Komentarze

 1. PPP

  FUTURE…..

  Jest rok 2023 – Niedzielski zapowiada 17-nastą falę wirusa.
  Opracowano najnowsze stałe testery na covid 23 doodbytnicze wyjmowane jedynie na czas defekacji (srania).
  Cezary Pazura razem ze Śmiszkiem i Biedroniem wspólnymi twarzami akcji – „się nie buntuję – tęczowo instaluję”.
  Do każdego testu firma Durex dołącza gratisowy żel! Koncerny na froncie walki z covid. Dziękujemy!
  Firmy Kulczyka pracują na pełnych obrotach – wprowadzono nakaz noszenia trzech maseczek na raz oraz specjalnych pieluch pochłaniających metan – niezwykle groźny gaz cieplarniany.
  Oporni którzy nie chcą korzystać z powyższych dobrodziejstw karani są przez specjalne bojówki powołane w drodze rozporządzenia żydowskiej ciotki Morawitza. Specjalne trójki stoją za rogami budynków i losowo wybranym osobom każą zdejmować spodnie w celu kontroli pochłaniaczy metanu.
  Trybunał Konstytucyjny uznał że w czasach pandemii takie formy stanowienia prawa (poprzez edykt ciotki) są całkowicie dopuszczalne.
  Wszystkie inne choroby poza różnymi wersjami covid są w świetle przepisów prawa nielegalne.
  Musk rozbija właśnie 74-tą rakietę. Greta Hałderju-Thunberg ogłosiła że wybiera się na Marsa żaglowcem aby nie ciągnąć za sobą śladu węglowego. Pierwszy etap na orbitę ma zamiar pokonać kajakiem.
  Handel dopuszczalny jest jedynie w sieciach zagranicznych koncernów – według badań amerykańskich wirusologów tylko w takich sklepach ulega dezaktywacji.

  34
  1. kazun

   Skończony debilu, widzę że czujesz nieodpartą chęć rzygania dookoła tym gównem, które produkuje twój chory mózg. Gospodarz już się poddał i oddał bloga w ręce wszelkich świrów, antyszczepionkowców, płaskoziemców. Chyba nie tak Pan to sobie wyobrażał panie Wojciechu

   31
 2. Primipilus

  …były senator PIS..- kazun twoja prowokacja się nie udała. Chciałeś wskazać, że to senator PIS. On dawno został z PIS wyrzucony.
  Te filmiki pokazują prawdę. Jest dalszy ciąg – te dziewczyny zostaną oskarżone o zakłócenie miru domowego i grozi im kara więzienia.
  Znam szpital w mojej okolicy w którym jest tak samo jak na tym filmie z Kwidzynia. Tylko tu są ochroniarze przy wejściu i zamki magnetyczne do dalszej części szpitala. Nikt nie wejdzie. A w środku szpitala pustki, personel bez maseczek w swoich pomieszczeniach, jak wychodzą na korytarze to w maseczkach.
  ….oddał bloga w ręce wszelkich świrów,… – Nie prawda. Tzw. świry to my wolni ludzie, myślący. Patrzący na to wszystko krytycznie. Ty albo jesteś kompletnym zagubionym człowiekiem albo działasz na zlecenie tych co nam to wszystko przygotowali.

  20
   1. Primipilus

    …rivsay… – 200 ml + kanapki z cebulą. Tylko nic nie znaczy te 200 ml. Nadal myślę logicznie.

    W kabarecie pytali kandydata na europosła.
    – pije pan?
    – a co ja tam piję, pół litra do obiadu, przecież to nic – odpowiedział kandydat.

    1
  1. kazun

   Jeszcze raz do ciebie debilu PPP, ty gnomie z dupą między uszami. Chyba chowałeś się w jednym cygańskim taborze z Edzią Górniak. Tamta widziała w swojej cygańskiej, nie skażonej edukacją główce, manekiny na szpitalnych korytarzach, a ty debilu twórczo rozwijasz temat. Mam pretensje do pana Wojtka, że pozwala sobie robić ściek z jakby nie było wartościowego bloga, kto to będzie w końcu traktować poważnie.
   Ludzie codziennie setkami zdychają w męczarniach, w każdym dniu tygodnia spada sześć TU154 spod Smoleńska. Spojrzałem wczoraj koło 18 byliśmy na pierwszym miejscu spośród 200 krajów świata pod względem dziennej liczby ofiar, pewnie w nocy wyprzedziły nas ze 3 tuzy cywilizacji trzeciego świata typu Brazylia czy Meksyk. A ten debil jeden z drugim będzie po raz kolejny błyszczał czipami w szczepionkach i szpitalami widmo jako atrapami wybudowanymi przez światowy spisek

   18
 3. Primipilus

  Wracając do giełdy.
  Ktoś tu pisał, że będzie 4200 na S&P 500. Zgadzałem się z tym. WIG20 ponad 2100. może 2120 a może 2160.
  To jest to samo jak z Covid. Oszukują was i manipulują. Mało kto dawał szansę S&P500 ponad 4000.
  A teraz właśnie to się dzieje.
  W życiu i na giełdzie trzeba myśleć samodzielnie. Nie poddawać się manipulacji.

  4
 4. PPP

  Dla przypomnienia i do zudzenia sie tlumaczy takim ograniczonym telewizyjnym ograniczonym tempakom ze: PLASKA ZIEMIA to wymysł służb, wpuszczony w obieg i laczony z niewygodna prawda aby osmieszac tych co ją głosza. Ale tobie nie pomoze juz nawet 5 dawka tzw szczepionki, bez niej jestes juz ludzkim exkrementem…. na szczescie za rok dwa takich jak ty juz nie bedzie.

  4
  1. amil

   @PPP

   Nazywanie kogokolwiek w ten sposób a już szczególnie przed świętami jest niegodne „inwestora”.
   Chyba w tym kraju można mieć jeszcze odmienne zdanie choćby z pozoru nawet nielogiczne.
   Masz inne zdanie, przedstawiaj, argumentuj, tłumacz SPOKOJNIE….

   7
   1. Bakier

    @red.007 pozwól, że skorzystam i dopytam Cię o Twoje projekcje jak już tu jesteś :), w zależności od wariantu, o których ostatnio pisałeś. Skoro będzie wiadomo już czy ostatni spadek to było ABC, czy też teraz mamy B a C nas czeka dopiero (co uznałeś za bardziej prawdopodobne + wymieniłeś jedną spółkę na którą czekasz czy to jest nasz potentat miedziowy?) to chciałem dopytać szczególnie o jedno w Twoje prognozie. Obsuwamy się poniżej 1842 (wg Ciebie bardziej prawdopodbnie wg mnie też) i gdzie w jakim zakresie wg Ciebie nastąpi odbicie na min. 2400? Czyli gdzie szukać dna, żeby nie przedobrzyć? Przedział 1800-1820 to maks co się uda wycisnąć, zejście poniżej 1800 czy wręcz 1720-1750? Jak to widzisz?

    2
    1. red.007

     U mnie nic się nie zmieniło,warunki brzegowe nie zostały zanegowane.
     Poziom 18 marca został naruszony ale to naruszenie jest knotem,w dodatku czarnej świecy.
     Nie ma to naruszenie charakteru sygnalnego,czyli ładnej białej świecy z dużym korpusem.
     1.Dla wersji spadkowej nie niżej jak 200% fali XX(26 lutego-15 marca,czyli nie niżej jak 1748.
     Na tym poziomie jest też 13 listopada fala 2 impulsu od 30 października.
     Ponieważ jest to impuls z wydłużoną f1,to korekta takiego impulsu jest możliwa do dna fali 2.
     Typowy to 140% fali Y,czyli 1842.

     2.Dla wersji wzrostowej,to od 25 marca w niej jesteśmy.

     Punkt 2.będę uważał za realny dopiero gdy KGH wyjdzie ładną wzrostową świecą nad 3 marca.

     Jakoś subiektywnie jestem jeszcze nastawiony na spadki,wykańczające korektę od 11 stycznia.
     Dopuszczam w pierwszych sesjach po Świętach wykończenie wzrostu,raczej nie wyżej jak 30 marca i realizację punktu 1.
     Przy realizacji punktu 1., KGH spadnie zdecydowanie poniżej 166.

     6
 5. fast_market

  Wyniki cotygodniowego sondażu Indeksu Nastrojów Inwestorów pokazują, że odsetek inwestorów spodziewających się w ciągu sześciu miesięcy trendu wzrostowego na GPW wzrósł o 6,2 pkt. proc. do 45,6 proc. Odsetek respondentów oczekujących trendu spadkowego spadł z kolei o 2,3 pkt. proc. do 30,4 proc. – podało Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w komunikacie.
  Poniżej przedstawiono wyniki sondażu Indeksu Nastrojów Inwestorów (INI) za tydzień zakończony 1 kwietnia.
  Inwestorzy oczekują w ciągu najbliższych sześciu miesięcy trendu:
  – wzrostowego (byki): 45,6 proc. (+6,2 proc.)
  – bocznego (neutralni): 24,1 proc. (-3,9 proc.)
  – spadkowego (niedźwiedzie): 30,4 proc. (-2,3 proc.)
  Indeks Nastrojów Inwestorów jest cotygodniowym badaniem prowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. W badaniu bierze udział ponad 350 inwestorów tygodniowo. (PAP Biznes)

  2
 6. Primipilus

  Wesołych Świąt.
  Staram się unikać ostrych słów w tych tu dyskusjach.
  Jak ktoś nie ma argumentów na obronę swoich teorii to wtedy atakuje obraźliwie. Tak zachowuje się kazun. Myślał, że nie zostanie zidentyfikowany. Otóż mamy twój mail, IP. Jesteś jakimś trolem – rosyjskim albo niemieckim. Pisz co chcesz, Polacy nie dadzą się zmanipulować. Nic tu nie osiągniesz.
  Normalni ludzie prowadza dyskusję, mogą mieć inne zdania, poglądy ale szanują to. Biorą pod uwagę inne spojrzenie, myślą. Na tym jeszcze polega demokracja. Ale jak widać chcą nam ją odebrać.

  8
      1. Bakier

       Ciężko, żeby 15.000 jak i 4000 było pomiędzy 1850 a 2150 Ciamajdo, o czym dobrze wiesz ale dziękuję za Twoją cenną opinię polegającą na dopierdalaniu się bez powodu w wymianę zdań, która Cię kompletnie nie dotyczy. Możesz też oczywiście tu jeszcze sobie popierdolić dalej bez sensu jak nie masz nic innego do roboty, natomiast z mojej strony EOT.

       4
       1. Smerf-Ciamajda

        @Bakier, a ja Cie lubię i życzę Ci zdrowych i wesolych Świat!
        @all zapomnieliście już, jak 03-2020 były kilkukrotne15 minutowe przerwy notowań na NYSE w celu opanowania paniki? Euforia może szybko zmienić się w panikę, zwłaszcza jeśli spada się z wyższej wysokości….

        6
 7. Primipilus

  2120-2150 a potem się okaże.To potem to nikt znowu nie uwierzy. Będą pisali o 2200 – 2600. Każdy sam musi przeanalizować kiedy będzie zwrot w dół. Ale i tak poniżej 1800 nie grozi.
  Tylko, że moje analizy są nie popularne bo jestem w opozycji do covid. To malo kto bierze pod uwagę moje projekcje giełdowe.

  2
 8. Wojciech Białek (Autor
  Wpisu
  )

  @kazun:
  „Jeszcze raz do ciebie debilu PPP, ty gnomie z dupą między uszami. Chyba chowałeś się w jednym cygańskim taborze z Edzią Górniak. Tamta widziała w swojej cygańskiej, nie skażonej edukacją główce, manekiny na szpitalnych korytarzach, a ty debilu twórczo rozwijasz temat. Mam pretensje do pana Wojtka, że pozwala sobie robić ściek z jakby nie było wartościowego bloga, kto to będzie w końcu traktować poważnie.
  Ludzie codziennie setkami zdychają w męczarniach, w każdym dniu tygodnia spada sześć TU154 spod Smoleńska. Spojrzałem wczoraj koło 18 byliśmy na pierwszym miejscu spośród 200 krajów świata pod względem dziennej liczby ofiar, pewnie w nocy wyprzedziły nas ze 3 tuzy cywilizacji trzeciego świata typu Brazylia czy Meksyk. A ten debil jeden z drugim będzie po raz kolejny błyszczał czipami w szczepionkach i szpitalami widmo jako atrapami wybudowanymi przez światowy spisek”

  https://www.youtube.com/watch?v=6BnT_wkuMBA

  8
    1. digesting slowly

     A ja się zastanawiam czy palenie zwiększa ryzyko cięższego przebiegu covid.
     Mój dziadek umarł w wieku 72 lat – ze starości, ale od młodości cały czas palił nałogowo papierosy.

     Pan się chyba zdenerwował, to nie dobrze – emocje są złym doradcą.

     Zdrowych i wesołych świąt :).

     1
 9. RR

  Mam pytanie o nasdaqa który już dał sporo zarobić. Czy ktoś inwestuje w spółki z indeksu?
  Moje pytanie brzmi czy można tu liczyć na podwójny szczyt czyli czy jest szansa na dobicie do poprzedniego ATH czy już raczej bardziej w dół.
  Bo sam wykres technicznie w długim okresie w nic się za bardzo nie wpisuje. Żadnych poziomów wsparcia na dole.

  1. duch_natury

   Ja obstawiam jeszcze nadbicie ATH przed tą większą korektą (lub trwałą zmianą trendu).
   Co do wsparć to według mnie wyższe to poziom ok 12300 a potem okolice 11000. Uważam, że niżej w tym roku niedźwiedzie nie ugrają.

   3
   1. RR

    Też tak mi się wydaje cała moja nadzieja w podwójnym szczycie a potem uciekamy, bo spółki są już mega przewartościowane.

    A jak chińskie indeksy tam do ATH daleko,

    Jeszcze nasdaq czy możliwa jest głębsza korekta przy jednoczesnych wzrostach na sp500 chyba nie … no bo gdzieś z tego nasdaqa trzeba pójść.

 10. sumadartson

  Do @świdera
  //daj znać jak kupisz, będzie wiadomo kiedy shortować//

  Wreszcie Waszmość zatrybił, że zamiar kupna bitkonia po naruszeniu szczytu Fibo na 61747 kilo usd, powstał w celu ukazania Izbie Lordów w jaki sposób zamienić flaszkę whiskacza na butelkę coca-coli.
  Tylko czy oni są w stanie dokonać drugiego szczytu?
  No może z pomocą Elona goniącego kota shortownikom.
  Tyle że po przepędzeniu shortowników z CDR ( cyber w tesli), cyberpunk jeszcze szybciej leci na pyska. Podobnie będzie w bitkoniem.
  ps. Nie widział ktoś @bankier1, który zbierał cdr’a od morganów za 400+ po ich rekomendacji….buuhahaha 500+?

  1
    1. sumadartson

     Ja tam z nim brudzia nie piłem, ale niektórzy tak go tytułowali. Sypał dobrymi newsami.
     Marzę żeby towariszcz władimir dał mi szansę na dosiodłanie jeszcze większej liczby shortkoni i zaczął inwazję na kanał krymski dopiero po świętach. Stąd moje poranne życzenia pokoju.

     1
     1. Smerf-Ciamajda

      No nie wiem, czy to będzie wyzwalaczem. A może wyzwalacza nie trzeba bo to się już obrywa pod własnym ciężarem.
      A co do tego badziewia co kosztowało ponad 400 PLN, myślę ze P/E w okolicach 20 tam jest docelowo jego miejsce, albo i niżej, ale ja się tego i tak nie tykam, bo w tym nie ma za grosz innowacji czy jakiejkolwiek innej przewagi konkurencyjnej.

      Cos na weekend do przemyśleń:
      https://www.youtube.com/watch?v=8Rsl_suImxY

      3
 11. PPP

  Osobiscie znam pielegniarke ze szpitala we Wroclawiu skad pochodze. Mowie, ze wszyscy sie smeja z tego absurdu, szpital pusty, nikogo nie wpuszczaja, siedza sobie bez masek i dlubia w paznokachiach – tak mi powiedziala…. Niestety na covidiotow takie argumenty nie dzialaja, nawet jakbys go zawlekł tam i mu pokazal to on ci powie ze przeciez w tvpis pokazuja umierajacych…. szkoda ze to manekiny albo ustawki… na pewno ktos tam umiera ale na grype jak co roku a reszta zdycha w domu bo inne choroby oficjalnie nie istnieja. Holokaust na naszych oczach. Tak jak mowie za rok dwa oczy sie otworza ale juz bedzie brak gotowki i smycze dla tych co przezyja taz szczepionki….. pogadamy jesli dozyjemy…..

  11
  1. Vernon

   A oddziały zakaźne, „covidowe” w szpitalach też są puste ? Może tam niech się wybiorą te dwie laski z filmiku w Kwidzynie. Albo Ty idź popracuj z tydzień na takim Oddziale w ramach wolontariatu 🙂 Moja żona pracuje w szpitalu klinicznym w dużym mieście i ma zgoła inne doświadczenia od opisanych przez Ciebie, ciekawe dlaczego…Mnie jakoś nie dziwi że mogą być pustki na oddziałach w szpitalu w Kwidzyniu czy gdzie indziej skoro ograniczyli przyjęcia z powodu pandemii, a i sami ludzie się nie pchają bo się boją. Druga sprawa, trudno mi uwierzyć żebyś nie miał w swoim bliskim otoczeniu rodziny czy znajomych osoby która poważnie zachorowała na covid. Ja mam co najmniej kilka takich przykładów tylko z ostatnich tygodni, osoby które ledwo z tego wyszły i niestety takie które nie przeżyły. Osoby które znam, pracujemy w tej samej firmie. I to nie była grypa. Gdybyś miał, przecież byś tak nie pisał. Prędzej uwierzę, że po prostu ściemniasz albo jesteś jakimś pustelnikiem 😉 Powinieneś zobaczyć jak wyglądają płuca osób z przechodzonym ciężkim covidem na zdjęciu rtg. Polecam porównać sobie ze swoim zdjęciem płuc jak masz jakieś historyczne. Spokojnych Świąt.

   20
   1. digesting slowly

    „Ty idź popracuj z tydzień na takim Oddziale w ramach wolontariatu”
    To czysty populizm.
    Dlaczego ma pracować za darmo?
    Rozumiem że chodzi o to, aby niewolnicy robili za miske ryżu, ale żeby dopłacać za pracę?

    3
  1. rivsay

   @ Duchu
   Ale jak, że ludzie nie umierają od tego wirusa? To jest prawda?
   Ja doskonale wiem, że niedługo znajdzie się ponad miliard ludzi na świecie, którzy potwierdzą ‚oczywistą oczywistość’. Że nigdy nie nosili maseczek, że nie stronili od spotkań, pili wódkę, jedli dziki itp etc i nic.
   A ja powiem mieli qźwa szczęście, ale inni nie mieli.

   ps
   teraz czytam Twoją wypowiedź o 180 stopni inaczej (w tekście to nie jest jednoznaczne), ale powyższe moje zdanie zostawiam

   6
 12. Altivar

  Soki i mleko w kartonie.
  Kto to wymyślił i ile za to dostał?
  Hmm w sumie wymyśleć każdy mógł.
  Pytanie kto to rozpowszechnił tak że miliony foliarzy mówią „nie musisz kupować” czy to są już dzieci tych z początku lat 90 co się tym zachlysneli czy jeszcze nie. Jedno jest pewne że dzieci tych foliarzy i ci foliarze doprowadzą do takiego samego pytania jak Julka pyta się że kiedyś internetu nie było??? A to było kiedyś tak że plandemii nie było???
  Lać się normalnie z tego nie da.
  Wesołego.

 13. wider_swider

  Widzę że na forum robi się profesjonalna sekta oszołomów. Nie czytałem bankiera (portal) od lat, ale to właśnie tam po raz ostatni widziałem idiotyzmy podobnej skali.
  Coraz więcej przewijania nicków, a mniej wartościowej treści.

  13
  1. Guy Fawkes

   Niemcy zabawni??:))
   No nieee wiem.

   Co tam takie plotki, tu Pan dostaje prawdziwą politykę z klasą, w pierwszych słowach życzeń świątecznych, jak na demokrację przystało:)))
   https://www.youtube.com/watch?v=8gX7_MEPnRo

   A z tymi Niemcami to w ogóle bardzo słabo jest, od zarania barbarzyńcy na smyczy kartagińskiej.

   To tak a propos Justyniana Wielkiego, kiedyś wyjaśnię bliżej o co mi chodzi.

   Na razie Panie Wojtku, jako znanego badacza socyjalismu może zainteresują Pana ośmiowiekowe cykle zaraz tranzycynych.

   Kurczę, za dużo wątków.

   Przede wszystkim socyjalism. Różne są aspecta, ale jeżeli ceny są regulowane centralnie, to mamy socyjalism, chyba się Pan zgodzi?

   Jeżeli bank centralny reguluje cenę, pożal się Boże, pieniądza, no to już nie trzeba regulować innych cen, bo one są pochodne. I dostajemy socyjalism z ludzką twarzą, jaki obowiązuje na zachodzie przynajmniej od 1913, czyli od powstania FED-u.

   Teraz, jeżeli Pan zajmuje się cyklami, czyli następstwani centralnych zmian najważniejszej ceny – ceny ”pieniądza”, no to znaczy, że jest Pan badaczem socyjalismu i jego fluktuacji.

   ……………………………………………………………………………………………..

   No to teraz cykliczne zarazy tranzycyjne.

   Pierwsza, chyba ab urbe condita, to była dżuma Justyniana, która pochłonęła połowę ludzkości Europy w połowie VI wieku.

   Justynian był ambitnym władcą pokroju Juliusza Cezara i zamierzał odbudować Imperium Rzymskie, co mu się prawie udało. Zwalczał skutecznie kartagińską agenturę pod przykryciem róznych herezji i filozofii oczywiście platońskiej.

   No i już by mu się udało, ale (przypadek, czy znak?) wybuchła zaraza tranzycyjna, która uniemożliwiła restytucję Imperium.

   //Długofalowe skutki zarazy i jej wpływ na historię Europy i chrześcijaństwa był OGROMNY [podkreślenie moje].//

   //Kiedy epidemia ustąpiła, wojska bizantyjskie zdołały odzyskać Italię, ale nie udało im się przebić na północ. Zdołały one utrzymać te ziemie do końca życia Justyniana, ale wkrótce po jego śmierci zostały one utracone. Kiedy plemiona Longobardów zaatakowały z północy, Italia została zdziesiątkowana i podzielona na kolejne stulecia.//

   ………………………………………………………………………………………..

   Pierwsza zaraza tranzycyjna w VI wieku miała na celu uniemożliwienie restytucji Imperium Romanum. Druga zaraza tranzycyjna, 8 wieków po pierwszej, w wieku XIV, eliminując połowę siły roboczej miała na celu zniszczenie podstaw gospodarczych naturalnych elit Europy i uzależnienie ich od kredytu. Nastąpił rozwój banków, który kończy się dopiero w obecnym pokoleniu przez wyczerpanie możliwości systemu fiat.

   ………………………………………………………………………………………

   Zgodnie z zapowiedziami kambiona Billa, po kolejnych 8 wiekach wchodzimy w okres trzeciej zarazy tranzycyjnej, której celem będzie likwidacja podstaw materialnych klasy średniej i zaprowadzenie globalnego komunizmu oraz depopulacji, ze szczególnym uwzględnieniem ostatecznego rozwiązania kwestii rasy białej.

   Covid to dopiera taka próbka, parva principia.

   …………………………………………………………………………………………

   Mamy logiczny ciąg zdarzeń od upadku Rzymu do upadku świata.

   No a Germańcy, Goci, Longobardowie, Wandalowie, to był golem Kartaginy w walce z Rzymem.
   Aż do dni ostatnich. Oglądałem ostatnio stary film, na którym Hitler i Goebbels głaszczą po buziach chłopców zasłużonych w Volkssturmie. Uderzający był brak autentyzmu, dostonicy emanowali … negatynie i nieszczerze. No i nie musiałem długo szukać.

   //…wielu wysoko postawionych nazistowskich dygnitarzy miało żydowskie pochodzenie. Formułując powyższe sądy Kardel wspierał się na dorobku niemieckiego historyka, Dietricha Brondera, z pochodzenia Żyda (autora m. in. pracy: „Zanim przyszedł Hitler” z 1964 r.). Pisał on: żydowskiego pochodzenia lub spokrewnieni z żydowskimi rodzinami byli: kanclerz Rzeszy Adolf Hitler, jego zastępcy: minister Rzeszy Rudolf Hess i marszałek Rzeszy Hermann Goring; Gregor Strasser, dr Josef Goebbels, Alfred Rosenberg, Hans Frank i Heinrich Himmler. Warto dodać, że Adolf Eichmann, bohater głośnej książki autorstwa Hannah Arendt „Eichmann w Jerozolimie. Rzecz o banalności zła”, również wskazał wielu nazistów, co do których zachodziło podejrzenie, że w ich żyłach płynęła żydowska krew. Wśród miał być m. in. Reinhard Heydrich, jeden z głównych autorów planu „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej” (Endlösung).//

   https://histmag.org/Hitler-byl-spokrewniony-z-ludzmi-ktorymi-gardzil-4623

   W zasadzie całe kierownictwo nazizmu. Z tym, że mogę się założyć, że to nie było pochodzenie żydowskie, tylko kartagińskie, jak to wynika z mojej teorii kartagińskiej tranzycji etnicznej.

   Co to w tym est, że Niemcy zawsze od zarania niszczą Europę pod kartagińskim dowództwem?

   6
   1. Guy Fawkes

    A propos pierwszego filmu polityczno-symbolicznego z Moniką, mieliśmy też poważniejszy komunikat.

    Pierwsza zaraza tranzycyjna pogrzebała plany odbudowy Cywilizacji przez Justyniana Wielkiego. I oto, gdy zaczęła się trzecia zaraza tranzycyna, która finalnie zniszczy Zachód, turecki kacyk Erdogan ponownie zamienił Hagie Sophie w meczet, żeby upokorzyć Europę i zadrwić po kilkunastu wiekach z cesarza Justyniana, obrońcy Europy.

    Hagia Sophia – ”uważana za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa pierwszego tysiąclecia naszej ery” – to dzieło Justyniana.

    Mądrość Boża …

    1
 14. Smerf-Ciamajda

  Cos na święta, ten staruszek to słynny ekspert giełdowy pan Kostolany, ktory na 2 lata przed smiercia był na „przesłuchaniu” wśród ekspertów w jakimś niemieckim studiu TV.

  Rzecz dzieje sie w szczycie banki internetowej, cale towarzystwo pęka ze śmiechu, gdy Pan Kostolany mówi m.in. ze to wszystko w ciągu 2 lat padnie.
  Większość z was nawet nie wie ze w Niemczech była tzw. ‚Nowa Giełda’, indeks technologiczny coś ala NSQ100, Pan K. powiedział wtedy ze za 2 lata tego indeksu wogole już nie będzie. Popatrzcie na rozbawiona publiczność (najlepsze jest od 10:00).
  Nie oczekuje ze każdy jest poliglota, wiec streszczę co on mówi w każdej sentencji -> ‚Manipulacja!’, abstrahując od jego korzeni, bo to widać po twarzy, ale miał facet racje :
  https://www.youtube.com/watch?v=pIpxZj9IxzU

  5
 15. Smerf-Ciamajda

  Świeży wczorajszy materiał, ten człowiek dokładnie ‚przepowiedzial’ krach akcji i nieruchomości w Japonii, pod koniec lat 80.
  Sa tutaj starsi (hrabia i kilku innych), ale do dzieciarni – pamiętajcie, rynek japońskich akcji, od ponad 30 lat nie odzyskał swojego ATH z lat 80, mimo iż ich bank bank centralny drukuje non stop i w nieograniczonych ilościach. Teraz czas na USA, ale wczoraj oglądałem inny film (sprzed kilku dni), gdzie twierdza ze najpierw czas spuścić powietrze z balona chińskiego (nieprawdopodobna banka na tamtejszym rynku nieruchomości). Krach w chinach, skutecznie dalby czas USA na zahamowanie ekspansji żółtków. [3]

  https://www.youtube.com/watch?v=FEio2J0jqjU

  16
  1. Smerf-Ciamajda

   Jedna z teorii, próbujących wytłumaczyć ubiegłoroczne wzrosty na rynku akcji jest następująca. Do mnie przemawia dużo bardziej niż bajka o ulicy (dzieciarni), czy potencjalnej inflacji.
   Chiny ‚toną’ w rezerwach dolarowych z nadwyżki handlowej (dodatkowe około 50 mld. co miesiąc). W obligacjach USA siedzą już od lat po uszy, co zatem z tym nadmiarem? Ano ‚potajemnie’ w akcje USA, przede wszystkim US100. Kontrolowane windowanie do obecnych poziomów, przecież kasa nie gra roli. Kontrolowana dystrybucja trwa i nadal będzie trwała, przecież dzieciarnia rzuci się na „buy the dip” już przy pierwszych 10% spadkach. Ten chiński kapitał po dystrybucji pójdzie w innym kierunku, giełdy USA się zawala na wiele lat, US economy już to uczyniła. Tym samym USA będa zajęte same sobą w następnych latach.
   Jednakże USA to przecież wiedzą (prezydent DT przygotowywał się do tego zbyt mozolnie) i widzą, dlatego możliwe jest ze uderza jako pierwsi, aby wywołać krach na rynku chińskim. Gdyby ta teoria była prawdą to być może dla USA najlepszy byłby maksymalny Flash-Crash, aby cenę akcji zbić w jak najszybszym czasie do nowych minimum, nie pozwalając chińczykom na dystrybucje. Pytaniem jest, czy dystrybucja już się zaczęła, czy raczej już dobiega końca. Tyle w kwestiach spiskowych.

   Pattern to wzorzec, a wiec „wzorzec megafonu”, a nie przekaz. No pewnie, wzorce maja to do siebie, ze czasami są fałszywe, a zazwyczaj się sprawdzają (jak sama nazwa mówi)

   13
   1. Smerf-Ciamajda

    tak, czyta sie często ze mu się wtedy udało (Japonia), a teraz kracze od lat (aż wykracze). Problem w tym ze warunki pseudo-rynkowe „are not quite fair”, no bo jak nazwać namnażanie bilionów przyciskiem od klawiatury, albo utrzymywanie za wszelka cenę absurdalnie niskich stop procentowych? żaden model tego nie zasymuluje, wiec i prognozy się rozjeżdżają, bo trup jest podtrzymywany za wszelka cenę na respiratorze.

    3
    1. Hubi H

     Fakt posiadania przez 1% ludzi 85% globalnych aktywów finansowych też nie jest fair, ten 1% zadecyduje czy jeszcze rośniemy czy już spadamy i jak długo to potrwa.
     W tych czy innych warunkach rynkowych, nierynkowych (niepotrzebne skreślić) nikt nigdy nie mówił, że będzie łatwo a schemat jest doskonale znany od lat: 85% grających złoży się na zysk 15% wybrańców.

     2
 16. konsultant122

  To mówicie że SP500 -4500-4600 , DJI 36000-39000 i to będzie jak szczyt szczytów Nikkei z 1989 roku? Jak zaraza to zaraza i musi gdzieś ta tranzycja się wypełnić. Ciekawe czy tak szybko da się zrobić dziadów z wujów Samów.

  1. Guy Fawkes

   Justynian Wielki był autorem korekty, bo trend jaki zapoczątkował (odwrócił) został złamany przez zarazę tranzycyjną.

   Różnice kulturowe, czy różnice stereotypów kreowanych przez pierwszorzędnych fachowców?

   Różnice kulturowe są przereklamowane, trzeba się dokładniej przyjrzeć mistrzowi Konecznemu.

   Justynian unowocześnił i zuniwersalizował prawo rzymskie, żeby było fundamentem uniwersalistycznego Imperium jego czasów.

   Cezaropapizm wprowadził z konieczności bieżącej walki ideologicznej, ale to się akurat po nim utrwaliło w innym znaczeniu.

   Samo wezwanie ”Hagia Sophia” jest znamienne. Dlaczego najwspanialsza świątynia pod takim wezwaniem?
   Moim zdaniem to jest wyraźna reakcja na ”mądrość” gnostycką – jad żmijowy kartagiński przeżerający fundament Cywilizacji.

   1. macarek

    Był Grekiem, autokratom, wprowadził wysokie podatki oraz:
    //Jednak kwitnące donosicielstwo, brak tolerancji religijnej (potajemne praktyki były karane śmiercią), ostra cenzura i próżność cesarza psuły ten wizerunek.//
    To pewnie nie było coś, co mogło mu przyczynić zwolenników.
    Z tych ziem zachodnich zebrał wyspy, trochę Afryki i Hiszpanii. Najbogatszy rejon pn. Włoch pozostał niezdobyty przez Greków. Generalnie do dziś Wschód nie zdobył Zachodu.

    1
    1. Guy Fawkes

     Te opinie z wiki – skarbnicy wiedzy wszelakiej dla ubogich są podobne do opinii o Juliuszu Cezarze i innych wybitnych władcach.

     Jeżeli obca agentura czy organizacja opanowała instytucje ”demokratyczne”, czy handlowe, no to przywódca przeciwny jej interesom jest oczywiście faszystą ksenofobem, homofobem itd.

     Największą oczywistą oczywistością, najświętszą prawdą wiary demokratycznej jest, że jedynie zbawienni Kartagińczycy nie mają żadnych służb, donosicieli, kapusiów, i w żadnym wypadku nie korumpują polityków, ani nawet przenigdy nie przyszło im to do gołowy:))))))))))))))))

     Historię piszą zwycięzcy, czyli Kartagińczycy.

     Już samo nazwa zarazy, którą wylansowano, ”Dżuma Justyniana” najlepiej świadczy o intencjach, chodzi o deprecjację postaci i zmylenie przeciwnika.

     Justynian miał też analogię do rewolucji Spartakusa, zwaną oczywiście ”powstaniem”.
     Powstanie ”Nika” – od okrzyku „zwyciężaj” podczas walk cyrkowych.

     Na scenie światowego teatru grane są cały czas te same stałe fragmenty gry.

     Smacznego jajka.

     1. sumadartson

      Alleluja! Jezus żyje!
      I to jest najważniejszy news po wsze czasy, Wielki Biały Bracie.
      Czy wobec nieuchronnej już ofensywy ‚separatystów’ na nasze celtosłowiańakie prastare ziemie ich lordowskie mości przekuły już bitkonie na sałatę świeżozieloną? Coś bitykoń drepcze w miejscu i chyba Fibo nie przeskoczy?

       1. sumadartson

        Jak dla mnie to piątka smończyła się na 61747, więc jeśli by przebili w górę wchodzę jako w wydłużoną dziewiątkę lub jedenastkę do milyjona.
        Ale jako że Elon już tam wpędził swoje stadko, wypędzając przy okazji shortowników, los bitkonia podążýć śladem cdra winien.

         1. sumadartson

          To się nie poddaje analizie jak każda rzecz bezcenna lub bezwartościowa. Ma tę przewagę nad cebulką tulipana albo nad „Damą z łechtaczką”, że można go dzielić na bilyjony kawałków. Samej damy albo łasiczki się nie kupi, podobnie jak cebulki nie uszczypnie

 17. The.phantom.of.the.stock.exchange

  Panie Wojtku,

  czy w wolnej chwili w normalnych dniach pracy mógłby Pan sprawdzić, co się działo w przeszłości, gdy po długim przewodnictwie NASDAQA pałeczkę przejął DJ30 (ewentualnie SP500), a NASDAQ nie robił dalszych szczytów (był w korekcie).

  Z góry dziękuję.

  5
 18. Guy Fawkes

  @WB

  Panie Wojtku, już dawno chciałem zapytać Pana nie tylko jako znanego badacza socyjalizmu, ale i przez lata zatrudnionego w głównych instytucjach-generatorach socyjalizmu jakimi są banki, o pewną rzecz.

  Chodzi o to, że my ubodzy, systemu bankowego w ogóle nie znamy. Dostępna nam jest tylko panienka z okienka, czyli witryna systemowa, jak ustrojone okno sklepu Schlangbauma (dawniej Wokulskiego).

  Ostatnimi czasy dopiero dotarło do świadomości powszechney ledwie parę promyków światła, że banki pieniędzy ..nie mają”, tylko ”kreują z niczego”. Wielkiego wrażenia to nie czyni, jako że ludzkość ma już tak gruntownie zryte socyjalizmem berety, że na takie socyjalistyczne sztuczki jak creatio ex nihilo pożal się Boże, ”pieniądza”, w ogóle nie reaguje.

  Problem est taki, że za socyjalizm w końcu ktoś musi zapłacić w świecie realnym.

  Już srał pies tą creację-inflację tak jak windows-backdoors.

  Na moją intuicję istotą Systemu kartagińskiego jest mega kasyno na zapleczu, dalecze od widocznej witryny, gdzie się modli o naprawdę wielkie sumy. Są derywaty, opiewające podobno na ponad dziesięciokrotność globalnego pekabu.

  // Derywaty są kluczową częścią naszych rynków finansowych i tworzą setki bilionów euro wartości. W odpowiednich warunkach przyczyniają się do stabilności finansowej przez to, że uczestnicy rynku mogą dzięki nim podzielić między siebie ryzyko”//

  ”Dzielić między siebie ryzyko” – Co to znaczy???
  Chyba tylko to, że socyjalizm bohatersko zwalcza problemy, nie występujące w normalnym ustroju.

  Kto się zakłada o takie quoty, to wiadomo, ale kto za ten socyjalistyczny Ponzi scheme w rezultacie zapłaci? No chyba na tym polega nieograniczony QE, żeby powstrzymywać jak długo się da krach tej piramidy największej w dziejach?
  Skoro na ”pieniądzu”, pożal się Boże, fiatowym położono już lachę no to chyba znaczy, że upadek piramidy jest już bliski?

  Co Pan na to Panie Wojtku powie, jako znany badacz socyjalizmu?

  4
  1. Guy Fawkes

   Nie da się ogromu kartagińskiego kasyna nawet wyobrazić. Jeżeli na forexie obraca się kilka miliardów dziennie, to cały ten sławny forex daje najwyżej 2 bln obrotu rocznie, czyli nic, w porównaniu z dziesięciokrotnością globalnego pekabu. Forex to nawet nie piaskownica, co nawyżej jakiś mikroskopijny cyrk pcheł dla ubogich.

   1. billy_the_kangoor

    @GF
    94.80 w wersji dla mnie najbardziej korzystnej, optymalnej. W takim układzie, np. EU 1.1650, UJ 112, AU 0.7470, USDRUB 78, itd.
    Coraz bardziej do gry wchodzi II scenariusz, według którego szczyt korekty, a zatem dojrzałość (zieloność) sałaty mamy za sobą.
    PS. Odnośnie wpisu „”Guy Fawkes 4 kwietnia 2021 o 02:08″”
    Żaden ze mnie kulturoznawca, politolog, czy historyk (Justynin), a doszedłem do podobnie czarnych wniosków: ludobójstwo, lucyfer versus chrześcijanie, selekcja rasy białej. To przykre.

    3
    1. Guy Fawkes

     No właśnie, może być szczyt korekty za nami, teraz jest reakcja antydolarowa, która już się może nie wrócić.
     http://fxpro.ctrader.com/c/8DC2n

     //… selekcja rasy białej…//

     Jeżeli na brytyjskich stadionach biali muszą już klęczeć, (wcześniej były tylko opaski ”Respect”), a we Francji usuwa się pomniki Napoleona, to dla mnie jest to oczywista, od dawna zaplanowana operacja przygotowująca mentalnie ostateczne rozwiązanie problemu rasy białej – kartagiński Endlösung. Odczłowieczanie, społeczne deprecjonowanie, pozbawianie godności przyszłej ofiary.

     Bomba genetyczna?

     //Broni biologicznych używano od zawsze. W czasach średniowiecza i wcześniej armie zatruwały wodę i żywność, przez mury obronne wrzucano padze zwierzęta, by powodować epidemie chorób w obleganych twierdzach. Współcześnie jednak pojawiła się możliwość wyprodukowania jakościowo nowej broni, takiej, która korzystając z zaawansowanego rozwoju biologii molekularnej pozwoliłaby razić selektywnie ludzi o określonej budowie ich DNA, atakującej tylko określone rasy ludzkie. A wiec broni rasistowskiej w sensie dosłownym.//

     http://nanophysics.pl/infonurt/genetyczne.html

     Jeszcze tego nie przeczytałem, tylko pierwszy akapit, ale kambion Bill z pewnością wie coś na ten temat, a po drugie, niestety, Pan Wojtek oddał lekkomyślnie swoje DNA do banku dawnych.

     W konflikcie rzymsko-kartagińskim, który obejmuje wszelkie obszary, w tym eschatologiczny, musi dojść do unicestwienia jednej ze stron. Europa nie ma szans.

     4
   1. fast_market

    Wiem, wiem. Taki miałem plan przed świętami i go realizuję. To będę sobie dalej budował.
    Amunicji jeszcze mam jakby co.
    Ten eurusd zgodnie z oczekiwaniami się zachował, ale może być jeszcze strząśnięcie. Bardziej sądziłem, że z poziomu 1,1870.
    Jedna rzecz mnie zastanawia: czy giełdy mogą spadać przy rosnącym eurusd? Ostatnio wszystko się rozkorelowało.

 19. wider_swider

  Nowi forumowicze próbują zabłysnąć przyczyną potencjalnego załamania na rynku, starsi biorą shorty, a S&P robi nowy szczyt.
  Na krypto szaleńcze wzrosty po kilkanaście/kilkadziesiąt procent w ciągu doby na wielu coinach, a tu katarynka o piramidach.
  Wszystko gra.

 20. PPP

  Nie wiem po co wy sie tak scieracie. Juz niebawem, z wygaszonymi oczekiwaniami i miska ryżu bedziecie szczesliwi nie majac nic jak to mawiaja wasi wladcy, oddacie wszystko i jeszcze podziekujecie. Trwa pakowanie waszej kasy w aktywa ktore zostana wam odebrane a sama waluta nie bedzie warta wiecej niz srajtasma ot cala tajemnica tego obledu na gieldach.

  1

Dodaj komentarz