider_swider

  Smerf-Ciamajda, jak teściowa weszła w krypto to pewnie ma też strategie wyjścia. Kto wie, może faktycznie będzie 300k. Ja piszę jedynie o swoich ruchach, więc nie ma się co sugerować.

  1. duch_natury

   “Ciekawe, kiedy ten kretynizm się skończy?”
   Jak odpowiednia liczba osób się przebudzi. Ale jak przekręt jest wyjątkowo duży i na wszelakich polach to percepcja ludzi nie pozwala im w niego uwierzyć. Więc łatwo nie będzie 😉

   3
   1. Guy Fawkes

    Moim zdanie przekręt jest jednak za duży, żeby przeszedł.
    Powtarzam na gumnie od wielu miesięcy, żeby nie oglądać telawizji i chyba to współgra z nastrojami wielu ludzi, skoro zaprzestają niebieskopoświatowego pałowania.:))

    1
 17. bartek

  @WB

  “Podsumowanie: przydałoby się przypilnować, by osoby za to wszystko odpowiedzialne nie prysnęły zagranicę zanim będą mogły być osądzone (komisja sejmowa to minimum).”

  Wydaje mi sie ze nalezy sie wiecej empatii osobom u steru odpowiedzialnym za ochrone zdrowia

  poprzednik obecnego ministra zdrowia zdezerterowal w aurze skanadlu (szumo-gate)
  To bardziej praca misyjna tych ludzi, nie wspominajac ze w prywatnym sekotrze by zarobili wiecej.
  polska jako panstwo to dno, i trzeba z tym zyc. Winne jest spoleczenstwo ze takie “elity” wybiera. Moj dziadek mial pecha zyc w polsce prl ja mam pecha w polsce pis (choc za tuska patologia byla pod koniec porównywalna). Jako pociszenie mozna tylko stwierdzic ze jak doczegookolwiek czlowiek dojdzie to jest mega sukces pomimo patolom i socjopatom u wladzy .
  MAm nadzieje ze za ten wpis wladcy u koryta mnie nie aresztuja ;b

  1
  1. sumadartson

   Niczego nie da się w tym kraju porównać z tamtą popslaną patologią. A na tych u koryta można bez obaw pisioczyć do woli. Nie takie rzeczy poko wrzeszczało i włos z głowy nikomu nie zleciał.

   18
    1. sumadartson

     To fakt. Jeszcze nikt nie obdarował publicznie bachorów, emerytów i kucharzy za nic nie robienie takimi publicznymi pieniędzmi.
     Drzewiej tylko elyty zgarniały miliardy za przewożenie VATowskich faktur przez granicę. Najlepiej popslańcy płacili za eksport ropy i smartfonów. No ale jednak znacznie mniej niż obecnie bachorom, emerytom i kucharzom

     11
    1. bartek

     ta, ciekawy tytuł:
     “Szczepan Wójcik: wszyscy wspierają swych przedsiębiorców; Polska ich niszczy.”

     pytanie co to jest polska, te pare łepków partyjnych pod przewodnictwem 70letniego socjopaty?

     jakie spoleczenstwo -> takie elity – >takie instytucje

     ten kraj jest na niskim poziome rozwoju cywilizacyjnego, i mowie o ludziach a nie infrastrukturze

     10
     1. Guy Fawkes

      Bartek, nie rób polityki (partyjnej) z politycznych uwarunkować dyktatury peryferyjnej, po niemiecku, Nebenlandu. Na wyższym piętrze jest jeszcze kartagiński podstolik Intermarium itd.

      Mówię, przeciw władzy demokratycznej należy się buntować zawsze, tylko mądrze, skrupulatnie rozróżniając mniejsze i większe zła.

      1
      1. Guy Fawkes

       Trzeba robić tak, jak mówi ten gość w Bentleyu, nie zbawiać świata, nie obalać rządów, nie łudzić się głupotami, ale uparcie walczyć o swoje i nie dawać sobie w kaszę dmuchać, oraz uświadamiać bliźnich i nie dawać się przeciwstawiać jedni drugim.

       3
 18. sumadartson

  Rzeczywistość nie jest z gumy.
  Mój nos też nie z gumy. Jak ktoś chce chodować futerkowce czy 500 sztuk bydła (że o trzodzie chlewnej nie wspomnę), to powinien mieć świadomość że w promieniu 3 do 5 kilometrów od przedsięwzięcia żaden człek nie ma prawa do życia. Ani innej działalności gospofarczej, nawet takiej która da nie 4 a 44 miliardy euro wpływów rocznie z eksportu. Przy założeniu że pogoda jest bezwietrzna. 4 miliardy to FED wrzuca do obiegu co drugi dzień i nikt z tego powodu nie musi porzucać dorobku całego życia w celu ucieczki przed smrodem nie do wytrzymamia.
  Pan “rolnik” buja się po Azji a tam Ukraińcy rzygają ze smrodu po kątach za marny grosz

  3
  1. sumadartson

   Wcześniej czy później Milordzie każdy kmiot, który teraz pomiata i opluwa pewnego polityka, zrozumie że to hańba, niewarta zwiększenia ubeckiej emerytury czy zarobienia kilku zdrajczych srebrników.
   Na przykładzie odpowiedz sobie Waszmość czy od losu kilkudziesięciu polskich rodzin ważniejsze są wpływy kilku(dziesięciu) tysięcy euro rocznie z przemysłowej produkcji futrzaków.

   3
  1. duch_natury

   @datik
   No srebro raczej tak, ze złotkiem to bym jeczcze pooglądał brakuje mi tam fejkowego zejścia pod linię trendu jak to było dwukrotnie w przeszłości. Uważam, że srebro będzie mocniejsze niż złoto.

   1

Dodaj komentarz