Kiedy amerykańskie obligacje dadzą sygnał sprzedaży dla akcji?

Jeśli sądzić po amerykańskim rynku obligacji skarbowych apogeum lęków deflacyjnych wypadło 4 sierpnia ubiegłego roku, kiedy to rentowności 10-latek rządu USA ustanowiła swe historyczne minimum na poziomie 0,52 proc.

Moim zdaniem “przegięcie wajchy” na drugą stronę – lęków inflacyjnych – nastąpiło 6 stycznia br., kiedy to rentowność amerykańskich 10-latek dynamicznie wybiła się do nowych wielomiesięcznych szczytów.

Powered by macrobond.com

Podsumowanie: zgodnie z powyższą interpretacją sygnał kupna dla obligacji skarbowych (czyli zapewne sygnał sprzedaży dla akcji) powinien pojawić się w okolicach 10 czerwca, kiedy – być może – rentowność amerykańskich 10-latek wyjdzie powyżej poziomu swoich szczytów z okresu wrzesień-grudzień 2019 (czyli zbliży się do 2 proc.).

Komentarze

  1. macarek

    @all
    Dobrze wiecie, bo macie tu długi staż, że czas krypto w tym formacie się kończy i że niedługo nastanie czas, gdy będą tam tylko straty….

    To jest forum giełdowe, czyli o prawach włąsności w postaci akcji, które mogą przynoscić dywidendę, oraz o rynkach powiązanych, mających wpływ na przyszłe strumienie pieniędzy z tych aktywów. Przynajmniej ja je tak odbieram.

    Handel krypto jest aktywnością bezcelową i nie przynoszacą korzyści społecznych, poza jedną grupą ludzi – tym biedakom z krajów, gdzie nie ma systemu bankowego pozwalającego przenosić im ich majątek, gdy np. uciekają przed wojną, biedą i prześladowaniem.

    Co do tej idei krypto, w której ludzie sobie pożyczają pieniądze bez udziału banków – to pytanie jak uniknąć w tym systemie ryzyka kredytowego, w relacji 1:1? Banki mają ten cel, że jest ono ubezpieczone w relacji 1 dłużnik : n wierzycieli . A tam nawet obrót nie jest zabezpieczony.

    Natomiast handel akcjami ma sporo altruistycznych celów:
    – wspieranie rozwoju firm
    – wpierać miejsca pracy w biurach maklerskich
    – dostarczanie państwu funuszy w postacie podatków (ja przynajmniej systematycznie go płacę od momentu wprowadzenia)
    – dostarczanie płynności tym, którzy w chwilach kryzysu koniecznie muszą sprzedać akcje
    – sprzedaż akcji tym, którzy w chwilach euforii koniecznie chcą je posiadać

    Ponieważ jesteśmy altruistami, to próbujemy tu na forum zlokalizować te dwa momenty, by pomóc naszym bliźnim.
    Czasami też wrzucamy jakieś informacje o ciekawych i niedoszacowanych spółkach, ja sobie przez ostatni rok pozwoliłem wymienić kilka takich, które nadal trzymam, a nawet dokupuję.

    @GF
    Naprawdę zawsze musisz komuś naklejać łatki w odpowiedziach?

    9
  2. podczaszy1

    Proponuję żeby kazdy grał na tym na czym chce. Reszta jest nic nie warta.
    Oczywiście apeluję,żeby Ci którzy nie moga sie powstrzymać od pisania cóz to Oni nie “robią” na rynku najpierw poinformowali o swoich poczynaniach sąsiadów i resztę ulicy. Byc może po tym kroku juz nie będą musieli zawracać głowy tu na blogu.

  3. Guy Fawkes

    //Naprawdę zawsze musisz komuś naklejać łatki w odpowiedziach?//

    Sorry, nie bierz tego do siebie, rozmawiamy sobie o problemie.

    Problem polega na tym, że Ty kryptowalut nie zrozumiałeś. Bitkoń to ”magazyn wartości” z gasnącą zaniedbywalną inflacją, najbezpieczniejsza sieć wymiany i rejestr. Ale to pomińmy.

    Alty, zwłaszcza ethereum, to nowy internet. Kiedyś wszystko będzie przeniesione na blockchain. To jest nowa technologia, nowy przemysł. Ta technologia jest wiele warta, nie wiadomo jak wiele, więc mamy ekstremalną zmienność.

    Z pożyczkami nie ma żadnego problemu, bo pożyczający daje zastaw nadmiarowy. Smart contrackt wszystkim zarządza. Nie ma kredytów niespłacalnych. Do rzeczy problematycznych są ubezpieczenia, też oparte na smart contraktach (w DEFI).

    Protokoły przynoszą konkretne zyski, dzielone pomiędzy zaangażowane w nie strony, też przez smart contracty. Np. dostarczasz płynność do jakiegoś DEXa czyli zdecentralizowanej giełdy i zarabiasz na tym z prowizji od transakcji.

    Nie ma uznaniowości, ratingu społecznego czy jakichkolwiek innych względów. Algorytmy wszystkim zawiadują beznamiętnie.

    A firmy na pograniczu DEFI i mainstreamu, takie jak Celsius, są jakby prostym interfejsem do tego powstającego świata. Na wierzchu wyglądają jak bank czy fintech, a pod spodem inwestują środki w DEFI.
    Celsius bierze dla siebie 20% wszystkich zysków, a 80% oddaje klientom. Inwestuje w sprawdzone protocoły i jest poza tym ubazpieczony. I wchodzi na normalną giełdę, więc będziesz mógł kupić jego akcje.

    Zamiast podnosić bezpodstawne zarzuty, powinieneś się tym zainteresować, i zrozumieć.

    3
    1. sumadartson

      Dokładnie. Krypta staje się na naszych oczach kampanią przyszłości. Gdy Elon stwierdził że Dog is king bo sfinansuje prywatyzację Księżyca a potem zapewne wszechświata, Dog przebił dynamiką wszelakie dotychmiast najpopularniejsze bity, etery itp. Śmiało można powiedzieć że Dog jest nieskończony jako i wszechświat. Tradycyjne rynki muszą upaść. Zostanie jeno krypta wiekuista

      3
    2. macarek

      To jest raczej crowfunding niż proces kredytowania.
      Być może będzie to wykorzystywane jako technologia (ale nie przy tej zmienności cenowej) ale niszowo.
      Natomiast co do inflacji – jest ona niezbędna by pobudzać człowieka do działania.

      1. Guy Fawkes

        Technologia nie zależy od zmienności cenowej. Technologia ta jest właśnie przyswajana przez banki m.in. po to, aby wprowadzić CBDC.
        Internet of Things też wymaga technologii blockchain.
        Na blockchainie budowana jest nowoczesna logistyka itd. itp.

        Dla Ciebie też się coś znajdzie. Załóżmy, że masz gotówkę, której nie chcesz się pozbywać, dajmy na to 1M dolcze.
        I załóżmy, że jesteśmy w okolicy dna bessy na krypto.

        Myślisz sobie, no kurcze zainwestowałbym, ale muszę mieć tą gotówkę. No ale zainwestowałbym, chociaż muszę mieć tą gotówkę. A jednak zainwestowałbym w ten crowfunding, niestety muszę mieć tą gotówkę.

        I tu właśnie pośród rozterki pojawia się Alchemix.
        Robisz w nim z 1M dolcze lokatę, na którą dostajesz 0.5M dolcze pożyczki.

        Lokata jest inwestowana w DEFI i z zysków Alchemix spłaca Twoją pożyczkę. Po trzech latach, pod koniec hossy pożyczka jest spłacona, czy prawie spłacona.

        A Ty owe 0,5M dolcze zamieniłeś na wiodące tematy cyklicznej hossy krypto i po trzech latach z 0,5M dolcze zrobiłeś, powiedzmy że skromne x30.
        https://alchemix.fi

          1. Guy Fawkes

            Rynek jest nieetyczny w założeniu banksterii, jako przechylone boisko, na którym uboga ludzkość w znacznej większości ma przegrać.

            I ludzkość przegrywa.

            Jeżeli my sprzedajemy na górce i zarabiamy, to niejako rewindykujemy z góry założony rezultat – zysk banksterski, czyli postępujemy ze wszechmiar etycznie, albowiem ci ubodzy, którzy mieli kupić na górce i tak kupią na górce.

            My jeżeli na rynku wygrywamy, to jest to ze wszechmiar dobre i sprawiedliwe.

  4. Griot1234

    Defi czy Smart kontrakty to przyszłość, bez tego internet rzeczy nie rozwinie się. Ale obecny czas kojarzy mi się z epokă elektryczności i wyścigu o to kto zdominuje świat prąd stały czy zmienny.wiec dla mnie nie jako laika nie liczy się ilość osób spekulujących na krypto ale ile koncernówprzemusłowych bądź finansowych adaptuje poszczególne rozwiązania. Mnie zainteresował projekt oparty wcale nie na blockchainie. Ale staram się dopiero go zrozumieć rozmawiam z programistami niewielu tak naprawdę rozumie i trudno oszacować czy w tak początkowej fazie mimo paru adopcji stanie się rozwiązaniem wiodącym. Ale pod tym kontem staram się oszacować czy wrzucić w kilka tego typu projektów max 10% kapitału. Dodam że open source to dla mnie też ważna kwestia. Można też inwestować w projekty za którymi stoją ludzie którym ufasz ale to też na parę procent. Bo w którą stronę się to rozwinie i jak zakończy nie wiem, dlatego wolę projekty krypto dedykowane dla przemysłu i internetu rzeczy zaś pojedyncze rozwiązania defi dedykowane na potrzeby rynku finansowego. Można też wyszukać firmy które tworzą oprogramowanie komercyjne dla potrzeb firm które wykorzystują blockchain lecz nie pracują na żadnej z dostępnych kryptowalut.pozdrawiam dobrej nocy.

    2
  5. Griot1234

    Jeszcze jedno z cebulki tulipana nie wyrośnie nic innego niż tulipan, o ile wyrośnie. W blockchainie rośnie wiele rozwiązań i adaptacji. Zaś niwątpliwą jak na teraźniejszą chwilę zaletą crypto jest wycena lub inaczej patrząc, to jej brak lub niemożliwość określenia ich krańcowego limesu. Ich wadą jest wg mnie inflacja projektów krypto graficznych i powolny przyrost realnej wartości użytkowej.więc w tej fazie rozwoju to kryptograficzne tulipany a to że na te tulipany powstają etf to nie jest argument do i westycji ale do spekulacji jak najbardziej.

    2
  6. duch_natury

    @Wider gratulacje timing masz bardzo dobry 😉
    Co do projekcji – pisałem kilka dni wcześniej o 10.05 (w kontekście US a potem ermanometrycznego PL) – więc po części to się sprawdziło.
    Projekcje się płynnie przesuwają. Co do szczytu w okresie 10-13.05 wyraźnie napisałem, że od tego okresu zaczynam szortować – ale największe prawdopodobieństwo przekładam na wariant szczytu późniejszego (przełom maja/czerwca). I te projekcje cały czas tak pokazują. Mieliśmy krótką i treściwą korektę. Teraz wspinaczka na nowy szczyt aby wypełnić piątkę.

    2
    1. wider_swider

      Odpuszczam już tę fazę wzrostów na indeksach. Po wczorajszym ekstremalnie prowokacyjnym wpisie macarka, widzę że na krypto czeka nas jeszcze większa pompa niż się spodziewałem.
      W sumie to naturalne, że irytacja nie wykorzystaniem okazji życia będzie coraz częściej dostrzegalna, ale to dopiero zmiana nastawienia do rynku takich pseudo przeciwników będzie sygnałem do ewakuacji. Do tej pory byłem sceptyczny w kwestii 100 000 $ za BTC, macarek sprawił, że jest to dla mnie jedynie kwestia czasu.

      2
      1. wider_swider

        Pozostaje jedynie wykorzystać obecną korektę, by zająć jak najbardziej optymalnie pozycję, a następnie cierpliwie przytrzymać ją przez kilka miesięcy. Szczyt cyklu na rynku kryptowalut przewiduję na końcówkę 2021 roku. Następnie BTC -80% lub nawet -90%, a akty jeszcze mocniej w dół.
        Tak jest zaprogramowana ta maszynka do robienia pieniędzy.

        1
      2. sumadartson

        100 000 to słabiutko. WSZYSCY zapakowani aktualnie w BTC, którzy zagadywali mnie w tej kwestii, oczekują od 70 do 500 k+. Jeden tylko, zapakowany na 330 pln (70 zł straty) daje głowę że milyjon+ jeszcze latoś. Akcje nikogo już nie obchodzą.

        4
        1. wider_swider

          Szczerze mówiąc widać po Twoich postach że to dla Ciebie zabawa. Sugeruje aby tak pozostało 😉
          Na zabawę na krypto faktycznie się spóźniłem, ale w 2017 roku. Teraz tematu przypilnowałem.
          Co do IGN, to jestem bardzo zadowolony że swoich spekulacji. 2 wejścia tutaj podawałem. Zarówno moment kupna jak i sprzedaży.
          W tej rakiecie na 100 zł niestety nie brałem udziału, musiałem wtedy pilnować ETC kupowanego po 8 dolarów.

          3
  7. Neptun

    @all krypto nie można oceniać dzisiejszymi realiami, uważam że finalnie krypto bedzie walutą calego świata, pewnie z rozwiazaniami i technologiami o ktorych dziś nikt nie ma pojęcia. Krypto to przyszłość i nie ma odwrotu.

    1. sumadartson

      Stawiamy z Elonem na Dogecoin.
      Doge walutą wszechświata, jako że po sprywatyzowaniu Księżyca, zabierzemy się za Drogę Mleczną.
      A reszta? Będzie jak z pionierami po złote runo w gorączce złota. Ostatnich zjedzą Dogi.

      1
      1. Guy Fawkes

        Waszmość nic nie rozumiesz immer wieder.

        Ilona pilnuje trendu. Przecież od marca zeszłego roku nie było proporcjonalnej korekty kanonicznej, więc będzie wariant 2013′

        Ten przemysł potrzebuje normalnej hossy w odpowiednim czasie, żeby się mógł rozwijać, a zrobiło się wariactwo.

        ……………………………………………………………………………………

        Sa dwa powody, dla których blockhain i kryptografia zdominują internet i podniosą go do kwadratu.

        1. Koniec Systemu pieniądza-długu. Spirala już więcej nie może się kręcić. Dług zniknie, ale po drugiej stronie zniknie też własność. Lewa strona musi się równać prawej tak czy nie? To największy Ponzi scheme w galaktyce.

        2. Komputery kwantowe, które powstaną już niedługo. Przy obocnym systemie komputery kwantowe weszłyby do każdego banku, do każdego rządu, do każdego pentagonu, do każdej elektrowni atomowej, bez otwierania drzwi. Żadna flota nie byłaby bezpieczna, musiałbyś Waszmość trzymać flotę pod poduszką.

        1
            1. sumadartson

              Wobec nadciągającej inflacyi (ostatnia dynamika inflacji PanaWojtkowa, oby żył wiecznie) to raczej enter pod poduszką przygnieciony wielką flotą o coraz mniejszej wartości. Historyja kołem się toczy a ekonomia cyklem.

              1
  8. wider_swider

    Parę jęków wystarczyło i Stellar na ATH.
    Jęczący zamiast sie wyedukować i korzystać z okazji życia, to wolą się bawić i pluć sobie w brodę.
    Dopóki jesteście hossa ma się dobrze.
    Gra gitara 🙂

    2
  9. Max2

    https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polski-lad-pis-szykuje-grunt-pod-wybory-i-porzuca-dawne-obietnice/dchtsg5,79cfc278
    Socjotechnika PiS-u godna Goebbelsa.
    P. tmoore
    Jestem w trakcie lektur Bartosiaka. Widać spory wpływ Grahama Allisona. Niepotrzebnie skorzystałem z Wikipedii i jego krytyki, gdyż to powoduje iż pozostanę pod ich sugestią.
    Bardziej interesuje mnie sposób rozwiązania obecnej sytuacji. Co Pan sądzi na temat projektu : https://www.foreignaffairs.com/articles/world/2021-03-23/new-concert-powers
    Tu opinia https://www.youtube.com/watch?v=tKRS_W-qa3c&t=968s

    3
    1. Max2

      Po pierwszym wrażeniu z jego lektur “Przyszłość jest prologiem” i “Rzeczpospolita między lądem a morzem” trudno nie zgodzić się z uwarunkowaniem autora postrzegającego bezkrytycznie pojęcie darwinowskie. Mimo bezsprzecznej intuicji, swoje “wnioski” wysuwa z błędnych (wg mnie) założeń. Próbuje znalezć coś więcej O P. Bartosiaku ( w jakiej rodzinie się wychował, w co wierzy, kim byli jego rodzice) to bez wątpienia rzuciło by światło na jego uwarunkowania i jego poglądy.

      2
      1. tmoore

        Panie Maxie – to nie jest jego język tylko to jest język, którym porozumiewają się mocarstwa do 100 lat – USA, UK, Rosja Chiny. Tymi pojęciami posługują się amerykańskie elity i rosyjskie i brytyjskie oraz niemieckie. Aby zrozumieć otaczający świat i procesy zachodzące nie można się obrażać na “darwinizm” tego języka. Po prostu to jest mechanizm światowy i psychologia nic do tego nie ma

        2
        1. Max2

          Niestety nie mogę się z Panem zgodzić. W świetle współczesnej nauki psychologia może wytłumaczyć wszelkie procesy zachodzące w współczesnym świecie. Zrozumienie schematów wpływa na rzeczywistość.

          2
          1. Max2

            Ale dajmy temu spokój. Lektura Bartosiaka jest jak (proszę się nie obrażać) Erich von Däniken wśród polityków. No ale to moja opinia którą postaram się udowodnić. (Trochę na wyrost ale proszę o cierpliwość.)

            2
          2. tmoore

            Panie Maxie – której nauki – bo psychologia proszę o wybaczenie – ale nauką jest z rzadka. Badania na małych grupach, bez badań randomizowanych, obarczone gigantyczną masą subiektywizmów przekonań i uprzedzeń – to żadna nauka. to tylko zbiór przekonań i myślenia życzeniowego ludzi, którzy wielokrotnie powinni być przedmiotem działań psychologicznych a nie ich podmiotem

            1. Max2

              P.tmore z jakiś powodów nakłonił mnie Pan do lektury Bartosiaka. Dziękuję. Jestem w trakcie jego ostatniej pozycji “Koniec końca historii” Wnioski pozostawiam na razie sobie. Abyśmy mogli znalezć wspólną płaszczyznę proponuję lekturę : https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_wspania%C5%82y_%C5%9Bwiat Moje zapatrywania są i “zbieżne” jak i “rozbieżne” z Pana poglądami (wszystko zależy od płaszczyzny porozumienia) Pozdrawiam

              1. Max2

                Skoro Pan wyraża swój pogląd na temat psychologi… bez urazy ale znajomość Pana w tej materii jest taka sama …jak moje w geopolityce. Trudno w obydwu materiach znalezć wspólną płaszczyznę gdy rozmówcy “przedstawiają obiegowa opinię”

  10. tmoore

    @Max2
    1. Bartosiak jak i geopolityka generalnie operuje terminanmi podanymi u Mackindera – koncepcja Hartlandu oraz Nicholasa Spykmana – koncepcja Rimmlandu. Generalnie jest znienawidzony przez tak zwanych politologów w Polsce ponieważ udowodnił ich zaściankowość i brak pomysłu oraz poglądu na opisanie procesów które teraz się na świecie toczą.
    2. pOmysł “koncertu mocarstw” był wielokrotnie dyskutowany w S@F. Nie jest nowy bo przecież tak przebiegał ład światowy pod koniec 18go i przez cały 19 wiek do 1905 roku (wojna rosyjsko-japońska). Dla Polski była by to tragedia ponieważ w ramach tego konceptu kraje średniej wielkości i male są w ogóle pozbawione podmiotowości. Bardzo za takim pomysłem opowiada się Rosja i rosyjski geopolityk Dugin: https://jagiellonia.org/zlote-mysli-kremlowskiego-szamana/
    Generalnie przy tym rozwiązaniu Swiat jest podzielony na nowo – jak w okresie kolonialnym a decyzje są podejmowane w ramach ‘koncertu mocarstw’. czyli Polska nigdy nie uciekła by z pułapki średniego dochodu czyli wg teorii systemów-światów Wallernsteina dożywotnio była by krajem półperyferyjnym. Książkę serdecznie polecam.

    2
  11. tmoore

    a propos pułapki średniego dochodu:
    https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/pulapka-sredniego-dochodu-dlaczego-kraje-przestaja-sie-rozwijac/rgqcmle
    Podstawowym mechanizmem ucieczki z tej pułapki jest wzrost connectiwity czyli budowa infrastruktuty – połączeń komunikacyjnych w sposób, który obsługiwał nasz interes a nie sąsiadów czyli połączeń północ-południe a nie tylko wschód-zachód oraz połączeń samodzielnych z Chinami i Japonią i Indiami – czyli krajami gdzie będzie się rozwijał biznes w XXI i XXII wieku. Mówi to panu coś?

    3
  12. Sunday68

    Wojciech Białek

    Jestem trochę zagubiony po Pana ostatnich wpisach. W jaki sposób indeksy mają wzrosnąć przy hipotetycznym wzroście rentowności do 2% skoro nasdaq i rusell200 dostały spazmu przy rentowności 1,7% i zmieniły trend ze wzrostowego na horyzontalny?

    https://stockcharts.com/h-sc/ui
    https://finance.yahoo.com/quote/%5ERUT/chart/#eyJpbnRlcnZhbCI6ImRheSIsInBlcmlvZGljaXR5IjoxLCJ0aW1lVW5pdCI6bnVsbCwiY2FuZGxlV2lkdGgiOjE3Ljg4ODg4ODg4ODg4ODg5LCJmbGlwcGVkIjpmYWxzZSwidm9sdW1lVW5kZXJsYXkiOnRydWUsImFkaiI6dHJ1ZSwiY3Jvc3NoYWlyIjp0cnVlLCJjaGFydFR5cGUiOiJjYW5kbGUiLCJleHRlbmRlZCI6ZmFsc2UsIm1hcmtldFNlc3Npb25zIjp7fSwiYWdncmVnYXRpb25UeXBlIjoib2hsYyIsImNoYXJ0U2NhbGUiOiJsaW5lYXIiLCJzdHVkaWVzIjp7IuKAjHZvbCB1bmRy4oCMIjp7InR5cGUiOiJ2b2wgdW5kciIsImlucHV0cyI6eyJpZCI6IuKAjHZvbCB1bmRy4oCMIiwiZGlzcGxheSI6IuKAjHZvbCB1bmRy4oCMIn0sIm91dHB1dHMiOnsiVXAgVm9sdW1lIjoiIzAwYjA2MSIsIkRvd24gVm9sdW1lIjoiI2ZmMzMzYSJ9LCJwYW5lbCI6ImNoYXJ0IiwicGFyYW1ldGVycyI6eyJ3aWR0aEZhY3RvciI6MC40NSwiY2hhcnROYW1lIjoiY2hhcnQifX0sIuKAjG1h4oCMICg1MCxDLG1hLDApIjp7InR5cGUiOiJtYSIsImlucHV0cyI6eyJQZXJpb2QiOjUwLCJGaWVsZCI6IkNsb3NlIiwiVHlwZSI6InNpbXBsZSIsIk9mZnNldCI6MCwiaWQiOiLigIxtYeKAjCAoNTAsQyxtYSwwKSIsImRpc3BsYXkiOiLigIxtYeKAjCAoNTAsQyxtYSwwKSJ9LCJvdXRwdXRzIjp7Ik1BIjoiI2FkNmVmZiJ9LCJwYW5lbCI6ImNoYXJ0IiwicGFyYW1ldGVycyI6eyJjaGFydE5hbWUiOiJjaGFydCJ9fX0sInBhbmVscyI6eyJjaGFydCI6eyJwZXJjZW50IjoxLCJkaXNwbGF5IjoiXlJVVCIsImNoYXJ0TmFtZSI6ImNoYXJ0IiwiaW5kZXgiOjAsInlBeGlzIjp7Im5hbWUiOiJjaGFydCIsInBvc2l0aW9uIjpudWxsfSwieWF4aXNMSFMiOltdLCJ5YXhpc1JIUyI6WyJjaGFydCIsIuKAjHZvbCB1bmRy4oCMIl19fSwic2V0U3BhbiI6eyJtdWx0aXBsaWVyIjozLCJiYXNlIjoibW9udGgiLCJwZXJpb2RpY2l0eSI6eyJwZXJpb2QiOjEsImludGVydmFsIjoiZGF5In19LCJsaW5lV2lkdGgiOjIsInN0cmlwZWRCYWNrZ3JvdW5kIjp0cnVlLCJldmVudHMiOnRydWUsImNvbG9yIjoiIzAwODFmMiIsInN0cmlwZWRCYWNrZ3JvdWQiOnRydWUsImV2ZW50TWFwIjp7ImNvcnBvcmF0ZSI6eyJkaXZzIjp0cnVlLCJzcGxpdHMiOnRydWV9LCJzaWdEZXYiOnt9fSwiY3VzdG9tUmFuZ2UiOm51bGwsInN5bWJvbHMiOlt7InN5bWJvbCI6Il5SVVQiLCJzeW1ib2xPYmplY3QiOnsic3ltYm9sIjoiXlJVVCIsInF1b3RlVHlwZSI6IklOREVYIiwiZXhjaGFuZ2VUaW1lWm9uZSI6IkFtZXJpY2EvTmV3X1lvcmsifSwicGVyaW9kaWNpdHkiOjEsImludGVydmFsIjoiZGF5IiwidGltZVVuaXQiOm51bGwsInNldFNwYW4iOnsibXVsdGlwbGllciI6MywiYmFzZSI6Im1vbnRoIiwicGVyaW9kaWNpdHkiOnsicGVyaW9kIjoxLCJpbnRlcnZhbCI6ImRheSJ9fX1dfQ–

    1
  13. fast_market

    Może jestem niepoprawnym pesymistą, ale wychodzi mi, że S&P powinien zaliczyć w tym tygodniu większy spadek.
    Nie gram obecnie na wyrównanie szczytu, ani na nowe ATH.
    Wzorem @duch’a poszukałem podobnych wskaźnikowo układów w historii
    i o ile dobrze widzę to piątkowa sesja była odpowiednikiem tej z 01/03/2021 lub wcześniej 22/10/2020.
    Próbowałem sobie wyobrazić zasięgi spadku, na który gram
    i albo to będzie ok. 3970, albo rynek doda coś od siebie i dojdzie nawet do 3900.
    W najbliższych dniach się przekonamy czy mam rację.
    Jedyne co mi przeszkadza to wskaźniki nastrojów
    oraz eurusd powyżej 1,2100. No, ale to się może szybko zmienić.
    Aha, w głowie/w mojej wyobraźni mam USDPLN mocny ruch do góry
    i narysowanie odwróconej głowy z ramionami z linią szyi gdzieś ok. 3,9500 w kilkutygodniowej perspektywie.
    To mnie zastanawia najbardziej bo by oznaczało, że spadki na giełdach mogłyby być większe.

    1
      1. macarek

        Wnioskowanie nt. krypto na podstawie moich wpisów jest obarczone takim błędem, że nie byłem, nie jestem i nie będę częścią tego rynku. Zupełnie mnie nie interesuje kierunek tam. Powodzenia

        1. Guy Fawkes

          Dziękuję.

          P.S.
          Niektóre konie są już odporne na kwanty, a inne będą, za to centralne giełdy dzielą się na te, które zostały już zhakowane i na te, które będą zhakowane. To samo dotyczy banków.:))

                  1. Guy Fawkes

                    Nie chodzi nawet o tego klina.
                    Pewne zasady były w tajnej korespondecji.

                    Chodzi o paradygmat. Ilona zadziałała według zasady zmienności. Czyli wariat 2013. Ale nie da się zrobić tego dokładnie, bo logika wykresu bitkonnego na to nie pozwala.

                    Myślę, że niebieska kreska i wszystko co symbolizuje, wytrzyma, raczej bez false break’u, ale może być zejście powtórne. Czas.

  14. Max2

    Fawkes

    Jako że jestem po lekturze Bartkowiaka, bardzo chętnie zapoznam się z Twoja opinią na temat jego poglądów. Być może wyrażałeś je wcześniej, ale wybacz taki los the.bila?
    Co sądzisz ? Jaka opinia? Czy ma rację w ostatniej publikacji? A może masz własne przemyślenia?
    P.S Polityka to Twój żywioł możesz odkryć swoją wizję? Pewnie mi umknęła ….

      1. sumadartson

        Cwaniaczek. Postawił na wojnę i wyniszczenie shortowników od Tesli. Jak wykurzył ich wychwalaniem Tesli, Cdr, Btc to zaczął je wyśmiewać. Podejrzewam że wytropił ich na Dogecoin i też wykurzył.
        Gdyby ze mną tak pograł, miałby przechlapane.

        1
        1. sumadartson

          Sporo shortowników na złocie. Elon zaatakuje?
          Czy raczej sam zashortuje dogecoina a zyski ulokuje w nowej krypcie np. Catcoin, utworzonej przez twórców Doge, o współpracę z którymi zabiega?

          1
        1. duch_natury

          @fast
          “odpowiednikiem tej z 01/03/2021 lub wcześniej 22/10/2020.”
          “zasięgi spadku, na który gram i albo to będzie ok. 3970, albo rynek doda coś od siebie i dojdzie nawet do 3900.”

          Tak to zawsze jedna z możliwości – przedłużenie 4-ki na kolejny tydzień. Ale równie dobrze znajdziesz ukłądy z przeszłości gdzie już spadku nie było. Więc to tylko statystyka.
          3970 to absolutny max spadku aby zachować Elliotowskie 4-nie zachodzi na 1-kę.
          Ale… po pierwsze nie musi już być tej cofki o której piszesz, a Elliot cały czas wskazuje nowy szczyt (fala piąta). Więc pytanie jaki jest sens wychodzić przed szereg gdy cały trend wzrostowy jeszcze się z większym prawdopodobieństwem nie zakończył.

          2

Dodaj komentarz