Komentarze

 1. sumadartson

  Tym razem wysłucham Lordów z Loży dopiero gdy zobaczę na dniach jak po zaklepaniu sobie sowitych premii, zarządzający zaczną realizować „zyski” i delewarować pozycje spuszczając byka z okna.
  >Inflacja, stagflacja, zerwane łańcuchy, dodruki i stopy w górę.
  Sprzedawaj głupotę bankierów centralnych jeśli nie chcesz zostać ciulem.
  Hej shorty w dłoń a łupy brać w troki
  Hajda na shortkoń. Okażemy się godni epoooki<

  4
 2. wider_swider

  Serio nie wyciągną już Nasdaqa na ATH? Ciekawe.
  Znaleźliśmy się w kluczowym miejscu- wielokrotnie nieskutecznie wcześniej atakowane 16400 zostało dzisiaj przetestowane od góry. Teraz czas na pokaz siły byków, jeśli to wsparcie padnie i ponownie trwałe poniżej niego zejdziemy, wtedy mamy typową pułapkę i duże prawdopodobieństwo armagedonu.

  1
  1. duch_natury

   Na pewno jeszcze brakuje wykończenia więc na pewno nowe At\h w tej falce będą w najbliższych dniach. A czy to będzie koniec. Możliwe,że tak.
   Ja obstawiam podobnie jak WB w styczniu krótką acz treściwą korektę. Potem jakaś taka niby hossa do wiosny i gdzieś latem – jesienią dokończenie bessy kulminujące w cyklicznym dołku Kitchina pod koniec 2022r.
   Ta prawdziwa – wyczekiwana MEGA-bessa zacznie się dopiero w 2024r.

   2
 3. toya

  @Luto 29 grudnia 2021 o 20:53
  Panie Toya, a jakie jest Pana zdanie?

  Luto, nie zmieniłem zdania. To jest mój główny pomysł na zrobienie wyniku w przyszłym roku.

  „toya 5 listopada 2021 o 14:36
  (…) „rośnij mój yieldzie, rośnij indexie cen, bo w tanie obligi obkupić się chcę”

  A potem (w między czasie) postaram się za dużo z tego nie stracić grając pod wróżenie z fusów o przebiegu W20.

  Podobnie do gospodarza czuję, że w pierwszym kwartale będzie jakaś „górka”, ale potem spodziewam się raczej długotrwałego (rocznego?) umiarkowanego i zniechęcającego spadku/boczniaka niż gwałtownego wytrzepania długich i startu nowej fali hossy już w III kwartale 2022.

  Aczkolwiek trzeba wziąć poprawkę, że chyba nigdy w życiu nie zdarzyło mi się przewidywać hossy na rodzimym parkiecie, więc jestem trochę takim zepsutym zegarem. Z łatwością przychodzi mi szukanie przyczyn spadków. Argumenty prowzrostowe zawsze odbieram jako naiwne. (To samo dotyczy PLNa).

  5
  1. toya

   Przecież Pan czytuje i poważa NN Taleba, więc powinien mieć Pan alergie, albo chociaż dużą dozę sceptycyzmu, do tego typu prognoz opartych na prostych ekstrapolacjach aktualnych warunków.

   Jeżeli w styczniu będziemy mieć kolejny raz więcej % inflacji przy utrzymanym lub przyspieszającym tempie wzrostu to oczywiście, ze te modele pokażą nawet 20% na koniec 2022 i w efekcie kilkanaście procent średniorocznej inflacji.

   Jak dasz kowalowi młotek to Cię podkuje, jak dasz ekonometrykowi excela to przeciągnie komórki z formułą w dół i wyprodukuje wynik prognozy.

   A potem przychodzi „nieoczekiwane” schłodzenie wskaźników w trakcie roku…

   4
 4. PPP

  No, jak podsumuje sie rok to pieknymi cenami przyjebały pisowskie scierwa swoim wyznawcoma to dopiero przedbiegi. Nie jeden musi juz robic rozeznanie w terenie gdzie znajduja sie okoliczne smietniki. Tak jak bylo zapowiadane – tak jest. Dobrze wam tak. Zycze wam na nowy rok abyscie zdychali z glodu za do czegoscie doprowadzili glupie piwoskie huje.

  me serce bedzie sie radowac jak sie to spełni.
  niech kazdy beret odczuje to na wlasnem garbatym grzbiecie co znaczy glupota i naiwnosc.

  HEHE…

  13
   1. billy_the_kangoor

    @Duch
    To bardziej mi podpada pod kibica Lechii, który jedzie na Olimpijską (Arka) na derby, ale oni spadli, więc żadnych derbów nie ma, ale uszczerbek na mózgu pozostał 😉
    Zresztą każdy składa tu życzenia jak najlepiej potrafi.

    8
 5. Guy Fawkes

  @@

  Miałem już nie pisać, ale dostaliśmy właśnie kliniczny przykład POstsovietskyego matołectwa i warto mu poświęcić chwilę.

  //A jak czytam PiS-owskiego Fawkesa o jego siostrze która ma na „głowie” dużą przychodnie i pracuje od rana do wieczora, nie mając czasu , ale lecząc pacjentów, to nóż w kieszeni się otwiera.//

  Prywatna praktyka lekarza rodzinnego (w tym przypadnku także świetnej pediatry) opiera się na renomie danego lekarza i zaufaniu pacjentów. Kluczowy est kontakt osobisty z dobrem lekarzem, co est właśnie sensem takiej przychodni. Dlatego do dobrego lekarza pacjenci się przepisują, a od złego lekarza pacjenci się wypisują. Dobry lekarz prosperuje, a zły lekarz bankrutuje.

  Dobry lekarz widząc swojego pacjenta, którego zna, już w zasadzie wie, co mu est, a bada go tylko żeby się upewnić. Znając pacjenta dobry lekarz wie, jakie leki zadziałają, a jakie nie.

  Moja starsza siostra ma 40-letnie doświadczenie, leczy kolejne pokolenie swoich pacjentów, w tym od 20 lat we własnej przychodni, która est bodaj największą w województwie w swojej kategorii.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Moja młodsza siostra do niedawna miała własną przychodnię z innem lekarzem, któren, jako młody wykształcony z wielkich miast naczytał się sovietskych książek o czterogodzinnem dniu pracy i jednominutowem zarządzie, i sprawy zaczęły się pitolić.

  Kilka miesięcy temu wyszła z tej spółki i przeszła do innej przychodni, a jej pacjenci nieprzerwanem nurtem masowo przepisują się do niej, w wyniku czego ta poprzednia przychodnia splajtuje, trzyma się jeszcze na specjalistyce, ale specjalistyka bez oparcia w POZ też długo się nie ostoi.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Strzeżcie się ludzie oprócz fałszywych księży, także fałszywych psychologów i i wszystkich innych POstKOmunistycznych fałszywców, w istocie leni śmierdzących, którzy czerpią swoją chamską (nie)wiedzę z niebieskopoświatowych seansów i literatury agitacyjnej.

  10
   1. Guy Fawkes

    Sam tytuł One Minute Manager tylko ciężki komunistyczny kretyn nie mający pojęcia o rzeczywistości może brać na poważnie.

    Sam tytuł świadczy o ubiogiem adresacie.

    Moja starsza zarządzaniem przychodnią w ogóle się nie zajmuje, nie ma na to czasu. Tym zajmuje się kierownik przychodni, któren est zatrudniony na pełny etat, bynajmniej nie jednominutowy.

    Lekarz rodzinny, któren nie leczy – nie ma pacjentów. Nikt nie przyjdzie do lekarza, który chce tylko hajs bez wysiłku.

    Jeżeli na tem opiera się Russia today, no to śwodczy tylko o tem, że Russia wkrótce odeśle tych wszystkich POstKOmunistycznych próżniaków i złodziei na śmietnik historii:)))))

    5
   2. toya

    Zupelnie nie wierze, ze Pan czytał (a raczej czytał i zrozumiał) Libanczyka.

    Przeciez to właśnie NN Taleb przez kilka stron w „Łabędziu” albo w „Zwiedzonych przez przypadek” (nie pamiętam, a nie mam pod ręką) pastwi się nad tzw. ekspertami w pseudo-naukach jak zarządzanie, ekonomia, psychologia analityczna wskazując, że NIE MA możliwości weryfikacji ich faktycznych kompetencji. A pan tu wkleja jako autorytet właśnie takiego szarlatana.

    Taleb gdyby wzial Blancharda na warsztat stwierdziłby pewnie, że sukces sprzedazowy wynika z któregoś z czynników jak a) dobry agent b) kontrakt z preznym wydawnictwem c) jasnosc wypowiedzi lub przystepny styl pisania d) nazwisko na B co sprawia, ze jest częściej przywoływany w bibliografii niż ktoś na S lub W co pozniej dziala jako sprzezenie zwrotne.

    Hokus Pokus Czary Mary i Fugazi.

    P.S. Pamiętam, że Blanchard był ulubionym „guru” szkoleniowców w korporacjach prostych procesów jak Capgemini czy inne „szery” w Krakowie. To chyba powinno samo w sobie wskazywać na „wartość” tych wypocin.

    1. Max2

     No proszę ciekawy temat ale nie na dziś. Może w weekend. Wszystko zależy od „świadomości” organizacji i środowiska w jakim działa. Znam przykłady praktycznego zastosowania, dzięki której efektywność zwiększyła się o 20%. Uważam że ten styl zarządzania ma przed sobą przyszłość, gdyż wymusi zmianę życia i postrzegania rzeczywistości przez jednostkę w obrębie zmian klimatycznych i ekonomicznych. Nowe nadchodzi i Pan o tym wie.

     1
     1. toya

      „Znam przykłady praktycznego zastosowania, dzięki której efektywność zwiększyła się o 20%”

      No właśnie do tego zmierzam, że w naukach społecznych NIE DA SIĘ UDOWODNIĆ, że to akurat to jakieś czary-mary hokus pokus zwiększyło efektywność o 20%.

      Kiedyś jeden facet podrapał się w brodę, a wkrótce potem spadł deszcz. Od tego czasu wykształciły się całe skomplikowane rytuały „przywoływania deszczu”.

      Współwystępowanie czegoś nie dowodzi przyczynowości.

      NIE DA SIĘ udowodnić przyczynowości „stylów zarządzania” czy „sposobu komunikacji” i np. wyników i właśnie dlatego to są pseudo-nauki. W Fizyce się da. W matematyce się da. W ekonomii czy psychologii się nie da.

      3
      1. duch_natury

       Wszystkie nasze nauki (pseudo masońskie nauki) udowadniają ale mają jedną wadę – są oparte na fałszywych założeniach / aksjomatach.
       Celowo.
       Najlepiej niech potulne owieczki wiedzą, że wirujemy w bezgranicznym kosmosie i wszystko jest przypadkiem, ewolucją a my powinniśmy się cieszyć że przypadkowo żyjemy aby niebawem odejść w nicość.

       3
       1. toya

        „Kot Schrödingera to też pseudo-nauka i hokus pokus?”

        Nie widzę, żadnego związku między tym EKSPERYMENTEM MYŚLOWYM, a wcześniejszą dyskusją. Co ma jedno do drugiego? Mam wrażenie, że ma tylko brzmieć „wyszukanie”.

        Pewnie coś mi umyka, więc proszę wyjaśnić jak się według pana ma Kot Schrodingera do twierdzenia, że zarządzanie/ekonomia/psychologia biznesu itp. to pseudo-nauki i nie można mówić w jej kontekście o przyczynowości.

        1
        1. Max2

         NIE DA SIĘ udowodnić przyczynowości „stylów zarządzania” czy „sposobu komunikacji” i np. wyników i właśnie dlatego to są pseudo-nauki. W Fizyce się da. W matematyce się da. W ekonomii czy psychologii się nie da.

         Pewnie coś mi umyka, więc proszę wyjaśnić jak się według pana ma Kot Schrodingera do twierdzenia, że zarządzanie/ekonomia/psychologia biznesu itp. to pseudo-nauki i nie można mówić w jej kontekście o przyczynowości.

         Proszę się zdecydować. Schizofrenia nie jest mi obca 🙂

         1. toya

          Czytanie ze zrozumieniem również…

          Szkoda czasu na filistrow linkowo-youtubowych.

          Jeszcze nigdy nie widziałem żeby napisał Pan wypowiedź zawierająca tezę i argumenty.

          Obiecuje już nie próbować rozmawiać chyba, że napisze Pan coś wyjątkowo głupiego.

          7
 6. long_short

  @Jak Pan nie oglądał…

  Koleś, czemu się tu marnujesz z takim yntelektualnym potencjałem?
  Co byś powiedział na sprzedawanie swojej wiedzy w jakiejś elitarnej szkole liderów biznesu w Dolinie Krzemowej? Czemu blog dla ciemnego ludzia?
  Misja? Pan Białek cie szantażuje? spłacasz dług?

  8
 7. DrQuality

  O , to jest dobre . Ktoś tego durnia wybrał , ktoś tego durnia promuje , z jakiegoś środowiska ktoś go wygenerował . Zgadnijcie – skond , to siem
  wzieno ?!
  https://twitter.com/Piechocinski/status/1476473772848951298/photo/1

  Do tego łone skonstruowały budżet z załorzonom 3,5 % inflacjom na 2022 rok , 350 mld zł !!! jest poza budzetem , ergo poza kontrolom demokratycznom .
  Łone podobno pozwoliły wstanońć z kolanów , z tych kolanów z godnościom , na łonych po wstanieńciach z godnosciom te inne łone głosowały . To łone niech sem przygotujom dupska , bo jak tam spadnom , to bendzie bolowało .
  Łone jak majom jesce grosików , to niech kupujom dulary abo inne piniondze . Jak złote zemby majom , to nie wyrywać , a jak wyrwane to se schować . Miendzianych czuł nie zmieniać , tez mogom byc z tego jakis profity .

  13
  1. Guy Fawkes

   Macie rację tow. DarQueen, w niebieskiej aureoli.
   Wiem, że w głębi serca gorejącego zesłalibyście tego Glapińskiego na Sołowki, zwłaszcza za największą od 40 lat inflacje w USA.

   Niestety, nie można tego zrobić, a żal!

   :))

   6
   1. badasapa

    Przykre to, gdy tematyczny kanał stworzony na Youtube, staje się areną prywatnych sporów.
    Stąd już niedaleko do pozimu TVPiS. Kanałowi raczej to polarności nie przyniesie.
    Potencjalni rozmówcy, mając na uwadze, że jakiekolwiek niesnaski będą publicznie rozstrzygane,
    raczej nie zdecydują się współpracę.

    6
   1. DrQuality

    coś nie wychodzi mniem. strona ourworldindata.org tam są ciekawe wykresy .
    W 2015 jak łone doszły do wadzy , to krzycały , żę łone ho , ho zreformujom zdrowie . Wprowadziły tzw .Sieć Szpitali / Radziwiłl – dureń /
    W ciągu 6 lat efekty widzimy . Długi szpitali wzrosły z 10 mld do 20 mld .Niejaki Niedzielski , w dniu w którym umarło 700 osób zapowiedział nową reformę polegającą na calkowitej centralizacja służby zdrowia . A czego oczekiwały po,pisoprzaśnokomuchach ?!!!!!
    Ostatnim efektywnym i niestety zaniechanym pomysłem były Kasy Chorych . Tam pieniądz „szedł” za pacjentem . Teraz piniondze bendom rozdawane po uważaniu . Horrendum !!

    10
    1. DrQuality

     „Włączony Sygnał dzwiękowy ” Szydło ksycała ” długi Centrum Zdowia Dziecka to 300 mln zł . Wstydżta siem , my to ho ,ho wyprostujem , jakem 27: 1 Beata ” . Dali 100 mln zł , obecne długi CZD 420 mln . Ja siem zapytowywuje , gdzie jest „te pieniądze się im należały ” Beata Sz ?

     9
  1. kot czpiot

   Z jakiegoś powodu Polakom zależy aby wykazać dużą ilość zgonów na covit
   1. Udowodnić że szpryca nie działa
   2. Bycie ofiarą cowida którego ktoś wypuścił i domagać się reparacji od tego kogoś, np od Chin albo od całego świata
   3. PiS nie chce już rządzić i taki wskaźnik będzie dobry do wcześniejszych wyborów

   3
  1. duch_natury

   @Wider

   Easy co tu takiego ciekawego.
   W 5 sesji NSQ100 urósł ponad 1000pkt., skorektował się w ostatnie 3 sesje łagodnie o 300pkt.
   Chyba poziom 16400 ma dla Ciebie zbyt dużą wagę 😉

   Też powodzenia i dużo ciekawych doświadczeń w 2022r 😉

   2
 8. wider_swider

  mac erson istnieje taka możliwość, lecz w scenariuszu alternatywnym to dla Ciebie poziom 16400 ma zbyt małą wagę.
  Z mojego punktu widzenia mamy konsole węższą na 15900 do 16400 i szerszą 15550 do 16400.
  Fałszywe wybicie sprawdza kurs do przeciwległego ograniczenia konsoli. Z kolei trwałe z niej wybicie da zasięg równy szerokości konsoli.
  W praktyce oznacza to, że obrana lub jej brak na poziomie 16400, dla mnie daje target odpowiednio na 16900/17250 lub 15400/14700.

     1. wider_swider

      Nie chcę wyjść na marudę ale na S&P i DJ szczyt już był, a DAX początkowo wskazywałeś strefę shorta chyba od 15800, więc jakby zdecydowana większość zrealizowana.
      No do piekła wreszcie… Przecież miał być świąteczny short 😉

      1
      1. duch_natury

       Dax pisałem że musi machnąć powyżej 16K (16000-16100), Na Sp, DJ wyraźnie nie dokończony ruch – plan minimum to wyjście po zakończeniu tej korekty na nowe ATH.
       Zamiast świątecznego shorta niebawem będę miał urodzinowy tort 😉

       2
      1. wider_swider

       Sorry ML.36 ale bez rysunku ciężko mi zobaczyć to co Ty widzisz.
       Elliott jest dość kontrowersyjny dla mnie, bo często każdy indywidualnie rozpisuje poszczególne fale.
       Z wypowiedzi wnioskuje że zakładasz kontynuację ruchu w górę na amerykańskich indeksach, natomiast w kwestii niemieckiego jesteś sceptyczny?

          1. duch_natury

           @ML
           1-ka – 10.01
           2-ka złożona 10.04 – 10.06
           3-ka – 10.06
           4-ka 10-07 – płaska
           5-tka 10.07

           Całą ta fala krótka ale da się rozpisać jako impuls.

           2
  1. DrQuality

   Właściwie na pytanie o stopę zwrotu jest nie za bardzo na miejscu . Mogę rzucić każdą liczbę i jest to niesprawdzalne . Podliczyłem 22,7 % na +/ wartość portfela 1/01/2021 – 31/12/2021 .
   Obecnie w portfelu Datawalk , 08 Octava , gold , silver , waluty
   Podsumowując – każdy z nas jest na rynku akcji –
   a /oczekując wyższego zwrotu z kapitału w porównaniu z innymi instrumentami finansowymi .
   b / chcemy być panami własnego finansowego losu mają z tyłu starą maksymę -no risk no fun
   c / ergo za niepowodzenia winimy tylko siebie , sukces jest tylko naszym sukcesem
   d / i co niemniej ważne – obserwowanie wzrostu wybranej spółki jest genialnym substytutem seksu , więcej jest jak tantryczny seks / nożyczki w postaci Fijołksa nie odzywać siem /
   e / w razie spadków wyżywamy sie na Fawkesie , Sumadartsonie etc , itd – jest to jedna z zalet tego bloga .
   Było sympatycznie – mimo , że dowiedziałem się , ze jestem śmieciem , hybrydowym żołnierzykiem , Gudłajem , salowym etc . itd .
   Wszystkiego Najlepszego w Nowym Jorku Szkolnym !!!!!!!

   9
   1. konsultant122

    Ważne że zysk, a nie strata, pozdrawiam i życzę spokoju i zadowolenia w Nowym Roku , doktorze. A Wszystkich czytelnikom bloga , zadowolenia z inwestycji, niezależnie czy jesteście Zaorskimi czy Białkami (day-long term trading:)

    3
   2. sumadartson

    @DrQuality.
    Nikt nie jest „śmieciem, … itp.”
    W przypadku polityki nbp, krzywdy kierowcy pancernego Seicento i paru drobniejszych przewin, przyznaję Waszmości rację.
    Jednak obawa przed powrotem do żłoba nieudaczników z poprzedniej ekipy sprawia, że obecnie rządzących nie lubię znacznie mniej niż poprzednio rządzących.
    Dopóki nie widać lepszej alternatywy, daj im Boże zdrowie.

    5
 9. sumadartson

  @Guy Fawkes
  Dzięki za apetycznego „pieska” i jego „zdobywcę”. Oby Międzymorze wydało równie wielkie gwiazdy.
  Życzę wielkich doznań i uniesień, również blogowiczom i Panu Wojciechowi w Nowym Roku 2022.
  @DrQuality, Max2 i pozostałym krytykantom obecnej „władzy” życzę, aby nie mieli żadnych powodów do krytyki.
  @Wszyscy. Życzę radości z podejmowanych decyzji spekulacyjnych w całym 2022 roku.

  2
  1. Guy Fawkes

   Co do ”apetycznego pieska” to byłem pewny, że w osobie wielebnego Xiędza Dobrodzieja trafię na wytrawnego konesera:))

   Co do międzymorza, to ono oczywiście obecnie wykluczone est.
   Dopiero po hatlendło, kiedy świat wróci do właściwych proporcji nastąpi rajd czterech dywizji do czterech międzymorza.
   A czyje będą to dywizje, to zależy od mądrości nadzwyczajnej i uniknięcia utylizacji.

   // Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie.//

   1. sumadartson

    Bóg zapłać Waszmości za dobre słowo :)) A bram Międzymorza szturmować nie musim. Włodeczek sprawi że Międzymorze samo poprosi Rzeczpospolitą o swoje poddaństwo i ochronę. Kiedy się to wypełni to już inna sprawa. Planuję jeszcze sporo podżyć więc doczekam i obaj się przekonamy co warte wizje przodków. Szczęścia życzę.

    1
 10. noob

  duch_natury 31 grudnia 2021 o 07:12Odpowiedz
  @Wider

  Easy co tu takiego ciekawego.
  W 5 sesji NSQ100 urósł ponad 1000pkt., skorektował się w ostatnie 3 sesje łagodnie o 300pkt.
  Chyba poziom 16400 ma dla Ciebie zbyt dużą wagę 😉

  Też powodzenia i dużo ciekawych doświadczeń w 2022r

  16.800 kluczowe,otwierajaca droga na 21k np.jak w dol to i 5900 mogliby.

 11. Guy Fawkes

  @DarQueen

  //…obserwowanie wzrostu wybranej spółki jest genialnym substytutem seksu…//

  Dobrze tow. DarQueen, że po wylewie ograniczacie się do substytutów, ale unikajcie substytutu telawizyjnego.

  P.S.
  Moja siostra odhaczyła dziś kolejnych czterech ozdrowieńców. Malware c19 bardzo ładnie się leczy, kiedy wie się jak i nie est się zahipnotyzowanem strachem.
  Najbardziej groteskowi są ci kosmonauci w szpitalach.

  Nooo ale trzeba przyznać, że przebierańcy znaleźli sposób na podwojenie czy potrojenie dochodów, tak czy nie.

  1
 12. Pc39442

  Dzisiaj doszedlem do wniosku ze wchodzimy jako kraj, narod, wspolnota, spoleczenstwo w okres 7 chudych lat.
  22 jest ostatnim rokiem tlustej 7-latki.
  Nie mowie o gieldzie. Mowie o ogolnym socjo-ekonomicznym klimacie. Polska wchodzi w dryf. Spoleczenstwo jest podzielone, kierownictwo niezaleznie od tego ktora partia bedzie sprawoeala wladze, jest niezdolne do zmian. Demografia jest ponownie po skonsumowaniu renty ukrainskiej czynnikiem hamujacym. Dochodzi konflikt z Bruksela, Berlinem i Rosja. Ameryka nas blokuje. Mozliwe ze wroca patologie jak mafie paliwowe czy karuzele vatowskie. Pruszkow vel WSI moze znow zaczac żerowac.

  2
 13. Pc39442

  Niezdolnosc do zmian wynika z braku sterownosci. Wewnetrzne korporacje i zewnetrzne wplywy maja za duzy udzial w sterowaniu. Nie wazne kogo wybierzemy. Wiec mozecie sobie darowac klotnie na gumnie. Nasz glos NIC w tym ukladzie sil nie znaczy.

  4
 14. Pc39442

  Guy dobrze to wie ale atakuje Darquina bo chce na niego w sensie na opcje ktora symbolicznie on reprezentuje, zwalic wine i w obliczu kleski postawic sie po stronie wyzszosci moralnej.
  To jest juz szykowanie sie na dlugi marsz. Byc moze skoro i tak nic nie mozna, lepiej oddac wladze Tuskowi. Niech wezmie te kase z Brukseli. I tak sytuacja sie tylko bedzie pogarszac wiec wytrzyma raptem jedna kadencje. Lepiej jest przejsc do opozycji. Ale trzeba przygotowac sie. Media, korporacje itd…

  2
 15. Guy Fawkes

  @Pecet

  Dopiero wstałem :))))

  Poczyniłeś parę ciekawych uwag. Ogólnie to się nazywa imPISybilizm.
  https://www.youtube.com/watch?v=nEgNx5EMAAk

  Obecna formuła PRL+ wyczerpuje się, w tym roku powinny być wybory.
  I tak nic się nie stanie, ale PIS nie może sam sprawować zewnętrznych znamion władzy, gdyż amerykańska agentura może nas wepchnąć w wojnę.

  Broń Panie Boże od agentury niemieckiej, najbardziej niebezpiecznej.

  Rzesza niemiecka, na którą spuściło się warzywo, stopniowo przestaje się cackać w metody pokojowe Drang nach Osten, a unia ojropejska zacznie się rozpadać, co zobaczymy po wyborach francuskich i włoskich. Usiacy oddali nasze Trójmorze Reszy do zbudowania Mittelojropy. Mittelojropa to przedpole, pozycja wyjściowa do Grossraumwirtschaft sięgającej już nie do Uralu, tylko do Władywostoku.

  W ten sposób Rosja będzie zagrożona i na wschopdzie przez Chiny i na zachodzie przez Rzeszę, czyli skazana na poziomie globalnem na Amerykę, a na poziomie regionalnem na Oś Quirynalską.

  Polska est najbardziej zagrożona przez samo swoje istnienie, bo leży na terytotium Rzeszy i blokuje Rzeszy Mittelojropę.
  Między Polską a Rzeszą nie est możliwy żaden modus vivendi, est wyłącznie gra o sumie zerowej. My albo oni.

  Albo Polska się odwróci w stronę ententy Paryż – Rzym – Moskwa, albo zostanie strawiona przez Rzeszę i na terytorium Polski będzie ustanowiona linia równowagi niemiecko-rosyjskiej.

  Polska est państwem kluczowem w koncercie ojropejskiem i wojna est nieunikniona.

  //Nie zawiążesz pyska wołu młócącemu.//

  Nie da się pokojowo zatrzymać niemieckiego Drang nach Osten, dlatego wojna musi być. Est tylko wybór, czy będzie to wojna zastępcza, polsko rosyjska, czy też bezpośrednia polsko-niemiecka.

  Dlatego spodziewam się, że w tym roku będą u nas wybory i PIS dostanie kaftan bezpieczeństwa, czyli koalicję z Konfederacją i / lub PSL.
  Polska dalej będzie w dryfie, ale bardziej antyniemieckiem. Opcja amerykańska nie est ostatecznie stracona, w miarę appeasmentu będzie to opcja amerykańsko-rosyjsko-quirynalska.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Com napisał, napisałem i mojem noworocznem postanowieniem est nie wchodzić na gumno do końca hossy.
  Wybory we Francji, we Włoszech i w Ameryce wszystko wyjaśnią i dadzą nam oddech, bo ekspansja Rzeszy znów zostanie zatrzymana.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  @Lordowie Admiralicji

  Wieczorem w Kancelarii pojawi się Raport Noworoczny, muszę się tylko ogarnąć po wczorajszem.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Acha, mój domowy covidowiec czuje się bardzo dobrze. Dostał na początku uderzeniową dawkę amantadyny i osłonowo dobry antybiotyk. Teraz będzie brał tylko amantadynę przez tydzień 2×100 i wypoczywał w cieple. To zapewne wystarczy.

  1
  1. badasapa

   „Dlatego spodziewam się, że w tym roku będą u nas wybory i PIS dostanie kaftan bezpieczeństwa, czyli koalicję z Konfederacją ”

   Też uważam taki kaftan za wskazany.

   „Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania! – Benjamin Franklin”

   2
   1. Guy Fawkes

    Zawsze trzeba się zbadać u zaufanego lekarza, albowiem malware c 19 to bardzo podstępna choroba. Polecam filmy dra Bodnara.

    Podstęna, ale w sumie łatwo wyleczalna, co do zasady, o ile zaczniemy się sensownie leczyć zawczasu.

    1
 16. bartek

  @WB

  Panie Wojtku, pytanie nt prognoz na rynku mieszkan w Polsce

  – co roku w PL umiera 500 tys osob – statystycznie 2,5 Polaka przypada na mieszkanie – co ozn dodatkowa podaz 500k/2.5 =200 tys mieszkan rocznie
  – zona premiera sprzedaje nieruchomosci (insiderka)
  – NBP stopy podnosi
  – wig nieruchomosci spada https://stooq.pl/q/?s=wig_nrchom&c=1y&t=l&a=lg&b=0

  generalnie to w co inwestowac w czasach inflacji?

  pozdrawiam
  techno-peasant

  2
 17. Guy Fawkes

  @Lordowie Admiralicji

  W tajnem gabinecie est gotowy raport noworoczny. Ciekaw jestem uwag Milordów.

  Tu est ciekawa rozmowa
  https://www.youtube.com/watch?v=4uWrdaAw86g

  Gen. Komornicki to bardzo porządny człowiek est, z korzeniami kresowemi. Współpracował z Ziembińskim przy pomniku Poległych i Pomordowanych na Wschodzie i przy innych polskich inicjatywach.

  Jacky Bartosiak mentalnie operuje na niskiem poziomie w horyzoncie wojny wschodniej, w wypowiedziach generała pojawiają się intuicje polityczne i Kraju jako strategicznego koła, w którem powinna być swoboda manewru we wszyskich kierunkach.

  BTW generał przewiduje konieczność użycia w ćwiartce północno wschodniej 16 brygad WOT, podczas gdy mamy tak zaledwie 3.

  No i oczywiście wszystkie plany wywraca to, że usiaki nie wspomogą nas żadnem lotnictwem. Z amerykańskiego punktu widzenia albo hegemonia i appeasement, albo charity w ojroie wschodniej, come on! Charity to nie est żaden wybór dla hegemona jeśli w grę wchodzi los hegemonii.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Reasumując armia musi być jak najsilniejsza i najlepsza, ale zasadniczo problem polski nie est do rozwiązania na drodze militarnej, tylko politycznej. Stąd u generała te przebłyski dyplomacji.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Życzę wszystkim Happy New Year, czyli pomyślnej końcówki nadmiarowej amerykańskiej hossy hegemonicznej i wyłączam się.

  1
 18. bartek

  @guy
  „BTW generał przewiduje konieczność użycia w ćwiartce północno wschodniej 16 brygad WOT, podczas gdy mamy tak zaledwie 3.”

  a nie lepiej otworzyc granice???

  -500 tys osob umiera rocznie, za parek lat bedziemy placic ludziom zeby sie w polsce chcieli osiedlic

  potrzebujemy ludzi, a nie sie od nich odgradzac jak….

  2
  1. Guy Fawkes

   Rząd PIS i tak robi politykę intensywnej imigracji.

   Co innego naturalna imigracja, a co innego wojna hybrydowa pod pozorem imihracji.

   Nie tędy droga, żeby się zawalić multikultyzmem, albo kacapskiemi haplogrupami.

   My potrzebujem stworzyć takie warunki, aby wracali Polacy + aby tutaj ściągały najwybitniejsze jednostki z parszywieńkiego zachodu.

   Na początek proponuję zastopowanie socyjalizmu przez wejście do rządu konfederacji.

   1
   1. bartek

    Tak jak w na poczatku 2020 przwidzialem ze bedzie umerac kiljkaset osob w PL dziennie i ludzie przestana siet tym interresowac

    tak samo przwiduje ze tych ktorych polski rzad przepedza z granicy, bedziemy im placic zeby sie osiedlali w PL i dawac im miueszkania zeby nie wyburzac pustych blokow

    a Twoje zdanie cytat:
    „Nie tędy droga, żeby się zawalić multikultyzmem, albo kacapskiemi haplogrupami.”
    zrozum PL wymrze bez zasilenia z zewnatrz

    9
    1. Guy Fawkes

     Nie wymrze.

     Na świecie est 20 mln Polaków, wielu z nich wróci, kiedy zawali się ”kontrakt społeczny”.

     A w perspektywie automatyzacji ludzi mamy za dużo.
     To est właśnie problem, odwrotnie niż postulujesz.

     2
     1. bartek

      @guy

      Jak masz czas przeczytaj krotka nowele Player Piano Vonneguta
      Publication date August 18, 1952[1]

      https://en.wikipedia.org/wiki/Player_Piano_(novel)

      ksiazaka z 1952 i gosc pisze oty o czym ty marudzisz
      „A w perspektywie automatyzacji ludzi mamy za dużo.”

      prawda jest taka ze mamy nieciekawie pod wzgledem demografii

      a co sie dzieje na granicy to absurd, zobaczysz za 10 lat bedzie inna spiewka i bedziemy im placic i rozdawac puste mieszkania

      1
      1. Guy Fawkes

       Na granicy nic się nie dzieje, bo już nie ma potrzeby żeby się działo.

       Kryzys graniczny był po to, aby zaabsorbować naszą armię i uchronić ją przed wejściem do pieca na ukrainie.

       I za to powinniśmy być wdzięczni ruskim szachistom.

       …………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

       A teraz zaczęła się dyplomacja, więc absorbowanie naszej armii na Podlasiu już nie est potrzebne.

       Po drugie, ci ludzi i tak nie zostaliby w Polsce, bo oni zmierzali do Rzeszy. pmijam już questię braku u nich jakichkolwiek potrzebnych qualifikacji, a tym bardziej chęci.

       To est imigracja socjalna, nie pracownicza i Niemcy z tem się właśnie borykają. Wilkommenpolitik to samobójcza polityka socyjalistyczna.

       4
        1. Guy Fawkes

         Trójka mojego rodzeństwa w Polsce posiada w sumie 6 mieszkań inwestycyjnych, w tem trzy w Krakowie, jedno w Zakopanem i dwa w rodzinnem Burakowie.

         Wszystkie (z wyjątkiem zakopiańskiego w nowych apartamentowcach i dobrych lokalizacjach z garażami podziemnemi itd.

         Myślę że do końca cyklu Kuznetsa jakoś dociągniemy.

         O mieszkania w najlepszych lokalizacjach najlepszych miast bym się nie obawiał, o ile są to inwestycje długo długo terminowe.

         Z innemi może być problem, ale nie znam się na tem.

         3
         1. bartek

          „O mieszkania w najlepszych lokalizacjach najlepszych miast bym się nie obawiał”

          zgoda

          jak w kazdym kraju trzeciego swiata 🙂 stolica tylko i po wyjzdzie 20 km za stolice mozna bedzie nie przezyc – bedzie jak w afryce

          1. Guy Fawkes

           Nooo nie koloryzowałbym z tem ”trzeciem światem”, come on.:))

           Wszędzie są różne kategorie mieszkań i podział na metropolię i peryferie.

          2. Guy Fawkes

           Jeszcze należy się liczyć z możliwością wojny hegemonicznej nuklearnej.

           W wypadku hatlendło mieszkania w ogóle nie wydają się dobrą inwestycją.

           1
 19. Pc39442

  traktat kwirynalski ma na celu zwiekszenie wplywow Francji i Wloch w „federalizujacej” sie EU. moze i sciagna od Niemcow wiecej kasy ale nie wiem jak my na tym mielibysmy skorzystac.
  Macron z pewnoscia wygra wiec tam zmiany nie bedzie.

  tutaj ladnie dyskutanci wyjasniaja roznice miedzy federacja a imperium
  https://www.youtube.com/watch?v=KgoJiOiziiE&ab_channel=NowaKonfederacja

  tutaj ciekawa dyskusja o wartosciach itp
  https://www.youtube.com/watch?v=aRn9edRCDV8&t=2572s&ab_channel=Blogpressportal

  najwazniejsze: federacja to jest RFN. I tam Land Brema (najmniejszy ok 700k obywateli) ma raptem 1/3 glosow mniej niz najludniesza Nadrenia.
  EU zmierza zas do systemu wykluczenia glosow mniejszych czlonkow. Traktat kwirynalski jedynie robi dobrze jego sygnatariuszom i Rosji bo Rosja chce rozmawiac jedynie z duzymi; rowniez o Polsce.

  Tworzenie takich fantastycznych scenariuszy jak os Paryz-Rzym-Warszawa-Moskwa to jest niepowazna rzecz. wypieranie rzeczywistosci to jest.

  PiS ma albo opcje z twarza Morawieckiego czyli zrobic pokornie to co od nich chca wszyscy. wtedy na taki PiS nie warto glosowac bo koszty zrobienia tego sa wieksze niz bylyby bez PiSu. albo twarz Ziobry i kierunek na wyjscie z Eurobajzlu ktory nie staje sie federacja a imperium. Tak ja to widze.

  1
  1. Guy Fawkes

   Mamy do czynienia z procesem.
   W znliżeniu francusko-włoskiem jutro będzie chodziło o co innego niż dziś.

   Rosja wcale nie chce rozmawiać z całością, tylko z poszczególnemi krajami, tyle że z poważnemi krajami.

   Istotny est wielkointerwałowy proces, a w niem Rosja ma fundamentalny interes w torpedowaniu niemieckiej Mittelojropy. Przecież o to były wojny i rozbiory w ostatnich dwóch wiekach. Wcześniej tego nie było, bo istniała Rzeczpospolita. Jak nie ma Rzeczpospolitej, to od razu pojawia się problem rosyjsko-niemieckiej równowagi, tak czy nie?

   Nie możemy zostać przy Rzeszy bo po pierwsze, Rzesza nas zrówna z trawnikiem, a po drugie nie ostaniemy się w całości, gdyż Rosja nie dopuści do Mittelojropy, do której my jesteśmy kluczem, czyli granica będzie gdzieś na Wiśle.

   Swa państwa są rdzeniem Mittelojropy, Polska i Węgry, i dlatego oba są tępione, na razie jeszcze pokojowo.
   Orban nie dlatego układa się z Rosją, że est rusofilem, bynajmniej! Nooo jeszcze poniekąd Rumunia i też zaczęła być tępiona przez Rzeszę.
   Orban układa się z Rosją, bo rozumie cały proces i kto est w niem istotną stroną, na kiem można lewarować agresję niemiecką.

   I to nastąpi w ramach appeasementu czy chcemy, czy nie.

   ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

   Nie podzielam opinii co do Pinokia, ani co do Ziobry, któren odgrywa rolę listka figowego.

   Pinokio est katastrofalny i przez swój korporacyjny socyjalizm i przez tragiczną politykę zagranicznę, od której żal dupę ściska.
   Począwszy od wspierania kolorowej rewolucji na Białorusi, co spowodowało katastrofę na długie lata albo i dekady, jeśli hatlendło się nie odbędzie.

   Waszczykowski miał oleum w gołowie i zaczął od wizyty na Białorusi i chciał zamknąć tą jewrejską jaczejkę Romaszewkiej, prosperującą kosztem polskiej racji stanu i polskich podatników, ale Waszczykowski był na to za krótki.

   Pionkio udaje, że w ogóle nie rozumie historycznego procesu appeasementu i jego skutków, przez co nasza polityka est żałosna, kontrskuteczna, a może i niebezpieczna. Wystarczy jedno słowo: ka-ta-stro-fa. Jak najszybciej powinno się Pinokia wyp.

   ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

   Rozumiem, że są agentury, że panuje kretynizm, nepotyzm itd. Demokracja ma swoje prawa, ok. Nie mam z tym problemu.
   Ale jak ktoś est ubogi, to niech się przynajmniej wzoruje na mądrym, czyli na Orbanie.

   Chciałbym, żeby w Polsce był taki rząd, który nic nie musi wymyślać ani nic nie musi robić, niech tylko małpuje po Orbanie, a Polska wyrośnie na potęgę.

   Pierwsza zasada strategiczna, jeśli państwo samo est za słabe, to być w obozie zwycięzców.

   1
 20. Guy Fawkes

  @Bartek

  Jeszcze parę lat temu były ciekawe propozycje w nieruchomościach, dziś poznikały, a jak sie zdarzają, to bardzo drogie.
  Do nieruchomości najlepiej mieć układ z jakiemś agentem nieruchomości w dobrem biurze, bo zdaje się, że ciekawe i przystępne tematy są obracane pod ladą, nie wchodzą na afisz.

  A w ogóle wydaje mi się, że od nieruchomości lepsze będzie złoto w najbliższych latach.

 21. Pc39442

  https://wpolityce.pl/polityka/580191-jaki-bedzie-2022-orzel-to-bedzie-rok-sukcesow-chin-i-rosji

  rabin Adler podobnie do mnie rozumuje ze proba pozyskania Rosji jest kontrproduktywna. Rosja nie ma bowiem zadnego interesu aby robic sobie krzywde i wchodzic w szkode swojemu najwiekszemu klientowi Chinom. Ameryka ogrywa sie na wlasne zyczenie.

  „Dla Ameryki najważniejszy jest konflikt z Chinami i tu pewnie Stany Zjednoczone popełnią oba błędy, na obu frontach – usiłując nie dopuścić do tego, by Chiny zostały pierwszym supermocarstwem, poświęcą Europę, pozwolą Rosji na dużo większą swobodę działań w Europie i na wzrost jej wpływów oraz na wzmacnianie układu z Niemcami, a nie uzyskają tego, co by chciały, od sojuszników europejskich. Zresztą chyba niespecjalnie na nich liczą na froncie chińskim”

  1
  1. Guy Fawkes

   Nie wydaje mi się, że szarady polityczne rabina Adlera, któren formatuje Towarzystwo (emerytowanych) Filaretów, posiadały absolutną trafność.

   Pozostałbym przy koncepcjach formułowanych na najlepszem blogu chronosferycznem na planecie.

   W tem krótkiem tekście są same błędne tezy. Rosja nie robi sobie krzywdy, a Ameryka wcale nie ogrywa się na własne życzenie.

   Niech rabin Adler przestanie rżnąć głupa. Oczywiście rabin Adler też nie robi tego ”przez pomyłkę” itd. dlatego nie ufam rabinom, zwłaszcza pochodzącem z obszaru wielkiej chazarii.:))

   No to wystarczy na dziś.

 22. Guy Fawkes

  @@

  Coś nie mogę zasnąć.

  Przecież wszystko est napisane. Wszystko już było, tak czy nie.

  Jackie Bartosiak powiedział, że Rosja chce wejść do układu ojropejskiego, żeby dostać nowego Stołypina.
  Skąd się wziął Stołypin, czyli inwestycje i reformy gospodarcze w Rosji?

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  //Imperium Rosyjskie, Cesarstwo Niemieckie i Austro-Węgry byli uczestnikami Sojuszu Trzech Cesarzy, sformalizowanego 22 października 1873, na mocy którego zobowiązywali się oni do wzajemnych konsultacji w razie rozbieżnych interesów, zachowania pokoju w Europie oraz szukania wspólnego rozwiązania w razie agresji państw trzecich. Francja, odwieczny wróg Niemiec, była przez Niemcy izolowana.//

  // Konsekwencją zawarcia Sojuszu Trzech Cesarzy był Traktat reasekuracyjny, podpisany pomiędzy Niemcami a Rosją 18 czerwca 1887.//

  No ale Rosja w końcu się spomiarkowała, o co chodzi w Grossraumwirtschaft, geostrategicznem projekcie Wielkiej Rzeszy pod płaszczykiem gospodarczem.

  //W 1890 roku Rosja chciała renegocjować traktat, jednakże cesarz Niemiec, Wilhelm II nie wyraził chęci ani zgody na ponowne podpisanie traktatu. Doprowadziło to w konsekwencji, z obawy przed Niemcami, do asekuracyjnego zbliżenia się Rosji z Francją – oponentem Niemiec.//

  //Jako pierwszy został zawarty sojusz francusko-rosyjski (17 sierpnia 1892)[1]. Pomimo odmiennych systemów politycznych, udało porozumieć się III Republice Francuskiej i Imperium Rosyjskiemu.//

  //Wielka Brytania, wybierając mniejsze zło, sprzymierzyła się ze swoim odwiecznym wrogiem, Francją. Jako drugi został zawarty układ angielsko-francuski (tzw. entente cordiale, 1904), a następnie porozumienie rosyjsko-angielskie (1907). Tym samym trójporozumienie zaczęło funkcjonować w 1907.//

  Ententa zaczęła funkcjonować w roku 1907, a już w 1906 roku Stołypin został premierem i nabrała tempa modernizacja Rosji.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Jeżeli w Rosji znowu miałby rzadzić Stołypin (konserwatywny liberalizm), to ja nie miałbym nic przeciwko temu. Biedni byliby socyjaliści.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Rosja ma dobrą pamięć historyczną i instytucjonalną.
  Rosja wie, co warte są traktaty reasekuracyjne z Rzeszą.

  Jestem dobrej myśli. Rosja uniknie wojny z nami, nawet pomimo szczerych chęci naszych bałwanissimusów, bo nasza niepodległość piastowska i całość terytorium będzie Rosji potrzebna w jej własnem najlepiej pojętem egoistycznem interesie:))

  A my zachowamy najlepszą młodzież i niemały dorobek materialny ostatnich lat 30 i nie będziemy musieli znów zaczynać w kolejnem cyklu od początku, od zgliszczy wojennych i ręki proszalnej.

  1
  1. Guy Fawkes

   Stołypin zginął w zamachu, zabił go Dmitrij Bogrow.

   Wiki oczywiście opowiada jakąś lipną operę mydlaną. Ale:

   //Dmitrij Grigorjewicz Bogrow, ros. Дмитрий Григорьевич Богров, właśc. Mordechaj Gierszkowicz Bogrow ……. Studiował prawo na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium. Był współpracownikiem carskiej Ochrany, a zarazem członkiem organizacji rewolucyjnych.//

   //Po 1910 wyjechał za granicę. W trakcie podróży zwiedził Humań, Warszawę, Drezno, Monachium, Berlin i Paryż. Wszędzie łatwo nawiązywał kontakty z rewolucjonistami. //

   Obstawiam, że nie był to agent niemiecki, tylko amerykański:))

   1
   1. Pc39442

    Ten uklad moze funcjonowac gdy wrogiem sa Niemcy i to przeciw nim Anglosasi pozyskuja Rosje.
    Jednak teraz Anglosasi chca pozyskac Rosje do wspolpracy przeciw Chinom. Ambicje Niemiec w Mitteleuropie nie sa w ogole kontestowane. Niemcy nie zagarazaja bo nie maja atomu, nie maja samodzielnej armii, sa wkomponowani w architekture NATO.
    Rosja juz w 2008 oglosila powstawanie Swiata multipolarnego i konsekwentnje gra w swoja gre. Wejscie w sojusz z Anglosasami nje jest jej elementem. Wplywy niemieckie po swojej stronie linii Curzona bedzie w stanie sama opanowac.

    1
 23. b_54

  W dającej się przewidzieć przyszłości nie widać konfliktu Niemcy – Rosja. Wręcz przeciwnie. Niemcy przegrały dwie wojny światowe stojąc po przeciwnej stronie niż Rosja. I wyciągnęły z tego wnioski. Stawiają na obopólnie korzystną współpracę „surowce za technologię” i budowę euroazjatyckiego imperium od Lizbony do Władywostoku, której widomym symbolem jest „prywatny” rurociąg Ribbentrop – Mołotow. Tylko w takim układzie Niemcy i Rosja mogą konkurować z USA i Chinami. Amerykańskie starania o pozyskanie Niemiec i Rosji w konflikcie z Chinami to mrzonki, bo w interesie Niemiec i Rosji jest wypchnięcie USA z Europy i osłabienie ich roli globalnie. USA może ewentualnie pozyskać ich neutralność w zamian za duże koncesje w Europie. Niemcy i Rosja wzajemnie respektują swoje strefy wpływów, których granicą jest linia Curzona. Polska jest w niemieckiej, a Ukraina w rosyjskiej (w tym sensie Rosja nie ma roszczeń terytorialnych w stosunku do Polski). Dlatego Niemcy blokują natowskie dostawy broni do Ukrainy pomimo 120 tys. rosyjskich żołnierzy na ukraińskiej granicy i dostarczają turbiny do elektrociepłowni na Krymie mimo embarga.

  7
  1. Pc39442

   Nie wiem czy Niemcy respektuja Rosje. Oni przeciez chca narzucic Ukrainie swoja Energiehucpe a Rosje tez wlaczyc do swojego przedluzonego warsztatu energetycznego. Bez uzycia wojska chca podporzadkowac sobie wszystkich, stajac sie monopsonem energetycznym i monopolista technologicznym.
   Z kolei Rosja probuje metodami wywiadowczymi infiltrowac kregi decyzyjne niemieckie. Efektem jest proliferacja sily militarnej Rosji i sily ekonomicznej Niemiec. Jednak Rosja moze poczuc sie niekomfortowo. Z kolei Niemcom oplaca sie ze Ruscy trzymaja but na gardle wschodniej Europie. Polska musi wiecej wydawac na armie, bac sie Rosji i byc spolegliwa wobec Imperium Europejskiego.

   1
   1. b_54

    To prawda, straszenie przez Niemcy Polski Rosją, to lustrzane odbicie straszenia Polski przez ZSRR „odwetowcami z NRF” dybiącymi na nasze Ziemie Zachodnie – umacniające naszą spolegliwość i pozbawiające alternatywy politycznej. W tym sensie np. katastrofa smoleńska to był dar z niebios dla Niemiec, bo zablokował na wiele lat możliwość jakiegokolwiek porozumienia polsko-rosyjskiego.

    1
  2. Guy Fawkes

   No nieee wiem Milordzie.

   W takiej np. światowej Wojnie Siedmioletniej świetnie widać ambiwalencję rosyjską wobec Niemiec (Prus).
   Niemcy uratował cud i to dwakroć w jednej wojnie.

   //Do pierwszego cudu domu Brandenburskiego doszło po przegranej przez Prusy bitwie pod Kunowicami (12 sierpnia 1759 roku) kiedy rosyjski generał-feldmarszałek Piotr Sałtykow nie zdecydował się na marsz na Berlin, ani na dalsze efektywne współdziałanie z Austriakami. Tym samym koalicja antypruska nie wykorzystała wielkiego zwycięstwa. Umożliwiło to odtworzenie armii i kontynuowanie wojny przez Prusy[2]. Określenie „cud” ukuł sam Fryderyk II Wielki.//

   //Głośniejszy i bardziej znany w historii stał się jednak kolejny „cud” z 5 stycznia 1762: po śmierci carycy Elżbiety Romanowej jej następca, Piotr III Romanow, który w przeciwieństwie do poprzedniczki był germanofilem i zwolennikiem Fryderyka II Wielkiego, wycofał swoje wojska z linii frontu i przekazał część armii Fryderykowi. Za przykładem Piotra III poszła Szwecja zawierając z Prusami pokój. Król wzmocniony na duchu przeprowadzał ofensywy na Śląsku i w Saksonii zmuszając Austriaków do odwrotu. Spowodowało to nieoczekiwany zwrot w wojnie siedmioletniej[2]………..Śmierć Elżbiety Romanowej i działania jej następców były tak niespodziewane, że zwykło się nazywać je cudem.//

   No ktoooo by się tego mógł spodzieeewać??

   To musiało być zrządzenie opaczności tak czy nie?

   ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

   I ta ambiwalencja widoczna est przed pierwsza wojną, kiedy pomiędzy rosyjsko-pruskiem Traktatem Reasekuracyjnem a całkowitem odwróceniem sojuszy przez Rosję minęło zaledwie 5 lat. A w ogóle po co Rosja potrzebowała tej traktatowej reasekuracji? No chyba czegoś mogła się obawiać.

   ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

   Ale to stare dzieje.

   Od zjednoczenia Niemiec w 1870 do WW1 upłynęło ledwie 44 lata. Od zakończenia WW1 do ataku Rzeszy na Rosję sovietską minęło 23 lata. Czyli średnio jedna wojna rosyjsko niemiecka przypada na 35,5 roku. Okres po 1945 nie liczy się, bo Ameryka wstrzymała tzw. koło historii, chwytając wszystkich za pysk.

   No ale przecież cały czas była zimna wojna tak czy nie i do gorącej dużo nie brakowalo.

   ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

   Po odejściu Ameryki znów będzie ambiwalencja, bo z jednej strony dla Rosji są korzyści, ale z drugiej śmiertelne niebezpieczeństwo i od razu po podpisaniu reasekuracji z Rzeszą, trzeba renegocjować traktat.

   ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

   Nieprawda, że tylko dwie wojny i w dodatku amerykański okres po WW2 się nie liczy.

   ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

   Same rozbiory Polski były po to, ustalić trwałą niemiecko-rosyjską równowagę.

   …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

   //Stawiają na obopólnie korzystną współpracę „surowce za technologię”//

   Surowce Rosja sprzedaje cały czas od wieków, ale nie za technologię, tylko za hajs.

   …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

   W ogóle zaczyna mi się wydawać, że ta Ojropa od Lizbony do Władywostoku to est pewnego rodzaju gra, jak się bliżej zastanowić.
   Nie est to realne. Pod pretekstem tej utopii gracze grają o jakąś stawkę.
   Król est jeden. Jak Ameryka odejdzie to historia się nie skończy, tylko zacznie na nowo.

   Ojropa od Atlantyku do Pacyfiku to utopijny etap przejściowy. Zawsze musi być dominacja jednego podmiotu – ośrodka siły i zawsze odbywa się konkurencja, przy czym dla Niemiec wojna to przedłużenie polityki, a dla Rosji polityka to przedłużenie wojny.

   ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

   Reasumując wydaje mi się Milordzie, że w swojej wypowiedzi zawarłeś pewien koncert życzeń, coś w rodzaju ”żebyśmy zawsze byli młodzi piękni i bogaci”:))

   ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

   Ale generalnie nie wierzę w żadne istotne procesy ojropejskie. Za tym stoi Ameryka, konflikt hegemoniczny i odwrócenie Rosji. Wszystko inne to teatr. Przede wszystkiem nie bedzie żadnej podmiotowości ojropejskiej. To tylko taka gra.

   A nam chodzi o to, żeby uniknąć wojny i utylizacji w tem teatrze.

   1. Guy Fawkes

    //W 1757 r. Rosja włączyła się do wojny siedmioletniej toczonej przeciwko Królestwu Prus przez Monarchię Habsburgów i Królestwo Francji. W sierpniu 1757 wojska rosyjskie pokonały Prusaków pod Królewcem i zajęły Królestwo w Prusach, w wyniku czego w grudniu Elżbieta ogłosiła włączenie ich do Imperium Rosyjskiego[3]. W dalszym ciągu wojny Rosjanie zajęli tereny od Królewca po Berlin, stwarzając w 1762 r. sytuację bliską kapitulacji króla Prus Fryderyka II. Wtedy jednak cesarzowa zmarła, zaś jej następca Piotr III nakazał natychmiastowy odwrót zwycięskich wojsk rosyjskich. Wydarzenie to przeszło do historii jako cud domu brandenburskiego.//

    No nieee wiem…

    1
     1. Guy Fawkes

      Odwrotnie, pierwsza rzecz do jakiej dążą, to zrobienie tego samego, tylko skutecznie.

      Przecież nasza postawa mimo dwudziestu wojen z Rosją nie nie polega na tem, żeby ulec, tylko wreszcie wygrać.

      Mnie też nie o to chodzi. Chodzi mi o ofensywę na wszystkich frontach i panowanie na międzymorzu, ale po hatlendło.

      Przypuszczam, że Niemcom też chodzi o to, żeby najpierw wypchnąć usiaków, a potem żeby Chińczycy załatwili Rusków.:))))

      To się nigdy nie kończy Milordzie.

      1
   2. Guy Fawkes

    Z rosyjskiego punktu widzenia nie może być niemieckiej Mittelojropy.
    Przesunęli granicę Niemiec tam gdzie est nie z sympatii do Polaków.

    Jeżeli będzie nieiecka Mittelojropa, to z punktu widzenia Rosji oznacza to odwrócenie skutków WW2.
    Rosjanie na to się nie zgodzą. Za dużo ich to kosztowało.

 24. sumadartson

  Cykle wielkich wojen Hisperii, czyli co nas czeka w 2022:
  1781-wojna wyzwoleńcza w Hisperii
  +80 lat
  1861-wielka wojna secesyjna w Hisperii
  +80 lat
  1941-tora, tora, tora, wielka wojna japońsko-hisperiańska
  +80 lat
  2021- początek wojny hybrydowej na granicy z BiałoRUSIĄ. Kilka osób już rannych.
  The Great King of Terror-czyń swą cykliczną powinność. Międzymorze czeka na twą klęskę.

  1
 25. analityk-amator

  Pomówmy trochę o giełdzie.Jak widzicie bliższą i dalszą przyszłość polskiego rynku akcji?Czy wzrost od listopada/grudnia tego roku traktujecie jak korektę w trendzie spadkowym,czy może uważacie,że jest to powrót do trendu wzrostowego?Czym z punktu widzenia teorii fal Elliotta jest Waszym zdaniem wzrost od marca 2020 roku? Będzie piąta fala impulsu,czy też całość pozostanie korekcyjną”trójką”?Ja stawiam na szczyt korekty 3-4 stycznia i powrót do spadków.Przyszłość w średnim terminie widzę w ciemnych barwach zarówno na GPW,jak i na zagranicznych giełdach.Wzrost od marca 2020 roku widzę jako falę korekty.Uważam,że w średnim terminie czekają polską i zagraniczne giełdy spadki.Biorę także pod uwagę inny scenariusz,tzn.scenariusz wzrostowy,ale scenariusz spadkowy jest moim podstawowym scenariuszem.Co o tym sądzicie.Wymieńmy poglądy.

  1. Pc39442

   Moj bazowy scenariusz to trend boczny 2200-2450
   Moze chwilowe zejscie na 2100 np maj-wrzesien.
   W USA mysle ze zamaist jakiejs wielkiej bessy moze byc lekkie opadanie co w srodowisku inflacji da spore negatywne realne sropy zwrotu.
   Moje typy ze spolek to energetyki i miedziak. Energetyki moga byc bardzo wolatylne bo polityka w tle.
   Zachowanie indeksu jest oczywiscie zalezne od wzrostu w gospodarce. Gospodarka urosnie o mocne 4.5% i spodziewalbym sie ze indeks zamknje sie wyzej YTD.
   Czyli obecnie te 2280 to taki punkt rownowagi powinien byc.
   Dlatego raczej nuda wiec lepiej pogadac o polityce.

   2
  1. Pc39442

   Elliot eliotem ale ostatecznie to czynniki fundamentalne decyduja a eliot sie napisze jakis tam. Zawsze jakis eliot sie napisze to pewne. W 2021 dobrze sie sprawdzilo granie pod hosse po lockdownach. Na razie sytuacja jest dobra a scenariusz spadkow potrzebuje wyraznego triggera. Nke wiem czy nawet konflikt w Donbasie bylby takim. Nie sadze. Raczej test 2100 i zebranie od panikarzy.

   Obserwuje od pol roku mode na pokazywanie rekordowego zalewarowania ulicy w USA. Ale te dane sa nominalne. Tzw porownuja dolara z 2008 do dolara dzisiaj. A przeciez PKB jest inne, globalna ekspozycja giganyow z Ameryki jest inna. Skoro Google to monopolista w skali globu to jakk sens mkerzyc kapitalizacje gieldy amerykanskiej do PKB USA?
   Ja z rezerwa do twgo podchodze. To takie dorbianie teorii pod teze.

   1
 26. Guy Fawkes

  @Lord Stratofortress @Lord Pecet

  Rosja wraca do pozycji sprzed ostatniej wielkiej smuty. Zakładam, że nie będzie rewindykować NRD-ówka, ale nie pozwoli na Mittelojropę. Rosja musi dostać bardzo dużo za odwrócenie, bo jej ryzyko est ogromne. Większe niż w WW2. A wystarczy spojrzeć na mapę Gomberga.

  No dobra, możemy zgadywać. Ja obstawiam, że Mittelojropę dostanie ostatecznie Rosja, czyli znajdziemy się w strefie rosyjskiej.

  I prawdopodobnie, na moją intuicję, będzie to szczęśliwe rozwiązanie naszych problemów jako bezpieczna przechowalnia do hatlendło.

 27. sumadartson

  Wzmożona na przełomie roku na różnych forach aktywność i bezczelność trolli w onucach, daje coraz większą nadzieję że włodeczek niebawem wystawi zadek do skopania. Gwarancje że nato nie skradnie mu onucek i nie wyżłopie samogonki są nierealne. Imperium na cyklicznej fali skarłowacenia.

  1
  1. badasapa

   Inteligentni inaczej nie rozumieją , że jak ta szpryca ma nawet 30% skuteczności, to wzięcie trzech nie daje 90%.

   Mi się wydaję , że ona działa bardziej jak hera, im więcej dawek , tym większy głód, tym większe spustoszenie w organiżmie.

   1
 28. macarek

  Śmieszy mnie to straszenie Niemcami, którzy pędzą z górki prosto na mur.
  Ich wyniki motoryzacyjne:
  https://moto.pl/MotoPL/7,88389,27959510,takich-przetasowan-nikt-sie-nie-spodziewal-skoda-i-vw-prawie.html#s=BoxMotLink
  Cenami energii wykończą sami swój przemysł i już nigdy nie odzyskają utraconej pozycji.
  https://www.wnp.pl/energetyka/niemcy-maja-coraz-wiecej-energetycznych-bankrutow,521435.html
  I nadal w zaparte zamykają i blokują atom.
  https://www.dw.com/pl/niemcy-zamykaj%C4%85-po%C5%82ow%C4%99-dzia%C5%82aj%C4%85cych-elektrowni-atomowych/a-60303925
  https://www.dw.com/pl/handelsblatt-powr%C3%B3t-atomu-niemcy-przegrywaj%C4%85/a-59629911
  https://www.dw.com/pl/die-welt-niemiecka-naiwno%C5%9B%C4%87-w-sprawie-atomu/a-59636666

  1
  1. sumadartson

   No i widzisz Waszmość, a Niemce i gaulajtery dalej chwalą Franca T.
   Albo one durne albo do cna zelgebecone.
   A nasze s-ki SP skupiły miliardy praw do CO2 po 2 dychy i jeszcze pisiory wrzesco że śpekulanty okradajo polskie energetykie. Buuuhahaha. A to cwaniaki so.
   Pisiory uber alles. Dojcze kaput

   1
 29. Guy Fawkes

  @Lord Mac Erson @Lord Badasapa

  Nie wiedziałem.

  Nie wiedziałem, że zachodnia demokracja est nawet lepsza niż sovietska.
  Trochę już żyję na świecie ale coś takiego znam tylko z filmów o okupacji hitlerowskiej

  https://twitter.com/disclosetv/status/1477633528858824706?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1477633528858824706%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Fswiat%2F580271-to-trzeba-zobaczyc-brutalne-starcia-w-amsterdamie-wideo

  ……………………………………………………………..

  Human Rights :))))))))))))

  2
  1. Guy Fawkes

   No i w ogóle mamy problem z pierwszą poprawką w zachodniej demokracji.

   //”Nobody should trust Wikipedia,” its co-founder warns: Larry Sanger says site has been taken over by „left-wing volunteers” who write off sources that don’t fit their agenda as fake news //

   https://twitter.com/disclosetv/status/1416001800856129540

   //1. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – jedna z poprawek do amerykańskiej konstytucji, zakazująca ograniczania wolności religii, prasy, słowa, petycji i zgromadzeń.//

   https://pl.wikipedia.org/wiki/1._poprawka_do_Konstytucji_Stanów_Zjednoczonych

   ………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

   Na ch.. taka demokracja.

   P.S.
   Jakby ktoś się znalazł w takiej sytuacji, to trzeba robić odwrotnie, jak pies chwuci za rękę trzebaba mu ją wepchnąć do gardła jak najgłębiej, rozrywając je. są jeszcze inne sposoby, ale pomijam ze względu na ich drastyczność.
   W sumie łatwo się uwolnić, ale trzeba robić odwrotnie.

   2
  2. duch_natury

   @Sir Guy

   Na zachodzie społeczeństwo samo sobie taki bicz stworzyło godząc się i słuchając w ciemno swoich systemowych Guru.
   Ale chyba w tym roku nadejdzie ogólnoświatowy przełom ludzie tego nie wytrzymają. Jak do tego dojdą jeszcze powikłania po ketchupie…

   4
 30. macarek

  Po raz pierwszy Niemcy zostaną przegłosowani w UE! :
  https://next.gazeta.pl/next/7,168930,27966905,awantura-o-nowy-plan-ue-ws-zielonej-energii-berlin-krytykuje.html#s=BoxOpImg9
  //Aby jednak powstrzymać plany Komisji, potrzebna byłaby kwalifikowana większość głosów 20 z 27 państw członkowskich, które reprezentują również 65 proc. mieszkańców UE. Również w Parlamencie UE, gdzie do weta wystarczyłaby zwykła większość, na razie nie jest ona dostrzegalna.//

  3
 31. fast_market

  @duch

  Czy patrząc na miesięczny WIG20 nie rozpoczęliśmy ostatnio piątej fali?
  Poza tym jesteśmy już po ruchu powrotnym do przebitej linii trendu (połączony szczyt z 2007 i 2018 – dalej miesięczny wykres).
  Jak to widzisz w takiej kilkumiesięcznej perspektywie?
  Mnie to zastanawia bo większość zarządzających z Sebastianem Buczkiem
  ostrzegali w grudniu, że 2022 będzie słaby dla polskich akcji. A rynek bywa przekorny.

  3
  1. duch_natury

   @Fast
   Staram się oglądać rynki jako całość oraz nie spoglądać zbyt daleko w przyszłość. Więc tu i teraz mamy cały czas swing wzrostowy na giełdach. Poinformuję jeśli zobaczę symptomy jego końca.
   Jedynym drogowskazem średnioterminowym dla mnie jest jakiś większy dołek kitchinowy jesienią 2022r – co nie determinuje tego co się wydarzy do wiosny lub w krótkim terminie.

   2
 32. fast_market

  Biorę poważnie pod uwagę duże osłabienie USD w tym roku, a w ślad za tym wzrosty na emergingach.
  Jakoś tak mi to się składa na długich, miesięcznych wykresach.
  Może się okazać, że nie ma co patrzeć na lokalne czynniki bo nam hossę może zrobić zagranica.

  1
    1. konsultant122

     Generalnie są zyski wśród blogowiczów, a to dobrze.
     Przypominam zakład na koniec 2022 roku:

     Ja (konsultant122) : 1720 pkt.
     duch_natury 29 grudnia 2021 o 02:03
     Dołaczam do tego zakładu – niech będzie równe 2000pkt 🙂

     fast_market 29 grudnia 2021 o 10:32
     3070 pkt 🙂

     tmoore 29 grudnia 2021 o 00:13
     poziom WIG 20 na 30 grudnia 2022: 3180

     3
 33. duch_natury

  @fast
  „Jak to widzisz w takiej kilkumiesięcznej perspektywie?”

  Jakbym miał się zabawić w Jackowskiego to widzę to tak:

  – w styczniu szczyt rynków i powolne opadanie kulminacja w marcu-kwietniu – FALA A (Sp500 -> 4100-4200)
  – od kwietnia do lipca – korekta (silniejsze rynki mogą nawet zrobić nowe ATH) – FALA B
  – sierpień – październik – dokończenie tej bessy – FALA C

  Bessa będzie miała strukturę dosyć łagodną i szarpaną – zasięg docelowy dla Sp500 jesienią -> ok. 4000

  Od Jesieni 2022 ruszamy z następnym cyklem wzrostowym, prezydenckim – ostatnim cyklem wzrostu przed WIELKĄ BESSĄ.

  1
 34. badasapa

  @@

  Niekonwenconalne metody walki z inflacją w Turcji.

  „Erdogan apeluje do obywateli o wyciąganie złota „trzymanego pod materacem” i kupowanie liry”
  https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27963569,erdogan-zacheca-by-wymieniac-zloto-na-lire-i-mowi-o-5-tys.html

  „”Minister finansów Turcji wzywa do wnoszenia pozwów przeciwko ekonomistom komentującym inflację
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Minister-finansow-Turcji-wzywa-do-wnoszenia-pozwow-przeciwko-ekonomistom-komentujacym-inflacje-8251886.html

  Jak myślicie czy nasze Głupińskie są w stanie wymyślić coś bardziej przebojowego ?

  4
   1. billy_the_kangoor

    @Macerson
    zrozumiałbym to, gdyby ten sam gość nie napisał zupełnie, totalnie innej prognozy kilka dni wcześniej.
    On jest osobą, którą czytaja tysiące ludzi, wpływowych ludzi, dla mnie to tylko komentarz.
    Wiesz, że jestem uczulony na waluty…. 🙂
    Ja sobie poradzę, ale nie wiem, czy Pan Tomasz nie powinien pożegnać się z CHUsraelem i decyzjami od nich. Dla mnie jest JUNK – Officer.
    b.

    3
  1. badasapa

   Chyba, trzeba poczekać aż Master Phram będzie bankrutować.

   „Jak podawał raport kwartalny opublikowany w kwietniu 2021 r., Master Pharma nabyła 37 tys. akcji CD Projektu, kupionych po średnio 383,96 zł i 26,2 tys. akcji Mercatora, nabytych po średnio 602,95 zł. W sumie na inwestycje przeznaczono prawie 30 mln zł. ”

   „obecnie ich kursy w stosunku do średnich cen nabycia przez Master Pharmę są niżej o odpowiednio o 84 proc. i 50 proc”

   A to PECH. A Buffet mówił, nie inwestuj w biznes na , którym się nie znasz.

   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Master-Pharm-chce-wyjsc-z-gieldy-8253369.html

   3
 35. DrQuality

  Glonojad + badasapa – niestety musze użyć okreslenia – dwa durne pały / w skrócie , znowu sie odezwały
  Włochy prawie 90% wyszczepienia powyżej 12 roku zycia i aktualnie ponad milion wykrytych zakażeń.
  Dzisiaj 68 tys przypadków zg 140 , mln zakażeń – jaki okres , jaka ilośc testów
  402,469,096 iniekcji przypadków zap. m. sercowego 3 tys
  Czyli na tyle iniekcji 0,000000746 / słabo się orientuję – czy to jest mikropromil ? / w/w powikłań . Ilośc powikłań po terapii glonami lub olejkami
  eterycznymi Glonojada podobne .
  Przypominam – szczepienia nie chronią przed zakażeniem !!!!! chronią przed ciężkim przebiegiem infekcji ergo koniecznością hospitalizacji .
  Czy w/w durne pały nie widzą zależności między stopniem wyszczepienia danego społeczeństwa a ilością zgonów , hospitalizacji ?!!!!
  Starałem sie to pokazac w w wielu statystykach w dzienniku roku zarazy .
  Jest oczywiście do dyskusji
  a/ długość kwarantanny
  b/ przejście w krajach o wysokim wyszczepieniu obecnie na tzw. ” model szwedzki ”
  Czy durne pały wyobrażają sobie efekty braku szczepień ?
  PS. Skrót z DUrne PałY ?!!!

  8
   1. DrQuality

    Tym artykułem zakańczam dyskusjem na temat Covid19 . Ze scianom , do tego zbudowanom z pustaków nie ma sensu dyskutować .
    Dalej ciemnota , zabobon , amantadyna , olejek eteryczny / buhaha / , glony . Aha , i bocek .
    Tak trzymać mundrale .

    11
    1. fast_market

     No ja się zaszczepiłem 3 dawką. Po dwóch pfizerach tuż przed świętami zcrossowałem się moderną. Przynajmniej czuję się bezpieczniej. Nie chciałbym w obecnych warunkach trafić do szpitala.
     Niestety w rodzinie żony cała jedna rodzina 4 osobowa zarażona. Ojciec ciężko. Nie byli zaszczepieni.
     Na mnie to działa sorry.

     4
     1. duch_natury

      @fast, ile Ty masz wiosen, że tak Cię nastraszyli i się boisz ?

      Po tylu strzałach pilnuj swojej odporności chłopie. Wit. d3, zynk regularnie.

      PS> Ja zgodnie z tradycją właśnie wyzdrowiałem z przeziębienia. Trwało to tydzień (katar nieleczony trwa tydzień a leczony 7 dni).

      1
    2. Guy Fawkes

     Tow. DarQueen, co wy tu odpierdalacie znowu za agitację, nie wystarczy wam jak się …. bawicie samemu?

     Zgonów możemy mieć ilość dowolną, w zależności czy do rybryki ”covid” wpiszemy ofiary wypadków drogowych, zawałów, nieudanych operacji i ofiar głupich lekarzy tak czy nie?

     https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/580372-liczba-zgonow-niedzielski-mowi-o-roznicy-w-podejsciu

     …………………………………………………………………………………………………………………………………………

     Jak to szczepienia nie chronią całkowicie i bezspornie przed zakażeniem i przenoszeniem?????

     Przecież nie tak dawno zapewnialiście nas tu na gumnie żarliwie, że chronią z pewnością, zgodnie z poprzednią mądrością etapu. Jak mogliście????

     …………………………………………………………………………………………………………………………………………

     A skąd wy wiecie tow. DarQueen że na obecnem etapie socyjalizmu szczepionki chronią przed ciężkiem przebiegiem???

     Czyście zachorowali naukowo tego samego człowieka raz z apdejtem, a raz bez apdejtu, żeby porównać kiedy przebieg est cięższy. To skąd wy to ubogi towarzyszu wiecie, z literatury agitacyjnej?

     Przed hospitalizacją to wiadomo, o co wam chodzi. Żeby wszyscy się apdejtowali i nikt nie musiał wam na portierni zawracać gitary, pzeszkadzając w kontemplacji tiefałenu, to jasne.

     Ja wam powiem ubogi tow. DarQueen dlaczego na obecnem etapie socyjalizmu apdejtowani mają lżejszy przebieg.
     Bo na obecnem etapie socyjalizmu istnieje już jakaś odporność, np. drugi raz choruje się lżej, a po drugie wirus est mniej zjadliwy w kolejnych generacjach, dzięki czemu możecie głosić swoją agitację z równą pewnością i żarliwością co na poprzedniem etapie socyjalizmu.

     ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

     A co powiecie na apdejtową wiremię, oficer polityczny nie wspominał, co?

     https://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/artykuly/8326354,covid-19-rozprzestrzenia-sie-poza-uklad-oddechowy-i-miesiacami-pozostaje-w-organizmie.html

     Ludzie cierpią na rozmaite dolegliwości z różnych układów, czy byli apdejtowani czy nie. Badania nic nie pokazują. Niby człowiek zdrowy, a cierpiący. I apdejt nie pomaga.

     …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

     I dajcie sobie spokój z socyjalistycznemi statystykami NOP. One oczywiście ”mijają się” z rzeczywistością kierowane najlepszem interesem walki klasowej, więc nie łamcie sobie ubogiej gołowy waszej po wylewie, mikropromilami.

     A propos mikro. Jestem pewien, że wkrótce będziecie na gumnie opiewać konieczność zdrowotną i zbawczość wszepiania pod skórę mikrochipów. Skąd ja to wiem, ubogi tow. DarQueen?:))))

     6
     1. Guy Fawkes

      Poza wszystkiemi innemi questiami statystyki jako największego kłamstwa, jest jeszcze taki problem, że u nas jeszcze nie est rozpowszechniona najnowszy lekki wynalazek o nazwie omikron. I coś mi się wydaje, że chyba cała Europa środkowo-wschodnia boryka się jeszcze z poprzedniem, ciężkiem wynalazkiem delta bodajże.

      Jeśli tak, to chyba najlepiej tłomaczy nadmiar śmiertelności w tej części tak czy nie?

      BTW w modelu szwedzkiem w ogóle nadmiar nie występuje.

      https://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/artykuly/8315801,nadmierna-smiertelnosc-w-ue-2021-zgony-covid-19-eurostat.html

      4
   1. Uncja

    NIE, NIE , optymistyczniej :

    „idź sobie walnij o sosnę, to przynajmniej będziesz miał radosne”

    ja bym powiedziała
    idź sobie walnij o sosnę, to przynajmniej będziesz miał radosną WIOSNĘ
    i ja takiej oczekuję

    pozdrawiam z Nowym Rokiem i nadal
    „Czekam na wiatr co rozgoni
    Ciemne skłębione zasłony
    Stanę wtedy na raz
    Ze słońcem twarzą w twarz’

    4
 36. Pc39442

  no i jak tam playerzy po sesji? jakie odczucia?
  swieczka podazowa ale na intra wyglada na korekte w locie? wszystko w obszarze 50% spadkowej fali. jutro pewnie druga proba wyjscia wyzej. moze byc punkt zwrotny w nawet srednim terminie.

  1
 37. duch_natury

  @Dr salowy

  https://dailyexpose.uk/2021/12/18/triple-vaccinated-account-4-in-5-covid-deaths/?fbclid=IwAR1vv_YSKpnTNfGqg1oFyMswgQOZq_xcXFfGya7pmhxJLR24PScF1biMGpE

  Masz oficjalne statystyki z UK (na dole artykułu link do oficjalnego dokumentu ze strony rządowej UK na podstawie któego te statystyki).

  Więc nie strasz i nie ściemniaj chłopie tylko weź się do sprzątania sali. Na tym może zakończę tą smutną dysputę z zahipnotyzowanym. Współczucie.

  6
   1. duch_natury

    Salowy myślałem, że chociaż potrafisz czytać ze zrozumieniem ale fakt za duże oczekiwania.

    Pokazujesz mi artykuł propagandy systemowej z sierpnia 2021r. a ja ci pokazałem oficjalne rządowe dane i artykuł z grudnia 2021r. – aktualne oficjalne dane i statystyki.

    Dosyć spadaj do czyszczenia sali., albo zakablować na Milicję że sąsiad bez maseczki.

    10
    1. Guy Fawkes

     Ja nie wiem, czy my go nie krzywdzimy Milordzie.
     On tak święcie wierzy w propagandę, że jak ta wiara pęknie, to nie będzie wiedział ”jak żyć”.
     Drugi wylew i żegnaj dupo z porami, będzie na gumnie mowa o dwóch warzywach:)))

     :))

     10
     1. duch_natury

      Rozmowa z nim przypomina mi jak żywo poziom piaskownicy – ja mu pokazuję konkretny rządowy PDF z końca grudnia a ten mi jakiś systemowych stróżów cenzury z lipca 2021r.
      Fakt szkoda chłopa i tyle w temacie 🙂

      10
  1. Guy Fawkes

   Ja cię nie mogę, tow. DarQueen głosi iże większość przypadków świertelnych, to osoby niezapdejtowane na podstawie ”danych” agitacyjnych z okresu, kiedy większość nie była zapdejtowana:))))

   //
   The Covid-19 injections do not prevent infection.
   The Covid-19 injections do not prevent transmission.
   According to the data it does not look like they prevent hospitalisation or death either.
   The only thing that the Covid-19 injections currently prevent is the respect of the basic human rights afforded to every person prior to 2020
   //

   8
    1. Guy Fawkes

     Tow. DarQueen, nie bądźcie aż takiem obskuratem i xenofobem come on!

     Jak rusek mówi że 2+2=4, to narodowość nie ma nic do rzeczy.
     Jak ruski szachista wygrywa turniej szachowy, to wygrywa, bez żadnych innych względów est (arcy)mistrzem, tak czy nie?

     Tak samo est w przypadku zarazy tranzycyjnej, ruskie byliby głupie, gdyby łajdactwa parszywińkiego zachodu nie wykorzystali propagandowo.

     4
   1. DrQuality

    Tow . Fijołks ,
    Jeszczio raz , no , nie budiet jeszczo mnogo, mnogo raz
    Patrzcie Fijołks wyżej – nie czerpcie informacji z ruskich fake- newsowych żródeł . Chociaż , co ja piszę , Wy je wytwarzacie , izwinitie .

    10
     1. duch_natury

      Ten system już się wije i powoli wpada w panikę – bronić takie brednie i ściemę można ale tylko do czasu. Ludzie się przebudzą szybko jak zobaczą skutki ketchupowania. Oby nie było dla nich za późno.

      PS> Salowy zobacz sobie noworoczny filmik – Chiny wysłali właśnie rakietę w kosmos. Też uwierzysz 😉

      7
          1. konsultant122

           Albo zielona granica:) Cichcem;) No chyba że mnie owczarek niemiecki zaatakuje jak w Holandii.

           4
  1. badasapa

   Prognoza jest +50bp, ale po wczorajszej rozmowie z kolegą z kręgów finansowych, on spodziewa się dużo więcej.
   Jak podniosą 100, znów się zacznie lament w narracji frankowiczów , że my nie wiedzieliśmy ,że rata w pln może tak urosnąć.

   1. fast_market

    Wg moich obserwacji to 50bp wzięło się z to wypowiedzi członków RPP w wywiadach.
    I chyba taki konsensus.
    Jeśli będzie więcej to rynek może odczytać, że RPP się mocno wystraszyła tego do czego doprowadziła.
    A jeśli będzie mniej np. 25bp to tylko z wiarygodnym przekazem, że peak inflacji teraz i nie potrzeba
    wykonywać gwałtownych ruchów (w domyśle wybory idą więc nie będziemy kolegom przeszkadzać).
    Zobaczymy bo wiarygodności za dużo to tu nie ma niestety.

 38. fast_market

  Wchodzimy w kolejną fazę. 😉

  W znajdującym się w stolicy Chile zoo Buin zaszczepiono w poniedziałek drugą dawką szczepionki przeciwko Covid-19 po trzy lwy, tygrysy i pumy oraz 26-letniego orangutana. Pierwszą dawkę zwierzęta otrzymały 13 grudnia 2021 roku – podał portal news24.com.

  2
   1. fast_market

    Sądziłem, że ktoś napisze, że po eksperymentach na ludziach można wreszcie szczepić zwierzęta. 😉
    Bo mam wrażenie, że tutaj przeciwników szczepień jakby większość.

    Ale nie wiem czy pownienem żartować – szczepienia to jednak poważna kwestia.

    1
 39. wider_swider

  mac erson, wniosek mam tylko jeden. Najlepsza strategia to buy the dip zachodnich indeksów z podziałem kapitału na kilka wejść, bez korzystania z dźwigni dopóki nie jest zyskowna. Następnie używanie dźwigni przy piramidowaniu ze SL na BE.
  Polowanie na shorty jest nieopłacalne. Czekasz na nie już rok czyli gdyby ktoś z tego żył to by umarł z głodu.
  Co więcej po 10-20 procent spadków zaczniesz się odwracać na L.

  1
  1. duch_natury

   Nie wszedłem bo moje projekcje pokazują, że jeszcze nie ten czas. Więc tak jak napisałem wychodzi mi na DAX coś w rodzaju podwójnego szczytu.
   Czekam na przyszły tydzień a wogóle to chyba moja ostatnia projekcja w tym roku na Blogu bo nie mile widziane, to i po co ;))))

   5
 40. Guy Fawkes

  @Lord Mac Erson @Lord Badasapa

  Myślę, że łajdacy rządowi fałszują dane, nie mówiąc już o tych wszystkich kurwizjach.
  Pod koniec filmu prezydent Siemianowic podaje szacunkowe dane z tamtejszego szpitala, które zostaną opublikowane dokładnie.

  https://www.youtube.com/watch?v=LrwOqaMdGXM

  Jak już ten bandyta z MZ powiedział, że się różnie liczy, no to sprawa est czytelna jak alphabet Braille’a tak czy nie.
  Wydaje mi się, że jakby PISiory odmówili udziału w zarazie tranzycyjnej to by dostali kolorową rewolucję, jak Łukaszenka, a POkrzywdzeni to już lockdownowaliby w podskokach, kopiąc się po dupie z pośpiechu.

  3
  1. fast_market

   @Karnak

   Jutro prezes Glapiński doprecyzuje co znaczy ta podwyżka i wtedy się zobaczy czy rozczarowanie.
   Coś czuję, że będzie mówił, że są zdeterminowani, ale chcieliby zobaczyć efekty dotychczasowych podwyżek.

   1
   1. fast_market

    Inna sprawa, że na nim jest chyba najwięcej do oddania z wszystkich indeksów.

    Btw, zauważyłem, że równocześnie ze spadkiem Ndq rósł eurusd co sugeruje,
    że jakiś zagraniczny klient/klienci mogli się wysypać z tego.

    1
 41. long_short

  Który tu pajac, przyznać się ubolewał że Polska nie należy do zachodniej demokracji?

  Obrazki z ulic Amsterdamu jak holenderskie gestapo napierdala ludzi i szczuje psami za brak maski bardzo wymowne.

  Ty głupi pajacu jak ci się Polska nie podoba to wypad.

  9
 42. duch_natury

  Czyżby powtórka z rozrywki sprzed 2 lat?

  https://www.thailandmedical.news/news/breaking-what%E2%80%99s-the-real-story-about-the-outbreak-in-xian-china-omicron,-delta-hantavirus-or-a-new-reassortant-zoonotic-sars-cov-2-strain?fbclid=IwAR2yAjjH5XBMz46Jwgzfd9lRYJj8QZ3QOiCBl40Y0_-kOECCq9sJY4GX4Zc

  https://www.theguardian.com/world/2021/dec/27/covid-cases-rise-in-xian-as-china-battles-biggest-community-outbreak-since-2020?fbclid=IwAR0oOJJkxvlPcCyLJCUzs_dEerKt2eEFbONHrmm28droXSyHta6lCEX1CdA

  Hantawirus 🙂

  2
  1. Guy Fawkes

   Prowincja Shanxi graniczy na wschodzie z prowincję Hubei, wewnątrz której znajdują się miasta wydzielone Pekin i Tiencin.

   Od granicy Shanxi do Pekinu est mniejsza odległość niż od granicy białoruskiej do Warszawy.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Shanxi#/media/Plik:China_Shanxi.svg

   W Pekinie niedługo odbędzie się olimpiada (4 – 20 lutego), ale Pekin est zapewne bardzo pilnowany, więc te zarazki, które interesują się sportem, musiały wylądować gdzieś w pobliżu tak czy nie?

   2
 43. wider_swider

  Nie chce zapeszać ale mam duży apetyt że dzisiaj zaczęliśmy to na co od dawna czekaliśmy.
  Większość krypto w bessie, bitek czeka na kolejną fale w dół, Nasdaq jako największy balon został wczoraj zapakowany leszczyną info o Tesli dzięki czemu była płynność do ewakuacji, a dzisiaj już kontynuacja coraz bardziej agresywnej dystrybucji. Druga część sesji bez wyciągania, za to z delikatnym podłączeniem się pozostałych indeksów. DAX pokazał magiczną siłę, w którą wielu uwierzyło jako sygnał kupna. Teraz scenariusz marzeń to od jutra już pełna moc w dół na wszystkim 🙂
  Zobaczymy jak będzie, ale póki co wygląda to interesująco.

  4
 44. DrQuality

  Dziennik roku zarazy 4/01/22
  GB zak 218 tys zg 48 !!
  SP 117 tys z 116
  I 170 TYS ZG 222
  NL 18 TYS Z 19
  B 8 TYS Z 15
  P 25 TYS Z 15
  CH 15 TYS Z 4
  DK 24 TYS Z 15
  SUMA ZAK. 595 TYS ZG 454 !!!!!!!!
  POLSKA ZAK 11 TYS ZG 433 !!!!
  KRAJE CYWILIZACJI ZACHODU – szczepienia , maseczki , dystans , testowanie , paszporty Covidove
  POLSKA CIEMNOTA , ZABOBON , AMANTADYNA , OLEJEK ETEROWY , GLONY . AHA , I BOCEK . NO I SYLWESTER MARZEŃ .
  NIE ZAPOMINAĆ O BLOGU WB .
  PS . W Hiszpanii / liczba zak .117 tys . / dz/ . ilość zajętych łożek na OIOM-ach to 20 % !!!!! . W pierwszej fali , przed szczepieniami , brakowało łożek , transportowano chorych do Francji .

  12
   1. Guy Fawkes

    Jak w pierwszej fazie brakowało łóżek, to może sovietska Hiszpania est większem ciemnogrodem niż my?
    Pardon, towarzyszu DarQueen, oczywiście ”my” est niewłaściwą formą, wy jesteście albowiem w awangardzie postępu, was nie można lokalnie wliczać.

    A macie już trzecią dawkę?
    Jakby co, migotanie you know, to dajcie znać, odprawimy na gumnie jakieś ciemne gusła, może dziady?:))

    4
  1. sumadartson

   😨2 miliony zarażonych jednego dnia. To wygląda doktorQu jakby szczypali ciemnego luda nie szczepionką a zarazą.
   Zamiast „psiocyć na ciemnote co bocek źre” sprawdźta doktorQu czy to go..no nie zaraża samo z siebie. Przed szczypaniem to 2 miliony zarazy to i przez miesiąc nie bywało. Ta wasza doktorQu szczypawka wygląda na przekręt stulecia. Zwłaszcza że fikają coraz gęściej chłopaki w sile wieku i to nagle.

   8
  1. duch_natury

   @Sir Guy
   ” jakość i komfort.:))”

   Hmm tylko złudny, siedzą i się boją, że się wyda i zawisną na haku, albo podpadną systemowi i przyjdzie do nich niespodziewanie klamkowy samobójca.
   Nie o taką jakość mi chodziło 😉

   1
 45. sumadartson

  Krach krachem a szlachta stawia na polski grafen w usiakowni i usiakowy w unii ludowej. Sytuacja przypomina tę z mns po 5 zeta za papier, tyle że grafenowa nabiera wymiaru globalnego. Polish graphen w bateriach Elona….to już capi kapitalizacją na setkach dużych baniek.

  1
   1. sumadartson

    Gph. Produkuje i podpisała współpracę z usiakami.
    Mns też powinien zapłacić jako że z usiaka wyciekła dziś ochota do shortowania złota. Ale ja na nic za nic nie naganiam!!! Tak sobie tu jeno pamiętnik układam.

    1
   1. Guy Fawkes

    Tu est oryginał, na pewno ”ruski”.
    https://wolnemedia.net/nagla-smierc-wybitnego-eksperta-od-grafenu/

    A tu o tych sportowcach jakiś ”ruski troll”:
    https://mobile.twitter.com/Magmag77711777/status/1465151669843464198?fbclid=IwAR0v0L4JFnezA9l-22Qv8QiKDKtjq7NA5SalPRCO5M_Ojh7bKfP-QqzqKqw

    Ale ten znany adwokat, Piotr Schramm też kurcze wspomina o tych nadzwyczajnie padających sportowcach, nie wiem czy tu, ale nie chce mi się szukać.
    https://www.youtube.com/watch?v=G7Os5i5f9Lo

    1
 46. billy_the_kangoor

  @sumadartson 4 stycznia 2022 o 22:16
  „””😨2 miliony zarażonych jednego dnia. ……Ta wasza doktorQu szczypawka wygląda na przekręt stulecia. Zwłaszcza że fikają coraz gęściej chłopaki w sile wieku i to nagle.”””
  To jest Waść przekręt największy w historii ludzkości. Nie wiem, czy krach Roku Pańskiego 2008 spowodowany przez towarzysza Jude Greenspan’a dorównuje temu. Raczej nie, ponieważ „umierały” firmy (chociaż samobójstw też nie brakowało), dziś umierają ludzie na ogromną skalę. Beneficjent tego ludobójstwa jest powszechnie znany i wkrótce sam się ujawni, a wtedy doktorkowi, jak i pozostałym 90% CIEMNOLUDU otworzą się oczy.

  12
 47. badasapa

  Nauczyciele dostali wypłaty za styczeń, (dostają z góry). Program pt. Polaku Złap Złodzieja zabrał im po kilkaset złotych.

  Mundurowi podobno tez nie mogą się doliczyć wypłaty.
  Chyba wystawialność mandatów spadnie.

  10
 48. konsultant122

  @billy
  „Beneficjent tego ludobójstwa jest powszechnie znany i wkrótce sam się ujawni, a wtedy doktorkowi, jak i pozostałym 90% CIEMNOLUDU otworzą się oczy.”

  Coś więcej może na ten temat? Też uważam że to plandemia.

  4
 49. billy_the_kangoor

  @Dr.ag Queen
  Odp. C.
  co mnie Tusk, Kaczor obchodzi – marionetki. Tej babci z DDR też już dałbyś odpocząć.
  Tych dwóch wspomnianych wcześniej chętnie wysłałbym na dłuuugi wypoczynek, ale nie ja o tym decyduję.
  Zapytaj swoich przełożonych: Tedrosa (wiesz, tego ludobójcę z Etiopii), Alexa, Stéphane, Alberta, Dorotę, Pascala.
  Chociaż wątpię, czy jako salowy masz do nich dostęp 😉

  5
 50. madrala100

  Czego boją się tzw. „władcy świata”. Boją się samodzielnego myślenia. Narzucili coś co nazywa się Covid. Każą się szczepić, każą nosić maski. Miejscowość w której mieszkam jest odporna. Nie nosimy masek, żadnej policji tu nie ma. Jesteśmy wolni. Nikt tu nie każe się szczepić. Ostatnia wolna wioska jak w ta wioska w gallii. Wolni ludzie bez strachu. Tego oni się boją, że my nie czujemy strachu. To klucz – nie bać się. Odwaga daje wolność.
  Bądźcie odważni jak my. Takich wiosek w Polsce jest dużo. Nie słuchajcie TV i tzw. Ekspertów. Będzie trudno ale przetrwamy. Tak samo na giełdzie potrzebna jest odwaga i nie słuchanie pseudo ekspertów.
  To my zmienimy czas. my odważni ludzie myślący samodzielnie.

  16
 51. billy_the_kangoor

  @mądrala100
  Właśnie, to chciałem dodać. Najważniejszym ich celem jest, żebyśmy się bali.
  Stąd przekłamanie statystyk, itd. (skąd ja to znam). To, niestety jest dopiero początek.
  Ktoś wspomniał, że IIIWW światowa rozpocznie się w tym roku.
  Nie! to tak naprawdę zaczęło się 2 lata temu, liczba ofiar przytłacza i wciąż rośnie.
  @konsultant121
  Ja nie wiem, nie siedzę w ich zdemoralizowanych do bólu łbach, próbuję odgadywać pewne sekwencje.
  Wiem, że długo tego nie pociągną, nie w tym roku.

  5
  1. billy_the_kangoor

   @Sir Guy,
   aha, pytałeś mnie, dlaczego nienawidzę Szwajcarii.
   Przypomniało mi się (to tak a propos Tedrosa), gdzie jest główna siedziba WHO.
   Geneve, 5km od naszego ulubionego targu Plainpalais 😉
   Najważniejsze, to kulminacja całego zła tego świata w jednym miejscu: banki + inne instytucje „zdrowia” / śmierci raczej.
   Take Care, Billy

   8
    1. billy_the_kangoor

     …ale ja Ciebie w nic nie wpędzam.
     Hadrony, banki, who, jaka to różnica?
     Tam ludzie z elit spotykają się na lunchu, piją kawkę, ustalając kolejne kroki i śmieją się nam prosto w twarz.
     Sam napisałeś „”Schwanzaria””, co w wolnym dla mnie tłumaczeniu znaczy CHujolandia.
     To już tak niech pozostanie.
     b.

     3
 52. madrala100

  Złamią nas? Nie. Mamy przygotowane butelki z benzyną na czołgi. Będziemy budować wilcze doły. Przejdziemy do walki partyzanckiej. Nie wygrają z nami. Mamy sprzymieżeńców – Francja, Holandia.Tam ludzi się budzą – wychodzą na ulice.
  Ale to małe pocieszenie. To my sami musimy wywalczyć wolność.
  Cała Europa zachodnia jest opanowana przez nich. Wolny został wschód. Obronimy się, Idę kopać wilczy dół blisko mojego domu, napełniać butelki z benzyną. Jak nawet zginę to nieważne. Ważne dla przyszłych pokoleń, że ktoś walczył o przyszłość.

  8
  1. Guy Fawkes

   //Jak zginę to nieważne. Ważne dla przyszłych pokoleń, że ktoś walczył….//

   No nieee, tylko nie romantyzm please.

   Musimy dopisać aneks do tej umowy, jak Siara Siarzyński, chodzi o to, że nie zginąć.

   …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

   Jak ja powtarzam, że chodzi o to, żeby nie wejść do wojny, to kretyni od razu wyskakują z ”ruskiem agentem.
   Proszę bardzo, tu est porządny generał. Opowiada, co to trzeba nie zrobić, żeby się przygotować do wojny, ile przedsięwzięć, a na końcu dodaje, że te wszystkie przygotowania wojenne są właśnie po to, żeby wojny nie było.

   https://www.youtube.com/watch?v=DtdKPsCDS5M

   ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

   Świat – nowotwór ma złe proporcje, sprawy rozgrywają się wiele pięter powyżej naszego pułapu i dlatego należy przede wszystkiem zachować siebie, swój Kraj, do czasu, aż proporcje staną się normalne.

   P.S.
   Objęcie Polski parasolem nuklearnem, sprzeczne z ostatnią deklaracją supermocarstw, posiada podobną realność, jak poświęcenie US AIR FORCE do obrony wschodniej flanki.

   3
 53. madrala100

  A ja w czym jestem dobry? W strzelaniu z AK47. Miałem wyniki 43 do 47. To w samo serce wroga. Taka broń będzie nam potrzebna. Butelki z benzyną, wilcze doły i AK47. Ich technologie nie dadzą rady. Oni działają w internecie gdzie zdalnie można wyłączyć drona, F-16. AK 47 nie da się wyłączyć bo on nie ma internetu i facebooka.
  Ale najważniejsza jest świadomość czym jest wolność. Tej świadomości nikt nie pokona. Może przyjdą nam z pomocą paradoksalnie wolne kraje takie jak Turcja, Irak, Iran, Syria. Każdy kto pragnie wolności jest naszym sojusznikiem.

  4
 54. madrala100

  ….Jak zginę to nieważne. Ważne dla przyszłych pokoleń, że ktoś walczył…- To jest gotowość w świadomości. Nie zamierzam ginąć ale jestem gotowy. Tak szli do walki żołnierze AK w powstaniu warszawskim.
  Tu nie chodzi o tą przyszłą walkę Guy w przyszłości. Tu chodzi o to co teraz. Żeby nie dać się wielokrotnym szczepieniom. 5 dawka a potem 30 dawka śmierci. Do kolejnych dawek dodają nowe składniki. Bo organizm człowieka się broni, uodparnia. Za mało ludzi umiera. Modyfikują szczepionki i warianty Covid.
  Wmawiają, że mamy się na to godzić. A my mamy się przeciwstawić temu. To jedyna droga do wolności.

  4
  1. Guy Fawkes

   // Tak szli do walki żołnierze AK w powstaniu warszawskim.//

   No właśnie, i Ty i ja zrobilibyśmy to samo, gdybyśmy wtedy byli w Warszawie.

   Ale to była katastrofa na poziomie strategicznem. Ta katastrofa trwa do dziś i est nie do odrobienia.

   ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

   Zdaje się, że ten prezydent Siemianowic będzie tworzył jakiś ruch polityczny, więc może nie trzeba będzie tak od razu strzelać?:))

   Ostatnio opublikował w necie oświadczenie, że na pewno nie zamierza popełnić samobójstwa.
   Wiesz Mądralo, w Siemianowicach Śląskich produkuje się transportery Rosomak, więc myślę, że ten ruch wolnościowy prezydenta Siemianowic może być bardzo dobrem rozwiązaniem, z dobrego, patriotycznego źródła.

   Zdaje się, że Śląsk decyduje o wynikach wyborów w Kraju, tak czy nie?
   https://legaartis.pl/blog/2022/01/04/prezydent-siemianowic-slaskich-apeluje-do-polakow-cos-jest-nie-tak-video/

   3
  1. Hubi H

   To by było zbyt proste, trzeba wciągnąć ulicę w grę, muszą uwierzyć, że to będzie dalej rosło, buy the dip ciągle działa, powolna dystrybucja i ostatni gasi światło. Zejście z chmur to będą raczej schody niż winda 🙂

   1
 55. madrala100

  ….No właśnie, i Ty i ja zrobilibyśmy to samo, gdybyśmy wtedy byli w Warszawie….- to jest ten patriotyzm. Romantyczny, piękny. Tylko czy tak trzeba? Z punktu widzenia Polaków tak trzeba.
  Nadal tak trzeba. Może taką postawą wygramy. Bo oni tego się nie spodziewają.

  2
 56. badasapa

  Społeczeństwo i eksperci

  Chyba nie ma osoby, która znałaby się lepiej na osobliwościach ludzkich osądów dotyczących ryzyka niż Paul Slovic. Z jego badań wyłania się niezbyt pochlebny obraz państwa Kowalskich: kierujemy się raczej emocjami niż rozumem, łatwo zmieniamy zdanie pod wpływem trywialnych szczegółów, jesteśmy zbyt niewrażliwi na różnicę pomiędzy prawdopodobieństwem niskim a zaniedbywalnym. Slovic prowadził także badania wśród ekspertów, którzy oczywiście znacznie lepiej radzą sobie z liczbami. JAK SIĘ OKAZUJE, EKSPERCI NIE SĄ WOLNI OD WIELU ROZPOWSZECHNIONYCH BŁĘDÓW POZNAWCZYCH, lecz błędy te dotykają ich w łagodniejszej formie, a oceny i preferencje ekspertów związane z ryzykiem często okazują się inne niż u reszty ludzi. Różnice pomiędzy ekspertami a resztą społeczeństwa da się częściowo wytłumaczyć błędami poznawczymi, które zakłócają osądy laików, jednak Slovic podkreśla sytuacje, w których różnica zdań jest odzwierciedleniem autentycznego konfliktu wartości. Zwraca uwagę. je eksperci często mierzą ryzyko za pomocą utraconych istnień (albo lat życia), TYMCZASEM LUDZIE DOKONUJĄ BARDZIEJ SUBTELNYCH ROZRÓŻNIEŃ, NP. POMIĘDZY ŚMIERCIĄ „DOBRĄ” I„ZŁĄ” albo pomiędzy przypadkowym Egonem w wypadku a śmiercią wynikłą w związku z dobrowolną aktywnością, taką jak jazda na nartach. Są to jak najbardziej uprawnione rozróżnienia, które często zostają zignorowane w statystykach podających wyłącznie liczbę przypadków. Na tej podstawie Slovic twierdzi, że społeczeństwo ma bogatszą koncepcję ryzyka niż eksperci, i zdecydowanie SPRZECIWIA SIĘ POGLĄDOWI, JAKOBY DECYZJE DOTYCZĄCE RYZYKA NALEŻAŁO POZOSTAWIĆ EKSPERTOM, KTÓRYCH ZDANIE MIAŁOBY BEZWZGLĘDNIE PRZEWAŻAĆ NAD ZDANIEM I ŻYCZENIAMI INNYCH OBYWATELI. Kiedy eksperci i społeczeństwo nie mogą się porozumieć na temat priorytetów, twierdzi Slovic, ,każda ze stron musi szanować inteligencję i spostrzeżenia drugiej”. Pragnąc pozbawić ekspertów wyłącznej kontroli nad polityką dotyczącą ryzyka, SLOVIC PODWAŻA FUNDAMENT ICH FACHOWEJ WIEDZY, CZYLI IDEĘ, JAKOBY RYZYKO BYŁO CZYMŚ OBIEKTYWNYM.

  fragmnt „Pułapki myślenia” , DanielKahneman

  powiększenia liter – moje, dla uwypuklenia ważnych treści

  1
 57. toya

  Blog umarł. Blog nie żyje. Myśmy go zabili.

  Dziękuję Gospodarzowi za ostatnie 13 i pół roku inspiracji i edukacji, ale to co teraz opanowało komentarze to…

  Szkoda, że skończyło się „not with a bang, but with a whimper”.

  To ja toya się teraz odmeldowuję. Czuwaj!

  20
 58. long_short

  Biorąc pod uwagę dzisiejszą sytuację, to ja bym namawiał Radę do jeszcze jednej podwyżki. (…) Ja będę namawiać do 50 pb, ale jak zrobi Rada, nie wiem. Przy tej Radzie, którą mam w tej chwili powiedziałbym, że nie wiem. A tamta Rada, to już zupełnie nie wiem” – dodał.

  Banan dobrze reaguje także dobrze mówi chyba :))))

  1
 59. badasapa

  @billy_the_kangoor

  „Ta struktura spadkowa węgla, według mnie, nie jest zakończona.
  Tym samym wstrzymuję się jeszcze z odkupem JSW, LWB, FMF.”

  Widać dzisiaj szwy na krótkich spodniach JSW popuścily +3,05%

  2
 60. badasapa

  Przyszłością świata jest energia, cena wszystkiego sprowadza się do ceny energi, jaką trzeba zużyć na produkcję.

  Dlatego dziś spółki uranowe mają DWUCYFROWE UP.

  Dlaczego nie płacimy w sklepie kilowatami zamiast jakimiś fiducjarnym gównem, eurasem, dolarsem, palnasem ?

  3
   1. wider_swider

    Niestety dla mnie nadchodzącą bessa będzie powtórką z bańki internetowej czyli Nasdaq może stracić nawet 80 procent. Czy to już teraz nie wywrożę ale piach to jego przeznaczenie.
    O tym że krypto sektę czeka na rynku masakra pisałem kilka tygodni przed spadkami (zdecydowanie za wcześnie) więc czekałem na nie z otwartymi ramionami. Wraz z bessa na Nasdaqu będzie również przecież na krypto. Zostanie Max 10% projektów, a i one stracą od 80 do 95 procent swojej wyceny.

    4
 61. badasapa

  @@

  Ten viewer do obrazków w Windows co 10 sekund otwiera podgląd.
  To jakoś przez Langley jest autoryzowane.

  Też tak macie ?
  I oni naprawdę oglądnęli te wszystkie głupie filmiki córki ?
  Ale mają robotę ?

  2
 62. DrQuality

  Mi się wydaję , że ona działa bardziej jak hera, im więcej dawek , tym większy głód, tym większe spustoszenie w organiżmie.
  Premier Izraela to powinien Mengelego pośmiertnie rehabilitować.
  Testami, które owoc papai i olej silnikowy też oznaczają jako dodatnie ;)))))))))
  Nie wiedziałem, że zachodnia demokracja est nawet lepsza niż sovietska.
  Belgijskie to ja bym zrobił frytki z opiekuna tego psa. A potem bym nimi nakarmiła tego psa.
  Trzeba spierdalać z tego niemieckiego kolkhozu jak najszybciej, bo niedługo takie rzeczy będą w Polsce.
  Dosyć spadaj do czyszczenia sali., albo zakablować na Milicję że sąsiad bez maseczki.
  Drugi wylew i żegnaj dupo z porami, będzie na gumnie mowa o dwóch warzywach:)))
  Myślę, że łajdacy rządowi fałszują dane, nie mówiąc już o tych wszystkich kurwizjach.
  holenderskie gestapo napierdala ludzi i szczuje psami za brak maski bardzo wymowne.
  jako salowy też nieźle zarabiasz bełtając się w kaczkach z gównem, moczem i covidem pacjentów.
  Zamiast „psiocyć na ciemnote co bocek źre” sprawdźta doktorQu czy to go..no nie zaraża samo z siebie
  Opętanych polskojęzyczną propagandą nieszczęśników nie godzi się nazywać pal…tam
  iedzą i się boją, że się wyda i zawisną na haku, albo podpadną systemowi i przyjdzie do nich niespodziewanie klamkowy samobójca.
  https://demagog.org.pl/fake_news/chemik-zamordowany-za-ujawnienie-grafenu-w-szczepionkach-falsz/?cn-reloaded=1
  https://wolnemedia.net/nagla-smierc-wybitnego-eksperta-od-grafenu/
  Gdzie wisi klepsydra imć Doktora Q ?
  Beneficjent tego ludobójstwa jest powszechnie znany i wkrótce sam się ujawni, a wtedy doktorkowi, jak i pozostałym 90% CIEMNOLUDU otworzą się oczy.
  Stąd przekłamanie statystyk, itd. (skąd ja to znam). To, niestety jest dopiero początek.
  Ktoś wspomniał, że IIIWW światowa rozpocznie się w tym roku.
  Nie! to tak naprawdę zaczęło się 2 lata temu, liczba ofiar przytłacza i wciąż rośnie .
  Zbór cytatów z paru dni
  Z CZEGO SIĘ ŚMIEJECIE , Z SAMYCH SIEBIE SIE ŚMIEJECIE
  Panie Toya , wrócę na bloga po derbach Krakowa – mam nadzieję , że wtedy w Krakowie będzie panowała Cracovia .

  3
   1. fast_market

    Dokładnie. Nie rozumiem jak można komuś wytykać?
    Przecież każdy gra swoje, a opinie innych wskazują na potencjalne czynniki, które mogły nam umknąć.
    A jak ktoś nie potrafi pogodzić się ze stratą to nie powinien w ogóle otwierać pozycji.

    6
   1. Prezesso

    Słusznie. Przepraszam. Poniosło mnie. Gratuluję, że wszyscy już mają S na maxach i zarobią tyle, że sobie założą dobre lokaty, bo u nas stopy% w górę, więc warto. Dobry z Ciebie człowiek.

    Masz nowy rysunek na Nasdaq? Będzie leciało od razu na 9 tysia, czy korekty po drodze? Jak to widzisz?

    2
    1. karnak

     Nie mam S w Stanach na maxach, nie gram tam na Nasdaq, nie wiem, czy będzie leciało od razu na 9 tysia, czy inaczej. Pewnie będą kiwki, by gra nie była tak prosta, by każdy spod budki z piwem mógł na tym zarobić, Czy to już początek bessy? – nie wiem, być może, gra to nie jebajka to jebitwa.
     Za to cieszę się, że tam tak spadło, bo, jak pisałem on line u nas na PKOBP brałem eS i liczę, że po taaakich Stanach dadzą zarobić.
     Życzę opanowania i szacunku dla innych.

     8
   1. karnak

    Wcześniej jak rosło były nudy i.. hossa, a dzisiaj, jak tąpnęło zmieniło się widzenie rynku – trzeba obserwować i reagować.
    PS.
    Nie obrażaj innych i mnie w swoich wpisach, bo będę zmuszony ignorować Cię.

    10
 63. fast_market

  To może, żeby jednak dla wszystkich była jakaś wartość to spróbujmy ucywilizować to forum.
  Zwracam się po prośbie wobec każdego.
  Z zasadami typu:
  1. nie atakujemy siebie wzajemnie
  2. rozmawiamy lub wrzucamy linki związane z szeroko rozumianym rynkiem (mile widziane analizy)
  3. nie wytykamy złośliwie innym ich opinii (nie traktujemy tutaj czegokolwiek jak doradztwo inwestycyjne)
  4. ograniczamy wpisy do kilku np. max 5 linijek (w szczególności wpisy polityczne/wojenne ograniczmy jeszcze bardziej)
  5. nie indoktrynujemy innych, nie trollujemy
  Jak ktoś chce coś dodać do listy to super.
  Jeśli wszyscy się na to zgodzimy to wszyscy na tym skorzystamy.
  Może to naiwne, ale mam nadzieję, że jesteśmy w stanie, mimo różnych poglądów, wspólnie rozmawiać na tematy rynkowe.

  17
   1. fast_market

    Wiem, że może być trudno, że zawsze znajdzie się ktoś kto chce za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę.
    Ale jeśli większość będzie się odnosić z szacunkiem do innych to może choć trochę
    przyjemnej będzie się tu wchodzić.

    2
 64. Prezesso

  Tak, czy siak, powiedzcie duchowi, żeby się nie bał i przyznał do błędu. Bo chyba nie wierzycie w kolejne ATH po takich 2 sesjach na Nasdaq? Czy wierzycie? I jeszcze może chodzicie do szeptuchy zamiast na szczepienia?

  Bez uraz. To pytanie retoryczne. Ale ducha natury bym najchętniej teraz uścisnął.

  2
    1. fast_market

     Spójrz zatem na wszystkie wykresy w USA choćby w ujęciu dziennym.
     Wciąż dołki coraz wyżej, choć nasdaq ma najbliżej do przełamania.
     Właśnie czasem ta krótkoterminowa perspektywa może być zgubna.
     Nie mówię, że akurat teraz. Ale zawsze warto mieć alternatywę.

     3
 65. Griot1234

  Jeśli gospodarz nie wspiera swego bloga to może można gp unowocześnić na tyle, aby można było czytać wątki, lub wybrać tylko nicki. Ale jesli odechciało mu się już pisać nie mówię codziennie, bo to nudne, ale raz na tydzień lub miesiąc.to może Panie Wojciechu przenieśmy się wszyscy na tweetera i każdy sprawdzi ilu ma naprawdę czytelników. Pozdrawiam wszystkich blogowiczów

 66. badasapa

  Do wszelkiej maści pseudo doktorów od pseudo szczepionek, i nie tylko. Posłuchajcie apelu twórcy tych preparatów, dr Malone na temat szczepienia dzieci.,
  Na stronie dużo danych na temat liczby skutków ubocznych po szczypawkach.
  Czy ilość tych przechodzących lżej, naprawdę jest mniejsza do 2,77 mln NOPów.

  https://uncoverdc.com/2021/12/14/who-database-lists-2-7m-adverse-reactions-to-covid-vaccines/

  Wiecie dlaczego powstał holokaust, bo dobrzy ludzie nie reagowali jak kanalie coraz bardziej się rozbestwiali.
  Może się bali, a może inni nie chcieli ich słuchać, bo mieli w tym swój profit.

  5
     1. Max2

      Ktoś tu cytował fragment „Pułapki myślenia” …. Nikt nie jest w stanie dotrzeć do prawdy obiektywnej. Zawsze to będzie Twoja prawda, tym bardziej że dziś na świecie nie istnieje ani jedna osoba, która wiedziała by z czego zbudowany jest smartfon.
      Sama „myśl” jest już „różnicą” 🙂
      Dobranoc.

      2
       1. badasapa

        Maxiu ty wiesz ile to jest 783 tysiące, nie wyorażasz sobie takiej liczby.
        Ja ci powiem.

        W Krakowie mieszka 707973 mieszkańców.

        To jest cały Kraków z niepożądanymi efektami pseudoszczepionek w USA w 2021 roku.

        4
    1. badasapa

     Maxiu wiesz dlaczego w Polsce nie ma NOPów.

     Bo żeby go zgłośić trzeba podać datę szczepionki z opakownia.

     Pytam się tu wszystkich , którzy sie zdecydowali zaszczepić.

     Znacie datę waszej szczepionki, znacie , znacie ?

     Jak nie , to przykre, nie można nic zgłosić.

     5
 67. Hidalgo

  @karnak

   5 stycznia 2022 o 22:54

  Odpowiedz

  Tak się zaczyna bessa – otoczenie sprzyja

  Zwykle bessa zaczyna się pod koniec cyklu podwyżek stóp %, w USA, eu, jeszcze się nie zaczęły, czy sądzisz że ich w ogóle nie będzie i już będą spadki?
  W PL podwyżki już w toku, być może na zachodzie będą jakieś nieduże na drugiej fali zwyżek surowców.
  Wg. Mnie jesteśmy po pierwszej fali wzrostu na surówce, obecnie jest korekta ABC i będzie jeszcze jeden duży wzrost na surowcach. Być może ten wzrost już zbiegnie się z końcem podwyżek i spadkami na zachodzie, ale to raczej chyba koniec 2022 lub 2023.
  Parę tyg. Temu obstawiłem Daxa na 18k i dalej się tego trzymam. Jeśli spadnie o 3% dokupię.

  5
  1. karnak

   Moje:
   „Tak się zaczyna bessa – otoczenie sprzyja”
   Napisane zbyt pochopnie.
   Zastąpiłbym tym:
   „Tak się MOŻE zaczynać bessa – otoczenie MOŻE sprzyjać”

   Pewności nigdy nie ma na 100%.
   Czas pokaże, jak się akcja rozwinie i ten kto będzie w porę właściwie reagował może zarobić, a upieranie się przy swoim może pogrążyć.

   2
 68. kot czpiot

  Ależ to teraz narobiło niezależnych weryfikatorów, demagogów i innych obalaczy mitów.
  Ok, ja to rozumiem że była taka faza medialna że dużo było mitów i faków ale teraz weszliśmy już w kolejną fazę, to faza faktów drugiego rzędu a to znaczy że przez palce trzeba patrzeć na weryfikatorów bo za chwilę ktoś ich będzie weryfikował

 69. Hidalgo

  Ciekawe też że FB zbanował Konfederację.
  Jak nie miałem na kogo głosować to teraz już mają mój głos. Choćby w geście protestu za ograniczanie wolności wypowiedzi. Myślęę że to doda im 2-3% w sondażach. a to duzo.

  14
   1. fast_market

    I jeszcze dodam, że w przypadku drukarza z Łodzi to jakoś konfederacja nie miała problemu z tym, żeby on decydował kogo chce obsługiwać.
    I jeszcze dodam, że nie dawniej niż miesiąc temu konfederacja chciała zabrać mi możliwość oglądania TVN.
    Więc może bądźmy uczciwi w ocenie…

    8
 70. duch_natury

  @prezesso

  ” nie bał i przyznał do błędu”

  Hej, niczego się nie boję tak przyznaję się, że NSQ wymknął się z moich projekcji. Więc będę musiał sobie w niedzielę przysiąść i zrobić aktualizację.
  Pozostałe indeksy jeszcze nie złamały tych projekcji więc generalnie sprawa jest otwarta.
  Tak czy owak rok 2022 nie będzie już kolorowy dla byków i tu chyba mamy podobne zdanie. Raczej chodzi mi o dobry timing do wejścia w krótkie pozycje.
  Na razie jestem bez pozycji i do niedzieli aplikuję sobie trochę oddechu od codzienności.

  3
 71. wider_swider

  Hidalgo, mógłbyś przedstawić jakiś argument za nowym ATH na Nasdaqu?
  Technicznie jak dla mnie doszło do fałszywego wybicia górą z konsolidacji i szybkie zejście do jej dolnego ograniczenia. Brak nowego ATH podczas gdy inne indeksy je robią jest dla mnie informacja o ogromnej podaży.
  Nie wygląda to jak dla mnie zbyt ciekawie.

 72. Hidalgo

  @ wider_swider

  Najpierw argumenty za spadkami:

  Wszyscy wiedzą, że:
  -wyceny są kosmiczne, co nie znaczy że nie mogą być wyższe,
  – wzrosty trwają już bardzo długo i przydałaby się bessa
  – bezrobocie jest niskie
  -rośnie inflacja a to nie najlepsze środowisko dla techów
  – rośnie zmienność
  – rządy zmniejszają prognozę wzrostu PKB( to dla mnie bardzo duży arg. Za spadkami)

  Jednak podług mnie

  Właściwie wszyscy się zgadzamy, że wzrosty powoli się kończą, ale powoli tzn. Wg mnie jeszcze ponad 9miesiecy ale nie przywiązuje się do czasu tylko do symptomów.

  Nie mówiąc o dużych korektach to bessy zaczynają się w euforii, (niskie bezrobocie, świetlane perspektywy, drugi dom, nowe samochody) a ja jej nie widzę, a widzę strach i niepewność co będzie dalej.
  Dla mnie to wspinaczka po ścianie strachu,
  Jeśli boisz się dziś wejść w giełdę to dobrze, jak będziesz chcieć wejść to nie rób tego 😉
  Nie obawiasz się, że znów coś wymyślą albo że jeszcze więcej zgodnie i obostrzeń będzie?
  Czy nie będzie wojny?
  Że prace stracisz.
  Itd. te obawy wg. mnie odraczają bessę, co nie znaczy, że nie będzie mega dużych wahań.

  To nie jest środowisko do spadków.

  Do rozpoczęcia bessy chcę obwieszczenia, że „wygraliśmy walkę z covidem” (choć pozostanie z nami to będzie pod kontrola)
  Że już wszystko będzie ok,
  Chcę greed &feer ponad 95
  Chcę piku na indeksach po 5-7% dziennie wyciskającego krótkich.
  Taki miesiąc w którym wzrost będzie 25-30%. 😉

  Mam stracha, że to już teraz… i dlatego nie sprzedaje.

  Ndq cieżko mi się rysuje, najbardIe technicznym i indeksem jest dax, (jak to Niemcy ordnung must sein), ale skoro na nim rysunki pokazują mi nie zakończenie wzrostow to i Ndq będzie mieć jeszcze ath.
  A myllic się może każdy i każdy gra swoje.
  Giełda to nie są łatwe pieniądze, trzeba mieć „mocny żołądek”.(Lynch)

  10
  1. sumadartson

   „mocny żołądek?” Na giełdzie? Nie znam gościa (Lynch) ale chyba myli narządy.
   Na giełdzie trzeba mieć lodowate podwełnie i twardą dupę.
   Może chodziło o mocny żołądź.
   No niezbędny, ale we dworze jeno.

   3
  1. sumadartson

   Z szacunkiem dla Waszmości, inflacja to nie gruszka że spada gdy dojrzeje. Inflacja nigdy nie spada, i nawet gdy MALEJE DYNAMIKA JEJ WZROSTU to ta rośnie nadal. Spadek cen i wzrost siły nabywczej pieniądza to deflacja, czyli niebyt inflacji.
   To tak nawiasem w trosce o Waszmości dalszą karierę w tv „reżimowej”, która jako jedyna informuje na bieżąco o sukcesach (chłe, chłe) totalniaków opozycyjnych.

   6
     1. sumadartson

      😀 Od zarania dziejów wiadomo że poziom otwarcia Wig20 wynika z nocno-porannych poziomów cen, futindexów, rentowności długów, kursów walut itp. a przede wszystkim z kierunków i dynamiki ich zmian.
      Zgadywanie i to przed zamknięciem indexów usiackich poziomu otwarcia fw20, jest równie mądre jak niektóre Waszmości komentarze. 😅😆

      9
   1. macarek

    Lub rozgrywka Rosja Chiny Turcja. Otwarcie kotła muzułmańskiego, na którym usmażą się rosyjskie ambicje. O rozciagnieciu frontu, na którym musza trzymać gotowość już nie trzeba wspominać. Dla nas bomba!

    4
 73. BBB88

  konsultant122 4 stycznia 2022 o 19:16
  A propos ruchu 8 gwiazd. ***** ***
  2015-2016-2017-2018-2019 2020-2021-2022
  To tyle? Wg mnie w 8 gwiazdach jest to zapisane;)))

  ——–
  Nikt nie zareagował a mnie także wydaje się, że tutaj jest WSZYSTKO zapisane.
  PIS wykupuje wszystkie bilbordy w większych miastach, na miesiąc maj 2022 roku.
  Zdaje się Rafał Otoka na ten temat coś mówił.

  2
 74. Guy Fawkes

  @Lord Apgroom

  Mojem zdaniem trudno to rozumieć inaczej, jak dalszy po(d)stęp Appeasementu. Rosja w bardzo szybkiej akcji przejęła kontrolę nad najważniejszą infrastrukturą jedwabnoszlakową.

  Na marginesie warto zaznaczyć świetne poczucie humoru Snopka z Grodziska.
  https://coryllus.pl/wojna-bedzie-ale-w-kazachstanie-czyli-zima-znow-zaskoczyla-drogowcow/

  //Zima znów zaskoczyła drogowców// – to o kompletnej bazużyteczności analityków typu Jacky Bartosiak, których rzeczywistość zawsze zaskakuje, a są świetni w komentowaniu tego, co już opisano w głównych mainsreamowych przekaźnikach.

  Kiedyś lubiłem Jacky Bartosiaka, bo przyniósł nową ciekawą problematykę, ale poza tem nic. Żadnego zrozumienia, chyba nie wolno mu czytać mapy na zachód od Wisły. Poza pozorami, to kompletny postjałtański ratlerek.

  https://www.youtube.com/watch?v=Gk6gTU8ZVp0

  Film pokazuje, stek banałów i piramidę bzdur bez jakiegokolwiek zrozumienia. Dlaczego, mimo strategicznego dealu z Niemcami Rosja napiera na Mittelojropę? Bo ustala równowagę rosyjsko-niemiecką wypychając niemieckie wpływy i najbadziej prawdopodobne, że po trupie Polski, przy czym ”trup Polski” potrzebny est przecież głównie Rzeszy niemieckiej.
  https://www.youtube.com/watch?v=Gk6gTU8ZVp0

  Jacky est kompletnie bezradny i do niczego niepotrzebny, niczemu nie potrafi zaradzić, niczego zrozumieć, ze sztampowego telawizyjnego zrytego beretu nie da się nic wykrzesać.

  Myślę, że ruscy myślą znacznie lepiej i w swojem dobrze pojętem, egoistycznem interesie zachowają PRL+ w całości, wbrew niemieckiem knowaniom.

  Tak mi mówi intuicja.

  3
  1. Guy Fawkes

   Jacky mówi, że niedługo projekt federacyjny, czyli rzeczywisty zabór pruski będzie jedynem wyjściem, a i tak nie zapewni bezpieczeństwa.

   Oczywista oczywistość, to znaczy, że Polska zostanie zrujnowana wojną i rozebrana i większość terytorium wchłonięta przez Rzeszą. Na Wiśle linia równowagi niemiecko-rosyjskiej , stopująca Mittelojropę.

   Wszyscy kretyni więdzą dokłaednie, co będzie jeden z drugiem i wszystkie niedorozwiniolki, płody poronione, intelektualiści od siedimu boleści, są kompletnie bezużyteczni.

   Tylko ja mam odwagę widzieć rozwiązanie. I ch.. z tem, że nieromantyczne.

   Życie est nie romantyczne.

   2
 75. Pc39442

  @GF
  przesadzasz. Finlandia juz powiedziala ze rrezerwuje sobie prawo wstapienia do NATO w dowolnym momencie. jest tam najwiecej zwolennikow takiego ruchu w historii. Tak samo mysli Szwecja, ktora rozpoczyna duze zbrojenia. To oznacza dla Rosji blokade Petersburga i Kaliningradu w razie konfliktu. Norwegia blokuje szlak z Murmanska.

  dalej Energiewende przegrywa. Niemcy zostaja same w swoim toksycznym weglowodorwoym uscisku z Rosja. Sorry ale ten ich plan podzialu Europy sie wywraca zanim w ogole dojrzal do wdrozenia.
  w 2024 wygra Republikanin i wracamy do Miedzymorza.
  Sluchaj schylkowego Targala i pamietaj co on radzil.
  stand still and wait…

  2
 76. fast_market

  Morgan Stanley strategists led by Andrew Sheets say set-up for equity markets this year “is best in Europe and Japan, where estimates look low while valuations are undemanding.”
  Strategists see European and Japan equities enjoying “both valuation and earnings support” while U.S. investors “should skew defensive”; advise FX-hedging – especially in Japanese equities – given expectations of stronger USD in 1Q
  China growth risks are both front-loaded in 1Q, advise not to buy the dip in Chinese equities “yet”
  Strategists are bullish on financials, and bearish on U.S. duration
  “With inflation well above target, there remains a strong incentive for the Fed to establish credibility,” strategists write in note, adding that Fed minutes released this week reinforce idea of “hawkish Fed out of the gates in 2022”

      1. Max2

       Czasami zastanawiam się czy tacy konsultanci to istnieją naprawdę czy to wytwór mojej wyobrazni…ale po chwili namysłu ..to produkt epoki w której żyjemy, nieuctwa i bezmyślności „wiedzy” , która niczego nowego nie odkrywa w psychice ludzkiej, za wyjątkiem głupoty i kretynizmu wartości.

       1
          1. Max2

           Takich jak Ty bez dwóch zdań 🙂 W końcu i „mały polak ” tkwi we mnie. Ja o tym wiem a apgroom dalej w kryzysie wartości „Milorda”:)

           4
          1. Max2

           Znaj „łaskę Pana” że z Tobą dyskutuje. bo z reguły swój kretynizm ignoruję 🙂

           3
          2. apgroom

           Dla mnie nie ma znaczenia czy odpisujesz czy też nie odpisujesz. Zawsze piszesz bez sensu.

           2
          3. Max2

           Zawsze piszesz bez sensu.

           Wszystko trzeba tłumaczyć. Ech… Dlatego napisałem że Ciebie z reguły ignoruję… Masakra. Może korepetycje u Fawkesa Ci pomogą? …Choć osobiście wątpię….

           1
          4. apgroom

           Jak widać logika nie jest Twoją mocną stroną, dlatego z wykształcenia jesteś psychologiem, a obecnie sprzedajesz kubki.

           2
 77. Pc39442

  a jak branza finansowa obecnie sprzedaje fundusze? uzywaja inflacji jako dzwigni handlu? mozna sie spodziewac finalnej zgrzewki robionej naplywami do fundow?
  w 2008 zdaje sie rynek ostatecznie wszedl w spadki po 3. podwyzce stop, chyba pol roku czy nawet wiecej po rozpoczeciu cyklu..

  1
          1. Max2

           Że mi się zdarza dyskutować z swoim alter-ego niebywałe 🙂 Ale że będzie to aż tak odrażające nie sądziłem :)))))))

           2
          2. apgroom

           I jeszcze jedno. Nie doradzaj innym co mają robić na giełdzie bo nie masz o tym pojęcia.

           1
          3. Max2

           Dobrze że określiłeś „abym nie doradzał innym o czym nie mam pojęcia” w przeciwieństwie do Ciebie który „masz o wszystkim pojecie” tylko wyniku ni ma 🙂

           2
     1. macarek

      Nie rozumiesz. Myślisz, że mi się podoba to, że giną ludzie? Nie mamy na to wpływu i wcale nie wiemy co to za „powstańcy”.
      Natomiast azjatyckie afery Rosji zawsze ją oslabiały, wojna krymska, japońska czy afgańska. Ukraina być może ocalona…

      5
 78. Guy Fawkes

  @Pecet

  //Finlandia …. Szwecja….. Norwegia….//

  Ja myślę, że te trzy (u)krainki powinny najpierw przestać się dawać cwelić, bo inaczej mówienie o obronności, czyli po męsku w ich przypadku est …. no, po prostu śmieszne.
  A norweskie fregaty toną same, nawet bez walki.

  Republikanie i ci … rzekomo drudzy.

  Obawiam się, że zademonstrowałeś skuteczność socjotechniki opartej na deluzji demokratycznej dla ubogich.

  Biorąc pod uwagę, że ceną amerykańskiej hegemonii est suma ofiar ludzkich i materialnych WW1 + WW2 + komunizmu, a teraz ceną est decoupling, inflacja i nadchodząca Matka Wszystkich Kryzysów, Wielki Reset oraz WW3. to jak mówisz o różnicy pomiędzy komediantami z republikańskiemi i temi drugiemi, to chyba est to różnica między w ryciu beretów, żadnej istotnej nie ma.

  //Sluchaj schylkowego Targala….//

  Nooooo to na pewno nie przyszłoby mi do gołowy, żeby słuchać nagrań nieboszczyka. Zostawmy umarłym grzebanie umarłych, come on!

  Targalski, Bartosiak, wszystko jedno, zima zawsze zaskakuje drogowców.:)))

  1. Guy Fawkes

   Przyszło mi na myśl, kiedy patrzyłem na mapę, że moglibyśmy się dogadać z ruskiemi szachistami kosztem przecwelonej Skandynawii. Dania i południowa Szwecja dla nas do któregoś równoleżnika.

   Tylko to oczywiście taka chimera. Gdyby w Polsce rządzili Polacy i mężczyźni, to by się zrewanżowali za fundusze norweskie, za potop … you know

   1
       1. Max2

        Jak będę tworzył sektę to o Tobie będę pamiętał. Tacy jak Ty zawsze byli „filarami” wszelkiego ucisku, a więc wszelkiego nieszczęścia… bezkompromisowi i pewni swego, nieobliczalni w swojej pysze, wierzący w swoja misję i nieulegający presji zewnętrznej. A tak naprawdę „mali” w obliczu rzeczywistości borykający się z swoimi kompleksami i liczącymi na przyziemne korzyści. Nie przejmuj się określiłem też siebie 🙂

        4
 79. BBB88

  konsultant122 7 stycznia 2022 o 15:29
  A maksiu co by zrobił na miejscu rządzących? POdniósłby akcyzję i podatki?

  ….
  @konsultant
  Widzisz jak to jest z maxem,
  Ty pytasz co by zrobił gdyby to on rządził a maxiu odpowiada co zrobiłby z aktualnie rządzącymi.
  Maxiu jest za głupi, żeby zrozumiał proste polskie zdanie,
  już kilka razy pisałem, proszę Maksa nie zniechęcać, niech szczeka PO to jest.
  Maksiu to świetny wskaźnik w jakim kierunku idzie Polska,
  tragedia dla nas i dla PL zacznie się wtedy jak takie Maxy zaczną chwalić rządzących.

  7
 80. Guy Fawkes

  @Pecet

  Tu gen. Skrzypczak świetnie podpuszcza Nejto.:)))

  https://forsal.pl/swiat/ukraina/artykuly/8328597,gen-skrzypczak-rosja-tylko-straszy-mozliwoscia-inwazji-na-ukraine.html

  Przecież to w ogóle nie ma żadnego znaczenia, czy się Nejto może obronić czy nie.
  W procesie appeasementu chodzi wyłącznie o zapłacenie przez wszystkich ceny za obronę hegemonii Szatanów Zjednoczonych, a nie o to, czy się kto może obronić. To nie ma nic do rzeczy.

  BTW gen Skrzypczak przy okazji rozjeżdża ANW celebryty Jacky Bartosiaka. Armia rosyjska w ogóle nie zauważyłaby ANW.

  //
  Armia rosyjska jest armią masową, liczną. Nie będzie wybranych rejonów operacji, wojska będą wszędzie. Nie może być mowy o ogniskowych polach walki. W związku z tym przebudowa armii na taką, która miałaby bazować głównie na wojskach specjalnych w kontekście potencjalnego konfliktu z Rosją nie ma racji bytu. Rosyjska piechota i czołgi będą szły tak szybko, że nawet tych wojsk nie zauważy. NATO-wskie doktryny są dyktowane przez Amerykanów, którzy po doświadczeniach z Iraku i Afganistanu mają zaburzony obraz prowadzenia wojny. Nie dociera do nich, z kim przyjdzie im się mierzyć.
  //

  2
  1. macarek

   Akurat Bartosiak dokładnie podkreśla, że ANW jest na konflikt o ograniczonej skali, a nie pełnowymiarową masową wojnę. Słuchaj dokładnie założeń.
   A masowość rosyjskiego wojska w tych hybrydowych konfliktach ograniczona jest tylko do trzonu, który musi być rozbity na kilka zapalnych punktów na ich ogromnej granicy.
   Masowe to mogą być tylko ruchy państwa środka, o dość bezpiecznych granicach. Jak to było- w odpowiedzi na ostrzał z ruskiego traktora chińska armia w małych grupach po 2 mln …. 😀

   1
 81. b_54