Hang Seng najniżej od prawie 9 miesięcy

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinien być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

Rynek akcji w Hongkongu nadal odchorowuje – jak tłumaczą komentatorzy – działania chińskich regulatorów wymierzone w sektory zależne od zagranicznych inwestycji. Dziś rano Hang Seng ponownie silnie spadał (ponad -4 proc.) osiągając najniższy poziom od początku listopada ub.r. Cały czas to zachowanie najbardziej przypomina to z lipca 2018.

Najsilniej – o prawie 9 proc. – spadał dziś rano Hang Seng TECH Index:

WIG-20 wczoraj minimalnie spadł (-0,08 proc.), a pozostałe główne indeksy polskiego rynku akcji wzrosły. Na wykresie standardowego MACD dla tego indeksu, który spadł do najniższego poziomu od początku kwietnia nadal widoczna była wyraźna dywergencja w stosunku do zachowania WIG-u 20.

Cena kontraktów na S&P 500 nadal ustanawiała nowe historyczne rekordy docierając do górnego ograniczenia standardowej wstęgi Bollingera. W Azji dziś rano kontynuowane było załamanie cen akcji w Hong Kongu (-4,6 proc.). Zaczęło się ono udzielać cenom akcji w Chinach kontynentalnych (Shanghai Composite -2,5 proc., Shanghai B-Share Index -1,4 proc.). Z drugiej strony o 2,4 proc. zwyżkował filipiński PSEi, a australijski All Ordinaries ustanowił swój kolejny historyczny rekord.

Akcje spółki Automatyka-Pomiary-Sterowanie (C/Z 43,1, C/WK 2,52, stopa dywidendy 5,8 proc., kapitalizacja 31,8 mln zł) zostały w tym miejscu wspomniane 18 stycznia br. Tego dnia kurs akcji spółki zamknął się na poziomie 3,46 zł. Wczoraj jedna akcja spółki kosztowała na zamknięcie 6,00 zł. Osiągnięcie przez kurs akcji spółki górnego ograniczenia kanału rozpoczętego w październiku 2018 średnioterminowego trendu wzrostowego czyni przesłanki stojące za zwróceniem uwagi na akcje tej spółki 6 miesięcy temu nieaktualnymi.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie od wczoraj, można wspomnieć dane IFO na temat oceny przedsiębiorców koniunktury gospodarczej w Niemczech w lipcu:

… lipcową wartość publikowanego przez GUS wskaźnika koniunktury w przemyśle przetwórczym Polski:

… spadek zannualizowanej liczny sprzedanych w USA nowych domów w czerwcu:

… oraz średni poziom cen nowych domów sprzedanych w USA w czerwcu:

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finansowych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

 1. sumadartson

  No i git. Jak pisałem wczoraj udało się trafić stadem shortkonnym w szczyt wszystkich szczytów po zróżniczkowaniu, scałkowaniu i wyciągnięciu średniej ze wszystkich projekcji mistrza Białka. Udał nam się chłopaczek nad wszystkich mistrzów.

  1
 2. gladiator

  Mamy bessę na bitconie, hang-seng. Czuć w powietrzu coś niedobrego. Przecież te dwa rynki są skorelowane z innymi i tak jak wszystkie są rozgrywane przez grubasa. Hang-seng jest w tym samym koszyku co my, więc wcześniej ta silna dywergencja musi zniknąć.

  4
 3. fast_market

  Jednak rynek amerykański potwierdza, że jest największą szulernią na świecie. Tesla wykazała stratę na bitcoinach, ale tylko tych sprzedanych. Tych co dalej posiada nie wycenia do rynku. To wg mnie oszustwo bo nie można tego nijak ocenić. Nie wiem czy na innych rynkach jest to dopuszczalne, ale zakładam, że nie.

  Tesla reported bitcoin-related impairments of $23 million in the second quarter as crypto prices plunged.
  As of the end of March, the automaker said its $1.5 billion investment was worth $2.48 billion, based on the surge in bitcoin in the first quarter.
  Tesla doesn’t account for bitcoin as a mark-to-market asset.

  5
 4. PPP

  Kto i jak moze zweryfikowac czy tzw Tesla posiada jakiekolwiek bitcoiny ? Jak widac urobiono ponownie frajerow co sie zapakowali bo polbóg tak radzi. To samo bedzie niebawem na sp500 z frajerami co pokupowali tzw tesle po 600-700.

  3

Dodaj komentarz