Polska nadal z najwyższym w Europie wzrostem produkcji przemysłu w stosunku do poziomu sprzed pandemii

Jeśli przyjmiemy grudzień 2019 jako punktu odniesienia odzwierciedlający sytuację sprzed pandemii, to w Europie Polska jest krajem, który w kwietniu br. wykazywał najwyższy wzrost produkcji w stosunku do poziomów sprzed 16 miesięcy (+11,5 proc.).

Powered by macrobond.com

Tuż za nami pod tym względem plasowały się Serbia, Turcja, Bośnia i Hercegowina oraz Chorwacja, zaś najbardziej ucierpiała na pandemii produkcja przemysłowa we Francji, Niemczech, Portugalii i Hiszpanii.

Podsumowanie: w Europie to polski przemysł najlepiej przetrwał pandemiczną recesję.

Komentarze

 1. dociekliwy54

  Jak rozumiem łańcuchy dostaw są zerwane. Mamy więc „ssanie” na surowce, półprodukty i równocześnie spadek produkcji finalnej, bo tych półproduktów jest jednak za mało.
  To wywołuje również inflację.
  Pisałem już o tym ze 2 lata temu, gdy o c19 nawet nie było słychać.

  2
  1. wandering jew

   ja zyd jestem nie
   ale nawet mnie to ubodlo ze ten padalec ma takie zdanie o polakach ze tylko im dac roboty to beda harowac jak woly
   o ironio reymont wsadzil to w usta zyda a to stan umyslu rodzimych pasozytow
   musicie polacy w koncu nabic te swoje elyty z pradziada na widly

   2
   1. Smerf-Ciamajda

    @parchu, my w Rzeczpospolitej od wieków tolerancyjni i nastawieni pokojowo oraz gościnnie.
    Zyjcie i pracujcie wśród nas w pokoju i wzajemnym szacunku – dla dobra Rzeczypospolitej (wielu narodów).
    Jedna uwagę zaledwie zgłaszam, jako ze Was od powojny garstka w naszym społeczeństwie (mniej niż 1%), to i tez w podobnym stosunku macie prawo reprezentować nas w parlamentach, urzędach i ważnych stanowiskach. Mam wrażenie (od co najmniej 25 lat) ze jest poniekąd odwrotnie i na to naszej zgody NIE MA!

    14
    1. wandering jew

     dobra podaj mi tych zydow na eksponowanych stanowiskach
     o kurskich wszyscy wiemy dzieki szanownemu autorowi bloga ale kto tam dalej

     kupa mojecycki sie nie liczy bo to nie stanowisko

     walesa byl za glupi na zyda

     na filmach z zoltymi napisami wiekszosc postaci juz dosc przebrzmiala

     1. Smerf-Ciamajda

      nie będę wymieniał, ale pisali ze bliźniacy tez, dla zainteresowanych polecam archiwalne numery tygodnika „Tylko Polska” i podobne wydawnictwa typu „Poznaj Żyda”, bo tego chyba już nie wydaja, 20-25 lat temu czytałem regularnie i bylem zaszokowany, bo to zburzyło mój naiwny pryzmat postrzegania (zwłaszcza te zmienione nazwiska). Szczególna nadreprezentacja w unii wolności i wszystkich hybrydach, które się od niej wywodzą (mafia totalna). Przez ostatnie 15 lat się tym nie zajmowałem, zdegustowany dzieleniem obozu narodowego przez L. Bubla, ale powiem tyle – to co on wtedy pisał było jednak ponadczasowe bo to okazało się niestety gorzka prawda 🙁

      6
 2. toya

  Pieknie wyciskają na ropie. Dzień po dniu. Bez chwili na ucieczkę dla złapanych za jaja, ale na tyle spokojnie by nie wzięli straty.
  Jak tak dalej pójdzie to 74-75 odwiedzimy w tym ruchu (wti)., ale i jakiś gwałtowniejszy short squeeze się zmieści (jakaś weekendowa luka?)

  1
 3. tmoore

  @ all
  UWAGA- ta kreatura wandering prowokuje cały czas, drugi to pecet. nie wiem dlaczego to robią ale szczególnie wandering swoimi prowokacjami może doprowadzić do zamknięcia bloga- wypowiedzi antysemickie etc. Obaj nie mają nic sensownego do powiedzenia szczególnie wandering jest prowokatorem – w ogóle się do niego nie zwracajcie – omijajcie jak g…bo się unurzacie a i smród zostanie na blogu albo i gorzej. Kto chce wolność wypowiedzi na blogu zachować – do kreatury ani słowa. prześledźcie jego wpisy-same prowokacje, ani jednego wartościowego.
  Ten drugi – pcecet coś tam coś tam to po prostu wykształcony (średnio) pewny siebie pyszałek. Kto chce się bawić w zapasy w kisielu – proszę bardzo. ale ten pierwszy jest groźny – dąży do prowokacji i zamknięcia blogu.

  13
 4. Smerf-Ciamajda

  „wykształcony (średnio) pewny siebie pyszałek” – nie obrażaj ludzi wykształconych bo tutaj ich dużo, nie wspomnę o ponadprzeciętnie wykształconych bo są tu tez i tacy. Tak to prawda, Guy – please „nie dotykaj kupy” zwłaszcza tej. Ignoruj – to bardziej boli.

  3
  1. tmoore

   @ smerf
   pogubiłem się – piszesz do mnie czy do sir Guy’a. i niby kogo ja obrażam? Pisałem o pececie – żeby zdobyć poklask zaczął obrażać Guya . potem kpić z Bartosiaka. Można się z nim nie zgadzać ale jest po wydziale prawa i był członkiem a właściwie ‚Senior Fellow w The Potomac Foundation” w Waszyngtonie. Potem sam ze składek stworzył S@F. Nie jest sponsorowany przez rząd. Teraz pewnie chce to zmonetyzować – co w tym złego?. Wkurza mnie jak „no name” jeden z drugim, bez specjalnych osiągnięć nawet na blogu próbuje na krytyce zbudować popularność na blogu.

   8
 5. Guy Fawkes

  @WB

  //ty akurat nie masz nic do powiedzenia, tylko tyle co w podcascie na jutub wysluchasz tepa kurwo //

  //won klamliwe kurwisko antypolskie na strone do szabesgeya jutubowego filozofa//

  //musicie polacy w koncu nabic te swoje elyty z pradziada na widly//

  ………………………………………………………………………………….

  No nieee wiem Panie Wojtku, czy mi się wydaje, ale te dwa ślady węglowe uaktywniły się w czasie, kiedy na blogu była dyskusja o złudzeniu bezpieczeństwa, na kanwie wystąpień Jacky Bartosiaka.

  Ten jeden to lichy est, coś tam udaje i kombinuje jak qń pod górę, ale ten drugi, to rafinowany prowokator, może jaki ubowicz, bierze sobie ”jew” w niku i wali gównem z grubej rury, licząc na to, że spotka się z antysemityzmem, wypisz wymaluj Gówno Azef dla ubogich.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jewno_Azef

  Co ciekawe, w miarę jak coraz głośniej o Armii Nowego Wzoru, w necie Sykulski nabrał takiego przyspieszenia, że chyba codzień nowy film wypuszcza, nie przymierzając.

  Nie wiem, czy to ubowicze czy nie ubowicze, czy z ramienia hitlerowicza, czy jakiego kaganatu, a może tylko pożyteczni kretyni zamierzają rozwalić ten blog, przynajmniej na tyle, żeby go nikt poważny nie czytał.

  Wszakże być tak nie powinno, chamstwu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom, pozbyć się niepotrzebnego śladu węglowego.

  12

Dodaj komentarz