AUKUS jako wstęp do powstania Anglosfery?

W ostatnich dniach wielkim rozgłosem cieszyła się decyzja Australii o zerwaniu wielkiego kontraktu z Francją na dostarczenie – nie, nie Caracali – 12 okrętów podwodnych o napędzie konwencjonalnym i zastąpienie ich kupowanymi od USA i Wielkiej Brytanii okrętami podwodnymi o napędzie jądrowym. Francuzi tak się wkurzyli, że odwołali na konsultacje swoich ambasadorów w USA i Australii.

W tym kontekście pojawiło się pojęcie “AUKUS” czyli partnerstwa w dziedzinie bezpieczeństwa Australii, Wielkiej Brytanii (UK) i USA i rozważania na temat Chin jako docelowego przeciwnika takiego sojuszu.

Te wydarzenia skojarzyły mi się z moim komentarzem sprzed 2,5 roku zatytułowanym “Brexit jako wstęp do “diamentowego wieku”?“, w którym przywoływałem pojęcie “Anglosfery”.

Podsumowanie: Anglosfera walcząca!

Komentarze

   1. DrQuality

    Od razu uderzyło mnie , że w ten sojusz nie zostały wciągnięte Indie , Japonia i przede wszystkim Korea Płd / chyba najlepsza armia w tym rejonie / . Indie militarnie to 3 – cia potęga swiata , ale z tego co pamietam to importują uzbrojenie głównie od Ruskich .

 1. long_short

  Mocne, Morawiecki jest na kolanach
  i pomimo to Niemcy dogadani z Putinem poprzez fasadowe instytucje UE trzymają Polskę na sztywnej smyczy i robią z nami co chcą już bez masła. Napierdalanie już po łbie idzie z każdej strony.
  A na blogu banda hybrydowych żołnierzyków wtóruje i napierdala w pis obojętnie w co.

  Ewa Stankiewicz – Jørgensen (@ewa_stankiewicz) wysłał/a Tweeta o godz. 4:38 PM on czw., wrz 23, 2021:
  Naimski o tym jak odebrac pracę górnikom,dac prace Deripasce i podwyzszyc ceny pradu x10. Pisma do KE z harmonogramem wyłączeń kopalń! O ciekawym życiu M.Kurtyki w 2020:jak
  negocjował zamknięcie kopalń i jak zdobywał poparcie państw dla swojej kandydatury na sekretarza gen OECD
  (https://twitter.com/ewa_stankiewicz/status/1441049345198108673?s=03

  1
 2. Guy Fawkes

  @WB

  //…decyzja Australii o zerwaniu wielkiego kontraktu z Francją na dostarczenie – nie, nie Caracali – 12 okrętów podwodnych o napędzie konwencjonalnym …//

  Mają ci Francuzi pecha, co nie?:))

  Różnica est taka, że 12 okrętów klasycznych miało służyć do obrony, a 8 okrętów atomowych będzie służyć do ataku.

  No ale najlepszą obroną podobno est atak, tak czy nie?:))

  ……………………………………………………………………………………….

  Wyprodukowanie 8 okrętów atomowych i wprowadzenie ich do linii zajmie przynajmniej ze 20 lat. W tem czasie Australia obłożona sankcjami chińskiemi zdążyłaby zbankrutować parę razy.

  Mojem zdaniem rząd Australii spodziewa się szybkiej ersibatl i tego, że w wyniku tej wojny Chiny będą musiały kupować odpowiednie kontyngenty australijskich towarów po dobrych cenach.

  ………………………………………………………………………………………..

  Ciekawe, że pierwszą poważną chińską retorsją po AUKUS-ie est delegalizacja krypto. Intuicyjnie było pewne, że ”antysystemowe” krypto pochodzi z serca systemu.

  4
 3. Guy Fawkes

  @Max

  //PIS-PO jedno zło.
  Szok. Niemożliwe.//

  PIS ma tą przewagę, że co do zasady wydłuża lawirowanie postjałtańskiego teoretycznego państwa z dykty, PO to wyłącznie agenttura.

  Widzisz teraz różnicę między nami, mnie chodzi o państwo polskie, ty jesteś nawiedzonym wyznawcą sekty.

  7
       1. Max2

        Masz rację. Dyskusja z patriotą, Celtem, kaleczącym język polski w piśmie (świadomie) mieszkańcem Szwajcarii, wielbiącym Włodeczka, nienawidzącym socjalizmu UE a jednocześnie sympatyzującym z autorytaryzmem Rosji – powstałym na zgliszczach sowietskiego komunizmu- rzeczywiście nie ma sensu.

        16
  1. DrQuality

   Ale z drugiej strony
   Trzciołek: Najbliższe tygodnie powinny sprzyjać odrabianiu strat przez złotego
   strateg rynków walutowych w PKO BP Arkadiusz Trzciołek.
   „Pomimo istotnej przeceny złotego w pierwszej części minionego tygodnia, pary EUR/PLN oraz USD/PLN przesunęły się ostatecznie nieco poniżej ostatnich szczytów (najwyższe poziomy od początku kwietnia) i kończyły tydzień w pobliżu 4,60 oraz 3,93. Zakładamy, że najbliższe tygodnie powinny sprzyjać dalszemu odrabianiu strat przez polską walutę, zwłaszcza w otoczeniu, w którym poprawił się sentyment wobec aktywów ryzykownych. Sprzyjałoby to zejściu pary EUR/PLN w pobliże 4,58 oraz USD/PLN w stronę 3,90” – powiedział Trzciołek.
   Czyli najbliższe tygodnie spowodują umocnienie złotówki o 2 i 3 grosze . Rzucać się do sprzedawania euro i dol.

   10
  2. Guy Fawkes

   To są za trudne rzeczy dla was, tow. DarQueen.

   W Ameryce Glapiński też ustala stopy?

   A w ogóle, to cały system fiat est inflacyjny, czasem mniej, czasem bardziej, czemu zatem nie protestujecie tow. Darqueen przeciw realnej władzy globalnego systemu, któren was ogołaca permanentnie, od kołyski po grób?

   Wskazujecie jedynie strachliwie jakieś lokalne epizody bez większego znaczenia.

   Musicie zrozumieć, że system fiat est nieocenionem kamieniem węgielnem globalnego socyjalizmu, albowiem utrwala i konserwuje powszechne gołodupstwo. System sprawia, że nie da się budować bogactwa przez pokolenia, każde pokolenie zaczyna (prawie) od zera). Policzcie sobie tow. Darqueen ile to robi zusammen 30 lat po 2 % inflacji.

   15
 4. piotrdln

  kiedy zrozumeicie ze Europa w wyniku dealu ma zdziadzieć a chinczyk ma sie wzbogacic ?

  europa zapowiada do 2030 zarżeniecie gospodarki poprzez redukcje o polowe emisji jakis tam gazów a chiny wtym czasie wybuduja tyle elektrowni ze wyemituja wiecej tych dziwnych gazów niz europa zredukuje …

  juz sie buduje mase magazynow aby jeszcze bardziej euro uzaleznic od chin, mamy tylko importowac i dziadzieć a chinczyk ma kase liczyc

  albo te wszystkie ekonazizmy sa przez chiny sponsorowane albo to jakis deal ponad glowami wszystkich

  przemysl moto w euro został w zasadzie skazany na zaglade , ciekawe jak niemcy łykną to , łykają wszystko jak pelikany wiec i pewnie w to uwierzą

  9
   1. sumadartson

    Czy tak na usiakowych wykresach wyglądały krachy?
    ……Nno faktyczniie, niektóre…
    Sprawy idą w szaleńczym tempie. Od deflacji i regresu po dynamiczną hiperinflację i wzrost w ciągu roku. A wszystko za sprawą największego od zarania kryzysu zadłużenia, z powodu którego kilku staruszków próbuje skasować wartość pieniądza. Malowany akwarelką dobrobyt. Takie rzeczy tylko w…bajce.
    Król jest coraz bardziej nagi.

    4
     1. sumadartson

      Patrzaj w przyszłość.
      Fandzolisz Waszmość smuty.
      12% dynamika inflacyi producenckiej w Rzeszy jest najwyższa od czsów bodaj… Rzeszy. Wtenczas po wypłatę latało się z taczką.
      A konsumencka goni producencką i ją przegania. 3manie stóp% na zerze z powodu niewypłacalności usiaka to bandyctwo.

      2
 5. DrQuality

  Minęło 200 – a rocznica urodzin C. K . Norwida – ktoś , gdzieś wspomniał jego list . Tu jest może przyczyna , że nam nie wychodzi do końca .
  https://zapisz.blog/2018/01/31/cyprian-kamil-norwid-do-michaliny-z-dziekonskich-zaleskiej-14-listopada-1862/
  Tak sobie myślę , że dzisiaj C . K . N byłby wyzywany od stalinistów , lewaków przez prawdziwych Polaków .
  PS . Tak a propos Słowacki był b . db inwestorem giełdowym .
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1501375,1,slowacki-juliusz.read

  6
 6. Max2

  że nam nie wychodzi do końca .

  Polexit!
  Kto za – łapka.
  Choć tutaj większość to z jednego kibucu, no cóż, zobaczymy jak wielu :).
  47

  Robienie gówna z młodzieży to kluczowy cel kartagińskiej wojny hybrydowej przeciw całemu światu.

  Jesli to pokolenie nie potrafi sie okreslic

  Czas chyba “ciemnemu ludowi” sypnąć “piaskiem po oczach” (chyba jest taki program Olejnik?)

  Kto dzisiaj rządzi w Rzeczpospolitej? Standardowa odpowiedz PiS. Niestety błąd. Rządzi nami zhierarchizowany kościół. To do niego niczym na “pielgrzymkę” udają się “patrioci” klękając i oddając mu cześć. (Proszę nie mylić z Bogiem)
  Dziś kościół upatruje w UE swojego wroga. Poprzez postępującą laicyzacje Polski widzi utratę swoich wpływów i stanowisk. Problem dostrzega na “zewnątrz” ale nie w “sobie” Dlaczego tak kościół nienawidzi LGBT ? Bo jest taki sam, bo nie rozliczył się ze swoich grzechów a LGBT mu o nich przypomina. Naiwni sądzą – nie będzie LGBT – nie będzie problemu. O tym co się dziś dzieje w Polskim kościele pisał nie będę wystarczy (jak ktoś chce dociec prawdy) – sięgnąć po publikacje.

  Co ma z tym wspólnego polska młodzież?
  Akademia Zamojska – „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”
  Utyskiwania obecnych “patriotów” (nie tylko na forum) na młodzież, proszę skierować do siebie. Moralne wzorce, które młodzi wynoszą ze szkoły – Konrad Wallenrod, Kordian, czy teraz JP II, Wyszyński – w konfrontacji z polską rzeczywistością – księżmi, politykami, osobami publicznymi a niejednokrotnie z własnymi rodzicami – powoduje dysonans, bunt który objawia się tym co widzimy dzisiaj. W latach 80 byli to punkowie, skinheadzi czy hipisi. (Tragiczne w tym jest to że w dorosłości stajemy się tym przeciw czemu się buntowaliśmy) Czy można się dziwić młodzieży że nie potrafi określić “samej siebie”?

  Kościół znalazł sobie sojusznika – PiS. Jaki jest cel rządów PiS-u i kościoła ? Wyjście z UE. Co na tym zyska PiS ? WADZE – może dożywotnią ? Zachowa przyspawane “stołki” dla siebie. (w końcu się przyzwyczaili) I tak w ramie w ramie tworzą “nową jakość”
  No ale co zrobić aby z tej UE się “wyautować? Najprostsze metody narodowo -socjalistyczno – komunistyczne są najlepsze :

  1. Podporządkować sobie media. Stworzyć “ministerstwo propagandy” aby przekonać “ciemny lud” że wszystko co robimy robimy dla dobra ludu. (Kto nie z nami – ten przeciwko nam )
  2. Podzielić ludzi.
  3. Podporządkować sobie sądy, aby sprawiedliwość była po naszej stronie.
  4. Znalezć szczytne hasła (z reguły Bóg, honor, ojczyzna, przestrzeń życiowa itp ) oraz znalezć wroga.
  5. Uruchomić jak najwięcej programów pomocowych dla “ciemnego luda” ( my wam dajemy inni mogą zabrać) Uniezależnić i ubezwłasnowolnić.
  6. Spowodować aby kraj znalazł się w izolacji międzynarodowej. (skłócić się z sojusznikami i sąsiadami – w końcu powiedzą “a niech te polaczki robią sobie co chcą”)
  7. Obsadzić wszystkie najważniejsze stanowiska swoimi ludzmi – “patriotami” (Marny bo marny ale swój – Rzeczpospolita szlachecka)
  8. Zadłużyć państwo. “Podbija się mieczem albo długiem”

  Przepis na “wadzę absolutną patriotów”

  A jak się nie uda – zachować w UE jak najwięcej stołków.

  P.S Dotyczy wszystkich polityków z lewa jak i z prawa , ale tylko tych którzy krzyczą o “honorze, Bogu i ojczyznie” najgłośniej. Jedni to realizują drudzy by chcieli. ” Najgłośniej krzyczy aby nie kraść – złodziej”

  28
  1. digesting slowly

   Nie ma czegoś takiego jak LBGT, to jest sztucznie stworzony twór (tak jak np pieniądz).
   No bo jak można ugruntować wszystkie zasady, całe życie ludzkie od tego, jak ktoś kogoś rucha?
   Nie mieć żadnych zainteresowań, poza socjal mediami i parzeniem się?

   Freud faktycznie powiedział że popęd rządzi światem, ale nie może być jedyną rzeczą jaka istnieje w życiu i celem w samym sobie.
   Jest tyle innych rzeczy które oferuje świat.
   Natomiast życie w rodzinie, wychowywanie dzieci, ma się nijak do dych wszystkich zwyrodnień i wynaturzeń.
   Sukcesem tych którzy urządzają tą całą gojownię, jest ustanowienie stwierdzenia, że zwyrodnienia to normalność (czyli np. homoseksualizm to coś normalnego). Choć tak naprawdę nie jest i nigdy nie będzie – to tylko zwyrodnienie i nic więcej.
   Może napisz co to znaczy utrzymać rodzinę (nie tylko w sensie materialnym), tak żeby ona trwała. Napisz jakie to jest trudne, jakie kruche, i ile poświęceń wymaga. Napisz jaką rolę odgrywa w tym kościół i społeczność która w tym kościele się gromadzi.
   I masz rację, jak dorośniesz, to na te Twoje młodzieńcze bunty będziesz patrzeć tak, jak teraz patrzysz na swoje bunty dziecięce.
   No chyba że jesteś jednym z tych co robią gojownię. Pierwsze co zrobisz, to będziesz niszczyć rodzinę, właśnie w taki sposób, jak napisałeś powyżej.

   4
 7. Guy Fawkes

  @@

  Towarzysz Max w ubóstwie swem zaprezentował kolejną wersję antypolskiej propagandy niemieckiego Kulturkampfu.

  Zero merytoryki, chodzi w tej kłamliwej agresji propagandowej o zniszczenie Narodu Polskiego poprzez podważenie Jego Wiary, Kultury, Etosu, Honoru i Moralności, których w wielkiej mierze generatorem y depozytariuszem est święty Kościół powszechny.

  To od dawna stosowany rodzaj ataku zarówno przez rzeszę niemiecką jak i soviety. W wojnie ostatniej to właśnie duchowieństwo polskie poniosło proporcjonalnie największe straty osobowe.

  Zaiste Kościół popełnił błąd, kiedy poprzez ”Przebaczamy i prosimy o przebaczenie.”

  Barbarzyństwo niemieckie nie est tego godne, zaiste powinno być nawrócone ogniem i mieczem. Rachunki nie są wyrównane, dopóki Berlin nie zostanie zrównany z ziemią a klejnoty koronne Hohenzollernów nie przetopione na pieniądze.

  …………………………………………………………………………………………..

  Co do tego całego zasranego genderyzmu, to w Polsce nigdy nie było takiego problemu, ani społecznego ani prawnego, a robactwo szawsze znało swoje miejsce pod kamieniem. To niemiecki socyjalizm wykreował taki problem aby stworzyć front walki klasowej. Biada zboczeńcom, bo kiedyś za szarganie Polski mogą zapłacić.

  ……………………………………………………………………………………….

  Tow. Max, widzę, że marnujecie czas, przepisując własnemi słowy propagandę gazowniczą.

  Zniedbujecie ćwiczenia koszykówki, grzebiąc swój jedyny talent.

  …………………………………………………………………………………………

  Nie da się żadną miarą dojść do żadnego konsensusu z nakręconemi POmyleńcami.

  Nie ma i nie będzie wyboru, tylko PIS i Konfederastia.

  14
 8. Sawa

  Nie zniżę się aby polemizować z przegranym frustratem, który nawet nie potrafi odróżnić Kościół od kleru.
  Kościół to wspólnota wierzących założona przez Jezusa Chrystusa, a kler to ludzie w tym mnóstwo lewackiej agentury (głównie spedalonej) wprowadzonej po II Soborze Watykańskim aby rozwalić Kościół od wewnątrz. To tak jakbyśmy przyjęli za dogmat, że polski parlament to obora, bo jakaś Jachira ma wszy.
  Ale to dobrze, że frustraci plują na Polaków za to, że wybrali tych a nie innych. Tragedią dla Polski będzie gdy nieudacznicy, którzy wygonili z Polski więcej ludzi aniżeli Hitler wymordował, zaczną chwalić PISiorów, wtedy trzeba będzie spieprzać z “ten kraju”

  Odnośnie kradzieży – jeżeli złodziejstwo rządzących ma w efekcie przynieść jedne z najniższych na świecie bezrobocie, repolonizacja banków, mediów, likwidacja biedy (po raz pierwszy w dziejach Polski od 2018 nastąpił koniec kupowania na zeszyt), rekordowy eksport, przywrócenie sił zbrojnych, spadek zadłużenia Polski względem PKB…… to ja jestem za tym, żeby kradli 10 razy więcej.

  https://www.youtube.com/watch?v=fg4Xw7fXK7g

  .

  14
  1. sumadartson

   Ale co ukradli. Kurna, kradną i kradną ale nikt nie wie co ukradli. To jest zboczenie a nie żadne tam lbgt.
   A jak ksiądz jest pobożny i nie grzeszny i pasie owce zgodnie z wolą Pana to niech sobie będzie nawet świętą krową na łańcuchu, a co dopiero lbtg.

   3
 9. ronin

  KONSZACHT tzw. ” Okrągłego stołu”.

  Polski “okrągły stół” jest znany opinii publicznej jako mebel, przy którym komuna przekazała władzę opozycjonistom, czyli antykomunistom. W istocie rządzący wówczas komuniści za partnerów do rozmów przy “okrągłym stole” wzięli sobie wyłącznie lewicowy nurt opozycji i swoich konfidentów, których w podziemiu była ogromna liczba. Głównego targu dobito w bardzo wąskim gronie, lecz bez udziału kamer i mikrofonów. Układ, który tajnie zawarto, był prosty: my (komuniści) oddajemy wam władzę polityczną, a wy w zamian za to nie przeszkadzacie nam w zawładnięciu całym majątkiem tego kraju, to jest całą gospodarką i sferą finansów, a nadto pozostawiacie nienaruszone służby specjalne oraz hierarchię wojskową. Wtedy i po 1989r ponad 90% polskich mediów znajdowało się w rękach komunistów, agentów komunistycznej bezpieki, i tzw. “lewicowych intelektualistów”, którzy są najgorsi w tej triadzie. Media w 1989r propagują tezę, że Polska wyzwoliła się z komunizmu. Polska tylko formalnie była niepodległa. W rzeczywistości po 1989 r rządzili komuniści przefarbowani na demokratów, lewicowi manipulatorzy udający liberałów ( UW, UD, PO) tzw. “różowi”, byli agenci komunistycznej bezpieki, oraz rosyjskie slużby specjalne. Ten mafijny układ powstał przy sławnym “okrągłym stole”, a dokładniej “pod” tym stołem, i z każdym rokiem się rozrastał, stawał się coraz mocniejszy. Po 1989r prawie wszystkie, niemal co do jednego, polskie banki, kantory, przedsiębiorstwa państwowe i prywatne, słowem finanse i biznes, znajdowały się w rękach byłych członków PZPR, byłych oficerów bezpieki, i tzw. TW, czyli szpicli, którzy dla bezpieki pracowali, nierzadko grając opozycjonistów ( do dziś są specjalnymi gośćmi w antypolskiej WSI24, czy gadzinówce z Czerskiej. Rząd premiera Olszewskiego chciał zmienić opisany wyżej stan rzeczy i w ten sposób popełnił samobójstwo. Okazał się słabszy od czerwono-różowej mafii. Proszę sobie przypomnieć co się stało, gdy minister obrony tego rządu, Jan Parys, próbował oczyścić armię i wywiad wojskowy z najtwardszych komunistów. Proszę sobie przypomnieć co się stało, gdy minister spraw wewnętrznych Antoni Macierewicz, przekazał Sejmowi dane ministrów i parlamentarzystów, którzy w PRL byli konfidentami komunistycznej bezpieki. Nie czekano nawet do następnego ranka. Jeszcze tej samej nocy cały rząd dostał kopniaka. Obalono go brutalnie, gwiżdżąc na wstyd, na elementarne poczucie przyzwoitości, w dzikim pośpiechu, byle tylko zamknąć usta i odebrać możliwość działania. Czyli możliwość uzdrowienia Polski, to znaczy uczynienia jej naprawdę niepodległą. Czerwono-różowy układ mafijny nie wahał się przed zbrodniami na politycznych przeciwnikach. Dopóki będzie trwał konszacht “okrągłego stołu” doprecyzowany w Moskwie, dopóty nie da się oczyścić Polski z czerwono-różowego bagna.

  17
   1. Max2

    Dam Waści przepis na Patriotę przez duże P

    Aby zostać Patriotą trzeba wiedzieć że się nim nie jest. To ktoś kto zna swoje słabości, ktoś kto nie będzie ulegał pokusie swojego ego, będzie wiedział kiedy czyni coś dla kogoś a nie dla siebie. Niestety tacy ludzie kompletnie nie są zainteresowani władzą.

    9
    1. sumadartson

     To przepis na zakompleksionego jegomościa a nie patriotę. Patriotą się jest bez względu na słabości, talenty, upodobania czy orientacje. Albo nie jest.
     Z czym masz Waszmość problem?
     Czy aby na pewno to wina jarka?
     Czy totalni są jedyną receptą na bolączkę?

     4
  1. macarek

   Z tego wynika, iż by wygać trzeba sie porządnie przygotować, a nie płakać po porażce latami. Najgorzej jak się nie doceni przeciwnika i … :

   Szabel nam nie zabraknie, szlachta na koń wsiędzie,
   Ja z synowcem na czele, i – jakoś to będzie !”

   1
 10. DrQuality

  Wy , Sawa , to jestem pewien , żyjecie w Missisauga . Takie same getto Polaków jak Jackowo w Szykago . Ani be , ani me , po angielsku i francusku ,koncert disco polo w miejscowej restauracji ” Krakowiaczek ” , swojska kiełbasa w delikatesach ” U Józka ” etc . itd . Ale ad rem :
  najniższe bezrobocie 3, 6 % tylko że :
  Wskażnik ten nie pokazuje ile naprawdę ludzi ma pracę – lepszym wskażnikiem jest wskażnik zatrudnienia . Otóz tow. zatrudnienie w Polsce ma 69,5 % Polaków w wieku produkcyjnym . W Austrii to 72 % przy 2 razy wiekszym bezrobociu , a w Szwecji 74 % przy 3 razy wiekszym bezrobociu . Ergo w Polsce mamy masę biernych zawodowo , ktorzy pracy nie szukają lub nie zamierzaja jej podjąć , więc nie są ujmowani jako bezrobotni . Jak mysliccie dlaczego ? Co dziesiaty jest na wczesniejszej emeryturze , wypadają niepełnosprawni / w wiekszości krajów Zachodu aktywni /30 % wypada z powodu obowiazków domowych / 750 tys młodych między 15 – 29 nie pracują i nie uczą się !!!!
  W Polsce kompletny brak polityki aktywizacji zawodowj . Na politykę pray wydajemy 0,5 % PKB /6 x mniej niż Dania / Na programy szkoleniowe 40 x mniej niż Dnaia , Austria czy Finlandia .

  16
 11. DrQuality

  Tow. Sawa , Wam się myli repolonizacja z nacjonalizacją . Wy nie rozumicie , że nacjonalizacja banków , firm energetycznych etc . powoduje brak konkurencji , a to doprowadza do monopolu , który kształtuje ceny po uważaniu . Stąd się nie dziwta wzrostowi cen usług bankowych czy cen energii .
  Was nie dziwi , że tzw ” prawica nie prywatyzuje , tylko nacjonalizuje . A propos kradzieży , Tow . Zsumyobdartson , banki i firmy energetyczne zostały odkupione powyżej 1,5 – 2 krotnej a nawet większej wartości ksiegowej . Włosi z Pekao Sa do dzisiaj cieszą się z dealu stulecia . To jest kradzież w białych rękawiczkach .

  14
  1. sumadartson

   Kupno banku to kradzież?
   Ojacieniemoge. A kto to Włochom sprzedał ów bank za 20% realnej wartości, bo chyba nie jarek.
   Zanim coś wam towarzyszu darquiu wypłynie spod wełny to najprzód ugryźcie się w jęzor zanim p…lniecie znów głupote jakie i obudzicie szlachtę z zasłużonej drzemki swojo durnoto.

   11
     1. sumadartson

      A mnie przykro że nakłania mnie Waszmość do głosowania na PiS, który w swej uczciwości za kolację służbową ministra płaci z partyjnych środków. Rada do tow. Darguia odnosi się zarówno do Waszmości. Dodatkowo zalecam kubeł zimnej wody na wełnę, zanim znowu zechcesz Waszmość agitować za jarkiem.

      6
 12. DrQuality

  Tow . Ronin , Wy plujecie na Lecha Kaczyńskiego , premiera Olszewkiego – z tego co pamiętam to byli oni b . aktywni w czasie tych Obrad Okrągłego Stołu . Chyba , że obradowali , ale sie nie cieszyli , a to , przepraszam .
  Jan Olszewski – ostatecznie wziął udział w obradach – Podzespół ds. Reformy Prawa i Sądów

  10
  1. DrQuality

   Już naprawdę kończę – Wy , Tow . Sawa obraziliście kard. / wtedy / Karola Wojtyłę – brał aktywny udział w obradach Soboru i wyobrażcie sobie , cieszył sie i to bardzo Oczywiscie wielokrotnie obraziliście rozum .

   8
     1. sumadartson

      Ojacieniemoge. PiS okradł sam siebie płacąc za kolację służbową ministra.
      No to jako zagorzały wróg powinniście się cieszyć że pis okrada sam siebie a nie was towarzyszy podatników.
      Jeszcze ze dwie takie “sensacje” dla ubogich rozumem i znów zagłosuję na jarka, choć miałem tego nie robić

      4
 13. Sawa

  @DrQuality
  Panie Wojtku, odnośnie rozumu….. doskonale Pan wie (czy nie?), gdyby bolszewicka agentura miała większość na Soborze w Watykanie, to Kościół zostałby skasowany już w latach 60tych minionego wieku. A przecież istnieje i ZAWSZE istniał będzie, wszak “….na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą”

  Panie Wojtku, szkoda, że Pan nie skorzystał z mojego zaproszenia, przekonałby się osobiście czy mieszkałem na Missisauga…. a tak znowu musi Pan zmyślać w czym trzeba przyznać, jest Pan naprawdę dobry (szkoła Lema). Wróciłem w 2018 roku, tam byłem na kilkuletnim urlopie, noooo nie całkiem na urlopie, odprowadzałem wnuczka do szkoły.

  Odnośnie radochy Włochów i wartości księgowej polskich banków i innych największych podmiotów w czasach po PRLowskich…… a wie Pan, że Lewandowski chciał w 1992 roku sprzedać (związkowcy przeszkodzili na kolejną kradzież w białych rękawiczkach) KGHM za 200% wartości księgowej, czyli za 400 milionów $$$…. tymczasem w następnych latach do roku 2020, KGHM przyniósł ponad 20 miliardów dolarów. Czyli 50 (pięćdziesiąt) KGHMów mamy za darmo wedle Pana wyliczanki. W następnym poście wyliczę kiedy po repolonizacji będziemy mieli 50 PKOSA za darmo.

  Na temat mechanizmów kształtowania cen energii elektrycznej, jako energetyk wytłumaczę Panu precyzyjnie w innym poscie (bo ten i tak nazbyt obszerny), dlaczego ceny energii rosną…. i dlaczego w Niemczech i wielu innych krajach UE rosną szybciej aniżeli w polskim Kaczystanie.

  Pozdrawiam serdecznie i jak zdrowie pozwoli w 2022 ponownie zapraszam do Toronto, wybieram się tam i możemy jechać razem, ja finansuję cały pobyt Pana, łącznie z przejazdem. No po co wymyślać Jackowo, skoro można osobiście zobaczyć.

  Proszę zauważyć ani razu (i nigdy wcześniej) nie obraziłem Pana epitetem.
  Pan doskonale wie, dlaczego innych (nie tylko mnie) obraża.

  .

  10
 14. Sawa

  @DrQuality
  Odnośnie szkolenia fachowców w PL….. zresztą nie tylko fachowców.
  Ogólnie, odnośnie edukacji w PL, to tutaj pełna zgoda.
  Nie mam Panie Wojtku Makrobonda i nie potrafię pokazać o ile mniej wydajemy na edukację aniżeli inni, ale bezsprzecznie wydajemy za mało.
  Co gorsza, ciągle na uczelniach szkolą te same UBeckie agenty, albo ich potomkowie….. to jest po stokroć gorsze od kiepskiego finansowania.
  A więc w temacie edukacji, pełna zgoda, reżim Kaczystoskji jest tak samo beznadziejny jak poprzednie o ile nie gorszy.

  8
  1. ZajacPoziomka

   W dobie postępującej automatyzacji wszelkich procesów tania energia, staje się tym, czym jeszcze wczoraj była tania siła robocza.

   Nie wyglada to dobrze dla mieszkańcow “tej ziemi”. Nie potrafimy się nawet zainstalować bloku startowym do czekającego wyścigu.

   6
 15. sumadartson

  @duch_natury
  //…u Mazurka jedzą, piją, lulki palą…Spoko kolesie…//
  Ładnie to tak donosić do teściowej? W dodatku cudzej?
  Teraz “chłopcy” z bukietem w zębach i na kolanach muszą hołdy dziękczynne teściowej składać. Na szczęście cudzej.
  Kapuś.
  Oj ma ktoś szczęście że nie jestem jego członkiem, bo za takie upokorzenie nie usiadłby przez tydzień na zadzie.

  1. duch_natury

   Donosić hmmmm

   To są Twoi, Twoi i Twoi reprezentanci. W trakcie swojej pracy, za którą niedawno podnieśli gaże o 70% kolesie wychodzą z sali pleneranej na balety podczas gdy w tym samy czasie w sejmie:
   – prezes NIK informuje o nadużyciach w 2020r. na ok. 500ml zł (naszej kasy)
   – Pani Marszałek – w trakcie tak ważnego wystąpienia mówi: “proszę kończyć 15 minut minęło”
   – a potem Ci sami balangowicze w wywiadach kręcą i kłamią, z nie mogli bo mieli do załatwienia ważne sprawy / spotkania.

   Wespół w zespół aferzyści z ostatniej dekady z PIS, PO a z nimi przystawki PSL, Kukiz…
   Poklepują się po ramieniu wznoszą toasty i śmieją jak to pięknie robią Polaków (CZYLI NAS) w bambuko i nabijają swoją prywatną kabzę.

   A TY Spij dalej…

   13
   1. sumadartson

    Na szczęście tych trzech błazńów to nie są moi reprezentancji i nigdy już nie będą, bo musiałbym się z idyjotą na rozumy zamienić aby wybrać do Polskiego Sejmu takie szmaty bez szczypty honoru i ambicji.

    1
   1. sumadartson

    Wreszcie coś mądrego. Jak najbardziej zapraszam na pielgrzymkę autem (na kolanach za długo) do modlitwy z wiarą że Wszechmocny da nam rozum i odwagę aby nie dać się zeszmacić jakiemuś sprzedajnemu, zakłamanemu karierowiczowi.

    2
   1. sumadartson

    Wykazanie 125 mln dolarów WYDATKOWANYCH z naruszeniem prawa to na tle działalności popsl’anych brzmi jak wychwalanie działalności rządu PiS.
    Dlatego szef NIK ma powody do obaw, bo wszyscy ludzie dobrej woli pamiętają że seryjny samobójca grasował w interesie i za rządów popsl.

    3
     1. sumadartson

      ??? Popslanej? Zapisać? Nie interesi mnie politykierka.
      Nie umiem robić laski szefowi, udawać ślepego i głuchego na działania słafków, wyrzec się uczciwości, nastawać na dobro narodu i ojczyzny.
      Spróbuj Waszmość. Może zapiszą.

      1
 16. Sawa

  WB
  Panie Wojtku, mógłby Pan wstawić informacje z Makrobonda, na temat cen energii elektrycznej na przestrzeni 30 minionych lat w kilku większych krajach UE w tym Polski i Niemiec?
  Szykuję opracowanie na temat “Jak reżim Kaczystanu doprowadził do najniższych cen energii elektrycznej na świecie”

  Taką mapkę znalazłam na stronach Racjonalisty, ale to mało jak na tak ambitne opracowanie.

  https://zapodaj.net/2f5f881bf47f4.jpg.html

  .

  3
  1. sumadartson

   ??? Białogłowa dostała w połowie czytania histerycznego ataku śmiechu i musiała biec do łaźni aby nie posikać się w salonie. ???
   A jak minister obrony ogłosił kapitulację i samooczyszczenie z grzechu śmiertelnego, powtórnie pobiegła. Podobnego kabaretu w politykierce jeszcze nie było dotychmiast.?

   6
   1. kot czpiot

    Czyli ich kierownik którego sami zrobili kierownikiem kompromituje swoich ludzi i obraża jakby byli kamieniami no bo dziś nawet źwierząt się tak nie traktuje a oni zamiast dać mu wpi…ol po mordzie nawet się do tego nie odnieśli a w poniedziałek padną przed nim na kolana.
    Takiej tyranii jaka istnieje w PO nie ma chyba nigdzie w promieniu 3k km

    3
 17. ronin

  CZERWONO-RÓŻOWA mafia obawia się prawdy i dostaje furii nienawiści.

  Dlatego zwiera szeregi, by za wszelką cenę dorwać się do władzy. Ma poparcie antypolskich mediów oraz lewicowych totalitarystów z UE, dostaje na to pieniądze z zagranicy. Michnik, Tusk, Miller, Balcerowicz, Belka e tutti quanti –w większości byli wysocy funkcjonariusze PZPR, swego czasu piewcy sierpa i młota, robią wszystko co tylko można, by nie ujawniono konfidentów czerwonej bezpieki. Polacy pamiętają złodziejskie rządy Millera, Belki, Tuska. W ciągu ich rządów aferzyści gospodarczy ukradli w Polsce wiele bilionów złotych. To były afery 100-lecia. Czerwono-różowa mafia nieustannie wmawia narodowi, że Kościół katolicki w kraju to czarna sotnia, która chce zaprowadzić w Polsce inkwizycyjny terror. I odnoszą jak widać w tym wszystkim sukcesy, żerując na głupocie społeczeństwa. A każdego, kto się im usilnie przeciwstawia, krzyżują w mediach, nazywając “oszołomem”, “klerykałem”, ksenofobem”, antysemitą”, “nacjonalistą”, ” wyznawcą spiskowej teorii dziejów”, itp.
  W Czechach i w Niemczech ujawniono konfidentów bezpieki. I co się okazało? Że rutynową metodą stosowaną przez czerwone służby w celu uwiarygodnienia szpicli w gronie dysydentów i opozycjonistów, było ciągłe ” represjonowanie” i wsadzanie takiego szpicla do więzienia na jakiś czas. W NRD siedzieli w ten sposób głośni Boeme, Anderson i inne sławy opozycyjne, o których dziś wiadomo, że byli agentami STASI. Tak tworzono “antykomunistycznych bohaterów”. Nie twierdzę, że wszyscy nasi opozycjoniści, którzy sprawowali władzę w Polsce po 89r, to niegdysiejsi konfidenci. Ale było ich wystarczająco dużo. Po zmianie władzy w 2015r ( odsunięciu czerwono-różowej mafii) nie sposób zdemaskować wszystkich tych renegatów, bo bezpieka zniszczyła tony swoich tajnych akt. Najciekawsze jest to, że niszczyła je jeszcze w 1991, gdy już od kilku miesięcy rządził Mazowiecki ze swoją Udecją. Udecy nie przeszkadzali w tym. Zastanówcie się dlaczego. Rządy czerwono-różowych oligarchów były to rządy haniebne, kompromitujące i niszczące nasz kraj, tak politycznie i gospodarczo. Dużo Polaków lepiej czuło się żyjąc w PRl-u. Wtedy sytuacja była czysta jak kryształ: po jednej stronie barykady czerwona bestia, po drugiej oni.
  Jeśli nie dałeś się sprostytuować w żaden, nawet w najmniejszy sposób, to znaczy, ze ocaliłeś swoje człowieczeństwo, i to był triumf, zwycięstwo człowieka. A do 2015 r żyliśmy w hybrydzie, która była rzekomo wolną, wyzwoloną z komunizmu Polską. Tylko że w tej Polsce ( do 2015) cnota, a
  już najbardziej cnota patriotyzmu, była występkiem, występek natomiast ( wszelkie przeniewierstwo, złodziejstwo, kłamstwo, wysługiwanie się esbecji i Moskwie, każda forma łamania dekalogu) reklamowany jest jako cnota. W tej Polsce ludzie którzy mówią prawdę, są ośmieszani i opluwani, dostają etykietkę “oszołomów”. Nigdy nie przestanę być “oszołomem”.

  10
 18. Guy Fawkes

  @Izba Lordów & @Izba Gmin

  Jako że chłopiec z plakatu – Jacky Bartosiak w zapierającej dech mainstreamowej oprawie Złotych Tarasów objawił swą przełomową koncepcję Armii Nowego Wzoru, która zwycięży Rosję pstrykając palcami, pora zająć się głównem wilkiem w przebraniu babci, czyli Intermarium.

  Bite 3 godziny pustosłowia (słuchałem dwa razy) bez żadnych konkretów, poza infantylnemi pomysłami upośledzonego nastolatka, żeby denuncjować żonom białoruskich pograniczników kochanki ich mężów przy pomocy esemesów, to chyba w koncepcji tej ”opcja nuklearna”:)))

  Jedna rzecz est zastanawiająca, Armia Nowego Wzoru ma zostać wprowadzona, z powodu siły argumentów chłopców z plakatu Strategy&Future, a jeśli to nie pomoże, to zostanie wymuszona przez usiaków, których argumentacja S&F wprost zniewala. To najlepiej pokazuje paździerzowy status ”wysuniętej kasztelanii” , którym Jacky Bartosiak chce się posłużyć.

  Pojawia się questia, dlaczego Amerykanie sami u siebie nie wprowadzą ANW, tylko wycofują się z Ojropy gdyż nie czują się na siłach walczyć na dwóch frontah jednocześnie???

  Ameryka nie da rady, no ale przecież ”Polak potrafi”, tak czy nie?:))

  ……………………………………………………………………………………………

  U podstaw naszych licznych klęsk, czyli sławnych zwycięstw moralnych w wyniku których Polska zapadała się w nicość, znajduje się ten najważniejszy wilk w przebraniu babci, czyli Międzymorze, ”Polska od morza do morza”.

  Mit propagandowy dający bezkresny nierealny cel, ujawniany przez spirytystów, poetów i wieszczów, czyli brytyjską agenturę.
  Mit, dla którego wchodzimy pod ”walec historii” w rozgrywce gambitowej mocarstw.

  Świetnie to ilustruje ostatnia rozmowa chłopców z plakatu na temat szans (wejścia pod walec) dla Polski w jednej z amerykańskich narracji strategicznych dla ubogich:

  https://www.youtube.com/watch?v=q1skrD7Idts

  O co tu chodzi?
  Już o tem pisałem na gumnie, chodzi o to, żeby skierować Rosję na właściwy kurs i ścieżkę kolizji z Chinami. Tylko ja myślałem prostodusznie, że usiacy przeprowadzą błyskawiczny ersibatl, żeby nie pozostawić Rosji wyboru, a oni tak jak w ostatniem cyklu hegemonicznem chcą to znowu rozegrać per proxy, znowu do ostatniego Polaka.

  ………………………………………………………………………………………..
  ………………………………………………………………………………………..

  Zawsze est tak samo, Polska jako figura poświęcona w partii strategicznych szachów.

  Świetnie pokazuje nam to znany btyjski propagandysta i fałszerz historyczny Adamas Mickievicius.

  //Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
  Gdy poselstwo paryskie twoje stopy liże:
  Warszawa jedna twojéj mocy się urąga,
  Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,
  Koronę Kazimierzów, Chrobrych z twojéj głowy,
  Boś ją ukradł i skrwawił, synu Wasilowy! //

  Po pierwsze chodzi o cieśniny tureckie i dostęp Rosji do ciepłych mórz oraz zagrożenie śródziemnomorskiem szlakom brytyjskiem.
  Rosja w 1829 roku nie zajęła Konstantynopola tylko dlatego, że wywołało by to wojnę światową.

  Po drugie Francja przeciwna Anglii ”twoje stopy liże”, jasna sprawa.

  A my jedni ratujemy cały świat, tylko że car nie ma żadnej ”korony Kzimierzów, Chrobrych”, bo ta została zniszczona przez Prusaków – sojuszników właśnie Anglii, przetopiona na bilon.

  //Skinął, — padają knuty od Niemna do Chiwy.//

  Dlaczego akurat do Chiwy???
  Bo przed powstaniem listopadowem wojska carskie koncentrowały się właśnie do ataku na Chiwę – strategiczne miejsce z widokiem na Indie – perłę w koronie brytyjskiej.

  W Chiwie był wtedy muzułmański zamordyzm, przy którem Rosja to oaza cywilizacji.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Chanat_Chiwy

  Cały ten wiersz est kłamliwy, żaden Ordon nie wysadził reduty, wybuch był przypadkowy, niezamierzony, choć przypisywano go początkowo kapitanowi Nowosielskiemu.

  Ordon to agent brytyjski, mason i zawodowy rewolucjonista, który walczył dla Kartaginy w całej Europie, zanim nie popełnił (podobno) samobójstwa.

  //Był jednym z czworga dzieci Karola Franciszka Ordona (1780–1848), rewizora komory celnej w Warszawie i Małgorzaty z Naimskich (zm. 1829[3]), ewangelików.//

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Konstanty_Julian_Ordon

  (Pojawia się nazwisko Naimskich, ale może przypadkowo?)

  …………………………………………………………………………………………
  …………………………………………………………………………………………
  ………………………………………………………………………………………….

  Nie ma nic bardziej niebezpiecznego niż literatura. Zwłaszcza wzniecająca nastroje, któremi wprawnie zarządzają brytyjskie służby

  Biada ubogiem narodom, które wierzą w przepowiednie i kultywują narodowych wieszczów, to prowadzi do kompletnej atrofii rozumu i opętania zarządzanego przez brytyjskie służby, czyli egzystencji nastawionej wyłącznie na robienie łaski za damski ch… .

  Lieratura to propaganda i socjotechnika, spirytyzm to domena służ brytyjskich. A od strony motywacji literata sprawa est bardzo prosta, wrecz trywialna:

  https://www.youtube.com/watch?v=NCr1uVryvYk

  ……………………………………………………………………………………………
  …………………………………………………………………………………………..
  ……………………………………………………………………………………………

  Jacky Bartosiak, który zrobił błyskotliwą karierę od kibucu do Potomacu, poprzez grube ”prywatyzacje” oczywiście, NIE EST ŻADNEM GEOPOLITYKIEM.

  Jacky Bartosiak est słabem publicystą opartem o mainstreamową sztampę i zwyczjny zestaw mitów.

  Co się narzuca pierwsze, kiedy patrzymy na mapę okiem geopolitycznem? To, że większość teoretycznego polskiego państwa z dykty, z mchu i paproci oraz pździerza, leży na terytorium Prus.

  Rzesza od dawna prowadzi kolonizację gospodarczą Polski i prawną wojnę hybrydową przeciw Polsce.

  Skoro nie ma renesansu Chin bez odzyskania Tajwanu, to nie ma też renesansu Wielkich Niemiec bez restytucji Prus. Tembardziej!

  Co to znaczy, że Rzesza dostała od warzywa wolną rękę na wschodzie, skoro przecież i tak ma tam dominację? To nie może znaczyć nic innego, jak tylko rewindykację terytorialną.

  Niemcy są już po Rapallo i Locarno. Horendalne opłaty za powietrze i terror Fit for cośtam, to odpowiednik wojny celnej.

  Jacky bełkocze głupie slogany typu, że Rosja nam robi bariery rozwojowe.
  Rzeczywistoś mówi coś dokładnie przeciwnego i przykładem są Węgry.

  Węgry dzięki kolaboracji z Rosją mają najtańszy gaz i najtańszą elektrownię atomową. Wszystkie nasze bariery rpozwojowe i szklane sufity nie mają źródła w Rosji, tylko na zachodzie.

  Jacky porównuje wydatki zbrojeniowe Polski i Rosji, która wydaje 4 razy więcej i to est kolejny bullshit. Bo Rosja kupuje najtańsze uzbrojenie, które sama wytwarza, a my musimy kupować najdroższe na świecie uzbrojenie, przepłacając przy tem znacznie.

  …………………………………………………………………………………………..
  …………………………………………………………………………………………….
  ……………………………………………………………………………………………

  Reasumując, wrogiem Polski najważniejszem, est Rzesza niemiecka. Z tego kierunku przede wszystkiem idzie od lat a obecnie intensyfikuje się polityka antypolska.

  Wojna est wyłącznie i koniecznie w interesie Rzeszy, bo ostatecznie tylko w drodze wojny może nastąpić niemiecka restytucja terytorialna.

  Na przykładzie chłopca z plakatu, Jacky Bartosiaka widać wyraźnie, że polityka amerykańska i niemiecka zmierzają stopniowo do stworzenia takiej sytuacji, w której Polska zostanie wepchnięta do wojny i z tej wojny już nie wyjdzie.

  Z tej wojny wyjdzie tysiącletnia Rzesza niemiecka.

  P.S.
  wojna hybrydowa na granicy wschodniej, wywołana est wyłącznie idiotyczną polityką firmowaną przez warszawskie marionetki, czyli otwartem obalaniem władz sąsiedniego państwa przez kolorową rewolucję.

  P.S.2
  Znakomita analiza powstania listopadowego w trzech częściach:

  https://www.youtube.com/watch?v=XaWTg-yoWvM

  10
  1. Guy Fawkes

   Międzymorze było tu w zasadzie tylko wspomniane, albowiem jestem w dalszem ciągu pod nieodpartem wrażeniem Jacky Bartosiaka.

   Jestem wzruszony, że Jacky Bartosiak postanowił nakęcić dalszy ciąg dwóch bajek z mojego dzieciństwa w jednem: Chłopiec z pakatu i Zaczarowany ołówek.

   Słuchając dwarazy trzygodzinnego wystąpienia marketingowego bez jednego sensownego konkretu, wróciłem do szczęśliwego czasu dzieciństwa.

   3
     1. Max2

      Lieratura to propaganda i socjotechnika

      Jestem Fawkes z Ciebie dumny. Wziołeś sobie do serca widzę “Cykl życia imperiów” 🙂 Nikt tak nie zohydzi patriotyzmu jak Ty. Znajdz coś jeszcze na innych historyków i wieszczów polskich a z pewnością znajdziesz swoje miejsce wśród potomnych.

      P.S Szlachcice tego forum mogą dostać zawału, miej to na względzie.

      2
      1. Guy Fawkes

       Max, powiedziałeś słowo patriotyzm???

       Ha ha !

       Już nie można bardziej skręcić dialektycznie tego pojęcia. Patriotyzm jako podporządkowanie Rzeszy niemieckiej, jako bycie pożytecznem idiotą jej Kulturkampfu :)))))

       A przy tem wyzywanie rzeczywistych patriotów od Putinów. Rzesza ma z Putinem właśnie i z Rosją partnerstwo strategiczne. I posłuży się Rosją, żeby kolejny raz zniszczyć Polskę i zająć ją ostatecznie.

       Polski patriotyzm polega na służeniu dobru Polski, nie Rzeszy.

       https://img1.dmty.pl//uploads/201206/1340997360_4hax3x_600.jpg

       7
       1. Max2

        Nic nas nie nauczyła historia, rozbiory, Rapallo, II WŚ i ostatnie wydarzenie “koncertu mocarstw”. Twierdzenie że odbyło się to “ponad nami” bez naszego wpływu to robienie z Polaków kretynów. Jeżeli masz rację że w Polsce działają agentury i sprzedajni Polacy … to nie zasługujemy na niepodległość.

        3
        1. Guy Fawkes

         Tak właśnie est, agentury i pożyteczni idioci, z naciskiem na tych drugich.

         Nie znaczy to wcale, że nie zasługujemy na niepodległość, tylko świadczy o aktualnej przewadze wroga.

         A jak walczy się, kiedy walką kierują agentury?
         Ano tak, jak w powstaniu listopadowem, które miało wszelkie dane na sukces, a jednak masońska agenturalna generalicja stworzyła gang Olsena marnując wszystki szanse. Powstanie skończyło się w sytuacji, kiedy siły polskie i rosyjskie liczyły tyle samo wojska.

         Warszawa padła tlko dlatego, że generał Ramorino nie wrócił swojego korpusu do Warszawy.

         Prawie każda bitwa była marnowana.

         Widać wyraźnie, że restytucja Polski nie była celem tego powstania, choć ubogim to się wmawia przez cały czas.

         5
          1. Guy Fawkes

           Zajmowałem już różne stanowiska na gumnie tem przez lata, gdyż odbywam na starość podróż intelektualną, że tak to określę.

           Nie kupuję koncepcji Jacky Bartosiaka, choć taki ładny est, amerykanski.:))

           Jestem pewien jednego, zbliżamy się do kulminacji cyklu hegemonicznego, i nie wolno dopuścić do wepchnięcia Kraju w wojnę, nawet czarodziejską.

           Niech sobie inną drogą doprowadzą do hatlendło, a wtedy świat powróci do właściwych proporcji i agentury pójdą na powróz.

           5
          2. Max2

           A Jak pisałem że naszym przekleństwem jest “Bóg Honor Ojczyzna” to wymyślałeś mi od najgorszych :)))))

           2
          3. Guy Fawkes

           Słusznie, bo Bóg Honor Ojczyzna, to polska hierarchia wartości.

           A ty, jako patriota niemiecki i socyjalistyczny nie uznajesz polskich imponderabiliów.:))

           5
          4. Guy Fawkes

           W normalnem języku nazywa się to abnegacją i świadczy o jakiemś poważnem duszewnem stanie chorobowem.

           Tylko że to nie est prawda, funkcjonujesz w obszarze propagandy destrukcyjnej na bardzo niskiem poziomie.

           Jednem słowem, masz coś nie po kolei z beretem.

           Natem może poprzestańmy, albowiem trzeba przygotować się do nadchodzącego tygodnia handlowego.

           W przyszły łikend będzie o międzymorzu – głównem wilku w przebraniu babci.:))

           6
          5. Max2

           Poprawianie sobie swojego nastroju i swoich kompleksów kosztem innych to u Ciebie tradycja. Rozumiem. Zwróć uwagę jednak – choć od czasu do czasu – na innych “jako na lustro” w którym się przeglądasz. Bo czy tego chcesz czy nie tak funkcjonuje rzeczywistość.

           4
          6. Guy Fawkes

           To w takiem razie Ty zacznij przeglądać się we Mnie, a dobrze na tem wyjdziesz:))))))))))

           Arrivederci Max!

           Enough is enough.

           2
 19. sumadartson

  Pies drapał geostrategów od siedmiu boleści. Międzymorze zależy od woli narodów a nie pożytecznych wielu imion.
  Pamięta ktoś kiedy wypada szczyt nowoodkrytego Cyklu Pokoleniowego Wojciecha Białka?
  Serio pytam bo nie mam czasu odszukać.

  1
  1. sumadartson

   Prosił pan
   Musiał sam.
   Z zaskoczeniem niemałem dowiedziałem się właśnie że 13 letni (-2 miechy) Cykl Pokoleniowy Wojciecha Białka winien był osiągnąć szczyt we wrześniową środę przed trzema wiedźmami, i zbiegł się przypadkiem (serio!) z otwieraniem przez szlachtę pierwszych shortkonnych pozycji grudniowych.
   Szampan kupiony na tę okazję jeszcze w sierpniu właśnie kończy swoje istnienie, choć białogłowa marudzi że to napitek dla starych bab i pedałów.

   1
 20. long_short

  @A Jak pisałem że naszym przekleństwem jest „Bóg Honor Ojczyzna”.

  97 rocznica urodzin Śp.Grażyny Kierszniewskiej, 15 letniej Harcerki…Męczennicy Zamojskiej Rotundy…Dziewczynki której Niemcy zadali Golgotę.
  -2 miesiące tortur.
  -2 próby ucieczki sprzed plutonu egzekucyjnego
  -połamane ręce i nogi 5 minut przed egzekucją
  -strzał w potylicę.

  Twoi starzy byli w KC i nie miałeś wigilii w domu czy kacapy cie tu przysłały w bydlęcym wagonie?

  15
 21. toya

  “sumadartson 26 września 2021
  (…)
  Z zaskoczeniem niemałem dowiedziałem się właśnie że 13 letni (-2 miechy) Cykl Pokoleniowy Wojciecha Białka winien był osiągnąć szczyt we wrześniową środę przed trzema wiedźmami, i zbiegł się przypadkiem (serio!) z otwieraniem przez szlachtę pierwszych shortkonnych pozycji grudniowych.”

  Siadaj pała!

  Jak się nie słucha na wykładach to jak potem człowieka mają nie wytrzepać z tych eSek?

  Jako pokolenie może mieć 13 lat? Może gdzieś na jakiejś zapomnianej wysepce Oceanii.

  Pokolenie = średnia różnica między wiekiem ojca a jego dzieci.

  W Polsce około 33 lat. https://www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-sredni-wiek-mezczyzny-w-momencie-urodzenia-dziecka-to-33-lata-4133606.html

  Pan Wojtek przyjmuje 34.

  https://youtu.be/DU89XksBF8w?t=3234

  53m54sek

 22. toya

  Poranna prasówka sugeruje, że:

  “rynek wraca do schematu Buy the dip”

  ” Evergrande już niestraszne”

  “Wybory w Niemczech rokują na koalicję”

  “Krypto odbijaja po piątkowym krachu”

  No to skoro jest tak dobrze, to… można spadać.

  Mój typ top czarna tygodniówka w tym tygodniu, a im wyżej otworzymy i zajedziemy na tym poweekendowym optymizmie tym energiczniej zawrócimy.

  2

Dodaj komentarz