Komentarze

 1. podczaszy1

  Wszystko wskazuje na to,że od początku grudnia 2021 na wigu 20 trwa korekta wzrostowa.Jest to korekta złożona składająca się z dwóch tròjek.Moim zdaniem jej zasięg to 38,2 procent wcześniejszych spadków.

  1
 2. PPP

  Dajcie siana z ta hipokryzja. Siadaja do Wigilli z płynem pochodzacym z abortowanych ludzkich płodow we krwii. Kazdy kto to przyjal jest ludzkim odpadem, excrementem. I nie ma zadnego ale.

  Gielda: dalej hujki kupuja.

  4
  1. billy_the_kangoor

   @Ppp,
   Dulara dalej kupuj….
   W Turcji bogactwo, każdy Ahmed, Hasan wyhodował sałatę, trzyma w spiżarni i pod poduszką.
   Tylko, że zżółkła w tydzień, każdy jej liść.
   To samo czeka sałatę i indeks w Polsce, wówczas V fala hossy.
   Merry Christmas!

   6
   1. PPP

    z debilem sie nie dyskutuje ale zrobie wyjatek. bankster na m ten sposord szpitalnych zbrodniarzy wyprzedaje majatek pewnie tylko po to aby wprowadzic w blad spekulantow na zlecenie banksterki…….. numer z czarnuchami na pontonach i euro w kosmosie nie tym razem…

    4
  1. Guy Fawkes

   Kanał wzrostowy lekko opadający? No nieee wiem, to dość … nowatorskie ujęcie.

   Ten chiński wykres na bloombergu est kompletny, skończona piśtka spadkowa złożona z piątek.:))
   Teraz do góry.

   Pod natchnieniem Lorda zacząłem przypominać sobie wykresy giełdowe, tu est np. Nikkei, na którem ostatnie kreski narysowałem nie pamiętam kiedy, ale na pewno doooobrych kilka miesięcy temu nazad jak nie rok:

   https://invst.ly/wyx7x

   1
   1. podczaszy1

    Wiesz Waszmość jak to jest z temi wykresami.Widać to widać owo.
    Na wigu20 mam proporcje, ktore wskazują mi że w październiku 2021 skończyła się druga tròjka wzrostowa. Zatem spadki.Zatem bessa.
    Diabeł tkwi w szczegòłach.
    Na Gpw czesto sprawdzają się cykle 1,5 roczne. Tym razem to marzec 2020 październik 2021.

    1
 3. Guy Fawkes

  @Podczaszy

  A propos wojny ukrainnej, po solennej Rau’a obietnicy udzielenia chazarii wszelkiej pomocy w razie wojny, odbywa się konferencja ambasadorów ukraińskichz ministrem Rau’em w Stanisławowie, któren teraz nosi jaką kretyńską nazwę ukraińską.

  Warto się nad tem zastanowić, albowiem sytuacja nasza w odniesieniu do Rzeszy est identyczna jak ukrainy w odniesieniu do nas.

  Tzn. tak, jak w interesie Rzeszy est wepchnięcie Polski do wojny i jej rozbiór, tak samo w interesie Polski est wepchnięcie ukrainy do wojny i jej rozbiór. Czysta geopolityka, poza dobrem y złem you know.

  Putin narzuciłby na drodze zasadniczo dyplomatycznej swą kontrolę na całą ukrainę, co nie est w naszem interesie, ale skoro my wpychamy ukrainę do wojny, to Putin zajmie tylko część, może zadnieprze.

  Jak Prusy wpychały nas do wojny w 1830, tak my teraz wpychamy do wojny ukrainę. I tak samo Rzesza wepchnie do wojny nas.
  Nooo może nie bezpośrednio, może to usiacy nas wepchną, aby zapłacić Rzeszy nami za jej poparcie w konflikcie hegemonicznem.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  No i w modelu byłoby to w porządku, wpychamy do pieca ukrainę, a sami nie dajemy wepchnąć się do pieca na rzecz Rzeszy.

  Tylko rodzi się pewna wątpliwość, czy takie młoda demokracja z dykty jak nasza posiada kompetencję, do wpychania inntch do wojny, czy też robi to na zlecenie starszych i mądrzejszych?

  No bo niby w modelu wszystko się zgadza, ale czy my się w przyszłości nie połączymy z prawobrzeżną ukrainą w ramach Rrzeczpospolitej przyjaciół?
  A jakby już była ”wielokulturowa” rzeczpospolita przyjaciół, no to aż się prosi sprowadzić do niej dla ubogacenia kilka milionów żydów z Izraele, dać im wszyskie nieruchomości w arendę i będzie wielka hazaria jak się patrzy, tylko trochę przesunięta, tak czy nie?

  Pomijam już takie sprawy, jak np. ryzyko uderzenia na Polskę z Białorusi itd.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Mojem zdaniem, jak tylko wybuchnie ukrainna wojna, powinno się obalić obecny rząd, a następny powinien się odciąć od jakichkolwiek zobowiązań poprzedniego.

  Może to są tylko takie moje strachy na zapas, ale jak wiadomo, licho nie śpi i jak coś może pójść źle, to właśnie tak pójdzie.

 4. podczaszy1

  Wiesz co Waszmość ja nic nie mam przeciwko Zydom, ale niech Oni siedzą sobie nadal w Izraelu, a jak nie tam to gdzieś indziej, byle jak najdalej od gramic Rzeczypospolitej.
  Cywilizacja łacińska I źudowska są nie do pogodzenia I to trzeba wyraźnie wyartykułować.

  3
  1. billy_the_kangoor

   @Podczaszy
   To już raczej za późno na taki schemat, ponieważ językiem urzędowym staje się ros.,
   przynajmniej u mnie w PL Północno – Zach.
   Ekspedientki rozmawiają po ukraińsku, a jak słyszą ode mnie rosyjski, to przechodzą automatycznie na język „wroga”.
   Tak więc żadnej wojny ukraińsko – radzieckiej nie będzie, bo to szkodziłoby obu stronom, a w zasadzie trzem.
   billy

   5
  1. piotrdln

   problem taki ze zaden zaszczypniety nie zaplacil bezposrednio za tto ani grosza i jeszcze kazdy podpisał papierek że nie rości sobie żadnych pretensji za skutki uboczne tego eksperymentu medycznego

   wiec żadnego zwrotu ani odszkodowan nie bedzie,

   zapewne 99% szczypnietych jedyne co przeczytało to reklame szczypionki ale już ulotke czy deklaracje którą podpisują prawie nikt

   5
  2. macarek

   Szczepionki nie chronią przed zarazeniem, a biorąc pod uwagę poczucie bezpieczeństwa i luz, powodują nawet szybszą transmisję przekazujac tym bez szczepień, bo dużo więcej jest bezobjawowych. Za to pomagają przechorować łagodniej. Otyły kolega tydzień chorował wbity w łóżko, ale saturacja nie spadła mu poniżej 90. Twierdzi, ze gdyby się nie zaszczepil to wyciagnal by nogi. Po drugie był pod opieką żony pediatry. Żona opowiedziała, iż trafiają do niej np. 17 latkowie z 90% zniszczonymi płucami.
   Niech każdy myśli po swojemu, życzę wszystkim zdrowia!

   11
   1. piotrdln

    na jakiej podstawie to stwierdził (ten otyły kolega) ?

    to raczej jego osobiste racjonalizowanie podjętej decyzji

    bo jakoś wszyscy co badają nowe mutacje twierdzą że one właśnie nie jest tak ciężkie jak oryginał, ale to mówia po cichu a głośno że są bardziej zaraźliwy …

    niestety ale na tej plandemii najwiecej zarabia środowisko medyczne , wiec nie jest ono zainteresowane jej wygaszeniem, to jakby wybuchł duży pożar i dano strażakom 2 czy 3x podwyżki za jego gaszenie

    więc oni podlewają go benzyną aby palil sie jak najdłuzej a ze troche ludzi sie spali to i tak nikt im nic nie udowodni bo powiedzą że był duzy pożar a oni gasili go z narażeniem życia …

    stąd mamy co mamy ale w końcu spalą cały las i będą musieli skończyć pożar tylko koszty my poniesiemy a oni beda liczyć kase

    10
   1. duch_natury

    Taki wariant też mam na uwadze.
    Taki wieloletni silny trend w US (od 2009r.) ciężko odwrócić tak na raz.
    Więc na pewno zobaczymy spadki ale czy na pewno będzie to już początek tej Wielkiej bessy?
    Może to być dopiero duża 4-ka (w impulsie od 3.20)
    Dlatego nie przywiązuję się do odległych koncepcji, będzie widać w swoim czasie więcej.

    Przydałby się nasz Gospodarz – z aktualną analizą cykliczną (cykle Kitchina, prezydenckie itp) ale kiedy się wybudzi ze snu ?

    2
    1. analityk-amator

     Kiedyś już to mówiłem,ale powiem jeszcze raz.Moim zdaniem,wzrost od marca 2020 roku nie jest impulsem,a korektą,zatem jest „trójką” i „trójką”pozostanie.Tak jest na S&P500,tak jest na DAX-ie,tak jest na innych indeksach,w tym na WIG-u.Wzrost od marca 2020 roku to fala b korekty płaskiej pędzącej lub rozszerzonej,rozpoczętej w styczniu 2018 roku.Fala b zaszła bardzo, bardzo wysoko,sprawiając wrażenie,że jest falą impulsu,ale to zmyłka.Bywają takie fale b, które przebijają punkt wyjścia fali a w sposób tak znaczący,że sugerują,iż są falami impulsu.Ale dokładna analiza tych fal pozwala je zidentyfikować.Jeżeli całość o strukturze 3-3-5 będzie korektą pędzącą,to dołek z marca 2020 roku nie zostanie przebity.Jeżeli to będzie korekta rozszerzona,to dołek z marca 2020 roku zostanie przebity.Dotyczy to zarówno S&P500,DAX-a,Nikkei 225,jak i WIG-u.

    2. analityk-amator

     Gospodarz tego blogu tak powoli wraca z „wakacji”,bo nie ma się do czego spieszyć.Jeśli,tak jak przypuszczam, sprzedał akcje w pobliżu szczytu z 12 października,to szybko je nie odkupi,ponieważ jakiekolwiek wzrosty będą jedynie korektami w trendzie spadkowym.Informacja o udaniu się na wakacje była zatem informacją o początku bessy.😀

     2
    3. analityk-amator

     Jeżeli do 28-29 grudnia nastąpi wybicie w dół z obecnej konsolidacji,to będzie szansa na porządną falę wzrostową,nawet z atakiem na szczyt z października.Jeżeli do 28-29 grudnia nastąpi wybicie w górę z obecnej konsolidacji,to nie wróżę wzrostom długiej drogi.Nowy dołek 28-29 grudnia = szansa na spektakularny wzrost.Lokalny szczyt 28-29 grudnia = rychły powrót do spadków.Tak to widzę.Mogę się,co oczywiste,mylić.😀

     1. analityk-amator

      Z tego co wyżej napisałem wynika,że przywiązuję dużą wagę do dni 28-29 grudnia.Tak jest w istocie.Spdziewam się w tych dniach ważnego punktu zwrotnego.Czeka mnie rozczarowanie?To możliwe.Nie będzie to ani pierwszy,ani zapewne ostatni raz.😀

    4. analityk-amator

     Wszystko co wcześniej napisałem jest skierowane głównie do Ducha natury,który,tak jak ja,usiłuje rozwikłać złożoność fal oraz odgadnąć ważne punkty zwrotne.To bardzo wciągające zajęcie,ale też bywa bardzo frustrujące,kiedy nie dzieje się tak,jakbyśmy oczekiwali.😁

  1. Max2

   W tym filmie jest sprzeczność. Czy gdybyśmy byli naprawdę wolni (w działaniu , podejmowaniu decyzji, preferencji politycznych, zakupach , wybory partnera , etc.) to czy korporacje i rządy wiedziały by więcej od nas, niż my sami o sobie?

   Wesołych świąt !

   1
          1. digesting slowly

           No to właśnie się odpimpkaj.
           Czego nie rozumie?
           Mało ciekawych żeczy w kibucu?

           3
 5. tmoore

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim – wierzącym i niewierzącym, z lewa i prawa, poszukującym i pogubionym oraz tym, którzy niczego już nie poszukują Zdrowych Wesołych ŚWIĄT zarazem spokojnych i radosnych. Słowem wszystkiego dobrego.

  8
 6. Guy Fawkes

  @DarQurrn

  Jest dla was wielka szansa tow,. DarQueen, ratujcie swoją dyuszę!

  Nauczcie się od doktora Bodnara jak się leczy covidowców i chodźcie na wizyty.
  Ja nie wierzę, że jesteście kekarzem, bo nie macie ducha.

  Ale jak byscie tak byli, choć to nieprawdopodobne, ale jak byście byli, to chodźcie na wizyty do tych opuszczonych ludzi, ratujcie swoją duszę od ognia piekielnego

  Jedna moja siostra ma lat 65+ i całą dużą przychodnię na gołowie, więc się boi, bo nie ma jej kto zastąpić.

  Ale druga moja siostra ma lat 50+ i się nie boi. Chodzi na wizyty domowe do covidowców i widzi łzy wdzięczności tych biednch opuszczonych ludzi. Jak nie chodziła, to chorowała. A teraz jak chodzi do covidowców to w ogóle nie choruje.

  Ratujcie swoją parszywą gudłajską duszę tow. DarQueen i służcie ubogim, bo to wasze powołanie est. Może staniecie się lekarzem.

  5
 7. sumadartson

  Zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej, o nieużywaniu
  NAZWY aktualnych Świąt w celu nieobrażania bezuczuć niereligijnych ateistów, niewierzących i/lub wierzących inaczej, Życzeń Świątecznych szlachta forumowiczom nie złoży. Zalecane przez KE życzenia szczęśliwego Okresu świątecznego natomiast obrażają zapewne uczucia proaborcyjne ludzi spod znaku Lump_art’u i zagrażają zapaskudzeniem farbą majętności, jako że okres to aborcyi antonim.
  Niczego nikomu nie życzę i proszę nie skarżyć mnie do żadnego sędziego z mafii ludowej.

  8
 8. Guy Fawkes

  @@

  Słuchałem właśnie wywiadu z Andrew Michtą i nie mogłem wysiedzieć przez tego całego Igora, któren est patentowanem idiotą i wpitalał się za każdem razem i przerywał, jak Michta był bliski powiedzenia czegoś interesującego.

  https://www.youtube.com/watch?v=I_gVKqEhE6Y

  Nie wiem, czemu Jacky Bartosiak est atakowany, skoro, jak to ostatecznie łatwo zdiagnozować, est przekaźnikiem i przekładaczem na nasze, amerykańskich zbawiennych koncepcji militarnych dla ubogich.

  Niemcy widzą die Welt als Wille und Vorstellung, a usiacy The whole world as american tripwire.

   1. Guy Fawkes

    Nooo może trochę przesadzam, może nie cała. Jak zachodnia, która lepiej głosuje, ma iść do Rzeszy, to wystarczy zniszczyć wschodnią, która w ogóle nie rokuje dla Kulturtragarzy.

    Może jestem przewrażliwiony, na pewno jestem, ale zawsze jak słuchałem Alberta Świdzińskiego przez radio wnet, to miałem wrażenie, że słuszę szczebiot dziewczęcy, zupełnie nie pasujący do ciężkiej jak gąsienica czołgu problematyki geopolitycznej.

    Tym razem trudno mi się było skupić na wywodzie[sic!], bo ciągle mi się wydawało, że jak na wojownika, prelegent obdarzony est zbyt szerokiemi biodrami i zbyt krótkiemi nogami.

    Co ja mam zrobić z moją cholerną druidyczną intuicją?

     1. Guy Fawkes

      No ale nie ma co wybrzydzać, prezentacja o eskalacji nuklearnej, która pierwotnie była napisana po angielsku i tak wpierw została opublikowana przez Związek Filomatów & Szubrawców, na wielki 11- godzinny event, została przetłumaczona na polski, a to już coś znaczy w kraju, w którem program tzw. oppozycji przez lata nie został przetłumaczony z nimieckiego.

   1. Guy Fawkes

    Igor Janke mówi, że to z innych. I nie tylko.

    https://www.salon24.pl/u/jankepost/439009,o-dziadku-wroblewskiego

    https://tygodnik.tvp.pl/43716644/dziennikarstwo-przekazywali-sobie-w-spadku

    No ale fucktycznie to nieciekawe est. A ten Tomaszek wygląda całkiem sympatycznie, jak na amerykańskiego ajenta:))
    https://niezlomni.com/atak-na-ksiazke-resortowe-dzieci-ale-czy-mozna-byc-sedzia-we-wlasnej-sprawie-przypadek-tomasza-wroblewskiego/

    Ja się tym nie psjonuję, ale czasem slucham i momo nieuchwytnego liberalnego żargonu, mowy trawy, sprawiało to zawsze na mnie wrażenie jakiegoś głosu rozsądku.

    Nie upieram się, nie wgłębiałem się w temat.

    1. Pc39442

     troche meczacy on jest. przede wszystkim doktryner. czesto lapie sie na tym ze cos co mowi wywodzi jedynie ze „slusznosci”. to bardzo podobnie jak Michnik w latach swojej swietnosci. On tez nie poslugiwal sie logika a jedynie mowil co jest sluszne a co godne potepienia. widocznie oni wszyscy maja podobnie, te Fejginy, Szechtery i Urbachy.

  1. Pc39442

   nasze 16 miejsce jest lepsze niz wielkosc naszej gospodarki co pokazuje ze przemysl gra u nas wieksza role niz srednio. UK ma duza gospodarke i fatalne dane dot. robotyzacji co pokazuje papierowa nature tamtej gospodarki.

   2
 9. Pc39442

  byc moze Ameryka zadzialala i Ruscy troche deeskaluja.

  https://energetyka24.com/gaz/wiadomosci/30-amerykanskich-tankowcow-z-lng-plynie-do-europy

  https://defence24.pl/geopolityka/czesc-rosjan-wycofuje-sie-z-rejonu-ukrainy

  do tego republikanie klepneli nominacje ambasadorskie w zamian za ustalenie glosowania ws sankcji na NS2 14.stycznia.
  gazowce ewidentnie sa wiec zaszachowaniem Rosji. Nic nie osiagna wylaczajac tranzyt gazu a Niemcy nie beda mogli lamentowac ze im jest NS2 niezbedny.
  to zadzialalo jak sprawdzam. Ruscy pokazuja ze blefowali? moim zdaniem przegrali.

  Sporo rzeczy lezy na stole. mozliwe rozne kombinacje. np finlandyzacja Ukrainy i legalizacja Krymu, ale sankcje na NS2. Jest jeszcze Bialorus.

  2
  1. sumadartson

   Włodeczek jest przegrany od początku, jednak jak powiedział Lechu (którego zawsze będę szanował): „Rosja upuści naszej krwi ale przegra”.
   Ponowny ruch włodeczka na Ukrainę to będzie jego początek końca i początek skarłowacenia Rosiji. I legalizacja Federacji Rzeczpospolitej Międzymorza.
   Nowej światowej potęgi gospodarczej. Trzeba jeno eliminować wschodnią i zachodnią agenturę z mafii ludowych.

   3
   1. Guy Fawkes

    //legalizacja Federacji Rzeczpospolitej Międzymorza.//

    Chyba się Xiędzu Dobrodziejowi coś popitoliło w gołowie, chyba chodziło o legalizacje marihuany, nie pederalizacji?

    Tak czy tak, zaczynam myśleć, że ukraina do wojny nie wejdzie (z kobietami i dziećmi, to banderowcy chętnie, ale z dobrem wojskiem to nie za bardzo, chamy), ale kto wie, czy chazarii nie chodzi o to, żeby wciągnąć do wojny nas.

    Już nawet w Towarzystwie Filomatów & Szubrawców zaczynają coś rozumieć.

    //…to Polska jest zobowiązana do pomagania Ukrainie, a Kijów do pewnego stopnia jest zwolniony z odpowiedzialności za swoje sprawy.//
    https://wpolityce.pl/swiat/579403-trudna-polityka-wspierania-ukrainy

    No ale fałszywy Xiądz jak zawsze na wysokości pożytecznego idiotyzmu.

    1. Pc39442

     i to jest powod dla ktorego absolutnie nawet nie mozna myslec o aneksjach albo patronatach. na takim interesie wyszlibysmy jak Zablocki na mydle a w obecnej sytuacji demograficznej potrzebujemy imigrantow a nie budowy federacji. natomiast trzeba budowac wplywy polityczne i gospodarcze i zwiekszac sterowanie.

     2
     1. sumadartson

      @Pc€_ileśtam.
      Postaw się Waszmość w roli Prezia Ukrainy.
      Co może uchronić naród przed losem wymordowanych dziesiątek tysięcy Czeczenów?
      Ja na jego miejscu wybrałbym poddaństwo u sąsiada z NATO. Zwłaszcza gdy NATO i UE nie obiecuje suwerennej Ukrainie niczego. To samo dotyczy narodu Białoruskiego, który zaczyna być prowadzony śladem coraz bardziej głodzonych Koreańców z północy.
      Wot i wsio.

      2
 10. datik

  „…I legalizacja Federacji Rzeczpospolitej Międzymorza.
  Nowej światowej potęgi gospodarczej…..”
  ———————–
  Ciągle ta megalomania i mesjanizm. Aby do tego doszło trzeba mieć siłę, szacunek i poważanie. W jakim poważaniu nas mają pokazał wczoraj/przedwczoraj kazus trenera naszych narodowych kopaczy 🙁

  5
  1. sumadartson

   Ciągle to zakompleksienie ideologią nienormalności. Im o to chodzi żebyś nienormalny polaczku dał się ograbić, zeszwabić i jeszcze durny poleciał do urny na mafię ludową głosować.
   Co za ciemnota agenturalna. Fuj…

   9
 11. Guy Fawkes

  @@

  Unia ojropejska, która w propagandzie dla ubogich obcmokiwana est jako związek równych z równemi itd. est dla Rzeszy niemieckiej jedynie przejściowem etapem, podobnie jak Mittelojropa, na odwiecznej drodze imperialnej budowy Grossraumwirtschaft (GRW).

  //Integrację… można przeprowadzać między państwami o jednakowym
  lub o różnym stopniu rozwoju gospodarczego. Stąd więc najogóll1iej wyróżnia się trzy jej typy, zależnie od poziomu ekonomicznego partnerów
  (130, 98-104) 1: a) równych z równymi, tj. państw pod \vzględem gospodarczym wysoko rozwiniętych, b) równych z równymi, tj. państw gospodarczo słabo rozwiniętych oraz c) „nierównych” (typ mieszany), tj. państw
  E,Jabo lub słabiej pod względem gospodarczyn1 roz\v”iniętyc11 z państwem
  lub państwami gospodarczo wysol\:o stojącymi.//

  //Doktryna Grossraumwirtschaft (GRW) jest jednym z teoretycznych ujęć
  tego ostatniego typu integracji. Lansowane bowiem przez nią scalenie jest
  niemiecką wersją „mieszanego” typu integracji gospodarczej.//

  W niemieckiem odwiecznem modelu imperialnem nigdy nie było żadnej równości szans, zawsze chodzi o podporządkowanie Niemcom wszystkich innych krajów i narodów, jako poddostawców i montowni.

  (To są fragmenty z ciekawej książki, ja słabo czytam, ale rzuciłem okiem i polecam, jak ktoś ma czas:
  https://www.bibliotekacyfrowa.pl/dlibra/publication/19354/edition/27013/content?format_id=2 )

  Dlatego nie est możliwe aby taki kraj jak Polska miał kiedykolwiek ”dogonić” niemiecką metropolię. Dlatego każden sukces Rzeszy est klęską Europy i Cywilizacj, jak to intuicyjnie łatwo poznać od dawna.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Icek Bartosiak wyjawił ostatnio, iże ”Grozi nam ponowne wpadnięcie w rosyjską strefę wpływów, tylko oczywiście bardziej miękką niż wcześniej, bez komunizmu itd. Jednak będziemy zmuszeni realizować rosyjskie interesy…” Czyli żaden PRL itd.

  No to chciałbym się dowiedzieć od Icka Bartosiaka, jakie to są konkretnie, te ”rosyjskie interesy”?
  Albo ”rosyjskie wpływy”. Chodzi o dostarczanie gazu może???

  BTW wydaje mi się, że skoro nasza młoda demokracja składa się wyłącznie z obcych wpływów, to może wpływy rosyjskie równoważyłyby inne?

  Icek Bartosiak zamierzał swego czasu równoważyć wpływami chińskiemi wpływy niemieckie w pewnych dziedzinach, to może spróbowałby takiej sztuki z rosyjskiemi?

  A skąd w ogóle bierze się rosyjska ”agresja”???
  Pomijając rosyjskie mity założycielskie typu zbieranie ruskich ziem, czy wyłożona ostatnio przez Putina koncepcja narodu rosyjskiego jako trójjedynego (Rosja+Białoruś+Małoruś), analogicznie do trójjedynego Boga, znajdziemy dwie przyczyny, defensywną i rekompensacyjną.
  Defensywna przyczyna to niemiecka ekspansja:

  //Wprawdzie w poufnych planach, snutych przez E. l{ocha i naukowo
  podbudowywanych przez królewieckiego profesora H. B. Grunberga, wielki
  obszar gospodarczy Niemiec rozciągał się na całą zachodnią część Związku
  Radzieckiego aż po Morze Czar11e i Kaukaz i oczywiście na państwa leżące
  ll1iędzy Niemcami a Związkiem Radzieckim; wprawdzie w Instytucie
  Grunberga gotowe już byly mapy linii komunikacyjnych, „pól sił”, „linii
  sił” autostrad, projektów kanałów itp. (210, 122, 123), ale dopiero po wybucIlu wojny terytoria ZSRR zaczynają wc110dzić na jaw11e karty’ projektów ogólnoeuropejskiego obszaru gospodarczego (69, 28). Początkowo jako
  terytoria parlstwa współdziałającego i uzupelniającego niemiecką GRW na
  prawach partnera handlowego, po napadzie zaś na Związek Radziecki już
  tylko jako tereny eksploatacji ekonomicznej (Nutzu1 gsgebiete).//

  A rekompensacyjna, wynika z roli Rosji jako ostatecznego argumenu heartlandowego hegemonii anglosaskiej.
  Hegemon morski musi zapłacić i zrekompensować Rosji straty, jakie ta poniesie w wyniku zderzenia z pretendentem do hegemonii.

  W poprzedniem cyklu hegemonicznem Rosja była kuszona tak:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_Gomberga#/media/Plik:Gomberg_map.jpg

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Moje zdanie est takie, że Jacky Bartosiak jako celebryta w ogóle nie zdaje sobie sprawy, z jakiemi siłami ani procesami ma do czynienia, a jego koncepcja est wyjątkowo głupia i oczywiście katastrofalna w skutkach.

  Wojczal zaorał z dziecinną łatwością plan bitwy manewrowej, przy czem jego tytułowe skojarzenie z powstaniem warszawskiem posiada absolutną trafność.
  https://www.krzysztofwojczal.pl/wojskowosc/polska-armia-nowego-wzoru-jak-powstancy-na-gruzach-warszawy44-analiza/

  A co do zajebistej koncepcji eskalacji nuklearnej objawionej przez Alberta Świdzińskiego, to Rosjanie obalili ją jednem nidbałem ruchem.
  Broń nuklearna zostanie przekazana Białorusi i użyje jej kołchoźnik, a więc to nie pójdzie na konto Rosji i zachód będzie błagał Putina, żeby przejął całkowitą kontrolę nad Białorusią i przywrócił stabilizację.:))

  W tak banalny sposób cały wysiłek intelektualny Alberta Świdzińskiego okazał się bezużyteczny, może on sobie wsadzić swoją kunsztowną drabinę eskalacyjną w …. buty. No bo co zrobimy w odpowiedzi na białoruski atak nuklearny, zrównamy z ziemią Grodno zamieszkałe w dużej mierze przez Polaków???

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Chłopcy ze Związku Filomatów & Szubrawców mają małe rybki w gołowie. Tylko Budzisz ma tam coś wspólnego z rozumem.
  Reszta przekłada na stare symbole fantomowe i moralny szantaż romantyczny amerykańską koncepcję tripwire dla ubogich.

  Spośród mocarstw tylko Rosja może mieć z Polską interesy zbieżne w takiem zakresie, w jakiem blokuje niemiecki Drang nach Osten do Grossraumwirtschaft, co trwale upośledza i uniemożliwia od pewnego poziomu rozwój Polski i stopniowo demontuje polską państwowość.

  Trzeba się w końcu dowiedzieć od Rosjan konkretnie, o jakie ich interesy i wpływy się rozchodzi, bo samo blokowanie niemieckiej GRW est strategicznie dla Polski korzystne, o ile Polska w ogóle ma istnieć.

  No ale Icek Bartosiak tylko straszy nieokreślenie, co est komiczne i przypomina kabaret Roberta Górskiego na temat co będzie jak PIS / PO dojdzie do władzy.:))

  Nadto, kiedy słuchałem rozmowy Igora Jankiela z Andy Michtą, uświadomiłem sobie wyraźnie, że nie chodzi o żadne realne polskie interesy, a jedynie o wykorzystanie polskiego żetonu amerykańskiej grze imperialnej i regulację amerykańskich zobowiązań wobec państw poważnych polską walutą.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  IMHO nie ma takich wartości na zgniłem zachodzie, ani w PRL+, aby ktokolwiek mógł się ważyć na eksterminację kolejnego pokolenia szlachetnej polskiej młodzieży i zrujnowanie dorobku ostatnich 30 lat ciężkiej pracy Polaków.

  Kraje są bogate dlatego, że unikają wojen na swym terytorium, i nie muszą cyklicznie dźwigać kraju z ruin.

 12. long_short

  @Wojczal zaorał z dziecinną łatwością plan bitwy manewrowej.

  A kim jest ten Wojczal i co sobą reprezentuje że zabiera się za recenzowanie koncepcji Bartosiaka?
  Bo co, prowadzi bloga, napisał jedną książką o tematyce SF i interesuje się geopolityką bo stało się to modne?

  2
  1. Guy Fawkes

   No właśnie, kim on est? Nikim?

   To chyba Icek Bartosiak est cyklopem Polifemem, skoro Nikt go oślepił.

   I z jaką łatwością to zrobił, jak z dzieckiem, przeczytaj sobie.

   …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

   Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Icek Bartosiak nie ma kompetencji i przedstawił taką grę, w którą Rosjanie w ogóle nie zagrają, bo oni zagrają w swoją grę, w którą wygrywają. Oni w ogóle ANW ominą. A przede wszystkiem wcześniej rozwiążą questię ukraińską i to kładzie koncepcję Icka w ogóle na łopatki.

   Ale ja uważam po namyśle, że w szaleństwie Icka Bartosiaka est metoda. Nie chodzi o to, że Rosjanie zaatakują. Chodzi o to, że to Icek zaatakuje Rosjan i najpierw wymusi na nich taki atak, jaki mu odpowieda, a potem wymusi na nich eskalację nuklearną wielokrotną, która ma spowodować oburzenie świata. Polska wojnę przegra, ale opinia zachodnia wyrazi dla Rosji dezaprobatę, kredki you know.

   …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

   Dlatego właśnie Icek Bartosiak stosuje różne brzydkie chwyty, typu nacisk sojuszników, sugestie czystki w wojsku i oddanie wszystkich decyzji wojennych w ręce Sprzysiężenia Podchorążych.

   Katastrofy nikt nie będzie mógł zatrzymać.

   Ukraina przetrwa, a Polska zostanie zutylizowana.
   Skoro warzywo spuściło się na Rzeszę i te jej odwieczne projekta GRW, to żadna Polska nie est już potrzebna.
   To trzeba przede wszystkiem zrozumieć. Rzesza musi być zapłacona za poparcie, Rosja musi być zapłacona a Polska nie est już potrzebna. No to chyba est oczywiste, że w takiej sytuacji musi na scenie poawić się jakiś Icek, któren zaproponue zbawienny plan, który szybko doprowadzi do ostatecznego rozwiązania questii polskiej i uregulowania w ten sposób rachunków przez Amerykę, tak czy nie.

   ……………………………………………………………………………

   Moja rada est taka.
   Icek Bartosiak powinien szybko udać się do psychiatry i powiedzieć od kiedy ma takie objawy, że est Napoleonem.

   A Ty LongShort powinienieś pozbyć się telawizora i przestać łykać pic.

   To też łykniesz:
   https://wpolityce.pl/polityka/579516-jaroslaw-kaczynski-za-obowiazkiem-szczepien

 13. datik

  „Ukraina przetrwa, a Polska zostanie zutylizowana.”
  ————————
  Nie sądzisz @sumadartson, że przy tych katastroficznych projekcjach – abstrahując od pobudek dla których Fawkes się produkuje – te wizje Międzymorza z główną rolą Polski brzmią zgoła fantastycznie ?

  PS
  Lex TVN jednak ustawką się okazało, tak sądzę.Największym przegranym chyba Kukiz jest.

  4
   1. Guy Fawkes

    //Zauważyłem że marnujesz bardzo dużo czasu tutaj.//

    Ha ha, czyli mamy coś wspólnego.:))

    Rozmumiem, że odtąd będziesz swoje jakże cenne uwagi polityczne kierował na tt do odpowiednich adwersarzy politycznych.
    Czy to ma dotyczyć tylko mnie?:))

    1. long_short

     Ja będę kierował do ciebie a ty kieruj do nich :))

     Zamiast tracić tu czas to czytaj na tt tych, którzy siedzą w armii i się tym zajmują na co dzień. Bartosiak powtarza tylko to samo + szerszy koncept. To wszystko się trzyma ma taśmie klejącej.
     Jeśli chodzi o tv to mam wrażenie że Danusia Cholecka siedzi u ciebie w lodówce. Ja na moim 77″ QLed oglądam wyłącznie koncerty i filmy z dziećmi.

     1
      1. long_short

       kazun ty tępy kozaki łachu, zamknij morde i spieprzaj za bramę smoleńską w piz – ××
       do swoich kamratów. To że kontrwywiad dał dupy i wzieliscie jednego dupka z granicy, który znęcał się nad własną matką to pierwszy i ostatni raz.

       4
 14. wider_swider

  Dodatkowe opłaty które mogą wejść lub zmienić się w każdej chwili to minus lub element ryzyka. Kwestia nazewnictwa. Na przykład kilka miesięcy temu nie było swapu na indeksach a teraz już jest. Na krypto również wiele razy zdarzyło mi się mocne poszerzenie spreadu. To utrudnia handel ale nie korzystam z dźwigni dlatego mnie tym krzywdy nie są w stanie zrobić. Jak ktoś mocno się lewaruje to takie niespodzianki mogą doprowadzić do utraty kapitału.

 15. DrQuality

  Drogi Zsumyobdartsonie ,
  Nie wstydzicie sie , żeście przyłorzyli rence do tego łajdactwa . Zacytujem K.Skibę ” ZŁAJDACZONA PRAWICA ”
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/tejchman-skandal-kt%C3%B3ry-potwierdza-ustrojow%C4%85-katastrof%C4%99-opinia/ar-AASaEm2?ocid=msedgdhp&pc=U531
  „Jeżeli potwierdzą się informacje o tym, że polskie służby podsłuchiwały szefa kampanii wyborczej głównej partii opozycyjnej, to będzie to niebywały skandal. W takiej sytuacji trudno uznać wybory za w pełni uczciwe.
  A to podważa demokratyczną legitymację władz Rzeczypospolitej. Nie tylko sam skandal, lecz także to, jak ograniczone mamy możliwości, aby w pełni go wyjaśnić, pokazują skalę ustrojowej katastrofy i niszczenia państwa, które są zasługą rządów, zjednoczonej – tylko z nazwy – prawicy.”

  10
  1. badasapa

   E jak tam skandal, jak suweren jest sflaczały i bezpłciowy . Póki dostaje PLUSY 500+, 300+, mieszkanie+ , no i w pakiecie inflacja+ (ale w tym się nie orientuje) nic się nie stanie.
   Stanie się wtedy , jak skończy się dobrobyt na kredyt, jak w sklepie zabraknie kaszanki i rąbanki, zostanie ino ocet.

   A myślącemu pozostaje pakować krugerandy do wora
   pod jabłonką.

   8
 16. Guy Fawkes

  @Long_Short

  //Zamiast tracić tu czas to czytaj na tt tych, którzy siedzą w armii i się tym zajmują na co dzień. //

  Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś, co sam napisałeś.

  W pokojowych, a zwłaszcza demokratycznych czasach nieposłuszne państwa przywraca się na właściwy kurs i ścieżkę zasadniczo na dwa sposoby, po pierwsze przez kolorową rewolucję cywilną, a po drugie poprzez sprzysiężenia podchorążych.

  Państwa czasem, nie rozumieją swego przeznaczenia i nie chcą wchodzić do pieca, żeby udostępniać swoją działkę na planecie na poważniejsze przedsięwzięcia.

  Skoro na tt czy pejsbuku odbywa się już wojskowe wrzenie rewolucyjne, nooo to znaczy że w wojsku już est przygotowana wywrotowa agentura przez pierwszorzędnych fachowców, a celebryta Icek Bartosiak jest tylko frontmanem rewolucji.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Poważne państwo i profesjonalna armia to slogany firmowe Bartosiaka, ale jego aktywność zupełnie z tem nie licuje.
  Icek podważa państwo i kompromituje armię. Paździerz, you know.

  Tak się wojska nie reformuje, przez jego ośmieszanie. Morale nie polega na tem, że podważa się morale.
  Nie wiem kto tego celebrytę w ogóle wpuszcza do jednostek, żeby rewoltował żołnierzy.

  Icek Bartosiak to est geopolityczna, amerykańska Doda Elektroda. A jego zbawienne projekty powstania warszawskiego na skalę kraju są g…. warte.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Ja wiem, że z towarzyszami POkrzywdzonemi typu Datik, Darqueen itp. trudno wytrzymać, ale mimo to ponawiam dobrą radę dotyczącą telawizji.

  Władza ludowa popełnia poważne błędy i wypaczenia, nie ma sensu mówić na czarne białe.

  Jeżeli władza deklaruje, że:

  //
  Nie będziemy wprowadzać podatku katastralnego rozumianego jako podatek od wartości nieruchomości powszechnie płaconego przez wszystkich Polaków – zapewnił w poniedziałek wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński.
  //

  To znaczy że władza ludowa mimo wielokrotnych solennych zapewnień właśnie pracuje właśnie nad podatkiem katastralnem, ale dla zmylenia przeciwnika wprowadzi go metodą gotowania żaby, stopniowo.

  https://www.money.pl/gospodarka/podatek-katastralny-uscinski-nie-bedziemy-go-wprowadzali-6719919118134112a.html

  Za jakiś czas gdy zmieni się władza i POkrzywdzeni poczynią dalsze kroki, aby upowszechnić podatek katastralny i zapewnić finansowanie luki VATowskiej, będziesz się spierał na gumnie z fałszywemi dokorami już tylko o różnicę łajdactwa

  1
  1. Guy Fawkes

   Nie ma sensu klakierować żadnemu rządowi, socyjalizm zawsze kończy się degeneracją i katastrofą.

   Szansą Polski est w długiem terminie obniżanie podatków i powrót do polskiego kodu wolności.

   Wtedy est szansa na powrót Polaków z zacodnich mordorów i imigrację najlepszych, wolnych zachodnich Europejczyków.
   Natomiast nie powinno się przyjować masowej imigracji ze wschodu, bo to est kacapizacja Kraju.

   5
 17. wider_swider

  Jak tam mac erson spojrzenie na rynek?
  Piękna pompeczka 🙂
  Jeśli na DAXie ma być ten RGR to niebawem powinien hamować, choć do ATH wcale nie jest daleko. Jedna dobra sesja.
  U nas dramat słabości. Rozważam całkowite omijanie FW20, bo tu wieje nudą.

  1
  1. duch_natury

   NO tak
   Dla mnie Dax pokaże kiedy koniec (zakładam stuknięcie w przedział 16000-16100).
   Rok 2022 to już będą poważniejsze wahnięcia rynku więc od Nowego Roku strategia to już trzymanie się S-ek.
   Nasza bananówka jak zwykle chimeryczna więc rzadko tu zaglądam. Zamierzam jedynie wrócić do moich perełek czyli Dino i Mbank

 18. sumadartson

  Izwinitie oraz entschuldigen Sie mich, że odpowiadam tak późno. Końcoworoczne obowiązki nie dają szansy być na bieżąco na forum.
  @datik
  To nie Międzymorze brzmi niewiarygodnie, lecz straszenie a to nienormalnością niepodległości polactwa (chyba od zachodu), a to głupotą nie skumania się z „dobrym człekiem” (chyba ze wschodu).
  Kundel potrzebuje pana. Szlachta będzie panem od morza do morza. Trzeba być ślepcem, aby nie widzieć że wszyscy robią wszystko w tym kierunku, tzn i włodeczek i rzesza sami i wzajemnie i przeciwpołożnie się zaorują.
  @doktorQu
  Możecie mnie towarzyszu podsłuchiwać we dnie i w nocy na cały zaprzęg Pegasusów. Jest szansa że wtenczas zmądrzejecie. A co do podsłuchiwanych, to jakby mój starszy nakazywał odpłatnie trolom prześladować kogokolwiek w internecie, do dostałby ode mnie takiego kopa w dupę, że została by mu jeno kariera rencisty.
  Znajoma, co ją szubrawce okradły z ofe mówi, że tym złodziejom powinno się instalować podsłuchy bodaj w…aaa, nie godzi się powtarzać.
  Nie bójcie się doktorQu, w szpitalach jest tajemnica lekarska i nawet salowych nikt podsłuchiwał nie będzie. Bierzcie te kopertki (z wdzięczności a nie przymusu dawane) bez bojaźni.

  2
  1. sumadartson

   A jeszcze @doktorQu jeśli chodzi o „skalę ustrojowej katastrofy i niszczenia państwa”, to nie uroda jarka dała pis większość parlamentarną jeno wyjątkowa brzydota rządów popslanych, podobnie jak w ostatnich wyborach głupota totalniaków.
   A Prezydenta Dudę zaczynam posać z dużej litery, bo obronił największy atut jarka, jakim są wystąpienia totalnej wełny w tvn. Ja bym jeszcze ufundował specjalny kanał w tvp wyłącznie dla opozycji. Wtenczas mielibyśmy system jednopartyjny jarkowy i to z woli suwerena.

   11
    1. piotr5

     Ale spoko niedługo wszyscy przejdą na waści teorie. Bo w końcu jak sobie poradzić ze jarek jest bezsilny wobec gościa któremu reki nie podawał za kare. A waści teoria tak pięknie poprawia nastrój tym którzy mówią cacy na gówno na talerzu tylko dlatego, ze to jarkowe.

     9
  1. dino54

   Duchu
   Pamietam te czasy.Wiele rzeczy sie nie zgadza.Kluska mowi ze powstala w jego czasie firma, ktora jest obecnie monopolista nic nie robi tylko podnosi ceny tak jej dobrze.Jestem ciekaw co to za firma?.Mozesz odpowiedziec?

   1. duch_natury

    A skąd ja mam to wiedzieć jaka to firma. Może w jakiejś niszowej branży.

    NIe wie co się Tobie nie zgadza. To spojrzenie na przemiany gospodarcze w PL (zwiększanie uzależnienia firm od niejasnych przepisów podatkowych, poprzez koncesje, rozbudowane dyrektywy UE itp).

    3
    1. dino54

     Po drugie Kluska sprzedal Optimusa na szczycie hossy w 2000r 260-400mln.W tym czasie to byla gora pieniedzy mogl otworzyc inna firme.Podejrzewam ze np.Solowow w tamtym czasie dopiero raczkowal a dzis jaki jest duzym potentatem.

     1. duch_natury

      Patrysz na Kluskę z perspektywy bezwzględnego biznsmena a ja widzę po prostu dobrego, uczciwego, szanującego ludzi człowieka w pewnym okresie skrzywdzonego przez system / brak układów – może teraz sobie na starość rozwija biznesy zwiążane z rolnictwem, żeby się nie nudzić, może ma jakiś wyższy cel, zdrowa żywność.
      Nie badałem dogłębnie losów tego człowieka podaję jak to widzę / czuję.
      A te jego uwagi spostrzeżenia moim zdaniem dosyć trafnie określają przemianę po 89.

      3
      1. dino54

       Dobre otworzyl firme w garazu w ciagu kilku lat rozwinal zrobil kolosalny sukces finansowy zgarniajac przyjmijmy ok 300mln zl w 2000r sprzedajac BRE Bankowi to dobra mi krzywda.BRE o ile mnie pamiec nie myli poniosl na tej transakcji strate.

       1
 19. fast_market

  Jak obstawiacie początek 2022 w usa? Ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony nowa kasa związana z coroczną realokacją kapitału. A z drugiej rynek to zdyskontował ostatnio i miejsca za dużo nie zostało. Może 1-2%? Może 3%, ale chyba nie więcej?

 20. konsultant122

  @@
  Zbliża się koniec roku. Dziś dzień rozliczenia akcji, za 2 dni kontraktów. Niniejszym wywołuję do tablicy i pytam o stopy zwrotu za rok 2021 na kapitale inwestycyjnym. Może być brutto:)
  U mnie 68%
  D tablicy wywołuję:
  -Dr Quinn
  -Szlachta
  -Świder wider
  -PPP
  -fast_market
  -Duch- zakładamy się o coś na rok 2022?

  1
  1. fast_market

   U mnie po bardzo dobrym 2020, 2021 był słaby, ale nie potrafię powiedzieć ile (strata).
   Za dużo tego mam. Na jednych zysk, a na innych strata. Overall strata.
   A najgorszy niestety ostatni miesiąc – kilka błędnych decyzji mnie pogrążyło.

  2. sumadartson

   Melduję się. Nie mam danych od początku roku.
   Do rekordu sakwy z jesieni 2020 (pod Hołdem Pruskim 1500 pkt na wigu) brakuje mi niecałe 20% kapitału. Ale w lutym 2022 będę na nowym rekordzie sakwy. Albo i wcześniej.

   1
  3. duch_natury

   @konsultant
   U mnie nie za wiele się zmieniło (dwie udane transakcje od czasu gdy podawałem) więc niecałe 20 procencików up.
   Ale tak jak mówiłem ten rok odpoczynkowy od emocji nie przekroczyłem zaangażowania 20% kapitału. Reszta spokojnie się dewaluowałą przez inflację ;)))))

   Co do zakładu na dzieci zawsze jak najbardziej na tak. Zaproponuj coś 🙂

   2
  1. konsultant122

   dzięki, mamy więc dwóch obstawiających zakład. Kto chętny ? Prognozujemy poziom WIG20 za rok, 30.grudnia 2022. Przegrany wpłaca 200zł , drugi przegrany 100zł a trzeci 50zł na fundację zaproponowaną przez wygranego, przy czym musi wygranemu przesłać mailowo potwierdzenie wpłaty.

   2
 21. wider_swider

  Konsultant, na chwilę obecną około 25% na plusie całości kapitału, natomiast zostało to wypracowane częścią zaangażowaną w krypto. Na pozostałych rynkach kręcę się wokół zera, a może nawet jestem na minusie.

  3
 22. badasapa

  @duch_natury 28 grudnia 2021 o 22:53
  „Na całe szczęście wolność (zgodnie z prawem naturalnym) ma każdy z nas niezależnie od ilości 0 na koncie. No chyba, że sam się jej zrzeknie.”

  Te zera na koncie nic nie znaczą, gdy wolności nie ma.
  Trzeba o nią caly czas walczyć

  Jak walczyć z nielegalnymi mandatami oraz nakazem maseczkowym
  https://www.youtube.com/watch?v=J-6_JaBPMUM

  Nielegalna kwarantanna? Są wyroki Sądu Najwyższego! mec. Anna Kubala [Expert w Bentleyu PLUS]
  https://www.youtube.com/watch?v=6MX8EwJUwdI

  1
  1. duch_natury

   A dodam, że walka to wzmacnianie tego czego chcą czyli niskich emocji w nas i podziału społeczeńśtwa. Akceptacja, zrozumienie (nieświadomości zmanipulowanych ludzi) i bycie poza tym, oddalenie się od tego to jedyna właściwa droga.

   3
 23. PPP

  Jeaszcze w tej 5 latce pieniadz bedzie nic nie weart gdyz wprowadza limit zakupow w oparciu o CO2 i brak gotówki. Bedziesz mogl miec nawet miliard $ i tak nie kupisz wiecej niz ci pan pozwoli. Zacznie sie najwiekszy w historii exodus ludnosci z wiezienia na inne kontynenty. Inwestowanie tutaj w nieruchy czy ziemie to bedzie bankructwo. Jak ktos ma hajc to robiłbym sobie juz mete poza tym obozem. Afryka, Azja. Byc moze beda enklawy i tu ale zrobi sie tak drogo, ze nie bedzie nikogo na to stac. Stawiam na bałkany ale jak juz bym mial mozliwosc to emigrowalbym do Azji. To jest przyklepane juz i nie ma przed tym ucieczki zostajac tutaj. Sami zobaczycie. Juz w 2022 zaczna mocno to wdrazac.

  5
 24. datik

  Wszystko wskazuje na to,że od początku grudnia 2021 na wigu 20 trwa korekta wzrostowa.Jest to korekta złożona składająca się z dwóch tròjek.Moim zdaniem jej zasięg to 38,2 procent wcześniejszych spadków.
  ————————–
  @podczaszy częsciej ostatnio wyskakuje jak ten przysłowiowy Filip ale zdarza mu sie tez coś sensownego napisać. Ciekawe jak tym razem ?

  3
  1. toya

   2022 na GPW według Gospodarza w skrocie:

   główna teza:
   2022 = 2011

   bardziej szczegółowo:
   – straszenie i słaby początek roku (pierwsze 2 tygodnie stycznia)
   + odreagowanie do kwietnia/maja
   — SELL in may przed mocniejszym schłodzeniem
   +++ od III kwartału 2022 nowa hossa

   6
  2. macarek

   Dzięki za info.
   Ponieważ Pan Wojtek odniósł się do wzorca z 2011 pozwoliłem sobie trochę zmienić jego percepcję, gdzie marzec 2009=marzec 2020.
   Ja zmieniłem na jesień 2008=marzec 2020, gdzie potem drugie dno z 2009 jest niższe a teraz było wyższe przez wpływ takich spółek jak KGH i CDR.
   Moja projekcja to teraz lufa w górę na bankach (szybko, po 5% dziennie na nich) a potem prawie zniesienie tego ruchu i potem wspinaczka po ścianie strachu:
   https://zapodaj.net/f47e18a7254c0.png.html

 25. wider_swider

  Max, chodź książka ma zaledwie 150 stron, to będę ją czytał jeszcze przynajmniej parę miesięcy.
  Kilka rzeczy już zrozumiałem, wiele wciąż nie pojmuję, a na dodatek wdarły się do mojej głowy kolejne wątpliwości.
  W każdym razie czuje że dzieki Tobie rozpocząłem jakąś nową drogę.
  Dziękuję.

 26. billy_the_kangoor

  Ponieważ niewiele (oprócz TR, czy K-walut) na rynkach się dzieje, to chciałbym życzyć
  Wszystkim świadomości i otwartej klaty na nowe wyzwania w 2022 roku. @Tmoore – w przyszłym roku będzie 13 – zgłoskowy 😉

  Alfa, Delta, Omikrony.
  Szczepmy się – „ostatnia prosta”
  Ludzi kontrolują drony,
  Trzecia dawka …. albo chłosta.

  W Białorusi trwa zadyma,
  Baćki rozkaz „Won! Migranci!”
  Wojsko wschód granicy trzyma,
  w telewizji – pozoranci.

  Wzrosty cen hiperboliczne.
  Gdy towaru brak na ladach,
  w rządzie kłótnie – to logiczne.
  Słychać krzyk: Degrengolada!

  Nowy Rok plus nowy ład,
  bardzo pięknie brzmią te słowa,
  PiS dochody nasze skradł,
  sytuacja dość nerwowa.

  Korzystajmy w dobrej wierze,
  z wszelkich uciech tego świata,
  co-vid życia nie odbierze.
  Zdrowia Wam! ….KILLUMINATI!!!

  „Il Principe” Niccolò Machiavelli

  19
  1. macarek

   //W efekcie ceny kontraktów na dostawy energii w styczniu 2022 roku w szczytowych godzinach zapotrzebowania poszybowały na giełdzie EEX do 760 euro/MWh, a na luty do – bagatela – 1385 euro/MWh, a więc równowartości 6400 zł/MWh.//
   na wykresie widać jak chodziły poprzednio pod 100…

   1
 27. Hubi H

  Grichka Bogdanoff nie żyje (niech spoczywa w spokoju), to nie wróży dobrze rynkom…
  Panie wojtku proszę już wracać, bo niedługo straci Pan tytuł autora bloga know future i będą Pana tytułować ”zwykłym” analitykiem w parkiecie 🙂

  4
 28. DrQuality

  Raport z roku zarazy 29/12/2021
  Gb 198 tys zak zg 57
  I 98 tys zg 136
  Port 26 tys zg 12
  CH 10 tys zg 4
  H 15 tys zg 49
  itd, etc
  POLSKA 15 TYS ZG 794 !!!!!!!!!!!!!
  DALEJ NIC NIE KAPUJECIE !!!!!! PRZYNAJMNIEJ , PROSZĘ , ZASZCZEPCIE SWOJE MAMY, OJCÓW DZIADKÓW !!!!
  Kraje Zachodu – szczepienia , maseczki , dystans , paszporty covidowe
  Polska – ciemnota , zabobon , glony , amanttadyna . Aha, jeszcze bocek .

  9
    1. apgroom

     Już kiedyś pisałem WSIowy śmieciu, że dane wynikaja z polityki NFZ. Na każdego pacjenta pajawiającego się w szpitalu jest gotowa diagnoza COVID’19 jeszcze przed przeprowadzeniem badania. Wynika to z tego, że zarówno szpital jak i lekarz robią polowanie na pacjenta covidowego bo lepiej NFZ za to płaci. Powinnyście to zrozumieć salowy bo tylko pieniądze są motorem waszego postępowania.

     11
  1. Guy Fawkes

   Tow. DarQueen, a macie już arytmię, albo podwyższone ciśnienie po tem apdejcie?
   Bo wicie rozumicie, dla was po wylewie to może być … nieciekawe.

   Opowiem wam tow. DarQueen historię z realu.
   Moja siostra była jakieś dwa dni temu na czwartej wizycie. Małżeństwo około 65+,
   Kiedy przyszła pierwszy raz, mężczyzna miał tak zajęte płuca i tak słabą saturację, i siadniętą psychę, że właściwie powinien być odwieziony do szpitala, czyli umieralni, no bo tam już towarzysze podłączają pod respirator i rzucają monetą, tak czy nie. Ale on nie chciał umierać w szpitalu.

   No i moja siostra zaczęła go leczyć w domu. Amantadyna, antybiotyki domięśniowo, sterydy itd.
   Po dwóch tygodniach człowiek stanął na nogi, płuca czyste, wrócił do życia. Teraz choruje jego żona, ale to już letko, bo est leczona od początku.

   Moja siostra pracuje od siódmej rano, a z wizyt wraca około dziewiatej dziesiątej.
   A wy wprowadzacie model szwedzki, tow. DarQueen, 4 godzinki walenia gruchy przed tiefałenem.

   Wiem, że nie jesteście żadnem lekarzem, tylko jakiemś sovietskyem młotkiem resortowem, którem w ramach rehabilitacji siedzi na portierni i gapi się w telawizor z otwartą gębulą i niesymetryczem wyrazem i wyobraża sobie, że est lekarzem.:))

   Mam dla was radę tow. DarQueen, jedźcie wy lepiej w te swoje łowickie i siejcie. Miasto to nic dobrego, zwłaszcza po wylewie.

   14
   1. Max2

    No i moja siostra zaczęła go leczyć w domu. Amantadyna, antybiotyki domięśniowo, sterydy itd.

    Rodzina „Mesjaszy”…w mordę….. Fawkes „Mesjasz” w dziedzinie geopolityki, siostra „Mesjasz” w medycynie. Wspominałeś że masz jeszcze jedną siostrę? …zdradzisz w jakiej dziedzinie ? Bo tylko czekać aż się co nowego objawi….

    2
    1. Guy Fawkes

     Nie życzę wam tow. Max, żeby przyszło wam czekać na lekarza w opuszczeniu, jak tym ludziom.

     Już zeznawałem, moja starsza siostra est z rocznika 56′ i ma dużą przychodnię na gołowie. Nie ma już sił na wizyty, choć i tak zamierza pracować do śmierci.

     Mój straszy brat est jeszcze starszy od niej, dawno z nim nie rozmawiałem, jest na innem kontynencie, w innej strefie czasowej i trudno go złapać, bo pracuje na okrągło.

     Est jeszcze jeden brat, młodszy, ale nie lekarz. Ma dwoje studiów, do tego MBA, doktorat i wszelkie możliwe uprawnienia i est prezesem jednej z ważniejszych firm, no przynajmniej w skali województwa.

     Złośliwie dodam wam jeszcze tow. Max, że wszyscy są milionerami, choć nie wszyscy multi.:))

     1
     1. Max2

      Jak Wy chcecie mi zaimponować tym MBA, doktoratem, stanowiskiem prezesa, milionami, pracą na okrągło, to tak jakbym słyszał krótkiego i jego TV 77 Led coś tam. Gdzie żeście się chowali Fawkes w Burakowie?

      5
      1. Guy Fawkes

       To było a propos qualifikacji tzw. tłustych kotów PIS, bo mój brat est prezesem firmy państwowej.

       Jak został prezesem, to zaczął od wyrzucenia dwóch ubeków z fikcyjnych posad, pewnie waszych kolegów pryncypialny i niewzruszony tow. Max.

       I od razu CBA zaczęło kombinować koło firmy, wasza bezpieka ma dłuie ręce w PRL+, tow. Max.

       No ale nic nie mogą zrobić, bo mój brat nie est demokratą i się nie korumpuje.:)))

       2
        1. apgroom

         Co na to wasze pisanie „mówi” psychologia? Macie Maksiu jakiś problem ze sobą , że aby się wyleczyć posilacie się Pawłowicz? Czy to nie jest poniżej waszego normalnego niskiego poziomu intelektualnego ?

         4
        2. Guy Fawkes

         Jesteś złośliwem kretynem, pisanie z tobą kretynie to karygodna strata czasu.

         Pytałeś niedorozwinięty kretynie, to odpowiedziałem.

         A w jednem przypadku podałem qualifikacje, bo dotyczą firmy publicznej, a napierdalacie tu waszą kretyńską sovietską propagandę o braku qualifikacji ”PISomatołków”

         No to zasygnalizowałem ci przy okazji sovietsky kretynie odnośne qualifikacje.

         Jesteś kretynem wykształconem w wyższej szkole gotowania na gazie i nie masz się co porównywać karetynie patentowany z ludźmi wykształconemi.

         4
         1. Max2

          Eee …No nie przesadzaj że nie macie kwalifikacji!!! Doskonałe kwalifikacje do obrażania się, stosowania erystyki, wyzwisk w stosunku do rozmówcy, wynikające z kompleksów i braku akceptacji siebie. NA TO SKŁADA SIĘ ŚWIADOMOŚĆ – BARANIE !!!
          Przepraszam, ale ile jeszcze trzeba tłumaczyć tłumokowi żeby zrozumiał wykształcony pisior?

          1
 29. Guy Fawkes

  //Mam dla was radę tow. DarQueen, jedźcie wy lepiej w te swoje łowickie i siejcie. Miasto to nic dobrego, zwłaszcza po wylewie.//

  Róbcie tow. DarQueen to, do czego was Pambóg stworzył, a będziecie szczęśliwi. Siejcie k… .

  4
   1. ML.36

    Dzisiaj Pan Wojtek był wyjątkowo ożywiony, gładziutka, rzeczowa mowa, bo na ostatniej
    loży wyglądał na lekko nieobecnego, może miał doła jakiegoś.
    Swoją drogą intryguję mnie, czym się zakończy ten epizod nieobecności.
    Pan Wojtek:
    – skasuje bloga,
    – wyczarteruje blog @astefaniakowi,
    – skończą się pomysły na filmiki i w końcu popełni jakiś wartościowy wpis,
    – sytuacja się nie zmieni przez następne 2-4-6-12miesięcy,
    – wprowadzi abonament,
    – napisze ” mam was gdzieś, róbta co chceta.”
    :))))

    3
 30. long_short

  @Polska 15 tys zg 794!!!!

  Ty byś się tu oszuście w białym kitlu nie obnażał bo tylko srasz w to swoje zawodowe gniazdo. A jak ktoś sra w swoje zawodowe gniazdo pomimo nawet ze to gniazdo jest pełne smrodu, to jest zwykłym śmieciem. Juz ci to uprzejmie szanowny kolega apgroom napisał i ja powtórzę.
  Salowy, który 3 h dziennie pracuje, resztę dnia przepierd….la w na blogu dla ciemniaków i w kasynie gpw musi być wyjątkowym cwaniakiem, pewnie uzależniony od kolorowej wódy, po rozwodzie i te sprawy. Dużo czasu facet ma.

  8
 31. Guy Fawkes

  @@

  Ha ha, właśnie się dowiedziałem, że mam w domu osobę z malware’em c19. Test pozytywny.

  Zaszczepioną osobę!!!

  Drugi raz się będę opiekował covidowcem, za pierwszem razem się nie zaraziłem, zobaczymy jak będzie tą razą. Na początek oczywiście amantadyna według schematu dra Bodnara.:))

  6

Dodaj komentarz