BTC/USD jak w lutym 2020?

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinien być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

Wykres kursu BTC/USD od końca grudnia ub.r. jakoś tam przypomina zachowanie ceny tego instrumentu od połowy maja 2019. Obecna sytuacja tego wykresu może kojarzyć się z tą z lutego 2020, a więc tuż przed fazą paniki wywołanej pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Ta analogia jakoś tam może pasować do tradycyjnych obaw wywoływanych przez zbliżanie się października.

WIG, mWIG-40 i sWIG-80 ustanawiały wczoraj swe nowe cykliczne maksima, ale WIG-20 spadł o -0,49 proc. Standardowy MACD dla WIG-u 20 spadał poniżej swej linii sygnału. Swe nowe przynajmniej roczne maksima ustanowiły wśród indeksów sektorowych WIG-BUDOW, WIG-MOTO, WIG-NRCHOM oraz WIG-PALIWA.

Cena kontraktów na S&P 500 zaczęła naruszać kolejną linię kształtującej się od 1,5 roku formacji wachlarza (ale dziś rano odbijała w górę o +0,14 proc.). Standardowy MACD dla tego instrumentu spadł do najniższego poziomu od końca maja. W Azji dziś rano przeważały spadki. Najsilniejszy – o -1,6 proc. – notował Hang Seng. Najsilniej – o +0,59 proc. – rósł indyjski SENSEX, który ustanowił również swe historyczne maksimum.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie od wczoraj, można wspomnieć najwyższą od przynajmniej 2002 roku roczną dynamikę średnich cen nieruchomości mieszkalnych w 8 stolicach stanów Australii w II kw. br.:

… roczną dynamikę produkcji przemysłowej w Japonii w lipcu:

… roczną dynamikę produkcji przemysłowej na Węgrzech w lipcu:

… oraz spadek rocznej dynamiki CPI i “core” CPI w USA w sierpniu:

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.

Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finansowych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .

Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

 1. PPP

  a przyszly rok tak jak pisałem, 100$ to bedzie dzisiejsze 20$. 100zł to bedzie dziesiejsze 5 zł… podziekujcie gnojom którzy każą wam zakładac szmaty na ryj zebyscie nie zapomnieli ze jest plandemia a paszporciki sa po to aby wymusic co polroczne branie trucizny i tak w nieskonczonosc a wlasciwie skonczonosc ale wasza nie ich…… proponuje dalej siedziec ze szmata na ryju i patrzec jak topnieja zasoby $…..

  6
 2. Guy Fawkes

  @Max

  Straciłem wczoraj z twojego powodu Max trochę czasu, oglądając znany radziecki film według książki Umberto Giulianowicza Eco, znanego fałszerza historycznego.

  Zobaczyłem, jak pokolenie temu ryło się berety, żeby teraz biali towarzysze klękali przed towarzyszami kolorowemi, przygotowując się na ostateczne rozwiązanie problemu rasy białej.

  To rzaczywiście wielka sztuka odmalować taki mordor, tak ponury obraz słonecznej Italii, czy też zgromadzić w jednem miejscu tylu rozmaitych psychopatów, ”odrażających brudnych złych” i podłych ludzi Kościoła.

  Benedyktyni stworzyli cywilizację Europy, jak bardzo trzeba Europy nienawidzieć, żeby nakręcić taki film?

  Umberto Giulianowich coś tam studiował w młodości, odebrał jakieś nauki, wcale nie w wyższej szkole gotowania na gazie i pod tem względem przypomina mi degenerata Jasia Hartmana.

  Nic Umberta Giulianowicza nie czytałem, dzięki Bogu, a z Imienia Róży oglądanego pokolenie temu pozostał mi w mglistej pamięci dość oryginalny wątek erotyczny. No ale teraz już mam pełny obraz i kolejny raz potwierdza się absolutna trafność mojej druidycznej intuicji, co do tego radzieckiego tfurcy.

  Rzeczywiście chodzi tu o nienawiść i to nie byle jaką, ale wyłącznie po stronie tfurcuff tego gówna.

  9
     1. Guy Fawkes

      @WB

      Obawiam się, iże robi Pan podobny mylny błąd, co lord Stefaniak, ograniczając się w przypadku tem wyłącznie do gołego wykresu.

      Wykres ów est w zupełnie innem położeniu, niż w przywołanem okresie, zupełnie inna est siła jego, droga i przeznaczenie.

      https://www.tradingview.com/x/XfeVB0bF/

      Już prędzej możnaby porównać z rokiem 18′, ale po bliższym przyjrzeniu się, też nie o to chodzi.

      Najbardziej podobny pozostaje rok 13′.
      https://www.tradingview.com/x/l1nnoD6M/

      Kanał Fawkes’a est mylący, lojalnie uprzedzam.

 3. PPP

  “Czy GPW powinna pozwolić na taki zrzut na otwarcie? Gdzie są animatorzy?”

  Zrzut to dopiero przed toba, załoz pieluche naiwny covidioto.
  Animatorzy gdzie sa ? licza kase utłuczona na frajerach siedzacych ze szmatami na ryju i czekajacych na nowe ath…..

  3
 4. ronin

  Tow. Umberto Eco.
  Lewak –różokrzyżowiec Umberto Eco, promowany przez europejski salon wpływu, decydujący o m.innymi o przyznawaniu nagrody Nobla. Czytałem kilka jego książek. W każdą wplatał wątki kryminalne dla zwiększenia swoich czytelników. Np. jego książka “Numero Uno” pokazuje jak uprawia się “poprawnie politycznie” dziennikarstwo, jak należy tłumić prawdę w imię lansowanej przez siebie wyższej prawdy. Mesjanizujący intelektualiści uwielbiali posługiwać się retoryką sofizmatyczną, gdyż nic lepiej nie bałamuci prostaczków, półinteligentów i głupców. Sofizmat to rozumowanie z pozoru bezbłędne, w którym jednak tkwi błąd lub celowy fałsz, trudny nieraz do wykrycia, a nadający pozory prawdziwości nonsensownemu lub kłamliwemu stwierdzeniu. To właśnie dzięki sofizmatom ( logicznym bzdurom) członkowie lewicowego “Salonu” stają się instruktorami opinii publicznej, a rozgłos zyskują dzięki lewicującym mediom, które zdominowały świat medialny.

  7
 5. ronin

  “Efekt Tuska” —furia nienawiści.

  Przysłany przez Berlin do wykonania zadania obalenia polskiego rządu, rudy furiat, nienawidzący Polski i Polaków ( mściwy i wredny jak nazwał go Kwaśniewski), wzywał np. do zdejmowania krzyży w szkołach i urzędach, ma w swoich szeregach ( KO) posłankę, która podczas uroczystości beatyfikacji kard. St. Wyszyńskiego napisała, że błogosławiony prymas to “faszysta i antysemita”.
  Wcześniej PO wyhodowało swego członka Cybę, chorego z nienawiści sadystycznego mordercę, który wpadł do siedziby PIS i zamordował działacza tej partii Rosiaka. Furiatka z KO widać za dużo czerpie z antypolskich mediów: WSI24 czy z gadzinówki z Czerskiej. Lewica jak dotąd nie przeprosiła za komunistyczne tortury i zbrodnie polskich patriotów. Dotąd żaden komunistyczny zbrodniarz nie został skazany przez sądową kastę, o ubeckim rodowodzie.

  14
 6. long_short

  “Ubieranie gawiedzi na sentymencie węgla. Jeśli JSW nie potrafi zarobić przy takich cenach węgla to szkoda zachodu, chyba tylki spekulacyjnie z wysokim ryzykiem. Przemysł odchodzi od węgla koksującego na rzecz wodoru.
  Jeszcze górnikom się podwyżki przyśniły przy stratach. Takie rzeczy tylko w Pislandii.”

  Ooo.. widzę jakiś nowy bałwan zaczął wydawać rekomendacje.

  4
 7. Dieter

  Panie Wojtku, analogia niby jest, ale reguła zmienności podpowiada, że to nie zadziała. W ogóle stosowanie analogii jest śliskie i już nie raz się na nich przejechałem. Najlepszą metodą jest podążanie za trendem.

 8. Dieter

  Pan, jako jeden z nielicznych, rozumnych sceptyków odnośnie koronaszwindlu, powinien znaleźć jakąś analogię z innymi tego rodzaju przekrętami w przeszłości. Aktualnie największymi szwindlami XXI w. są globalne ocieplenie (CO2), WTC i pozniejsza walka z terroryzmem – urojonym, niewidzialnym wrogiem, oraz oczywiscie Kowid – rowniez niewidzialny wrog. Schemat zawsze ten sam i opiera sie o gigantyczne pieniadze, oglupiajace media i brak myslacych ludzi. Moze Mania Tulipanowa?

Dodaj komentarz