DAX wybił się w dół z formacji “głowy z ramionami”?

Jednym z ciekawszych wydarzeń piątkowej sesji było wyłamanie się niemieckiego DAX-a poniżej poziomu jego tegorocznych dołków. Indeks osiągnął najniższy poziom od listopada 2020. Rozmiary opuszczanej dołem półrocznej formacji konsolidacji sugerują spadek – być może po jakichś ruchach powrotnych – do okolic poziom 10400 pkt.

W bardzo długim horyzoncie czasowym oczywiście nic się nie zmienia. Obecną bessę można próbować porównywać w ramach “cyklu pokoleniowego” z tą z 1990 roku wywołaną przez szok naftowy spowodowany inwazją Iraku na Kuwejt (rok później rozwiązał się ZSRR). W okolicach poziomu 8200 znajduje się na DAX-ie “Linia Zygfryda” wyznaczana przez przełamane w górę w 2013 roku szczyty indeksu z 2000 i 2007 roku i trudno sobie wyobrazić jej przełamanie w dół, tym bardziej, że niedaleko znajduje się dolne ograniczenie kanału 60-letniego trend wzrostowego.

Gdyby ta “Linia Zygfryda” została przełamana, to oczywiście znaczyłoby, że ceny akcji i dla Niemców i dla ich sąsiadów staną się najmniejszym z problemów, ale wydaje się to być mało prawdopodobne.

Pewien problem jest z krótszym horyzontem czasowym, bo w przedstawionej poniżej interpretacji opartej o symetrię środkową wykresu DAX od marca 2020 powinniśmy tu przeżywać odpowiednik hossy marzec 2003-lipiec 2007, a tymczasem obecna inflacyjno-wojenna bessa jest wyraźnie boleśniejsza niż spadki z 2004 czy 2006 roku.

To, że po 2014 roku DAX nie był w stanie osiągnąć górnego ograniczenia narysowanego powyżej kanału trochę osłabia wiarygodność przedstawionej powyżej koncepcji i być może trzeba zacząć kontemplować myśl, że dolne ograniczenie powyższej narysowanego kanału ponad 19-letniego trendu wzrostowego zostanie niebawem naruszone.

Tak by się stało, gdyby zinterpretować zachowanie DAX-a od kwietnia 20`15 jako tworzącą się formację “rozbieżnego trójkąta”, w której trwa ostatnia fala (“E”).

Wydaje się, że obecne przełamanie w dół poziomych wsparć można również zinterpretować jako wyłamanie w dół z kształtującej się od maja 2020 formacji “głowy z ramionami”.

Przy takiej interpretacji DAX-a można będzie łapać – być może dopiero wiosną 2023 – w okolicach poziomu `10000 pkt.

Komentarze

   1. Griot1234

    Kosciół ma duże wpływy i wielu czynnych i praktykujących wyznawców w Polsce dlatego Pis w przeciwieństwie do Orbana, który nie wchodził w układ z kościalem sam zresztą jest Kalwinem i traktuje chrześcijaństwo czysto instrumentalnie np w kryzysie uchdźczym odwołując się do sw Stefana. My się cieszmy ze idioci z Po pis nie dogadali się, bo by nas puścili z torbami. Oczywiście jest pewnym uproszczeniem. Po pewnym czasie ludzie zrozumieją kto jest lepszym gospodarzem czy ten kto dba o swoich obywateli przede wszystkim mam na Mysli Niemcy czy administracja ktora licząc na Trumpa musi potem Demokratom dupsko lizać machając buńczucznie szabelką. TO NIE ZNACZY ZE MAMY ULEGAĆ NIEMCOM MAMY NEGOCJOWAC SWOJĄ POZYCJĘ W SILNEJ UNII . INACZEJ SKONCZYMY JAK TO MOWIA CZESI ZE LEPIEJ BYC ĆWIERĆ KOLONIĄ USA NIŻ KOLONIĄ NIEMIECKĄ.

 1. noob

  A wogole gdzie zaginoł Karnak.Tak pieknie opisywał po sesji plusy grubo powyzej 1500;-))
  Zerkam graphen dawac na 3pln najlepiej;-) mns tez normalnie widze nowe maxy roczne.Spadło 300pk bez esek,łapane elki po drodze ale twardo ze przeciez taki był plan 😉

  2
 2. Pc39442

  btc sie zlikwiduje. to jest ciekawy eksperyment i nic wiecej. zadnego zastosowania w realnym swiecie. GF zeby uzasadnic istnienie kryptowlut stworzyl wrecz cala teorie cyklu hegemonicznego Uroborosa, gdzie kryptowaluty mialy sluzyc jako mechanizm transferu bogactwa z upadajacego hegemona do nowego hegemona.
  jak na razie upadaja kryptowaluty. hegemon ma sie swietnie i wrecz zwieksza swoje sterowanie w ukladzie globalnym.

  5
 3. Pc39442

  Zobaczymy wynik głosowania we Włoszech. Były też wybory w Szwecji. Jeśli sprawy pójdą w trudnym kierunku, mamy narzędzia, jak w przypadku Polski i Węgier

  — ostrzegała von der Leyen.

  Czyli co Bruksela bedzie walczyla ze wszystkimi teraz bo wszedzie wygrywaja konserwatysci.

  Przyklad Wloch jest szczegolnie ciekawy bo to pierwszy kraj europekski ktory wszedl w zaawansowana faze starzenia sie spoleczenstwa i pierwszy ktory teraz odrzuca ideolo LGBT.

  Wiec trend wraz ze zmianami demograficznymi sie zmieni wszedzie. Czy Bruksela bedzie walczyla ze wszystkimi???

  4
 4. Pc39442

  Mowienie ze Kosciol dzieli Polakow jest manipulacja. Ta instytucja jest tu 1000 lat z okladem a ideologia ktora z nia walczy jest czyms nowym. Wiec kto dzieli?

  Co wiecej, gdyby nie nachalna popularyzacja tematyki aborcyjnej, wiekszosc spoleczenstwa by sie tym nie zajmowala tylko pozostala przy nirmach wyznaczonych juz wczesniej. Wiec znowu kto powoduje podzial? Neokominisci używajacy ideolo jako pałki? Czy zasady tzw prawa naturalnego?

  8
  1. duch_natury

   Prezes widzę postępy, chociaż dzisiejsze wiercenie jak widzisz skończyło się marnie. Mówię też o sobie bo na ponownych S-kach tez zgubiłem sporo punktów.
   Konsultant jest tu chyba jedynym wzorem – długoterminowe trendy (chyba,, że ma się wiedzę tajemną np. Noob).

   4
 5. Griot1234

  Do Pc39442
  Kosciół ma duże wpływy i wielu czynnych i praktykujących wyznawców w Polsce dlatego Pis w przeciwieństwie do Orbana, który nie wchodził w układ z kościalem sam zresztą jest Kalwinem i traktuje chrześcijaństwo czysto instrumentalnie np w kryzysie uchdźczym odwołując się do sw Stefana. My się cieszmy ze idioci z Po pis nie dogadali się, bo by nas puścili z torbami. Oczywiście jest pewnym uproszczeniem. Po pewnym czasie ludzie zrozumieją kto jest lepszym gospodarzem czy ten kto dba o swoich obywateli przede wszystkim mam na Mysli Niemcy czy administracja ktora licząc na Trumpa musi potem Demokratom dupsko lizać machając buńczucznie szabelką. TO NIE ZNACZY ZE MAMY ULEGAĆ NIEMCOM MAMY NEGOCJOWAC SWOJĄ POZYCJĘ W SILNEJ UNII . INACZEJ SKONCZYMY JAK TO MOWIA CZESI ZE LEPIEJ BYC ĆWIERĆ KOLONIĄ USA NIŻ KOLONIĄ NIEMIECKĄ.

  2
 6. Griot1234

  Kaczyński musial podjąć taki a nie inny wybór polityczny obstawił rozbitą politycznieale przywiązaną do Kościoła katolickiego grupę i dlatego ciezko bedzie mu sie przesunac w lewą stronę ,bo prawa czyli Kościół nie chce odpuscić pryncypiow jedynie moze próbować tworzyc satelite

  1
 7. Griot1234

  W mojej wypowiedzi nie chodzilo mi o ponowne bivie tematu po i pis tylko otym jak wielkie sa róznice miedzy pisem a fidesem ,ktory zdobywajac wladze niemusiał wchodzić w uklad z kosciołem.I tylko tyle. Niechce bic piany o po i pisie.moge sie mylic ,bo po operacji zostało mi jedno oko i w dodatku lewe….

     1. rivsay

      ŻART
      W moim mniemaniu cofamy się jako państwo przed 1989
      KONIEC żartu
      (tak żart polityczny, ale nie chce się o to kłócić, zmieniać Twojego światopoglądu czy ocenę rzeczywistości)

      Chodzi mi o to, że jak miesiąc czy dwa po listopadzie stanie się coś niemożliwego czyli spadek o 33%, możesz stracić cały portfel.
      Ale to niemożliwe 🙂

   1. duch_natury

    Jeśli szlachcic utrzyma perły do 2024 to nie wykluczam, że będzie się mocno śmiał. No ale po drodze będzie chwilka grozy i mniej lub bardziej bolesny spadek portfela.
    No chyba, że krach to BM się upomni o swój lewar (czego oczywiście nie życzę).

    A póki co weekend więc regeneracja sił for all 🙂

    2
    1. sumadartson

     @duch_maca
     Perły pozostaną do końca nowej hossy hipercyklu, czyli 60 lat. Oczywiście będą podmiany w międzyczasie.
     Raczej wnuczka sprzeda te perły zamienione w balony jako że raczej wyzioniemy ducha!!! przed kolejnym hiperszczytem hiperhossy.

     1
 8. Griot1234

  Ciekawe co łączy a c o dzieli inne europejskie prawice czy Włosi z Berluskonim zaczną kupować gaz w moskwie . Jeśli teraz unia nie wykorzysta kryzysu by z centralizować władze to albo sobie odpuści albo czeka nas większy kryzys który doprowadzi do rozpadu lub konsolidacji .ale to dalekie dywagacje warto zaś obserwować w tym rozdaniu relacje USA Niemcy. Dobrej nocy wszystkim forumowiczom niezależnie od ich sympatii politycznych. A jeszcze jedno warto zerknąć na stooq na indeksy nieważone co dzisiaj tak jebło jak pisze Pan Prezess.

  1. Max2

   “1670 na bananie – #wig20 #long dołożone 2444 szt .. #murem za #Polska #gospodarka ”

   A Pan czyżby grał S na bananie i nie stał murem za polską gospodarką? Pana uwielbienie do PIS-u czyżby zmalało? A może jest Pan hipokrytą ?

   1
 9. ronin

  PZU –kontynuacja bessy.

  Wybił się z formacji RGR po pokonaniu linii szyi na poziomie ok. 30 zł. Na dnie bessy na tym walorze powinny pokazać się ceny 16-18 zł. Podobne ceny powinny być na PKO BP.

  S&P 500 –kontynuacja bessy.

  I wariant.
  Od szczytu w styczniu br. wyrysowana została książkowa fala A ( “piątka”), późniejsze odbicie to fala B, a obecnie jesteśmy w fali C.

  II wariant-alternatywa.
  Obecnie jesteśmy w “trójce” fali nr 3 ( fala A to fala nr1)

  Co prawda polskie akcje są już tanie, co nie przeszkadza, że będą jeszcze tańsze. Przy zakupach akcji nie kierować się obecnie potencjalnym dnem bessy ( bo jest to loteria), cyklem ale CENĄ. Moim zdaniem nadchodzi okres na akumulowanie tanich już polskich akcji. Tradycyjnie bessa powinna kończyć się jakąś paniką.

  6
 10. Griot1234

  O greckich mitach cz.2
  Szefem rządu jest premier – zwyczajowo jest nim lider partii mającej większość w parlamencie. Obecnie jest nim przywódca Nowej Demokracji Kiriakos Mitsotakis, syn Konstandinosa Mitsotakisa, byłego premiera (w latach ’90 XXw.). Mitsotakis studiował na prestiżowych uczelniach amerykańskich i brytyjskich, potem przez jakiś czas pracował jako analityk w sektorze bankowym w Londynie. Po powrocie do Grecji, zanim związał się z polityką, był zatrudniony w sektorze bankowym i doradczym na stanowiskach kierowniczych. W 2004 po raz pierwszy z listy Nowej Demokracji został wybrany do Parlamentu Hellenów. Reelekcję uzyskiwał w 2007, 2009 i dwukrotnie w 2012 r. W styczniu 2016 wygrał drugą turę wyborów na nowego przewodniczącego swojej partii, a kierowana przez niego Nowa Demokracja w maju 2019 wygrała wybory europejskie, a w lipcu krajowe. Jego żona – Marewa (z domu Grabowski) jest wnuczką polskiego farmaceuty, a siostra – Dora Bakojani – to wielokrotna posłanka, była burmistrz Aten (2003-2006) i minister spraw zagranicznych Grecji (2006–2009).
  8 lipca 2019 prezydent Prokopis Pawlopulos mianował Kiriakosa Mitsotakisa na urząd premiera. Jeszcze tego samego dnia lider ND ogłosił skład swojego gabinetu, który rozpoczął funkcjonowanie 9 lipca.

  1
 11. rivsay

  Niesamowite
  Jak słyszę że przedsiębiorstwa i samorządy dostają rachunki za prąd x5, to ja się pytam czy wydobycie węgla w polskich kopalniach zdrożało pięciokrotnie?

  To jest prawdziwy szok, jutro zapodam temat dla studentów ekonomii.

  9
 12. DrQuality

  Wywiad Balzsaa dla Wyborczej dzisiaj / blisko z Kaczorem i pisokmiotami /
  1/Po obsadzało stanowiska swoimi , ale zwykle kompetentnymi . O PiS nie można tego powiedzieć .
  2/Glapinski – trudno sobie wyobrazić bardziej niekompetentna i nieodpowiedzialna osobę .
  3/,Nie rozumie kariery Obajtka
  4/ przygotowywałem nasze stanowisko przed akcesja do Unii – zgodziliśmy się na wyższość prawodawstwa unijnego
  5/ nie mamy żadnego przyjaciela w Unii
  6/Zrzekł się honorowego konsulatu Węgier – dziadek romistrz węgierskich huzarów – Orban agent
  7/grupa Wyszechradzka nie istnieje , trojkat weimarski zniszczony
  8/najgorsze na koniec !!! – w gremiach PiS został zatwierdzony plan wyjścia Polski z Unii – od roku z tego powodu nie rozmawiam z Kaczorem
  Banana Republic of Bolanda is coming !!!

  8
   1. DrQuality

    Pęcet500+ i konsiultku – tumany tumanowate otumanione przez tumany propagandy kurwizyjnej palkarni – liczy się treść , a nie miejsce zamieszczanej treści .
    Ps .w Czechach premier , którego kompasem jest politycznym jest Kaczyński etc- to jest kolejna perełka głupoty , podium po Małpolska polskim Piemontem / Fijolks /, budowa superszybkiej kolei Warszawa – Lizbona w celu uniemożliwienia budowy Via Baltica /Timur /

    4
 13. Pc39442

  7/grupa Wyszechradzka nie istnieje

  ja cie nie moge
  tydzien temu w Szwecji koalicjanci PiS z EKR zdobyli 22% w wyborach w Szwecji, osiagajac najlepszy wynik w swojej historii
  w niedziele Bracia Wlosi (najwiekszy koalicjant PiS w EKR) odniosa druzgocaca wiktorie. W Czechach premierem jest facet dla ktorego kompasem politycznym i intelektualnym jest Kaczynski, Legutko i Krasnodebski; Slowacy juz mowia ze trzeba sie orientowac na Warszawe bo Berlin to jest lipa.

  buduje sie cos znacznie wiekszego niz Wyszehrad. Orban jak chce moze dolaczyc. dolaczy po klesce ofensywy wiosennej Orkow. Po co ma sie przerzucać? On jest player i wie kiedy wejsc all in. wejdzie na pewniaka.

  6
   1. rivsay

    A zresztą nie spodziewam się odpowiedzi innej niż:
    “Co z ciebie za patriota, jakie ty dzieci wychowasz. Ile za to wziąłeś pieniędzy, że tu tak stoisz? To jest twoja praca. Tu prawdziwi patrioci stoją, w mundurach. Do szkoły idź się wyedukować.”

    Tak sobie z Onetu skopiowałem 🙂

    5
    1. Pc39442

     Ja nikogo nie gloryfikuje tylko opisuje polityke Orbana chlodnym okiem. Nie lubie go.
     Ale znalazl recepte na powodzenie Wegier i ta recepta jest wspolpraca przemyslowa i naukowa z Chinami oraz energetyczna z Rosja.
     Dopoki Rosja nie ponoesie kleski na Ukrainie, Orban nie zmieni stanowiska.

     A glownym czynnikiem ktory zdecyduje o sukcesie lub porazce Ukrainy bedzie to czy zachod dostarczy jej zachodnie czołgi.

     Jakos Niemcy nie chca.

     Sa jedynie dwa zrodla czolgow w odpowiedniej ilosci: Niemcy i USA.

     4
     1. Max2

      “Ja nikogo nie gloryfikuje tylko opisuje polityke Orbana chlodnym okiem.”

      Receptę upatrujesz w wprowadzeniu autorytaryzmu, ograniczaniu wolności prasy, ogłupianiu ludzi siermiężną propagandą na wzór “RT”, zawłaszczaniu i “kolesiostwie” w sferze publicznej.

      Ruski troll.

      3
       1. Max2

        Probujecie przykleic do PiS prorosyjska łatke.

        Ja nie przyklejam ja stwierdzam fakt. PiS to pisokomuchy nienawidzące komunistów ( wychowanie w dzieciństwie) a powoli ze swoimi poglądami zmierzającymi w stronę faszyzmu. Ot cała prawda.

        4
 14. DrQuality

  Czytają , czytają bloga WB . Kiedyś zwrocilem uwagę na sile czeskiej korony – w 3 tygodnie potem prezes mbanku Stypulkowski tekst wyjaśniający to „zjawisko „ .W lipcu zwróciłem uwagę na cechy zakończenia bessy w USA wg BoFa – wczorajszy Parkiet Hondo popełnia duży tekst na ten temat . Panie WB , ale Pan ma diamencik na blogu .
  PS . Panie WB , prosze nie komentować ostatniej frazy swoim „ Pan się przecenia „

  1
    1. fast_market

     Upadek to duże słowo, ale sam finalnie oczekuję jego znacznego osłabienia.
     Niestety z timingiem jest gorzej bo zawsze coś się wydarzy co odracza wyrok,
     ale w końcu energia potencjalna zamieni się w kinetyczną… 😉

     1
  1. sumadartson

   Co zrobi Kijów wobec ruskiej obietnicy użycia atomówki tego nie wiemy.
   Szlachta od zarania dziejów pisała zaś co powinien zrobić Kijów aby przetrwać. Wieczorem wypowiedzieć wojnę Polsce a rano poddać się “w niewolę” i tym samym stać się terytorialnie członkiem NATO. Tylko to dało by “praworządny” mandat NATO do obietnicy odwetu atomowego. Czyli Ukraina powinna wybiec o krok przed tayną strategię z Tęgoborzy, którą nawet der Onet zamieścił dziś na głównej stronie po tym jak ekscelencja @Max2 wygrzebał ją z zakamarków polskojęzycznego POniemieckiego propagandyzmu.
   @PC394… Napier…aj waszmość mocniej na POniemiecką i powłodeczkową wełnę.
   Słuchając słów Ursuli przecierałem uszy ze zdumienia. Rację miał zbanowany ruski trol zamieszczając teksty o dążeniu rzeszy do aneksji Polski i całej ojeropy. Gdyby wtenczas nie naparzał na usiaków i nie robił laski włodeczkowi mógłby tu obecnie uchodzić za niegupawego kolesia. Czołem.

   4
 15. Max2

  A jeżeli mamy wrócić do polityki Jagielońskiej :

  Witold Kamieniecki, „Kwartalnik Historyczny” (1928, str. 209):

  „Idea Jagiellońska jest to system polityczny, polegający na przyciągnięciu do Państwa Polskiego w drodze dobrowolnych akcesów, unii, terytoriów ościennych wypełniających obszar geograficzny między Karpatami i Bałtykiem. Utworzona w drodze unii Rzeczpospolita Jagiellońska opierała się w swojej budowie na następujących zasadach: ustrój związkowy (Korona — Litwa), w jego obrębie autonomie poszczególnych części składowych, administracja złożona z miejscowych obywateli, równouprawnienie językowe, tolerancja wyznaniowa, ROZWÓJ DEMOKRATYCZNYCH WOLNOŚCI OBYWATELSKICH uzgodnienie patriotyzmu państwowego Rzeczpospolitej z patriotyzmami lokalnymi i lokalno-narodowymi, apostolstwo cywilizacji zachodniej”.

  1. sumadartson

   Ekscelencjo. Nie “powrócić do polityki jagiellońskiej” ale prowadzić politykę unii wolnych demokratycznych narodów Europy, po tym jak Ursula jawnie i to w USA wypowiedziała narodom Europy prawo do wolnych demokratycznych wyborów, a tym samym prawo do tychże narodów samostanowienia, czyli wolności i demokracji.
   Urzędnicza poniemiecka POmafia obnażyła swój imperialistyczny charakter.
   Panie Błaszczak! Oprócz himarsów czas pomyśleć o balistycznych głowicach po 50+ kiloton mocy.

   8
   1. fast_market

    Czy naprawdę wszystko trzeba prostować?
    Powtarzasz pewnie za jakimś proruskim medium bezmyślnie co tam napisano nie weryfikując prawdy.
    Niestety od znajomych też to dostałem i widzę, że wszędzie jest powielane.
    Może warto zmienić źródło czerpania wiedzy o świecie???

    Masz tutaj to dokładnie powiedziała:

    (Reuters) – Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ostrzegła Włochy przed konsekwencjami odejścia od zasad demokratycznych.
    “Moje podejście jest takie, że bez względu na to, jaki demokratyczny rząd chce z nami współpracować, pracujemy razem” – powiedziała w czwartek von der Leyen na Uniwersytecie Princeton w Stanach Zjednoczonych, odpowiadając na pytanie, czy istnieją jakiekolwiek obawy dotyczące nadchodzące wybory we Włoszech.

    A co do powoływania się na Węgry i Polskę to wskazała, ostrzegając (i słusznie zresztą), gdzie są problemy:
    “If things go in a difficult direction, I’ve spoken about Hungary and Poland, we have tools,” she added.

    4
     1. fast_market

      Od dawna przecież trąbi na lewo i prawo, że chodzi o możliwość kontroli wydawania unijnych pieniędzy.
      Na Węgrzech udowodniono korupcję, a u nas jest problem z niezależnym
      wymiarem sprawiedliwości, który by nas i nasze pieniądze (moje, Twoje i innych)
      chronił jeśli ktoś nieuczciwy by po nie sięgnął.
      Dlatego nie występujemy jako kraj nawet z wnioskiem o środki z KPO bo
      wszyscy wiemy, że m.in. nie mamy niezależnego wymiaru sprawiedliwości…

      Ale Ty z pewnością to wiesz. Tylko nie bardzo rozumiem po co się bawisz w kotka i myszkę?
      Wojna tuż obok i warto jednak poważnie podejść do tego co się wokół dzieje.

      7
      1. Pc39442

       Max jak jednak uwierzyles ze Bartosiak nie jest taki jakim go opisala żydokomuna w “Polityce” to sluchaj go w calosci.

       Co on tam mowi o planach politycznych Niemiec? Wszyscy to wiemy tylko niektorzy udaja ze nie rozumieja a inni sie probuja przefarbowac.

       Wszystko na próżno. Karty sa rozdane. Pospieszne podmianki pod stolem sa widoczne dla wszystkich bo stół jest szklany.
       🤠

       6
    1. Pc39442

     Taaa słowa Scholza na uniwersytecie Karola też wyklepcie jak starego powypadkowego Paska i sprzedajcie jak niestukanego Passat igła “Niemiec plakal jak sprzedawal”.

     Nic nie uratuje waszej narracji. Bo nie powstrzymacie Niemcow przed ich wlasnym planem.

     5
 16. fast_market

  Widzę, że Izrael dziś świętuje nowy 5783 rok (Rosh Hashanah) i giełda nieczynna.
  Swoją drogą czytam, że to upamiętnia zakończenie Bożego stworzenia świata,
  a zwłaszcza szóstego dnia, w którym Bóg stworzył człowieka. Święto trwa dwa dni.
  Sądziłem, że świat jest jednak nieco starszy.🤔🙃

  1. Pc39442

   Bracia Włosi należą do EKR w PE, ktorym orzewodniczy Naczelnik.
   Naczelnik akceptuje do tego klubu jedynie partnerow o akceptowalnym profilu polityki vis a vis Rosji. Kaczyński wydaje certyfikat koszerności dla prawicy europejskiej. Jestes w EKR = jestes certyfikowany. Jestes poza = jestes na marginesie.

   Orban jest poza, Lepen jest poza, Salvini jest poza.

   Najwieksi przyjaciele putina sa w EPP razem z Platfonsami. Tam znajdziesz wielkiego kamrata putlerka czyli Berlusconiego. Tam rowniez niemiecka CDU, uzalezniajaca cala Europe przez 20 lat od gazu ruskiego.

   Cos jeszcze wyjaśnić?

   10
   1. Max2

    A czy nam się uda… Elon Musk jest sceptyczny, może dlatego jest wizjonerem (bo widzi zagrożenia) i ma marzenia kolonizacji Marsa. A rok 2030 już blisko, a w 2050 to chyba jakaś data szczególna (jeżeli się nic nie zmieni – środowisko)

    2
 17. ronin

  Totalitarny lewicowy liberalizm.

  Mój ulubiony pisarz, A. de Saint–Exupery, powiedział przed laty kilkudziesięciu; ” Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło–rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać”.
  Tak się stało, dlatego znany brytyjski filozof , R. Scruton, powiedział dawno temu: “Żyjemy w warunkach “totalitarnego liberalizmu”, w których prawo zabrania nam zabraniać. Nasze prawo, skrajnie pobłażliwe dla czyniących zło, jest bezlitosne dla ludzi próbujących zapobiegać złu lub przeciwstawiać się złu (…). To my sami jesteśmy temu winni. Ilekroć zezwalasz, by przestępstwo nie zostało właściwie ukarane, stajesz po stronie zła (…). Musimy znowu odkryć elementarny pogląd na moralność”.

  12
   1. Max2

    A jak byś nie wiedział co to jest sumienie to może doświadczenie Ci podpowie :

    “Definicja sumienia: Odpowiednik greckiego słowa syneídesis, które składa się z dwóch członów: syn („razem; wespół”) oraz eídesis („wiedza; poznanie”) i dosłownie znaczy „wspólna wiedza”, inaczej mówiąc, „wiedza posiadana wspólnie z samym sobą”. Sumienie jest zdolnością przyjrzenia się sobie i dokonania samooceny, dania o sobie świadectwa. W jaki sposób reagujesz na nie kiedy zaczyna ciebie dręczyć?”

    3
 18. piotr5

  Niejaki mak wypisywał tu , że pół roku od szczepionki wykorkujemy my szczepieni. Ja wiem , że on to pisał wiedząc że za pół roku wszyscy o tym zapomną.
  A mi się przypomniało bo już 1.5 roku minelo odkąd się szczepilem. W sumie 3 razy 2 razy na ochotnika a raz żeby jechac na narty. A teraz czekam na maka jak zacznie odkręcać kota ogonem.
  No mak dawaj bo chce się pośmiać.

  10
  1. duch_natury

   Proszę napisać gdzie tak napisałem. Daj jeden mój cytat podobnje treści a wpłacę 100zł na dzieciaki a jeśli nie znajdziesz to proszę Ciebie o wpłatę.
   I nie przeinaczaj na drugi raz albo nie wypisuj swoich wyobrażeń tylko czytaj.

   Napisałem, że nie jest zbadany długofalowy wpływ i dodatkowo one nie pomogą i to była prawda – dalej chorowali i zarażali…
   Sprawdź statystyki nagłych zgonów zaszczepionych. Sprawdź sekcje tych ludzi.
   Dodatkowo napisałem, że najprawdopodobniej szczepionki są puszczane seriami z różną zawartością również placebo. więc na kogo trafi….

   Powiedz to koledze mojego syna ze szkoły (18lat) po drugiej dawce był pogrzeb i wielu innych z olbrzymimi powikłaniami poszczepiennymi.
   Możesz się już śmiać

   8
   1. piotr5

    Z twoich bredni mogę się śmiać. Ale jak jedziesz na wysokim c to proszę bardzo . Wpisy tych wszystkich debili zabiły mnóstwo ludzi a jak ty się z tym czujeszto ja wiem. Nic nie czujesz. Ty szukasz tylko prawdy.

    8
    1. duch_natury

     “Wpisy tych wszystkich debili zabiły mnóstwo ludzi”

     Powiedz to rodzinom ponad 100tyś. nadmiarowych zgonów przez zamknięcie służby zdrowia i nieleczenie ludzi. I milionom rodzin z powikłaniami poszczepienymi lub zgonami poszczepiennymi na świecie.

     Zamykam temat bo nasze światy się nie połączą.

     7
     1. piotr5

      Owszem to prawda o xgonach z powodu zamkniętych szpitali. Tym bardziej nalezalo się szczepić.
      Nasze światy. Nie paranoiku nie ma żadnego innego świata . Nie ma płaskiej ziemi i jest mars, wbrew temu że myślisz ze go nie ma.

      3
          1. duch_natury

           @Max
           Ależ wszystko co napisałeś się zgadza, więc odpisałem gościowi, że nasze światy się nie połączą.
           Chyba kobita mu nie dała, albo zaliczył wtopę z kartkówki bo się do mnie dopitala i obraża :))
           Chyba, że to taki pryszczaty typ zza monitorka.
           Ogólnie współczucie i zrozumienie. Zamykam temat bo mecz.

           1
          2. Max2

           Podobno na tym świecie się pojawiliśmy aby doświadczać tego czego nam brakuje. No ale się nie znam 🙁

           2
 19. Pc39442

  Podczas czwartkowej debaty w Bundestagu parlamentarzyści chadeckiej Unii (CDU i CSU) przekonywali koalicję rządową do dostarczenia czołgów Ukrainie. Jednak posłowie socjaldemokratycznej SPD, Zielonych i liberalnej FDP wspólnie odrzucili w głosowaniu tę propozycję. Podczas debaty w tej sprawie głosu nie zabrała minister obrony Christine Lambrecht (SPD).

  Nie miejmy złudzen, gdyby to CDU byla u wladzy to propozycje dostarczenia czolgow zglosiliby zieloni i FDP a SPD i CDU by odrzucili. Taka zabawa w pokazywanie roznych kolorow ale to jest w istocie jeden kolor. Ten kolor to brunatny a dostawy czolgow odrzucaja wszyscy. Tak jak wezwania do dyskusji o reparacjach. Brunatny to ich kolor.

  8
     1. Max2

      Nauczyli Ciebie myśleć co cytujesz? Czy powtarzasz bezmyślnie to czego się nauczyłeś ? Czy kretynizm współczesnego nauczania polega na bezwiednym powtarzaniu “sloganów” z biblii? ? Straszny nasz los pod przewodnictwem ministra Czarnka, w kwestii naszej przyszłości….no ale to przyszłość katolicka….

      3
  1. rivsay

   Tak się zastanawiam czy to jest koszt czy bardziej, że tyle więcej by zarobili.

   https://www.bankier.pl/wiadomosc/MAP-i-PGE-proponuja-rozwiazanie-ktore-obnizy-ceny-energii-koszt-dla-PGE-to-kilkanascie-mld-zl-Sasin-8411623.html

   Widzę odpowiedź na moje pytanie ‘czy koszt wydobycia w kopalniach wzrósł pięciokrotnie’

   “”Zgłosiliśmy jeszcze jedną propozycję, by zmienić mechanizm unijny rozporządzeniem Ministra Klimatu i daliśmy pani minister Moskwie gotowe rozwiązanie, które nieco inaczej liczy najwyższą cenę energii. To by spowodowało spadek o ok. 30 proc. Już nie musielibyśmy liczyć do najwyższej ceny wytworzenia, czyli ceny gazowej. To inny mechanizm” – powiedział Sasin w “Gościu Wiadomości” TVP w niedzielę wieczorem.”

   Czyli mimo że większość prądu wytwarzamy z węgla, sprzedajemy go jakbyśmy wytwarzali w elektrowniach gazowych.
   Ciekawe czy mechanizm unijny to nakaz czy dobra wola.

   1
 20. DrQuality

  ronin
  “Totalitarny lewicowy liberalizm”
  Liberalizm (łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością. Liberalizm ma charakter indywidualistyczny i przeciwstawia się kolektywizmowi. Innymi wartościami cenionymi przez liberałów są wartości demokratyczne i prawa obywatelskie czy własność prywatna i wolny rynek.
  lewicowy liberalizm to oxymoron ,tym bardziej totalitarny. Tak jak PIS – prawica .
  Wy tu ronin cytujeta Biblię . Chyba to było tak ;”daje wam wolną , podkreślam wolną wolę czynienia dobra i zła” . Liberałowie są na tak .

  7
  1. sumadartson

   @doktorQu
   Wszyscy wiedzą i pamiętają że “POskie liberały” są za “wolną wolą czynienia zła” i za “wolnymi sądami”, które zgodnie z jedynie praworządną doktryną nojmana za owo zło będą POmafijnych liberałów uniewinniać. Za kopertki, doktorQu, zarówno.
   Tyle że POmafijne mają tyle wspólnego z liberalizmem co pan Biedroń z klerem kat.

   5
 21. rivsay

  Ktoś widzi i myśli podobnie jak ja.

  “Mamy do czynienia z sytuacją, gdy koszty wytworzenia energii elektrycznej są kilkukrotnie niższe niż ceny, za jakie spółki skarbu państwa sprzedają energię obywatelom, przedsiębiorcom czy samorządom. To jest zatrważające, że państwo polskie, które jest w pełni świadome tego mechanizmu, pozwala na ograbianie ludzi! We Francji rząd stworzył mechanizm dla branży energetycznej, w którym cena jest wynikiem kosztów wytworzenia energii oraz uzasadnionej marży zysku.

  Z kolei w Polsce mamy abstrakcyjną cenę giełdową, która oderwała się od rzeczywistości i osiąga bardzo wysokie poziomy. Mamy spółki energetyczne, które cieszą się, że dorwały się do niebotycznie wielkiej kasy. I mamy właściciela, czyli państwo polskie, który nie widzi problemu. W efekcie z torbami pójdą nie tylko zwykli obywatele, ale zaczną się zwolnienia, upadki biznesów. To jest grabież i recepta na potężny kryzys gospodarczy.”

  https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/ekspert-o-cenach-pradu-panstwo-polskie-pozwala-na-ograbienie-ludzi/1yr1ge0,79cfc278

  5
  1. Max2

   To jeden z elementów “celowego działania” tego rządu. Inne to kwestia obronności (Macierewicz) , polityki gospodarczej (zadłużenia), uzależnienia obywateli od pomocy socjalnej, ubóstwa intelektualnego TVP, wpływu religii na życie, szkolnictwo Czarnka. To rzeczywistość.

   4
 22. fast_market

  W necie chodzi taka wypowiedź. Rozumiem, że prawdziwa? Chociaż czy podatek może działać wstecz?🤔

  J. Sasin:
  Spółki, także prywatne jeśli miały zysk większy niż 20% r/r to także zapłacą od tej nadwyżki 50% nowego podatku.

  1. fast_market

   Wygrali m.in na hasłach obniżenia podatków, zastopowania napływu uchodźców itp. Nierealne, przynajmniej to z podatkami. A ponieważ to koalicja to należy założyć, że długo to nie potrwa. Zresztą we Włoszech tradycyjnie trwałość rządów nie jest zbyt długa.

   1
   1. Pc39442

    no ja bym powiedzial ze miec wplyw na ksztaltowanie polityk UE, miec wieksza suwerennosc, wieksze wplywy na kazdy aspekt polityki europejskiej.
    chocby wiecej ludzi wepchnac na stanowiska w Brukseli i miec lepsze sterowanie. Chodzi o zwiekszenie sterowania i odczarowanie negatywnego wizerunku Polski. zeby nie oplacalo sie nas szlamowac.

    4
    1. fast_market

     Demokracja nie na tym polega. Poza tym jakie to symptomatyczne dla tego co właśnie nas trapi: “wepchnąć więcej ludzi na stanowiska”.🤦‍♂️ A “odczarowanie” negatywnego wizerunku da się zrobić w najprostszy z możliwych sposobów: przestrzegać prawa.

     4
 23. Pc39442

  dlaczego czolgi od Niemiec dla Ukrainy sa kluczowe?
  nie mialem pojecia ze to az tak wazne!

  mobilizacja oznacza ze w linii pojawi sie na wiosne kilkaset tys nowych soldatow. to oczywiscie rozpaczliwa proba zmiany sytuacji miesem w hurtowych ilosciach ale jak rzuca 2tys czolgow no to nie ma mocnych. trzeba ustawic nowoczesne natowskie konstrukcje naprzeciwko i niech kosza kacapski zlom.

  tak jak pisalem juz miesiac temau, Niemcy beda chcieli pat i rozwiazanie wymeczone dyplomatycznie i brak reparacji dla Ukrainy. Hucpa z czolgami jest dokladnie narzedziem do osiagniecia celow geopolitycznych niemieckich.

  https://twitter.com/DShulga/status/1573396409541623809

  1
 24. Pc39442

  @Konsultant
  to prawda z Kaczorem.
  On ogarnia tematy ze szczegolowoscia godna poziomu eksperckiego. Siedzi kilkanascie godzin dziennie i non stop pracuje, czyta, analizuje. Ustawia polityczne gierki ale i uczy sie non stop o kazdym aspekcie funkcjonowania Panstwa.
  tyfusek w tym czasie sobie truchta albo bawi sie z wnukami i nic nie wie. merytorycznie jest zerem a robote za niego odwalaja tefaueny i GW, budujac nieniawisc do Kaczora. Straszne ze ludzie nie widza kto jest tym dobrym.

  14
    1. Pc39442

     70 letni Kaczyński robi godzinny stand up na politechnice opolskiej… podając konkretne ścieżki rozwoju wraz z liczbami… z głowy… THINK TANK PO cały razem w 10 minut z kartki potrafi odczytać ***** ***… taka różnica. PRZEPAŚĆ.

     Zrozumcie to. Posluchajcie tego wystapienia i to zestawcie z cala reszta.

     KOSMOS

     14
  1. piotr5

   Ale musze wam pogratulowac, bo idzie wam dobrze, macie sukcesy tu na forum.
   drQ i max z wielka pasja podkreslaja jak nie lubia PO. O to chodzi propagandystom PISu. Zeby takich przekabacic zeby byli symetrystami chociaz. Moze nie pojda na wybory.

   5
 25. cebeerxx

  “On ogarnia tematy ze szczegolowoscia godna poziomu eksperckiego. Siedzi kilkanascie godzin dziennie i non stop pracuje, czyta, analizuje. Ustawia polityczne gierki ale i uczy sie non stop o kazdym aspekcie funkcjonowania Panstwa”

  Jest fizycznie niemożliwe żeby nawet największy tuman, ale zdrowy na umyśle i o inteligencji przynajmniej mojego psa odjeb.ł taki wpis. Obstawiam raczej coś w klimatach posła Kowalskiego, czyli skończone bydlę bez odrobiny uczciwości, zasad i wstydu

  16
 26. datik

  tyfusek w tym czasie sobie truchta albo bawi sie z wnukami i nic nie wie. merytorycznie jest zerem
  ——————————-
  Można Tuska nie lubić – tak jak ja go nie lubię za wyjazd do Brukseli w 2014 i dzięki temu PIS ma wiekszość – ale twierdzić, że jest “zerem” ????
  I takiemu “zeru” Wiadomości ( a raczej Dziennik TV, jak za komuny ) poświęcają dzień w dzień niemal połowę czasu ????
  Pecet, ty głupi ch… jesteś !!!
  Adresuj może te wpisy tylko do karnaka, on uwierzy.

  14
   1. datik

    Byłem na spotkaniu z nim ( Tuskiem) niedawno. Naprawdę, nie powiedział nic bezpośrednio o PIS ( pośrednio, owszem, co w jego mniemaniu wymaga zmian) Jedynie o Morawieckim, że jest czasem jakby “oderwany od rzeczywistości”, to było najostrzejsze sformułowanie w ciągu całego spotkania. Pytania mógł zadawać każdy, często bardzo niewygodne. Posądzanie go ( Tuska) o brak klasy jest dosyć odważne. Jestem pełen podziwu dla niego zważywszy jak go “malują” np. w TVP .
    “mordy zdradzieckie” itp. Prezesa – rzeczywiście na innym poziomie

    2
 27. karnak

  Jest mniej niż zerem, bo inteligencję wykorzystuje w niecnym celu – zdrady Polski
  Dlatego tyle czasu mu poświęcają, żeby nie wygrał wyborów, bo Polska dostałaby się pod buty Niemca.
  To największe nieszczęście, jakie mogłoby się nam przytrafić. Stąd wszystkie siły na pokład przeciw Tuskowi – zagrożeniu dla Polski.

  20
 28. DrQuality

  Miałem juz nie pisac / na jakis czas / ale jeszcze muszę .
  drQ i max z wielka pasja podkreslaja jak nie lubia PO. O to chodzi propagandystom PISu. Zeby takich przekabacic zeby byli symetrystami chociaz. Moze nie pojda na wybory.
  Panie piotr5,
  Pójdę , pójdę , nawet siem doczołgam . Nawet zarządzę zbiórke na taczki – trzeba ich na owych wywieżć w…..zdu .

  3
 29. ronin

  Forza Italia!!!

  Wygrała chrześcijanka i matka, a nie proaborcyjna lesbijka. Dlatego czerska gadzinówka:”nie lubimy jej”. Propaganda neobolszewików z GW i agenturalnej WSI24 niewiele różni się od propagandy Kremla. Tak jak bezczelna jest propaganda Kremla, tak bezczelne są wypowiedzi słyszane w Polsce i za Odrą, wypowiedzi wściekłej przeróżnej maści płatnej psiarni Berlina i Moskwy. Ludzie KPP udający demokratów i liberałów z totalitarnej, antydemokratycznej opozycji i antypolskich mediów nic się nie zmienili od czasu Bieruta i Stalina, te same inwektywy, te same zbitki pojęciowe, ten bezmyślny propagandowy ściek do prostaka z peerelowskiego awansu. Rzucane określenia “faszysta”– tak zaczynała się od 100 lat ruska propaganda. Włosi idą po wolność, idą zrzucić niemieckie kajdany, które prowadziły ten piękny kraj od przyjęcia euro ku katastrofie. W przypadku Włoch Berlinowi nie będzie łatwo pacyfikować, nauczać “praworządności” i “demokracji”, stosować sankcji. To nadal trzecia gospodarka UE i płatnik netto do budżetu. Nie pomógł bezczelny, antydemokratyczny szantaż dochodzący z KE, tak jak nie pomogła ruda marionetka Berlina i Putina na wiecu przedwyborczym w Budapeszcie. Wygrała demokracja!

  8
     1. karnak

      A Popaprańcy chcą zdobyć władzę, by za darmo pracować i żyć w ubóstwie?
      Przeca już rządzili i pokazali jak potrafią wszystko spieprzyć, a żreć z koryta to lepiej im szło niż niejednej świni.
      Chyba teraz z kosmosu nie spadli?
      Hipokryzja!
      Twoje argumenty i oceny to dla naiwaniaków – przypisujesz je PISowi, a faktycznie pasują idealnie do POrąbanych, to stara dobra metoda.

      3
 30. piotr5

  jaroslaw faktycznie byl w wybitnej formie w Opolu. opowiadal ze jak niemiec zobaczy polaka w pociagu w 1 klasie to wzywa konduktora i za wszarz go biora i wyrzucaja (chodzilo na dodatek o europarlamentarzystow). przez to musza latac lufthansa w klasie biznes.
  No jesli to prezes ma taki intelekt to az sie chce zaglosowac na pis. tylko zeby znalezc na listach chociaz jednego, ktory nie jest zlodziejem i nalogowym lgarzem. ech pomarzyc

  8
 31. Pc39442

  Polski nie stac na polityke klimatyczna.
  trzeba otwierac kopalnie i tyle.
  pod Legnica sa najwieksze na swiecie zloza wegla brunatnego. lezy tam sobie ten wegiel 10m pod ziemia. ilosc tego jest tak kosmiczna ze wystarczyloby na 100% samodzielnosc energetyczna na 3 pokolenia. z kamiennym nie jest tak prosto.

  3
  1. Pc39442

   Wlosi to jest kraj-zalozyciel Unii. co wiecej Wlochy to jest kolebka cywilizacji europejskiej. Wloska populacja charakteryzuje sie najwyzszym w Europie przecietnym IQ (106) oraz wielokrotnie wyzszym prawdopodobienstwem pojawienia sie geniusza w rodzaju LdV (w opozycji do VdL) .

   dla Polski jest Italia podwojnie wazna bo to stamtad czerpalismy przez wieki swoje inspiracje. Polacy bywaja nazywani Wlochami polnocy, ze wzgledu na swoj temperament.

   a tutaj mowa Pani GM sprzed kilku lat. Piekna kobieta i piekny umysl
   https://www.youtube.com/watch?v=y_Z1LClnhsk&list=PL0GdU5Sq1CwglQ6Q5G4fUtTql1ZNAgxAT&index=10&ab_channel=Cassius

   2
       1. Max2

        Widzę więcej niż Tobie się wydaje. W przeciwieństwie do Ciebie i hrabiego, w swoich majaczeniach o wielkości Polski. Łap dalej L-ki żyjąc w swojej rzeczywistości.

        P.S A kretyn nie odnosi się do Ciebie a do Twoich poglądów.

        8
        1. karnak

         Tak, jak powiedział ostatnio Prezes: jak Tusk przynajmniej 10 lat potrenuje to może wtedy wrócić do rządzenia.
         No i w tym czasie musiałby udowonić, że nie jest POniemiecki.
         Brzydzę się tymi, którzy nie szanują swojej Ojczyznay, a służa innym nacjom.
         Ma się rozumieć tymi którzy takich POpierają również gardzę.

         6
   1. karnak

    Wybory będą o to czy Polska będzie Polską pod jedyną demoratyczną siłą – PISu. czy będzie POniemiecka POd niedemoratycznymi i niepatriotycznymi POparańcami.
    Tu się nie ma co szczypać trzeba prawdę mówić jasno i prosto z mostu, bo przeciwnik jest szczwany i próbuje odwracać kota ogonem.
    Albo jesteś patriotą i głosujesz na PIS, albo jesteś za sprzedwczykami, zdrajcami, donosicielami i wszytkim innym co najgorsze i głosujesz na POsranych.

    6
 32. Griot1234

  Tak czytam i myslę sobie z perspektywy 14.pietra Charitte w Berlinie .Widząc mięzyrasowy potok ludzi na luisenstr. dla mnie fajny widok. Myslę ludzie prezesa jak i sam prezes czuliby się conajmniej obco. Moja dr.o niemka mówi super o Polsce i swoim polskim chlopaku, którego rodzice pochodzą z Gdańska. Świat nie chce nikogo pożreć. A Jak posluchacie co za bzdety prez. opowiada o wojnie na Balkanach na wystąpieniu w Opolu to nie wiem jakie jego mózg stworzył konstrukty europy i świata. Jakbym mógł bez żadnej wojny domowej przesiedlić Na wschód misjonarzy pisu jeśli chcą być przedmurzem europy i chrystusem narodów i niech sobie żyją w pokoju i dobrobycie w państwie Pis

  12
  1. Pc39442

   a co to wszystko ma do rzeczy i jaki zwiazek z jakimkolwiek wystapieniem Prezesa?

   Polska jest tym krajem w UE ktory wydal w ostatnich latach najwiecej wiz pracowniczych dla ludzi spoza UE.

   oczywiscie w wiekszosci sa to Ukraincy i Bialorusini ale w Warszawie widzialem rano na Metro Wilanowska wielu Afrykanczykow i Afrykanek popylajacych do pracy w korpo.
   Hindusi studiuja, jezdza na Uberze itp.
   W miare jak bedzie ustawala z przyczyn demograficznych i ekonomicznych migracja ze wschodu, bedzie trzeba setkami tysiecy rok w rok sciagac Hindusow.

   Nadal bedziemy walczyc o reparacje i sprzeciwiac sie federalizacji pod berlem Berlina.

   5
 33. Griot1234

  Jedyne co skloniło by mnie do oddania glosu za Pis byloby przyjecie w tej kadencji usatwy antykorupcyjnej, która gwarantowałaby opozycji taką kontrolę np poprzez specsłużbę Nik ktora zawsze musiałaby byc w rękach opozycji .ale to sie nie uda

  2
 34. karnak

  “….Moja dr.o niemka mówi super o Polsce i swoim polskim chlopaku, którego rodzice pochodzą z Gdańska…”
  O po co te wstawki?
  Tu nie ma co się kamufować. Trzeba mówić otwartym tekstem.
  Niemiec jest wredny, namordował mnóstwo ludzi, a Polsce do tej pory jeszcze nie zapałcił za wyrządzone szkody.
  Tuskom dziękujemy.
  Myślę, że jest Pan poważny i nie będzie więcej przemycał takich testów na litość. nie damy się na to nabrać.
  Szwab jest szwabem i takim pozostanie, a sam jest temu winien, bo tak się zachowuje, jak się zachowuje.

  14
   1. karnak

    Gdybś wiedział ile ty złego robisz swoimi opiniami, które w rzeczywistoęci zachęcają do oddania Polski pod panowanie niemieckie byśmy byli dla nich tanią siłą roboczą i stracili suwerennośc to z tej rozpczy, jeśli jesteś prawdziwym patriotą
    to zrobiłbyś to co nakazuje honor.
    Z poglądami takich, jak Ty będę walczył z całą stanowczościa i ze wszystich sił – to jest mój patriotyczny obowiązek.

    4
 35. Griot1234

  Szanowny Panie Karnak jak czytam pana to wydaje mi się ze według pańskich konstruktów myślowych .w PRLu to wtakich instytucjach jak PZPR, LWP, MO w tym ZOMO to pracowali sami Rosjanie(bez Ukraińców i Gruzinów),Żydzi (z USA i Izraela i Rosji) i jak to Pan nazywa POpaprancy .I was ciemiężyli w tych fabrykach i PGRach. Naprawdę warto otworzyć się na świat bo w okopach parno i duszno.

  A do Pana Konsultanta trudno odejść od polityki wszak w Polce to ona nakłada podatki i to zwolennicy Pis używają jawneAgresji Słownej.

  4
  1. karnak

   @Griot1234
   Rozmydlanie prawdy jest gorsze od kłamstwa.
   Otwarcie na świat tak, ale nie za każdą cenę.
   A PO to aniołki i cichutko w rogu siedzą, bez agresji ? Kłamstwo .Przypominam tylko, że zaczęło się to od moherowych beretów, a póżniej to już bylo tylko mocniej z każdej strony.
   Nie idź Pan tą drogą to czytają ludzie rozumni i widzą do czego Pan zmierza. W białych rękawiczkach Pan to robisz, ale to też sku……..o.

   2
 36. Pc39442

  chyba zapadla decyzja o przekazaniu 300mld $ z rezerw rosyjskich zdeponowanych na zachodzie, Ukrainie. Za te kwote Ukraina moze prowadzic spokojnie wojne. w ten sposob ruskie sie wykanczaja za wlasne pieniadze.

  w Berlinie nie musza podejmowac zadnych decyzji. moga sie skupic na piciu kawy na Unter den Linden i robieniu zakupow w KaDeWe. niech tylko sie od nas odpierdola.

  7
  1. Pc39442

   przepraszam za wulgaryzm ale nie moge jak czytam takie pierdolety jak te o lekarce z Charite. jprdl
   Niemcy wymordowali polskich pacjentow szpitali psychiatrycznych a na jencach w obozach niemieccy profesorowie medycyny przeprowadzali eksperymetny jak np wstrzykiwanie substancji trujacych i patrzenie jak tkanki umieraja. niejeden zrobil na tym kariere. Wsyzscy spokojnie pracowali az do emerytury a przypomniano sobie o tych eksperymentach jak wszyscy pozdychali!
   takie sa fakty.

   tymczasem Baltycka Pipa sie otwiera wczesniej i na pelnej kurtyzanie bedzie tloczyla juz w listopadzie a nie w styczniu, a Nord Stream II dzisiaj wylecial w powietrze. znakomite newsy. na pohybel nazistom i ich lokajom.

   wylaczam sie do konca tygodnia. co najwyzej wrzuce jakies kreski. powodzenia @all

   3
 37. Griot1234

  Kilka mln Polaków tyra w niemieckiej gospodarce na różnych stanowiskach. Jakby było tak cudownie to może woleliby pracować w Polsce zwłaszcza robotnicy na kontraktach lub śpiący w ciężarówkach kierowcy. To przykre piszesz o naszych zachodnich sąsiadach tylko dlatego że Amerykanie na nich postawili po wojnie, bo jak mówi Dylewski w swym podkascie w poprzednim projekcie miały bycć protektoratem rolnym ONZ. I opluj Amerykanów, że nam na złość z tymi Niemcami Zrobili i zbudowali 5te centrum przemysłowe świata. Historii Pan nie zmienisz możemy tylko gonić świat przez naukę porządne uniwersytety i politechniki niskie podatki w pożądanych branżach.wydatki na badania podstawowe. INACZEJ MŁODZI WYJADĄ Ukraińcy też i bedzie kollaps w finansach publicznych, albo prasa drukarska zwariuje.

  15
 38. Max2

  karnak 26 września 2022 o 18:16
  Zaloguj się, aby odpowiedzieć

  Bądź czujny, bo POpaprańcy atakują i nie odpuszczają, nie możemy im oddć przedpola – Ojczyzna jest w potrzebie,

  Kretynizm w połączeniu z zidioceniem, mimo upływu czasu ma się świetnie. Podobne hasła chyba były w czasach “stalinizmu” no ale bym polemizował z czasami “faszyzmu” w Niemczech. Musisz się tylko karnak zdecydować 🙂

  5
 39. Griot1234

  Co to znaczy wszystko blokują
  Jeśli chodzi o KPO to to pomińmy, bo to polityczne boje i tu się nie dogadamy. Ale co znaczy wszystko blokują niech Pan poda konkretne przykłady co nam Niemcy zablokowali.
  Ja tylko sprawdziłem nowe inwestycje greenfield. I gospodarczo ani my ich ani oni nas ale jesli zna Pan Obszary w których nas dyskryminują zwłasza gospodarcze to proszę o podanie faktów a nie szrzenie ninawiści. Rozumiem że Niemieccy Okupanci wyrządzili eirle krzywd ale oni w większości już odeszli z tego świata. W kogo Pan bije i po co. Mlodzi Niemcy to wielonarodowy naród w którym nie ma chęci powrotu do nazizmu .Owszem mają swietny przemysł technologie wielu młodych zdolnach Polakow pracuje w Niemieckich Koncernach i Osrodkach Badawczych sam znam kilku 30 latków .Ajak minie Pan polką granice to sie Pan zdziwi ze polowa mieszkańców gminy loknitz Zasiedlili Polacy bo nie musza kupować mieszkań, tylko wynajmują od gminy dzieci ida do niemieckich szkół rodzice dostają niemieckie zasiłki.a sami póki nie znajdą pracy w Loknitz Dojeżdżają do pracy do Szczecina. Niech Pan ich zapyta czy im tam źle ,no chyba że to sami POpaprańcy jak Szanowny Pan mówi o części Polaków.Niech Szanowny Pan spróbuje nie patrzeć przez sterotypy warto samemu pogadać z sąsiadem zza Odry.
  https://forsal.pl/gospodarka/inwestycje/artykuly/8321442,inwestycje-zagraniczne-w-polsce-jakie-firmy-i-sektory-przyciagalismy-w-2021-r.html

  3
  1. karnak

   Przebiegły POniemiecki typ, broni szwaba, jak własnego ojca, a za rachunek krzywd kto zapłaci?
   Tego nigdy nie wolno podarować. Prosiłem o wstawienie się za zadośćuczynieniem, ale gdzie tam, olał to, albo cwaniacko zbył.
   I właśnie te najbliższe wybory w Polsce mają być o to, czyja ma być Polska?
   Panu bym jej nie powierzył, bo Niemiec byłby zawsze przed Polakiem.

   1
   1. fast_market

    Jakim prawem innemu Polakowi/Polakom odmawiasz Polskości nazywając “POniemieckim”?
    Bo mają inne poglądy niż Twoje? Bo gdzie indziej widzi zagrożenia niż Ty?
    Zarzucasz Niemcom, że działają we własnych interesach, a w czyich mają działać?
    Tak samo My Polacy mamy obowiązek działać w naszych interesach,
    nie ruskich, nie niemieckich tylko w naszych.
    Na razie nie widzę, żebyś podał jakikolwiek argument, a ślepy jesteś
    na argumenty podawane przez innych.
    Zastanów się trochę nad sobą.

    9
    1. karnak

     Jakie argumenty podają “innni” jak ich nazywasz?
     ********
     Weż mnie nie rozśmieszaj i nie broń tego co się nie da obronić.
     Próbujesz to robić delikatniej, ale to nie zmienia faktu, że stoisz po złej stronie.
     Jeszcze raz Ci napiszę PO nie działa w interesie Polski tylko Niemiec i zawsze to będę powtarzał, by nie wygrali wyborów.
     Mogą mieć poglądy jakie chcą, ale ja je oceniam żle i pokazuję, że są szkodliwe dla naszego kraju.
     dzisiaj cały czas w tym duchu jest wałkowany temat, a Ty zaczynasz od początku, jakby to do Cuebie nie docierało.

     2
 40. Griot1234

  Jeśli chodzi o reparacje za 2 WW to chyba nas Jako Państwo Polskie stać na wynaję najlepszych kancelarii prawnych by rozpocząć proces i zająć się sprawą na poważnie.
  Choćby tak jak jedna ze spółek notowanych na GPW ,która sądzi się o ok 800 mln funtów Z Polskim Rządem a nie pieprzy za przeproszeniem głupoty w TVP

  3
 41. Griot1234

  Jedyny powód dla którego opłacało by być państwem narodowym to mowil o tym też Główny geolog kraju
  propisowsi Pan Jędrasek. I ta inicjatywa mogłaby zależeć wyłącznie od nas i mogłaby pogodzić zwaśnione polskie plemiona ale o tym to cisza tohttps://youtu.be/j6uKxu2JWAA

 42. sumadartson

  D+3 od jastrzębiego fed upłynął dziś o 20:00. W starych dobrych czasach S&P500 już szybował w kosmos.
  Pan Sasin wraz ze swoim podatkiem 50% od zysku powinien zostać spuszczony z polityki do kloaki historii po wsze czasy. I osądzony za działanie na szkodę polskiej gospodarki. Pan Mateusz powinien dostać klapsa od pana Prezesa za to że tego pomysłu nie wydalił do kloaki ekonomii.
  Każdy kto napuścił urzędników Unii do prześladowania Polski powinien stanąć przed sądem za zdradę stanu.
  124% gotówki w perłach s.a.

  6
 43. duch_natury

  Lot w koosmos i zwiedzanie Marsa zostało przez ostatnie dwie sesje odroczone, statek obniżył lot ale “Spokojnie to tylko awaria”.
  Brzoza jeszcze nie uszkodziła skrzydeł a październik nadchodzi….
  Terrain ahead

  1
 44. Griot1234

  Nie mozna mówić na ludzi bydlp cz moherbto tylko dzili bo obraża czasami wielu starszych ludzi. TO BEZ SENSU .lepiej otwarcie dyskutowac o szczególach anie upgólniać rządy PO tez nie były fer dla swoich najsłabszych Obywateli. Dlatego Tobie rządzi a Po cos tam

  1
 45. Griot1234

  Nie mozna mówić na ludzi bydlp cz moherbto tylko dzili bo obraża czasami wielu starszych ludzi. TO BEZ SENSU lepiej otwarcie dyskutowac o szczególach niż uogólniać. Rządy PO olały swoich najsłabszych obywateli. Dlatego rządzi PIS, a Po próbuje montować opozycję i gra na sentymentach ale jak to na giełdach na sentymentach to się pogrywa ,a nie prowadzi trend. Ja bym chciał mieć przed nosem napisanych kilka konkretnych ustaw, które stanowiły podstawy rozwojowe obszaru miedzy Odrą i Wisłą minimalnie w strukturach NATO choć wolałbym osobiście w Federalnym Kraju Związkowym Unii z rządem federalnym obojętnie gdzie może być i Rzymie i rządem krajowym w Warszawie

  1
 46. karnak

  @Griot1234
  “…obszaru miedzy Odrą i Wisłą….”

  To nawet przez usta słowo Polska Panu nie przechodzi tylko nazywa Pan Polskę obszarem?
  I ja można się zgadzać z takimi poglądami.
  Nie po to Polska trwa ponad 1000 lat i tyle pokoleń o nią walczyło, aby zostać federalnym obszarem,
  NIGDY SIĘ NA TO NIE ZGODZĘ.
  I jak tu można poważnie dyskutować?
  Serce się bólu ściska, a scyzork w kieszeni otwiera, że nie użyję tu dosadniejszych określeń.

  6
 47. Griot1234

  Polska w swej historii jak i inne królewstwa ,a później państwa miewała rózne obszary, a nawet nie miewała przez głupotę swych elit .Dlatego uściśliłem ze chodzi o obecny obszar, a nie jakieś ziemie, które obecnie są w jurysdykcji innych państw. Z chęcią z Kaliningradem, ale Rosjanie teraz nam nie sprzedadzą, ale jeśli bedą się zapadać to któż to wie. juzpowinniśmy być przygotowani i zbierać na taki deal. bez użycia siły. Obszar jest obszarem, a nie ezoteryczną mżonką. Warto stać na nogach niż klęczeć na kolanach wiem coś o tym, bo pracowałem jako instalator hydraulik

  1
 48. Pc39442

  Trzeba przetrwac te zime i tyle.
  mysle ze rozne ratunkowe pomysly beda jeszcze.
  Trzeba porzucic te bajki o CO2 i budowac kopalnie wegla i brac sie za gaz lupkowy a nie wprowadzac komunizm. Byc moze oni teraz specjalnie wprowadza takie domiary zeby powiedziec: albo to albo wychodzimy z ustalen klimatycznych i systemu handlu powietrzem. co wolicie. i nawet najwiekszy lewar wtedy sie ucieszy ze wyjda z ETS.

  co do przypadku szczecinskiego no to to jest taki izolowany przypadek.
  nie bedziemy dawali sobie dyktowac warunkow dla calego 38-milionowego narodu przez garstke szczecinian ktorzy sie postanowili germanizowac i nie chca reparacji. oni sa bardziej Niemcami juz i tyle.
  dziwne ze nie widza ze landem Mecklemburgia-Pomorze Przednie rzadzi Manuela Schwesig, ktora za 200mln EUR od Gazpromu powolala fundacje “ekologiczna” ktora miala omijac sankcje na Nordstream.
  Kolejna dzialalnosc wladz tego landu niemieckiego to blokowanie poglebiania Odry a takze budowy portu kontenerowego w Swinoujsciu. wiec tu widze kompleks szczecinski, ekhm sztokholmski. Bo nienawidzicie tej Polski bo taka jest biedna i niefajna ale jak wam chca zrobic inwestycje a blokuja ja Niemcy, to i tak stoicie po stronie Niemcow. troche wychodzicie na idiotow i dla nas, Polakow z innych czesci kraju i dla Niemcow. Takie troche szmaty.

  Wiec dordzy Szczecinianie jak jestescie juz takimi zatwardzialymi Prusakami to moze piszcie sobie na forach niemieckich? o niemieckiej polityce i z Niemcami sobie dyskutujcie? Bo my mamy wlasne interesy i najwyrazniej sa one sprzeczne z waszymi. Nas jest wiecej i z nami nie wygracie.

  2
 49. Pc39442

  ja uwazam ze mozecie sobie zostac wszyscy u Manueli Schwesig w jej Landzie, robic laske pucinowi i germanizowac sie. Na wasze miejsce sciagniemy Hindusow. wyjezdzajcie jak najszybciej bo tam w Szczecinie taki smrod zrobiliscie. Nie sprzatacie po psach, smieci na ulicach, Miedzyzdroje zniszczyliscie. Jak to porownac z Herrinsdorfem albo Ahlbeckiem to plakac sie chce. Wyjezdzajcie jak najszybciej a my tym sie zajmiemy. Posprzatamy po was, sciagniemy nowym ludzi na wasze miejsce i bedzie jeszcze pieknie. Takiego syfu jak w Szczecinie to nawet w Lodzi nie widziałem a tam kolorowo nie jest.

  1
 50. Pc39442

  Niemieckie firmy chca sie przenosic do Polski
  https://twitter.com/a_fedorska/status/1574505103263866880

  “Na zlecenie tygodnika Wirtschaftswoche mialam wlasnie zaszczyt rozmawiac z
  @JEmilewicz

  . Tematem bylo zainteresowanie firm niemieckich Polska i przeniesieniem do Polski czesci swojej dzialalnosci.”

  niemieccy przedsiebiorcy: mmmm tania energia, rozbudowa CEE z Ukraina.

  Szczenianie: NEIN, NEIN, NEIN zostancie w loknitz u Manueli z nami. zbudujmy Nordstream 3,4,5 i srajmy na polskich chamow.

 51. Griot1234

  No tak i Niemcy nam Odrę zatruli, a jeśli chodzi o architekturę nadmorską to w pełni się z Panem zgadzam, że po stronie niemieckiej przyjemniej.Ale cóż Świnoujście nie Sylt, choć ponoć przez tanie bilety kolejowe zjechała się niemiecka bida w tym sezonie na Sylt, aż sami mieszkańcy na to narzekali. TAKIE CZASY PAUPERYZACJA DEZINFORMACJA I PROSTYTUCJA POLITYCZNA.

  1. Pc39442

   jesli ktos wyjezdza to tylko ci z relatywnie wyzszych kast. bo biedota nie ma pieniedzy. Hindusi sie wspaniale integruja, podobnie jak Wietnamczycy, Ormianie, wiele innych narodow.
   Jak ktos kocha federalna Europe i Niemcy niech lepiej wyjedzie do Manueli a my sobie uzupelnimy braki wesolym kolorowym mixem. ich dzieci nie beda podwazaly zasadnosci nauki z podrecznika Roszkowskiego! beda sie uczyly pilnie zeby miec dobre stopnie i dostac sie na studia.

 52. Pc39442

  prostytucja nadgraniczna z tego co widze. a to bardzo dziwne przeciez mozna korzystac ale jednoczesnie chciec wiecej. Przeciez mozna dajmy na to sprzedawac wedzone ryby niemieckim emerytom w Swinoujsciu a jednoczesnie byc za reparacjami dla Polski i nie chciec federalnej ojeropy. to sie wcale nie kloci. Nie trzeba wypowiadac lojalnosci Polsce zeby zarabiac na handlu z Niemcami!

 53. Griot1234

  Ja jak najbardziej za reparacjami jestem, jak napisałem powyżej , nie o pitoleniu o nich. A jak rządu nie stać na założenie sprawy w sądzie to niech wypuści obligacje reparacyjne z dobrym kuponem odsetkowym i wykupem po wygranej sprawie .Czy rząd wygra czy nie wygra to jeśli naród przynajmniej jego wyborcy kupią to ściągnie nawis inflacyjny ja juz tym posunięciem rządu Pis byłbym uszczęśliwiony. WIELU POLAKÓW MIESZKA W NIEMCZECH ZARÓWNO SZCZĘŚLIWYCH I NIESZCZĘŚLIWYCH CZĘSTO SIĘ ZASTANAWIAM CZEMU WYBIERAJĄ EMIGRACJĘ CHYBA ZE SĄ JAKIMIŚ KRETAMI DOKŁADNIE KRETAMI.

  1
 54. Griot1234

  Czasami mi się wydaje ,że jest taka grupa emigrantów ,która np na niemieckiej emeryturze po powrocie do kraju czułaby się znakomicie gdyby kurs Eur/Pln sprzyjał ich emeryturze w obcych dutkach ,jak za komuny Górale co wracali z emeryturą300 usd ,ale oni to sobie chałupy pod turystów wyrychtowali. I Jeszcze człowiek zły, że wokoło sami Niemcy, i w pracy szef Niemiec a jeszcze może żona Niemka to człek nie dziw ,że sfrustrowany jak Jakucki żołnierz w ruskim tanku na operacji specjalnej w Ukrainie .Pozdrawiam i przestańmy gardzić sąsiadami bo do niedawna źle mówiliśmy o Ukraińcach, Czechach, Słowakach Litwinom to szkolnictwo chcieliśmy urządzać Ruskich w Kaliningradzie to nie lubiliśmy jak Żydów ,a o Niemcach nie wspomnę,jeszcze Słowacy tuchyba w miarę spokojnie od powojnia. No i Czesi tu tylko z języka się naśmiewamy pół bidy ze problem w Turoszowie jakoś się dogadamy. Przedwojennych problemów nie wyciągam na stół,bo to już historia.

 55. Griot1234

  Przyszła mi myśl że jeszcze agituje Pan tak za Pis jako agitator PO. Żeby zaktywizować niezdecydowanych żeby zaczęli pisać bo to ma wpływ na głosy wyborcze. Mam nadzeję ,że nikt z nas nie jest opłacanym frajerskim propagandystą i w związku z tym uważam i proszę gospodarza żeby usuwał każdego kto zaczyna pieprzyć o polityce tylko on wie ilu ma czytelników i czy warto usuwać politykierów. MOŻE WARTO BY GOSPODARZ SIĘ WYPOWIEDZIAŁ CZY MA JAKIŚ PLAN CZY WOLNA AMERYKANKA i PZEDWYBORCZA PRZEPYCHANKA. JA PO DZISIEJSZYM DNIU ODPUSZCZAM KOMENTARZE fajnie jakby była linkownia, bo to też jest duży plus choć w większości oparty na polskich treściach i byłaby odzielona od komentarzy. Może jakieś inne propozycje ,bo blog staje się zbytnio upolityczniony

Dodaj komentarz