Polacy przestali nadmiarowo umierać

Covidowy kryzys zdrowotny kosztował w okresie od jesieni ub.r. do wiosny br. życie ponad 100 tysięcy Polaków, ale w ostatnich tygodniach sytuacja zdaje się – odpukać – wracać do przedpadmienicznej normy: rejestrowana w Polsce w czerwcu liczba zgonów była już generalnie zbliżona do tej obserwowanej przed początkiem pandemii.Powered by macrobond.com

Podsumowanie: liczba zgonów w Polsce wróciła w czerwcu do poziomów sprzed pandemii.

Komentarze

 1. Pc39442

  Banki dzisiaj w pieknym locie, Alior i Pekao wspierane rekomendacjami a Pekao dywidendami.
  Tymczasem na Orlenku uklepywanie denka korekty w luce. Zlotowka sie umacnia i ropa spada wedle oczekiwan. Spadki ropy z wysokich poziomow a wiec juz wywindowanych cen produktow o ok 15% w kilka miesiecy przy umacniajacej sie zlotowie to ideal.

  Bux zdecydowany w swoim zdecydowniu
  https://stooq.pl/q/?s=^bux&c=2y&t=c&a=ln&b=1

  U nas wyglada na rychle wybicie. Ostatnie przymiarki

   1. Pc39442

    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bliskie-zwiazki-Orlenu-i-ropy-czyli-o-cenach-paliw-slow-kilka-7489742.html

    „Efekty opisywanych powyżej zależności uwidoczniły się m.in. na przełomie 2014 i 2015 roku, gdy gwałtowny spadek cen ropy przełożył się na świetne marże Orlenu. Te z kolei windowały kurs spółki, a akcje PKN-u były jedną z najlepszych inwestycji na GPW w pierwszej połowie 2015 roku.”

    Artykul byl napisany w grudniu 2016. Po nim nastapila dokladnie zaleznosc w nim opisana. Ceny ropy spadaly o 20% a Orlen zyskal prawie 100proc.
    Wszystko sie dzialo przy udziale mocniejszej zlotowki.
    Obecnie PKN jest juz zdywersyfikowany a udzial energetyki bedzie tylko rosl, a PKN bedzie integrowal rynek Mitteleuropy. Moim zdaniem to idzie na ATH.

    1
    1. fast_market

     Nie neguję, ale twierdzę, że nie ma prostej recepty. A już na pewno nie jednoczynnikowej opartej tylko na zmianie ceny ropy. Tym bardziej, że cena zakupu od ruskich jest wyliczana w bardziej wysublimowany sposób. A mówimy o przyszłości, a nie co było 5 lat temu. Może się powtórzy, a może nie.

  1. duch_natury

   1. Euforia (np. coś ze szczypawkami)
   2. Dojście do moich min. poziomów docelowych (np. SP500 > 4450)
   3. Czas – spodziewam się wstępnie szczytu w przyszłym tygodniu )
   AT, Elliot, cykle jeszcze nie są gotowe.
   Dam znaka jak będę wchodził.

   4
 2. wider_swider

  Guy Fawkes, od biedy jestem w stanie zaakceptować, że obecne zejście było wystarczające.
  Jeśli faktycznie to już koniec, to rynek jest nieprawdopodobne szybki i 100k będzie jeszcze w tym roku, a nie w przyszłym jak zakładałem.

Dodaj komentarz