sWIG-80 się poddał

Bardzo dzielnie walczący w ostatnich miesiącach sWIG-80 ostatecznie się jednak poddał: w ostatnich dniach doszło do przełamania wyznaczanego przez lokalne minima z końca lutego, pierwszej połowy lipca i początku września wsparcia w okolicach poziomu 16600 pkt. Od tej pory ten poziom będzie stanowić znaczący opór. Rozmiary opuszczonej w ten sposób dołem 20-miesięcznej konsolidacji oraz szerokość kanału średnioterminowego trendu spadkowego, w obrębie którego przebywa od roku sWIG-80 sugerują poziom tuż poniżej 13000 pkt. jako cel trwającej bessy (tam ukształtował się pod koniec października 2020 dołek ówczesnej korekty).

Co ciekawe dokładnie to samo co sWIG-80 zrobił w tym tygodniu niemiecki DAX. Ten indeks również przełamał w dół poziomy tegorocznych minimów ustanowionych w marcu, lipcu i na początku września.

Warto również zwrócić uwagę, że sWIG-80 spadł poniżej poziomu szczytu z 2017 roku. Przypomina to wcześniejsze tego typu epizody z jesieni 2017 i wiosny 2014, gdy ten indeks przełamywał w dół szczyty swej poprzedniej hossy. I tu znowu okolice dołka z listopada 2020, gdzie równocześnie przebywa obecnie dolne ograniczenie kanału 13-letniego trendu wzrostowego wydają się dobrym miejscem do zakończenia obecnej bessy.

W sumie najsłabiej sWIG-80 wygląda w długoterminowej perspektywie. W 2017 roku indeks opuścił dołem szeroki kanał trendu wzrostowego, w obrębie którego można było umieszczać jego wcześniejszą historię. Konwencjonalnie powinno to skutkować spadkiem o szerokość opuszczonego dołem kanału. Może się to rozegrać szybko w postaci gwałtownego krachu, albo w dłuższym okresie w trakcie którego sWIG-80 będzie “grał na czas”. Ale być może to przesadnie pesymistyczna ocena.

Komentarze

 1. Pc39442

  Pc39442 29 września 2022 o 23:27Odpowiedz
  jutro putin przemawia i wlacza ukrainskie prowincje do z-imperium. moze to bedzie moment zwrotu dla naszego grajdola geopolitycznego. potem jak w weekend sie okaze ze mimo atakow ukrainskich nie ma zadnego odwetu atomowego to cisnienie zejdzie i bedzie mozna zrobic pompke na bananie.

  przypominam wpis z wczoraj. dolek u nas zostal zrobiony wlasnie w opisanym czasie. wczesniej dalem sygnal ze nizej niz 1370 na kasowym juz raczej nie bedzie.
  laczymy kropki.

  wig20 jest gotowy na pompke do 1430-1450

  1
   1. cebeerxx

    Głąb 3 miesiące temu brał PGE po 10,5 pod wybicie, potem złoto po 1850, a ostatnio natural gas po 9,5 $ pod megafon z zasięgiem 14 …to tak na szybko. Teraz rusza z kopyta z pompką na sasinowych perłach… ja prdle

    18
  1. sumadartson

   Arcysłuszna uwaga. Od 1995 roku przeważnie tak było.
   Mam nadzieję że do wiosny uda się zakupić wszystkie perły. Obecna płynność na perłach s.a. daje taką nadzieję. Choć liczę że “Aby do listopada” i uda się wyruszyć w podróż dookoła świata.

   2
    1. sumadartson

     Z polityki “pała”, ekscelencjo.
     Człowieczek który utylizuje militarnie i gospodarczo rosję imperialistyczną, nacjonalistyczną o wiele skuteczniej niż rzesza i bonaparte, jest wygodny dla wszystkich.
     Niewygodny dla zagroźonej zdemaskowaniem agentury, i dla mordowanych Ukraińców.
     Dla Międzymorza to budowniczy jego fundamentów.
     Nu kak kak …kak, cytując naszego klasyka.

     6
   1. rivsay

    Prezes ‘szkolny błąd’ NBP ostatnio mówił że inni ekonomiści głupi, media głupie, inflacja się wypłaszcza, recesja nie grozi i takie tam.

    Daje sobie prawie uciąć koniuszek małego palca, że na następnym Muppet Show będzie coś o spekulantach.

    7
  1. Pc39442

   Fangi padaja juz. Sprzedaz elektroniki uzytkowej w Chinach zalamala sie. A powrotu do dawnych liczb nie bedzie bo spoleczenstwo w ostatnich 2 latach minelo peak liczby ludnosci o najwiekszej sklonnosci do konsumpcji. To jest trend sekularny ktory sie rozpoczal.
   Dlatego jestem zwolennikoem jednak deflationary bust a nie dekady wysokiej inflacji.
   Trendy deflacyjne beda przwazaly po tym jak sie unormuje obecna sytuacja.

   3
 2. Pc39442

  Zabawne ze w dzien po płomiennej przemowie o Świętej Wojnie na Placu Czerwonym ruskie wojska w Łymanie sa wybijane do nogi a soldaty błagają dowodztwo o zgode na odwrot ale dowodzi sam Führer wiec jest rozkaz trzymac pozycje za wszelka cene. Tą ceną jest 5500 soldatow. To bedzie najwiekszy sukces armii ukr dotychczas.

  5
 3. DrQuality

  Panie Max2 ,
  Z przykrościa stwierdzam , że nie czyta Pan uważnie moich wpisów .
  !5 lipca 2022 – dotyczy DJI
  “Niedomknięte luki hossy – w ciagu 100 lat pojawiło sie 200 takich formacji /GAP_w/ Tylko jedno nie zostało domkniete /01/1975/. W pozostałych przypadkach zawsze wracał gdzie pojawiła się wyrwa punktowa na wykresie .
  W 2020 roku dwie luki /11/20/ – 28500 , druga z maja 24700 .DJIA powinno oddać 5000 pkt . Kwestią czasu nie jest czy , ale kiedy !”
  Własnie wczoraj została domknięta pierwsza . Wykres jak niżej
  https://drive.google.com/file/d/1ZmDooHHrjZpHyUYIudwA-H9g_tU2lPVW/view?usp=sharing

  3
  1. Max2

   Tylko jedno nie zostało domkniete /01/1975/.

   Czyżby sugerował Pan spadek do tego poziomu w ciągu najbliższych lat? W sumie w przypadku “resetu” wszystko możliwe.

   W 2020 roku dwie luki /11/20/ – 28500 , druga z maja 24700 .DJIA powinno oddać 5000 pkt . Kwestią czasu nie jest czy , ale kiedy !”

   Możliwe że do końca pazdziernika. Listopad i grudzień chyba byczy. Chyba że dyskontujemy 2025 ale to chyba za wcześnie.
   Potrzebna jeszcze Rosja która stanie u boku Anglosasów w wojnie z Chinami.

   Lanie wosku wkrótce i się okaże. 🙂

 4. sumadartson

  Ekscelencjo @Max2
  Jak wrażenia po obejrzeniu filmu o “przyjściu do władzy Wielkiego Króla Terroru
  W VII miesiącu 1999 roku” ?
  Ale że tiefałen pokazał ten dokument😨.
  A, prawda, nord stream wyleciał w powietrze wraz z marzeniami małych ludzi o dołączeniu “ten kraj” do międzynarodówki oligarchicznej.

  3
   1. sumadartson

    No przecieź zarówno tayna strategia z Tęgoborzy “…do Azji ujdzie strwożony…” , jak wizje Nostradama “…będzie pojawiał się w Azji..” mówią od wieków to samo, co nie oznacza śmierci pucina a tylko bankructwo polityczne w Europie.
    No i nie trzeba być jasnowidzem a czytać tayną strategię z Tęgoborzy aby szybki koniec wojny przewidzieć jasno.
    Ba… nawet “przewidzieć” wojnę o której pisałem tu od 1,5 roku.

    1
 5. DrQuality

  Wiadomość dla WB – Jarosław Kurski wydał książkę o swojej rodzinie – tutaj wiadomość na temat Pana “bohatera”
  Lewisa Bernsteina Namiera / bywszego Niemirowskiego /
  W „Dziadach i dybukach” opisuję moment jego przemiany. Lewis, wówczas jeszcze Ludwik, jedzie pociągiem na studia do Lwowa, siedzi przy oknie w przedziale, do którego wsiada trzech uczestników polowania, którzy właśnie gościli u jego ojca. Nieświadomi niedyskrecji drwią i szydzą z gospodarza, nazywają go „hrabią jerozolimskim”, przyznają, że jakkolwiek by się Niemirowski starał, to i tak „Żyd z niego wyjdzie”. Ludwik słuchał, milczał. To było jak tortura. Wsiadał do pociągu linii Jassy-Czerniowce-Lwów jako Polak, piłsudczyk, polski patriota i socjalista, a wysiadł jako Żyd, syjonista z postanowieniem, że wyjeżdża z Polski. Zaczął studia na Oksfordzie.

 6. mami2

  Tak sobie myśle…przy tych poziomach wig 20 1% to około 14 punktów….czy istnieje szansa żeby gpw podjęła decyzję by dźwignia na fw20 wzrosła z 2 na np.3. Czyli 1 pkt to byloby nie 20 a 30 pln….co szanowni blogowicze myślą w tej kwestii

  1
  1. sumadartson

   Fakt, mnie też wkurzało że po zejściu indexu z 2100 pod Grunwald (w marcu 2020) zysk na pozycji shortkonnej malał o 30% przy takiej samej prowizji. Jednak wprowadzenie procentowej (a nie punktowej) premii nie ułatwiło by nam życia.

   2
   1. Max2

    To że Radek dostał opiernicz od Tuska za ten wpis, to nic w porównaniu z jego żoną, która zrobiła pewnie mu szlaban na “wszystko”.

    Kto jak kto, hrabia powinien o tym wiedzieć i mu współczuć. Doświadczenie w tym temacie – macie podobne 🙂

 7. DrQuality

  Do Hrabiego Golasińskiego alias Zsumyobdartsona – DoRzeczy- prorządowe pismidło . Ale se robiom jajca z zamachu Cytat i extenso !!!!!!
  “co w swoich kolejnych „ostatecznych” raportach sugeruje Macierewicz: że jeden Wania podczas remontu tupolewa w rosyjskich zakładach podłożył w nim dwie termobaryczne bomby, w genialnym proroczym natchnieniu przewidziawszy, że za miesiąc Polacy pokłócą się o wizytę w Katyniu, a za kilka miesięcy to tym właśnie tupolewem z bombami, a nie tym drugim, poleci Lech Kaczyński dziesiątego, a nie Tusk siódmego, i że dziesiątego będzie mgła i źle naprowadzany pilot zejdzie nad podsmoleńskim jarem poniżej granicy bezpieczeństwa i poniżej płyty lotniska, tworząc unikalną sytuację, w której dwa wybuchy będą mogły ujść niepostrzeżenie, a wtedy drugi Wania jakimś cudownym sposobem odpali te dwie bomby idealnie w chwili próby „odejścia” samolotu na drugi krąg. Albo zresztą, skoro był tak genialnym prorokiem, może przewidział to wszystko tak dokładnie, nawet opóźnienie startu, że sam od razu nastawił zapalnik zegarowy na właściwy dzień, godzinę i sekundę

  15
  1. sumadartson

   DoktorQu
   Nie wiem co sugeruje antoni, anodina, ewa, donek czy inny. Nie wiem, nie czytałem
   Ja opieram się na relacji (prawie) na żywo dwóch dziennikarzy, którzy słyszeli wybuchy i widzieli samolot spadający z dużej wysokości (jaka mgła??) skrzydłem! w dół.
   Wasze doktorQu domniemania, przypuszczenia i teorie przy tamtych relacjach w niecałą godzinę po zamachu, wasze teorie to tylko bełkot opętanego polskojęzyczną propagandą.
   Wszystko w temacie.

   9
  1. sumadartson

   Z rozumu obdarty kmiocie bosy.
   Antoni tyle mnie obchodzi co złamana ruska brzózka. Wszystkie te komisje, podkomisje i polskojęzyczne brednie są niepotrzebne. Gdyby jakikolwiek polityk w usiaku czy Europie oddał śledztwo sprawcy zamachu, miałby Trybunał i byłby skończony politycznie.

   9
 8. Pc39442

  Ukraincy maja piekne sukcesy na froncie a ruskie propagandisty sie wycofuja z hardokrowego popierania wojny. znaczy sie przemowienie putlerka wstrzasnelo kumatymi ludzmi dbajacymi o swoje kieszenie. Nie wierza w wojne z supremacja Anglosucksow. Wola miec dostep do City.
  takze uzycie nukow jest skrajnie nieprawdopodobne. chyba jedynie Kadyrow, ktorego los zalezy od pozostania putlera u wladzy, popiera opcje nuklearna.

  3
  1. sumadartson

   Wszystko idzie zgodnie z tayną strategią z Tęgoborzy:
   “…Nad rzeką w pień jest wycięty…”
   Nasz ulubiony ruski trol powinien tu wrócić tylko po to aby przeprosić szlachtę za obelgi i swoją fałszywą strategię

   6
  1. Pc39442

   “Co do omówionych odcinków, bo sytuacja zmienia się dynamicznie. Na chersońszczyźnie Dudczany zostały już odzyskane przez Ukraińców, mamy szybkie postępy w stronę Nowej Kachówki.
   Pod Krzeminną Ukraińcy już przecięli drogę P66. Przepraszam, ale nie da się nadążyć za wydarzeniami”

   SZOK

   4
 9. Pc39442

  Pc39442 29 września 2022 o 23:27Odpowiedz
  jutro putin przemawia i wlacza ukrainskie prowincje do z-imperium. moze to bedzie moment zwrotu dla naszego grajdola geopolitycznego. potem jak w weekend sie okaze ze mimo atakow ukrainskich nie ma zadnego odwetu atomowego to cisnienie zejdzie i bedzie mozna zrobic pompke na bananie.

  3
   1. Pc39442

    oboje z radeczkiem są obrzydliwi. myślę ze jada na koneksjach nowojorskich ktore daja radkowi kase z konsultingu-konektingu i on musi miec łatkę bojownika o demokracje. do tego potrzebne im szlamowanie PiSu.
    podobnie jak tusk i wielu innych przehandlowali interes Polski dla wlasnych korzysci materialnych.

    12
 10. Pc39442

  „Russia in NATO means greater stability” — Sikorski, 2010

  “The PiS ruined our relations with Germany and Russia”
  Sikorski, 2018

  “The PiS was against NS2, but it should have joined it. Not joining the project was a mistake.”
  Radoslaw Sikorski, 2015

  2014, Radoslaw Sikorski telling a Ukrainian protest leader that if he doesn’t support a deal with the government there will be martial law and they “will all be dead”

  8
   1. sumadartson

    Eee niiii… Leszczaństwo od zarania szukało krachów po krachu. A przecie wszystko idzie w dobrą stronę.
    Ruski imperializm się utylizuje,
    Długi spłaca inflacja,
    Jewropiejskie liewactwo oligarchiczne wyraźnie słabnie.
    Do pereł s.a. panowie szlachta, nim promocja się skończy.

    2
 11. duch_natury

  Sesją nocną zamknięty DAX więc jestem poza rynkiem. Odpoczynek i chwila oddalenia się emocjonalnego się przyda tym bardziej, że aktualnie nie mam pomysłu jak to się dalej rozegra. Do Lek cały czas dla mnie jeszcze za wcześnie. Więc nadal stosuję strategię S lub poza rynkiem.

  2
 12. Griot1234

  Pc39442 2 października 2022 o 21:48Zaloguj się, aby odpowiedzieć
  “In this crisis Poland has been a model to the world” –
  @SpeakerPelosi
  during the meeting with 🇵🇱 Foreign Minister
  @RauZbigniew

  ale zydowska bladz apfelbaum sikorska wie lepiej zdanie godne to rynsztok i uważam ze można wyrażać swe poglądy bez obrażania niech pan to powie Pani Apfelbsum w twarz, a nie na forum, którego czytelniczki, jak i czytelnicy również mogą być wyznania mojżeszowego, a takimi słowami mogą co najmniej czuć się zniesmaczeni. Pozdrawiam wszystkich czytelników nie zależnie id koloru skóry czy wyznania.

  3
  1. sumadartson

   Chopie, jo cie prosza…
   Jeśli jakikolwiek poliak oskarża USA o terroryzm międzynarodowy, to jeszcze nikt nie wymyślił takiego słowa, które mogłoby dostatecznie go ukarać.
   I zauważ że żadna sikorka tych słów nie odwołała. Typowe dla bufona i/lub agenta. Nie broń waszmość przegranej sprawy.

   12
 13. Griot1234

  Czy aby z pewnością polska prawica okreslona przez Anne Apfelbaum to pis, czy może bardziej chodzi o konfederację.To po pierwsze, bo jedno zdanie niczego nie wyjaśnia… .To co zrobił Sikorski to głupota. Ale czemu łączyć te dwie różne sprawy.

  1
  1. Max2

   Nie chce mi się po raz kolejny pisać faktów nt. PiS-u. Proszę połączyć fakty popierania PiS-u Trampa., a do tego kontaktów PiS-u z Orbanem, Le Pen itp. Plus do tego TK, ideologizowanie szkolnictwa, i socjalizm w gospodarce. Jak ktoś tego nie widzi…..

   4
  2. sumadartson

   @griot
   Może i głupota ale że tego nie odwołał i nie przeprosił za głupotę po podziękowaniach ruskich bandytów to już sk…syństwo.
   A co do prawicy to już ustalone że kobicie chodziło o prawicę męża, która ściskała ławrowa.
   A ekscelencja Max niech nie pie…li gupot. Włoska prawica pokazuje klasę polityczną.

   7
 14. duch_natury

  Czas na podsumowanie naszego eksperymentu sierpniowego z Karnakiem:

  ——————Poniższe wymiany zdań doprowadziły do naszego zakładu——————–

  karnak 6 sierpnia 2022 o 08:24Odpowiedz
  Wg mnie Stany już się nie cofną do ostatniego dołka.
  Pójdą z marszu do 4400 – 4500 następnie zauważalna korekta (ale nie za duża) i dalej do góry.
  Nasz misiek nie wytrzyma tego naporu i dołączymy do przewodnika stada.

  duch_natury 6 sierpnia 2022 o 11:41Odpowiedz
  karnak 6 sierpnia 2022 o 08:24Odpowiedz

  “Nasz misiek nie wytrzyma tego naporu i dołączymy do przewodnika stada.”

  Warto w swoich analizach wiedzieć kto jest przewodnikiem stada a kto macha ogonem. Bo inaczej to będą problemy z właściwą oceną sytuacji.
  Ostatnie 3 ważne dołki:

  Dołek covidowy:

  w20 – 16.03.2020
  sp500 – 23.03.2020

  Dołek 2016:

  w20 – 20.01.2016
  sp500 – 12.02.2016

  Dołek 2008-2009:

  w20 – 17.02.2009
  sp500 – 06.03.2009

  karnak 6 sierpnia 2022 o 15:10Odpowiedz
  @duch_natury
  Odpiszę Ci tak.
  Warto porównywać sytuacje porównywalne.
  Akurat te z przeszłości udało Ci się nieźle dobrać, ale nijak się one mają do sytuacji obecnej.
  Radzę jeszcze raz rzetelniej odrobić zadanie domowe.
  Niemniej dziękuję Ci za wywołanie tematu, bo i ja włożyłem więcej wysiłku w przeanalizowanie i wyszło mi, że w Stanach prawie na pewno nie będzie teraz sporego zjazdu, a nawet jak co niektórzy liczą na ustanowienie nowego dołka, a ciągła jazda do góry z małymi, jak to Jankes potrafi, korekcinkami.
  Natomiast co mi nowego wyszło to już nie koniecznie my musimy ostro gonić Jankesa – może być trend boczny, albo powolne opadanie, jak np. od października 2011. (ale nie ostra obsuwa)
  Tak, że Stany do góry, a u nas zobaczymy i dlatego nasz rynek może być wkurzający i trudny.
  A na pewno nie będzie tak, iż to my ściągniemy Jankesa w dół i będziemy przewodnikiem stada, jak Ty sugerujesz.

  duch_natury 6 sierpnia 2022 o 23:33Odpowiedz
  @karnak

  Nie mam zamiaru przekonywać przekazałem projekcje głęboko przemyślane, na które jestem w stanie postawić swój inwestorski nos. Za 2-3 miesiące przy w20 ok. 1500 i Jankesach w okolicach dołka możemy powrócić do rozmowy. Jeśli się mylę możesz mi wówczas nawtykać po pachy 😉

  karnak 7 sierpnia 2022 o 09:43Odpowiedz
  @duch_natury
  Moje koncepcje też są głęboko przemyślane i też nie mam zamiaru Cię przekonywać tak, że pozostaniemy przy swoim, a czas rozstrzygnie.

  duch_natury 8 sierpnia 2022 o 11:14Odpowiedz
  @konsultant
  Żeby wygenerować końcowy zjazd trzeba wpuścić sporo byczków do gry i przedstawić im wizję 1900, a może nawet zrobić jakąś podpuchę. Więc easy, cierpliwości, nie ma co się podniecać tymi fraktalnymi ruchami w lewo/prawo ani przyspieszać procesu. Jesień wkrótce nadejdzie i załatwi sprawę 😉

  duch_natury 8 sierpnia 2022 o 14:37Odpowiedz
  @karnak jeszcze raz proszę sprawdzaj – piszemy o dwóch różnych ruchach
  – pisałem dwukrotnie krótkoterminowo w sierpniu jest możliwe nawet wyjście nad 1740 (wariant 2008) a w perspektywie 2-4 mies. lądujemy 1500 lub niżej.
  – podobnie jak w US gdzie realizuje się końcowa piątka wzrostowa w strukturze 3-3-5

  karnak 10 sierpnia 2022 o 14:57Odpowiedz
  Stany coś pięknego, ale to trzeba wiedzić wcześniej, że tak będzie, a nie, że my ściągniemy ich na nowy dołek.:)

  karnak 10 sierpnia 2022 o 16:00Odpowiedz
  Podaj przez jakiś czas sygnały on line, a nie po fakcie to zobaczysz jak to jest.
  A za złośliwości nie dziękuję.:)

  karnak 12 sierpnia 2022 o 10:32Odpowiedz
  Vivat hossa.:)

  karnak 12 sierpnia 2022 o 21:33Odpowiedz
  Stany idą na nowe szczyty, a korekty tam prędzej g.wno dostaniecie niż złapiecie.

  karnak 13 sierpnia 2022 o 09:01Odpowiedz
  3200?
  Marzenie ściętej głowy – spx idzie na nowe szczyty, a nie na nowe dołki.
  Zrób sobie właściwe falki.

  karnak 13 sierpnia 2022 o 09:47Odpowiedz
  Tak widzę Jankesa w dłuższej perspektywie – kosmos:
  https://zapodaj.net/982fd16897c34.jpg.html

  duch_natury 13 sierpnia 2022 o 13:53Odpowiedz
  Aż zastanawiająca jest pewność siebie piewców hossy: Szlachty, Karnaka, Widera, Toyi i reszty byków (Prezesa nie liczę bo tu zmiana następuje co chwila).

  karnak 13 sierpnia 2022 o 14:22Odpowiedz
  A co ma być jesienią?
  Bessa, czy korekta w hossie?
  Zresztą po co czekać na Twoje spadki na jesieni, jak do tego czasu można przytulać na wzrostach>
  Nie widzę w Twoim podejściu żadnej praktycznej logiki.
  Mógłbyś mi to prosto jak budowa cepa wytłumaczyć?

  ———————- EKSPERYMENT DEMO——————————–

  duch_natury 13 sierpnia 2022 o 16:38Odpowiedz
  Praktycznej logiki powiadasz.
  OK zróbmy eksperyment DEMO i sprawdzimy efekty.

  1) Ty grasz daytrading do października.
  2) Przeciwstawnie – otwieram S_ki po 1760 next week i nic nie robię do października.

  W październiku można będzie sprawdzić efekty dla obu stron.

  Druga sprawa. Tutaj nie chodzi o bieżące ruchy bo można uprawiać daytrading niezależnie od trendu średnioterminowego.

  Odpowiadając na postawione pytanie. Jesienią powinno być dokończenie bessy do dołka Kitchina.

  OKi ja zamykam ten temat z mojej strony. Więcej się nie wypowiadam bo nic nowego nie wniosę. W październiku możemy wrócić do tematu jak będziesz się chciał dowiedzieć skąd byłem przekonany o tej zniżce na nowe LOW oraz o nadchodzącym szczycie w najbliższym tygodniu.
  pozdrawiam

  karnak 13 sierpnia 2022 o 16:51Odpowiedz
  Bardzo dziękuję za odpowiedź.
  Wchodzę w ten zaproponowany przez Ciebie eksperyment.
  Temat z Tobą również uważam za zamknięty i czekamy na rezultat do pażdziernika.
  Pozdrawiam również

  ———————————–PODSUMOWANIE———————————-

  Pozycja moja (demo) zrobiła do października dwa pełne koła:

  360pkt (do zamknięcia piątkowego) – po okręgu
  400pkt (do dzisiejszych minimów) – po bieżni

  Celem eksperymentu z mojej strony było pokazanie przewagi utrzymania pozycji w trendzie wyższego rzędu względem ruchów day-traidingowych – jako najbardziej skuteczna strategia działania.

  Z mojej strony w tym okresie zarobiłem na S-kach SP i DAX ale sporo mniej niż gdybym zagrał powyższą strategią.

  Poproszę Karnaka o drugą stronę eksperymentu i podsumowanie, na które się umówiliśmy 🙂

  9
  1. karnak

   Gratuluję sukcesu w tym eksperymencie.
   U mnie porażka, o której nie będę się rozpisywał.

   Tak, jak piszesz utrzymanie pozycji w trendzie wyższego rzędu ma sens i przynosi profit.
   Pozostaje do rozważenia i nauki, jak takie trendy rozpoznać i prowadzić do końca ich zmiany – nie jest to takie proste, jak by się wydawało.
   Przede mną jeszcze dużo nauki, jeśli w ogóle kiedykolwiek się tego nauczę.
   Pozdrawiam i życzę dalszego powodzenia.

   7
 15. noob

  Toś sobie wybrał przeciwnika do rozwazan giełdowych.Tak wogole to sobie to zapisujecie czy jak;-).Co do sp 3 wejscia 750-800 pk nie cche sie liczyc dokładnie,obecnie 430(juz nie licze dobrania w mniejszej ilosci po przekreceniu,Zawsze idzie 1szy strzał głowny i 1-2 maluchy piramida).

  3
  1. duch_natury

   @konsultant
   Wyskoczyłem z rynku, żeby trochę poobserwować.
   Wstępnie obstawiałem dołki jesienią. No ale czym bliżej rozwiązania tym bardziej się zastanawiam czy aby bessa nie potrwa dłużej.
   Jeśli by teraz rynki szarpnęły w górę to zakładam na 90%, że to jeszcze nie zmiana trendu średniookresowego a tylko korekta.
   Jeśli do listopada dalej będziemy spadać to obstawię mój wariant główny.
   Jeśli byłby październikowy krach – to dla wszystkich z nas otwartego umysłu i powodzenia (nie chciałbym tego rozwiązania bo będzie się to pewnie wiązało mocno z geopolityką).

   5
 16. konsultant122

  @fast_market

  Przygotuj się !!

  > duch_natury 29 grudnia 2021 o 02:03
  > Odpowiedz
  >
  > Dołaczam do tego zakładu – niech będzie równe 2000pkt 🙂
  >
  >
  > fast_market 29 grudnia 2021 o 10:32
  > Odpowiedz
  >
  > 3070 pkt 🙂
  >
  >
  > tmoore 29 grudnia 2021 o 00:13
  > Odpowiedz
  >
  > poziom WIG 20 na 30 grudnia 2022: 3180
  badasapa 3 stycznia 2022 o 13:34
  Odpowiedz

  Dopisz i mnie:
  +52% giełda (w USD)
  +877% krypto

  Prognoza WIG20
  1984

  jak z książki Orwella.

 17. datik

  Wyskoczyłem z rynku, żeby trochę poobserwować.
  —————————
  A nie pisałem, że @mac to mistrz 🙂
  Jeden z najlepszych tutaj. Nie chciałbym go z @noob porównywać, nie umiem bo jak go czytam to zaraz o dentyście myślę 😉 Ale chyba też jest niezły.

  5
 18. DrQuality

  Oglądam reportaż o PKP Cargo /spółka giełdowa . Były doradca niejakiego Adamczyka -/ min. PIS / – Kraskowski : zgodziłem się doradzać bo Adamczyk stwierdził po wygranych wyborach w 2015 roku , że tam jest afera PO za aferą – chciałem pomóc , byłem pełen zapału ‘
  Reporterka : Jakie znalazł Pan afery ? Jedną – remont gabinetu , też wątpliwa , bo obiekt zabytkowy . To była hucpa Adamczyka .
  Bez komentarza .

  14
  1. datik

   Problem w tym, doc, że np. taki @karnak boi sie tjefałenu bardziej niż diabeł…..
   Nie rozumie, ze gdyby tam kłamali to by im Ziobro dawno jesień średniowiecza zrobił. On ( karnak) cały czas wierzy, że sądy podlegają PO, nie przyjmuje do wiadomości, ze prezesów Ziobro mianuje. I takich kretynów wśród tych którzy chcą iść na wybory jest niemal 30% ( w tym zaledwie ze 2 takich cynicznych sukinsynów jak szlachetka i pecet). Zobacz, jak większość swoich afer wyciszyli. Nie bardzo już umiem sobie wyobrazić, że coś się zmieni.

   15
   1. DrQuality

    Zarzucono byłemu prezesowi ze przepłacił kupno o 259 mln zł czeskiej spółki . Akt oskarżenie dwa miesiące po ministerstwie dla Adamczyka a – i tu rzecz przerażająca – po opinie biegłych czy rzeczywiście przepłacono prokurator zwrócił się po 5 latach !!!!Przez cały czas trwało „ śledztwo” . Biegli stwierdzili , ze ew. „ przepłacono o 9 mln ,a i to wątpliwe . Pełna komuna !!!!

    3
    1. Art17

     Proszę sie nie kompromitować panie DrQ. Ile warte jest AWT? Kupa zlomu do transportu węgla sprzedana tuż przed decyzją o zamknięciu czeskich kopalń od Zdeneka Bakali.
     POdobnie dobrze kupiono kopalnie fosforytów w Senegalu… Jedna już bez złóż, druga bez koncesji(Police). To chyba ci sami działacze PO sprawdzający się w biznesie co wydali bańkę na prostytutki w klubie go go płacąc firmowymi kartami.
     O 16 mld utopionych przez Wirtha w Chile i Kanadzie pan coś powie? Pasą się dalej krowy na terenach gdzie KGHM miał robić miliardy? Fachowcy z dolnośląskiej PO przecież ustawiali ten deal.

     14
 19. Pc39442

  co do zakresu 1430-1450 bo tu padlo kilka razy to jest jedynie najbardziej prawdopodobny poziom dojscia. maksymalny poziom aby zachowac moja rozpiske to 1485 – b. malo prawdopodobe. takze absolutnie nie shortowac na pelnej kurtyzanie jak tylko puknie w 1430 LOL

 20. Pc39442

  OK wyglada na to ze wszyscy sie domagaja niskich stopek. ja pitole nawet ONZ
  czyli inba z CSem byla po to zeby miec argument do walki o niskie stopy. tymczasem prawdopodobienstwo defaultu CSa w nastepnych 12 miesiacach to 2,67%
  szczerze to myslalem ze triggerem dla naszego parkietu bedzie kalkulowanie na szybszy koniec wojny. nie spodziewalem sie ze ONZ wejdzie do gry. SZOK
  to jest akcja jak z podnoszeniem Gamestopa itp tylko globalnie

  2
      1. duch_natury

       Z czasem to jest tak, że po prostu pokazuje mi – TERAZ (układ wskaźników na H1,H4,D, dywergencje, struktura fali).
       Więc w mojej wersji na razie nie ma właściwego układu więc oglądam sytuację poza rynkiem.
       L-ki w październiku nie dotykam. Niech przejdzie okienko krachowe 😉

       2
  1. sumadartson

   Ano lypa. Spadek zysków banków za I-VIII 2022 o 9% przy stale rosnących odsetkach (i inflacji) to masakra. A tu jeszcze “góra” żąda wyższych odsetek od lokat klientów. No i coraz więcej ugód frankowych wobec ryzyka utraty należności (abuzywność).
   Banki be…Jedynie perły s.a. dadzą zysk kooosmiczny.

   1
   1. Pc39442

    nieprawda. caly czas pisalem ze fala czwarta trwa. dawalem jej czas do jutra. pisalem wyraznie ze nowe dolki w ramach tego ruchu niewykluczone ale ze jeszcze zobaczymy 12400. jak widac jak zawsze poszlo wyzej. na kasowym dopuszczalne nawet lekko >12600 bo tam sie konczy jedynka. na terminowym zachodzenie to norma.

    1. sumadartson

     A, skoro tak to wybacz waszmość zbytnią rubaszność szlachecką z prapradziada. Na usprawiedliwienie: zapamiętałem z przeszłości dax’a gdzie waszmość wyrysował krechę do piekła. No ale fakt, po drodze było ostre podbicie. Szacun bezustanny.

     1
 21. macarek

  Zbieżność risk on, ONZ/FED i twittu Muska…
  Klin w Dragonbeara już działa i do wyborów Biden będzie deeskalował. Dalej Rosja sama się już ugotuje.

  Co do W20 mamy prawie kopię zachowania X.1998-X.2001 – czyli rakieta zmiesiona na ten sam poziom. Oznaczałoby, iż klepiemy dołek na covidzie, z jednym/dwoma powrotami ala 2002/3.

  1. sumadartson

   Otóż to sąsiedzie. Kapitał decyduje o ruchu bez względu na to czy rządzi POniemiecka oligarchia czy (Ł)obóz patriotyczny. Przyjdą, podniosą razy 2.618 i pójdą kupować kolejne wille i jachty. A wy się żryjta dalej popis’owa chołoto.

   7
   1. Pc39442

    Radzio Pyffel dobrze mowi ze Rosja wpadla w pulapke myslenia blokowego i uwierzyla ze jest spojny sojusz Dragonbear. a Azjaci mysla inaczej. Popatrzyli co im sie oplaca i wjechali w stepy Azji srodkowej kosztem kacapa. Koncepcja Dragonbeara Veliny Tchakarowej poszla w pizdiec.

    4
 22. Pc39442

  Pc39442 3 października 2022 o 22:27Odpowiedz
  co do zakresu 1430-1450 bo tu padlo kilka razy to jest jedynie najbardziej prawdopodobny poziom dojscia. maksymalny poziom aby zachowac moja rozpiske to 1485 – b. malo prawdopodobe. takze absolutnie nie shortowac na pelnej kurtyzanie jak tylko puknie w 1430 LOL

  Prezesso 4 października 2022 o 09:07Odpowiedz
  S na kredyt na maxa!!!!!!! Doładowanie WSZECH CZASÓW!

  13

  4
   1. fast_market

    “pieskow pochwalił” – a kogo to obchodzi kogo ruscy chwalą? No może poza ruskimi trollami.

    Po drugie mówienie na Sikorskiego zdradek ostatecznie ujawnia kim jesteś.
    Wbij sobie do głowy, że to dotychczas jeden z najbardziej sprawnych ministrów.
    Jako chyba jedyny otwarcie odrzuca żądania odszkodowań przez amerykańskie
    organizacje, które reprezentują ofiary Holokaustu.
    Jako jedyny potrafi najostrzej przeciwstawić się amerykanom, którzy chętnie
    robili by z nami business nie dając nic w zamian.
    To on powiedział, że nie będziemy im robić laski.
    I tak samo jest ostry wobec ruskich, z którymi walczył w Afganistanie.
    Ale rozumiem, że nie podobają Ci się ludzie reprezentujący polskie interesy,
    bo ktoś inny Ci płaci.

    Co do “twardej narracji” to weź mnie nie rozśmieszaj. Wczoraj ta Twoja “twarda narracja”
    ujrzała swoje oblicze, gdy ruskiemu ambasadorowi wręczono OPINIĘ dotyczącą
    nielegalnych decyzji dotyczących aneksji terytoriów Ukrainy.
    Tak, tak nie protest, który zapowiadano tylko OPINIĘ.
    Mam chociaż nadzieję, że negatywną. Taka to “twarda narracja” bandy tchórzy.

    5
  1. duch_natury

   u mnie 100% got.pod inwestycje większość na lokacie 6% od 3 mies. reszta pracuje na kontraktach i jest mi z tym zaje..ście 😉
   Nie ma co się podniecać tą korektą bo tego typu podniet już mieliśmy kilka w ostatnich miesiącach.

   3
 23. DrQuality

  Zsumyobdartson :
  “Ta antypisoska wełna narobiła tu takiej paniki że kurna połowa środków została w gotówce.
  A dzisiaj siedzo cicho i rozdziawiajo gęby.
  142% kasy w perłach s.a.”
  Nie rozdziawiajom , ino ziewajom , oglondajom LM , orgazmy zostawiajom na korzystniejsze okolicznosci przyrody . Wy , Zsumyobdartson myślicie , że to co siem dzisiaj stało , to jest poczontek hossy – wezcie siem uderzcie w przygotowany do strugania pieniek !!
  Na WIG 20 ogolondujcie obroty – zauwazyliscie jakiesik wzrosty , jakis napływ kapitału żeśta zocyli ? Jakieś sygnały kupna ?
  A Wicie Wy co to jest linia wsparcia , jej przełamanie i powrót do tejże ? Obaczcie na układ średnich 15,30,45 etc, itd

  1
   1. fast_market

    Mam taką samą obserwację. Już kilka razy można było wpaść w pułapkę.
    Ale jak wybije się w górę to niezłą kasę można będzie zgarnąć.
    I giełdy powinno pociągnąć.
    banki centralne wymiękają więc coraz bliżej tego.

 24. tom8

  Czy byczki usatysfakcjonowane czy chcą więcej…? W dwa dni odrobione prawie dwutygodniowe spadki… ba nawet cały kwartał odrobiony (przynajmniej u sąsiada Daxa i Wuja Sama). Oscylatory do góry… czy sprzedawać czy kupować? 😉

  1
 25. Pc39442

  Pc39442 30 września 2022 o 17:08Odpowiedz
  Pc39442 29 września 2022 o 23:27Odpowiedz
  jutro putin przemawia i wlacza ukrainskie prowincje do z-imperium. moze to bedzie moment zwrotu dla naszego grajdola geopolitycznego. potem jak w weekend sie okaze ze mimo atakow ukrainskich nie ma zadnego odwetu atomowego to cisnienie zejdzie i bedzie mozna zrobic pompke na bananie.

  przypominam wpis z wczoraj. dolek u nas zostal zrobiony wlasnie w opisanym czasie. wczesniej dalem sygnal ze nizej niz 1370 na kasowym juz raczej nie bedzie.
  laczymy kropki.

  wig20 jest gotowy na pompke do 1430-1450

  1

  jedno polubenie.

  Max pod moim wpisem:
  Max2 30 września 2022 o 19:15Odpowiedz
  Pod rekordowy deficyt, podwyżki stóp, podatek Sasina, grozbę nuklearną, czy głupotę tego rządu?

  13 polubien

  wiesniak cbr

  cebeerxx 30 września 2022 o 18:03Odpowiedz
  Głąb 3 miesiące temu brał PGE po 10,5 pod wybicie, potem złoto po 1850, a ostatnio natural gas po 9,5 $ pod megafon z zasięgiem 14 …to tak na szybko. Teraz rusza z kopyta z pompką na sasinowych perłach… ja prdle

  18 polubien

  ChwwD

  3
  1. sumadartson

   Nie uchodzi, no nie uchodzi tak traktować prostaczka który z zawiści lub zazdrości albo ze skrzywienia umysłu pisze kłamstwa a nawet obelgi.
   Są tacy, którzy z zaciekawieniem, choć częstokroć niebezkrytycznie waszmości czytają.

   2
 26. sumadartson

  @doktorQu.
  Jako że was towarzyszu miłuję jako pożytecznego ….antypisiora, dam wam dobrą radę: pie…lcie te hossy, bessy, wsparcia, opory. Kupujcie perły s.a. wartościowe, bo na tym świecie wartość jeno się liczy i na rynku ona zawsze się obroni.
  LM nie da wam pereł na tacy. Trza się nieco natrudzić aby je znaleźć. Przy obecnym poziomie indexu shortkonie to może być już broń masowego rażenia kapitału a przy rządach Wielkiego Króla Terroru przeciw miękiszonowemu lewactwu Jewropy, longkonie zarówno mogą ostro razić kapitał. A tymczasem wartość zostaje i puchnie wraz z rosnącymi zyskami pereł s.a.
  A po czasie powicie, wicie: I am Buffett, Warren Buffet 3. (Bo drugi to będzie szlachta wicie rozumicie). A Bond to będzie się przy nas przedstawiał: I am pikuś, mały pikuś.

  5
 27. cebeerxx

  “Pc39442 4 października 2022 o 22:18

  …wiesniak cbr

  cebeerxx 30 września 2022 o 18:03Odpowiedz
  Głąb 3 miesiące temu brał PGE po 10,5 pod wybicie, potem złoto po 1850, a ostatnio natural gas po 9,5 $ pod megafon z zasięgiem 14 …to tak na szybko. Teraz rusza z kopyta z pompką na sasinowych perłach… ja prdle

  18 polubien

  ChwwD”

  Może jest te 18 polubień, bo nie wszyscy łykają tę waszą pisoską bieda propagandę. To cofnijmy się o te 3 miesiące…

  “Pc39442 20 czerwca 2022 o 13:30

  energetyka pobila szczyty zeszloroczne.
  Enea mocno rosnie po zapowiedzi sprzedazy pakietu LWB
  cala energetyka rosnie bo NABE do konca roku a kasa z KPO premiuje ten sektor.
  PGE jesli zejdzie do ok 10,4 to bedzie swietna okazja do wejscia np na IKE”

  …pisane przez peceta przy kursie ~11 PLN, swoją drogą dokładnie na sesji z najwyższym ath od ponad 3,5 roku – to trzeba mieć timing. Od tamtej pory PGE minus 41% w 3,5 miesiąca… zarobiłeś już pisoski kmiocie na swoją IKE-owską emeryturę na kolejnej sasinowej perle?

  12
 28. cebeerxx

  “Pc39442 21 czerwca 2022 o 16:43
  PGE gotowy do wystrzalu w ramach kontynuacji hossy.”

  …przy kursie 11 PLN, od tamtej pory -40% w 3,5 miesiąca.
  Zawsze powtarzam – zamiast uprawiać to żałosne lizodupstwo, pisoskie kmioty w ramach poparcia linii jedynie słusznej partii, powinni mieć ustawowy nakaz lokowania wszystkich środków z 500plus i bonów turystycznych wyłącznie w sasinowe perły

  17
 29. cebeerxx

  https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/holding-pis-20-bije-swoje-rekordy-naszym-kosztem-zyski-wyzsze-juz-chyba-nie-beda/5gsvv88

  Proszę sobie przeczytać, doskonałe zestawienie jak zarabiają pisoskie państwowe molochy, przy okazji rąbiąc na potęgę 38 mln obywateli swojego kraju. Kolejny, drugi kwartał z rzędu, kiedy PiS Holding zarabia w 3 miesiące prawie 20 mld PLN. A jak te gigantyczne, rekordowe zyski przekładają się na sytuację na polskiej giełdzie, wyceny spółek i zarobki akcjonariuszy, którzy przynieśli tu w zębach swoje ciężko zarobione pieniądze chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć… -40% w 10 lat, -40% za ostatni rok, czyli realnie prawie 60% straty po uwzględnieniu inflacji i miano najgorszego indeksu na świecie. Po czym wyłazi taki pisoski kmiot jeden z drugim, pierd..ląc te swoje kawałki dla debili. Tępić tę hołotę gołotę

  25
     1. cebeerxx

      Przecież każdy wie, że nikt w tym całym PiSie już od lat nie ma zamiaru budować żadnego lotniska. To tylko bajka o żelaznym wilku, żeby tych paru niepełnosprytnych intelektualnie pisoskich sekciarzy jak pecet miało się czym brandzlować… wilk oczywiście ma oczy Tuska

      19
 30. cebeerxx

  Kończąc temat pisoskiej hołoty i tego, do czego ten złodziejski pomiot doprowadził polską giełdę, chociaż poprzednicy niewiele lepsi. Już im nie wystarcza, że zagranica czy drobnica omija szerokim łukiem wszystko, co śmierdzi sasinem czy morawieckim. Teraz do rozstrzygnięcia ostatecznego kształtu nad rynkiem wisi windfall tax a la sasin. Tu nie rozróżnia, czy spółka państwowa czy prywatna, dorobiła się na energii czy sprzedaje harnasia, czy robi gry, czy zielona energia, panele, pompy ciepła, czy kopie wyngiel z tysiąca metrów. Jak jej się trafi ekstra kasa akurat w tym momencie – idzie pod kosę. Czyli najpierw pozwalają swoim państwowym pisoskim molochom kroić Polaków na wszystkim: benzynie, gazie, prądzie, węglu, państwowym bankom dymać kredyciarzy na najwyższych w całej UE odsetkach od hipotek, na nawozach, ch.j wie na czym jeszcze, rąbią ich na dziesiątki miliardów złotych rocznie, a potem dobry pan ściagnie ze złych kapitalistów ekstra podatek, pochylając się nad losem wyborcy – bo oni zawsze się “pochylają”. Przypadkiem zahaczą 50% podatkiem i wydymają prywatne firmy, które miały akurat pecha zarobić ponad normę tu i teraz. Dla przykladu weźmy sobie dwóch game developerów, co mają tyle wspólnego z wojną, kryzysem energetycznym, czy ceną wyngla co morawiecki z rozdzielnością majątkową. Niech będzie CDprojekt i Techland – dwie polskie perły produkujące gry AAA, którymi zagrywa się cały świat. Produkcja AAA trwa całe lata, wieczne przekładanie premiery, dopieszczanie itd ale tak się złożyło, że Cdred wypuszcza Cyberpunka w grudniu 2020 i w parę kolejnych miesięcy przytula miliard gotówki i płaci standardowe kilkanaście % podatku. Niestety tak się złożyło, że Techland po wielu latach pracy i opóźnień wypuszcza Dying Light 2 w 2022 i inkasuje setki milionów w kolejne 2 lata, płacąc przy okazji 50% haraczu. Przykład skrajny, ale nawet jeśli to zmienią, bo coś zmienią, znowu coś wypierd…ą z kosmosu, to takie historie jedna za drugą i jedna za drugą spowodowały, że mamy to co mamy. Jakieś Bumechy, Sunexy, dziesiątki innych spółek będą cierpieć, zanim ten tłuścioch znów nie otworzy gęby i nie przemówi przez niego naczelnik

  22
  1. fast_market

   Zależy w jakim tenorze patrzysz, ale zdradzę Ci tajemnicę, że USDPLN szczyt miał już za sobą
   i obecnie jest w trendzie spadkowym. Przynajmniej w interwale, który mam na ekranie.
   A te ruchy korekcyjne to tylko okazja do zarabiania.

 31. Prezesso

  I jak, dzieci hossy, kasę mi oddali (no jeszcze nie całą, ale jutro na open już będę zarobiony). Nafutrowali Was Lkami po 1450? Ha, ha, ha.

  Jankes szuka podwójnego szczytu, od jutra razem z nami leci w przepaść.

  Bessa i te śmieciowe pisowskie kretyńskie spółki lecą na dno!

  S PKC i może mnie Byczek pocałować w dzyndzelek!

  3
 32. Prezesso

  ***** ***

  NAJGORSZY RYNEK ŚWIATA będzie jeszcze GORSZY!

  Zejdziemy do 800 albo niżej, z tymi skretyniałymi rządzącymi debilami pisowskimi!

  Chooy, zarobimy na S, ale kraj pogrąży się w biedzie i nędzy. Finansowej, bo umysłowo ci idioci, co głosują na tych popieprzeńców już dawno zjechali mniej niż zero.

  ***** ***

  I S PKC na ten nasz zasrany grajdoł bananowy!

  12
 33. Prezesso

  A najlepsze jest to, że w USA dziś sobie radośnie rosną, a jutro czerwone latarnie uruchomią kolejne SL poniżej “luki startu”, co to skretyniałe dzieci hossy się rozmarzyły, że dołek złapały. Debile, ja pier…!

  1
   1. Prezesso

    Mało urosło? Ponad 100 pkt!!!!!

    Jankes dziś mocny, ale – jak pisałem – do rana się już będzie czerwienił, więc u nas dalsza padaka na bańkach i energetykach oraz parówach obajtkowych.

    L nie tykam! Już się narośli…

    3
   1. konsultant122

    Samozadowolenie bywa zgubne. Choć podoba mi się inwestowanie cykliczne, choć z drugiej strony to męczące. Dolar zyskał jakieś 23%, frank 16%. Minus podatek i tak.
    Z trzeciej strony, może być jakieś echo roku 2000/2001 że dolar zrobił szczyt wcześniej niż dołki giełd. Ale niech się dzieje..Czekam nadal.

    2
  1. cebeerxx

   Obrazą dla tego bloga a przede wszystkim zdrowego rozsądku jest to, że takie tumany jak ty o umyśle opóźnionego 6-latka, ten drugi debil od sasinowych pereł, lecących skrzydłem w dół samolotów i przepowiedni z Tęgoborzy i reszta tej pisoskiej hołoty zrazili do zaglądania na blog i pisania tu wielu wartościowych zawodników

   27
 34. b_54

  @sumadartson
  “Na tym monotematycznym antypisoskim forum zdominowanym przez szalonego wielonickowego wełniaka chamusiowatego wątpliwej kondycji psychicznej, nie ma sensu pisać.”

  Trzeba mieć trochę wyrozumiałości – ich kondycja psychiczna to rezultat 7 lat pozostawania w zespole stresu pourazowego.

  https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-i-zaburzenia-psychiczne,zespol-stresu-pourazowego–ptsd—-przyczyny–objawy–leczenie,artykul,1587435.html

  12
  1. Max2

   Absolutnie NIE. Funkcjonuje to wg. zasady ” głupiemu szczęście sprzyja” oraz “każdy głupi swój rozum ma” Kwestia statystyki.
   Po serii kiepskich prognoz wchodzi w fazę “trafień” To tak jak z hrabią 2 lata polował na S trafił a teraz powrót do głupoty 🙂

   6
  2. duch_natury

   @Datik

   Myślę, że na naszym rynku rozgrywające grubasy to obecnie Zaor (L) i Prezess (S) – turbodoładowania i ich wielkość są decydujące o dalszym kierunku indeksów na bananie. Morgany schowały się do… budy !!!???

   9
 35. fast_market

  Przyznam się, że uważam wczorajszy ruch RPP za odpowiedni.
  Natomiast okoliczności skandaliczne:
  1. Brak przygotowania rynku – niepotrzebne zaskoczenie
  2. Prawdopodobny przeciek – ok. pół godziny przed ogłoszeniem decyzji mocne zakupy walut (ok. +2gr)
  3. Dzisiejsze ględzenie prezesa – dobrze zaczął, a skończył jak zwykle

  Co nie zmienia mojej ogólnej negatywnej opinii.
  Skandaliczne było QE, a teraz brakuje QT….

  A dlaczego uważam decyzję za odpowiednią?
  Bo jak każda decyzja wymaga czasu by zobaczyć jej skutki.
  A skutki poprzednich decyzji już zaczynają się ujawniać
  i teraz trzeba cierpliwości by je w pełni zobaczyć.

  2

Dodaj komentarz