Konferencja Wall Street

Uprzejmie informuję, że dziś wystąpię na Konferencji Wall Street, gdzie od godziny 16-tej będę dyskutował na tematy rynkowe z panem panem Jarosławem Dominiakiem ze SII. Zainteresowanych zapraszam do rejestracji.

Komentarze

  1. Guy Fawkes

   //…znów wdarliśmy się do wnętrza formacji trójkąta…//

   Lordzie Stefaniak, przecież nie ma żadnego trójkąta come on.
   Trójkąt był dla grzecznych dziewczynek i się oczywiście zbył, na moim wykresia dawno nie figuruje.

   Proszę nie fantazjować, może być jeszcze co najwyżej TUK lorda James’a, ale ja już tego nie będę objaśniał – to domena lorda James’a. Dno zostało osiągnięta i zretestowane, skłaniam się raczey do podróży na północ, ale niezbyt dalekiey.

 1. wider_swider

  Pozdrowienia dla tych którzy oceniali zajmowania pozycji długich w USA mianem hazardu i dla Pana, który od kilku miesięcy podaje 3 cyferki jako poziom docelowy dla SP500. Chyba chodzi o to że jest taki zapracowany i każda sekunda ma znaczenie. Na to wskazywałaby również jego składnia i gramatyka 5-latka.

  3
     1. wider_swider

      A co do 3-cyfrowego SP500, to ten ktoś podawał coś w stylu 864, czy 846. Nie pamiętam. W każdym razie chodziło mu o poziom z 2 z przodu, ale nigdy nie mial czasu tego dopisać. Majaczył coś o magnesie i wielokrotnie dawał jakieś kąśliwe aluzje w moim kierunku, więc to na pewno nie Ty Neptun.

      2
      1. Neptun

       Ok rozumiem, ja prognozuje ten poziom ponieważ uważam że wszystkie wydrukowane pieniądze zostaną zebrane właśnie przez zejście do 800 pkt. Co do korekty szybkiej i bolesnej 20% to też po cichu oczekuje takiej sytuacji w najblizszych dniach .

  1. Neptun

   Ok rozumiem, ja prognozuje ten poziom ponieważ uważam że wszystkie wydrukowane pieniądze zostaną zebrane właśnie przez zejście do 800 pkt. Co do korekty szybkiej i bolesnej 20% to też po cichu oczekuje takiej sytuacji w najblizszych dniach .

   2
  1. wider_swider

   Arystokracja nie pracuje, tylko jacyś przebierańcy 😉
   Arystokracja bierze co jej się należy.
   Ja do niej nie należę, ale w swoim czasie dostaniemy co nasze na krypto.
   Wcześniej przyjdzie nam się jednak jeszcze kilka miesięcy poopalać.

   2
    1. sumadartson

     Milordzie, jak ktoś 5 raz pisze że jest nadarystokratą to nie uchodzi mu ubliżać od lordów. ☺😁
     A swoją drogą to trochę racji ma. Bo i co to za robota ta spekulacyja cała. Kuniem 2 tony wungla przetascyć to je robota.

     2
      1. Guy Fawkes

       Złota Pani Uncjo

       8 lipca, czyli globalny Dependence Day z pewnością zostanie stosownie uczczony w tym roku okrągłey 89-tej rocznicy amerykańskiej hossy hegemoniczney.

       Wydaje mi się, że czerwiec będzie ostatnim miesiącem wzrostowym na giełdach przed korektą, która może przybrać formę jakiegoś fajerwerku dla uczczenia globalnego Dependence Day’a.

       Giełdami się nie zajmuję, więc trudno mi coś mniemać z pewnością. Tu lord Mac Erson miałby zapewne więcej do powiedzenia. Ale według mnie 8 lipca jest datą naylepszą na flash crash yubileuszowy.:))

       1. Uncja

        „Wydaje mi się, że czerwiec będzie ostatnim miesiącem wzrostowym na giełdach ” , tak też wydawało się Panu już w styczniu, jakoś tak wówczas tę Pana wypowiedź zakodowałam sobie , i na to chyba wygląda/pasuje..

        dziękuję

 2. Smerf-Ciamajda

  W obliczu tego co widzi i powtarza moja teściowa, pani w sklepie i każdy menel pod budką z piwem -> „bydzie inflacja i dalsze dluuugookresowe wzrosty na akcjach i surowcach”, mam kilka własnych przemyśleń co do rynków globalnych:
  – w czerwcu korekta, tak jak pisałem co najmniej 5% w dol, ale dzieciarnia i „niedzielni inwestorzy” którym tak dobrze szlo w ostatnich 12-mcach, szybko podkupią ten pseudo dip, dlatego ten spadek nie będzie tak mocny jak musiałby być po tych wzrostach
  – ponowny wzrost, może nowe ATH? ale to nie będą wysokie poziomy
  – nadal mamy „spiskową teorie” ze covid pochodzi od nietoperzy, której to bzdury nie da się już dłużej utrzymywać, prezydent B zasygnalizował już ze ujawnią „prawdę”, najpóźniej do 28 sierpnia będzie ogłoszone oficjalnie co się działo w Wuhan jesienią 2019, przy czym może to się wydarzyć wcześniej. Dlaczego mieliby ogłosić fakty?, bo nadszedł już czas i muszą uderzyć w ChRL (tak, ta cala hegemonia o której pisze Guy)
  – co to oznacza? moim zdaniem całkowitą zmianę struktury wytwarzania na świecie, mocne ograniczenie globalizmu i częściowe (a może całkowite) wyłączenie ChRL z globalnego łańcucha dostaw i produkcji, zażądanie odszkodowania od Chin itd.
  – to może być ten next black swan, co to oznacza dla rynków? tu trzeba wyobraźni, ale 03-2020 to mogło być tylko preludium do tego scenariusza….
  – kto ma wiedzieć ten już wie (a mądry się domyśla) i zaczął wycofywać środki, podejrzewam ze od początku sierpnia zaczną się powolne spadki, uderzenie w sierpniu/wrześniu i dalsze długie obsuwanie, możliwe ze już w lipcu jeśli globalni playerzy dostana wcześniej „cynk”

  Pisze to tylko jako fantastykę, wiec proszę tego nie traktować jako wskazówkę inwestycyjną. Oby się tylko nie okazało, ze poziomy będą sporo niższe od tych: https://s3.tradingview.com/snapshots/e/Ez4bHuAd.png

  12
  1. duch_natury

   „najpóźniej do 28 sierpnia będzie ogłoszone oficjalnie co się działo w Wuhan jesienią 2019”
   Zapomnij, że system ogłosi prawdę. Ogłosi po prostu wersję, która będzie pasowała do obranego przez nich scenariusza działań.
   Prawda nie tylko w tym temacie mogłaby zbytnio zszokować ludzi. Teatr trwał i trwać będzie 😉

   3
   1. Smerf-Ciamajda

    Jeśli amerykanie potwierdza ze wirus nie mógł pochodzić z laboratorium to ten scenariusz odpada, brak takiego potwierdzenia zmieni tylko timing.
    Moze się w międzyczasie również jakoś dogadają, wtedy będzie na nietoperze… Jak się zachowa Au i krypto – nie mam pojęcia.

    2
  1. Smerf-Ciamajda

   To samo mowie od roku mojej zonie, ze to niekoniecznie od nich pochodzi, a raczej im to ktoś tam podrzucił. Jak ogólnie mawia Pan S. Michalkiewicz „kto zrobił?, zrobił ten kto najwięcej skorzysta(ł)”
   Myślę ze consensus będzie osiągnięty, gdy „przeniosło się na mokrym targu, od towaru sprzedawczyni której maż pracował w laboratorium w Wuhan” 🙂

   2
 3. Guy Fawkes

  @Lord Mac Erson

  //Witam,
  nadal Pan podtrzymuje 8,9 VII ?

  ………………………………

  Złota Pani Uncjo

  8 lipca, czyli globalny Dependence Day z pewnością zostanie stosownie uczczony w tym roku okrągłey 89-tej rocznicy amerykańskiej hossy hegemoniczney.

  Wydaje mi się, że czerwiec będzie ostatnim miesiącem wzrostowym na giełdach przed korektą, która może przybrać formę jakiegoś fajerwerku dla uczczenia globalnego Dependence Day’a.

  Giełdami się nie zajmuję, więc trudno mi coś mniemać z pewnością. Tu lord Mac Erson miałby zapewne więcej do powiedzenia. Ale według mnie 8 lipca jest datą naylepszą na flash crash yubileuszowy.:)) //

  …………………………………………………………………………………………

  A jak Ty widzisz świętowanie Dependence Day w tym roku, Milordzie?

  1
  1. duch_natury

   @Sir ja swój scenariusz opisywałem kilkakrotnie. Od połowy czerwca korekta w US sprowadzenie Sp do okolic 3700-3800. Potem letnio-jesienna końcowa piątka i rozpoczynamy Kitchinową bessą z kulminacją przełom 2022/2023. Następnie ostatni podryw globalnej hossy do 2024. 2024 – finalny RESET.

   1
    1. Guy Fawkes

     Gruba linia pionowa oznacza początek tygodnia, w którym jest 8/9 lipca.
     Wydaje mi się że na dziennych świeczkach rachuba mogłaby być dokładniejsza.

     Nie jest to jakaś rewelacja, ale jednak nie jest to takie zupełnie nic, skoro cały spx chodzi na liczbach fibo.

     Proporcja wskazuje na tydzień, w którem jest yubileusz, tak czy nie?

     1. Guy Fawkes

      Policzyłem dwie fale wzrostowe, pierwsza do korekty, a druga od korekty do 8 lipca, w dniach.

      Wyszło mi 114 i 171.

      114 / 171 = 0,666666666666666666666666666666666

      Dzóstki w nieskończoność.

      Czy to jest właściwa proporcja???
      Na pewno diabelska, czyli jak najbardziey na miejscu:)))

      1
  1. Guy Fawkes

   Ja nie uważam, żeby była bessa na giełdach w tym roku. Nie obstawiałbym tego.

   Flash crash to co innego, może być jak najbardziey.

   Co do kryptokoni, to wygląda na to, że będzie TUK lord James’a.
   ale on by się musiał wypowiedzieć autorytatywnie w sprawie tej wagi:))

   Jeszcze tylko warzywo może się negatywnie wypowiedzieć przy okazji G7.

   2
 4. Guy Fawkes

  @Lord Mac Erson

  A tak w ogóle Milordzie, jak już jesteśmy przy tej giełdzie, to ewidentnie brakuje jednej fali po oczekiwaney korekcie. Przecież to nie może być trójka, come on. A jeszcze w bliskim terminie spadku oczekiwanego przez Ciebie to już całkiem byłaby to trójka.

  https://www.tradingview.com/x/hLItd3i5/

  No i dywergencje muszą się porobić porządne, wskaźniki za bardzo wystrzelone.

  Nawet jakby piątka tej fali była taka krótka jak jedynka (23 tygodnie, poprzednio w tygodniach się rypnąłem), to a flash crash, czy jakaś korekta zaczęła się 8, 9 lipca, to cała fala skończyłaby się gdzieś pod koniec grudnia, a może w przypadku z normalną korektą a bez flash crash, cała fala skończyłaby się na początku roku 2022.

  TO EST prawdopodobny TERMIN ZAKOŃCZENIA HOSSY. Według mnie.

  ………………………………………………………………………………………………

  @Lady Uncja

  Dzień może być, a może nie być ważny, natomiast ważny est rok.

  …………………………………………………………………………………………..

  @Lord Konsultant

  Koniec hossy akcji na przełomie roków gra i koliduje z cuklem halvingowym.

   1. duch_natury

    Dokładnie o tym pisałem. Że obecnie jest bliski koniec trójki więc 4-ka i kończąca piątka. A kiedy się skończy ta 5-tka. Może na przełomie roku, na razie poczekajmy na 4-kę. Staram się jak najmniej projektować bo projekcje z naszego komputerka (umysłu) a jak wiesz ja go tylko podłączam do bieżących działań 🙂

    1
 5. Guy Fawkes

  @Lady Uncja

  //„Wydaje mi się, że czerwiec będzie ostatnim miesiącem wzrostowym na giełdach ” , tak też wydawało się Panu już w styczniu, jakoś tak wówczas tę Pana wypowiedź zakodowałam sobie , i na to chyba wygląda/pasuje..

  dziękuję //

  W styczniu możliwe, że zbytnio koloryzowałem odnośnie dokładney rocznicy amerykańskiej hossy hegemoniczney.

  Obecnie uważam, że ważny est rok, albowiem duży interwał rządzi.

  https://stooq.pl/q/?s=^dji&c=mx&t=c&a=lg&b=1

  Na wykresie widać, że pierwszym rokiem wzrostowym był rok 1933, kiedy Adolf Hitler został kanclerzem Rzeszy.

  Rok 2021 jest rokiem 89 i jako świeczka powinien być dodatni, zwłaszcza że świeczka roku poprzedniego jest wybitnie prowzrostowa. Gdyby bessa zaczęła się w czerwcu, roczna świeczka byłaby zapewne spadkowa, więc nie dostalibyśmy 89 lat hossy, tylko 88.

  1
 6. Guy Fawkes

  @@

  //Minister Rau został także proszony o komentarz w sprawie zaproszenia prezydent USA Joe Bidena dla prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do złożenia wizyty w Białym Domu latem, ale po genewskim spotkaniu Bidena z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem. „To była bardzo dobra decyzja, jeżeli chodzi o zaproszenie pana prezydenta Zełenskiego, tylko kolejność tych spotkań jest bez wątpienia niewłaściwa”//

  Ha ha.

  Warzywo zaprosiło prezydenta Ukrainy, a nie zaprosiło prezydenta Polski. A Rau opowiada pierdoły, że Putina wcześniej.

  Czy nasi nie rozumieją że Polska jest do utylizacji, bo Rzesza ma rewindykacje, a Wielka Chazaria potrzebuje doliny Wisły?

  I niemcy i usiacy odbierają nam powietrze i nie dają żadney możliwości.

  2

Dodaj komentarz