Czy Wall Street przetrwa bez szwanku decelerację dynamiki druku pieniądza w USA?

W reakcji na koronawirusowy kryzys tempo „druku” pieniądza w USA wzrosło do absolutnie bezprecedensowego poziomu. Roczna dynamika agregatu pieniężnego M1 (gotówka w obiegu + bankowe depozyty na żądanie) wzrosła w lutym br. do ponad 350 proc.


Powered by macrobond.com

W przeszłości maksimum tego parametru sięgnęło najwyżej +21 proc w sierpniu 2011 czy +17,5 proc. w styczniu 1987, więc widać, że w ciągu minionych kilkunastu miesięcy mieliśmy do czynienia z wydarzeniem absolutnie bezprecedensowym.

Podsumowanie: jak Wall Street odbierze nieuniknione w najbliższych miesiącach spowolnienie rocznej dynamiki agregatu pieniężnego M1 w USA?

Komentarze

 1. Guy Fawkes

  @@

  Szwajcarzy nie kupują samolotów, nad którymi nie mieliby pełnej kontroli.

  //Szwajcarzy są też znani z chęci posiadania pełnej suwerenności jeśli chodzi o zakupywane systemy. Nie wiadomo na ile pełne kody źródłowe byliby skłonni udostępnić im Amerykanie, szczególnie jeśli chodzi o F-35A. Tymczasem w marcu tego roku w Szwajcarii gościła francuska minister obronny Florence Parly, która gwarantowała pełną suwerenność Szwajcarii na Rafale, bez „żadnych czarnych skrzynek”.//

  https://www.defence24.pl/rafale-faworytem-w-szwajcarii-lewica-nie-chce-amerykanskiego-samolotu

  4
   1. Guy Fawkes

    A skąd to Qaszmość wiesz, Nostradam?

    Jak się wujaszek Joe dogada z wujaszkiem Wołodią (tzw. w literaturze Yalta), a dodatkowo z Niemiaszkami (tzw. w literaturze Locarno), to tzw. ”nasze” samoloty w ogóle nie wystartują w żadnem kierunku.

    Zresztą i tak zostaną wcześniej zutylizowane nad zachodniem Pacyfikiem, razem z fregatami, w końcu po to tylko zostały kupione.

    3
    1. Guy Fawkes

     Dlatego powtarzam, nie ma co liczyć na samoloty.

     Trzeba mieć gęstą obronę przeciwlotniczą Narew i mnóstwo dronów, żeby poradzić sobie bez lotnictwa.

     Mogę się założyć o skrzynkę dobrej whisky, że ”nasze” leopardy też mają gdzieś w trzewiach ukryty lokalizator GPS, który poda ruskim dokładne położenie.

     Oczywista oczywistość.

     4
  1. wider_swider

   Udało Ci się już nieruchy, samochody itp. z zysków na krypto, czy tak sobie pierniczysz, żeby sprawiać wrażenie kozackiego tradera?

   Posiadacze największych pozycji na krypto, jeszcze nigdy nie mieli ich tak dużo jak obecnie. Mam tutaj na myśli ilość, a nie wartość, więc nie opowiadaj bajek.

   1
 2. duch_natury

  Nie, żeby mnie to zmartwiło wprost przeciwnie ale jestem zaskoczony dynamiką spadku surowców. Dodatkowo rozjaśnia to mi obraz sytuacji na akcyjnych.
  W przyszłym tyg. surowce zawrotka do góry a więc i na razie Usiaki jeszcze nie tąpną.

  3
  1. Guy Fawkes

   Oczywiście Milordzie, rynki rosły na QE, a teraz zinterpretują FED w duchu ”jesteśmy tak silną gospodarką, że normalizacja nam nie zaszkodzi a pomoże”. Problem będzie dopiero, jak się gospodarka znowu zatknie.

   Innemi słowy: co ma wisieć, nie utonie. Chyba że się złamie gałąź.:))

   1
    1. Guy Fawkes

     Może i dobra est ta firma, nic o niej nie wiem, nigdy się nie interesowałem, bo to ruska firma est, ale ma podobno jakieś fajne defi.
     Skoro dotąd się nie interesowałem, to już raczej się nie zainteresuję w tem cyklu. Nie sądzę, żeby sama poszła do góry jakby co.

 3. Guy Fawkes

  @Richie

  Ale na to może mieć wpływ sytuacja (geo)polityczna i bliskość teatru ersibatl, nie mówiąc już o chińskich sankcjach.

  Przez łikend trzeba pooglądać różne carencje.

  Mógłbyś powrócić do Billy’ego.

  Nie będę już używał brzydkich słów, w każdym razie nie na ”the”.:))

Dodaj komentarz