40000 USD oporem dla BTC/USD?

W zeszłym miesiącu sugerowałem w tym miejscu wykonanie przez kurs BTC/USD spadkowej elliottowskiej 5-tki, co sugerowało możliwość rozpoczęcia jakiegoś przynajmniej korekcyjnego odbicia w górę. Szło to początkowo mozolnie, ale wczoraj kurs był przez chwilę powyżej poziomu 40000 USD, a więc o 1/3 wyżej niż w chwili, gdy pisałem w czerwcu o tej spadkowej 5-tce.

Obecnie jak patrzę na wykres kursu BTC/USD to widzę poważniejszy opór na poziomie szczytów z początku stycznia (40798 USD) oraz połowy czerwca (40406 USD):

Powered by macrobond.com

… sądziłbym, że na razie kurs odbije się od tego oporu.

Podsumowanie: kurs BTC/USD na razie obronił poziom wsparcia w okolicach 30000 USD i dotarł do poziomu oporu w okolicach 40000 USD.

Komentarze

  1. duch_natury

   @wider
   Nadchodzi pomalutku sierpień a tutaj nastąpi rozpoczęcie dłuższej korekty na rynkach akcji. Więc krypto wówczas powinny dokończyć bessę.
   Ale zgodnie z tym, że rozpoczęły ją wcześniej podejrzewam, że zakończą spadki na ok 2tyg. przed dołkiem akcji.

   5
   1. wider_swider

    Możliwe że masz rację. Same śmieci poszły ostro w górę, a największe projekty dosyć powściągliwie.
    Może jeszcze czekają z kapitałem skoro faktycznie nadchodzi ta długo oczekiwana data.
    Rafał jeszcze walczy więc może się załapie rzutem na taśmę.

    1
 1. gladiator

  jak dziś zobaczyłem oscylatory i wykres indeksu EEM.US w interwałach miesięcznych i kwartalnych to aż ciarki mnie przeszły- indeks do którego należymy wszedł w potężną bessę. Strach pomyśleć co niebawem stanie się z nami. Oczywiście, że wszystko można zrzucić na silnie spadającę Chiny. Ale one zawsze miały dużą wagę w tym indeksie i ich zachowanie przekładało się na naszą giełdę.

  4
  1. fast_market

   Wszystko może być problemem, gdy się nieodpowiednio użyje. A opcje (także barierowe) mogą być problemem, gdy zostaną wystawione i rynek pójdzie w złą stronę. Wystawca staje się zakładem ubezpieczeniowym w momencie, gdy następuje klęska żywiołowa. No i oczywiście size ma znaczenie, a więc zarządzanie wielkością pozycji.

Dodaj komentarz