Liczba Putina

Trzy dni temu dla żartu wysłałem znajomym ostrzeżenie by na wszelki wypadek nie wychodzili z domu w okolicach 22:02 czy 22:20, bo w połączeniu z datą 22.02.2022 wygląda to jakoś niepokojąco (2+2+2, 2+2+2, 2+2+2=666). Nic się oczywiście wtedy nie stało, poza tym że jak mi podpowiada intuicja, Putin dokładnie wtedy podpisał rozkaz do inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się 1,5 dnia później. Sprawa więc wydaje się zupełnie jasna…

Wracając do bardziej nadziemnych spraw atak Rosji na Ukrainę spowodował natychmiast przełamanie w dół przez WIG-20 poziomu 2100 pkt. Jeszcze parę dni temu sądziłem, że to mocne wsparcie powstrzyma trwające od października spadki, odbicie z tego poziomu poprzedzi jakąś trwającą do okolic maja korektę wzrostową, a przełamanie tego poziomu w dół nadejdzie dopiero latem. Teraz to oczywiście nieaktualne, a owe 2100 pkt. stało się obecnie kluczowym poziomem oporu.

Poprzednie bardzo podobne przełamanie w dół tego poziomu nastąpiło w lutym 2020 w trakcie pierwszej fazy paniki covidowej paniki, która sprowadziła WIG-20 do poziomu 1735 pkt. Potem na początku marca rynek ceny akcji próbowały się odbić w górę, ale ta próba trwała tylko dwie sesje, po których nadeszła druga – i ostatnia – fala paniki. Piątkowa silna korekta wzrostowa wydaje się być odpowiednikiem korekty z początku marca 2020.

Wczorajsza luka na wykresie WIG-u 20 wydaje się być klasycznym “środkiem” fali spadkowej (3-cią w 3-ciej w 3-ciej fali impulsu) rozpoczętej 13 stycznia. W tej interpretacji końca tego spadkowego impulsu należałoby oczekiwać w okolicach poziomu 1661 pkt. mniej więcej 6 kwietnia.

Oczywiście, gdy się nagle okazało, że rosyjska ofensywa się załamuje i ukraińska telewizja zaczęła pokazywać maszerujące kolumny tysięcy jeńców wojennych, to euforia tym wywołana pewnie doprowadziłaby do zamknięcia tej luki spadkowej i powrotu WIG-u 20 powyżej poziomu 2100 pkt. Ale dzięki udostępnieniu Rosji swego terytorium przez Białoruś wojska rosyjskie już drugiego dnia wojny są pod Kijowem, więc na razie na aż tak optymistyczny scenariusz chyba nie można liczyć. No ale może Ukraińcy mają w zanadrzu jakiś “manewr znad Wieprza”.

Pocieszać się można tym, że rosyjski RTS zaliczył w czwartek swój największy jednodniowy spadek w historii (-38,3 proc.), no ale oczywiście marna to pociecha.

Komentarze

 1. Awk

  Z innej beczki,oglądamy jak sąsiad łupi swoją żonę i krzyczmy zostaw ją bo zadzwonię na “policje”,zanim przyjadą ten ją “ubije”.Gdy sąsiad wyjdzie z “kicia”po odsiedzeniu za “babę”przyjdzie do nas i u..rdoli nam “łeb”.

  2
 2. sumadartson

  Jak donoszą nasze “niemce” na der onet, pierwszych 50 ochotników z Białorusi jest już na pierwszej linii obrońców Kijowa.
  Trza zatknąć biało-czerwoną na lufę szlacheckiego sztucera z prapradziada i ruszać z odsieczą.
  Żebym jeno nie ustrzelił @Guy Fawkesa bo kto nas wtenczas za tę ruską propagandę przeprosi.
  Niepotrzebnie otworzyłem shortkonie. Dobrze że dwa jeno.

  8
 3. piotrdln

  @digesting slowly

  22022022

  sie jeszcze okaże że to poczatek 3 WŚ …

  a ja krakałem juz dawno ze w tym dniu cos sie wydarzy to mnie banowali i wysmiewali (nie u Pana Wojtka) , gdy putek oglosil w tym dniu ze zaatakuje te wszystkie trolle znikly jak za dotknieciem czarodziejskiej różdzki…

  preludium mielismy 20.02.2020 gdy zaczely sie spadki na gieldach w US

  tez to “przewidzialem” (akurat wtedy m.in. u Pana Wojtka pisalem o tym), ci psychole lubia symbolike ale ciemny lud nic nie widzi nic nie slyszy

  2
 4. Awk

  Jeszcze “czeczenów kadyrowa”ściągają,w sierpniu 44r,”niemce”też ściągneły 36 Waffen–SS Oskara Dirlewangera złożoną z żołnierzy Rosyjskiej Wyzwoleńczej Armii Ludowej,Kałmuków,Uzbeków,wiemy co “robili”.

 5. Awk

  Aneksja Krymu była jakieś 8,5 roku temu,czy tak długo wojska NATO,Usa będą stacjonować u nas ,kto będzie kolejnym “potusem”w Usa,czy będzie jeszcze Unia Europejska,czy znowu zostaniemy sami jak Ukraina teraz?

  1. rivsay

   To nie USA atakuje, tylko Rosja.

   Ja doskonale wiem, że jak szaleniec Putin grozi rozpizdzimy was atomówkami albo zostańcie naszymi niewolnikami, to odpowiedź nie jest łatwa.

   Czy przy następnej olimpiadzie będziecie tu puszczać materiały jak z Ukrainą? Że przecież powiedział, nie chcemy cywilizacji koło siebie? Że Polska ma się cofnąć z przynależnością do NATO i być w strefie qwa rosyjskiej? To nie te cholerne czasy, żeby robić jakieś mocarstwa.

   Ale jak mają takie czasy przyjść, no to domek na wsi trzeba kupić, parędziesiąt kilometrów od miast, grzyb atomowy nie sięgnie.

 6. macarek

  //Wołodymyr Zełenski poprosił premiera Naftaliego Bennetta, aby Izrael przyjął pozycję mediatora w rozmowach pomiędzy Rosją i Ukrainą//

  A za tydzień będzie temat rozbrajania Polski i państw bałtyckich.

  2
 7. long_short

  Zelenski: właśnie rozmawiałem z prawdziwym przyjacielem Ukrainy – prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Jestem mu osobiście wdzięczny, a także narodowi polskiemu, za skuteczną, konkretną pomoc w tak trudnym czasie.

  15
 8. long_short

  Anonymous teraz: Wyłączyliśmy strony rządowe Rosji, wykradliśmy bazy danych Ministerstwa Obrony Rosji. Ale to dopiero początek. Putin, staniesz w obliczu bezprecedensowych ataków cybernetycznych ze wszystkich zakątków świata. Nasi hakerzy wypowiadają ci wojnę. Wkrótce to poczujesz.

  Jechać z tym bandytą do piekła.

  8
 9. long_short

  🚨PILNE❗️ #Anonymous włamali się i ujawnili zbiór (ok. 200 GB) wiadomości e-mail białoruskiego producenta broni Tetraedr. Firma zapewniła Władimirowi Putinowi wsparcie logistyczne w trakcie inwazji na Ukrainę.

  3
 10. kot czpiot

  Zelenski zażądał natychmiastowego przyjęcia UA do UE.

  Wtedy Putin zatrzyma Donbas i Ługańsk i wyjdzie jako tako z twarzą z tej burdy a Europa środkowa wzbogaci się o resztę UA czyli ludzi chcących pracować i się rozwijać, surowce i rynek zbytu

  1
 11. toya

  Osobiście uważam, że im lepsze wieści militarne dla Ukrainy w najbliższych dniach, tym tragiczniejsze napłyną w perspektywie tygodni. Na końcu może leżeć wygrana, ale Putin zagwarantuje, że koszt będzie ogromny.

  On jako autokrata nie ma możliwości wyjcia z tego z twarzą. Ale zajmie Kijów, albo podzieli los Mubaraka, Kadafiego, Sadama itd.
  Z jego perspektywy nie ma już mostow po których moznaby wrócić na drugą stronę Rubikonu.

  3
   1. Max2

    Daleki jestem od teorii spiskowych… obym nie miał racji… lecz fakty :

    1. Wg. Bartosiaka potencjał naszej armii to obrona 1-2 dniowa
    2. “Polski Ład” chaos prawny przekłada się na gospodarczy.
    3. Szkolnictwo szkoda gadać.
    4. Podzielenie społeczeństwa.
    5. Służba zdrowia i “nadmiarowe zgony”
    6. Polityka zagraniczna – w ostatnich latach – bez komentarza.

    Mam nadzieję że to tylko mój obraz rzeczywistości i się mylę.

    8
    1. toya

     Mam nadzieję, że TERAZ nie trafimy pod kacapów, bo – czego się boję i spodziewam – zostaniemy przehandlowani DOPIERO gdy ruscy zdradza Chiny za kilka lat.

     Od fawkesa różnie się o tyle, że zakładam, ze Chiny też to wiedzą i skręca Rosji kark tuż przed tym gdy ta będzie chciała odwrócić sojusze.

     Ale to gdybanie. Trzeba żyć tu I teraz.

     3
     1. apgroom

      ….że zakładam, ze Chiny też to wiedzą i skręca Rosji kark tuż przed tym gdy ta będzie chciała odwrócić sojusze

      No właśnie o to chodzi aby do tego doszło. Skręcając kark Rosji totalnie się wykrwawią.

      1
 12. macarek

  Jakoś to mi sie kojarzy z mieszkaniem na Sadowej z Mistrza i Małgorzaty:
  //Ciemny, dość klaustrofobiczny gabinet, przytłumione światło, wystrój wnętrza jak z filmów o Stalinie. Kilkanaście starych aparatów telefonicznych, czerwono-brunatno-czarne boazerie i obicia, ponure meble oraz Putin wyciągający co parę minut jakieś mapy i wykresy ilustrujące militarną przewagę Rosji nad Europą. Ale w jego głosie słyszałem też pretensję, może nawet żal, że ma tyle rakiet, a i tak wszyscy wkoło się stawiają. Widziałem po drugiej stronie stołu imitację dyktatora, człowieka bez charyzmy, bez wewnętrznego żaru oraz kompletnie bez dystansu i poczucia humoru. Przez dobre kilka minut perorował o różnicy w potencjałach i że prawdziwa polityka to zdolność i gotowość wykorzystania takiej różnicy przez silniejszego//
  https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114528,28156193,jaki-jest-wladimir-putin-donald-tusk-w-zachodzie-brzydza-go.html#s=BoxOpImg6

  Generalnie po dugiej stonie jest psychol, który nigdy nie powinnien zdobyć władzy. Ale pod względem psychologii to tacy często się przebijają w zgnilych systemach. Poczucie krzywd i frustracja uchodzą teraz na świat
  //Oprócz Ukrainy i Białorusi Putin przeżył przecież rok 1989 w Dreźnie. To znana historia: demonstranci otaczają siedzibę KGB, tłum gęstnieje, a Putin z kilkoma innymi rezydentami niszczą dokumenty i usiłują wezwać posiłki. Dzwonią do Berlina, dzwonią do Moskwy, ale nikt nie przybywa na pomoc. Zostają sami z poczuciem absolutnej przegranej//

  5
 13. Max2

  P. toya

  I na koniec…

  Nie ma Pan wrażenia że odtwarzamy “taniec chochoła” ? Proszę poczytać wypowiedzi sumadartsona, krótkiego, kota czpiota, BBB88 vel Sawy nie pisząc o Fawkesie …to wciąż zaszłości przeszłości w cyklu. Jak dokonać zmiany?

  2
  1. apgroom

   Maksiu nie było Ciebie przez pewien czas. Zapewne odbyłeś w tym czasie kurs trollowania w jakiejś obcej agendzie i wróciłeś
   “do pracy” tuż przed rozpoczęciem wojny. Ale słabo ci idzie. Proszę wróć do sprzedaży kubków.

   7
  1. toya

   Tak martwy jak obrońcy wyspy węży?

   Wczorajsze info o jej odbiciu to metafora tego, ze prawdopodobnie zmartwychwstali bo poddali się do niewoli?

   Z kolei Ruscy mowia, że blok mieszkalny tak naprawdę ostrzelała ukraińska obrona przeciwlotnicza.

   A rozdawanie broni chętnym cywilom nie wygląda na desperację?
   Przecież uzbrojenie tych cywilów czyni WSZYSTKICH cywilów potencjalnym zagrożeniem, a więc celem, dla ruskich.

   Internet to miejsce walki propagandowej obu stron.

   My “wykopkowi” czy “redittowi” specjaliści niczego nie zweryfikujemy.

   7
 14. rivsay

  Lepiej późno niż wcale

  “Olaf Scholz informuje, że Niemcy przekażą Ukrainie 1000 sztuk broni przeciwpancernej i 500 rakiet typu Stinger. “Rosyjski atak oznacza punkt zwrotny. Naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ukrainie w obronie przed armią najeźdźców Putina” – napisał niemiecki kanclerz.”

  2
 15. long_short

  Uprasza się wszystkich tęczowych, lewackich agentów z bloga, stańcie do apelu!

  Sylwia Spurek (@SylwiaSpurek) wysłał/a Tweeta o godz. 6:14 PM on pt., lut 25, 2022:
  Interpelacja do Rady ws. ratyfikacji Konwencji Stambulskiej przez UE, wezwanie KE do zatrzymania budowy muru w Puszczy Białowieskiej oraz petycja do @vonderleyen o jak najszybsze wdrożenie sankcji za łamanie praworządności. Więcej w wideo-podsumowaniu👉https://t.co/0fPhpU14lO https://t.co/f2RDq9ME1p
  (https://twitter.com/SylwiaSpurek/status/1497258590121250818?t=Hj3i-6AudJK1GQ-stOaDUA&s=03

  10
 16. long_short

  Czeczeński generał Magomed Tuszajew, dowódca 141. Pułku Zmotoryzowanego Czeczeńskiej Gwardii Narodowej, zabity pod Kijowem Najbardziej elitarna jednostka Kadyrowa. Więzień potwierdził informację, że ich kolumna została pokonana.

  Jechać z nimi do piekła.

  18
 17. BBB88

  “Hakerzy Anonymous informują, że udało im się przejąć kontrolę nad rosyjską telewizją publiczną.
  Teraz na wszystkich kanałach pokazywane są relacje transmitowane przez ukraińskie telewizje.
  Rosjanie widzą, jak naprawdę wygląda agresja Putina na Ukrainę i jak giną ich żołnierze”
  Drżyjcie bolszewickie parchy.

  12
  1. sumadartson

   “W siódmym miesiącu 1999
   Przyjdzie z władzy wielki król terroru”” – Nostradam
   Terrorysta nie kalkuluje. Terrorysta musi żywić się strachem, nieszczęściem, krwią, śmiercią. Niewaźne, swoich putlerowców czy niewinnych ludzi.
   “Przed i po marsie panować przez szczęście”-Nostradam oglądał wielkie szczęście (bogactwo, ukłony przywódców)
   króla terroru. Był wyraźnie poruszony skalą terroru (od czeczenii do ukrainy), skoro co do miesiąca ukazał ludzkości dokładną i niezaszyfrowaną datę “przyjścia” króla terroru.

   1
    1. sumadartson

     Nie pamiętam aby to Nostradam powiedział.
     To raczej świat przez własne lenistwo, chciwość, naiwne cwaniactwo przywdziewa “żółtą skórę”. Ze wszystkich “ras” jedynie starsiaki gardzą żółtym chłamem.

     2
    2. sumadartson

     Natomiast słowa że król terroru “wskrzesi króla mongołów” (dźingis han), niekoniecznie muszą odnosić się do przewodniczącego ixi.
     Mogą wyznaczać terytorium bezpośredniego zasięgu “króla terroru”. Bezpośrednio lub przez agentów wpływu, typu byli kanclerze rzeszy

     1
  2. BK

   Tak się często dzieje u autokratów, którzy otoczeni są służbami. 72 godziny pokazało, że oprócz atomowego guzika i Iskanderów, armia rosyjska to jest amatorszczyzna. A już hitem jest ta banda debili od Kadyrowa, która przyzwyczajona była do tego, że jak po Groznym jeździli G Klasami i wymachiwali przez okna kałasznikowami, to wszyscy się ich bali. A Ukraińcy nie klęknęli przed nimi i rozjechali cały oddział wraz przywódcą w proch.

   I jest jeszcze jedna rzecz. Można krytykować globalizację, ale właśnie ta globalizacja przynosi wymierne efekty. To jest ta różnica pomiędzy 1939, a 2022. Dzisiejszy system naczyń połączonych skutkuje właśnie tym, że prawie cały świat jest/będzie przeciwko Putinowi.

   Określenie “cash is the king” nabiera w gotówkowej fazie rynków finansowych drugiego, równoległego znaczenia.

   13
 18. macarek

  Bohaterstwo Ukrainy zmienia też Zachód
  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/przelomowe-wystapienie-olafa-scholza-w-bundestagu-niemcy-zmieniaja-kierunek,546697.html
  //Niemiecki kanclerz zapewnia o wysłaniu broni na Ukrainę. Chce zablokowania systemu SWIFT dla wszystkich rosyjskich banków, przejęcia majątków oligarchów oraz postawienia Putina przed sądem, by odpowiedział za zbrodnie wojenne…
  Scholz zapowiedział również zwiększenie do ponad 4 proc. budżetu Niemiec na obronność i zwiększenie uprawnień Bundewehry. Chce, by Niemcy były wiarygodnym partnerem w NATO, oraz by były bezpieczne.

  Dodatkowo szykuje się prawdziwy przełom w polityce energetycznej Niemiec. Kanclerz zapewnił o budowie nowego hubu gazowego, dywersyfikacji źródeł energii, zbudowania z europejskimi partnerami magazynów energii, oraz, co bardzo ciekawe, zapowiedział starania o zniesienie opłaty klimatycznej UE //

  4
 19. Przemyslaw

  Jakoś mi to wszystko wygląda za różowo..

  Obyśmy i my nie żyli w innej skrajnej bańce, gdzie widzimy tylko sukcesy Ukrainy i nieskuteczność Rosji.
  Inna niepokojąca opcja to w myśl “tonący brzytwy się chwyta” zwiększenie stawki i zagranie Rosji all-in – radykalne, po bandzie.

  5
 20. mrRobertson

  Dzisiejsze przemówienie Scholza w Bundestagu to “przewrót kopernikowski” w niemieckiej polityce a tym samym europejskiej.
  Oczekuje wzrostów w poniedziałek choć jeszcze przemyśle sytuacje bo jest bardzo dynamicznie.

  3
 21. long_short

  Trzeba tu wspomnieć, żeby nikomu amnezja nie przysłoniła rzeczywistości, jak Rafał Trzaskowski mąż stanu nie pozwolił na nadanie ulicy w Warszawie imienia Lecha Kaczyńskiego. Zamiast niego uhonorował sowiecką Armię Ludową.
  Tym amatorom od polityki czas w końcu zabrać zabawki i wysłać do uczciwej pracy.

  17
    1. Max2

     Na pewno nie pieją o Międzymorzu i Nostradamusie na różnych forach tylko działają w ramach poparcia dla Ukrainy dzięki której niepodległość Polski zostanie zachowana.
     A ksiądz niech idzie się pomodlić.

     3
     1. sumadartson

      Czyli konkretnie co?
      Inteligentny człowiek odpowiada konkretnie na pytania. “Działają w ramach…”, czyli co konkretnie robią, bo armia ludowa nadal zasłania Lecha Kaczyńskiego, szanowny ateisto otumaniony ologarchiczną propagandą?

      6
 22. badasapa

  Co widać ?

  Gry Wojenne.

  O czym się nie mówi ?

  Uran
  https://zapodaj.net/310945373487c.png.html
  Węgiel
  https://zapodaj.net/d0e135ac901b5.png.html
  Węgiel koksujący
  https://zapodaj.net/9997a32b10d50.png.html

  Czego nie widać ?

  Przyszłych podatków dla ciemnego luda na inwestycje energetyczne i obronność.

  “Wykorzystamy te środki na niezbędne inwestycje i projekty zbrojeniowe – powiedział – Od tej pory – rok po roku – będziemy inwestować w naszą obronność ponad dwa procent produktu krajowego brutto”.

  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/przelomowe-wystapienie-olafa-scholza-w-bundestagu-niemcy-zmieniaja-kierunek,546697.html

  1
 23. Max2

  karnak 26 lutego 2022 o 18:15
  Odpowiedz

  #Max2
  Kiedy wg Ciebie obraz rzeczywistości był lepszy od tego, jaki opisałeś (za jakiej ekipy rządzącej) i kto gwarantuje, że będzie lepszy?
  Proszę o uzasadnienie odpowiedzi.

  Obraz rzeczywistości jest taki jaki jesteś TY. Świat nie jest biały ani czarny ma odcień szarości. (w zależności od stopnia świadomości) W każdym z nas jest dobro i zło (i znowu kwestia świadomości) Pytając mnie który rząd był lepszy lub gorszy dokonujesz osądu. Samo postawienie pytania jest błędne. Kwalifikujesz i oceniasz zgodnie ze swoim doświadczeniem i uwarunkowaniem. (to wymaga niestety dokładniejszego wyjaśnienia – i nie wiem czy rozumiesz – nie mam na celu obrażenia Ciebie)
  Gdybym miał odpowiedzieć (a pewnie tego oczekujesz – w myśl swoich wyobrażeń ) odpowiem (wg swoich wyobrażeń ) żaden. Gdybym jednak miał wskazać jakikolwiek rząd który spełnia moje oczekiwania byłby to rząd na Tajwanie. (demokracja obywatelska – związana ze świadomością jednostki) Kwestia świadomości z kolei to zupełnie osobny temat….

  2
 24. sumadartson

  Jeśli król terroru uzbroi swoje atomówki jak przed chwilą obiecał (a zwykle robił duuuuużo więcej niż obiecał), to i shortkonie stracą sens.
  Trza inwestować w diamenty jako że wg innego wieszcza z nas “popiół tylko zostanie i diament”.

  2
 25. ronin

  WARNING!

  Zagonienie polarnego niedźwiedzia do narożnika i spowodowanie mega-kryzysu gospodarczego i finansowego w Rosji, oprócz plusów ma też i minus. Osaczony bandyta Putin może użyć broni strasznej dla ludzkości, a taką dysponuje. NIKT wtedy nie odważyłby się mu zrewanżować. NATO czy Zachód nie umierałby za np. Kijów czy inne miasto z dawnej strefy wpływów Rosji, gdyby bandyta użył takiej broni ( nawet o niewielkiej sile rażenie). ZAWSZE należy pamiętać, że człowiek głodny jest zdolny do każdej zbrodni.

  3
 26. Flash

  @Sumadartson Co Waść tak z tym Nostradamusem? Przecież nasza Mateczka Najświętsza powiedziała jasno już w 2018 że: Życzy sobie, żeby istniał łańcuch modlitewny za Rosję, bo tam zapali się iskra.. Było to 20.03.2018 w Trevignano Romano. Mamy największą prorokinię i obrończynię za Królową Polski po co więc czytać czterowiersze które mogą oznaczać wszystko i nic?

  1
 27. tmoore

  Nie jestem na bieżąco – ale się zapytam a apropos jedności to jej nie ma i nie będzie. A teraz pytanie:
  Gdzie są te sprzedajne kurły, które tak chętnie fotografowały się na białoruskiej granicy plując na straż graniczną – wydają herbatę kobietom z dziećmi, które przyjeżdżają w potrzebie? rozdają koce? oferują podwózkę? – czy jak nie ma polskojęzycznej niemieckiej prasy i nie można się lansować to siedzą w Konstancinie.

  18
 28. tmoore

  A ty Maxiu nie p,,,,o; bo każdy kto nie protestował przeciwko NS2 brał kapuchę nie `rezygnował z funkcji z hukiem oraz wszyscy, którzy mu pomagali dopingowali go p////….lili o prywatnym biznesie mają ręce po łokcie we krwi bo cała ta armia zostala za te pieniądze zbudowana. A różnica obrazowo jest taka – jedni pili piwo z fanami łobuza a drudzy kupowali od niego kradzione fanty.

  12
   1. tmoore

    To niech Pan milczy jedni wyrażali wdzięczność ale nie rządzą i nie maja wpływu i nie mieli wpływu na rzeczywistą politykę a drudzy BUDOWALI Z PREMEDYTACJA POTĘGE PUTINA. I proszę nie robić durnia ze mnie wystarczy że robi Pan durnia z siebie

    10
    1. Max2

     Możemy dalej przekrzykiwać się kto ma rację a kto jej nie ma. Pan żyje przeszłością a realne zagrożenie jest obecne. Albo będzie Pan w tu i teraz, aby konstruktywnie podejść do zagrożenia i współdziałać, albo będzie Pan tym kim chciałby widzieć nas Putin – podzielonym narodem. Proszę nie popełniać cyklicznych, uwarunkowanych schematów które prowadzą do jednego.

     3
   2. tmoore

    154 tysięcy uchodźców – mainly kobiet z dziećmi – było komu zrobić herbatę, podać koc, zrobić kanapkę, zaoferować nocleg albo dać kaskę na taksówkę. I pytam się gdzie było to celebryckie ścierwo, które wylewało pomyje na żołnierzy Straży Granicznej?

    16
     1. tmoore

      Ależ proszę uprzejmie – odpowiedzieć. I może jeszcze gdzie bylibyśmy teraz jakby oprócz 500 K uchodźców z Ukrainy musielibyśmy obsługiwać DRUGIE TYLE ALBO WIĘCEJ z Bliskiego Wschodu? I o celebrytach, ktorzy szukali zwłok po lasach taż proszę się wypowiedzieć – bo teraz można pomóc żywym i ich K…. nie ma i Pana też nie było

      12
        1. Max2

         Jeżeli to Panu pomoże, przyznaję się do błędu. Proszę wysilić swoje komórki mózgowe aby konstruktywnie coś podpowiedzieć. Jeżeli nie ma Pan niczego konstruktywnego do powiedzenia – milczeć i nie dzielić.

         1
 29. Max2

  P. tmoore

  Nie jestem znawcą geopolityki. Lecz dziś widzę to o czym Pan wspominał, Polsce która ma realny wpływ na to aby być liderem w regionie. Jeżeli dalej będziemy podzieleni nic z tego nie wyjdzie. A kryzys który jest jest olbrzymią szansą.

  1
   1. bw0

    Przeszłe rozbieżności? Te k…y w dwa dni się przefarbowały. Tysiącami. Największe kanalie jak Czuchnowski z wyborczej. Za chwilę podępną się pod ewidentne sukcesy rządzących w tej sprawie. Internet nie zapomina.

    10
 30. tmoore

  1. Artykuł 5 jest fikcją – trzeba mieć realną siłę – nie pojawią się tutaj dzielni Grecy Lawendowe Brygady Hiszpańskie ani Desantowa Brygada LGBT z Włoch – przepraszam za sarkazm – nie jestem przeciwko wolnym wyborom pojedynczych ludzi, próbuję przenośnią opisać jakość pomocy dostępnej z Unii.
  2. Musimy być przygotowani na minimum 2 tygodnie samotnej obrony w razie czego..wtedy nie będziemy musieli tego użyć
  3, Jak widać kapitał ma narodowość – trzeba mieć do rozwoju polskie firmy
  4. Jest oczywiste że nie zrobimy różnicy w rozwoju Luksemburga albo Bawarii – trzeba szukać miejsc rozwojowych w Rumunii albo Ukrainy najlepiej Białorusi

  3
 31. mami2

  otwarcie za różowe na gpw raczej nie będzie- pewnie -2-3 %
  link do notowań wekendowych dax —- na razie minus 1,6%
  https://www.ig.com/en/indices/markets-indices/weekend-germany-40

  z godziny 18.00
  Rosyjski bank Tinkoff oferuje teraz wymianę rubli na dolary po kursie 171 rubli za dolara. Przed ogłoszeniem ostatnich sankcji przez Zachód na rosyjski bank centralny było to 83 ruble za dolara. Rynek walutowy formalnie otwiera się jutro

  5
 32. sumadartson

  Panie Janku:
  “Warto było czekać na te piękne czasy
  By na własne oczy Międzymorze zobaczyć.
  Zobaczyć ruchala, co strzela se w łeb
  I w naszej Odessie, otworzyć swój sklep*)
  *w joint venture z Liudą i Nataszą

  1. Max2

   Do Waści Międzymorza jeszcze daleka droga, podwaliny już są. Obawiam się tylko że Waści zdrowie może zacząć niedomagać w przypadku gdyby nie spełniło oczekiwań szlacheckich. No ale, może Waść będziesz dumny z roli jaką Rzeczpospolita będzie postrzegana w regionie ( a już to się dzieje) jako strażnik etyki i demokracji. (obyśmy sprostali oczekiwaniom )

 33. Awk

  Po tych,złych emocjach przyszło mi pewne przemyślenie,zamierzona konsekwencja(swift) może wyrządzić więcej szkód Europie, ponieważ będzie musiała zapłacić za swoje obecne dostawy rosyjskiego gazu (jeszcze nie odciętego) w rublach(“niemce”też myślą), rosja może sprzedać cały gaz do Azji., może uzyskać całą potrzebną technologię z Chin( broni naddźwiękowej, w której Rosja i Chiny wyprzedzają Stany Zjednoczone) , ma ogromne zapasy rezerw walutowych i złota i w razie potrzeby może drukować własną walutę. Zbigniew Brzeziński w książce Wielka szachownica ,pisze ” globalny prymat Ameryki jest bezpośrednio zależny od tego, jak długo i jak skutecznie utrzyma się jej przewaga na kontynencie euroazjatyckim”,czy Usiaki nie “strzelają “sobie w kolano.

 34. mami2

  humor z onetu 🙂

  Na Twitterze pojawiło się zdjęcie przedstawiające dwóch rosyjskich żołnierzy, którym w Szewczenkowie w obwodzie charkowskim zgasł samochód. “Zgadnij, co zrobili? Przybyli na lokalny posterunek policji ukraińskiej. I zapytali, czy mogliby zdobyć trochę paliwa”

  pytanie bo co IM paliwo…
  chcą do domu czy na Charków

 35. kot czpiot

  Nie wiem jaka jest prawda bo jest niby sporo na temat potknięć ruskich i wielkich bitewnych sukcesów Ukraińców ale trochę rodzą się wątpliwości a prawdziwy obraz tego konfliktu poznamy dopiero za jakiś czas albo nie poznamy

  2
 36. mami2

  Prawda jest taka, że bandyta Putin myślał że 2-3 dni i po sprawie a tu zonk. Trochę rakiet spadło i tyle, sukcesów wielu nie ma. Ruski nawet jak zajmie Kijów i tak w to wątpię to i tak jest przegrany. Przeciągający się konflikt nie służy giełdom, bedą turbulencję. Żeleński i tak jest bohaterem dla Ukrainców, co daję im siłę i moralę.

  2
 37. DrQuality

  Przy poparciu całym sercem naszych braci Ukraińców , zgadzam się z pewnym analitykiem wojskowym cytowanym na Onecie / ach , ten Onet / że
  Ukraińcy przegrają tą wojnę , niestety . Róznica potencjałów militarnych jest , znowu niestety , miażdżąca .
  Nie wiem co stanie się potem , nie chcę sobie nawet wyobrażać .
  Co z Polską ? Perspektywy są wg mnie niepokojaco niebezpieczne .
  1/ staniemy się / albo już jesteśmy / państwem frontowym
  2/ za wschodnią granicą przez parę lat niestabilna sytuacja
  3 / napływ uchodżców do Polski – 2 mln !!!!, którym trzeba zapewnić
  a/ mieszkania
  b/ żywność
  c/pracę
  d/ dzieciom żłobki , przedszkola , szkoły
  ad 3 / Dostaję informacje z róznych krajów – wszystkie gazety z podziwem opisują nasza pomoc Ukraińcom . Ale musimy zdać sobie sprawę , że pomoc ta , to nie jest sprawa paru miesięcy , tylko lat .
  Czy uważacie , że jesteśmy na to przygotowani
  a/logistycznie ?
  b/ mentalnie ?
  c/ finansowo
  a i c – nie
  b / Wyobrażcie sobie taka sytuację – oferuję mieszkanie do zamieszkania , opłacam gaz , prąd etc – jak długo ?
  Rynek pracy – konkurencja placowa . Setki tysiecy ludzi – obcych – wejdzie na rynek pracy za płacę byle jaką . Kogo będą wypierać z tego rynku ?
  Odżyją stare resentymenty . b – też nie
  Na razie pomagajmy w ramach naszych możliwości , a nawet ponad to .
  A propos jutrzejszego dnia – polski złoty , czeska korona , forint jest w tym samym koszyku walut z rublem , chyba .
  Slava Ukrajini !!!
  PS. Jedyna nadzieja , to kula w łeb Putina . Może ci to zorganizują – już pękają .
  https://www.reuters.com/world/europe/war-dividing-russian-ukrainian-brothers-billionaire-fridman-says-2022-02-27/

  5
 38. Neptun

  Nic nke przebije Moniki Olejnik, jakby głupota umiala latać TVN doleciałby na marsa 😉
  Pytanie do gosci w programie kropka na i “Czy przestrzeń powietrzna nad Ukrainą powinna być zamknięta, żeby z powietrza Ukraina nie była atakowana?” pytala Monika.
  Niech każdy sam oceni.

  17
  1. sumadartson

   Przbije bo przebiła. Jesteś Waszmość w mylnym błędzie.
   Pewna lekarka na rubieży, zresztą była premiera!☺rządu dużego europejskiego kraju zapytana czy jej kraj jest właściwie przygotowany na agresję, odpaliła: Jak przyjdzie Putin, schowam się z dziećmi w kuchni.
   Była już wtedy premierą!😨 jeśli mnie pamięć nie myli.
   Ło Matyldo!!!

   5
 39. macarek

  Z kilka lat temu czytalem książkę Upadek Rosji, niestety zapomniałem autora. On tam opisywał wiele zagadnień, z których dwa były najciekawsze: rosnący szybko udział młodzieży muzułmańskiej oraz rozkradany budzet wojskowy przez generałów i oficerów. W rezultacie zwykly żołnierz to glodujacy obdartus bez dobrego sprzętu
  https://youtu.be/avF0UEr7_Yc
  Wyslanie ich w pierwszym rzucie ma rozpoznanie bojem może Putinowi posłużyć do czystek w armii…

  1
  1. sumadartson

   Tak też pomyślałem że ruskie najprzód skorzystają z okazji do darmowej utylizacji swojego złomu a potem dopiero wyślą trochę lepszego sprzętu. W ramach ćwiczeń rzecz jasna.
   Żeby jeno nie wpadli na pomysł utylizacji swoich rakiet, których część nie wybuchła, bo małowiela wtenczas z międzymorza nam zostanie.

   1
 40. sumadartson

  @amizone.pl
  //Jakie przewidujecie otwarcie jutro//
  U mnie para asów z ręki (2 shortkonie otwarte w piątek 58 i 73) i na otwarciu dobieram dwa asy do karety. Licytuję do bolkowego dołka, kareta na stół, wygrana w auuuuu….
  No chyba że po świtańcu global pokaże pokera przed otwarciem…

  1
  1. sumadartson

   To wtedy pas i pieszkoj…
   Kurna, jak prze te sankcje global nakaże putlerowcom łykać gaz na sniadanie i zapijać naftą na obiad to czy one na kolację nie zrobią nam sylwestra odpalając wszystkie fajerwerki na zachód😨

   2
   1. sumadartson

    To jest gra!!!
    W piątek po zamku człek się radował że tylko dwa shortkonie ujeżdza mylnie a tymczasem w niedzielę na otworze globala wścieka się że tylko dwa…
    Aby do świtańca, ech… obyś żył w ciekawych czasach. Ponadczasowe przekleństwo.

    1
 41. long_short

  billy_the_kangoor 24 lutego 2022 o 15:17Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  „@skaven vel. wąski
  long_short 22 lutego 2022 o 10:29
  Węgiel i ropa, to będzie towar na wagę złota dla Europy.
  JSW i PKN widać że nie chcą już spadać.”
  Napisałem ci już raz, flaga Kanady na plecy i wiesz, co robić?”

  To było zabawne z jego strony?

  6
  1. macarek

   Wczoraj to wrzuciłem wyżej, ale znalazłem ten filmik też z innym podkładem głosu jak przeklina Ukrainiec Czeczenów.
   Także pamiętaj, że informacyjnie to jeden wielki młyn. Przecież na Ukrainie każdy mówi po rusku.

   1
       1. toya

        Podjedź sobie na górną płytę Dworca kolejowego w Krakowie.

        Zobacz te kobiety z dziećmi, z ciężkimi plecakami, z kontenerkami z małymi psami, kotami, czekające aż ktoś do kogo mają kontakt ich odbierze.

        Może dotrze, że świadomość tego jak układają się klocki, które motywują Putina, a wyrażanie zrozumienia i sugerowanie nieuchronności jego działań to dwie różne rzeczy.

        5
       2. digesting slowly

        Przegapiłeś jeszcze “mondry”.
        Gdybym Ci tego nie napisał, to już kompletnie nie miałbyś się czym wykazać.
        Aczkolwiek kula w płot w tym wypadku.
        Debil nawet nie widzi ze sie z niego smieją.

      1. digesting slowly

       Rosja traktuje Ukrainę jako część swojego terytorium. To była intergralna część ZSSRR. Do rewolucji na majdanie, był tam marionetkowy pro Rosyjski rząd, Ukraina wcale nie była niepodległa. Co więcej znakomita część ludności wschodniej Ukrainy to Rosjanie, którzy wolą mieć nad sobą rząd Rosyjski niż żydów z Wall Streed itd. Amerykański agent pochodzenia Żydowskiego, jest teraz przedstawicielem marionetkowego rządu pro amerykańskiego na ukrainie. Tak samo Niemcy mogą zrobić majdan na śląsku, wszak jest naród śląski, który pragnie autonomii, czyż nie? Mówię tu o hipotetycznej sytuacji, która nie jest możliwa, np że śląsk się odłacza i wstępuje do sojuszu militarnego wrogiego do NATO.

       6
          1. digesting slowly

           Aha, czyli jakby Ameryka wkroczyła do Texasu, który ogłosił antonomie, to znaczy że prezydent USA jest szaleńcem?

           A może jakby wkroczył do Wietnamu, w kórym władze przejęli komuniści i związali się sojuszem wojskowym z Rosją?

           2
          2. digesting slowly

           Bo my jesteśmy wolnym światem i mamy demokrację. Nasze rządy o nas dbają i się o nas troszczą :).

           Masz jeszcze gorzej sprany mózg niż obywatel w Rosji Putina.

           3
          3. Max2

           Szkoda tylko że Ci wszyscy ludzie którzy uciekają nie wybierają matuszki Rosiji. Dziwne…

           2
          4. digesting slowly

           Wielu nie chce do Rosji, np banderowcy. Wschodnia Ukraina jest w dużej częsci pro rosyjska, zachodnia, pro amerykanska, co w tym dziwnego?

          5. Max2

           Amerykański agent pochodzenia Żydowskiego, jest teraz przedstawicielem marionetkowego rządu pro amerykańskiego na ukrainie.

          6. digesting slowly

           W zachodnich TV nie pokazują przecierz tych uciekinierów, którzy uciekli do Rosji. Nie pokazjuą równierz reakcji tej części ludności, która jest pro rosyjska. To jest tak zwana dezinformacja, którą masz zwalczać, zgłaszać i banować.

           2
 42. ronin

  Gołąbek pokoju.

  Rosja od wieków maskowała swoje imperialistyczne plany hasłami walki o pokój i realizowała je z pokojem na ustach. Gołąbek pokoju był jej najpotężniejszą agresywną bronią. Jako przykład wystarczy przypomnieć wojnę na Rusi Kijowskiej między kniahinią Olgą a księstwem Drewlan.
  Kniahini obległa gród Drewlan, lecz zażarcie się bronili. Minęły jesień, zima i wiosna, obie strony były zmęczone. Kniahini wyraziła gotowość odstąpienia od miasta, jeśli Drewlanie zapłacą haracz w gołębiach, po jednym ptaku z każdego domu. Obrońcy skwapliwie spełnili warunek, ona zaś przywiązała każdemu z ptaków płonącą żagiewkę do ogona i wypuściła je na wolność. Gołębie wróciły ku strzechom swych domostw i te stanęły w ogniu. W jednej chwili zapalił się cały gród i zgorzał.

  2
 43. Max2

  “W zachodnich TV nie pokazują przecierz tych uciekinierów, którzy uciekli do Rosji. Nie pokazjuą równierz reakcji tej części ludności, która jest pro rosyjska. To jest tak zwana dezinformacja, którą masz zwalczać, zgłaszać i banować.”

  No masz rację. Nie oglądam ruskiej propagandy, lecz przekonany jestem że jakby tak było trąbili by o tym na cały świat.

  1
 44. long_short

  @digesting slowly
  “W zachodnich TV nie pokazują przecierz tych uciekinierów, którzy uciekli do Rosji. Nie pokazjuą równierz reakcji tej części ludności, która jest pro rosyjska. To jest tak zwana dezinformacja, którą masz zwalczać, zgłaszać i banować.”

  Nagonka… Dzieci do nagonki, z czworaków..
  No… To jest słuszna koncepcja..
  Obwiązać twarze szmatami, że.. że niby dzieci zęby bolą.
  Dzieci wtedy nie mają opieki dentystycznej. I tak jest najlepiej.
  Tak jest! Obwiązać szmatami!.

  1. digesting slowly

   Nie jestem żadnym Rusofilem.
   Do inwestowania potrzebne są fakty, a nie emocje.

   Z takimi spranymi mózgami jak prezentują się tu niektórzy, to zyczę sukcesu.

   Moim zdaniem koniec wojny, i tak się ustawiłem na jutro.

   3
   1. rivsay

    digesting slowly 28 lutego 2022 o 18:17Odpowiedz
    Nie jestem żadnym Rusofilem.

    digesting slowly 23 lutego 2022 o 21:49Odpowiedz
    Ja kibicuje Ruskim

    Obrażasz mnie mimo że ja Ciebie nie obraziłem tylko Putina, płaczesz że wyłączyli ‘wolne media’ Russia Today.

    Jest wojna, Gospodarz powinien dywersje wywalać.

    7
 45. b_54

  Biden: “Putin will be a pariah on the international stage”.

  Misie wydaje, że w sytuacji, gdy rewizjonistyczna Rosja, przy cichym poparciu Chin, wywołała Cold War II, USA nie ma wyboru: przed ostateczną konfrontacją z Chinami muszą najpierw gospodarczo zmiażdżyć Rosję, niezależnie od wyniku wojny na Ukrainie, bo z dwoma takimi przeciwnikami jednocześnie nie dadzą rady.

  2
  1. artysta_malarz123

   Zbyt dużo zakulisowych rozgrywek, a my za mało wiemy. Nie wiadomo, w co grają Chiny – niby potępiają jednostronne sankcje wobec Rosji ale jakie z tego wynikają konsekwencje dla świata. Natomiast osłabienie Rosji jest im na pewno na rękę. Rosja miała znacznie lepszą pozycję startową niż Chiny, żeby zbudować mocarstwo gospodarcze przez dziesięciolecia, ale to Chiny umiejętnie wykorzystały czas i otoczenie gospodarcze, zachowując jednowładzę. Może zamiast Tajwanu przygarną część Rosji, kto to wie.

   2
  1. macarek

   https://defence24.pl/przemysl/ukraina-2022-przelomowa-wojna-technologiczna-z-rosja-opinia

   Z uwagą świat ogląda zachowanie się moskiewskiej techniki wojennej, co będzie miało ogromne reperkusje eksportowe jak i taktyczne na całej granicy do Pacyfiku. Np. już można zaryzykować, iż budując twierdze graniczne, zapory naturalne i półnaturalne plus odpowiednie pokrycie rakietami państwa bałtyckie są do obrony bez ogromnego przerzutu wojsk pancernych z Zachodu.

   Cały czas na tym forum pisałem – budowa umocnień granicznych i drony – i czołgi utworzą wielką barykadę złomu na wejściu. Dlatego straszenie Bartosiaka I Gwardyjską spod Smoleńska doprowadziło do kupna Abramsów, gdy inni rezygnują z czołgów.

   2
 46. raksz

  W pierwszej fazie potencjalnej wojny z Rosją, Abramsy sa konieczne do błyskawicznego zajęcia Królewca i północnej części Prus Królewskich oraz do kontrataków w przypadku przełamania na kluczowych kierunkach w dalszej fazie walk.

  2
  1. artysta_malarz123

   No ja nie wiem. NATO, zdecydowanie bardziej opanowane, może dlatego, że pewne własnego sojuszu i sił reagowania, jasno określiło z czym musi liczyć się Putin, w razie inwazji na któryś z krajów NATO. Nikt już teraz nie będzie się z nim p…..ł.
   O ile wcześniej NATO ociągało się z zainstalowaniem tarcz antyrakietowych w Polsce, tłumacząc to różnymi przyczynami, o tyle teraz zgaduję, że prace znacznie nabrały tempa a nie wiemy jaki sprzęt został rozstawiony na obszarze Polski w ostatnich dniach.

   1
  1. macarek

   Jak się komuś nie chce słuchać (a warto) to wnioski
   Południowa operacja była dobrze przygotowana i powoli tam jest koniec obrony.
   Na północy rozbito siły z Charkowa na dwa uderzenia i to jest prowizorka, która ma załatać Łukaszenka.
   Rozmowy dotyczyły Krym i Donbas i Ukraina ich nie oddała, co moim zdaniem jest błędem, bo mogliby zatrzymać Moskali w pół kroku i doczekać kryzysu ekonomicznego w aureoli zwycięskiego remisu….

   1
   1. rivsay

    Świetny materiał, jutro dokończę.

    Podobnie się zastanawiam, czy Łukaszenka ten krok z odcięciem granicy zrobi.
    No i mi wyjaśnił materiał, jakim cudem cokolwiek w powietrzu mogą robić Ukraińcy. I dlaczego widziałem tyle materiałów, że dron niszczył baterie rakiet przeciwlotniczych.

 47. long_short

  Ceny węgla ostro w górę – JSW i Bogdanka grzeją dalej
  Tomasz Gessner – Exeria.com
  1 marca 2022 9:08

  Konieczność znalezienia przez Europę alternatywnych wobec rosyjskich źródeł energii, po wspomnianym już zwrocie Niemiec w stronę atomu, generują bardzo silne ruchy na rynku węgla. Wczoraj na giełdzie w Rotterdamie węgiel drożał 20%, a od ubiegłego tygodnia wykonał ok. 60% ruch. Wczoraj eksplodowały z kolei notowania naszych spółek z branży węglowej. Dzisiejszy dzień zaczynamy w przypadku JSW i Bogdanki 2-cyfrowymi wzrostami.

  long_short 22 lutego 2022 o 10:29
  Węgiel i ropa, to będzie towar na wagę złota dla Europy.
  JSW i PKN widać że nie chcą już spadać.”

  Dziękuję.

  2
 48. piotr5

  Pani Pawlowicz po wpisie ze UE chce wpędzić Polaków w wojne zamilkla.
  Pan prezyd. Duda chce żeby Ukrainę przyjąć do wyimaginowanej wspólnoty. Sakiewicz odadzil od czci i wiary Kremlowskich braci z sieci ,ziobro z kuplami w norze, trochę się dzieje

  11
     1. piotr5

      Wiesz waski to pisowiec, co zrobic, ale ty to po prostu jestes hmm ograniczony. Jak mowi noob jeden z tych najglupszych na blogu.
      A tak pomagam. Ale przeciez wiemy ze tak naprawde nie pytasz zeby uzyskac odpowiedz.

      5
 49. cebeerxx

  Quiz z gatunku zgadnij kto to, pozwoliłem sobie zapożyczyć

  „To Ukraina jest wrogiem, nie Rosja”.

  „Oczywiście uważam, że pan Putin jest znakomitym prezydentem Rosji i byłby świetnym prezydentem Polski”.

  „Jego Ekscelencja Putin”.

  „Putin to dobry prezydent Rosji. Nie ma powodu, żeby go obrażać”.

  „A w Rosji rządzi JE Włodzimierz W. Putin – i osiąga niemałe sukcesy. Tępi lewaków, goni precz feministki i inne dziwadła, nie boi się Amerykanów, podatki dwa razy niższe niż w Unii Gejropejskiej (jak mawia p. Putin) więc i rozwój znacznie szybszy. Więc może wybrać Go na prezydenta?”.

  „Zresztą pan Prezydent Putin jest prawicowcem, to jest oficer KGB, on żadnej tam demokracji nie chce słyszeć, o socjalizmie czy czymś takim, tylko musi być hierarchia, za mordę i tak dalej”.

  „Nie wiem czemu się pan Putin nie podoba, ja bym chciał, żeby polskim prezydentem był pan Putin”.

  „Nie ma żadnego powodu, żeby było nastawienie antyrosyjskie w Polsce […] Działanie antyrosyjskie jest wbrew interesom Polski”.

  „Rosja jest otoczona bazami NATO. Oni się boją i ja ich doskonale rozumiem. To kiedyś było wielkie imperium, a potem odpadały kolejne kraje. Dziś NATO jest coraz bliżej”.

  „NATO zagraża pokojowi na świecie”.

  „Przyznam, że byłem zwolennikiem przystąpienia Polski do NATO. Kiedy stało się jasne, że blok ten przekształca się w układ agresywny, nastąpiło wielkie zaniepokojenie. Teraz jestem pełen rezerwy, co do NATO”.

  „Uważam, że w obecnej sytuacji, w której mamy nieprzyjazne gesty ze strony Ukrainy, Rosja jako wróg Ukrainy, jest naturalnym naszym sojusznikiem, a nie wrogiem”.

  „Całkowicie solidaryzuję się z Włodzimierzem Putinem”.

  “Rosja jest krajem-przyjacielem”.

  „Niestety polscy politycy, zamiast szukać poparcia u Rosji, na polecenie amerykańskie, bo to nie jest nijak uzasadnione, wykorzystując dawne urazy w stosunku do Rosji, ci ludzie wbrew interesowi Polski ujadają na Rosję”.

  „Na Krymie trafiłem na zły okres, ponieważ jacyś terroryści przerwali dostawy prądu na półwysep. Więc ludzie byli wściekli. Jego ekscelencja pan prezydent Putin pomógł mieszkańcom, dostarczył parę tysięcy generatorów i porozdawał ludności”.

  „Niestety niektórzy Polacy wysysają nienawiść do Rosjan z mlekiem matki, szczególnie PiS ma takie zacięcie w tej kwestii. Przeciętny Polak, zwłaszcza głupi wyborca, nie odróżnia bolszewików od stalinizmu, od caratu, od Breżniewa i od Putina — dla nich to jest jedna wielka Rosja i koniec. […] Miałem program w telewizji, dyskutowałem z bardzo dobrym rozmówcą i 71% ludzi powiedziało, że Rosja dla Polski nie jest zagrożeniem. Tak że osiągnąłem duży sukces”.

  4
  1. fron

   Jeśli ktoś otwiera pozycje z takim spreadem, to musi być niezłym kretynem albo finansowym desperatem.
   Nawet 100 pipsów spreadu w okresie większej zmienności jest wg mnie nie do przyjęcia…omijać takich brokerów szerokim łukiem.

   1
  1. konsultant122

   jakbyś był Glapciem, to roztrojenia jaźni byś się nabawił.Spowolnienie idzie, a w takich przypadkach ile można podnosić stopy?:))
   Czy ktoś ma wątpliwości że to już obligi rządzą?

   4
  2. Przemyslaw

   Glapcio śpi bo boi się, że Hubi powie, że gra pod banki

   “Hubi H 3 lutego 2022 o 12:31
   Ok, możesz wymienić jakieś korzyści wynikające z podwyżki stóp procentowych dla gospodarki lub zwykłego zakredytowanego konsumenta? Nie wiem czy zauważyłeś, ale ceny nadal rosną, więc podnoszenie stóp w obecnej sytuacji nic pozytywnego nie wnosi, natomiast bardzo wspomaga sektor bankowy.”

   “Hubi H 3 lutego 2022 o 11:57
   Myślisz, że Glapa podnosi stopy, aby walczyć z inflacją czy nabijać zyski bankom? To teraz przewalutowanie kredytu frankowego na złotówkowy w obecnych okolicznościach to przyszły zysk dla banku czy oszczędność dla klienta?
   Kiełbasa wyborcza w postaci obrony frankowiczów zaczęła odbijać się czkawką, więc stopy w górę na ratunek 🙂
   Rząd musi oddać lobby bankowemu to co im zabrał z nawiązką, czyim kosztem to nie muszę chyba mówić…”

   To jak Hubi interweniować – tak? nie? Czy może tak i tak nie dobrze 😉

   1
   1. Hubi H

    Pisałem dzisiaj o interwencji walutowej, czytaj ze zrozumieniem.
    Co do stóp procentowych podtrzymuję swoje zdanie.
    Glapiński ma robić to co do niego należy i to za co otrzymuje wynagrodzenie, czyli pilnować, aby nie zrobili z PLN szmaty a z Ciebie dziada.
    Interwencja (wywołana) była, koniec kropka.

    3
 50. Poczatkujacy

  A propos ostatnich (słusznych) banów, pooglądałem wczoraj kilkanaście profili typowych troli rosyjskich na facebooku, treści które tam wrzucają to mix wszystkiego:
  – wojna, oczywiście media winne, żadnej wojny nie ma, a putin tam walczy o “denazyfikację” i z NWO
  – pandemia, czyli oczywiście plandemia, wirusa najpierw nie było, potem był ale to grypa – szczepionki zabijają i to generalnie jest ludobójstwo
  – żydzi, masoni, wiadomo stoją za wszystkim co złe, przejęli WHO, ONZ, UE, NATO i głównym celem jest NWO i zabranie wolności wszystkim ludziom
  Ewentualnie zamiast żydów jest teoria z reptylianami, jak ktoś nie kojarzy polecam wygooglować, ale ostrzegam że można umrzeć ze śmiechu.
  Teraz już wiadomo (zawsze było?) kto to gówno rozsiewa, ale ciągle nie mogę się nadziwić, że trafia to na podatny grunt nawet u ludzi wykształconych albo chociaż trzeźwo myślących.

  Co do giełdy u usiaków od zeszłego tyg gram L, z którymi mam nadzieję się rozstać na poziomie 4450, ewentualnie małą cześć zostawię do 4600. W S póki co nię wchodzę, jakby jednak jakiś rozejm się pojawił.

  4
 51. amizone.pl

  „Jeszcze kilka lat putinizmu i rozpad Rosji ze stuprocentową pewnością będzie już nieunikniony. Po 2024 roku wszystko popędzi z prędkością błyskawicy i rozerwie ją na strzępy. Pozostanie małym buforem terytorialnym między Europą a Chinami, które pochłoną wszystko. Oni już pochłaniają Daleki Wschód i Wschodnią Syberię. Chiny i Stany Zjednoczone są obecnie światem dwubiegunowym, a Rosja jest trzecią zbędną”.

  2019rok 🙂
  Sasza Sotnik
  Rosyjski dziennikarz i publicysta

  4
 52. sumadartson

  Ożeszku. Putlerowcy to druga potęga militarna świata? I przeciwko 30 armii upaińskiej biorą pod przymusem do pomocy białoruskich kołchoźników?
  A ruskie trolle straszyły tu putlerowską potęgą.
  ********** do Azji.
  Chwilowo na 1/4 kompletu shortkoni. Zyski rein. nieustanie w auuuu.

  2
 53. DrQuality

  piotr5
  “To ciekawe, ze gdyby kiedyś banowal pan tych, którzy mieli zupełnego kręćka na punkcie żydów, to by byli ci sami , których teraz pan zbanowal. ”
  Myślę sobie , że gdyby prowadzący bloga musiał banować zakręconych na punkcie Żydów , musiałby w pierwszej kolejności zbanować siebie .
  I co by zrobił wtedy biedny Toya ?
  PS. Aha , i prowadzący bloga nie mógłby cytować Coryllusa .

  1. fast_market

   Małą wyobraźnię ma ten CS.
   Wg mnie wierzyciel zaakceptuje zapłatę w innej walucie, a może nawet w bitcoinie.
   Tu jest wiele możliwości łącznie z crossowymi kompensatami na styku dłużnicy/wierzyciele.
   Ale oczywiście część długów może nie zostać spłacona.
   Dłużnik chwilowo może na tym skorzystać, ale tylko chwilowo.

 54. sumadartson

  Coś się jednak w “ten kraj” zmienia.
  Głodni zmarznięci “chłopcy” rosyjscy stoją z braku paliwa w konwoju na Kijów a żaden POseł i POsełka nie biegają do nich z torbą kanapek i kocykiem.
  Oleum napłynęło do głów czy skończyło się finansowanie od sp(utin)onsora?

  4
   1. sumadartson

    Włączyłem na chwilę tvn i podczas rozmowy z generałem nieoceniona pani oczywiście Monika powiedziała urbi et orbi że rosyjscy żołnierze są zdezorientowani bo nie wiedzieli że jadą na wojnę. No i nie rozumie dlaczego przestrzeń powietrzna nad Ukrainą jest nadal otwarta dla rosjan.
    Już nie włączę “ta stacja”. W trosce o własne zdrowie.

    6
  1. sumadartson

   Baćka niech się lepiej martwi o swój Witebsk.
   “Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy to Europy bastiony
   A barbarzyńca aż po wieczne czasy do Azji ujdzie strwożony”.
   Taka strategiczna mapa drogi z Tęgoborzy, która prowadzi świat i Polskę (wg agentury “ten kraj”) bezbłędzie od I WŚ po Międzymorze.

   3
 55. long_short

  @Kurczę, nie sądziłem, że globalni inwestorzy czytają Coryllusa:

  Kurczę ten cały coryllus wie wszystko na każdy temat.
  Taki specjalista od wszystkiego.
  Kiedyś pisał o Orbanie ok, tłumaczył wszystko tym że Węgrzy stracili 2/3 populacji w granicach kraju itd.

  “Nie noszą rewolwerów, ale krzyżyki, opowiadają o swoich przeżyciach religijnych i tradycji, którą mają w nosie i która nic ich nie obchodzi. Interesuje ich tylko obsadzenie stanowisk w resortach i państwowych instytucjach.”
  Wniosek = Ludzie bez ambicji, kałmuki i skorumpowani złodzieje.
  Można sobie siedzieć w szafie i pisać książki? No można.

  6
 56. long_short

  Dzień dobry.

  Ice Rotterdam coal / +30%
  Ropa WTI / +7%

  long_short 22 lutego 2022 o 10:29
  Węgiel i ropa, to będzie towar na wagę złota dla Europy.
  JSW i PKN widać że nie chcą już spadać.”

  Dziękuję.

  7
 57. long_short

  Stoxx usuwa 60 rosyjskich spółek z indeksu.
  Zachwieje to ETFami, to że W20 jest mocny być może jest benefitem
  związanym z przepływem kapitału zagranicznego do nas.
  Jeśli tak to może być grubo.

  7
 58. konsultant122

  Ech, panie Andrzeju S . Ja bym tam zwolnił pana specjalistę od walut i ryzyka walutowego. I nie dał mu występować w roli eksperta w pana podcastach. Czy uwierzył predykcjom banków inwestycyjnych na rok 2022 w kwestii PLNa ? A nie mówiłem !

  4
 59. long_short

  Szczekaczki do apelu!

  Morawiecki: Polska gotowa na embargo na rosyjski węgiel, ale potrzebuje gwarancji KE
  ISBnews – Biznes
  2 mar 2022, 10:11

  Warszawa, 02.03.2022 (ISBnews) – Polska jest gotowa do wprowadzenia embarga na rosyjski węgiel, ale potrzebuje gwarancji Komisji Europejskiej, że nie zostanie ukarana za ten krok, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Wskazał, że wdrożenie embargo jest częścią handlu międzynarodowego i kompetencja do jego wprowadzenia w przypadku Polski została przeniesiona na organy unijne,
  “Odpowiadając na […] pytanie o embargo na węgiel – jesteśmy gotowi uczynić to w każdej chwili, w każdym dniu, potrzebuję tylko jednej rzeczy od Komisji Europejskiej i potrzebuję jednego słowa zapewnienia, że Polska nie będzie ukarana za ten krok, ponieważ wdrożenie embargo jest częścią handlu międzynarodowego, który jest kompetencją, która została przeniesiona na poziom Komisji Europejskiej” – powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

  “Potrzebuję jednego słowa zapewnienia ze strony Komisji Europejskiej, że Polska nie zostanie znowu ukarana za to działanie i wówczas będziemy gotowi na wprowadzenie embarga na rosyjski węgiel” – dodał.

  Polska importuje ok. jednej piątej zużywanego węgla, w tym ok. 75% z Rosji.

  9
  1. fast_market

   To jest farsa, a Ty dalej dajesz się ogłupiać i próbujesz nieudolnie innych w to wciągać. Opłaca się??
   KE nikogo nie zmusza do kupowania tego węgla więc można przestać kupować bez pytania kogokolwiek o zgodę.
   Chodzi o to, że jak będą negatywne konsekwencje to będzie miał na kogo wskazywać jako winnego.
   Ciekawe, że do zamachu na sądy nie potrzeba było zgody KE…

   18
  2. Max2

   Po ustanowieniu takiego prawa :

   Rosyjska Duma Państwowa wprowadziła zmiany dotyczące kodeksu karnego. Wprowadzono kary do 15 lat pozbawienia wolności za rozpowszechnianie “fałszywych” informacji o działaniach armii rosyjskiej.

   jestem przekonany iż nasz minister sprawiedliwości tylko westchnął z nostalgią…

   12
  1. BBB88

   Niepotrzebnie przejmujesz się bolszewickimi parchami.
   Tłumaczyłem to , ale powtórzę, Maxy i jemu podobne ścierwo jest po to żeby wyć. Amen.
   Tragedia dla Polski zacznie się jak takie parchy zaczną chwalić rząd wybrany przez Naród.
   Amen.

   4
 60. macarek

  Stan wojenny w Rosji:

  https://niezalezna.pl/432379-rosja-planuje-wprowadzenie-stanu-wojennego-pojutrze-nadzwyczajne-posiedzenie-parlamentu

  //Na mocy wprowadzonego stanu wojennego Rosja ma zakazać wszelkich zgromadzeń, zamknąć połączenia ze światem zewnętrznym oraz wprowadzić ograniczenia finansowe i reglamentować żywność.//

  ciekawe czy na dalekim wschodzie skośnoocy nie robią już referendum niepodległościowego, armii już nie ma więc witaj nowa jutrzenko….

  4
 61. cd1010

  Czy ktoś z Was myślał aby pozwać XTB do sądu?
  Poprzez regulowany sztucznie spread np. na EURPLN nie pozwalają w pewnych sytuacjach wejść w tranzakcję lub z niej wyjść.
  Dzisiaj przypuszczalnie była interwencja NBP na EUR/PLN, USD/PLN.
  Spread w XTB dochodził wtedy do 2000 pipsów.

  To jest wg. mnie masywne oszustwo.

  NIe grajcie na XTB

  4
    1. amizone.pl

     Przecie to jest 150 pips, a nie 1500 (notowania EURPLN notowanie są w XTB jako 0.0000). Fakt spread jest zazwyczaj dużo wyższy niż np. w TMS, gdzie obecnie wynosi 35 pips. Poza tym TMS posiada dużo lepszą aplikację Metatrader 5.

     1
  1. fast_market

   Nie wiem jak Millenium, ale mBank masowo wysyła do frankowiczów propozycje ugód.
   One chyba są mało korzystne dla banku.
   Podobno oferują stałe oprocentowanie 6% na 5 lat i jakaś redukcja zadłużenia, ale nie wiem czy 25% czy 50%.
   Może ktoś ma info z pierwszej ręki jak to wygląda?

   1. artysta_malarz123

    U mnie w rodzinie, w porozumieniu z bankiem, całkowita pozostała kwota kapitałowa została spłacona przy dużo (żeby nie napisać drastycznie) niższym kursie CHF niż rynkowy. Nie pamiętam jaki to był kurs.

    3
 62. artysta_malarz123

  Jak dalej rozwinie się sytuacja na Ukrainie? Jakieś pomysły?

  Ja bym to widział tak – dzisiaj jakieś wstępne porozumienie o zawieszeniu broni, które potrwa ze 2-3 tygodnie.
  Później zerwanie przez stronę rosyjską porozumienia, zajęcie Kijowa, obsadzenie swoimi ludźmi – taki stan utrzymałby się przez może kilka miesięcy.
  W międzyczasie w Rosji rewolucja, wysadzenie Putina z siodła, zmiana warty, wycofanie Rosjan z zajętych terenów Ukrainy i mamy hossę na kilka/kilkanaście lat.

  4
    1. artysta_malarz123

     Przepraszam od razu wszystkich wrażliwych, że o rynku, hossie/bessie, w sytuacji, kiedy dzieje się taka tragedia. Jednak rynek też może nam coś podpowiedzieć nt. rozwoju wydarzeń na UA.

     3
   1. duch_natury

    Spodziewam się po zakończeniu obecnego swingu wzrostowego W20 (gdzieś 2100-2140) jeszcze jednego poważniejszego spadku – czy będzie nowy dołek – wielce prawdopodobne, że tak – zejdziemy niżej w okolice 1700.
    Mam też swoje typy na najbliższe miesiące i tam inwestuję (np. @datik wie co to jest – rozmawialiśmy miesiąc temu na priv).

    4
    1. toya

     Cykle, cykliki.. wiosnę czuć na blogu 🙂

     “toya 24 stycznia 2022

     Nie bój nic.

     Baran po goleniu chwilę śmiesznie wygląda , ale wkrótce radośnie wróci na łąkę by znów radośnie brykać i zostawiać wokół bobki swoich mądrości.

     Szybko otoczą go inne stęsknione barany uwiedzione beczeniem o zmodyfikowanych projekcjach dzięki, którym teraz już na pewno wyczuje moment następnego zagrożenia z ręki bacy.”

     3
 63. toya

  Przyspieszona sciezka wstąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej. Super!

  Ale jakiej Ukrainy? Całej – tej ze stolicą w Kijowie? A co gdy zostanie tam zainstalowany marionetkowy rząd prorosyjski? Koń Trojański – tylko, że tym razem to Troja sama pofatyguje się pod drzwi Greków. Absurd. Nie ma takiej możliwości.

  Dlatego z mojej perspektywy rozmowy o włączeniu do UE są de facto już teraz zaakceptowaniem faktu, że Ukrainę czeka los Niemiec (RFN-NRD).
  Po ustabilizowaniu sytuacji, kadłubek obecnej Ukrainy (wyłącznie część zachodnia ze stolicą we Lwowie i z granicą wschodnią w okolicy linii Żytomierz-Winnica) faktycznie ma szansę wejść do UE.

  Następna w kolejce (u Putina, nie do UE) jest chyba Mołdawia?

  1
    1. Max2

     Powrót do czasu sprzed aneksji Krymu niemożliwy dla Putina a na inną opcję Zełenski się nie zgodzi. Dogadywanie się z Putinem to zaprzepaszczenie tego wszystkiego co zostało osiągnięte. Putin już przegrał, kwestia uświadomienia sobie tego, jego środowiska. Z Hitlerem się nie paktuje.

     5
   1. Wojciech Białek (Autor
    Wpisu
    )

    “No ale może Ukraińcy mają w zanadrzu jakiś „manewr znad Wieprza”.”

    https://wojciechbialek.pl/2022/02/liczba-putina.html

    “Władysław Broniewski (1 Pułk Piechoty Legionów): Z patrolu na patrol, z wypadu na wypad – i tak bez przerwy, bez odpoczynku. Rezerw nie mamy, za słabi jesteśmy, aby się bronić, więc musimy atakować. Jest to taktyka ofensywnej obrony.”

    https://www.youtube.com/watch?v=GGc2khSkRWY

    4
   2. toya

    “Wierzę, że Kijów się utrzyma:”

    Oby, ale zaczekajmy do końca tego przeklętego marca.

    “toya 28 stycznia 2022

    Napięcie wokół Ukrainy powinno jeszcze potrwać, bo mamy dopiero końcówkę stycznia, a z jakiegoś powodu to Marzec jest ulubionym miesiącem na anschlussy.

    marzec 1938 Austria
    marzec 1939 Czechosłowacja
    marzec 2014 Krym”

     1. toya

      Nie ślędzę bieżących vlogów. Nie wierzę, że można się z tego czegoś naprawdę cennego dowiedzieć.

      By zająć umysł uciekam w lekturę o konfliktach już zakończonych – jak wojna domowa w Libanie.

      Bieżączka informacyjna to tylko dodatkowa ulewa bodźców, a fundamentalna dynamika takiego konfliktu ma zdecydowanie mniej możliwych kierunków.

      2
 64. artysta_malarz123

  Janukowycz to teraz musi czuć się wyróżniony. Siedzi od bladego świtu do późnej nocy w białej koszuli pod krawatem w Mińsku i czeka na sygnał. Pocąc się przy tym niemiłosiernie, bo z jednej strony nie wypada odmówić, a z drugiej, nie wiadomo czy zdąży chociażby wejść do gmachów prezydenckich.
  Na pewno dla otuchy, przed wyjazdem z Mińska zostanie mocno poklepany po plecach, z gromką zachętą “teraz ty”!

  13
 65. datik

  Oooo, @duch wrócił : )
  Cieszę się, choć połowicznie.
  Mam do @ducha ambiwalentny stosunek za te “foliarskie” teorie ; )
  Zdecydowanie sympatyzuję z @macersonem.
  Doceniam jednak obu jeśli chodzi o umiejętności traderskie.

  4
 66. Max2

  Ukraińskie myśliwce uderzyły w rosyjską kolumnę na północ od Kijowa. Mogę potwierdzić na własne oczy, że w ósmym dniu wojny nadal latają – przekazał dziennikarz Neil Hauer.

  he he… oby tylko dobrze zamalowali…

  2
     1. rivsay

      Prostuje, bo cofnąłem na dekoderze.

      Podziękował za możliwość korzystania z polskich lotnisk, za logistykę.
      W Rzeszowie ląduje większość zagranicznych samolotów transportowych, z podarkami dla KaPutina

      1
       1. BK

        Tak, ale w mojej ocenie Premier PL powinien interweniować w tej sprawie u Ukrainców, ponieważ jest to niebezpieczna sytuacja. Ukraińcy mogą też specjalnie prowokować takie sytuacje i wymuszać na państwach zaprzyjaźnionych pewne działania. Dokładnie tak samo było z Turcją i zamknięciem cieśniny, która faktycznie nastąpiła dwa dni po publikacji informacji ze strony ukraińskiej.
        Nie ma co im się dziwić, ale dla nas to jest znaczące zagrożenie i dlatego w mojej ocenie Premier PL stanowczo zareagować w rozmowie z W. Zełenskim.

        2
 67. sumadartson

  Chyba na longkonie jednak za wcześnie. Oprócz nas, forumowiczów, świat nie wie że ruchal “nad rzeką w pień będzie wycięty” wg tajnej strategii z Tęgoborza. Tajnej dla globala.
  Czyli może na krótko szepnąć wypada: na shortkoń panowie szlachta a zyski w auuuuu…ciii…

  1
   1. sumadartson

    Kierunek właściwym się wydaje. Oprócz samowypędzenia się ruchala do Azji, kiepskie rzeczy do dyskonta. A wodzem wszystkiego zła: stagflacja.
    Koło 4 kilo korekcina licha. Większa gdzieś od 2222, 22.
    O godz. 22.02 w usiaku rzecz jasna (3 szóstki pana Wojtkowe, oby żył wiecznie)

    1
  1. badasapa

   Szok to będzie jak jeszcze EU wprowadzi embargo na import pszenicy z Rosji.

   Eksporterzy pszenicy

   https://forsal.pl/gospodarka/artykuly/8368272,rosja-eksport-zboz-pszenica-surowce-najwieksi-eksporterzy-pszenicy-na-swiecie.html

   Narazie to są niedogodności.

   A G-shock się zacznie jak zacznie brakować towarów w sklepie,

   Polski transport traci kierowców idących na wojnę

   „Przewoźnicy tracą kierowców: jeśli przed rosyjską inwazją tiry z polską rejestracją prowadziło ok. 105 tys. Ukraińców, to według Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska (TLP) 25–30 proc. z nich już wystąpiło o bezpłatne urlopy, by wrócić do kraju”

   https://wgospodarce.pl/informacje/108503-polski-transport-traci-kierowcow-idacych-na-wojne

   1
 68. badasapa

  Jak tam zarobieni na JSW i LWB, czas zwijać majdan, kontrakty ICE Rotterdam Coal na kwiecień spadły -26%, na marzec -13%.

  Zawsze chętnie witamy na przeklęństwie Midasa.

  Ropa też niczego sobie, wyszła górą ponad opór.
  Szejki nieźle zarobią na sankcjach wobec Rosji.

  1
 69. DrQuality

  “Dlatego z mojej perspektywy rozmowy o włączeniu do UE są de facto już teraz zaakceptowaniem faktu, że Ukrainę czeka los Niemiec (RFN-NRD).
  Po ustabilizowaniu sytuacji, kadłubek obecnej Ukrainy (wyłącznie część zachodnia ze stolicą we Lwowie i z granicą wschodnią w okolicy linii Żytomierz-Winnica) faktycznie ma szansę wejść do UE.”
  Putin chce całej Ukrainy . Ale po ewentualnym podbiciu i spełnieniu powyższego scenariusza mamy Wietnam Płn-Płd . Wschód Ukrainy /Wietnam Płd / to wieloletnia partyzantka + koszty utrzymania tejże , z biegiem lat sprzeciw rosyjskiego społeczenstwa / patrz lata 60 -te w USA / .
  Zdobycie całej Ukrainy to drugi Afganistan . Są sytuacje win-win , to jest sytuacja całkowicie odwrotna .
  Determinacja Ukraińców jest ogromna . Oglądnijcie na Neftlixie dokument o Majdanie – Winter on Fire . Majdan zrobili ludzie majacy wtedy 20-25 lat – jest strasznie budujące jak oni chcieli być i chcą teraz być wolni , a bycie dla nich wolnymi to byc również Europejczykami .

  PS. Drogi Zsumyobdartsonie , przestańcie pitolic juz o tych Tęgoborzach , Międzymorzach czy innych Pasażerach Nostrodomo . Chędożcie Grażkę i ujeżdżajcie shortkonie , albo odwrotnie .

  9
 70. sumadartson

  @DoktorQu
  //przestańcie pitolić już o tych Tęgoborzach, Międzymorzach…//
  DoktorQu wy wicie znów nic nie rozumicie i o jakimś podziale Upainy w stylu KC pitolicie.
  A tymczasem nie widzicie że wasz ulubieniec Putin (skoro wciąż tak nazywacie putlera) właśnie wyprowadził kacabów z Europy, ba, nawet sam jak wieść gminna niesie przeprowadził się na Ural. Nie ubliżajcie więc wieszczom, którzy w Tęgoborzy orzekli co właśnie się spełniło:
  “A barbarzyńca aż po wieczne czasy do Azji ujdzie strwożony”.
  A u Nostradama o królu terroru:
  “Długo oczekiwany (w Europie) on nigdy nie wróci.
  Będzie pojawiał się w Azji…”
  Wy wicie nie rozumicie w waszej POsocjalistycznej łepetynie że putler razem z kołchoźnikiem pracują obecnie na nasze Międzymorze. Upaina i Kołchoz w obecnym stanie do Unii natychmiast jako polskie prowincje, albo być nękane przez króla terroru jeszcze przez długie lata.
  Cyknęlibyście doktorQu jaką kopertkę dla uchodźców, skoro tak szczodrze wspieraliście dotychmiast nachodźców kołchoźnika.

  8
 71. DrQuality

  Francesco – zasięg formacji osiagnięty , minimalny . Szczyt 5 zł . Teoretycznie sprzedaż , ale sytuacja ….. Znowu bezsenna noc , koszmary ,
  nadmierna potliwość , wymiana pidżamy , drżenie rąk . Po co , pytam po co ?!!

  1
 72. rivsay

  Co 3 miesiące jest sprawdzenie, które spółki mają być w indeksach DAX, TecDAX, MDAX i SDAX. Giełda przyjmuje i wyrzuca spółki z tego indeksu. Reguły jakieś tam, nie chce mi się doktoryzować 🙂
  Data pewnie wybrana 3 miesiące temu.

  1
 73. datik

  Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, potwierdził, że Ukraińcy dostali sygnał od Federalnych Służba Bezpieczeństwa Rosji, która nie chce brać udziału “w tej krwawej wojnie”

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28183727,wolodymyr-zelenski-celem-co-najmniej-trzech-prob-zamachu-putinowi.html#s=BoxMMtImg2
  ————————————–
  Myślę, ze to fejkowe info ale jakieś zamieszanie w ichnim UOP będzie.

  Ukraińcy medialnie świetnie to ( wojnę) rozgrywają, bez tego nie było by aż takich sankcji.
  Jestem oczywiście na S ale co się stanie gdyby przypadkiem w weekend Putler został przez swoich odstrzelony ?

  2
 74. karnak

  Zostałem na weekend z eLkami na PKOBP, po odwrotce z eSek na poziomie ponizej 50% zniesienia wzrostów, o którym pisałem dzisiaj we wcześniejszym poście.
  Przy dobrym układzie liczę na otwarcie luką do góry w poniedziałek.

Dodaj komentarz