Invest Cuffs 2022

Zapraszam na rozpoczynającą się w piątek w Krakowie konferencję Invest Cuffs, na której dziś wieczorem będę uczestniczyć w debacie “Wojna. Co kupić, co sprzedać – inwestycje na trudne czasy”, a w sobotę rano poprowadzę prezentację “Jak wykorzystać zmienność koniunktury? Czy wizja wojny jest początkiem bessy?”.

Komentarze

   1. duch_natury

    Na razie swingujemy do góry pisałem wczoraj, że liczyłbym na jakieś zmierzenie z poziomem 2200 ale wiadomo, że GPW potrafi robić po swojemu 😉
    Jeśli GPW pójdzie na 22.. i DAX na 14700-14800 to zaryzykuję króciaki.
    Generalnie od jakiegoś czasu grywam głównie na sreberku bo mi fajnie wychodzi i co najważniejsze, jestem przekonany, że prędzej czy później ruszy tam duża hossa więc nie boję się podbierać chwil słabości (moim zdaniem strefa 23-25 nie do przejścia w dół – strefa akumulacji).

    2
  1. sumadartson

   Ser żółty seropodobny osiąga miejscami cenę 40 zeta za kilogram i rośnie. Trzeci jeźdźiec apokalipsy galopuje nad światem. Zamiast odstraszać agresorów, wyślijmy na Ukrainę maski przeciwgazowe, gdy czwarty jeździec ruszył wślad. 😨

   1
 1. DrQuality

  mówi Marcin Ludwik Rey, od wielu już lat tropiący w Polsce V kolumnę Putina.
  “Część roi, że może Rosja teraz odbije Lwów i nam go odda. A to służy Moskwie.”
  Wy , Zsumyobdartson uważajcie trochę z tymi Miedzymorzami , bo siem wpisujecie w onucową propagandę . Wszyscy wiemy , że to przez Wasz pożyteczny idiotyzm , ale zawsze jakis niepokój pozostaje .

  16
   1. sumadartson

    doktorQu
    Wy jak przystało na totalną wełnę nawróconą powiedzcie niemcom: Po co wam gazoport jak mamy w Świnoujściu. 😀
    A Międzymorze zapisane zostało w tajnym planie w 1896 roku w Tęgoborzy.
    Żaden pożyteczny idiota tego nie zmieni.

    8
  1. Max2

   Jeżeli ktoś coś robi nie robi tego dla innych robi to dla wymiernych swoich korzyści. Misja pokojowa (bez amerykanów) to nic innego jak misja samobójcza. O co chodziło Kaczyńskiemu ? Na pewno nie o uchodzców i pomoc Ukrainie. Tani populizm tego rządu jakże charakterystyczny w dążeniu do autorytaryzmu. Dlaczego dziś tak wielu jest pod wpływem propagandy Putina w Rosji? Ponad 20 lat indoktrynacji. Proszę poczekać jeszcze z 15 lat i w Polsce będzie podobnie.

   12
   1. artysta_malarz123

    Ni w ząb nie rozumiem Pana myślenia. W jednych wpisach wskazuje Pan na ułomność ludzkiej psychiki, schematy i blokady, które nimi powodują i determinują tym samym utarte/wyuczone/zapamiętane zachowania w każdej innej lub takiej samej rzeczywistości, która ich spotyka – wskazując, że jest to złe i dobrze byłoby wyjść poza.
    Z drugiej strony powtarza Pan w kółko te same postawy w swych wypowiedziach wobec pewnych grup ludzi, którzy jakby się nie zachowali, zachowają się źle.
    Czy jest Pan w stanie sam sobie pomóc?

    11
    1. Max2

     Nie ma w tym sprzeczności. W obrębie spoglądania na rzeczywistość, można określić ludzi którzy w mniejszym lub większym stopniu “widzą rzeczywistość taka jaka ona jest, a nie taka jaką chcą ją widzieć” W ostatecznym kształcie widzenia rzeczywistości “taka jaka ona jest” – Jezus i po drugiej stronie w skrajnym przypadku..wiadomo.
     A jako że Jezusem nie jestem 🙂 w ramach moich dywagacji niejednokrotnie trochę manipuluję, aby pobudzić do myślenia i może zdenerwowania?

      1. Max2

       Zapomniałem dodać “Jeszcze” 🙂 🙂 Choć tak naprawdę nasz dualistyczny umysł jest naszym największym wrogiem.

       A co Pan powie na taką sentencję :

       “Szybko zdaj sobie sprawę z tego że człowiek głupi widzi siebie jako kogoś innego, a człowiek mądry widzi siebie jako innych”

       1. artysta_malarz123

        To miałoby sens, gdyby wszyscy mieli szczere i czyste intencje, nie byli sami “skażeni’ doświadczeniami.
        To wszystko to teoria, choć na pewno są relacje między ludźmi, w których może to być bliższe prawdy i pewności, że tak jest.

        Nawet relacja matki i dziecka, która w wieku niemowlęcym jest, a bynajmniej powinna być szczera i bezwarunkowa, może oddawać sens. Ale już później, niekoniecznie, mogą pojawiać się manipulacje. Więc dlaczego takie dziecko miałoby sądzić o sobie na podstawie reakcji/zachowania matki.
        O relacjach bardziej odległych, gdzie bardzo często pojawia się interes, mniej lub bardziej osobisty, jest tylko bardziej skomplikowanie.

        Kiedyś widziałem program, w którym jedna z sióstr misjonarek się wypowiadała o działalności zgromadzenia Matki Teresy. Pomimo tego, że słyszałem i widziałem ją przez odbiornik, mogę śmiało powiedzieć, że nigdy wcześniej nie słyszałem osoby tak przepełnionej miłością.
        Gdybym mógł obcować tylko z takimi osobami, myślę, że mógłbym odnajdywać siebie w innych. Inaczej to utopia.

        4
          1. Max2

           “5 minut po naszym narodzeniu nadają nam imię, narodowość, religię i sektę, a my przez resztę życia bronimy czegoś czego nie wybieraliśmy”

           4
          2. duch_natury

           @Max “5 minut po naszym narodzeniu”

           zapomniałeś o numerze obozowym PESEL 😉

           4
 2. artysta_malarz123

  @Max
  Nie mam czasu.
  Można powiedzieć, że wpływ dzieciństwa. Gdybyśmy rodzili się starcami i umierali jako niemowlęta, byłby to wpływ starości. Nie ma znaczenia. Na każdym etapie życia to się dzieje. Ja bym powiedział, że jednak dorosłe życie częściej kształtuje ograniczenia w człowieku.

  Spokojnego weekendu!

  9
  1. Max2

   że jednak dorosłe życie częściej kształtuje ograniczenia w człowieku

   Przykro mi ale się Pan myli gdyż, psychologia, neurochirurgia a nawet fizyka kwantowa już to udowodniła. Ciężko to przyjąć.

   Również miłego weekendu.

   1
   1. artysta_malarz123

    “…bardzo mi przykro – inżynier Mamoń jestem; Bardzo mi przykro – Sidoroski” – tak mi się jakoś skojarzyło.

    To już ostatni post i weekend. Nie zaśmiecam.

    Proszę powiedzieć, kiedy Pan się o tym dowiedział – o tym, co mówi psychologia, neurochirurgia czy fizyka kwantowa. Będąc dzieckiem?
    Zresztą, może Pan cały czas czuć się jak dziecko, wtedy całe życie wg powyższego będzie Pan się uczył w wieku (tym psychologicznym) dziecięcym.

    Nie znam teorii, nie czytałem, ale pewnie coś w nich jest. Ktoś nad nimi myślał, badał, wyciągał wnioski. Pan je wszystkie przyjął, w wieku dziecięcym.

    Tutaj mam jeszcze to:

    1 Kor 13,11

    ” Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce.”

    9
    1. duch_natury

     ” Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce”

     Ja powoli wracam do odbierania świata oczami dziecka – cieszenia się chwilą.
     Do pełni brakuje chyba tylko pampersów (przyjdzie na to czas) 😉

     11
    2. Max2

     ” Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce.”

     Jak najbardziej. Dotyczy to mężczyzn, dawniej w kulturze słowiańskiej nosiło to nazwę “postrzyżyny” – okres w wieku 7 lat chłopca gdy przechodził z pod opieki matki pod opiekę ojca. Związane z obowiązkami w dualistycznym świecie.

     Okres do 7 lat kształtuje naszą osobowość i determinuje nasze życie. Związane oczywiście jest to z miłością jaką otrzymujemy i poczuciem bezpieczeństwa. Taki Putin do 7 roku życia nie zaznał miłości i świat widzi jako walkę.
     Determinizm to między innymi “cykle” wg których Pan inwestuje, tylko nie rozumiem skoro tak Pan postrzega świat, dlaczego wyłącza Pan siebie z wpływu determinizmu.

     “dorosłe życie kształtuje ograniczenia człowieka” – to nie dorosłe życie a ustalone wierzenia, wyobrażenia i koncepcje nabyte w dzieciństwie w konfrontacji z rzeczywistością powodują dyskomfort i takie a nie inne odczucia.

     3
     1. duch_natury

      Max mamy w sobie część mózgu zwana gadzim. Abstrahując od teorii dlaczego się u nas znajduje – odpowiada za reakcje związane z unikaniem niebezpieczeństwa – walcz lub uciekaj.
      Więc znakomita większość z nas (nie tylko Putin) całe życie z czymś / kimś walczy….

      2
      1. Max2

       Oczywiście że tak. Noworodek bodajże do około miesiąca nie postrzega siebie jako oddzielnej istoty, dopiero podczas wychowania “nasiąka energią” jaka znajduje się w jego otoczeniu. Energia – ogół zachowań “środowiska” w którym się znajduje chłonąc jak gąbka przyszłe wzorce i matryce. Stopień “walk lub uciekaj” jest różny w zależności od środowiska i wychowania. (fobie, traumy itp)

       1
    3. Max2

     ” Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce.”

     Poczuł się Pan urażony. Kto się poczuł urażony? Ja mam swoją koncepcję i wierzenia, Pan swoje ….GDZIE BŁĄD POSTRZEGANIA ?

     1. sumadartson

      @doktorQu
      Może byście zdiagnozowali przypadek @Maxiuniunia.
      W końcu to wasz totalny towarzysz i czytam że wciąż mu się pogarsza. Może to wpływ ciecia osoby w państwie, któren przeprasza że wspiera ruską agresję.

      7
 3. duch_natury

  “wpisuje się w slogan bloga ” Ciemny lud na zakupach”

  Zawsze będziemy ciemnym ludem i to wcale nie dlatego, że jesteśmy mniej świadomi, czy doświadczeni giełdowo.

  Oni po prostu wiedzą co i kiedy się stanie (na każdym poziomie – info ze spółek, info gospodarczych lokalnych, globalnych) a my za każdym razem próbujemy się tylko domyślać 😉

  11
  1. sumadartson

   Słowa, słowa. Przez pół godziny niczego się nie dowiedziałem.
   Już bardziej konkretny był senatfuhrer. Skandal że ruski węgiel jeszcze nie jest obłożony w Polsce cłem 100%. Natomiast za obwinianie pisu finansowaniem rosji, bez przypomnienia jak popis dopieszczało ruskiego potwora i jak nadal! dopieszczają go niemcy, senatfuhrer do dymisji.
   Zwłaszcza że w Polsce wyłącznie pis od kilku lat uprzedzał Unię o agresji rosji, która właśnie ma miejsce.

   9
  2. mrRobertson

   najlepiej komentuje wiare w siłe Panstwa Polskiego to kolejki Polaków po paszporty… rodacy komentują nogami i nie sposób sie temu dziwić, przez 30lat zadnej polityki zagranicznej, brak gospodarsza o elitach nie wspomne, siła armii to pochodna siły państwa.,ech długo by pisać.
   Dobrym pomysłem jest zakup Kampera który pozwoli uniknąć wojennej zawieruchy z rodziną (dla tych co mają rodziny).
   Czas do nastepnej rundy z udziałem Rosji oceniam na 2-3 lata.
   Rosja na pewno wyciągnie wnioski z kampanii i to może byc zupelnie inna armia niz widzimy obecnie.

   4
  1. sumadartson

   Szlachta jeszcze przed agresją pisała że ruchale “w pień będzie wycięty nad rzeką” a dochtór dopiero zauważył źe terroryści to nie żołnierze. Szkoda czasu.
   Tylko jeszcze przypomnę że putler właśnie pracuje zgodnie ze strategią z Tęgoborza aby “powstała Polska od morza do morza”.
   Ależ niebawem dochtory się zdziwią. Łolaboga cud histeryczny!!!

   2
   1. mrRobertson

    Ja mam taką prośbe, żebyś Pan zaczął pisać po polsku, bo ja szczerze mowiąc nie czytam takich wypociń w takim języku. “ruchale, dochtór, dochtory, histeryczny”. I przez szacunek tylko mówie, w końcu mamy 2022r a nie 1622r,

    41
   1. fast_market

    No tak. Nakładając na wykres USDJPY wykres WIG20 to w tamtych datach W20 był znacznie wyżej niż obecnie.
    Wychodzi co najmniej 2500 tak jak ostatni epizod lub nawet 3900 jak w 2007 r.
    Czyli dobrze pamiętałem, że to pomagało wtedy rynkowi.

    1
 4. Wojciech Białek (Autor
  Wpisu
  )

  @bw0:
  “Ps. Polecam kanał Piotra Napierały na YT, dziwak ale „łeb jak sklep”, dużo publikuje. Jeszcze nie wiem dla kogo pracuje, mówi że dla nas ??”

  Dziękuję za polecenie Piotra Napierały. Ze względu na zróżnicowaną tematykę jego kanał YT jest rzeczywiście ciekawy. No i jest rzeczywiście bardzo płodny:

  1,5 godziny temu:

  “Czy Bartosiak chce III wojny światowej??? / Indie zdradzają Zachód – dr Piotr Napierała”

  https://www.youtube.com/watch?v=gbttT4wL6cA

  Godzinę temu:

  “Polityka zagraniczna Holandii – dr Piotr Napierała”

  https://www.youtube.com/watch?v=AX9MieH0Pr8

  P.S. No i jego hinduski akcent jest prima sort. 🙂

     1. Max2

      Jak słyszę opinię iż LGBT to upadek moralny a protestantyzm wynikał z lepszych wzorców od zepsucia moralnego kościoła katolickiego, to już wiem że wszelkie fakty historyczne, historyk ocenia pod swoim kątem, nie rozumiejąc swojego subiektywizmu.

      1
 5. bw0

  @WB
  “Dziękuję za polecenie Piotra Napierały…”

  Nie za maco. Czasami trzeba dłużej czekać, aż powie jakąś perełkę, więc słucham na 1,25x ;-).

  Ciągle polecam Kamila Galejeva. https://twitter.com/kamilkazani/status/1508576670587895810?s=20&t=4UoPCS0D7HclQ8ex_i5O8g

  Trafił ostatnio nawet do naszego wojennego mainstream’u :
  https://www.youtube.com/watch?v=jNsN9Vw62mQ

  “Teraz chyba czas na trolli niemieckich?”
  “Którzy to?”

  Eee, to chyba dość proste, Panie Wojciechu. Np. ci, którzy psychologizują na poziomie gimbazy Coelho i między zdaniami wciskają Giertycha, Lisa i neofitę Sikorskiego (dżizas, jaki on teraz stanowczy wobec polityki niemieckiej, jak on ich “wzywa” i “przestrzega”)

  I potrzebne bo w Niemczech ciągle dużo Putinversteher’ów i Russiaversteher’ów i jak nie posłuchamy Galejewa/Gałajewa, to może być ciężko.

  Rosjanie są w amoku, jak Niemcy w l. 30-ych. Jak dostaną paliwo “deeskalacji” to się zabawa dopiero zacznie.

  4
    1. Max2

     Zawsze może Pan zmienić nik na bw40i4, choć proszę pamiętać że był tu już taki jeden z misją dziejową.

     Robi Pan tu wiele szkody.

     Nie ja promuję picie alkoholu.

     Również myślę że naszą konwersację możemy skończyć. Pozdrawiam.

     2
 6. bw0

  @WB

  Tak, a propos, czy ma Pan jakieś nowe pomysły co do giełdy?

  Ta korekta? w górę coś mocna i b. szybka. Znaczyłoby to, że kończymy już w maju, a potem osuwanie z krachem jesiennym czy może będzie jeszcze mocniejsza + letnia hossa?

  No chyba, że zależy to wyłącznie od przebiegu kampanii “denazyfikacji”.

  1
  1. Wojciech Białek (Autor
   Wpisu
   )

   Nic nowego nie wymyśliłem, bazuję na suflowanych przez styczniowe zachowanie Nasdaqa analogiach z 2008 i 1990 z korekcyjnym wzrostem do maja-czerwca, a potem jakimś końcowym tąpnięciem w III kw.

   2
 7. sumadartson

  //Polska wśród gwarantów bezpieczeństwa Ukrainy//

  Bardzo dobry pomysł pod warunkiem że Polska ustawi z tysiąc rakiet balistycznych od Turowa po wybrzeża Finlandii. Wtenczas możemy być gwarantem bezpieczeństwa całej Łojeropy. Nikt się nie wychyli w kierunku agresji, zwłaszcza gdy czerwone guziki będą pod ręką Antoniego, Zbyszka i Jarka. 😨

  7
 8. sumadartson

  Ale taka strategia to dla dochtorów zbyt trudna do ogarnięcia. Lubię dr. Napierałę bo ma fajne kapelusze w sam raz do mojej szabli z prapradziada. Od obu panów dochtorów niczego nowego się nie dowiedziałem.

  1
 9. Griot1234

  Tak czytam komentarze i nie widzę żadnego wpisu o tym że można wymienić po stałym kursie 1 g złota za 5000 rubli dzisiaj ładnie rynki w to grały. Kurs został ustalony do chyba 30.06.2022 .Jestem ciekaw czy to chwilowe czy początek 2 systemów 2stref 2 światów taki nowy rubel transferowy.

  2
 10. datik

  STP
  Ktos pisał niedawno o tej spółce. Spojrzałem na wskaźniki ( rewelka), zakupiłem i….jestem nieco rozczarowany. Perspektywy tez raczej niezłe – chyba, że importowali dużo z UKr czy Rosji – może o czymś nie wiem ? Może tam się jakieś wezwanie po śmiesznej cenie szykuje ?

  1
 11. konsultant122

  A w ogóle , jak sobie radzicie z psychiką w trakcie średnio-długoterminowego inwestowania? Wolicie krótkoterminowe zaorskowanie czy siedzenie na 4 literach z pozycjami ? Jest jakaś ciekawa książka o tym jak sobie radzić z inwestowaniem , o psychologii inwestowania , którą polecacie?
  Rozumiem , że tu wchodzi w grę whisky i cheers u szlachty i nie tylko, ale czy da się jakoś inaczej uciec od emocji ?:)

  1. duch_natury

   ja zmieniłem system gram mniejszą pulą (max lewar środków własnych 2:1) ale rzadko przekraczam 1:1 więc po prostu śpię spokojniej i dużo racjonalniej inwestuję i nie boję się wskakiwać w okazje.
   No ale minus, że wzrost portfela idzie ślamazarniej 😉

   2
   1. cd1010

    Cała sztuka opiera się na dobrym zarządzaniu portfelem.
    Dyscyplina, cierpliwość i doświadcznie jest tutaj kluczem do sukcesu.
    Mając 100k PLN na koncie mozna grać powiedzmy na Dax Indexie max 0,15 lota.
    Tak trzeba grać aby tego nigdy nie przekraczać.

    Jak masz na koncie 1 mln to grasz maks, 1,5 lota 🙂

    Maks to znaczy maks i występuje to niezwykle rzadko. Mam nadzieję, że rozumiecie 🙂

    1
 12. Luto

  Dino jest jeszcze inna koncepcja. Która na tym forum i pewnie na innych też nie ma zwolenników. Jesteśmy w 3. Impuls był do listopada 2021. Teraz była piękna korekta ABC. Czas na nowy impuls pod pokój…

 13. Idmmaximus

  No wreszcie jakieś konkrety

  Też uważam że wszystko co najlepsze przed nami 🙂

  Datik ja pisałem o Stalprodukcie

  I zdania nie zmieniam dla mnie to jedna z ciekawszych spółek fale 3 i 5 lub jak kto woli 5 …

  1. datik

   Wskaźnikowo bardzo ciekawa ale nie chciałbym zaliczyć z nią dolne ograniczenie tego “wojtkowego” kanału. Liczysz, że to od 2007/8 to ABC ? 🙂 Chyba proporcje czasowe nie te, nie znam się na tym. Szperałeś coś w sprawozdaniach, mają zadłużenie ?
   ( myślę o dokupieniu )

 14. Idmmaximus

  Trochę mi brakuje starego poczciwego dobrze grającego mac’a wstąpił w niego duch kilka lat temu i zero pogrywania na spółkach 🤔😉😉😉a czas może być ku temu dobry można rzec dwu dekadowy 😉

  1
  1. duch_natury

   prawda – 50tka puka do drzwi więc musiałem sobie przewartościować swój czas, na giełdę i inne sprawy. Zredukowałem do max 2 godzin dziennie sprawy giełdowe. Spółki to jak sam wiesz grzebanie w sprawozdaniach, informacjach, wykresach – czasochłonne zajęcie.
   Ale może na jesieni namówicie mnie na kilka spółek w perspektywie średnioterminowej 🙂

   3
  2. duch_natury

   zwracam uwagę na sreberko – tam dopiero poszła jedynka obecnie jesteśmy w 2-ce lub już na początku 3-ki – co najlepsze przed nami – wbrew pozorom całkiem fajnie się buja – wczoraj po 24 było a dzisiaj już 25 ;). Dla mnie to pewniak na podbieranie każdej większej obsuwy.

   3
 15. macarek

  @luto
  Ja na bankach mam gdzieś w20 i jego pokrętne fale. Hossa na bankach zaczęła sie w listopadzie 2020 więc do października 2021 mam fale 1, i potem 2 do marca 2022 abc zniosła 61% tego ruchu np. na pkobp. Zaczynamy teraz 3. Sprawa czysta.
  Banki będą przepompowywać kasę na odbudowę Ukrainy, bo jednak Pln to jest waluta wymienialna i będzie pełnić rolę drugiej waluty tam. Więc oprócz stóp będzie też ogromny wolumen na Fx.

  1
 16. sumadartson

  @Max2
  //Ja tam kupuje i się modlę. I jakoś idzie//

  Tak z czystej życzliwości: Ja najpierw się modlę, ale wyłącznie o mądrość, a dopiero potem czasem kupuję a nawet sprzedaję.
  Modły o mądrość mają sens, natomiast modły aby “Góra” podniosła cenę akcji świadczą raczej o głupocie. “Góra” nie gra na giełdach i raczej modły jej do tego nie nakłonią.

  5
  1. duch_natury

   Ja do jesieni nie wykluczam niczego – jesteśmy obecnie w fazie średnioterminowych spadków do dołka Kitchina więc ogólnie rzecz biorąc książkowo powinno się trzymać pozycji krótkich lub poza rynkiem. Najpóźniej do jesieni ta strategia przyniesie sukces. Ale primo nie wiem czy to kołowanie nie przedłuży się jeszcze parę tygodni. Sekundo – 2ka z przodu to musiałoby się grubo zadziać wojennie na świecie. Więc temu nie kubicuję.

   2
  2. rivsay

   Przy prawdziwej bessie 40% spadku to nie jest nic nieprawdopodobnego, no co Wy ludzie 🙂 i jakby to trwało prawdziwe naście miesięcy to 40 byłoby bardzo łaskawe
   czy to już albo powoli to tego nie wie nikt 🙂

   1
  1. sumadartson

   Oczywista oczywistość. Tajna strategia z Tęgoborza spełnia się na naszych patrzałkach.
   Potwierdza Nostradam:
   Ďługo oczekiwany (w Europie) on nigdy nie wróci.
   Będzie pojawiał się w Azji.

   No ale najpierw: nad rzeką w pień jest wycięty(…) a to jeszcze potrwa kilka księżyców.

   1
  1. red.007

   red.007 wspomniał tak:

   “red.007 19 marca 2022 o 12:04
   W20
   Obecnie ewentualne dopełnienie wzrostu bez wyjścia nad 2181,5.
   Potem spadkowy zygzak w wymiarze wielotygodniowym poniżej 1620.
   Wyjście nad 2235,zaneguje powyższy scenariusz.”

   Jedno jest,teraz jeśli nie wyjdziemy nad 2235,to będziemy trwale spadać,ale podbitkę jeszcze widzę.
   Spadek poniżej 25 marca,będzie oznaczał trwały spadek.

   8
     1. red.007

      Jeśli to pytanie do mnie,to wyjście nad 2235 neguje spadki poniżej 24 lutego.
      Natomiast negacja nie jest żelazną zasadą,ponieważ wynika z mierzenia fibo.
      Z kolei fibo jest tylko pomocniczą sugestią,którą wykres często respektuje.
      Słowo “często”,nie oznacza pewności.
      Powiem jeszcze inaczej,wyjście nad 30 marca(niekoniecznie od razu)będzie dla mnie okazją do kupna S-ki.
      Podejmę to ryzyko,bo jestem przekonany(ze względu na strukturę wyższego rzędu)że spadki będą duże,SL będzie z ręki.

      4
      1. fast_market

       Muszę przyznać, że mam odwrotne spojrzenie.
       Po jakiejś płytkiej korekcie (max. 5-6%) dalsze wzrosty.
       I wiążę to z ewentualnym osłabieniem dolara.
       Jakoś trudno mi się przestawić obecnie na trwałe spadki.
       Ale to dobrze bo dzięki temu mamy rynek.

       1
       1. red.007

        To jest słuszna uwaga,z rynkiem.
        Powiem więcej,przedstawianie swoich poglądów,nie przesądza o ich słuszności.
        Zatem moje zmagania,niekoniecznie muszą być słuszne.
        Natomiast w ramach ćwiczeń duchowych,taka ciekawostka.
        Patrząc na pierwszy wzrost świec dziennych na W20 od 24 lutego,widzimy w tym wzroście jedną czarną świecę.
        Jeśli uznamy ten wzrost za ABC,to tak nie zaczyna się trwały wzrost.
        Jeśli ten wzrost uznamy za falę A korekty płaskiej,to rzadko fala C w takiej korekcie ma więcej jak 138,2% fali A.
        Na wczoraj fibo dla C wynosi 114% A.
        Przestrzeń dla wzrostu jeszcze jest,ale równie dobrze możemy już spadać.
        Tak to właśnie jest z interpretacją fibo,o czym wspomniałem wyżej.

        7
 17. fast_market

  Jedno zagrożenie dla giełd się w USA pojawiło.
  Odwrócona (na razie jeszcze płaska, ale idzie w tą stronę) krzywa rentowności.
  Rentowność 10Y próbuje zejść poniżej 2Y.
  Wg mnie to poważne zagrożenie i może mieć decydujący wpływ na rynki.

  5
 18. ML.36

  Szykuje się ciekawa rozgrywka w trójkącie Rubel-Złoto-Ropa.
  Wygląda że szachiści ogrywają gawiedź.
  Szkoda że nie ma Billy`go, to może WB popełni jakiś wpis na temat, zamiast opowiadać
  co się wydarzyło poprzedniego dnia.

  16
 19. majkeldaglas

  @WB

  Pamiętam panie Wojtku, jak bodajże w 2008 roku reklamował Pan na forum książkę Friedmana “Następne sto lat”. Pisał w niej m.in. o wojnie, którą wywoła Rosja w 2020 roku w Europie. Można powiedzieć, że był Pan u nas pierwszym propagatorem geopolityki 🙂

  3
 20. Griot1234

  Szachsci stworzyli raczej czworokąt tylko że zamiast ropy jest gaz a czwartym elementem są waluty bo gaz będą kupować w kontraktacji głównie rozliczanych w euro a rynkiem odniesienia dla złota pozostaje dolar tak że złoto zaczyna być arbitrem walutowym.

 21. Griot1234

  Fakt jest jednak taki ,że jest to na razie rynek teoretyczny ,nawet nie w fazie początkowej. Więc trzeba poczekać czy to nie jest jakieś przedstawienie . Co mają obejmować rozliczenia rynkowe czy gaz,ropa ,a co z resztą eksportu.

 22. duch_natury

  Info oficjalne – dogadałem się z Gospodarzem i odkupuję tego bloga. Myślę, że popołudniu powinno być stosowne info od Pana Wojciecha.
  Bardzo mi miło Was powitać jako Nowy Admin i Zarządca 🙂

  16
         1. red.007

          Może zapewniałem 1 kwietnia,rozumiesz.
          A tak na serio,to akcje wciąż mam i ostatnia transza zakupów jw.
          Mnie te posiadane akcje nie bolą,bo póki ich nie sprzedam,to straty/zysku nie mam.
          Natomiast jeśli moje akcje kogoś bolą,to już nie mój problem.

          6

Dodaj komentarz