Mam złe przeczucia

Codziennie rano umieszczam tu wykres ceny kontraktów na S&P 500 z naniesionymi nań różnymi kreskami. Między innymi próbuję na tym wykresie zaznaczać minima cyklu 10-tygodniowego. Wierzę, że cykle lubią się harmonicznie rymować, czyli zachowanie rynku staje się coraz bardziej podobne w miarę wzrastania skali takiej harmonii. Czyli dany cykl jest bardziej niż do poprzedniego podobny do cyklu 2 okresy wstecz, jeszcze bardziej podobny do cyklu 4 okresy wstecz itd. No i teraz robi się ciekawie, bo obecny – rozpoczęty 13 maja – cykl 10-tygodniowy wydaje się odległy o 8 okresów od cyklu rozpoczętego 3 lutego ub. r., czyli tuż przed koronawirusową paniką.

Powered by macrobond.com

Podsumowanie:

Komentarze

 1. odier

  Cześć Wojtek, faktycznie figura jest podejrzana na Snp….grunt przygotowany…insajderzy zrobili dystrybucję tego co kupili w zeszłym roku…kto myślał roztropnie już nie ma długich pozycji od kilku tygodni. Pozdrawiam.

  17
 2. duch_natury

  Wpis Pana Wojtka to kolejny klocuszek do układanki silniejszej korekty czerwcowo – lipcowej. Średnio większe korekty US trwają ok 4-5 tyg. Od ostatniego dołka 10 tyg. (13.05) jesteśmy w 3 tygodniu więc estymując ta korekta powinna się rozpocząć za 1-3 tygodnie.

  4
 3. duch_natury

  @WB
  Czy na pewno te cykle 10 tyg. są dobrze liczone???

  80 tygodni – czyli 8 cykli to powinno być 1.54 roku – więc 18 miesięcy i 2 tygodnie
  18 miesięcy od dołka covidowego 24.03.2020 to 7..10.2020 – więc coś tu ewidentnie nie bangla (przesunięcie ponad dwumiesięczne) – więc tak jakby ten bieżący cykl był dopiero przedostatni w 8ce !

  1
  1. duch_natury

   @WB

   Mój wniosek z powyżsego:
   Moim zdaniem te dwie Pana kreski 21.08.20 i 31.10.2020 zastąpiłbym jedną 24.09.2020 – wówczas obecnie jesteśmy w 7mej a nie 8smej części cyklu od dołka covidowego i okresy się zgadzają.

   1
 4. PPP

  Wszystkie lody stały sie nagle naturalne, każda parówka jest teraz z szynki a w kazdej reklamie musi byc murzyna w roli przywodcy….. a no zapomniałbym…. a na lipiec zaplanowano krach krachów to juz wie kazdy łacznie z naczelnym jasnowidzem plackowskim prowadzonym za raczke przez służby a ostatnio nawet przez dezinformATORA… powodzenia i tak stracicie wszystko.

  3
   1. duch_natury

    obawiam się, że ten krach krachów odbędzie się dopiero w następnym cyklu Kitchina czyli 2024-2025 (2024 spodziewany cykliczny reset) co nie oznacza, że i tak trzeba pilnować wkrótce krótkiej strony rynku bo a nóż wcześniej ;))))

    1
    1. Smerf-Ciamajda

     tyle ze czy to byłby krach krachów, jesli DJIA zjedzie na 15k? chyba nie, raczej uczciwa przecena, odpowiadało by to 1,9k na US500 i 7k DAX. Są artyści co nadal twierdza ze DAX prędzej czy później i tak zjedzie na 4-5k. Ja wiem ze na chwile obecna 99% z was uśmiecha się czytając to, będzie to możliwe jeśli każdy” buy the dip” teściowej będzie parzył mocno paluszki… Dzieciarnia będzie podbierać te spadające noże, będzie ciekawie…

     1. duch_natury

      Nie ma co zbytnio dywagować długoterminowo. Na razie w czerwcu rozpoczenie się zdrowa miesięczna przecena a potem zobaczymy co dalej (ja stawiam na jeszcze jeden późniejszy wzrost do jesieni).

 5. Sunday68

  Wojciech Białek

  Ciekawa sytuacja na wig20. Od dołka w okolicach 1500 pkt mamy około 10 tyg. wzrostów, 10 tyg. korekty i ponownie trwający 10 tyg. wzrost. Czy czeka nas ponownie 10 tygodni korekty?

  1
 6. Smerf-Ciamajda

  zwala punktualnie na 1 czerwca byłaby zbyt oczywista, rynki jeszcze spróbują wybić, tzn. zrobią w ciągu 2 tyg bolkową górkę, jeszcze raz nadzieja dla frajerni, (na te 6k US500) a potem korekta tudzież preludium do większej zwały. 14.06 tak jakoś ładnie wygląda 🙂 sam jeszcze coś dokupię jutro na kilka dni (L)

 7. mathz32

  Duchu, ta ostatnia krótka korekta na SPX była po odczycie inflacji za kwiecień, a w przyszłym tygodniu (o ile się nie mylę ?) czeka nas odczyt za maj. Mówi się że te odczyty będą coraz wyższe i będą bardziej straszyć.. Tydzień później jest FED więc jeśli ta korekta miałaby mieć jakąś przyczynę, to myślę że te 2 wydarzenia mogą nią być. Noi krótko odnośnie poziomów które też wskazałeś w jednym ze swoich wpisów do stawiania shortów, czyli SPX 3300 (tu jest bardzo silny opór) i DAX 14 700 ( tutaj, jeśli dobrze rozumiem DAX zrobi fałszywkę wybijając 14 553 ).

  Na koniec linki do video gdzie jest omówienie tych oporów :

  1. https://m.youtube.com/watch?v=YsptETF1dSY od 8:48
  2. https://m.youtube.com/watch?v=R3zm672r4XQ&t=630s od 7 minuty.

  Wydaje się, że bezpiecznie jest postawić eski w okolicy 3300 na SPX bo nawet jeśli okazałoby się że to jeszcze nie ten moment, to i tak za pierwszym podejściem nie rozbiją tego oporu. Na Daxie dalej się pocą z 14 553 przecież…

  Rzadko się udzielam, ale teraz czuję że mogę podrzucić jakieś pożyteczne info 😉

  Pozdrawiam !! 

  1. duch_natury

   Szczerze jeśli wskazywałem te poziomy 3300-3400 to mogło być to we wrześniu 2020r. Ostatni raz miałem krótkie w październinku 2020 więc jestem wygłodniały tej pozycji ponownie. Od fali listopadowej jestem bykiem (cały czas przesuwa mi się punkt wejścia) i na razie jeszcze nie widzę układu do rozpoczęcia spadków.
   Dla mnie jako niedźwiedzia dużo lepiej, że mamy takie poziomy jak mamy – czuję się bezpieczniej.

   Odnośnie obecnej sytuacji US:
   – uważam, że od 13.05.2021 jesteśmy w końcowej piątce impulsu rozpoczętego 5.03.2021r. – należy śledzić ten układ bo dam nam w miarę precyzyjny punkt wejścia. Zakończenie tej 5-tki będzie również końcem dużej III w impulsie liczonym od marca 2020. Więc jeszcze do prawdziwej bessy jest trochę czasu (duża IV latem, duża V jesienią).
   Odnośnie sytuacji W20:
   Uważam, że jesteśmy w 3-ce impulsu rozpoczętego 14.03 więc też jeszcze nie czas na shorty.

   Ale uważność już jak najbardziej wskazana no i w pewnym momencie – decyzja, odwaga i realizacja 😉

   pozdrawiam i życzę sukcesów.

   3
  1. duch_natury

   Na Dax i SP-kach w tym tygodniu rozegra się batalia pomiędzy wariantem dalszego wzrostu na ATH a przedłużeniem korekty (IVki od 10.05). W tym drugim wariancie , przedłużenia korekty szczyty wypadną później. Wówczas na W20 nastąpiłaby niebawem 4-ka. Drugi wariant to marsz na nowe szczyty US, DAX i wówczas korekta nadejdzie szybciej z nagłym zwrotem.
   To obecne dwa warianty, które rozpatruję.

   4
   1. rivsay

    Żeby nie było łatwo, ATH nie wyklucza przedłużenia korekty 🙂
    Po cichu liczę na góra do środy a później się zobaczy 🙂 Ale już tak się przeliczyłem z końcówkami tygodnia, ostatnio ratuje mnie tryb slow motion, na spokojnie otwarcie i zamknięcie, bez nerwowych ruchów
    I dopóki nie rozpocznie się korekta kaaażdą jedną środę w czerwcu będę grał w dół

Dodaj komentarz