EUR/USD najniżej od 14 miesięcy

Chciałbym poinformować, że rozpocząłem współpracę z Domem Maklerskim Banku BPS, w ramach której i na blogu i na stronie domu maklerskiego będą ukazywać się moje komentarze (takie jak poniższy). Nad tym tekstem powinien być widoczny baner DM BPS. Zachęcam do „klikania” w niego, zapoznania się z ofertą domu maklerskiego i – jeśli wyda się Państwu atrakcyjna – akceptowania jej. Być może pozwoli to na przedłużenie funkcjonowania mojego bloga (proszę pamiętać o kodzie promocyjnym WB DMBPS ;)).

Materiał wykonany na zlecenie Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

Kurs EUR/USD spadła wczoraj do najniższego poziomu od lipca ub.r. Tegoroczne zachowanie kursu tej pary walutowej jakoś tam może przypominać to z 2018 roku, kiedy to poprzednio kurs EUR/USD spadł w sierpniu po raz pierwszy do 14-miesięcznego minimum wcześniej ustanawiając przynajmniej 2-letnie maksimum.

Podobne do obecnego sygnały na EUR/USD można znaleźć w ostatnich cyklach Kitchina i w 3-ech z 4-ech przypadków amerykańskie akcje można było później odkupić taniej.

Po 4 czarnych spadkowych świecach WIG-20 odbił się wczoraj w górę o +0,67 proc. Standardowy MACD dla tego indeksu nadal jeszcze utrzymywał się powyżej poziomu swego minimum z końca marca br. W środę wzrosły też wszystkie pozostałe główne indeksy polskiego rynku akcji. W trakcie sesji swe nowe historyczne maksimum ustanowił WIG-MOTO.

Po odbiciu się w środę od dolnego ograniczenia wstęgi Bollingera cena kontraktów na S&P 500 rosła dziś rano o +0,77 proc. Standardowy MACD dla tego instrumentu spadał wczoraj nadal ciągle jeszcze trzymając się nad poziomem swego minimum z końca października ub.r. W Azji dziś rano przeważały wzrosty. Najsilniej – o +2 proc. – zwyżkował indonezyjski JCI. Największy spadek – o -0,66 proc. – notował malezyjski KLCI.

Z ciekawszych danych makroekonomicznych, które zostały opublikowane w kraju i na świecie od wczoraj, można wspomnieć rekord indeksu cen nieruchomości mieszkalnych w Czechach w II kw. br.:

… wartości publikowanych przez DG ECFIN wskaźników zaufania konsumentów i przedsiębiorców w strefie euro we września:

… oraz roczną dynamikę PPI (poza budownictwem) we Włoszech w sierpniu:

Wojciech Białek

Zastrzeżenie prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.

Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finansowych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .

Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz.1231).

Komentarze

    1. fast_market

      Tak, od jakiegoś czasu (po podwyżkach stóp%) zachowuje się relatywnie lepiej.
      My na tym tle jesteśmy mniej atrakcyjni dla inwestorów zagranicznych.
      Jak tak dalej pójdzie to odpływ kapitału zagranicznego wymusi
      i u nas podwyżki stóp%.

  1. Neptun

    @billy,
    nie analizowałem nigdy USDNOK, w lispoadzie 2020 było 9,6 jak $ będzie seksi to może tam doleci UNOK. Ropka to ciężki temat, Biden chce tanią rope a kurs zwyżkuje wygląda że toczy się jakaś polityczna rozgrywka na ropie, do tego korelacja SP500 z ropą jakby mniejsza jest ostatnimi dniami.

  2. fast_market

    @Billy

    Mam takie pytanie trochę abstrakcyjne, ale mnie bardzo interesuje.
    Obserwuje parę AUDUSD i na długich interwałach wychodzi mi,
    że na przełomie 2022/2023 powinniśmy odwiedzić poziom 1,0000.
    Czy masz może też podobne oczekiwanie w długim terminie?
    Mnie jest łatwiej grać long krótkoterminowo, gdy długoterminowo
    jest cel zbieżny.

  3. billy_the_kangoor

    @Fast_M
    “””23.08.2021
    Sałata dojrzewa wg scenariusza od pierwszych dni czerwca.
    W tej chwili najbardziej prawdopodobny scenariusz dla najważniejszej pary walutowej świata to test poziomu 0.70, odbicie do 0.74, a tym samym stworzenie we wrześniu rocznego (SIC!) RGR-a.
    I kiedy już wszyscy zobaczą armageddon, AU przypomni, że RGR-y są fałszywe.
    Zjazd do max 0.67 – 0.68, po czym nastąpi szybki powrót na nowe szczyty.
    Jeszcze niedawno napisałbym, że to również najbardziej możliwa wersja dla W20, ale… coś się rozjechało, więc to „tylko” baza dla Copper i KGHM. A może… WIG w końcu odpuści.””

    3

Dodaj komentarz