Kiedy skończy się bessa i zacznie się nowa hossa na BTC?

Na podstawie przebiegu dwu pierwszych “halvingowych” (“halving” to odbywająca się mniej więcej co 4 lata operacja zmniejszenia o połowę prawdopodobieństwa “wykopania” Bitcoina) cykli na Bitcoinie, można było próbować wyobrażać sobie przebieg notowań tej kryptowalucie w trzecim cyklu “halvingowym”. Na poniższym obrazku zielonymi strzałkami zaznaczono daty owych – przeprowadzanych mniej więcej co 4 lata -“halvingów” (28 listopada 2012, 9 lipca 2016 oraz 11 maja 2020).

Jak widać po dwu pierwszych “halvingach” kurs BTC/USD rósł, następnie – marzec 2013 i maj 2017 – przełamywał poziom rekordowego szczytu z poprzedniego cyklu, po czym kontynuował hossę jeszcze przez następne 7-8 miesięcy osiągając mniej więcej cel wzrostu sugerowany przez rozmiary upuszczonej wcześniej górą konsolidacji. Potem – od listopada 2013 i od grudnia 2017 – rozpoczynała się cykliczna bessa.

Ponieważ w obecnym cyklu wybicie do nowych rekordów nastąpiło w grudniu 2020, to można było na podstawie doświadczeń z dwu poprzednich cykli, że szczyt kolejnej hossy powinien nastąpić mniej więcej owe 7-8 miesięcy po wybiciu, czyli w okolicach lipca-sierpnia 2021, a zarazem owe “halvingowe” ok. 4 lata po szczycie poprzedniej hossy z grudnia 2017, czyli mniej więcej w okolicach grudnia 2021.

Podwójny – kwiecień i listopad 2021 – szczyt powyżej 60000 na wykresie USD/BTC jakoś tam z grubsza pasuje do tych założeń.

Warto też zauważyć, że wykres kursu BTC/USD przełamał w powiedzmy styczniu br. trzecią linię wachlarza zaczepionego na początku notowań, co czyni obecną sytuację podobną do tej z powiedzmy sierpnia 2014 roku i powiedzmy lipca 2018. Ówczesne cykliczne bessy kończyły się w odpowiednio w styczniu 2015 i grudniu 2018, a więc w obu przypadkach 5 miesięcy później. Powtórka tego scenariusza dawałaby dołek bessy już w czerwcu br., czyli pół roku wcześniej niż poprzedni szacunek.

Założywszy, że nowa cykliczna bessa na bitcoinie już trwa od czasu ustanowienia w listopadzie ub.r. ostatniego historycznego rekordu, to jej zakończenia można by oczekiwać na podstawie długości dwu poprzednich rynków niedźwiedzia na tym rynku (12-14 miesięcy) gdzieś w okolicach przełomu tego i następnego roku.

Nowe cykliczne hossy na bitcoinie zaczynały się w styczniu 2015 i grudniu 2018 na 17-18 miesięcy przed datą następnego “halving” (lipiec 2016, maj 2020). Obecnie następny termin “halvingu” jest szacowany na maj 2024. 17-18 miesięcy do maja 2024 wypada w listopadzie-grudniu 2022. Tak jakby się to zgadzało z poprzednim wnioskiem.

Komentarze

 1. Pc39442

  dobra wywalilem. Brane po 4489 wywalone ostatecznie po 82. nie ma co sie kopac z koniem. weekend sie zaczal.
  wszelkie znaki wskazuja ze Putin zaatakuje i to w nastpnym tygodniu. najwyrazniej wierza ze maja taka przewage ogniowa ze nawet mimo blota zrobia swoje.
  ciekawe czy wezma jedynie Donbas czy pojda do Odessy.

  3
   1. Pc39442

    no nie wiem widze jakie informaje splywaja z roznych wywiadowni i to wyglada jednak na determinacje.
    wole nie dotykac teraz wiec rynku.. na spx spodziewam sie ze po wkroczeniu kacapow do Donbasu spadnie na 4300 i tam moze zrobia obrone i podwojne dno. z tym ze ten ruch bedzie tak gwaltowny i niespodziewany ze jest zbyt wielkie ryzyko zostawac na pozycjach a szansa wybicia teraz 4600 jest minimalna wiec ryzyko/zysk jest niekorzystny.

    ostatecznym potwierdzeniem bedzie ogloszenie powszechnej mobilizacji przez Zelenskiego. to moze sie stac w kazdej chwili teraz!!

    2
    1. piotrdln

     tez uwazam ze putek nie zaatakuje ,

     to jest zbyt nachalnie i teatralnie robione aby na poważnie to traktować (tzw przygotowania do wojny putina, ruchy wojsk itd.)

     jedyne ew. co zrobi to jakas mała zaczepka czy prowokacja aby wywołać “mini kryzys” na rynkach , zapewne kgb bedzie juz mialo wykupione shorty wtedy 😉

     6
 2. ElSecator

  Dane wywiadowcze USA oraz sojuszników – jak twierdzi CNN wskazują, że Rosja może dokonać inwazji na Ukrainę jeszcze przed zakończeniem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. CNN opiera swoją informacje – jak twiedzi na kilku źródłach. – RMF FM

  1
 3. Pc39442

  spojrzcie co zrobil Putin ostatnio. w 2 dni zarzadzil kryzysem w Kazachstanie. w kilka miesiecy wchlonal de facto Bialorus i teraz sily zbrojne Bialorusi moga wziac na siebie praktycznie caly front zachodni na Ukrainie i jeszcze szarpac Litwe czy Polske. Pokazal ze ma sztame z Chinczykiem i ze razem moga wywrocic porzadek swiatowy. Trzeba przyznac ze ma sukcesy skurwysyn.

  7
 4. Wojciech Białek (Autor
  Wpisu
  )

  @bw0:
  “„Wreszcie pan trafił na chechelmuta. Moim zdaniem ekstraklasa.”

  Bardzo doceniam za ciężką pracę, tylko się zastanawiam skąd się bierze u niego – i u foxmuldera też – ten knajacki często język (chociaż akurat w tym tekście jest tego mało).

  Jakoś mi się to źle kojarzy:

  https://www.youtube.com/watch?v=YdbcBBKNBzc

  Ale może jakoś źle to odczytuję. Może to po prostu jakaś młodzieńcza koprolalia.””

  No i ta kwestia się szybko rozwiązała. Sam autor to szybko wyjaśnił, za co go trzeba pochwalić:

  “Jak wielokrotnie to już podkreślałem na łamach tegoż bloga, jestem zdeklarowanym niedowiarkiem i byłym gnostyckim ”lucyferianinem” (…)”

  http://stanczyk1.blogspot.com/2022/02/uziemienie-ludzkosci.html

  To chyba pozytywne, że autor już nie jest “lucyferianinem”, bo to się jakoś źle kojarzy, a kwestię pozostałej z poprzedniego okresu koprolalii myślę, że szybko załatwi za niewielkie piniędze jakiś zwykły egzorcysta:

  https://www.youtube.com/watch?v=bWyi3ShHxzM

  2
  1. Guy Fawkes

   //… jestem zdeklarowanym niedowiarkiem i byłym gnostyckim ”lucyferianinem”…//

   Ha ha!:)))))

   Filomaci, Szubrawcy, gnostycy, lucyferianie…. i fałszywi xięża, wszyscy wtryniają ubogiemu ludowi polskiemu romantyczny kit w czerepy i hajda na Rossję!

   Czytelne jak alphabet Braille’a, Panie Wojtku.:))

   ……………………………………………………………………………………

   Przypadkiem słuchałem w polsacie bodajże rozmowę Rymanowskiego z Jacky’m Bartosiakiem i jeszcza jakimś pacanem, niedalej jak dwa-trzy kwadranse temu nazad. Można pęc, takie to komiczne.

   Ten stary zaprzedany, zakłamany dziad, Andrew Michta zrył janczarskie berety, że Rosja wejdzie do ojropy kosztem ojropy wschodniej.

   Rosja wróci na swoje miejsce, kosztem wyłącznie Ameryki(!!!).
   W Polsce nic się nie zmieni, jak była niemiecka dominacja gospodarcza tak i będzie, tyle że (usiackie) złudzenie bezpieczeństwa zmieni się w realne (rosyjskie) bezpieczeństwo i trwałość granicy zachodniej.
   Prawdopodobnie niemiecka smyczka się poluzuje i proces transformacji pruskiego zaboru fantomowego w zabór realny zostanie zahaltowany.:))

   …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

   Co do tych naszych koni Panie Wojtku, to IMO June 145k.

   1
    1. Guy Fawkes

     Tzn słuchałem w necie, jakiś ”gość dnia” czy coś takiego, nawet nie wiem czy to dzisiejsze, zauważyłem buźkę Jacky Bartosiaka i kliknąłem, ale już mi to gdzieś zniknęło, a, to było chyba na stronie interii pod tekstem.

      1. Guy Fawkes

       Stawiam na inteligencję i zimny rachunek własnego interesu strategicznego ruskich szachistów.

       Usiackim pieskom nie uda się wepchnąć nas do wojny z gołą dupą, za przeproszeniem sympatycznych czwronogów:))

       5
 5. billy_the_kangoor

  @Sir Guy,
  dziękuję za przychylność wobec rasy czworonogów 😉
  według wykresów medialne straszenie będzie potężne i OSTATNIE.
  @WB Pomimo, że wstyd mi za pochodzenie i wychowanie w jednym rejonie z Tfuskiem, to takim ludziom, jak skaven, panie Wojtku, zabroniłbym 100% politycznych wypowiedzi. Dzięki takim jak skaven do Pana blogga nie wracają i nie wrócą osoby, które mają coś do powiedzenia odnośnie giełdy. take caare, billy

  11
          1. konsultant122

           Jak ja wezmę CFD to lubię trzymać rok :))) Od września 2021 mam;))) na bossaFX

           1
 6. konsultant122

  Przepowiednia o sześciu dwójkach..
  Tego dnia, czyli 22 lutego 2022 roku ma dojść do niezwykłych wydarzeń. Mowa o “podawaniu sobie rąk” przez przedstawicieli wielkich mocarstw oraz powrocie innych państw słowiańskich do Rosji.
  Przepowiednia o “sześciu dwójkach” została powtórzona przez innego bułgarskiego jasnowidza, Siergieja Kostornoja, który na antenie rosyjskiego kanału pierwszego powiedział, że “najbardziej niebezpiecznym dniem dla całego świata jest dzień, w którym wiele dwójek zbiera się w jednym miejscu”. Tezę tę potwierdzili także inni, zgromadzeni w studiu goście. Podobne daty przytrafiły się już w 2020 roku i zapowiedziały pandemię i jej skutki. Dzień 22 lutego 2022 roku ma być “punktem zwrotnym w dziejach ludzkości”.”

  Baba Wanga przewidziała także, że w 2022 roku stosunki między Ameryką a Rosją staną się bardzo skomplikowane, za to kwitnąć będą relacje między Rosją a Chinami. Putin stanie się “władcą świata” i doprowadzi do ponownego zjednoczenia niektórych państw z Federacją Rosyjską.

  https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-baba-wanga-i-przepowiednia-szesciu-dwojek-to-czeka-nas-juz-w,nId,5825968

  1
 7. sumadartson

  //ciekawe czy wezmą jedynie Donbas czy pójdą do Odessy//

  Buuuuhahaha. Doskonały sposób na pokonanie świata. Widząc że włodeczek napadł sam na siebie, świat niechybnie skonał by ze śmiechu. A jakby jeszcze zaprosił alieksandra do pomocy w inwazji na Donbas…☺😀 Tarzam się po podłodze😂😄 Szczerze gratuluję poczucia humoru.

  3
   1. b_54

    Chwała Bartosiakowi, że postawił konkretne pytania dotyczące historii i perspektyw Polski osobie, która jak mało która ma możliwość spojrzenia przekrojowego przez całe dzieje Polski. Wizja profesora Polski stojącej na czele odnowy Europy, co najmniej optymistyczna, ale całość skłania do przemyśleń.

    1
     1. Pc39442

      Bartosiak odkrywa ze jednak nie da sie z Niemcami i szuka jakiegos punktu zaczepienia do skonstruowania konkretnej jednej koncepcji. Cos do czego go namawial Targalski, biorac go pod wlos. Znow sie wszystko sprawdza co Targal mowil…

      a co do koncepcji wielkiej malej Brytanii to jest ona zrozumiala. Marynarka i lotnictwo plus punktowe wsparcie ladowe.
      przeciez nikt w Polsce nie zaklada ze Brytyjczycy mogliby tu przysylac dywizje pancerne!! NATO glownie ma zapewniac panowanie w powietrzu. Na ladzie my sami musimy miec mozliwosci.
      natomiast sprzet taki jak F35, baterie Patriot czy podobne, Morska Jednostka Rakietowa z NSM na wyposazeniu to sa rzeczy ktore zapewniaja kontrole teatru dzialan.
      spojrzcie mala Finlandia zamowila 60 szt F35. Rosja nie ma w sluzbie liniowej ani jednego samolotu tej generacji. Jasne bez wsparcia NATO Rosja nas by zjadla.

      btw Rabin Adler przedstawia obecny etap na jakim jest Nowogrodzka: brac kase, nie kwitowac, potem sie zobaczy i najwyzej sie zrobi angielskie wyjscie z przyjecia.

      https://www.youtube.com/watch?v=9GSLQL7Z27o&t=1s&ab_channel=ZPBP

  1. Guy Fawkes

   Ha ha!

   Nie ma gorszych agenturalnych trolli, choćby nawet chodziło tylko o hiperkretynizm, niż tacy, którzy akceptują urojenie wojenne w teoretycznem państwie z dykty, którego armia w wypadku wojny przestaje istnieć po kilku dniach.

   A o co to niby Polska miałaby walczyć?
   Chyba jedynie o swoje unicestwienie i odbudowę Prus, bo chyba nie o Lwów? O udowodnienie, że Polacy rzeczywiście nie mają tyle rozumu, aby ogarnąć własne państwo.
   Na pewno nie o to, ”co nam obca przemoc wzięła”.

   9
 8. Pc39442

  a moze taka interpretacja?
  Putin musi zaatakowac. Jesli nie zniszczy Ukrainy to ta bedzie dalej w przyspieszonym tempie wchodzila w orbite swiata zachodu.
  Putin jest neurotyczny i paranoidalny i byc moze bedzie czul sie lepiej jak zapadnie nowa zelazna kurtyna. By moze on konstatuje ze integracja z zachodem jest zla bo z Rosji wyciekaja pieniadze i ludzie. Obecnie Rosje opuszczaja setki tysiecy mlodych ludzi kazdego roku.
  Putin nie akceptuje Rosji jako po prostu normalnego panstwa realizujacego normalne polityki w swoim obszarze terytorialnym. on widzi Rosje a szerzej wschodnia Slowianszczyzne jako odrebna cywilizacje. z tego punktu widzenia Ukraina odchodzaca do lacinnikow jest dla niego nie do zaakceptowania i jest ryzykiem dla przetrwania wschodniej Slowianszczyzny jako projektu cywilizacyjnego. Naturalnym obszarem odrodzenia i ekspansji powinny byc dalej Balkany gdzie juz slychac o separatyzmie Serbow bosniackich, gdie Bulgaria nie zyczy sobie wojsk NATO na swoim terytorium, gdzie Grecja pograzona w dlugach ma smiertelny konflikt z Turkami a Cypr jest przez Turkow okupowany.
  Nowy projekt imperialny zaklada odrodzenie cywilizacyjne w oparciu o wspolprace z Azja. Ta mozliwosc pojawila sie dopiero teraz.

     1. Pc39442

      stolica Chazarii
      ale chyba domyslasz sie ze wspolczesni Quislingowie ukrainscy beda sie rekrutowac wlasnie z tych salek katechetycznych? Kazdy kolejny pan na wlosciach ukrainnych wlasnie im powierzal trzodke w arende.

   1. Guy Fawkes

    To est świetna okazja do transferu litwaków. Nareszcie będziemy mieli liczną warstwę szlachecką.:))

    Plus bandy UPA oczywiście.

    Sojusz PUKU (na muniu) też można nazwać sojuszem UPA (Ukraina Polska Anglia).

    1
  1. Guy Fawkes

   No nie przesadzajmy z tem Centrumem, come on!

   Trzymajmy się JP II.

   Europa ma dwa płuca, wschodnie i zachodnie. Z jednem płucem ciężko wyżyć tak czy nie. A oba łączy nasza środkowa Europa łacińska. My jesteśmy tchawicą Europy, nie dajmy się usiakom pozabijać.:))

   4
 9. Guy Fawkes

  @Pecet & All

  // Na ladzie my sami musimy miec mozliwosci.
  natomiast sprzet taki jak F35, baterie Patriot czy podobne, Morska Jednostka Rakietowa z NSM na wyposazeniu to sa rzeczy ktore zapewniaja kontrole teatru dzialan.//

  Ja się Ciebie po raz wtóry pytam czy Ty nie miałeś ostatnio jakiegoś poważniego urazu gołowy, Pecet?

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Podkreśl sobie Pecet wężykiem, że nie ma mowy o żadnej wojnie. Wojnę rozważać mogą tylko upośledzeni. Jakakolwiek wojna nie zrobi żadnej krzywdy ani usiakom, ani małobrytyjczykom ani Rzeszy niemieckiej, ale nas z pewnością cofnie do epoki kamienia łupanego.

  To nie ma żadnego znaczenia, czy będziemy mieli f-35, czy f-3500, i nie ma znaczenia, czy przegramy, czy nawet dajmy na to, wygramy. Nie ma to żadnego znaczenia, bo bez względu na rezultat będziemy zrujnowani i zdziesiątkowani.

  Jeżeli ktoś mówi o wojnie to est agentem.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Jeszcze nie słuchałem tej rozmowy Jacky Bartosiaka z prof. Nowakiem, ale z tego co widzę, Jacky ostatnio robi takie filmy różne z Komudą itd, bo Jacky pracuje nad ożywieniem resentymentów historycznych z czasów I RP – państwa, które geopolitycznie nie istnieje, żeby spreparować mentalnie polskie mięso armatnie do użycia w realizacji amerykańskich celów strategicznych, zwłaszcza na odcinku chazarskiem.

  To nie chodzi w żadnej mierze o dobro realnie istniejącej Polski.

  Jeżeli mielibyśmy wracać na szlaki Jagiellońskie, no to przecież oczywistem est, że początkiem tej drogi est wyzwolenie Lwowa spod okupacji, tak czy nie?

  Nie ma innej realnej drogi w tamtym kierunku. I wtedy wojnę z równorzędnym przeciwnikiem zaborcą można prowadzić, proszę bardzo.

  Ale o tem oczywiście nie ma mowy. Suchy brandzel dla kretynów

  10
  1. Guy Fawkes

   Jesteśmy mentalnie operowani przez tych wszystkich celebrytów i rabinów do instrumentalnego użycia na kierunku chazarskiem, ale o Lwowie nie ma mowy, bo oczywiście w przypadku Lwowa historia się skończyła:))

   A jak Kazimierz Wielki zreorientował Polskę na wschód???
   Przez zajęcie Lwowa i Ziemi Lędzian pod okupacyjną nazwą Rusi czerwonej.

   Nie ma innej realnej drogi do geopolityki jagiellońskiej.

   A jeśli ktoś ryje Ci beret o bramach smoleńskich, ale mówi, że Lwów nie ma znaczenia, to bierze Cię pod pic.

   Nie daj się Pecet nabierać na takie chwyty łechtaczkowe dla ubogich.

   ………………………………………………………………………………………………………………….

   Wojna z supermocartstwem heartlandowem to ruina i wytrzebienie Polski i odbudowa Prus, zapamiętaj sobie Pecet i podkreśl wężykiem.

   https://www.youtube.com/watch?v=w5hsZBIMIl0

   5
 10. Pc39442

  ja wiem ze Bartosiak ma niezdrowe sentymenty bo dworek i latyfundia na wschodzie. To mi sie w nim nie podoba. Ja nie mam zadnych sentymentow ani resentymentow. cenie sobie spoleczenstwo w ktorym nie ma wielkiego rozwarstwienia. Polska przedwojenna to byla jak ameryka lacinska. garstka bogaczy i morze nedzarzy. nie ma za czym plakac. ale armia musi byc zdolna w rachubach odstraszyc przeciwnika. to ze sie mowi o zdolnosciach nie znaczy ze sie chce wojny ale zeby jej uniknac trzeba te zdolnosci wlasnie posiadac. czescia zdolnosci jest rozumienie zasad prowadzenia wojny a zrozumienie buduje sie rowniez sledzac historyczne kampanie wojenne na danym obszarze. tak jak i wspolczesne kampanie np Syria czy Karabach.
  Nowak tlumaczy Bartosiakowi tak naprawde ze Polska nie ma czego szukac na wschodzie bo tam jest zywiol bizantynski a my jestesmy lacinnikami. tlumaczy takze ze Polska nie podporzadkuje sie Rzeszy bo to nie jest nasza misja. Nasza misja to zachowac krolestwo i samorzadnosc.

  5
  1. Pc39442

   Nowak mowi jeszcze ciekawa rzecz ktora Bartosiak powinien przemyslec mianowicie ze aparat wladzy na wschodzie powstal wczesniej niz u nas. Rus sie cywilizowala na modle bizantynska zanim Polanie sie zorganizowali. U nas jeszcze lokalni watazkowie nawzajem wylapywali sobie ludzkie bydlo zeby je sprzedawac za Dirhamy do Pragi i Kijowa, w czasie kiedy na poludniu i wschodzie funkcjonowaly juz mocne administracje. Przyklad Chrobrego tez uczy pokory i zeby nie przeszarzowac bo to sie zle konczy. Mam nadzieje ze Bartosiak bedzie czesciej z Nowakiem rozmawial i zrozumie lepiej misje. Ta misja nie jest wojna z Rosja. Jest nia zachowanie Krolestwa.

   4
 11. long_short

  🇺🇦 Ukrainian President Volodymyr Zelensky has called on his Western partners, who apparently did not notify him, to provide evidence that the “Russian invasion” would allegedly begin on February 16th

  1. Guy Fawkes

   @Pecet

   //niezdrowe sentymenty bo dworek i latyfundia na wschodzie.//

   Resentymentów nie potępiam, ale jako części historycznej lojalności narodowej.

   Ale ta lojalność zaczyna się od Lwowa.
   Jeżeli Jacky Bartosiak nie zaczyna od Lwowa, to cała jego brandzlerka est nic nie warto i lepiej sobie nie zawracać gitary.

   Tylko ja spośród autorów cytowanych na gumnie chciałbym wrócić na dawne szlaki chwały, bo tylko ja wiem, że one zaczynają się we Lwowie.

   Społeczeństwo, które nie pracuje nad odzyskaniem swego zawsze wiernego gniazda, które nie est wierne przelanej krwi swoich najlepszych synów nie est Narodem.

   7
 12. Guy Fawkes

  @Pecet

  //Społeczeństwo, które nie pracuje nad odzyskaniem swego zawsze wiernego gniazda, które nie est wierne przelanej krwi swoich najlepszych synów, nie est Narodem.//

  Ostatnio była w sejmie taka socjotechniczna akcja. Chodziło o uczczenie Łupaszki. No i oczywiście POkrzywdzona KOmuna powychodziła ostentacyjnie.
  Ale jak to było po drugiej stronie?
  Jakaś dzika baba, która kiedyś pasjami obracała się pośród tych chachłackich nazistów, banderowców, batalion Azov you know, ta baba grała rolę tej dobrej płomiennej patriotki.

  No to ja się pytam Pecet, gdzie est Wileńszczyzna, której bronił Łupaszka???

  To wszystko est imitacja. Jedni PRLowcy zachowują się swobodnie, zgodnie ze swą parszywą naturą, a drudzy PRLowcy odgrywają patriotów, ale nigdy nie postało im w gołowie słowo ”Lwów”.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  To est socjotechniczna imitacja w głębokiej degeneracji, Pecet. Polska nawet nie est niepodległa, ani nie ma narodowych elit.
  Dlatego wszystkie brednie o wojnie, bramie smoleńskiej, czy o jakiejś naszej roli na międzymorzu albo w Nejto itd są funta kłaków warte.

  https://www.youtube.com/watch?v=8wkcFN2ahzM

  8
  1. sumadartson

   A ten wykres to z Waszmości alternatywnej rzeczywistości?
   Ani to pkobp ani wig20 ani pies ani wydra.
   Natomiast Nostradam widział że włodeczek na 51% wykona ruch jeszcze podczas “igrzysk uboju”.

   2
 13. Pc39442

  pamietacie taka gwiazde koncowej fazy covidowej hossy Innogene?
  https://stooq.pl/q/?s=ign&c=3y&t=c&a=ln&b=1

  idealnie tym samym schematem idzie Bitkon
  https://stooq.pl/q/?s=btc.v&c=20y&t=c&a=ln&b=1

  nie wiem nie wiem czy meltup czy jednak bessa juz.
  technika premiuje obecnie misia. piatkowa sesja wyrysowala takie tygodniowki ze wyglada to po prostu na poczatek nowej fali spadkowej.
  https://stooq.pl/q/?s=nq.f&c=2y&t=c&a=ln&b=1
  na dolkach sa dolne cienie na gorkach gorne cienie. wykres tygodniowy jest istotny. Do tego zamkniecie tygodniowki ponizej sredniej 200 na spx.. ja bym widzial retest 4300-4250 na spx. Putin czy nie Putin. Jak na gleboka korekte to szybko odbilo i jest tylko jedna swieczka tygodniowa w rejonie minimow. zazwyczaj jednak widac 2 dolne knoty i dopiero gora
  https://stooq.pl/q/?s=^spx

  Putin jest niejako zmuszony cos zrobic. Ukraincy odmowili wdrazania Minska. dla nich absurdem jest zalegalizowac sieparatistow i wprowadzic ich do Parlamentu. Wiec Ruscy zaanektuja przynajmniej te separatystyczne republiki a trzeba wiedziec ze nie caly ten obszar jest kontrolowany przez sieparatistow. wiec niejako z defaultu Ruscy posuna sie przynajmniej do granic administracyjnych tych obwodow a to jest wejscie poza strefe dotychczasowych walk.
  Biden sie wygadal ze za sam Donbas sankcji wielkich nie bedzie.

  sprowokowanie pewnych sankcji zachodu moze byc tez stress-testem dla nowych struktur rownoleglych powstalego sojuszu Dragonbear. Oni zwalniaja pewna kaskade wydarzen. dlatego to jest grozne dla rynkow. Bo to nie jest izolowane zdarzenie gdzies na obrzezu cywilizacji. To jest kostka domina wyciagnieta spod wielkiej konstrukcji. i nikt nie wie jaka kaskade zdarzen uruchomi.

  4
  1. Pc39442

   Putin juz na forum waldajskim w 2008 mowil ze rozpoczal sie proces powstawania swiata multipolarnego i ze Rosja musi sie spozycjonowac wlasciwie. Do takiego czegos potrzebne jest stworzenie instytucji ktore uniezalezniaja najwazniejsze dziedziny zycia od starego mocarstwa.
   zwroccie tez uwage ze jesli Rosja zaanektuje spora czesc Ukrainy to nie bedzie mialo dla niej znaczenia czy NS2 jest czy nie bo beda mogil zwiekszyc wolumeny gazu przez Ukraine i na Ukraine. wiec oni nie beda mniej gazu finalnie wysylac. Problemem pozostaje SWIFT no i oczywiscie blokada na komponenty militarne. Moze stwierdzili ze z Chinami dadza rade? moze postepy Chinczykow w tym zakresie przekonaly Putina ze czas nadszedl?

 14. Guy Fawkes

  @Pecet

  Kończę słuchać tej rozmowy.
  Jacky w ogóle ma trudności z mówieniem, naczytał się jakichś książek o żabkach you know…

  Jest tam parę ciekawych wątków.

  Mesjanizm prof Nowaka, że my uratujemy ojropę est kompletnie utopijny i daremny, szkoda słów.
  On w ogóle est takim typem psychologicznem utopijnem, któren wszystko stara się połączyć w jednym garnku. Nie ma takich potraw, które można zrobić z wszystkiego.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Jacky pomijając katastrofalny język, ma w ogóle małe rybki w gołowie, choć zapewne dobre intencje, a przynajmniej takie sprawia wrażenie.

  Jego myślenie składa się w zasadzie z amerykańskich spinów geostrategicznych na obszarze perymetru bezpieczeństwa w Europie wschodniej.

  On wszędzie chce wtrynić tą ”geopolitykę jagiellońską”, ale nie rozumie na czem ona polega. Andrew Michta zrył mu beret, że Polska nie może istnieć bez ”polityki jagiellońskiej”, która est kryptonimem zestawu amerykańskich wymogów przebranych w nierealną symbolikę historyczną w wersji dla ubogich janczarów imperium.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Znowu uświadomiłem sobie, że w końcu rozpłyniemy się w tem niemieckiem związku radzieckie i stracimy w ogóle zdolność do życia i działania. Konieczny est polexit z tej wielkiej ojropejskiej dupy, w której jesteśmy haniebnie weszliśmy, jesteśmy w niej ustawicznie obsrywani i co gorsza, urządziliśmy się w niej, deregulacja tego całego socyjalizmu. Polska osobna dopiero wróci do swojego charakteru, Polska stojąca na własnych nogach, żyjąca o własnych siłach, POLSKA REALNA !!. Bo inaczej zostanie tylko takie pitolenie bez sensu.

  Samodzielna Polska dopiero zyska szacunek. NIC NAM NIE GROZI !!! To est tylko usiacki szantaż i wrogie przejęcie przez sojuszników komorników sprzedawczyków i robienie łaski za złudzenie bezpieczeństwa od złudzenia zagrożenia.

  Potrzebna est Europa od Lizbony do Władywostoku jako obszar wolnego handlu.
  Nic nam nie grozi, bo Rosjanie nie mają do nas żadnych pretensji jako do nas.

  Jak będziemy stać na własnych nogach, to wszyscy zobaczą nasz sukces, zaradność, wolność i cywilizację. I nie opędzimy się od imigrantów z rdzenia karolińskiego od 77 boleści. Teraz w niemieckiem zaborze jesteśmy nikim i tracimy z każdym rokiem.

  To tyle na razie.

  3
  1. Guy Fawkes

   Jak będziemy niepodległem państwem, to wszyscy będą zabiegać o nasze względy i będziemy lewarować jednych drugiemi i vice cersa.

   Nic nam nie grozi i nikt nie ukarze nas gospodarczo, bo to byłby samobój, np. dla niemieckiej gospodarki.

   Dopiero wtedy zaczną nas szanować i dopiero wtedy zyskamy szacunek do samych siebie.

   2
     1. Guy Fawkes

      ”Nadchodzi trzecia wojna światowa” – co za kretyński tytuł.

      Do nas żadna wojna nie nadchodzi!!
      Straszą nas tylko, żebyśmy nie fikali sojusznikom komornikom sprzedawczykom.

      Niech się martwią usiacy, nawarzyli piwa, to niech go wypiją. My nie mamy się czym martwić i nie musimy od nikogo zależeć.

      Wystartowałbym najpierw do ruskich, nie oddadzą Królewiec, no i trzeba będzie zrobić pewne korekty w innych miejscach. Jestem pewny, że by to łyknęli.

      A propos: cheers!

      4
  1. Griot1234

   Może mi się Klepki po operacji przestawiły ,ale od kilku miesięcy w rozmowach z przyjaciółmi stawiałem tezę że coś się wydarzy,by ceny ropy mogły rosnąć i przebić szyty jedną barierą jest okrągłe 100 drugą szczyt. Myslałem, że tragifarsa rozegra się w okolicach Persji, a tu niespodzianka za płotem, może w Persji będzie łamanie drugiej bariery. I Rosji i USA i innym eksporterom ropy w to graj. PYTANIE ZASADNICZE KOMU NIE PASUJĄ WYSOKIE CENY SUROWCÓW ? Taki odwrócony Ronald Reagan. Tylko co ze stopami w zasadzie nie stopami ,a docelowo z zielonym ładodolarem? Teoretycznie powinien osłabić się, ale gdyby np ślad węglowy stałby się głównym kryterium .przepływów eksportowych to niekoniecznie. Gorzej jak to jest drugą runda w walce o rynek ropy i gazu w Europie. To mogą nawet trochę postrzelać. Pp raz pierwszy zgodzę się z P. Guy Faweks że powinniśmy się trzymać z daleka od tych fajerwerków, bo nie jesteśmy do nich przygotowani. Jedyne co możemy to przygotować pomóc humanitarną dla obywateli Ukrainy gdyby rzeczywiście musieli się ewakuować.

   4
   1. Guy Fawkes

    No nie, jeszcze tego nam brakuje.

    Oni się nigdzie nie muszą ewakuować.
    Przed wojną mieliśmy kresy, to i mieliśmy chachłactwo, ale nie w całem Kraju, come on!
    A teraz nie mamy kresów ale znowu mamy chachłactwo i to po całości.

    …………………………………………………………………………………………………………………………………..

    Nie wiem, który raz, ale zgadzam się z P. Griotem. To est teatr. To est TEATR TRANZYCYJNY.
    Jeżeli zasiedlą Polskę ukraińcami, to będzie to wyłącznie etap na drodze budowy wielkiej chazarii od morza do morza i ”ukrainy bałtyckiej”[sic!]

    Wszyscy widzieliśmy zmasowaną operację telawizyjn-socjotechniczną pod pretekstem grypy, której nie wolno było leczyć.
    Taka sama operacja może być teraz pod pretekstem ”wojny”. To est teatr, w którem za kulisami budowany est nowy order.

    …………………………………………………………………………………………………………………………………..

    Węgry to kraj suwerenny i realny. Węgry nie wpuściły usiackich oddziałów, bo nie ma niebezpieczeństwa.
    Amerykańskie wojsko nie służy do obrony jakiejkolwiek flanki, tylko do utrzymywania amerykańskich reżimów.

    Jak by Węgrzy wpuścili usiaków, to Orban z pewnością przegrałby wybory.

    ……………………………………………………………………………………………………………………………………….

    Ta rozmowa Nowak-Bartosiak mną wstrząsnęła. Myślałem o niej nawet przez sen.
    Ta rozmowa est wstrząsająco nieautentyczna, a poziom intelektualno-moralno-charakterologiczny Jacky Bartosiaka est katastrofalne i niespotykanie, zadziwiająco, wstrząsająco oderwany od rzeczywistości oraz przeinfantylny.

    ………………………………………………………………………………………………………………………………………

    Po tej zmasowanej agresji telawizyjnej czasu rzekomej zarazy i z dnia na dzień odejścia od niej i po tej super nieautentycznej rozmowie jestem wstrząśnięty.

    Większość nie ma racji i est w czarnej dupie.
    To, o czem wszyscy są przekonani, to est fikcja dla ubogich.

    Nic nam nie grozi w najmniejszym stopniu. Rzekome zagrożenie, to sposób panowania amerykańskiego okupanta całego świata.

    Nie mogę się uwolnić od hipnozy Płaszczaka, odkryłem jego tajemnicę (LGBTciarskie ”ja ja ja ja” pomijam). Odkryłem tajemnicę Płaszczaka w schyłkowem porządku imperialnem. Płaszczak odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu resztek imperialnej obecności i powagi poprzez wpływ hipnotyczny celebrowania słowa ”bezpieczeństwo”

    PŁASZCZAK TO KASZPIROWSKI NASZYCH CZASÓW. Historia powtarza się jako żałosna farsa.

    ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

    Dekadencki schyłek amerykańskiej hegemonii opiera się już tylko na manipulacji psychologicznej i promowaniu pożytecznych idiotów złożonych niemal z samych deficytów, typu Jacky Bartosiak.

    Nie wiem do jakiej obediencji należy prof. Nowak, ale jego pogodny poprawny gumanitaryzm est powalający.

    ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

    Trzeba powiedzieć tym psycho-majstrom usiackim ”good bye” i zacząć rozmawiać z Rosją od questii Królewca, potem południowo-wschodnia Wileńszczyzna, Grodzieńszczyzna itd.

    Trzeba rozwiązać unię ojropejską i powołać lużną, gospodarczą unię eurazjatycką, ze stolicą w Warszawie. Polska centrum ustali się świata, tak czy nie?

    Żenada amerykańskie końcówki jest już tak tandetna, że można pęc.

    Chłopcy z 82 dywizji, zabierajcie dupę w troki i wyp…..
    Trzeba skończyć socjotechnikę strachu, a na granicy ukraińskiej postawić porządne szlabany.

    3
    1. Guy Fawkes

     Nie wolno się bać!!!
     Na strachu opiera się system imperialnego zniewolenia.

     Nie wolno być potulnem, bo Rosjanie i Niemcy takiemi gardzą.

     Trzeba być odważnem i otwarcie stawiać sprawy w oparciu o własne interesy. I Niemcy i Rosjanie są realistami i szanują ludzi asertywnych. Wtedy est inna rozmowa.

     Nic nam nie grozi. Zagrożeniem est tylko próchniejące imperium agonalne, które może wepchnąć nas do wojny aby przedłużyć swoją obecność w Europie i wykreować w świadomości ubogich potrzebę ochrony.:))

     6
    2. Guy Fawkes

     Przyszło mi do gołowy takie skojarzenie, P. Griot:

     Holokaust >>>>>>>>>>>>> państwo Izrael.

     Wojna ukraińska >>>>>>>>>>>Ukraina bałtycka.

     ……………………………………………………………………………………………………………………………………

     Ja myślę, że historia czegoś powinna uczyć, np. dmuchania na zimne, tak czy nie.

     No dooobra, zróbmy im te szpitale ale w drugą stronę, pomiędzy Sanem a Zbruczem i jak wyzdrowieją to wypad do domu zurueck, razem z kolegami.

     …………………………………………………………………………………………………………………………………..

     Jacky Bartosiak majaczy w gorączce o imperium:)))))))
     A nie widzi, że to się może szybko stać, tylko w odwrotnem kierunku.
     I będzie to imperium kogoś zupełnie innego.

     2
       1. Guy Fawkes

        Nie wiem, czy się wydostaniemy z tej pętli sojuszniczo-komorniczej.

        Pokładam nadzieję w inteligencji ruskich szachistów i ich zdrowo-egoistycznem rozumieniu własnych interesów strategicznych.

        Ale obawiam się, że Rosja może być za krótka w tem teatrze tranzycyjnem.

        All world’s a stage you know.

        Może chociaż Chińczycy coś poradzą, please:))

        2
 15. Pc39442

  Brytyjczycy przenosza ambasade do Lwowa.
  Ambasador Rosji w Sztokholmie mowi w wywiadzie “sramy na sankcje zahodu”.
  nawet Iskandery sa juz podciagniete 50km od granicy z UA w okolicy Charkowa. czolgi, artyleria juz na pozycjach wyjsciowach.

  Macron i Scholz jeszcze poumawiali dalsze rundy rokowan ws porozumien minskich na marzec. wiec moze Rosja zademonstruje swoje zdolnosci osiagajac jakies zwyciestwo taktyczne we wschodniej Ukrainie i zmusi Ukraincow do wprowadzenia tych postanowien w marcu.

  taki wariant wg mnie najkorzystniejszy dla Rosji.
  taktycznie ma sens: trzymanie w szachu od strony Krymu i na zachod od Kijowa wiaze sily ukrainskie a lokalnie na wschodzie pozwala na osiagniecie znacznej przewagi i okrazenie glownych sil UA. pokazanie przewagi i dalsze negocjacje. Jesli bez skutku to dalszy marsz na Kijow.

  1
  1. Guy Fawkes

   Lwów est kluczowy.

   Kartagińscy małobrytyjczycy znwu blokują zawsze wierne miasto przed jego wyzwoleniem spod okupacji.

   Rosja ma takie samo święte prawo do swoich kresowych miast, jak Polska do swoich.

   Z punktu widzenia polskiej racji stanu, o której Jacky Bartosiak – Majakovski ma pojęcie jak świnia o gwiazdach, Rosja nie powinna przejmować całej ukrainy, ale też kartagiński konstruk ukraiński nie może pozostać w obecnych granicach. Polska nie może utrwalać państwowości swego okupanta.

   Armia ukraińska powinna zostać zniszczona, gdyż w tej chwili est znacznie silniejsza od WP.
   Ma wielokrotnie więcej nowoczesnych wyrzutni przeciwpancernych.

   3
 16. Pc39442

  Zachod odrzuca dyktat Rosji, Kijow odrzuca porozumienia minskie. Armia rosyjska od 2 dni rozstawia juz sprzet na pozycjach wyjsciowych. Jutro zmiana statusu republik glosowana w Dumie.
  Tego sie juz nie da zatrzymac.

  1
   1. Guy Fawkes

    I wtedy wszystko rozegra się jako konflikt lokalny, z rozszerzeniem w stronę co najmniej Mariupola.

    Oczywiście najpierw gruntowny atak rakietowo-lotniczy, któren sprowadzi armię ukraińską do poziomu z 2014.
    Chyba przypadkowo zginą też jakieś władze państwowe, co nie?

    ……………………………………………………………………………………………………………………….

    Na rynkach najwyżej ostatnie strząśnięcie.

    2
    1. Pc39442

     nie Rosja musi zmienic rzad w Kijowie a jak sie nie da to okupowac spora czesc Ukrainy aby osiagnac wyznaczone cele polityczne. Ten Donbas to tylko casus belli i ew. pierwsza faza. To sie tam nie skonczy raczej.
     https://warontherocks.com/2022/01/putins-wager-in-russias-standoff-with-the-west/
     sama okupacja Donbasu nic nie daje. Ten region jest tylko zetonem do gry wokol calej Ukrainy. Putin go specjalnie w 2014 otworzyl w celu ciaglej gry z Ukraina i mozliwosci dwuznacznych sytuacji i regulowania napiecia.
     zobaczymy czy spx wybroni denka na 4250. Jak nie to 3850
     ale jakby tam dotarlo to odbicie do 4400-4600 moze byc dynamiczne. w zwiazku z napieciami i pogorszeniem oczekiwan FED moze dzialac wolniej.

     1. Guy Fawkes

      Ja myślę, że wojny nie będzie, tylko rysowanie kredkami na trotuarze.

      Ukry nie będą walczyć, z kobietami i dziećmi to tak, ale z normalną armią swoich było nie było panów, nooo to nie za bardzo. Chyba że usiaki to na nich wymuszą.

      3
 17. mrRobertson

  Widzę że Pan “Gay Smokes” jak zwykle uprawia dialog z jedyną inteligentną osobą na tym forum, czyli z samym sobą, ale do rzeczy, bez złośliwości.
  (5 komentarzy znacznie ograniczyłoby takie popisy i złośliwe komentarze)
  Ukłon dla Pana Wojtka za powrót do twórczej pracy, specjalnie dla Niego, poprawiam swoją pisownię żeby go nie kłuło po oczach.:)

  Pan dr Bartosiak, (do końca nie mam pewności co do jego prawdziwych intencji, ale zakładam ze jest jednak Polakiem) choć dziwnie nagle sobie wyjechał do USA na konsultacje. A Sasin poleciał podpisac umowę na mini-elektrownie atomowe (dla KGHM)..czego my jeszcze nie kupimy od USA?… brak słów.

  Wszystkie znaki wskazują ze jednak 16 lutego sie zacznie na Ukrainie, życze Rosji zeby utkneła i solidnie dostała wpierdziel szczególnie w broni pancernej i smiglowcach, ale jednak coś odłamie Ukrainie i dziwnie niepokoje sie o los Kijowa, w końcu to ogromne miasto i ciężko to zdobyć.

  1
  1. Guy Fawkes

   //Widzę że Pan „Gay Smokes” jak zwykle uprawia dialog z jedyną inteligentną osobą na tym forum, czyli z samym sobą…//

   Nooo to teraz już est nas dwóch, z Pecetem trzech.

   Bog trojcu liubit, nespa?:))

 18. Pc39442

  praktyka rynkowa zwykla arbitralnie okreslac 20% spadek jako granice miedzy wciaz korekta a juz bessa. obecnie 20% dla spx wypada na ok 3850 i koreluje z inaczej wyznaczonymi poziomami jak np zasiegiem formujacej sie RGR czy poziomami fibo.
  20% teraz i rajd w ramach fali 5 czyli slynny melt up?

 19. sumadartson

  Starsiaki rzekli że jutro małowiela zostanie z depozytu @karnaka na L, a one się znają na handlu bo od prapradziada wyciągali najlepsze rumaki poniżej ceny jaką włościaństwo płaciło za chabety pospolite.
  No ale obaczym po świtańcu.
  A włodeczek zgodnie ze strategią z Tęgoborzy wlezie na “pożarem step objęty” aby zostać “w pień wycięty”, ale czy już latoś to się obaczy. Nostradam pisał że on królem terroru a nie wojny, to może otwartą wojnę odpuści.

  3
 20. Griot1234

  Polecam cały wątek
  https://twitter.com/JanZelig/status/1492918588184870921

  Nie bałbym Się fali uciekinierów znaczna ich część z przyjemnością opuści Polskę jeśli będzie mogła wyjechać do Niemiec. A Ludziom trzeba podać rękę bez względu na to co nas historycznie dzieliło. Zwlaszcza kobietom i dzieciom Mężczyźni w sile wieku niech walczą na froncie broniąc swego kraju. Jestem ciekaw czy polskie władze są przygotowane np na przyjęcie 1mln uchodźców.

  1
 21. Guy Fawkes

  @@

  Kolejne kartagińskie ambasady przenoszą się do Lwowa, kolejny policzek wymierzony Polsce.

  Gdyby w Polsce był Polski Rząd, nie pozwoliłby na to.

  https://wpolityce.pl/swiat/585456-rozmowa-biden-zelenski-o-czym-zapewnil-prezydent-usa

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Wszyscy wiedzą, że Polska przegrała ostatnią wojnę. Ale ”Polacy, nic się nie stało”.

  Tak jak dziś Rosja uzgadnia swoje posunięcia z Chinami, tak przed WW2 Rzesza i Soviety uzgadniały swoje posunięcia z Szatanami Zjednoczonemi, nie mogło być inaczej. Ameryka ponosi największą odpowiedzialność za WW2, za pakt Ribbentrop-Mołotow i zniszczenie Polski.

  Każde normalne państwo, które przegra wojnę, est rewizjonistyczne, choćby tylko nieoficjalnie. Ale nie państwo teoretyczne z dykty rządzone przez przewerbowaną postsovietską bezpiekę w Warszawie.

  Haniebna polityka warszwskich marionetek udowadnia, że za Polskę nie ma sensu ginąć, polskich pożal się Boże granic nie ma sensu bronić, bo cierpienia i ofiary wielu pokoleń Narodu Polskiego idą na marne.

  4
    1. Guy Fawkes

     //…Haniebna polityka warszwskich marionetek udowadnia, że za Polskę nie ma sensu ginąć….//

     Manipulujesz, chyba jesteś POkrzywdzony.

     Intencja zdania est taka, że rząd niweczy ofiary Polaków, nie przyczepiaj się, nie udawaj głupszego niż jesteś.

     4
 22. Pc39442

  GF posmutniejesz
  Macron mowi ze w razie agresji Rosji Na Ukraine NATO bedzie musialo porzucic obecna interpretacje umowy NATO-Rosja z 1997 i zaczac instalowac systemy rakietowe oraz zrobic duze przebazowania wojsk do krajow frontowych. Nowa zelazna kurtyna.

  3
  1. Guy Fawkes

   To est pitolenie, ale powinniśmy wystąpić z NATO.

   To nie Szatany Zjednoczone bronią nas, to my bronimy resztek spróchniałej hegemonii Szatanów Zjednoczonych w Europie.

   Na wschodzie dzięki rewizjonistycznej Rosji otwierają się drzwi. Teraz moglibyśmy ”szablą odbić, co nam obca przemoc wzięła”.

   1
   1. Pc39442

    ale tacy plomienni patrioci wyemigrowali a na emeryture tez nie chca wracac tylko nad Balaton haha wiec kto ma odbijac. co najwyzej moze sie odbic po zjedzeniu zbyt obfitego posilku. nie pij poznym wieczorem. dobranoc

    1
 23. Guy Fawkes

  @Datik

  Pomijam to, że raport pochodzi z kręgu Macierewicza. Pomijam nawet to, że opisuje w zasadzie głównie dokonania tego niemieckiego POkrzywdzonego psychiatryka (medice cura te ipsum).

  To est właśnie rezultat 30 lat w NATO. Polska, kiedy nie była w NATO, miała silną armię.
  Jeżeli będziemy w NATO kolejne 30 lat, to w ogóle już nie będziemy mieli armii, tylko kluby gejowsko-lesnijskie i LGBT+.

  Szatany Zjednoczone utrzymują Polskę w stanie bezbronności i bezradności, bo to est dla nich fant w negocjacjach.

  Wiesz dlaczego Polska wygrała wojnę w roku 1920??
  Bo nie należała wtedy do NATO.

  W roku 1920 NATO zablokowało transporty sprzętu do Polski, gdyby nie zawsze wierne Węgry, nie mielibyśmy amunicji w bitwie warszawslkiej.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Jak widzi Polskę NATO?
  Opisuje to zwięźle 13 punkt Wilsona.

  //Stworzenie niepodległego państwa polskiego na terytoriach zamieszkanych przez ludność bezsprzecznie polską, z wolnym dostępem do morza, niepodległością polityczną, gospodarczą, integralność terytoriów tego państwa powinna być zagwarantowana przez konwencję międzynarodową.//

  Chodzi o strefę huforową, ”kraj zamieszkały przez ludność bezsprzecznie Polską, czyli wielkości Czech, któremu dostęp do morza umożliwi Rzesza niemiecka, bo Wilson nie wyobrażał sobie, żeby Polska miała Pomorze.

  Zagwarantowanie integralności tego mikro terytorium przez jakąś konwencję oznacza, że ma to być rodzaj kondominium.

  Czy nie do tego zmierza Polska, zwłaszczaq pod rządami marionetek POkrzywdzonych???

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Polska est państwem i narodem historycznem, ale celem amerykańskiem od początku likwidacja Polski, bo gdyby Szatany Zjednoczone wiązały z Polską jakieś nadzieje, to by postulowały powrót do statu quo ante, czyli granic sprzed rozbiorów.

  Właśnie w przypadku bolshevickiego konstruktu ukrainy – państwa teoretycznego, którego nigdy wcześniej nie było, mamy z tem do czynienia. Nie tylko z powrotem do bolshevickiego status quo ante ale i z żarliwą obroną przez świat całyj wszystkich późniejszych nabytków jak Krym i inne terytoria.

  Zupełnie odwrotnie est w przypadku Polski. Skoro Polacy zlekceważyli sobie łaskawe amerykańskie wyznaczenie im linii Namiera, to amerykańskie komanda śmierci NKWD i UPA sprawiły, żeby więcej nie było takiej niesubordynacji poza linią Namiera – przeklętego krewnego Kurskich..
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Charakterystyczny est case Lwowa.

  Linia Curzona została opracowana przez małobrytyjczyków ze Lwowem i zagłębiem naftowem po stronie polskiego i tak była dyskutowana na konferencji w Spa.

  Ale do światowej opinii trafiła poprawiona przez Namiera – tego przeklętego krewnego Kurskich, poprawiona w taki sposób, że Lwów został od Polski odcięty.

  Jak myślisz, kim mógł być ten przeklęty żyd, któremu wolno było zmieniać dokumenty imperialnego ministra spraw zagranicznych, lorda Curzona???

  Nie plenipotentem Kartaginy amerykańskiej przypadkiem???

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Wątpię, czy zdołasz się w tem wcieleniu wyleczyć z socyjalizmu. Twoje myślenie cały czas est wiernpodsańcze i socyjalistyczne.

  Socyjalizm NATOwski nie działa. W przypadku Polski nie działa jeszcze bardziej. Lekarstwem nie est więcej socyjalizmu – zrozum to wreszcie, nie tylko w temacie NATO, jak chcesz coś zarobić na giełdzie. Skoro wszyscy wiedzą że NATO daje bezpieczeństwo, to est dokładnie odwrotnie, co zresztą pokazuje ten raport czarno na biłem.

  Polska sama musi być zdolna do obrony i prowadzić politykę według własnych sił. Jeżeli Polska sama się nie obroni, to nikt jej nie obroni. Zaprzestań socyjalizmu dutnoto, nie ma darmowych lunch’ów.

  5
 24. Pc39442

  sytuacja jest patowa. Ukraincy nie moga pod przymusem spelniac zadan Rosji bo utraca suwerennosc. Putin uwaza ze nie moze pozwolic na suwerenna Ukraine bo to sie skonczy Ukraina w NATO.
  siliniki sie grzeja.
  Ukraina nawet jesli przegra w polu to w dluzszym terminie sekwencja zdarzen moze doprowadzic do implozji wladzy na Kremlu i kolejnej smuty.

  z kalkulacji wychodzi ze Ukraina powinna pojsc na wojne, jesli trzeba. To jest wojna o niepodleglosc i wojna ktora uksztaltuje swiadomosc pokolen.

  1
 25. Pc39442

  pogoda na ofensywe fatalna
  https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-charkow,cId,59619

  Ruscy moze i zdolaja osiagnac swoje cele ale straty powinny byc znaczace. Zelenski nie robi oficjalnej mobilizacji ale gdzies przeczytalem ze 70% tamtejszych terytorialsow jest gotowych. nasycenie tymi bazookami od Brytyjczykow powinno byc juz duze.
  Putin igra z ogniem. Przy wysokich stratach morale ruskich spadnie bardzo szybko. nie chcialbym byc w skorze Putina

  1
 26. long_short

  Zaraz tu jeden z drugim putinowski bęcwał będzie pisać o tropieniu ruskich trolów.

  A tu w Krytyce politycznej, w czasie napięcia z Ukrainą i dociskania ze strony UE taki artykulik od p. Kingi Dunin. Nieroby finansowane przez zagraniczne pieniądze robią dywersje na tyłach od lat.

  Polska – ogólnie rzecz biorąc – składa się z Polaków. Czy Polacy są tacy okropni, bo mieszkają w Polsce (te ich skrzywione ryje, wieprzowe karki), czy też Polska jest nie do zniesienia, bo ją zamieszkują Polacy? Kinga Dunin czyta „Nicusia” Maksa Wolskiego i „Lato, gdy mama miała zielone oczy” Tatiany Țîbuleac.

  3
 27. long_short

  @8 lat demontażu państwa.

  Mariusz Gierszewski (@MariuszGierszew) wysłał/a Tweeta o godz. 8:00 AM on pon., lut 14, 2022:
  Polskie Siły Zbrojne nie są zdolne do przeprowadzenia nawet niewielkiej operacji obronnej – wynika z raportu byłego wysokiego urzędnika MON z czasów A.Macierewicza. Dokument miał trafić na biurko prezesa PiS J.Kaczyńskiego. Został jednak zablokowany przez wojsko.@RadioZET_NEWS https://t.co/Lcrr3a5YFF
  (https://twitter.com/MariuszGierszew/status/1493117805356404736?t=2HyUXAK7gwwcnp5GoVJf8g&s=03

  1. Pc39442

   tu chyba najlepszy komentarz:
   Wojsko czyli generałowie. Ci sami, którzy byli później systematycznie usuwani z armii, a dzisiaj piszą na TT i są zapraszani do TVN24 jako eksperci/krytycy obecnego stanu rzeczy.

   ci generalowie doradzaja Hujoglowni. walka o lapkowki z kontraktow. Dlatego Bartosiak powinien ujawnic jak wyglada system zakupow dla armii i gdzie gina pieniadze.

   5
  1. Poczatkujacy

   Dla mnie 4400 to pivot. Zgodnie z “Buy the Rumor, Sell the news” zagram pod scenariusz, gdzie po dzisiejszej podwyżce w USA będzie dołek, a potem wspinaczka po ścianie strachu. Poniżej tego poziomu w L nie wchodzę. No może jeśli dojdzie do 4275 to się skuszę.

 28. Guy Fawkes

  @Datik

  Polska wygrała wojnę w roku 1920, bo nie była w NATO.

  Kiedy Polska wstąpiła do NATO w roku 1939, od razu przegrała wojnę.

  Ubogim i pokrzywdzonym wydaje się, że powinno być odwrotnie, ale dlatego właśnie ubodzy i pokrzywdzeni pozostają tym, kim są.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Ja jestem przeciwny wojnie i przynależności do NATO, czyli socyjalistycznego złudzenia bezpieczeństwa, bo oczywistem est, że tą wojnę przegramy, nawet gdybyśmy ją teoretycznie wygrali.

  Wyłączam się na długo.

  1
 29. Guy Fawkes

  @Griot

  A w ogóle, to co Pan tak wyskoczył z temi szpitalami Panie Griot???

  Coś Pan, Samarytanin jakiś heroiczny czy co?

  Podobno ruscy budują jakieś polowe szpitale, to niechże leczą tych cholernych ukrów, skoro zamierzają ich przyprawiać o urazy.

 30. Pc39442

  jasne ze Ruscy powinni gadac. Ta ich operacja to moze byc drugi Afgan. nie wiem czy Ukry powinni gadac ale to wiedza tylko ich generalowie. Poza tym kupic czas zawsze warto i przyjac jeszcze wiecej bazook. poza tym bojowcow UPA trzeba przeszkolic a nie dac rure i na front!

  1
  1. badasapa

   Szok, szok, szok

   Panie Stefaniak, proszę wymienić szok na szot, i to nie one, ale triple shot.
   Gdy przyjdzie inflacja , ta prawdziwa, to braknie Panu słów.
   A i konopnego oleum trzeba spożyć,
   “bo w konopiach oleum się znajduje, przez co i w głowie jedzącemu go przybywa”.
   Po trzech shotach język bardziej się wyostrza , a trunk wyborny stymuluję mózg do bystrości i słowotoku, i tak np.

   „Trzeba co najwięcej wina pić: oleum, jako lżejsze, zawsze będzie na wierzchu, wino zaś, które i bez tego idzie do głowy, poniesie ze sobą każdą cnotliwą substancję”

   Czołem Waści, i życzę SZTO lat samych celnych szotów, na w życiu zawodowym , no i prywatnym
   😉

   2
 31. Pc39442

  @GF przeczytalem ten tekst Budzisza i w mojej ocenie daje on podstawy do optymizmu.
  Wydaje mi sie ze nie zmienia w ogole sytuacji czy u nas sa jakies rotujace 3k zolnierzy amerykanskich czy ich nie ma wcale. Moze wrecz lepiej zeby ich nie bylo bo to nie zaburza naszej percepcji.
  jesli Ruskie by usuneli te straszne rakiety z Kaliningradu i usuneli sie z Bialorusi, to moim zdaniem deal jest OK. otworzyc granice, handlujmy, kochajmy sie itd.

  2
   1. Guy Fawkes

    Rosja nas dostaje w ramach appeasementu i est nieuniknione. Etapami zmieniają się udziały w naszej spółce.
    Z naszego punktu widzenia najważniejszym est, żeby to się odbyło bez wojny.

    W pierwszej chwili pomyślałem, że są jeszcze ludzie mający sumienie, nawet w Szatanach Zjednoczonych, ale potem zrozumiałem, że nie zawiodłem się na inteligencji ruskich szachistóew, oraz ich rozumieniu własnych interesów strategicznych.

    I bardzo dobrze, chodzi o to, żeby przetrwać w jednym kawałku i zachować dorobek.

    Tam est powiedziane, że //lepsze 3 lata pokoju niż 3 lata wojny// . To by wskazywało na ersibatl na szczycie cyklu Kuznetsa.

    2
  1. Pc39442

   mam nadzieje ze nasi pojda tropem Orbana a nie spierdola ten deal. Powinni na wlasna reke juz szukac porozumienia zeby potem nie zostac z reka w nocniku. powinni zrobic to tak ze wrecz pokazac ze inicjatywa wychodzi od nich.

   1
 32. BBB88

  @ Guy Fawkes 14 lutego 2022 o 13:06
  A co na to powiesz Pecet?
  https://wpolityce.pl/swiat/585506-tajny-plan-izraela-na-wypadek-agresji-rosji-na-ukraine
  Nie musisz nic mówić:))
  …………………..
  Noooo bystry jesteś Guy i podśmiechujki sobie robisz z innych.
  …………………
  Dokładnie 3 tygodnie wstecz napisałem tutaj:
  BBB88 24 stycznia 2022 o 01:17
  Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć

  Oczywiście, że temat Ukrainy nie rozejdzie się po kościach.
  Etap przekształcania Ukrainy w Izrael przeszedł do fazy czynów.
  ………………………
  Ale nie załamuj się Guy, czasami coś mądrego napiszesz, dlatego (i oczywiście dla WB) tutaj zaglądam.

  2
 33. badasapa

  Policja w Kanadzie kradnie benzynę i opał truckerom z Freedom Convoy.
  Ciężko zaatakowac policjanta kradnącego paliwo w proteście pokojowym.

  Trudeau = Jaruzelski

  Kto za głosuje 1.
  Kto przeciw lepuej niech głosuje.

  1
 34. fast_market

  Może by mi się to i podobało, gdyby nie okoliczności.
  Pewnie znowu nam wcisnęli i pewnie znowu przepłacimy jak frajerzy. 🙁

  KGHM podpisał z NuScale Power umowę w sprawie rozpoczęcia prac nad wdrożeniem zaawansowanych małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce – podał KGHM w komunikacie prasowym. Pierwsza elektrownia zostanie uruchomiona do 2029 roku.
  źródło: bankier.pl

 35. Guy Fawkes

  @BBB88

  https://wpolityce.pl/swiat/585506-tajny-plan-izraela-na-wypadek-agresji-rosji-na-ukraine

  Takie rzeczy trzeba czytać między zdaniami, jak za komuny.

  Jak to, 200k ludzi tak sobie wyjedzie i nic? A domy, mieszkania biznesy, samochody???
  I to żeby OCALEĆ??? Przecież Putin nie gazuje żydów, come on!

  Po pierwsze, skoro est mowa o 200k, to może równie dobrze chodzić np. o 800k tak czy nie?
  Po drugie, wiadomo, z tekstu, że to nachodźcy, bo mogą też zabrać krewnych, czyli miejscowych.
  Po trzecie ponawiam jaka część tej szlachty pod pretekstem uchodźctwa zostanie w Polin???

  Patrzę do wikipedii anglikanskiej i tam nie ma takich nieistotnych szczegułów.
  W niemieckiej są dane z 2001 roku, 103,6k Juden, przez 12 lat przybyło niecały %.
  Tak ważne dane sprzed 20 lat ?????

  Tu est napisane tak:
  https://pl.frwiki.wiki/wiki/Histoire_des_Juifs_en_Ukraine

  //Od 2001 r. Liczba ludności żydowskiej na Ukrainie stale spada. ….. W 2010 roku, według World Jewish Population Report, Ukraina liczyła zaledwie 71 500 Żydów.//

  Czyli w ciągu 10 la ubyło jakieś 32k.

  No to skąd ich się tyle nabrało, bo jak ten łgarz Bennett mówi że 200k, to spokojnie można to sobie pomnożyć.
  I to tak jakby dopiero co przybyli, bez problemów majątkowych, z plecakiem. Po co wozić drzewo do lasu, ukraina bogata.

  Ja myślę, że jak by ich było tylko 200k to nie musiałoby się fatygować 5k chłopców z 82 dywizji, Grom by obskoczył, zwłaszcza że oni spierdalają przez kilka krajów.
  A oni pitolą, że 82 dywizja przyleciała bronić Polski.

  Buhahahaha:)))))))))))))))))
  Pusty śmiech czełowieka ogarnia, jak sobie uświadomi, jacy lokaje i frajerzy figurantują w tych bantustanach.

  To już teraz rozumiem, czemu ci nasi warszawscy imitatorzy patrotyzmu Polin tak skaczą z gałęzi na gałąź przez wielką chazarią. Rozumiem blokadę szlaku jedwabnego i rozumiem oddanie Piorunów.

  Wszystko już niestety zrozumiałem, to co wczrśniej czułem intuicyjnie.

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Moja intuicja po raz kolejny okazała się absolutnie trafna, i w questii Wielkiej Chazarii, która zliquiduje Polskę, i w questii ostatniego konfliktu, w którem opowiedziałem się przeciw NATO a sympatyzując z Putinem, wbrew localnym kretynom, którzy nawet się nie spodziewają jaki los gotują im agentury.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  W Europie est tylko dwóch wielkich polityków, Putin i Orban, reszta to żałośni szmaciarze, na których szkoda kuli.

  3
   1. Guy Fawkes

    NATO:)))))))))))))))))))))))

    Wschodnia flanka:))))))))))))))))))))))))))))

    Imperium Jacky Bartosiaka Majakovskiego:)))))))))))))))))))))))))))))))))

    I po to ten żałosny kicz umiłowania I RP:))))))))))))))))))))))))))))))))))))

    4
 36. Pc39442

  @SecBlinken: “We are in the process of temporarily relocating our Embassy operations in Ukraine from our Embassy in Kyiv to Lviv due to the dramatic acceleration in the buildup of Russian forces”

  Putin nie zwalnia. negocjowac bedzie jak narobi halasu.

  1
     1. Guy Fawkes

      To est po pierwsze cyrk jakichś wariatek dla telawizji, a nie przygotowanie do obrony.

      Po drugie chodzi o wariant żywych tarcz, któremi zasłoni się przed telawizją oczywiście, władza chazarska.

      Po trzecie to właśnie ukraina została wrogo przejęta, a Putin ją wyzwala.

      4
 37. Pc39442

  Putin ponoc kaze swoim wspolpracownikom oddawac probki kalu do badania kilka razy w tygodniu. tak sie boi wirusa. Paranoik. analitycy staraja sie opisywac sytuacje uzywajac czystej logiki ale on jest paranoikiem wiec wymyka sie schematowi

 38. Pc39442

  Ukraina jest jak kobieta ktora chcac uciec od swojego meza szefa mafii wdaje sie w romans z gangusami z innej mafii. Jak maz nie moze juz ignorowac ze jego stara sie puszcza, postanawia ja przykladnie ukarac. Ona pragnie od swoich gachow dowodow milosci a najlepiej obraczki ale oni tego nie oferuja. Zostaje sama w domu i patrzy jak jej maz z kolezkami otaczaja dom i zaraz wejda zrobic jej krzywde.
  to Putin ma do zaoferowania w walentynki. gwalt, ciezkie pobicie, uwiezienie i tortury

  1
  1. fast_market

   Też siedzę i czekam. Tam w ogłoszeniu nie było wskazówek co do godziny. Tylko rynek wzbudził oczekiwania. Ciekawie się zrobi, gdy nie będzie decyzji. Pewnie ze dwa tygodnie wzrostów może być wtedy.

   1
  1. toya

   Odpowiedź:

   Ma jeszcze trzech innych pradziadków i jedną inną babkę.

   Spędzałem kiedyś sylwestra z Białorusinem z Brześcia, który mówił o sobie: “Mój dziadek był w NKWD. Mój drugi dziadek był w AK”.

   To kim był on wedlug fast_market?

   2
   1. fast_market

    Pisałem to ironicznie bo często się takie wpisy pojawiają. Nie sądziłem, że trzeba to zaznaczać.

    A dla mnie nie ma żadnego przełożenia nawet kim byli i co robili rodzice, a co dopiero dziadkowie. Każdy odpowiada za siebie.

 39. PPP

  No i co pisowskie kurwy ?

  zadowolenie z wypłaty w styczniu ? tak was wlasnie wyruchali w dupe a teraz…. kiedy wszyscy spiedolili wasze dzieci pojda ginac za bandytow ukrainsko banderowskich………. tak was pisowskie huje wydymaly w dupe bez mydła……

  morawiecki i cala banda juz sa spakowani i maja bileciki do angli a wy ? bedziecie teraz dzielic swoje nory z banderowcami i jeszcze ich utrzymywac.

  TAK WAS WYRUCHALI hahahahahaaaaa !!! no i tak hosssssaaa hahahahaaa !!!

  123
 40. rivsay

  https://www.onet.pl/biznes/biznesalert/wozniak-nie-dla-nowego-kontraktu-jamalskiego-z-rosjanami/e3f7bhk,30bc1058

  Ciekawy artykuł z ulubionego przez Was Onetu ale z z wiceprezesem państwowego PGNiG (także prawi i lewi będą szczęśliwi)

  “Mieliśmy na przykład sytuację – bodajże w grudniu 2021 r. – kiedy ta sama porcja gazu w kontrakcie miesięcznym w USA kosztowała 150 dol., a na giełdzie w Holandii 1,5 tys. dol. – Tak! W Europie było przez chwilę 10 krotnie drożej.”

  Nasz PGNiG to chyba z 30% gazu, ileś % LNG, ileś % od Rosjan, ileś rynek euro.

  Jak mamy taką dywersyfikację to jak to jest możliwe, że przedsiębiorstwa/miasta/gminy/szpitale dostały podwyżki 800% gazu??
  W grudniu wzięli szczyt z rynku europejskiego i wrzucili w rachunki? Gdzie qrde URE

  Inna sprawa to elektrownie i nie widziana nigdy tak wysoka marża na prądzie, no ale można zgonić na UE i certyfikaty

  Halo moje przyjazne państwo, ‘wystarczy nie kraść’

  13
 41. PPP

  JEDNYM SLOWEM TE WSZYSTKIE PISOWSKEI BARANY MAJA JUZ GOWNO ZAMIAST MOZGU I MOZNA IM NASRAC DOSLOWNIE NA ŁEB A ONI POWIEDZA ZE TO PREZES CZEKOLADE ROZDAJE.

  JEBANE PISIOWSKIE SCIERWA ZAMIENILY NASZ PIEKNY KRAJ W BANGLADESZ.

  26
 42. Pc39442

  W tej chwili wariant aneksji Donbasu jest najbardziej prawdopodobny. Pytanie co z Mariupolem bo to formalnie czesc Donbasa. w kazdym razie sama aneksa Donbasa nie powoduje gigantycznych konsekwencji a pozwala Putinowi oglosic zwyciestwo i przejsc do fazy negocjacji nad jakims nowym dealem bezipeczenstwa.

  Nie wiem czy jest sens czytac juz te newsy bo i tak wystarczy analizowac kreski.
  OK off do konca tygodnia od pisania.

  1
 43. digesting slowly

  Na miejscu Putina zająłbym wschodnią Ukrainę aż do Dniepru. Ludność tam jest pro Rosyjska, a żydokomuna zwana demokracją i tak będzie dociskać Ruskich – nie ważne co zrobią. Będą dociskać, dopóki Putin się nie wywróci i w Moskwie nie będzie taka żydokomuna jak i na zachodzie. Problem dla Putina tylko taki, że im więcej gąb do wykarmienia sobie weźmie, tym gorzej dla jego ekonomii, bo tam nikt nie generuje przychodu.

  5
   1. konsultant122

    Nie budiet! Kto by miesiąc trąbił o wojnie i w nią wchodził w kamerach całego świata? Putin nie jest głupi. Już PPP widzial że giniemy za banderowców 🙂 Hahaha nieźle was Putin wydupczył!

    1
 44. billy_the_kangoor

  @Badasapa
  Napisałem tak 29.01.2022 do Znajomego.
  “Войны не будет, tyle wiem, ale mogą postraszyć.”
  Każdy ma jednak dość rządów Stanów Zboczonych.
  Putin wystawił dupę, postraszył, zarobił na ropie i spierdoli. Przypuszczam, że z Longów OIL, które zostały wystawione na czas “wojny ukraińsko – radzieckiej”, wyżywi się pół narodu radzieckiego + Donbasu, który zawsze był pro-rosyjski.
  Trochę to tak, jakby Niemcy straszyli zaborem Śląska Opolskiego.
  Tam też 75% obywateli wystawiłoby plakietkę:
  “Herzlich Willkommen unsere Retter und Pazifisten”.
  Wojsk z granicy z UA Putin nie wycofywał, bo trudno wycofać coś , co nigdy tam się nie stacjonowało (mówię o określonych brygadach)
  Większy kryzys pojawi się niedługo na drugim kontynencie i to dopełni spadków na indeksach.
  Take Care, Billy

  13
  1. fast_market

   Zgadzam się z Billy’m. Tylko jak zwykle timing najtrudniejszy do oceny.
   Dla zmyłki rentowności mogą trochę spaść. GS już zaczyna coś robić w tym temacie:

   A cycle of widespread aggressive rate increases in emerging markets looks to be reaching its peak, according to Goldman Sachs Group Inc. strategists.
   Over the next three months, the proportion of authorities still tightening policy in developing nations could drop closer to 50% from about 70% currently, the strategists said, citing an in-house model.

   4
 45. toya

  Zagrożenie wojskiem radzieckim nad granicą Ukrainy zaczyna przypominać zagrożenie Iracką bronią masowego rażenia.

  Jedynie Amerykanie krzyczą teraz (i wtedy) “Mówię Wam, na pewno tam jest! Mamy całą masę dowodów”.

  7
  1. fast_market

   No nie do końca. Gra jest zdaje się obustronna:

   “Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, postanowiła we wtorek zwrócić się do prezydenta Władimira Putina o uznanie niepodległości dwóch wschodnich separatystycznych regionów Ukrainy.
   Duma przyjęła większością głosów uchwałę, zgodnie z którą projekt apelu o uznanie niepodległości tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej i Donieckiej Republiki Ludowej, zgłoszony przez frakcję Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, zostanie skierowany od razu do szefa państwa.” za PAP

   1
 46. Pc39442

  PUTIN: CHCEMY ROZWIĄZAĆ NATYCHMIAST KWESTIE DOLACZENIA UKRAINY DO NATO

  warunek sine qua non
  I to nie NATO musi cos zmieniac bo przeciez nie zmieni na zyczenie Wlodeczka swojego statusu tylko Ukraina musi zmienic swoja durnowata konstytucje.
  To chyba niewiele, biorac pod uwage ze i tak UA nie ma szans na czlonkostwo bo zawsze Niemcy Francja Wlochy Wegry Bulgaria zawetuja.
  Donbasy niech sobie Wlodeczek wezmie bo to i tak sam problem obecnie i czesc strony moga sie rozejsc.

  2
 47. datik

  Idmmaximus 11 lutego 2022
  Jako rekompensatę poproszę w najbliższym czasie pochylić się nad metalami szlachetnymi złoto, srebro 😉
  ———————————
  @Duch vel @macerson podesłał mi w zeszłym tygodniu fajny obrazek dotyczący srebra, na złocie jest podobnie. Nie udzielił mi “praw autorskich” 😉 więc mi nie wypada ale jeśli go poprosisz to może tu zapoda ; )

  1. toya

   Tak zgodnie z logiką i tradycją (vide Gruzja 2008) to Ruskie wchodzą dopiero wtedy gdy trzeba ratować eskalacją napięcia spadające ceny ropy i innej energii.

   Poczekajmy zatem jak rozwinie się sytuacja na ropie w kolejnych dwóch-trzech tygodniach i dopiero wtedy będzie można wyrokować czy temat już zamknięty.

   4
 48. piotr5

  Zapowiedź tekstu Anne Applebaum dla magazynu “The Atlantic” przez Radka Sikorskiego:

  Szanowni Państwo ❗

  📰 Wczoraj w amerykańskim magazynie „The Atlantic” ukazał się tekst mojej żony, Anne Applebaum tłumaczący, dlaczego dotychczasowe podejście wielu zachodnich dyplomatów do Rosji Putina nie daje rezultatów. W chwili, kiedy piszę te słowa (przyznaję z dumą), artykuł jest najpopularniejszym tekstem na stronie pisma, dużo się o nim mówi, a publicznie komentował go m.in. Jake Sullivan, czyli Doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego prezydenta Joe Bidena. Uznałem, że warto przybliżyć ten artykuł także polskim czytelnikom. Poniżej znajdą Państwo tłumaczenie. ⤵️
  ____

  👉 DLACZEGO WYSIŁKI DYPLOMATYCZNE ZACHODU WOBEC ROSJI WCIĄŻ ZAWODZĄ ❓

  Fundamentalny brak wyobraźni amerykańskich i europejskich przywódców doprowadził świat na skraj wojny.

  Och, jak zazdroszczę Liz Truss jej szansy! Och, jak bardzo żałuję, że kompletnie jej nie wykorzystała! Jeśli nie wiecie o kim mowa, wyjaśniam, że Truss jest mało znaczącą brytyjską minister spraw zagranicznych, która w tym tygodniu udała się do Moskwy, aby powiedzieć swojemu rosyjskiemu odpowiednikowi, Siergiejowi Ławrowowi, że jego kraj nie powinien najeżdżać Ukrainy.

  Wyprawa nie okazała się sukcesem. Na lodowatej w tonie konferencji prasowej Ławrow porównał ich rozmowę do dyskusji „niemowy” z „głuchym”. Później – dodając jeszcze trochę oliwy do ognia – pozwolił aby do prasy wyciekła informacja, że pomyliła pewne regiony rosyjskie z ukraińskimi.
  Ławrow robił to już wiele razy.

  W zeszłym roku zachował się podle wobec odpowiadającego za politykę zagraniczną Unii Europejskiej, Josepa Borrella. Jest nieprzyjemny na konferencjach międzynarodowych i niegrzeczny wobec dziennikarzy. W jego zachowaniu nie ma przypadku. Dla Ławrowa, podobnie jak dla rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, agresja i sarkazm to narzędzia demonstrowania pogardy dla rozmówcy, przedstawienia negocjacji jako bezcelowych jeszcze zanim się rozpoczną, wywoływania strachu i apatii. Chodzi o to, by zepchnąć innych dyplomatów do defensywy, albo sprawić, by z obrzydzeniem ustąpili.

  Fakt, że Ławrow zachowuje się w sposób pogardliwy i nieprzyjemny, to jednak nic nowego. Podobnie jak fakt, że Putin godzinami opowiada zagranicznym przywódcom o swoich osobistych i politycznych pretensjach. Zrobił to ponad dziesięć lat temu, gdy po raz pierwszy spotkał się z prezydentem Barackiem Obamą; dokładnie to samo zrobił w zeszłym tygodniu na spotkaniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Truss powinna była o tym wszystkim wiedzieć.
  Zamiast serwować puste frazesy na temat reguł i wartości, konferencję prasową mogłaby rozpocząć tak:

  Witam przedstawicielki i przedstawicieli mediów. Cieszę się, że mogę dołączyć do was po spotkaniu z moim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem. Tym razem nie zawracaliśmy sobie głowy dyskusjami na temat traktatów, których nie uszanuje i obietnic, których nie dotrzyma.
  Powiedzieliśmy mu natomiast, że inwazja na Ukrainę będzie wiązała się z bardzo, bardzo wysokimi kosztami – wyższymi, niż kiedykolwiek sobie wyobrażał. Planujemy obecnie całkowicie zatrzymać eksport rosyjskiego gazu – Europa poszuka źródeł energii gdzie indziej.

  Przygotowujemy pomoc dla ukraińskiego ruchu oporu, będziemy jej udzielać przez dekadę, jeśli okaże się to konieczne. Czterokrotnie zwiększamy wsparcie dla rosyjskiej opozycji i rosyjskich mediów. Chcemy mieć pewność, że Rosjanie usłyszą prawdę o tej inwazji i to tak głośno, jak to tylko możliwe. Jeśli wy chcecie dokonać zmiany władzy w Ukrainie, my zaczniemy pracować nad zmianą władzy w Rosji.

  Truss, a przed nią Borrell, mogli dodać szczyptę osobistej zniewagi, w stylu samego Ławrowa, i głośno zapytać, jak to możliwe, że oficjalna pensja Ławrowa wystarcza na utrzymanie wystawnych nieruchomości, z których korzysta jego rodzina w Londynie.

  Mogła wymienić nazwiska wielu innych rosyjskich urzędników państwowych posyłających swoje dzieci do szkół w Paryżu lub Lugano. Mogła ogłosić, że te dzieci – wszystkie – są teraz w drodze do domu, razem ze swoimi rodzicami: Koniec z amerykańskimi szkołami w Szwajcarii! Koniec z mieszkaniami w Knightsbridge! Koniec z jachtami na Morzu Śródziemnym!

  Oczywiście Truss – podobnie jak Borrell, jak Macron, jak kanclerz Niemiec, który w tym tygodniu wybiera się do Moskwy – nigdy by czegoś takiego nie powiedziała, nawet w prywatnej rozmowie. Niestety, zachodni przywódcy i dyplomaci próbujący w tej chwili zapobiec rosyjskiej inwazji na Ukrainę nadal sądzą, że żyją w świecie, w którym liczą się zasady, gdzie zastosowanie ma protokół dyplomatyczny, gdzie ceni się uprzejme słowa.

  Wszyscy oni myślą, że kiedy jadą do Rosji, rozmawiają z ludźmi, których opinie można zmienić za pomocą argumentów lub w drodze debaty. Uważają, że rosyjska elita dba o takie rzeczy, jak „reputacja”. Nie dba.

  W rzeczywistości, kiedy rozmawiamy z autokratami nowej generacji, czy to w Rosji, Chinach, Wenezueli czy Iranie, mamy do czynienia z całkowicie odmiennym zjawiskiem: ludźmi, których nie interesują traktaty i dokumenty, ludźmi, którzy szanują tylko twardą władzę. Rosja łamie podpisane w 1994 roku memorandum budapeszteńskie, gwarantujące bezpieczeństwo Ukrainy.
  Czy ktokolwiek kiedykolwiek słyszał, aby Putin o tym mówił? Oczywiście, że nie. Nie przejmuje się również swoją reputacją człowieka niegodnego zaufania: kłamstwo trzyma przeciwników w niepewności. Ławrowowi też nie przeszkadza, że jest nienawidzony, ponieważ nienawiść stwarza wrażenie siły.

  Ich intencje również różnią się od naszych. Celem Putina nie jest kwitnąca, spokojna, dobrze prosperująca Rosja, ale Rosja, w której to on jest u władzy. Celem Ławrowa jest utrzymanie pozycji w mrocznym świecie rosyjskich elit i oczywiście zachowanie majątku. To, co my rozumiemy przez „interesy” i to, co oni rozumieją przez „interesy”, to dwie różne sprawy. Kiedy słuchają naszych dyplomatów nie słyszą niczego, co naprawdę zagraża ich pozycji, ich władzy, ich osobistemu powodzeniu.

  Pomimo wszystkich naszych zapowiedzi, nikt na poważnie nie spróbował skończyć z praniem rosyjskich pieniędzy na Zachodzie, czy rosyjskimi wpływami politycznymi i finansowymi na Zachodzie. Co najwyżej je ograniczamy. Nikt nie potraktował poważnie propozycji mówiących, że Niemcy powinny się obecnie uniezależnić od rosyjskiego gazu, że Francja powinna zdelegalizować partie polityczne przyjmujące rosyjskie pieniądze, czy że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone powinny powstrzymać rosyjskich oligarchów przed kupowaniem nieruchomości w Londynie lub Miami. Nikt nie zasugerował, że właściwą odpowiedzią na wojnę informacyjną Putina z naszym systemem politycznym byłaby wojna informacyjna przeciwko jego systemowi.
  Teraz jesteśmy na krawędzi potencjalnie katastrofalnego konfliktu. Ambasady USA, Wielkiej Brytanii i Europy na Ukrainie są ewakuowane; obywateli zachęca się do wyjazdu.

  Ale ta przerażająca chwila to nie tylko dowód na porażkę dyplomacji. Pokazuje także porażkę zachodniej wyobraźni, trwającą od dawna niechęć dyplomatów, polityków, dziennikarzy i intelektualistów do zrozumienia, jakim państwem staje się Rosja, i przygotowania się do tej zmiany. Nie chcieliśmy widzieć przedstawicieli tego państwa takimi, jakimi są naprawdę. Nie chcieliśmy rozmawiać z nimi w sposób, który mógłby przynieść rezultaty. Teraz może być za późno.

  __
  💠 Anne Applebaum jest dziennikarką magazynu „The Atlantic”, wykładowcą SNF Agora Institute na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa oraz autorką wielu książek, m.in. „Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu” [2020].

  Oryginał postu Radka Sikorskiego i artykułu Anne Applebaum tu: https://www.facebook.com/radeksikorski/posts/497935648369047

  23
 49. long_short

  Tak, tak misiu.

  –„W procesie rozszerzenia NATO nie należy z góry wykluczać Rosji, ponieważ jej członkostwo mogłoby przynieść stabilność i bezpieczeństwo regionom, gdzie dotychczas nie było ani jednego ani drugiego”.

  –„Wspólnie możemy wiele zyskać (…) Mamy wiele wspólnych interesów, takich jak stabilizacja Afganistanu, walka z terroryzmem, piractwem i rozpowszechnianiem broni masowego rażenia”.

  7
 50. billy_the_kangoor

  @Piotr5
  Konkluzja tego całego wywodu jest taka, że ani Łavrov, ani Putin nie będą romawiać z zydami, ani dyplomatami z końcówkami nazwisk na “aum” “berg” itd.
  Niestety, ale trwająca pandemia dopełniła niechęci Ruskich, Kanadyjczyków i innych mądrzejszych narodów co do narzuconego celu.
  Chcieli zawładnąć światem w 2019 roku, mają odwet. To tyle.

  9
 51. toya

  https://www.tms.pl/nonstop/aktualnosci/opinie/tempo-inflacji-nadal-odjezdzalo-rpp-w-styczniu,7666703

  “GUS dziś poinformował, że roczna dynamika CPI wzrosła w styczniu do najwyższego poziomu od listopada 2000 i wyniosła +9,2 proc. Miesięczna zmiana wartości tego indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych była najwyższa od stycznia 1998 i wyniosła +1,9 proc. Równocześnie GUS poinformował, że według jego szacunków PKB w IV kw. ub.r. wzrósł realnie o +7,3 proc. wobec +5,3 proc. w III kw. ub.r., +11,2 proc. w II kw. ub.r. i -0,8 proc. w I kw. ub.r.
  Z punktu widzenia klasycznego schematu rotacji aktywów w ramach cyklu koniunkturalnego te dane zdają się potwierdzać, że nasz kraj minął już szczyt ożywienia gospodarczego (ten wypadł w II kw. 2021), ale nadal mamy przed sobą (albo go minęliśmy w styczniu) szczyt dynamiki wzrostu cen w gospodarce, co sugeruje, że obecnie preferowaną klasą aktywów jest gotówka. W momencie minięcia przez obecny cykl szczytu tempa inflacji preferowaną klasą aktywów stać się powinny długoterminowe obligacje skarbowe o stałym oprocentowaniu, które wtedy powinny zakończyć swoją trwającą od roku silną bessę. (…) “

  10
 52. long_short

  Lech Kaczyński – “Nie chcieliśmy widzieć przedstawicieli tego państwa takimi, jakimi są naprawdę.” – RUSOFOB

  Jarosław Kaczyński – “Nie chcieliśmy widzieć przedstawicieli tego państwa takimi, jakimi są naprawdę.” – MAŁY ZAWISTNY CZŁOWIEK.

  Anne Applebaum -“Nie chcieliśmy widzieć przedstawicieli tego państwa takimi, jakimi są naprawdę.”- DOSKONAŁE.

  13
  1. piotr5

   Jak stawiasz cudzyslow to powinien być to cytat a nie twoje fantasmagorie. Co oczywiście nie zmienia faktu, że bracia Kaczyńscy tak jsk większość Polaków ma realna opinię o Sowietach. A to że z nimi trzeba żyć to inna sprawa.
   Dlatego min. Rau był dziś w Moskwie a Jarosław wygłaszał przemówienie do przyjaciół Moskali. Słusznie zresztą. Nie wiem czy mój wysiłek nie idzie na marne ale probyje z tobą rozmawiać merytorycznie.

   11
 53. Hubi H

  No to jak jest z tym lobby bankowym Panie Duda?

  https://www.youtube.com/watch?v=IUtYhfhrz0s

  2015 Warszawa mieszkanie do 35m2 cena transakcyjna 7800/m2
  2021 Warszawa mieszkanie do 35m2 cena transakcyjna 11100/m2

  2015 Bank PKO BP kredyt hipoteczny 300k PLN 30 lat/ 3,20% RRSO
  2022 Bank PKO BP kredyt hipoteczny 300k PLN 30 lat/ 6.19% RRSO

  2015 średnie wynagrodzenie 3900 PLN
  2021 średnie wynagrodzenie 5662 PLN

  Podsumowując, wyborca pis kupuje obecnie za tą samą kwotę o 11m2 mniejsze mieszkanie, spłaca 2 razy wyższe odsetki od kredytu hipotecznego a 30% wzrost wynagrodzeń pożera inflacja , żyć nie umierać 🙂

  25
 54. ronin

  Wojny nie będzie, chyba.

  Wytrawny szachista, choć …bandyta zrealizował już założone kilka miesięcy temu cele. Niestety wygrał, rozsiewając strach wśród naiwnych zachodnich polityków, mediów i ukraińskich polityków, że zbrojnie zaatakuje Ukrainę, zbombarduje Kijów i inne duże miasta. Takie informacje szerzyli ruscy agenci a Zachód i media kupowały ten bullshit. Od początku celem Putina było gospodarcze i finansowe zniszczenie Ukrainy w tym ruchu i osłabienie i rozbicie Zachodu. Nie udało mu się tylko doprowadzić do paniki tj. runu na banki przez wystraszoną ludność, wybraniu gotówki, wymiany jej na dolary itp. Putin wygrał a nawet ośmieszył Zachód. Ukraina bez wojny już “krwawi”, doświadcza zapaści gospodarczej i finansowej. Natomiast Rosja wzbogaciła się: RTS w górę ok. 30%, cena ropy, gazu mocno w górę itp., rezerwy walutowe ponad 600 mld dolarów, zadłużenie
  tylko 20% do PKB. W TYM RUCHU wygrał. Teraz będzie pracował nad następnym ruchem. Ukrainie i innym postsowieckim państwom nie odpuści. Do zajęcia całej Ukrainy w tym ruchu nie dojdzie na 99%.

  6
 55. sumadartson

  “Planujemy całkowicie wstrzymać export rosyjskiego gazu”.
  Import pani Aneczko, import.
  Nierealna groźba. Takiej ilości gazu po takich kosztach Europa znikąd nie zaimportuje.
  Słabiutko. Złoża gazu w Europie nie są w stanie ilościowo zastąpić ruskich. Zwłaszcza że lewactwo w Norwegii żąda zaprzestania wydobycia gazu do 2030 roku.
  Żenada. Nie zatrzymamy exportu ruskiego gazu. Zwłaszcza do Chin.
  W rozmowach z ruchalem słowa nie grają roli. Tylko bejsbol, tylko stanowczość i pała.

  3
  1. apgroom

   Złoża gazu w Europie nie są w stanie ilościowo zastąpić ruskich. Zwłaszcza że lewactwo w Norwegii żąda zaprzestania wydobycia gazu do 2030 roku.

   Jak zatrzymają dostawy gazu z Rosji to pojawi się gaz z USA. A jak i tego zabraknie to pogonią lewactwo w Norwegii.
   Czy właśnie nie chodzi o to aby pogonić lewactwo w całej Europie ?

   1
   1. sumadartson

    Radzę zapoznać się z zasobami złóż gazu na świecie i w Rosji.
    Gaz z USA pojawi się w ilościach, które równie szybko zostaną zużyte jak się pojawią. Skroplenie gazu, transport przez Atlantyk, przerobka w gazoportach to koszty, czas, a ile jest w Europie gazoportów?
    Żeby pogonić lewactwo gazowe potrzeba większej kasy na propagandę niż ma jej włodeczek. Z każdym rokiem w Norwegii jest coraz większe poparcie dla bezskrzydłej wełny.

    1
    1. apgroom

     Gaz to nie są decyzje biznesowe ale polityczne. Polska też ma olbrzymie zasoby złóż gazu i nie trzeba go dostarczać przez Atlantyk.
     Radzę się zapoznać ze złożami gazu w Polsce. Podpowiem tylko, że nie chodzi o zasoby gazu produkowanych przez
     Szlachcica po dużym talerzu grochówki.

     1
 56. badasapa

  “Nie była to do końca udana operacja rosyjska, Putin przelicytował i przede wszystkim zaczął się bawić w piaskownicy zachodniej demokracji. Dziś oficjalnie ogłoszono, że cześć wojsk rosyjskich wraca do bazy i co ważne, w tym komunikacie znajduje się kluczowa fraza: „po ćwiczeniach”. Wielu „analityków” prześcigało się w opowiadaniu bredni, najbardziej śmieszni mówili o napaści na kraje skandynawskie, a wszystko na podstawie jakichś obrazków i filmików z Internetu. A wystarczyło, jak zawsze zresztą, oczyścić głowę z emocji i pomyśleć faktami. Co jest celem Rosji? Przede wszystkim utrzymanie pozycji w regionie i tutaj kluczowe jest wyrwanie Ukrainy z pomysłów związanych z NATO i UE. Na drugim miejscu mamy drugą rurę z gazem, czyli rosyjskie być albo nie być, bo na surowcach ten cały rosyjski bałagan się opiera.”

  1
  1. sumadartson

   //Co jest celem Rosji? Przede wszystkim utrzymanie pozycji w regionie.//
   Nie ma Rosji. Jest włodeczek.
   Co jest celem włodeczka. Utrzymanie dyktatury w Rosji.
   Przeciętnemu ruchalowi imponują kolejne doklejenia do matuszki kawałków sąsiednich krain.
   Włodeczek zyskał władzę po wymordowaniu Czeczenów w odwecie za atak terrorystyczny na szkołę. Kto przeprowadził ten akt terroru na dzieciach, doczytaj Waszmość sobie sam.

   3
  2. billy_the_kangoor

   …ale proszę Ciebie. Media potrafią odsuwać gawiedź od spraw i terenów najważniejszych.
   Prawdziwy BAŁAGAN ujrzysz w trzeciej i ostatniej odsłonie konfliktu. Zresztą namiastki już widać, tylko każdy jest tak zaabsorbowany wojną, ktorej nie miało być…

   2
 57. fast_market

  Trzeba krytycznie podchodzić do każdego artykułu, który nam podsuwają:

  “Zero Hedge, którego konto na Twitterze obserwuje ok. 1,2 mln osób, miał publikować artykuły tworzone przez media powiązane z rosyjskim wywiadem. Informatorzy AP nie oskarżają serwisu o bezpośrednią współpracę z Rosjanami. Wskazują jednak, że na Zero…”

  Źródło: Puls Biznesu
  Całość przeczytasz tu: https://www.pb.pl/popularna-strona-finansowa-oskarzona-o-promowanie-rosyjskiej-propagandy-1141397

  2
 58. billy_the_kangoor

  @Piotr5
  “jak dajesz radę, jak te żydy tak cię prześladują”.
  Zapytaj panią Applebaum vel. Sikorską, jak doszli do majątku, pałacyku w powiecie nakielskim? Podpowiem, za przyslowiowy grosz pod warunkiem renowacji stojącego tam palacyku. Zgadnij, za czyje pieniądze pałac został odrestaurowany? Na pewno nie te Radka, za którego również wstyd jak Tfuska, bo z moich rejonów. Brukselskie pieniądze.
  Śpij dobrze 😅

  9
 59. artysta_malarz123

  Parafrazując “inwazji nie ma i nie będzie” 🙂
  Niebywałe jak zgodnie i chóralnie poklepano się po plecach ogłaszając brak zagrożenia inwazją na UA. Wszystko wróci do starego porządku (Krym, Donieck, Ługańsk), krezusi wrócą do swoich domów, zapanuje pokój i spokój, ludzie będą szcześliwi, UA będzie rosła w siłę przy wsparciu zachodu.
  Wg mnie (bardzo amatorskim okiem) Rosja wejdzie do UA.

  3
 60. digesting slowly

  Potocki radził Napoleonowi, aby ten kampanię przeprowadził przez Ukrainę, jednak Napoleon go nie posłuchał.
  Hitler przegrał pod Stalingradem, jeśli ktoś nie wie, to niech zobaczy gdzie to jest na mapie.
  Teraz Amerykanie prowadzą ofensywę w Gruzji, na Białorusi, Afganistanie, Kazachstanie, Azarbejdżanie, lecz kluczowa jest Ukraina.
  Rosja musi tam interweniować, choćby to miało tylko przedłużyć jej agonię.

  4
 61. Pc39442

  eee “Teraz Amerykanie prowadzą ofensywę w Gruzji, na Białorusi, Afganistanie, Kazachstanie, Azarbejdżanie”
  serio?? w Gruzji to idiota Srakaszwili chcial wciagnac Amerykanow do wojenki o Osetie ktora sra na Gruzje. Osetyncy nienawidza Gruzinow podobnie jak Abchazowie.

  1
 62. Neptun

  Saakaszwili to amerykański agent jakbyco, teraz jest merem odessy. Usiaki chronią swoj teren ale Putin tak łatwo nie odda, dzis powiedział że o ecnie ukraincy morduja rosjan w donbasie, dosłownie powiedzial o ludobójstwie wiadomo co to oznacza. Rosja zawsze broni swoich obywateli.

  1. piotr5

   kretyni z partii wojny, ładne określenie.
   a tak by the way to kiedy będzie ersibatl i ha coś tam. Odkąd pamiętam podawałeś wciąż nowe terminy wybuchu wojny a ostatnio przycichłeś (odkąd przeszedłeś na ruski żołd?)
   swoja droga taka samokrytyka z tym kretynem całkiem niespodziewana 🙂

   19
 63. billy_the_kangoor

  “”piotr5 16 lutego 2022 o 00:41
  Nie wiem o co ci chodzi. Mnie stać na taki chobelin. Ona jest topowa ametykanska dziennikarką on Skuza wyjątkowa. Pracuję ciągle w USA. Gdyby miał te ziemię w warszawie No to byłaby Wielka kasa.”
  Uważałem Ciebie za bardziej rozsądnego człowieka…. Nie chodzi o to, czy hektary ziemi + pałacyk znajdują się pod stolycą, pod Radomiem, czy w Sosnowcu (jeden chuj), tylko kwestie finansowania przejęcia własności.
  Jeśli ta żydówka jest taką mądrą i topową dziennikarką w Stanach Zboczonych, to powinna inwestycję sfinansować z własnych środków, a nie unijnych.
  Chyba, że jesteś zwolennikiem metod ambero – brukselsko – tfuskowych podwajania kapusty z kapusty, to inna sprawa.
  B.

  9
   1. billy_the_kangoor

    “””piotr5 16 lutego 2022 o 13:5
    a swoja droga to nawet rydzyk dostaje z brukseli””
    Ten wpis jeszcze gorzej świadczy o stanie twojego umysłu 🙂
    …a ty dostałeś coś od Brukseli, na inwestycje rozbudowę swoich ziem? Może mógłbyś kupić inny dworek pod stolycą, w Tworkach na przykład?
    Niestety, ale pewne kręgi ludzi informowane są wcześniej o okazjach do zakupu ziem, inwestycji, bądź ucieczki z danych aktywów. Poprzez wojny, których nigdy nie było i nie będzie, bądź poprzez pandemie, które zakończą się wtedy, kiedy możni tego świata zadecydują.
    Tak było w 2007 – 2008 roku za czasów Alana (znów żyd), teraz tylko pogłębiamy świadomość, że jesteśmy zależni od szczepionek PFE.US (daj mi wyjaśnić, kto tam trzyma kasę), czy wpisów na pejsbook Zelenskego (kolejny, k… mason). Na szczęście ludzi świadomych, tego co się dzieje (również wśród Ukraińców) jest coraz więcej.
    Ciemnota zostanie ciemnotą.

    5
 64. datik

  WB

  “Usunąłem PPP. Sądząc po liczbie polubień pod jego komentarzem, to chyba jakaś zorganizowana trolownia.”
  —————————————————

  Szkoda. Stańczyk to nie był ale przydałaby się jakaś równowaga dla innych błaznów, bezrefleksyjnych apologetów “dobrej zmiany”.

  11
 65. long_short

  @billy standuper
  “Jeśli ta żydówka jest taką mądrą i topową dziennikarką w Stanach Zboczonych, to powinna inwestycję sfinansować z własnych środków, a nie unijnych.”

  Po pierwsze ta pani jest znaną dziennikarką ponieważ pochodzi ze znanej wpływowej żydowskiej rodziny z USA.
  Po drugie, każdy zabytek, w tym pełna odbudowa, prace remontowe etc. zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i Ustawą Prawo Budowlane mogą być na wniosek właściciela nieruchomości, decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków sfinansowane z dotacji do 100%. Każdy zabytek lub obiekt wpisany na listę ochrony konserwatorskiej podlega w PL ochronie prawnej.

  “Jak widać, dla żydów niemożliwe staje się możliwym.”
  Billy. redaktor naczelny “Blog dla ciemnego ludzia”

  6
 66. ronin

  RTS
  Tylko od dołka z dnia 24 stycznia ( 1260 p.) RTS wzrósł do dnia 10 lutego (nieco ponad 2 tygodnie) do 1547p o ponad 20% z szansami na dalsze wzrosty o ile nie dojdzie do wejścia ruskiego niedźwiedzia na Ukrainę.

  1
 67. Guy Fawkes

  @Lord William

  Billy, obawiam się, że nie (w pełni) zrozumiałeś konieczność historyczną[sic!]

  Dworek + (Boźnica +, Kirkut + ?)

  Nowa szlachta międzymorska przecież musi mieć godne warunki kulturalnego bytowania.

  Już widzę fałszywego szlachcica Zsumyobdartsona, jak nadstawia jaśnie państwu grzbiet do wejścia na koń.
  I dostaje po łbie szpicrutą za opieszałość.:))

  6
 68. long_short

  Orlen zlozyl wniosek do @UOKiKgovPL o zgodę na powołanie spółki ORLEN Synthos Green Energy, odpowiedzialnej za przygotowanie i komercjalizację w Polsce technologii mikro i małych reaktorów jądrowych. 

  Pan Obajtek sołtys z Pcimia musi bardzo wk….wiać tych technokratów z Warszawki po zagranicznych MBA.
  Ciekawe na czyje zlecenie ostatnio wsi24 obrabialo mu dupe razem z der Onet.

  12
 69. sumadartson

  @Guy Fawkes
  Doceniam waściną sympatię do szlachty z prapradziada.
  W rewanżu obietnicę złożyć spieszę że z racji mojej wzajemności w sympatyzowaniu fałszywemu lordu, dostąpisz waść zaszczytu bycia pierwszym w kolejce chętnych w nadstawianiu szlachcie karku przy dosiadaniu araba i wydłubania z piasku bitkonia i kilku lun w nagrodę.
  W mojej posiadłości na Krymie lub w Witebsku. ☺😆

  3
 70. Pc39442

  GF Polska bedzie tygrysem jak firmy beda nad Wisla chcialy zakladac swoje siedziby na Europe czy tam EMEA region. Tak jak to robia w Belgii i Szwajcarii
  ale z naszym prawem podatkowym ocenianym na rowni z wloskimi regulacjami na to nie mamy szans!!!

  3
   1. Pc39442

    jeszcze nie jeszcze do nastepnej perspektywy budzetowej.
    ale zrozum ze bajzel prawny to nie jest wina Berlina. My jestesmy za bardzo łajzowaci wciaz. Patrz co politycy robia. Nie ma kultury rzadzenia odpowiedniej. Nie ma instytucji. Jest jakies reczne zarzadzanie. a tu trzeba procedury miec, instytucje, kadry itd. zobacz jak oni ten polski nielad wprowadzaja. napisali i jeb na zywiol. na razie nie ma szans.

    2
    1. Guy Fawkes

     Zobacz, jak mleczarz z Anatevki robi dobrą minę do złej gry.

     //…generalnie rzecz biorąc nasza obecność w UE jest w tej chwili bardzo potrzebną dla naszej przyszłości, dla przyszłości Polski i Europy…//
     https://wpolityce.pl/polityka/585840-prezes-pis-mamy-do-czynienia-z-naduzyciem-wladz-ue

     Szczurołap. Dobrze wie, co to est traktat z maastricht, czy z Lizbony, który podisywał przez telefon.

     Jeszcze jedna perspektywa, i będziemy tak przypawani do Rzeszy niemieckiej, że już nic nas nie oderwie.

     2
 71. badasapa

  Nie samym tradem człowiek żyje.

  “Dwóch ortodoksów z Tel Awiwu, stoi w kolejce na lotnisku. Jeden do drugiego mówi :
  Ty Icek, ja ciebie nie poznaję, ty masz nowe palto, nowe buty, masz nowy zegarek, masz nowy sygnet, wszystko masz nowe, skąd ty to masz ?
  Na to drugi:
  Ojciec mi przed śmiercią sprzedał.”

  I
  Ani Mru Mru,
  nikomu

  5
  1. Guy Fawkes

   Oj Lordzie Stefaniak, Lordzie Stefaniak, Lorda pomysły idą w dwóch kierunkach, dalszego zadłużania się na umór i zabój, oraz sprowadzania do Polski nowej szlachty.

   Ja bym zaczął od obciązenia normalnemi podatkami zachodnich koncernów i szlabanem na wszelkie kontrakty. Wszystkie kontrakty wygrywaliby Chińczycy, Turcy, Angole i oczywiście Polacy.

   Firmy nie mieckie – zero kontraktów.

   1
 72. billy_the_kangoor

  “”Pc39442 16 lutego 2022 o 16:29
  GF Polska bedzie tygrysem jak firmy beda nad Wisla chcialy zakladac swoje siedziby na Europe czy tam EMEA region. Tak jak to robia w Belgii i Szwajcarii
  ale z naszym prawem podatkowym ocenianym na rowni z wloskimi regulacjami na to nie mamy szans!!!”””
  Według polskiego prawa nowego ładu nie masz szans na założenie firmy w Belgii, czy Szwancarii.
  No i dobrze, bo wrócilibyśmy do roku 2003 – 2006 i prania kasy na szczytach gór w Triesenberg, czy Plainpalais Geneve, polskiej kasy.
  Ci, którzy mają kapitał, to piorą dalej w Polsce, pod nazwą http://www.leckmichamarsch.li. (ch) :), a w Berlinie na KUDAMM wielkie posiadłości, galerie, dzieła sztuki, nieruchomości. Wystarczy na wspieranie polskiego przemysłu. Nespa?
  Chętnie “poprałbym pieniądze” w Czechach, ale widocznie jestem zbyt malutki, bo Urząd Skarbowy w Polsce nie pozwolił. Jak widać, są lepsi i lepszejsi.
  Tym wielkim wszystko wolno – większe biznesy, większe deregulacje, naginanie prawa, ochrona środowiska, inwestycje w zabytki.
  W każdym razie takie osoby jak Applebaum Tfusk są i pozostaną dla mnie kurwami.
  tak jak ty skaven, giełdowym nieudacznikiem 🙂
  b.

  9
 73. Pc39442

  btw sytuacja wokol Ukrainy i to co pokazali Ruscy troche obala zalozenia ANW. Z tego co pamietam to on mowil ze Rosja to taki kolos na glinianych nogach i ze niby maja pierdylion tych grub batalionowych ale realnie moga wystawic 60BTG
  No a wokol UA teraz maja 115BTG i jak widac wystarczy ze tam sa i ze pokazuja mozliwosci
  na szczescie Polska lezy poza ich bezposrednia strefa zainteresowania.

  1. Guy Fawkes

   Całym sensem ANW nie est żadna obrona, tylko sprowokowanie wojny z Rosją, aby wymusić na niej nuklearne bombardowanie Polski i wywołać przez to oburzenie światowej opinii.

   To nie ma nic wspólnego z interesami polskiemi, to est tylko narzędzie do amerykańskiej gry hegemonicznej kosztem Polski.

   Kilka dni temu Jacky Bartosiak Majakovski opublikował dwa filmy z biesiady historycznej z Jacyntą Komudą i jeszcze kimś, które prowadził jakiś człowiek o rysach lewantyńskich.

   No i były hagady o mitycznej I RP, tylko że nic nie było o realnej II RP, którą ludzie jeszcze pamiętają. Nic nie było o IV rozbiorze i polskich województwach wschodnich do dziś okupowanych, za linią Namiera.

   …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

   Płętę wygłosiła na końcu Jacynta Komuda, że musimy za wszelką cenę utrzymać ukrainę, która polskie terytorium okupuje do dziś.

   Czytelne jak alfabet Braille’a. To est opijanie ubogich, w celu naprowadzenia ich pijanych na płot.

   1
  2. long_short

   Jeśli przyjąć że grupa batalionowa liczy ok 1500 żołnierzy to przy liczbie ok. 130 tys żołnierzy
   zgromadzonych przez Putina daje to ok 85 batalionów.
   Budzisz mówił o zdolności około 75 batalionów.
   Ukraińskie służby potwierdzały że taka liczba zgromadzonych żołnierzy jest niewystarczająca do skutecznej
   inwazji.

   1. Pc39442

    nie ustalimy tego tutaj ale widzialem mape ze 115btg i komentarzem ze te 85 to sa szacunki Ukrow sprzed kilku tygodni. teza Bartosiaka bylo ze Rosja nie moze sciagnac z dalekiego wschodu a oni sciagneli z calej wielkiej Rosji, pokazujac bardzo wysoka sprawnosc.
    tez Swidzinskiego o lamaniu drabiny eskalacyjnej w nukach to w ogole nie chce mi sie komentowac.
    Jest taki gosciu Wojczal i widze na tubce ze on nagral material omawiajacy krytycznie ten ANW. dzisiaj obejrze.

    1
 74. long_short

  @billy redaktor “Bloga dla ciemnego ludzia”
  “Chętnie „poprałbym pieniądze” w Czechach, ale widocznie jestem zbyt malutki, bo Urząd Skarbowy w Polsce nie pozwolił.

  Na co urząd skarbowy ci nie pozwolił bajkopisarzu, i co US ma do tego gdzie zakładasz swoje spółki?
  Jak cie nie stać na radcę prawnego to nie zapodawaj tu ciemnoty dla przygłupów.
  Masa podmiotów przeniosła spółki do Czech już dawno. Zostali albo mali, którym się to nie opłaca czyli z obrotem
  poniżej 2 mln zł albo tacy standaperzy jak ty bez piątej klepki 🙂

  3
  1. billy_the_kangoor

   @skaven
   gdybyś pisowski cwelu bardziej zagłębił się w prawo, warunkiem nie jest już obrót, tylko poświadczenie miejsca zamieszkania min. pół roku w CZ.
   Niestety, ściganym przez Pis_artylerię nie chcę być, oszukiwać jak twoj premier pinokio też nie chcę, więc dałem sobie spokój.

   8
 75. long_short

  Wioskowy głupku, jeszcze raz pytam na co ma co pozwalac lub nie US?
  Czy tu głupku potrafisz czytaf ze zrozumieniem? Wyraźnie ci standuperze napisałem że kto miał pr,enieść do Czech spółkę juz dawno to zrobił, zostały takie Wacki jak ty, którzy wypisują bajki na blogu dla ciemniaków.

  2
 76. Luto

  Mam wrażenie że usiaki szukają na siłę pretekstu do upuszczenia powietrza z balona . Zasięg na spx 4800 wypełniony – wyjście z trójkąta górą. Inflacja wysoko stopy zerowe dodruk się kończy. Teraz winego za recesje trzeba znaleźć. Putin to chyba jeszcze nie to,. Ale zasięg jak to zasięg na lpp wyszło mi 14k

 77. rivsay

  W 2000 roku rozpoczęcia bessy styczeń i luty były spadkowe.
  Nawet pasuje 🙂 piątek 18.02 wygasają im kontrakty, w poniedziałek 21.02 mają jakieś święto, mi pasuje żeby spadło, i w ostatni pełny tydzień lutego rocknrolla jak pod koniec stycznia.
  I dzida w górę na wygasanie marcowe i FED 🙂

  1
 78. billy_the_kangoor

  Nie przeginaj @skaven.
  wystarczy, że twoi poplecznicy znaleźli miejsce na ulicy Wiejskiej.
  Wiocha nawet śmierdzą garnitury Jarka, Zbyszka i Ryśka. Jak i cała wawa. Jedna z najokropniejszych stolic Europy. ok. poza Bratyslawa i Belgradem.

  3
 79. Guy Fawkes

  @@

  Ha ha!

  Jacky Bartosiak Majakowski, Igor Jankiel i Albert Świdziński podczas wizyty formacyjnej ”w stolicy wolnego świata”.

  Albert pod kołdrą, ha ha.

  Od Polski zależą losy świata, czyli zablokowanie strefy wolnego handlu w Eurazji i jedność świata transatlantyckiego.:))
  W tem celu mamy potrafić walczyć długo w samotności, bo nikt nam nie pomoże:))))))))))))))))))))))

  Czyli w praktyce ma to być powstanie warszawskie dawne uznane i roszerzone na cały kraj. Kupa gruzu, w którą się zamienimy posłuży Rzeszy niemieckiej do odbudowy Prus, oczywista oczywiśtość.

  Inaczej ”stracimy podmiotowość.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Moim zdaniem w tym pięknem amerykańskiem świecie my podmiotowości w ogóle nie mamy. Mamy wyłącznie imitacje dla ubogich i drenaż z każdej strony. Niewykluczone, że ją dopiero zdobędziemy wychodząc z haniebnego zaboru pruskiego i prowadząc politykę wielobiegunową w eurazjatyckiem wolnem obszarze handlu.

  Ciekawe czy Jacky Bartosiak Majakowski znajdzie wielu frajerów do poświęcenia się , i samotnego uratowania ”wolnego świata” i jego stolicy z kiblami LGBT.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Pozdrówka i całuski dla Alberta pod kołdrą:))))))))))))))))

  (nie ode mnie, od znajomego)

  2
  1. Guy Fawkes

   Oglądając ten film doszedłem do wniosku, że Jacky Bartosiak Majakowski mógłby sobie podać rękę ze swoim 14-letnim rówieśnikiem Rafałem Samozaorskim. To samo zacięcie do hazardu, mające rekompensować głębokie deficyty osobiste, i to samo zamiłowanie do kupowania na górce i sprzedawania w dołku.

   Igorem Jankielem się nie zajmuje, bo nie ma czym.

   Albert Świdziński – jedyny światowy odkrywca sposobu na pokonanie supermocarstwa nuklearnego est pod kołdrą, więc nie wiem w jakim stanie:))

   2
      1. Guy Fawkes

       Wojczal myli się co do ukrainy.
       Ponosimy klęskę granicząc tylko z Krolewcem i Białorusią. Ukraina nie stanowi. Owszem, może być kierunkiem pomocniczem, ale to zawracanie gołowy.

       Decydująca est brama brzeska.

       Przypomnij sobie wszystkie hagady Jacky Bartosiaka, ktych sens był taki: Potężna Rzeczpospolita przegrała współzawodnictwo z Rosją, z chwilą złamania bramy smoleńskiej.

       Potężna Rzeczpospolita, spichlerz Europy, milion kilometrów quadratowych. I nikt wtedy nie miał broni atomowej, kosmicznej, hipersonicznej itd.

       ……………………………………………………………………………………………………………………………………….

       Dziś Rosja est praktycznie 200 km od Warszawy. I ma jeszcze Królewiec, w którem est silniejszy garnizon niż cała nasza armia.

       Kogo on chce robić w ch…?

       …………………………………………………………………………………………………………………………………………..

       Po prostu przegraliśmy cykl milenijny . Ludzie dorośli muszą to zrozumieć. Mieliśmy farta, bo na zachodzie była czarna świerć, na wschodzie potop monfolski i to ostatecznie wykorzystaliśmy dzięki wspólnemu zagrożeniu naszem i Litwy przez Drang nach Osten.

       Kolejna szansa może być dopiero po hatlendło, kiedy Chińczycy zniszczą Rosję (i ukrainę).

       A w obecnej sytuacji możemy prowadzić jedynie politykę realistyczną, wielobiegunową, umożliwiającą wzrost siły gospodarczej w oczekiwaniu na kolejną szansę od losu.

       Tylko wielkie kataklizmy umżliwiają nam karierę, takie jak najazd mongolski czy WW1.

       Bez wielkich kataklizmów jesteśmy za słabi na świat, ale wystarczająco silni na region. Np. na odzyskanie Małopolski wschodniej.

       4
 80. Pc39442

  Nie wiem co te FEDeralsy powiedzialy bo patrze teraz jedynie na kreski ale z kresek wynika ze jedziemy w impulsie a wiec falka 3 wlasnie sie zaczela. ATH wciaz jest opcja podstawowa. Goldman ma w wariancie podstawowym 4900 jako target ale jesli FED bedzie lagodniejszy to nawet 5500 haha

  1
 81. Guy Fawkes

  @Pecet

  Wielka chazaria ma znacznie mocniejsze papiery do istnienia, niż Polska.

  Najbardziej prawdopodobna est taka sytuacja, że w końcu wielka chazaria przetrwa, a Polska zostanie zniszczona, ku pożytkowi Rzeszy. Taki est cel sojuszu PUKU (na muniu).

  Jeśli czegoś można być pewnym, to tego, że Kijów nam nie pomoże. Jeśli zrobilibyśmy teoretyczne i absurdalne założenie, że Kijów chciałby na pomóc (absurd!!), to Rosja ma sposoby na to.

  Wszystko zmierza do tego, żeby to Polska została zderzakiem i żeby na jej trupie została ustalona równowaga.

  My mamy tylko jeden cel: [rzetrwać w jednem kawałku do hatlendło, czy innego sposobu utylizacji Rosji przez Chiny.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Najgłupsze est to, co proponują 14-letni chłopcy z Towarzystwa Filomatów i Szubrawców. To kretynizm. Samozaorywujący się kretynizm.

  2
 82. Pc39442

  No ja nie wiem po kiego wuja oni w ogole jezdza do USA.
  te informacje ktore oni przedstawiaja jako hot news to ja mam szybciej niz oni z twittera tego samego pana Kofmana
  https://twitter.com/KofmanMichael

  masz absolutna racje ze zadna wojna nie wchodzi w gre. USA jesli nie wybroni Ukrainy to my musimy zaczac normalnie handlowac z Rosja. budowac jak najlepsze relacje oparte o wspolne interesy. To jest sprawa Amerykanow ze moga stracic wiarygodnosc i wplywy. Nasza krwia i naszym terytorium ich juz nie odzyskaja. Teraz oni maja swoja ostatnia szanse. Straca, to do widzenia

  4
  1. Guy Fawkes

   No właśnie, nie możemy w żadnym wypadku dać się wepchnąć do wojny.

   Wbrew pozorom i propagandzie Rosja będzie nam sprzyjać, bo Rosja boi się zbyt silnej Rzeszy.

   Liczą się tylko interesy, a nasze istnienie w obecnych granicach est w strategicznem interesi Rosji.

   Nie taki diabeł straszny jak go malują, Rosja est mała demograficznie. Będzie miała wystarczające problemy na ukrainie, czy Azji środkowej. Przyjmie to z wdzięcznością, jeżeli będziemy chronić jej zachodnią flankę. W najlepszym własnym interesie, będziemy bronić naszych Kresów zachodnich.

   Nie spodziewam się ze strony ruskich szachistów żadnych głupich ruchów – liczę na inteligencję ruskich szachistów i ich zmysł strategiczny.

   Jeżeli dojdzie do złych rzeczy, to wyłącznie z powodu głupoty albo prowokacji naszych agenturalnyxg figurantów.

   Moja intuicja mówi mi, że inteligencja i cierpliwość ruskich szachistów przeważą.

   2
   1. sumadartson

    No jak oszust, przecie fałszywy lord obiecał użyczyć mi karku do wsiadanego w Tworkach.
    Obaczym czy nie cygani, podejmie leczenie i któregoś dnia zakrzyknie na forumie: włodeczek be, wiwat Międzymorze!!!!

    1
 83. Pc39442

  o takie info o batalionowych grupach jakie Rosja ma wokol UA:

  ESTONIAN FOREIGN INTELLIGENCE SERVICE CHIEF SAYS RUSSIA IS MOVING APPROXIMATELY 10 BATTLE GROUPS TOWARDS AREA NEAR UKRAINE, WHERE 100 GROUPS ALREADY DEPLOYED

  zalozenia Bartosiaka sa calkowicie chybione a model teoretyczny Alberta jest emanacja myslenia zyczeniowego i ma z rzeczywistoscia tyle wspolnego co rozklad normalny w swiecie ktory jest ekstremistanem jak by to ujal Taleb.

  slabe te wzrosty. przymknalem swoje pozycje. jutro moze troche nizej ponowie albo i nie.

  1
   1. Pc39442

    Rosja bedzie teraz tanczyla wokol Ukrainy moze nawet miesiacami az ich zmusi do podpisania tych porozumien minskich. Scholz i Macron dzialaja w tym kierunku.
    i bedzie koncert mocarstw w Europie. a my posrodku tego. juz obezwladnieni przez TSUE i Komisie Europejska.
    czyli finlandyzacja pelna geba.
    dziwne ze Jacky nie zauwazyl tego. a no tak w Waszyngtonie byl
    ale Waszyngtonu w Polsce juz nie ma. to sa juz nieaktualne tematy.

    2
 84. Guy Fawkes

  @Pecet

  //…ale Waszyngtonu w Polsce juz nie ma. to sa juz nieaktualne tematy.//

  Myślę, że koloryzujesz, Cija mocno trzyma za twarz kogo trzeba.
  Dlatego losy tego rządu ważą się w tej chwili. Nie chcemy … konsekwencji przebrzmiałej usiackiej chwały, ale też nie chcemy wpaść z deszczu pod rynnę i paść łupem agentury RSHA tak czy nie.

  Jacky Bartosiak Majakowski ma takie powiedzenie, że Rosja na Bugu będzie ”szarpać za naszą klamkę bezpieczeństwa”. Ja myślę, że nie będzie, kiedy się pożegnamy z krzyżackiemi oddziałami.

  Ale Niemcy na Odrze szarpią za wszystkie nasze klamki, tak czy nie?

  Niemcy szarpią nawet za klamki węgierskie, mimo że z Węgrami nie graniczą(…).

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Niemcy podlegają determinizmowi gospodarczemu, Heute Mittelojropa, Morgen Grossraumwirtschaft.
  Na krótką metęNiemcy i Rosja mają wspólny interes w wypychaniu Szatanów Zjednoczonych, ale strategicznie Rzesza est największem zagrożeniem dla Rosji.

  WW1 razem z bolshevizmem kosztowały Rosję dziesiątki milionów ludzi. WW2 także kosztowała dziesiątki milionów.
  Tego nie da się zapomnieć. Gdyby nie ofiary niemieckiej agresji, Rosja liczyłaby dziś setki milionów populacji.

  Dlatego Rosja będzie strategicznie powstrzymywać Rzeszę przed zdominowaniem Mittelojropy, poprzez wspieranie Polski i Węgier.

  To est powód, dla którego w ramach appeasementu Rosja musi ”dostać” do swojej strefy bezpieczeństwa Polskę.

  I stanowi to sumę wszystkich strachów agentury amerykańskiej i niemieckiej. Dla Polski est to korzystne.
  Dostajemy realne bezpieczeństwo i realny parasol nuklearny. Rosja w przeciwieństwie do anglosucksów spełnia swoje zobowiązania sojusznicze.

  Słowiańszczyzna to w przybliżeniu 300 milionów ludzi w najważniejszym obszarze jedwabnego szlaku.
  Rosja potrzebuje oparcia w słowiańszczyźnie, ale nie może go uzyskać sama – po potrzebuje partnerów, a po drugie musi być państwem przyjaznym i spełniać pewne normy cywilizacyjne.

  Rosja est za słaba do dyktowania warunków, z pewnością będzie przy tem szarpana na ukrainie, na Kaukazie, w Azji środkowej.
  Rosja potrzebuje partnerów, którym musi wiele zaoferować. Sama est zbyt słaba i uboga i nie może stosować siły poza ruskiem mirem, bo to byłoby kontrskuteczne.
  Rosja potrzebuje w zasadzie dwóch partnerów, Polski i Węgier, żeby wspólnie z powodzeniem realizować zbieżne interesy całej słowiańszczyzny wobec niemieckiego związku radzieckiego.

  Dlatego uważam, że Rosja Polski nie zaatakuje, bo ma z Polską wielkie rzeczy do zrobienia.
  Rosja już się nauczyła że Polski nie ma sensu okupować. Rosja wystarczająco już się ucywilizowała, i wystarczająco przekonała ile warte są sojusze z germańcami i anglosucksami.

  Rosja bedzie prowokowana do ataku na Polskę. Po to właśnie ma być ANW, po to est sojusz dla ubogich PUKU (na muniu).
  Ale mojem zdaniem ruscy szachiści są na to zbyt inteligentni.

  Czy Ty wiesz Pecet, jaki to będzie komfort, być w realnem systemie bezpieczeństwa, mieć za plecami dielkiego brata, któren zawsze może wrogowi przypierdolić, ale dla Ciebie est przyjazny?::)))

  I można ”gwizdać na szwabską armatę”. Koniec germańskiego poniżenia, rasizmu i socyjalizmu. Cheers.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  To est realistyczna analiza geostrategiczna.

  Jacky Bartosiak Majakowski nie est strategiem polskiem tu i teraz, tylko celebrytą strategii amerykańskiej, ajentem anglosuckskiej i germańskiej rasy panów.

  My się w rzeczywistości nie mamy czego obawiać. NATO nie broni nas.
  Świat się odwrócił i ma centrum gdzieindziej, my też musimy się odwrócić, a nie zawiązywać się z trupem w worku.

  1
   1. Guy Fawkes

    Był czas, że zyskaliśmy na NATO – ok.

    Był czas że zyskaliśmy na UE – ok.

    A teraz będziemy zyskiwać na czemś innem. Polska nie ma wiecznych przyjaciół i wrogów, Polska ma tylko wieczne interesy.

    Chyba anglosuckscy kulturtragarze czegoś nas w kończu nauczyli, tak czy nie?:))

    1
 85. Pc39442

  Nie wiem GF czy twoje zlozenia nje sa tak samo do bani jak zalozenja Alberta.
  Ten model bylby dobry gdybz Polska mogla liczyc na parasol Rosji ale jedniczesnie nie podlegala jej obszarowi technologicznemu czyli mogla wspolpracowac na dotychczasowych warunkach ze swiatem zachodnim.
  Przypominam ze w PRLu sowiwty zakazaly nam prac rozwojowych w dziedzinie np lotnictwa, techniki rakietowej, atomu.

  2
  1. Pc39442

   Wojczal stwierdza w swoim wywodzie ze przyszlosc Polski w duzym stopniu decyduje sie nad Dnieprem a jesli Ukraina padnie to nam nie pozostaje nic innego jak szukac porozumienia z Rosja.
   widzimy ze Ameryka ewakuowala swoja ambasade i wywiozla dyplomatow a akty zniszczyla w pospiechu. Jak mowi Bartosiak z oblezonego Waszyngtonu, Ameryka i tak opusci region.
   Widzimy ze Rosja kontroluje sytuacje w tej drabince eskalacyjnej i pokazuje ze ma sprawczosc a zachod ma jedynie sankcje.
   Niemcy i Francja naklaniaja Ukraine do wdrozenia ustroju federalnego.
   ten konflikt juz sie rozegral. obecnie trzeba myslec nad jakims nowym modus vivendi z Rosja. Jednoczesnie Bruksela nam zabiera suwerennosc. Mysle ze jakis status neutralnosci Polski w przyszlosci moze byc rozwiazaniem. Przyspawanie mentalne do USA nalezy porzucic bo bedzie nas kostowalo jedynie frustracje.

   3
 86. macarek

  Tak dla ciekawostki Irak wrócił w stare sojusze:
  https://defence24.pl/sily-zbrojne/irak-wzmacnia-wojska-pancerne
  //Dodatkowym czynnikiem, który przyczynił się niewątpliwie do wyboru T-90 była decyzja władz USA o wstrzymaniu wsparcia eksploatacyjnego posiadanych przez Irak amerykańskich czołgów podstawowych M1A1M Abrams. Amerykanie zdecydowali się na ten radykalny krok po uzyskaniu informacji o przekazywaniu tych czołgów przez iracką armię do proirańskich bojówek szyickich działających na terenie tego kraju//

 87. Hubi H

  Pierwszy pozew w sprawie WIBOR

  Prawnicy podkreślają, że przez wiele miesięcy paneliści WIBOR (grupa 10 banków: PKO BP, Bank Pekao, Santander Bank, BGK, BNP Paribas, Bank Handlowy, mBank, ING Bank, Bank Millennium, Deutsche Bank) podawali tę samą wartość deklarowanej transakcji np. na potrzeby WIBOR 3M. I pytają (retorycznie), czy to oznacza, że wszystkie banki były w takiej samej sytuacji, mają takie same koszty finansowania i ten koszt pozostawał niezmienny przez długi okres? W treści pozwu czytamy m.in.:

  „Teoretycznie bank powinien uzyskiwać środki na rynku ze stopą procentową w wysokości WIBOR. Udzielając kredytu, zyskiem banku powinna być co do zasady marża (zgodnie z wzorem WIBOR + marża, zakładając poniesienie kosztu przez bank w wysokości WIBOR). Z tego powodu jednak, że bank pozyskuje pieniądz po koszcie równym oprocentowaniu lokat jego klientów (zazwyczaj konsumentów) o koszcie w zasadzie zerowym (…), dochodzi do dywergencji [rozbieżności – mój dopisek] pomiędzy kosztem uzyskania środków na udzielenie a kosztem przerzucanym na klienta banku”.

  Argumentacja prawników zmierza więc do tego, że występuje tutaj zjawisko podobne do niesprawiedliwego spreadu w przypadku kredytów walutowych. Banki ustalają WIBOR na poziomie nieuzasadnionym, po czym do marży kredytowej dodają niesprawiedliwą nadwyżkę pomiędzy wartością WIBOR a rzeczywistym kosztem pieniądza, który pozyskują od deponentów.

  „Mając to zaś na uwadze, użycie wskaźnika WIBOR przez bank prowadzi do wynaturzenia sposobu obliczania oprocentowania – prowadzi to bowiem do uzyskania przez bank podwójnego źródła zarobku, tj. nie tylko marży, ale również różnicy pomiędzy wysokością WIBOR a kosztem uzyskania pieniądza przez bank, co jest sprzeczne z art. 69 Prawa bankowego, z którego wynika, iż wynagrodzeniem banku z tytułu udzielenia kredytu są odsetki, prowizja oraz określone w umowie opłaty dodatkowe”.

  https://subiektywnieofinansach.pl/pozew-w-sprawie-wibor-za-chwile-trafi-do-sadu-zawyzone-oprocentowanie-frejowski-i-wspolnicy/

  2
  1. fast_market

   Naciągane. Wg mnie to nie przejdzie. Jeśli już to powinni użyć innej argumentacji, ale nie będę publicznie o tym pisał.
   Kiedyś ten temat badałem i jest tam kilka możliwych zarzutów, ale nie takie jak powyższe.
   Swoją drogą ładnie prawnicy szukają dochodów u naiwnych ludzi, a ludzie tak lekką ręką kasę na tych prawników
   wydają, a spłacać zobowiązań to już gorzej.

   2
 88. konsultant122

  A jakby tak ogłosić neutralność ? POwiedzieć że wychodzimy z Unii i z NATO:)) Nikomu nie pomagać, siedzieć w swoim grajdole i śmiać się z cudzych wojenek:) Podać rękę zwycięzcy dopiero po ersibatl ?

 89. Guy Fawkes

  @Toya

  Jesteś w mylnem błędzie Toya.
  Poszperaj skąd się w ogóle wzięli bolshevicy, kto ich finansował.

  Bolshevicy to agentura amerykańska i brytyjska, czyli bankowa – kartagińska.
  Ich zadaniem była w pierwszem rzędzie eksterminacja narodu rosyjskiego, w kolejnych eksterminacja innych narodów a konto podbitej Rosji.

  Rosja nie stworzyła bolshevizmu, Rosja zginęła od bolshevizmu.

  Kartagońskie rządy wszędzie skutkują eksterminacją, czy to będzie Kompania Moskiewska i oprycznina, czy Cromwell, czy bolshevizm.Ten już na skalę przemysłową, amerykańską.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Zastanawiałem się zawsze, dlaczego politykom, publicystom i celebrytom nie wolno głośno mówić o II RP. Mogą sobie fantazjować o baśniowej I RP, której od wieków nie bywajet, bo to est na rękę amerykańskiej narracji strategicznej na wschodniem perymetrze bezpieczeństwa, choć nie ma nic wspólnego z obecną rzeczywistością imtermarium.

  Przyczyna est prosta. To Polska pierwsza musiała zostać zmiażdżona w amerykańskiej wojnie hegemonicznej per proxy i wyrzucona ogniem, mieczem i siekierą za linię Namiera – przeklętego krewnego Kurskich.

  To Polska stała na drodze amerykańskiej hegemonii, i to Ameryka doprowadziła do połączenia ognia z wodą w pakcie Ribbentrop – Mołotow.

  To Ameryka zbudowała stalinowską potęgę militarno-przemysłową i wsparła morderczą machinę hitlerowską.

  To Szatany Zjednoczone – kartagiński wehikuł imperialny są odpowiedzialne za setki milionów ludzkich istnień, które były ceną amerykańskiej hegemonii. To Szatany Zjednoczone cały czas prowadzą wojny napastnicze i zaborcze, przewroty, zamachy i rewolucje, zbrojne i kolorpowe.

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

  Polska Niepodległa była pierwszem celem Szatanów Zjednoczonych w drodze do hegemonii światowej i zniewolenia całego świata.

  Dlatego nie wolno o niej głośno mówić, a Ty Toya masz zryty beret ale bardzo Cię szanuję. Jesteś szlachetnem Polakiem, ale znasz historię, którą napisali zwycięzcy, zabójcy Europy, okupanci całego świata.

  4
  1. Guy Fawkes

   Snopek z Grodziska pisał o korespondencji Chmielnickiego z Cromwellem, tak czy nie.

   Kolejność est taka: Sarmacki Katyń 1652, potop moskiewski 1654, potop szwedzki 1655, traktat w Radnot 1656.

   Jacky Bartosiak Majakowski może opowiadać lipne baśnie, ale on w ogóle nie rozumie związków ani przyczyn, bo ma nie rozumieć. Pitoli o bramie smoleńskiej i blokowaniu handlu przez bałtyk w Inflantach, ale nie wie, że to handel pomiędzy Londynem, a Kompanią Moskiewską w rosyjskiej kolonii Londynu.

   Mówi o 19 wojnach z Rosją, ale są to wojny z Kompanią Moskiewską.

   Rzeczpospolita stała na drodze handlu pomiędzy Londynem i jego kolonią rosyjską.
   Dlatego Polacy nie chcieli Rosji zniszczyć, tylko wyzwolić i zamierzali przyjąć ją do swojej Unii.

   Dziś Rosja wraca stopniowo do siebie po eksterminacji bolshevickiej.
   Itrzeba ją w tem wspierać, let Russia be Russia.

   Dla Rosjan (i Niemców) liczy się krew, bliskość etniczna.
   Dlatego Rosja nie zamierza robić krzywdy słowianom i nadaje się na silniejszego brata.

   W Rosji nie ma komunizmu, tylko liberalizm, przynajmniej w porównaniu ze skomunizowanem zachodem.
   Udział Rosji w projekcie europejskim może wpłynąć na niego tylko pozytywnie, dając nam lewar wobec Rzeszy niemieckiej i odwieczniego Drang nach Osten.

   2
 90. long_short

  Lekcja dla totalniaków i głupków

  Marcin Matczak@wsamraz·16 lut
  Politycy Zjednoczonej Prawicy po raz kolejny przegrali przed TSUE. Świadomie łamią prawo europejskie, które wolą Narodu stało się naszym prawem. Takie ich działanie jest bezprawne i szkodliwe dla polskiej racji stanu, bo pozbawia Polaków potrzebnych im funduszy unijnych.

  Robert Smoktunowicz@RSmoktunowiczW odpowiedzi do @wsamraz
  Proste pytane jak na egzaminie. Który artykuł Traktatu UE złamał polski rząd?

  Marcin Matczak@wsamraz·18 g.W odpowiedzi do @RSmoktunowicz
  Nie sądzę, by miał Pan tytuł, by mnie egzaminować. Może jednak być tak, że ja będę miał okazję przeegzaminować Pana. I wtedy Pan obleje, bo Pana pytanie dowodzi, że nie zna Pan orzecznictwa. Tylko w wyroku z 07.21 TSUE stwierdził naruszenie przez Polskę art. 19 TUE i 267 TFUE.

  Robert Smoktunowicz@RSmoktunowicz·15 g.
  To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Podaje Pan podstawę orzecznictwa TSUE, który dokonuje wykładni traktatu. Trudno dokonywać wykładni przepisu, który po prostu nie istnieje. To wszystko z mojej strony.

  Robert Smoktunowicz@RSmoktunowicz
  Najbardziej zabawne (lub jak kto woli ponure) jest to, że w przyszłości po zmianie władzy, opozycja przejmie i jeszcze bardziej twórczo rozwinie i wykorzysta te wszystkie mechanizmy sprawowania władzy, które obecnie najbardziej ostro krytykuje i próbuje zwalczać…

  9
   1. piotr5

    RS to zgorzkniały gość, gdy wyszły jego prywatne sprawy to nagle poglądy zmienił. Ludzie nie chcą z nim utrzymywać kontaktów. to trochę przypadek Rokity, jednego z najbłyskotliwszych polskich polityków, któremu świat się zawalił gdy jego zona wylazła na powierzchnie a on zaczął krzyczeć ze niemce go bija

    5
    1. long_short

     @RS to zgorzkniały gość, gdy wyszły jego prywatne sprawy to nagle poglądy zmienił.

     Bardzo proszę podaj kilka tych jego spraw, przez które zmienił poglądy.
     I w którym miejscu w wymianie zdań z prof. Matczakiem ujawnił swoje poglądy polityczne?

     1
  1. billy_the_kangoor

   Zloto fajnie. Dojdziemy do 2k.
   I tak zwycięzcą giełdowych gier dziś jest … konsultant122 😆
   Wiedzy nie wyciągnę z tego bloga, więc stąd spadam, Kanadyjska flaga na plecy, zobaczymy się na dołku.
   Niech rządzi Pis.

 91. billy_the_kangoor

  @F_market.
  Ten głąb, skaven zawsze wrzuci pro-pisowskie teksty.
  Drugiej strony też mam dość, ale najważniejsze, że Mamusia Jarka kupiła garnitur Jarkowi na I. Komunię świetą i wciąż w nim chodzi i pasuje 🙂 To jest dopiero cud nad zaśmierdziałą warszawską Wisłą.
  @Sir Guy… łooo, żeś pojechał 🙂
  Guy Fawkes 17 lutego 2022
  @Xiądz Zsumyobdartson.
  ….Warszawa centrum ustali się świata, ale nie jakiegoś zapyziałego międzymorza, tylko międzyoceania.:)))”
  Jak tak zostanie ustalone, to ja sp… z tego kraju.
  b.

  4
  1. Guy Fawkes

   Będzie to, co ma być i od nas to nie zależy.

   Ja stawiam tylko warunek minimum, nie stracić przy tej tranzycji kolejny raz pokolenia najlepszej młodzieży i dorobku 30 lat wystawania u Niemca z ręką proszalną.

   A międzyoceania to maksymalistyczny kalambur żartujący z fałszywego xiędza Zsumyobdartsona, tak jak z drugiej strony kalambur minimalistyczny międzynoża.:))

   1
  2. long_short

   @billy redaktor naczelny bloga dla ciemnego ludzia

   Czy ty komiku oprócz tekstów kabaretowych np. o Żydach remontujących zabytki na terenie RP, masz coś konkretnego do powiedzenia, co oparte byłoby
   na faktach nie wyssanych z twojego palca? :))

   4
  1. Guy Fawkes

   //Wisła w Wawie śmierdzi, śmierdzi gnojem, k…..wem, lanserką.//

   A propos warto w miejscu tem przypomnieć, kto zbudował w Warszawie kanalizację. Gen. Sokrates Starynkiewicz.

   //Po zapoznaniu się z sytuacją w swoim nowym miejscu pracy za najpilniejszą uznał poprawę stanu higieny w mieście i zdrowotności jego mieszkańców[10]. Największą zasługą Starynkiewicza stało się zbudowanie miejskiego systemu wodno-kanalizacyjnego ze Stacją Filtrów na Koszykach, dokąd doprowadzono ze Stacji Pomp Rzecznych na Czerniakowie wodę czerpaną z Wisły.//

   Warto zapoznać się z licznemi innemi dokonaniami tego szlachetnego człowieka.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Sokrat_Starynkiewicz

   W 1902 //Zmarł w Warszawie. W jego pogrzebie wzięło udział około 100 tys. osób. Zgodnie ze swoim życzeniem został pochowany na cmentarzu prawosławnym na Woli – w jego zachodniej części, przy cerkwi Włodzimierskiej Ikony Matki Bożej //

   3
 92. sumadartson

  sumadartson 17 lutego 2022 o 11:08
  Na shortkoń a w troki AUuuuuu…

  piotr5 17 lutego 2022 o 11:35
  jak tylko waści krzyknie na shortkon to rynek zaczyna jechać. musisz mi waści smsy wysyłać i będę kupował.
  bo tu to za późno zobaczyłem ech

  No to pojechał rynek wraz z waszmością jak chory do basenu. :))

    1. sumadartson

     A jak ma wyglądać gdy bezskrzydła zdobywa coraz większe wpływy. Płacz i refleksja przychodzą gdy wszystko staje się widoczne i oczywiste.
     Dopóki baza nie zejdzie na -20 pkt (pod Hołdem Pruskim), ryzyko shortkoni niewielkie.

     1
 93. fast_market

  David Kelly, główny strateg globalny JP Morgan Asset Management spodziewa się przeceny kryptowalut kiedy Fed zacznie podnosić stopy procentowe, informuje amerykański Business Insider.

  Źródło: Puls Biznesu

 94. Pc39442

  tutaj moze wydarzyc sie wszystko. Ukraincy moga ostatecznie nacisnac hamulec i zgadzic sie na wdrozenie porozumien minskich. Putin moze w kazdym momencie podpisac dekret o suwerennosci DRL i LRL a nastepnie rozpoczac inwazje.

  1
 95. Pc39442

  jesli Zelenski pojdzie na te wojne to bedzie na wojnie o NATO nie bedac czlonkiem NATO. Jesli Nato uwaza ze Ukraina jest wazna dla zachodu to powinno jej udzielic wsparcia lotnictwa. tak sie nie dzieje wiec w momencie wkroczenia Rosjan Zelenski powinien wywiesic biala flage i podac sie do dymisji.

  1
 96. Pc39442

  od 3 dni na UA nie docieraja juz dostawy sprzetu a Anglosucksi sie zawineli. Zelenski jest sam i powinien to zrozumiec. cala ta operacja jest byc moze robiona wspolnie przez (niektore) osrodki w USA i Rosje. Musi byc dobrze zalegendowana.
  Najbardziej logiczne jest rzucenie recznika przez Zelenskiego i podanie sie do dymisji.

  1
 97. Guy Fawkes

  @@

  //Szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba ogłosił w czwartek podczas briefingu ze swą brytyjską odpowiedniczką Liz Truss w Kijowie powstanie nowego formatu współpracy między Ukrainą, Wielką Brytanią i Polską.

  – Mamy dziś zaszczyt poinformować o zapoczątkowaniu przez Ukrainę, Wielką Brytanię i Polskę nowego trójstronnego formatu współpracy – powiedział Kułeba.

  – Niestety ze względów logistycznych nie możemy ogłosić tego we troje. Powinien tu też stać nasz polski kolega Zbigniew Rau, ale jest on z nami zdalnie – dodał ukraiński minister.//

  https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/na-zywo-ukraina-rosja-coraz-wieksze-ryzyko-agresji-na-zywo,nzId,1886,akt,171611

  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  Ha ha!

  Pięknie nas angole i ukry wrabiają:))

  2
 98. badasapa

  Isaac Newton to był GOŚĆ. Wymyślił np.
  Zasady dynamiki Newtona.
  I np to:
  Stwierdził, że łatwiej jest przewidzieć ruchy ciał niebieskich, niż szaleństwo ludzi.

  Mimo to, sam uległ szleństwu i stracił niemałe pieniądze na Kompani Mórz Południowych.

  Trzecia zasada dynamiki Newtona w praktyce.
  W skrócie akcja wywołuje reakcje.

  Przykład:
  Akcja
  17 lutego 2022 15:09
  Ryzyko zwrotu w dół na JSW
  https://stooq.pl/mol/?id=24145

  Reakcja:
  17 lut 2022, 16:30
  JSW identyfikuje prawdopodobieństwo aktualizacji wysokości odpisów
  https://stooq.pl/n/?f=1469332

  Hmmm, oś czasu się odwrócila, chyba akcja z reakcją zamieniły się rolami.

  Z pewnością nastąpiła jakaś dylatacja czasu dla niektórych inwestorów.
  Pewnie dlatego, że wiadomości rozchodzą się z różną prędkością w niektórych kierunkach.

  2
 99. cebeerxx

  Państwowy – w obecnym wydaniu pisoski – syf Wig20 wygląda, jakby wojna trwała od 15 lat, nie potrzeba ruskich bombardowań. W interwale kwartalnym każdy kolejny “szczyt” po 2007 jest coraz niższy, obecny z jesieni nie jest wyjątkiem, zresztą ochoczo wykorzystał okazję, żeby na jesieni zawinąć się do dołu. I to przy największej od lat hossie surowcowej, wystarczy popatrzeć na amerykańskie odpowiedniki JSW, Bogdanki, kghmu -hcc, btu, arch… codziennie biją szczyty wszechczasów. I teraz porównać sobie z tym partyjnym polskim chlewem, taka bogdanka wygląda jakby ruskie nie tylko przeszły Lwów, ale i zaanektowali Lubelszczyznę. P/e dla wig20 już w okolicach 9, po rozliczeniu pewnie dobrego 4 kwartału to i do 7 może zejść, najtańszy wig20 od 10 lat i co? I jajco

  21
  1. Guy Fawkes

   ”Pisoski syf ” od 2007 ???

   Chyba coś Ci się popitoliło w czerepie rubasznem, Cerberix.

   Ja mam prostsze wytłomaczenie. Zachodnie koncerny dzięki ojrokolkhozowi przejmują polski rynek i duszą localsów.

   10
    1. Guy Fawkes

     Łatwo zrozumieć karierę słupnika Buffeta, któren po prostu przez dekady kupował hegemonię Szatanów Zjednoczonych.
     W Polsce po anschlussie słupnik Warren nie zarobiłby na pieprz do kwaśnego mleka.

     3
   1. sumadartson

    Spoko, kilka zawsze się znajdzie.
    Np. Taki mns. Gdy zbierałem go w 2019 od 5 zeta (c/z 2.5) do 10,7 zeta (c/z 5), liczyłem że przy 50 zetach będzie mieć c/z 15. Tymczasem obecnie przy 125 zetach ma c/z……..5 !!!!! Liczę że przy 300 zetach, przy obecnej dynamice wzrostu sprzedaży, ceny a więc i marży, c/z będzie……tak, 5😂😀

    2
 100. fast_market

  Chyba ludzie dalej się nie ubezpieczają. Wkurza mnie to. To droga donikąd 👎

  O zasiłek w wysokości do 200 tys. zł na odbudowę domu mogą się ubiegać osoby poszkodowane w wyniku nawałnic; na remont mieszkania można uzyskać do 20 tys. zł – przypomniało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

  3
   1. Hubi H

    Hubi H 17 lutego 2022 o 11:38Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
    Mogą docisnąć shorty do 1910 w tym ruchu a Olimpiada zarobi więcej na urobku, podchody Włodka bardzo dochodowe.

    Gram swoje, krótkoterminowo 🙂

    2
  1. Pc39442

   Beda POD KONIEC PRZYSZLEGO TYGIDNIA rozmowy Lawrow-Blinken.

   Menkiszak tak pisze:
   Odpowiedź 🇷🇺na ofertę 🇺🇲,mimo iż uznaje ją za niewystarczającą w kwestiach dla🇷🇺 priorytetowych i postuluje podejście pakietowe,zdradza zainteresowanie szczegółowymi rozmowami z🇺🇲,zwł nt kontroli zbrojeń. To oznacza równoczesną eskalację przez🇷🇺 (zwł w Donbasie) i dalsze rozmowy.

   A amerykanscy eksperci za Mersheimerwm powtarzaja ze nie trzeba bylo rozazerxac NATO na wschod.

   Takze Rosja otrzyma to po co wyprowadzila armie. Wygra te wojne bez prowadzenia dzialan kinetycznych. A nas czeka finlandyzacja.

 101. Guy Fawkes

  @Lord William

  //….Warszawa centrum ustali się świata, ale nie jakiegoś zapyziałego międzymorza, tylko międzyoceania.:)))”
  Jak tak zostanie ustalone, to ja sp… z tego kraju.//

  Czy aby nie do Schwanzarii?:))))))

  1
 102. macarek

  Żeby było wiadomo o co jest ten bałagan:

  1st in Europe in proven recoverable reserves of uranium ores;
  2nd place in Europe and 10th place in the world in terms of titanium ore reserves;
  2nd place in the world in terms of explored reserves of manganese ores (2.3 billion tons, or 12% of the world’s reserves);
  2nd largest iron ore reserves in the world (30 billion tons);
  2nd place in Europe in terms of mercury ore reserves;
  3rd place in Europe (13th place in the world) in shale gas reserves (22 trillion cubic meters)
  4th in the world by the total value of natural resources;
  7th place in the world in coal reserves (33.9 billion tons)

  Ukraine is an agricultural country:

  1st in Europe in terms of arable land area;
  3rd place in the world by the area of black soil (25% of world’s volume);
  1st place in the world in exports of sunflower and sunflower oil;
  2nd place in the world in barley production and 4th place in barley exports;
  3rd largest producer and 4th largest exporter of corn in the world;
  4th largest producer of potatoes in the world;
  5th largest rye producer in the world;
  5th place in the world in bee production (75,000 tons);
  8th place in the world in wheat exports;
  9th place in the world in the production of chicken eggs;
  16th place in the world in cheese exports.

  Ukraine can meet the food needs of 600 million people.

  1st in Europe in ammonia production;
  2-е Europe’s and 4th largest natural gas pipeline system in the world (142.5 bln cubic meters of gas throughput capacity in the EU);
  3rd largest in Europe and 8th largest in the world in terms of installed capacity of nuclear power plants;
  3rd place in Europe and 11th in the world in terms of rail network length (21,700 km);
  3rd place in the world (after the U.S. and France) in production of locators and locating equipment;
  3rd largest iron exporter in the world
  4th largest exporter of turbines for nuclear power plants in the world;
  4th world’s largest manufacturer of rocket launchers;
  4th place in the world in clay exports
  4th place in the world in titanium exports
  8th place in the world in exports of ores and concentrates;
  9th place in the world in exports of defence industry products;
  10th largest steel producer in the world (32.4 million tons).

  3
  1. toya

   Można pomyśleć, że to potęga i kraj mlekiem i miodem płynący…

   A tak dla właściwej perspektywy to warto pamiętać patrząc na te zestawienie, że wszelkie 1st and 2nd in Europe w kontekście zasobów nie powinny, aż tak imponować skoro Ukraina jest 2nd najwiekszym krajem w Europie po… Rosji.

   Udział proporcjonalny do wielkości kraju.

   Kwestie rolnicze to inna bajka, ale znana przecież nie od wczoraj.

   1
 103. toya

  Dosłownie przed chwilą skończył się stream z Monachium.

  Blinken wygląda na wymordowanego jak Szumowski w pierwszych dwoch tygodniac pandemii.

  Tymczasem Niemiecka Ministra Spraw Zagranicznych Annalena Baerbock (anal bareback? wow!) mówi, że kryzys na Ukrainie… odwraca uwagę od prawdziwego kryzysu jakim są zmiany klimatu 🙂

  “The biggest fear for human kind is climate crisis”.

  https://www.youtube.com/watch?v=ATHaAyzt_Zw

  5
 104. billy_the_kangoor

  “””Pc39442 18 lutego 2022 o 10:45…
  Takze Rosja otrzyma to po co wyprowadzila armie. Wygra te wojne bez prowadzenia dzialan kinetycznych. A nas czeka finlandyzacja.”””
  @Pc39442
  Byłbym wielce ukontentowany, gdyby Polskę czekała “Suomizacja”. Najszczęśliwszy kraj “for the 4th time in a row,”,
  a tymczasem RP na …39 miejscu. Nie ma aż takich błędów statystycznych, żeby usadowić Polskę w 1-ej dziesiątce i skandynawskie kraje spychać do trzeciej grupy. Mam nadzieję, że doczekam “Suomizacji” w naszym kraju, ale to jest tylko marzenie, patrząc na cechy politycznych degeneratów, typu zbyszek, tfusk, jarek, rysio, czy pisoski nimfoman skaven. Nieosiągalne. Warto jednak żyć marzeniami.
  http://pattravel.pl/bylam-we-wszystkich-europejskich-stolicach/
  Ta Pani była we wszystkich stolicach Europy, ja w 29. Niestety, żadnej wzmianki o Wawie. Nie dziwię się, bo u mnie w architektonicznym nieładzie jest na równi z Brukselą (what a coincidence).
  Czyli w drugiej dwudziestce, jak w polskiej Extralipie. No cóż, jaka stolyca, taki kraj.
  B.

 105. fast_market

  Ciekawe czy czekali na łapówkę, a jeśli tak to czy się doczekali?

  “Piątkowe głosowanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyniosło wreszcie rozstrzygnięcie ws. koncesji dla TVN7.
  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła w piątek koncesję na nadawanie naziemne dla stacji telewizyjnej TVN7 na kolejne 10 lat.”

  1. Pc39442

   tekst jest z 11 lutego
   czatamy “If Putin signals a commitment to negotiate, Biden and his European partners should go big. After all, Europe’s security architecture needs genuine repair and creative renewal.”

 106. billy_the_kangoor

  @PC
  “”Vladimir Putin has the world on edge. The Russian president has deployed more than 100,000 troops on Ukraine’s borders and threatened “military-technical” measures if NATO continues to cooperate with Kyiv.”””
  Niestety, ale nikt tych 100.000 TROOPS nie widział na oczy i nie zobaczy.
  konsultant122 16 lutego 2022 o 21:22
  “”””Wzrosty idą!!
  konsultant122 17 lutego 2022 o 15:04
  Jankes się budzi i już śpieszy wymieniać zieloną sałatę na PLNa i na zakupy !
  “”konsultant122 18 lutego 2022 o 10:49
  Koniec tych spadków! Podają sobie ręce Ławrow z Jankesem.””
  Tak na zakończenie mojej misji tutaj zostawiam Was z wPIS-ami najlepszego gracza – ten to dopiero ma Timing 😉
  Take Care, Billy

  3
 107. sumadartson

  Bój to będzie (włodeczka) ostatni,
  Krwawy skończy się (międzymorza) trud…
  Ale to nie będzie koniec włodeczka.
  “Długo oczekiwany (w Europie)
  On nigdy nie wróci.
  Będzie dokazywał w Azji…”.
  Pisał o “królu terroru” Nostradam 500 lat temu.

Dodaj komentarz