sWIG walczący!

Na tronie stooq.pl można sobie wyświetlić stopy zwrotu głównych światowych indeksów giełdowych w różnych horyzontach czasowych. WIG-20 w tych zestawieniach był najsłabszym głównym indeksem giełdowym na świecie w okresie minionych 6 miesięcy, 3 miesięcy, 2 miesięcy, 1 miesiąca, 10 dni i 5 dni.

Poniżej stopy zwrotu głównych indeksów giełdowych na świecie posortowane po 6-miesięcznej stopie zwrotu.

WIG-20 był tak słaby, że zbliżył się już do celu bessy, który można było wskazywać jeszcze 2 tygodnie temu myśląc, że zostanie osiągnięty dopiero w listopadzie.

A przed nami jeszcze wrzesień – statystycznie najgorszy miesiąc w roku na Wall Street i październik “miesiąc krachów”.

Nadmierne emocjonowanie się przy spekulowaniu na rynkach finansowych nie jest wskazane, ale jeśli ktoś potrzebuje pociechy to może zacząć kibicować sWIG-owi 80, który nadal niezwykle dzielnie walczy broniąc ważnego poziomu wsparcia.

Komentarze

  1. sumadartson

   Taaa.. grunt to to dobry celownik. Ustrzeliłem chabetę pare sekund przed 16:50:
   sumadartson 2 września 2022 o 11:3

   4 Longkonie zamknięte po 1494. Niepotrzebnie narysowali tego trójkącinę na wig20. Po 1506 otworzę pierwszego shortkonia

   1S

   1
  1. karnak

   Nie uwierzę, że Ty jesteś na L.
   Lubisz się jedynie z kogoś pośmiać, ale sam nie podajesz zagrań online.
   No i co z tego, że stwierdzasz, że może rosnąć – jaki masz z tego zysk?
   A może tylko ubaw z innych.
   Żenujące te Twoje komentarze.

   13
   1. Prezesso

    Karnak, nie gadaj z debilem. co L bierze w TAKIM TRENDZIE. Dziś jakaś maneja zrobiła korektę, ale w poniedziałek pójdzie luka na 1410, to się zdziwi.

    Ja dziś dopłacę, ale wiecie co? Dobrałem na fix kilka pozycji, zanim mi stratę naliczyli. Tylko zapomniałem o depo i zacznę rano z koniecznością dopłaty.

    Śmieję się z tego, bo na KRECHĘ SOBIE SSSSS strzeliłem, więc oddam rano i będę zarobiony!

    GRUNWALD to dopiero początek – potem CHRZEST POLSKI!

    5
    1. karnak

     Tu nie chodzi o screena, bo to jest Twoja sprawa i Twoja gra, ale o dzielenie się tym na blogu.
     Przecież można sobie wyobrazić sytuację, że równie dobrze wziąłeś eLkę wtedy, ale nic o niej nie napisałeś na blogu parę godzin później, bo sytuacja na rynku wskazywałaby, że może to być nie trafiona pozycja.
     Jednym słowem osobista gra to jedno, a pisanie o tym na blogu to drugie. I żeby nie było niedomówień to tylko pisanie online o zajętej pozycji jest wg mnie rzetelnym podejściem i poważnym traktowaniem czytających, bo czas pisania o tym co się zrobiło ma tu decydujące znaczenie. I wtedy nie trzeba niczego dowodzić screenami, bo i po co nam czytającym taka kontrola?
     Jakby każdy przyjął zasadę, że o zajętej pozycji piszę on line, albo wcale to byłby ideał.
     I piszę to nie żebym się akurat Ciebie tu czepiał, bo Tobie zdarza się to niezbyt często, ale przy okazji rozwinąłem temat do uczestników całego bloga.

     7
 1. Prezesso

  No i pisałem, że kretyni i idioci dali się nabrać!!! Ha, ha, ha. >>>>3 800!!!!

  Dzieci hossy dostaną w lampę w poniedziałkowy poranek i tak się kończy zabawa z granatem L w trendzie spadkowym!

  SSSSSSS płaci, a sponsorami czuby na L.

  2
  1. duch_natury

   Prezessss.
   Kłądziesz kasę na stół czy tylko potrafisz szczekać bez sensu ? 🙂

   Przyszły tydzień będzie w US biała świeczka tygodniowa – płacisz 100zł na dzieci
   Będzie czarna świeczka tygodniowa ja płacę 100zł
   Potwierdzenia przelewu do wybranej osoby na blogu

   7
 2. raksz

  @Max2
  Jaka jest Pana opinia o uwagach Pana Jacka Bartosiaka o kolizyjnych interesach Polski, Niemiec i Francji? Jakiś pomysł na przyszłość Polski w tym układzie? Obawiam się, że niestety nie mamy innej alternatywy: utrata niepodległości i rola wasala w federacji europejskiej narodu niemieckiego, po rozpadzie UE, albo prowadzenie aktywnej polityka integracyjnej w Europie Środkowej, oczywiście pod kuratelą Anglosasów. Z dwojga złego ta druga opcja wydaje się lepsza. Zaciekawiła mnie Pana uwaga o możliwym bliskim punkcie zwrotnym, na bazie analogii z przeszłości. Mógłby Pan rozwinąć tę kwestię?

  1
  1. Pc39442

   koncze wlasnie sluchac tego materialu z Bartosiakiem.
   dobre to.

   a Al Swidzinski z S&F tak pisze na TT:

   “Przeczytałem przemówienie kanclerza Scholza w Pradze – bardzo ujmujące. Zaczął klasycznie, od rytualnego potępienia niemieckiego imperializmu i próby zdominowania Europy siłą przez Adolfa. Zadumawszy się na moment nad tym niefortunnym epizodem przeszedł do rzeczy mówiąc, że idą ciężkie czasy, więc ordnung muss sein i trzeba wziąć za pysk co po niektórych co mają problemy z praworządnością i skończyć z jednomyślnością w UE. Po czym zadeklarował, że Niemcy bohatersko wezmą ten ciężar na barki. Dobry jest :)”

   pisior? nie, normalny Polak.

   13
  2. sumadartson

   Jaka kurna podległość niemcu? Niech sobie POniemieckie kundle podlegają. Polska buduje Federację Międzymorza od Witebska, Odessy, Kijowa po Odrę i Nysę, zgodnie ze strategią z Tęgoborza.
   “Warszawa środkiem ustali się świata,
   Lecz Polski trzy są stolice…”

   2
 3. cebeerxx

  “Pc39442 2 września 2022 o 12:56Odpowiedz
  PiS ma 39% i rosnie.
  nie dziwota ze rosnie skoro POmylency nawet reparacji chca sie zrzec, za to chca mordowac dzieci przy tak paskudnej demografii w Polsce. No POmylency
  idziemy na 45%”

  Skąd się bierze to pisoskie bydło nie mam pojęcia

  16
 4. Max2

  P. Raksz

  Wcielam się w patriotę i polityka ( patriotę – choć nigdy tak o sobie nie myślałem, polityka – uchroń mnie Boże)

  W obecnej chwili mamy do wyboru 2 opcje. Utrata niepodległości albo federalizacja. Albo Rosja albo Niemcy.

  Uważam że PiS poprzez swoje działania, zmierza do utraty niepodległości i podziału Polski, poprzez dzielenie Polaków, chamską propagandę, manipulowanie rzeczywistością, ideologizowanie, szukania wroga (w tym przypadku Niemiec!! a prawdziwe zagrożenie jest po stronie Rosji) upartyjnienie SP upartyjnienie TK, i błędną politykę zagraniczną i gospodarczą.

  Jednym słowem – partia kolesi, która pod pozorem “patriotyzmu” realizuje własne cele aby utrzymać się przy władzy. (Przykład – chwili próby – spotkania Le Pen itp)

  Jest 3 droga a to droga do stanu Rzeczpospolitej z sprzed rozbiorów. To droga do dobrych stosunków z Niemcami i Francją. Stan gospodarki Niemiec po “upadku” ich polityki… A niech się do tego dołożą Chiny z ich kryzysem…. A co do federalizacji jeszcze daleka droga i wiele się może wydarzyć. (rewolucja w Rosji i na Białorusi, kryzys gospodarczy w UE) To że Niemcy i Francja realizują swoją politykę, to nie ma co ich piętnować – robią to co my robilibyśmy na ich miejscu. Powinniśmy współpracować i robić swoje. Gdyby się zrealizował ten scenariusz to dzięki Anglosasom wyrastamy w UE na przeciwwagę do Niemiec i Francji a do której zmierza WB.
  Wówczas istnienie w takiej federalizacji będzie nam na rękę ( mowa oczywiście o Ukrainie i Białorusi w naszym timie.)

  Ale nie z PiS-em.

  Co do federalizacji. Jestem jej zwolennikiem a PiS uderza w nuty narodowe twierdząc o “roli wasala”, utratę tożsamości narodowej, podległości itp. (wykorzystuje je do własnych celów). Nasza historia to 300 lat niewoli !!! I dalej istniejemy … Więc to tylko strachy, które są umiejętnie podsycane i które służą jednemu celowi.

  Ale ponieważ mi daleko do patrioty i polityka to tylko spojrzenie dyletanta.

  6
 5. Max2

  Zaciekawiła mnie Pana uwaga o możliwym bliskim punkcie zwrotnym, na bazie analogii z przeszłości. Mógłby Pan rozwinąć tę kwestię?

  Co do tej kwestii, należy na nią spojrzeć poprzez “wyjście ” ze swoich uwarunkowań. Może w niedzielę znajdę czas aby to rozwinąć.

  1. Pc39442

   Nie ma takiej implikacji ze “jesli nie rosja to niemcy”. Przeciez ostatnie lata to byl deal niemiecko-rosyjski wiec jesli bylismy antyrosyjscy to moglismy u niemca szukac nie sojuszu a co najwyzej protekcji wasalnej.
   Teraz rowniez nie ma sytuacji jesli nie rosja to niemcy bo niemcy pokazuja ze zamierzaja nas zwasalizowac. Co prowadzi w konsekweencji znow do dealu niemiecko-rosyjskiego.
   Federalizacja jest droga do poddanstwa nie tylko niemcom ale i rosji za kilka lat.

   To pokazuje ze alternatywa rosja lub niemcy jest falszywa w kazdym wariancie. A z prawa de morgana wynika ze ~(p ∨ q) ↔ (~p ∧ ~q)

   Prawdziwa alternatywa jest rosja albo USA. To alternatywa rozlaczna.
   Logika alternatywy rozlacznej powoduje ze niemcy beda musialy wybierac. Nasza rola jest pokazanie ze federalizacja UE rowniez jest wyborem antyamerykanskim tak zeby rowniez te opcje niemcom uniemozliwic.

   8
 6. dino54

  @Max2
  Mysle ze Pis ma glowny cel jak najdluzej utrzymac sie przy wladzy.Dlatego gra antyniemicko.Jego elektorat to starsze pokolenie ktore bylo w komunie wychowane antyniemiecko mozna powiedziec od przedszkola i latwo jest Niemca przedstawic jako glownego wroga.Co by Ci Niemcy nie zrobili to zawsze jest zle i w to graja.Cel jest jeden rzadzic jak najdluzej i dojc ile sie da w spolkach skarbu panstwa.Metoda prosta troche pobyc na nisko platynych stanowiskach ministerialnych i skok do zarzadu spolek skarbu panstwa rok w jednej odprawa i skok do drugiej i tak w kolo Macieju a ciemny lud strasza ciagle ato uchodzdzami ,LGBT, no i Niemcami jako glowny wrog dziwne tylko jakos slabo strasza Ruskimi.

  12
   1. dino54

    @fast-market
    Coz to kosztowna gra to prawda ale ciemny lud to wszystko kupuje.Lud sie cieszy bo mu dadza 13 i 14-tki po 1000zl ale z drugiej strony doprowadzili gpw do takiego upadku ze 15 mln udzialowcow OFE strcilo polowe udzialow w kilka lat gdzie w tym czasie w usa majatek gieldowy Amerykanow wzrosl kilka krotnie.Tak to jest jak rzadza populisci.

    8
    1. fast_market

     To już jest coś więcej niż populizm. To zorganizowana przestępczość nakierowana na wydojenie maksymalnie dużo publicznych pieniędzy. A tylko próbują to przykryć populistycznym teatrem jaki robią oraz zapewnić sobie bezkarność poprzez skok na wymiar sprawiedliwości. I nawet teraz nie przestają, gdy wojna tuż za wschodnią granicą. Wręcz odwrotnie próbują wykorzystać sytuację by więcej ukraść, podobnie było podczas pandemii. Nie wiem kiedy ludzie przejrzą na oczy.

     6
  1. karnak

   Człowieku ileż razy można Ci pisać, że argumenty, które używasz są bez sensu. bo druga strona też chce być u władzy do końca świata i doić Państwo 100 razy bardziej niż obecni – jak rządzili to już pokazali jak się doi, a do tego włażą Niemcom w du..ę i mają już swoich sędziów, ktorzy bronią ich złodziejstwa, czy to tak trudno zrozumieć?
   Tak, że powrót Tuska to droga do nikąd i będzie można powiedzieć zamienił stryjek siekierkę na kijek.
   Ta opozycja niech pozostanie dalej opozycją, bo dobrze pilnują rządzących, ale broń Boże do koryta, bo to katastrofa dla Polski.
   I na koniec – z czym do rządzenia, jak nie mają żadnego programu.
   Po to tylko, by dostać się do żłobu?, to za mało by na nich głosować.

   19
   1. dino54

    A jaki Pis ma program?Wedlug mni glowny program PIS to dojenie i drukowanie pustego pieniadze,napisalem wczesniej jak.Ty twierdzisz ze poprzednicy kradli OK.To wymien ile aktow oskarzenia jest osob z poprzedniego rzadu w sadzie.Przeaciez Ziobro wzial prokuratorow po swoj but, wszyscy prezesi sadow sa Ziobrowi ,policja ruwniez rzadowa to gdzie te akty oskarzenia?

    9
   2. fast_market

    “Mają już swoich sędziów…”
    O nich chodzi? Schab, Radzik, Dudzicz, Pawłowicz, Piotrowicz, Przyłębska, Manowska, Stępkowski, Nawacki i jeszcze kilkudziesięciu innych…

    Tyle nieprawdy i taki symetryzm w tej wypowiedzi, że aż się niedobrze robi. Nie ma chyba rzeczy, której obrońcy tej mafii nie są w stanie powiedzieć.

    11
     1. dino54

      Wedlug zwolennikow PIS wtedy bedzie dobrze jak wszyscy sedziowie i prokuratorzy beda powolani przez PIS.Wtedy bedzie dobrze sami sie beda kontrolowac i sadzic wtedy bedzie szczesliwosc.Jedna partia i jeden narod jak za komuny.

      11
 7. Pc39442

  Rozmowa Zychowicza z Szewko nt reparacji jest pelna falszerstw.

  Falszerwstwo glowne polega na rzekomej niemoznosci uzyskania reparacji.

  Falszerstwo drugie polega na nazwaniu problematyki reparacji jedynie narzedziem zagrzewania zwolennikow w wyborach. Reparacje sa stalym programem PiS od zawsze. Logika jest niezmienna. Bez reparacji nie moze byc pojednania miedzy narodami.

  Falszerstwo trzecie polega na wprowadzeniu falszywej alternatywy niemcy lub rosja.

  Falszersfwo czwarte polega na stwierdzeniu ze domaganie sie reparacji psuje relacje z Niemcami.
  Otoz niedomaganie sie reparacji spycha nas do roli powolnej ofiary i uniemozliwia relacje partnerskie. Syndrom sztokholmski.

  Rozmowa jest wiec humbugiem ttpowym dla zychowitscha.

  12
  1. raksz

   @Pc39442
   Pan Zychowicz jest zafiksowany na doktrynę opartą na konieczności utrzymania dobrych relacji z jedną ze stron: Rosją lub Niemcami, w przypadku konfliktu z jednym z tych krajów. Uprawia tym samym politykę historyczną, z której jak mówi nie poważa. Nie rozumie, że obecnie złe relacje z Rosją stają się jednocześnie złymi relacjami z Niemcami. Czy tego chcemy czy nie. Sojusz niemiecko- rosyjski jest w dla tych krajów i narodów najlepszym rozwiązaniem. Ich elity mają tego świadomość. Stoi to w sprzeczności z egzystencjalnym interesem Polski, która w tym sojuszu tylko przeszkadza . Nasza sytuacja jest bezalternatywna. Sojusz z Anglosasami dla zbudowania dużo większej samosterowności (być może w ciekawym bliższym, sąsiedzkim towarzystwie) , a za kilkanaście lat zobaczymy, w którą stronę pójdą zmiany na świecie.

   https://www.youtube.com/watch?v=We3rjjpkc3Y

   Pan Ziemkiewicz ma rację. Comming out “Niepolaków”, po wystąpieniu z żądania reparacyjnymi, widoczny jak na dłoni. Maski opadają.

   10
 8. raksz

  @Max2
  Dziękuję za odpowiedź i za “coming out”.

  Jest Pan trollem.

  Proszę nie “wcielać” się w inwestora lub spekulanta i nie odpowiadać na moje pytanie odnośnie punktu zwrotnego. Proszę sobie, tym samym, oszczędzić kolejnej porcji kompromitacji. Bez odbioru. Z botami dyskusja jest niemożliwa.

  7
 9. Pc39442

  Max powtarza bezrefleksyjnie falszywe tezy podawane przez rozne przekaziory.

  W Onecie niemiecki historyk Kellerhof peroruje ze domaganie sie reparacji to niepodobna.

  Max i to bedzie powtarzal bo uwaza Onet za wiarygodne zrodlo

  10
 10. karnak

  Statystycznie ok 150 tysięcy złotych na jednego Polaka odszkodowania od Niemiec to nie jest chyba wygórowane, jak sądzicie?
  Tylko, żeby wszyscy, jak jeden mąż za tym stanęli, ależ gdzie tam, zdrajców już widać – płatnych pochołów Niemiec.

  22
 11. sumadartson

  Śmiesznie niskie te reparacje. Powinni oddać to do załatwienia starszakom.
  “Słuchatja kochani Żydzi. Mamy do wyjęcia z rzeszy 7 bilionów złociszów. Wyciśnijcie z nich ile się da i cała kasa powyżej 7 do podziału na pół.”
  Podniósłby się taki rejwach od rosji po amerykę że niemcy wypłacili by 7 i drugie 7 mielibyśmy do podziału ze starszakiem.
  No ale zarabiać to trza umić.

  6
  1. Max2

   Skoro biznesowo…

   Ciekawi mnie czy ta kwota 7 bilionów to z uwzględnieniem ziem które otrzymała Polska po II WŚ, tzw. “ziemie odzyskane” a które przed wojną były w posiadaniu Niemiec ?

   Hrabia na pewno się orientuje a mi się nie chce szukać.

   5
    1. sumadartson

     Jam nie pisowiec a jeno antyPOniemiecki ale odpowiem.
     Żadne ziemie nie mają znaczenia gdy niemiec za zbrodnie na Polakach popełnione ciągle nie zapłaciwszy, znów do zniewolenia wszystkich ziem dąży przez pederalizację czyli narzucenie nam swoich rządów, ruskoniemiecki stolcolizie

     5
  2. cebeerxx

   Hahaha, nie minęły 2 dni a pisoska hołota-gołota już zaczęła dzielić między siebie po 163 tysi na łeb. No mówię wam k…wa cyrk. Oczami wyobraźni widzę, jak od poniedziałku zaczyna się ruch w komisach – tysiące karniaków, pecetów i fałszywych sztachetków zaczynają biegać po komisach i przymierzać się do fur, Volkswageny i Beemki, nie bite, Niemiec-płakał-jak-sprzedawał. Ku..a kabaret i to za darmo, nie trzeba płacić za bilet, wystarczy posłuchać i popatrzeć na ten tępy motłoch

   17
  1. karnak

   I nie będzie powtórki września 2008 w Stanach – obecny wrzesień prognozuję wzrostowy i dalej na nowe ATH.
   Już przyszły tydzień pokaże siłę byków.
   Do nowego dużego rozdania wzrostowego powróci też BTC.

   6
 12. karnak

  A jeśli chodzi o nas to przy powrocie do wzrostów w Stanach jest spora szansa na wygenerowanie średnioterminowego sygnału L, którego na obecną chwilę jeszcze nie ma.
  Patrząc na krótsze interwały zaczyna się robić ciekawie.

  3
  1. sumadartson

   Waszmość chcesz obalić podstawowy kanon teorii Eliotta. “Początkowa piątka spadkowa nigdy nie jest końcem korekty…”.
   Od stycznia do czerwca na S&P500 była właśnie piątka spadkowa. Ostatni ruch korygujący ów pięciofalowy spadek o 62% i dosyć dynamiczny powrót do spadków daje większe prawdopodobieństwo kolejnej piątki spadkowej na S&P500.
   No ale w drugiej połowie 2018 roku, gdy usiaki spadały w najlepsze, wig 20 rósł radośnie, więc waszmości oczekiwań wukluczyć całkowicie nie sposób. Zwłaszcza na najtańszych od początku giełdy perłach s.a.

   1
    1. sumadartson

     Faktycznie. O tym nie pomyślałem. Drugi wariant to trójkąt. Pięciofalowa struktura horyzontalna. W przypadku trójkąta rozszerzającego możliwe nowe ATH jeszcze w tym ruchu zwyżkującym.
     No to kooosmoos.
     Najpierw musieliby jednak pokonać ostatni szczyt z sierpnia i opór Fibo na 0,618 korekty zniżki styczeń-czerwiec, a to spore wyzwanie. Z kolei trzeba pamiętać że podwyżki stóp z lat 2005-2006 skutkowały całą serią ATH aż do roku 2007, pomimo tego że w kwietniu 2006 pośród 45 największych spółek naszej giełdy, ze 40 miało C/Z od 25 do nieskończoności.
     Jutro po mszy św. rzucam się do AT.

     2
  1. sumadartson

   Zgonu onucy niestety nie będzie. Nostradam, który trafnie wskazał przyjście wielkiego króla terroru w VII miesiącu 1999 roku (decyzja o premierostwie objętym od sierpnia), w innym czterowierszu napisał że wprawdzie NIGDY nie wróci on do Europy, jednak będzie dokazywał w Azji.
   Natomiast klęski onucy na Ukrainie można oczekiwać albo późną jesienią albo wczesną wiosną, bo jedynie w tych dwóch okresach wyschnięte stepy mogą płonąć.
   “U wschodu słońca młot będzie złamany
   Pożarem step jest objęty,
   Gdy orzeł z młotem zajmą cudze łany
   Nad rzeką w pień jest wycięty”
   Wycięty w liczbie pojedynczej wskazuje na ruskiego młota, ale kim jest ów “orzeł”. My, niemcy ale także sieparatisty mają orła w godle.

   1
 13. Pc39442

  dzisiaj randki niet wiec slucham se przemowienia Naczelnika w Nowym Targu. jest we wspanialej kondycji, operuje liczbami i faktami dot. finansow samorzadow, zna casy z calej Polski lokalnej. Jednoczesnie geopolityka, polityka europejska, scena polityczna krajowa. Kaczor ogarnia swoja kuwete. Tusk moze mu buty czyscic.

  14
 14. Pc39442

  wspaniala dykteryjka o Anglii ktora w 1945 wydala USA cale swoje zloto jako splate dlugu wojennego.
  to dla wszystkich ktorzy mowia ze sojusznikow sie nie rozlicza.
  czy tusk kiedykolwiek jakies historyczne analogie przytaczal? nie, bo to nieuk jest. logiki tez nie zna. zna tylko zawartosc wlasnej kieszeni i metode na powiekszenie stanu swojego konta. wie kto placi i za co i sprzedaje nas wszystkich myslac tylko o sobie.

  13
    1. fast_market

     Mnie się bardzo podobało.
     I nie chodzi o to, że już na wejściu kukła pomyliła Nowy Targ z Nowym Sączem.
     Ani i to, żeby palić wszystkim oprócz opon.
     Podobały mi się uspokajające zapewnienia, że oni “nie kradną”, co wskazuje, że twardy elektorat już się zorientował na czym polegają “rządy” tej mafii.

     7
 15. duch_natury

  I o to chodzi temu systemowi – podzielić Polaków, którzy będą się utożsamiać z jedną albo drugą stroną – ta mówi prawdę, druga kłamie, ci zdrajcy, tamci oszuści.

  A taki Pinokio – najpierw w jednej ekipie potem w drugiej ekipie. I toczy się zabawa….

  9
  1. karnak

   Czyli jesteś stronniczy, a przedstawiasz się jako rzekomo neutralny.
   Bo było – “..A taki Pinokio…”
   A nie było – “.. A taki Tusk…..”
   Oj nieładnie przemycać do podświadomości treści które się tak naprawdę popiera panie “neutralny”.

   4
    1. Max2

     Obawiam się że podział jest tak olbrzymi i wzmacniany jeszcze o zgrozo !!! Kościołem, że jakiekolwiek porozumienie między PiS a opozycją jest niemożliwe. Oby nie doszło do najgorszego, chyba że to celowe działanie PiS-u (zarządzanie poprzez konflikt) i wprowadzenia stanu wyjątkowego.

     1
      1. karnak

       Ty nie uznajesz wyboru PIS przez suwerena, a już chcesz ode mnie deklaracji bym uznał wybór opozycji.
       Nie bagatelizowłbym sprawy mieszania się Unii w nasze wewnętrzne spory.
       Te naciski Brukseli by wybrać PIS to poważna sprawa obciążająca nadchodzące wybory – szykuje się przekupstwo i zastraszanie na olbrzymią skalę. Jeśli te pieniądze z KPO faktycznie uruchomią , jak PO wygra to będzie afera całą gębą i powód do unieważnienia wyborów.
       Jedyne rozsądne wyjście to wypłata Polsce kasy z KPO przed wyborami i zaprzestanie mieszania się Brukseli w namaszczanie Tuska.

       11
          1. karnak

           Stawiam tezę, że wzrost poparcia dla PIS ponad 40% do uzyskania samodzielnej większości przełoży się na odbicie na giełdzie i nową falę hossy.
           Odsunięcie zdrajców od władzy wyczyści na lata sytuację i polepszy pozycję Polski.

           3
 16. konsultant122

  To teraz ankieta :
  Łapka w górę.
  Handluje na giełdzie krótkoterminowo w oparciu o AT najlepiej na wykresie 1H i 5M ,w oparciu o RSI i wolumen.Nie znam się na cyklach i czy pójdzie w kosmos czy do piekła to i tak zarobię na day tradingu.Day trading jest mniej nerwowy niż inwestowanie długoterminowe.

  5
 17. konsultant122

  Łapka w górę gdy uważam ze:
  Day trading jest bez sensu ,lepiej bazować na cyklach I inwestować 1,5-2 lata w hossę i 1-1,5 w bessę.
  Indeksy giełdowe mają zaplanowany przebieg I odchylenia od ekstremów. Trzeba siedzieć na 4 literach a i tak się zarobi .

  19
 18. Pc39442

  tymczasem tutejsi tubylcy sa juz z tylu za nowa linia retoryki tuska i ekipy.
  teraz juz i oni chca reparacji. domagaja sie jasnej mapy drogowej ich uzyskania.
  chyba sie przerazili ze ze skrobankami i przeciw reparacjom to do wyborow dojada do 15%
  wężykiem wężykiem

  11
 19. sumadartson

  Wyłączenie dostaw gazu do niemiec to koniec ruskiego sojuszu z niemcami, które przez zgodę na nord stream2 “zgotowały ludziom ten los”.
  Tracąc ruski gaz, niemcy nie mają już nic do stracenia. Jeśli teraz nie zaczną realnie pomagać Ukrainie, a nie pozornie jak dotychczas, to będzie znak że nadal, tak jak od stuleci liczą na zniewolenie Polski przy pomocy Rosji jak to drzewiej od stuleci się działo.

  7
 20. Pc39442

  najnowszy podcast Wolskiego – rozmowa z Lewandowskim nie napawa wielkim optymizmem. Budzisz tez mowi ze ruscy maja zdrowe zaplecze i ze moga to ciagnac latami. zachod musi robic znacznie wiecej bo inaczej Ukraincy sie wykrwawia bez efektu.

  1
 21. wider_swider

  mac, mamy to. Znamy datę bogactwa wszystkich oprócz mnie:
  “Wg Jackowskiego miedzy 15 a 20 wrzesnia 2022 bedzie wielkie zalamianie na amerykanskiej gieldzie – nawet wieksze niz to z 2008 roku.”
  Nie mam pojęcia kto to jest ale piszą o nim na grupie u Szwajcara więc pewnie jakaś wybitna persona.
  Swoją drogą miły człowiek, że się dzieli taką wiedzą z innymi zamiast się wylegiwać na swoich jachtach.

  8
  1. duch_natury

   wider
   możesz sobie znaleźć gazetę z grudnia 2007 – gdzie Jackowski opowiada wizje na 2008 i min. “we wrześniu wybuchnie wielki bankowy kryzys”
   również wizja na rok 2019r. – gdzie mówił, że “to jest ostatni normalny rok. W 2020r. ludzie będą bali się oddychać”.

   To luźne cytaty ale ma on często niezłe połączenia z naszą nitką przyszłości….

   I widzisz ponieważ on nie gra na giełdzie więc te odczyty odnośnie rynków / gospodarki ma mniej skażone umysłem i własnymi uwarunkowaniami. Jakby inwestował to g…o by odczytał. Kroniki przyszłości nie są dla każdego.

   1
  2. duch_natury

   @wider
   Aż dla Ciebie znalazłem tą wypowiedź, dalej gdzieś wspomniał o wrześniu 2008:

   “To będzie rok wstrząsu bankowego w Polsce. Nie takiego zwykłego wahania stóp, tylko prawdziwego wstrząsu. Banki zadrżą. Może źle to nazywam. To będzie wyjątkowo nieprzychylny rok dla tych, którzy mają kredyty albo zamierzają je wziąć”

   Wypowiedź z 28.12.2007

   1
    1. duch_natury

     Jasnowic to nie jest osoba, która zna przyszłość ale czasami zdarza jej się zobaczyć jej fragmenty lub linie czasowe. Więc nie każde poczucie takiego jasnowidza należy brać dosłownie albo jako samospełniająca się przepowiednia.

     1
 22. konsultant122

  @duch
  Do końca roku coraz bliżej, zaraz muszę odszukać typy poziomów WIG20 na koniec roku podawane na początku stycznia. Ktoś chyba podawał okolice 2000 albo więcej. Musi się szykować na darowiznę dla dzieci.

  1
 23. konsultant122

  Mój typ: 1720

  > duch_natury 29 grudnia 2021 o 02:03
  > Odpowiedz
  >
  > Dołaczam do tego zakładu – niech będzie równe 2000pkt 🙂
  >
  >
  > fast_market 29 grudnia 2021 o 10:32
  > Odpowiedz
  >
  > 3070 pkt 🙂
  >
  >
  > tmoore 29 grudnia 2021 o 00:13
  > Odpowiedz
  >
  > poziom WIG 20 na 30 grudnia 2022: 3180
  badasapa 3 stycznia 2022 o 13:34
  Odpowiedz

  Dopisz i mnie:
  +52% giełda (w USD)
  +877% krypto

  Prognoza WIG20
  1984

  jak z książki Orwella.

  2
    1. sumadartson

     Daj się nauczyć zrozumuobdartson:
     Giełdowy ranek budzi nas ze snu
     Sprawdzasz globalkonie, informacji szum.
     Potem kierunek, rosną czy też nie.
     Otwierasz pozycję, jedną albo dwie.
     Gdy idą z trendem to dokładasz trzy.
     Gdy zawracają, zawracasz i ty.
     Nie bądź frajerem i swój rozum miej
     Zagarniaj kasę, pokaż żeś okey.
     Nie gardź bliźnimi, oni swietni są
     Zagarniaj kasę, porzuć wolę złą.
     Myśl pozytywnie, to pomoże ci.
     Zostać bogatym do kresu twych dni.

     No i mniej pisz a więcej czytaj. To się opłaci, wiedzą to bogaci.

     12
  1. sumadartson

   Wolę nie słuchać, pamiętając do jakiego stanu doprowadzili fałszywi stratedzy nieodżałowanego @guy fawkesa.
   Jak wrócisz waszmość do normalności to wracaj @guy z tej Ukrainy na forum.
   A jakbyś nadal chciał obalać mateusza to nie wracaj.

   3
 24. sumadartson

  Trza będzie posłuchać rady @karnaka i zamknąć eSki jako że do panawojtkowego podgrunwaldzia (1400 pkt w listopadzie) brakuje tyle co nic a perły s.a. kuszą blaskiem.
  Swoją drogą nie wiem co trza mieć pod wełną aby sprzedawać np. apartamenty, które zwracają swoją wartość trzyletnim zyskiem z wynajmu. Toż to sioook⁉⁉⁉

  2
 25. Max2

  Pecet

  Bartosiak u Zychowitscha. must watch

  Skoro tak świetnie się znasz na polityce Kaczyńskiego….

  Bartosiak próbuje usprawiedliwić posunięcie Kaczyńskiego w sprawie reparacji twierdząc że to część polityki aby zaangażować USA przeciwko Niemcom. Możesz to wytłumaczyć? Jak to się ma do wcześniejszej próby likwidacji TVN i spotkaniach z Orbanem, Le Pen itd?

  3
  1. Pc39442

   ciekawa koncepcje przedstawil imc Bartosiak. Jednak on nie docenia roli wartosci i slusznosci w polityce Kaczynskiego. Bartosiak mylil sie w sprawie mozliwosci wkomponowania Polski w uklad bezpieczenstwa z Niemcami w roli hegemona. Kaczynski zawsze wiedzial (jak i Targalski) ze to niemozliwe. Dlatego to Kaczynski (i Targalski) zawsze byli lepszymi analitykami niz Bartosiak.

   Obecnie owszem taki scenariusz roli reparacji jaki kresli Bartosiak moze byc prawdziwy jednak on sie rozwija niejako przy okazji i jest bonusem.
   jednak bardzo ciekawym bonusem. Skonfliktowanie na tym etapie z Niemcami na poziomie metapolitycznym (bo przeciez nie gospodarczym, gdzie stanowimy jeden organizm) uniemozliwi USA oddanie Europy pod wladanie Niemiec. Zeby tak sie stalo trzeba budowac obocznosc Niemcy-Polska (CEE) oraz silna armie, ktora pokaze Amerykanom ze Niemcy nie sa im potrzebne jako hard power. Wtedy Amerykanie beda skorzy nie ustepowac Niemcom w sprawach gospodarczych. To oslabi Niemcy. My z kolei potrzebujemy dywersyfikacji od niemieckiej gospodarki i zwiekszenia wolumenow handlu z USA i UK.

   Niemcy probuja podlizac sie obecnie Waszyngtonowi wysylajac okrety na Indopacyfik. Jednak to jest humbug.

   Kaczynski ma racje w ocenie sytuacji i po prostu nalezy go popierac. Bartosiak rozumie posuniecia Kaczynskiego z 2-letnim opoznieniem. Dobre i to.

   Przypominam ze Kaczynski juz 2,5 roku temu wszedl do rzadu w roli nadministra. Mowilo sie o kontrolowaniu Ziobry jako powodzie. To byla zaslona zeby nie wywolywac paniki w spoleczenstwie. Kaczynski juz wtedy zobaczyl ze idzie wojna i objal kontrole nad resortami silowymi. Dzieki temu mozna bylo szybko w 2021 zalatwic Abramsy a teraz idzie sprawnie wspolpraca z Koreanczykami.
   Kaczor byl wiele posuniec do przodu. Bartosiak kreslil swoje wizje stania sie kasztelania niemiecka a Kaczynski robil swoje. raport o stratach wojennych sie pisal i czekal na swoj moment. wszystko przemyslane na wiele lat do przodu.

   4
   1. Pc39442

    obecnie nastroje antyniemieckie powoduja ze mamy mozliwosc rozwiniecia gry politycznej w Europie. Skandynawowie tez sa na Berlin wsciekli. Oceniam ze niemozliwe jest powodzenie niemieckich koncepcji na Rzesze Europejska Narodu Niemieckiego. Trzeba isc za ciosem i sie rozpychac, w ogole nie dajac miejsca Niemcom na ich gre. To robi Kaczynski. Dlatego mowie ze jest playerem/fighterem. Teraz dostrzegl to Bartosiak. Pozno ale dobre i to.

    2
    1. Pc39442

     jesli chodzi o Orbana no to jest sojusz taktyczny. Orban robi z Wegier sworzen wspolpracy przemyslowej chinsko-niemieckiej. Jednak sojusznikow politycznych w Niemczech ma jedynie w Bawarii (CSU) i glownie bawarskie koncerny inwestuja nad Dunajem. Dunaj zreszta odgrywa tu niemala role. Orban idealnie wykorzystuje atuty swojego kraju i tyle. Jego prawo.

     Z Le Pen sojusz rownowazacy Berlin. Ona w polityce na wschodzie i tak nie bedzie miala kart bo wszystkie karty trzymaja Anglosasi i Polska. Jednak jest przedstawicielka poityki gaulistowskiej czyli tradycyjnego rownowazenia Niemiec za pomoca sojuszy ze wschodem. W tym przypadku wschodem jest Polska jako ze chodzi o polityke w ramach UE. Wyeliminowanie rosji jako uczestnika gry europejskiej robi z Polski hegemona w polityce wschodniej i idealnego partnera dla Paryza.

     3
      1. Pc39442

       aha w kwestii Wegier. Kaczynski rozumie ze Ukraina bedzie bardzo slaba politycznie wiec nawet nie ma prawa zaprotestowac na nasza wspolprace z Wegrami bo i tak jest i pozostanie od nas zalezna! Po prostu nastawienie Wegier do Ukrainy nie jest dla nas zadnym powodem do odwrocenia sie od Wegier.
       Polityka wielowektorowa. Ukraincom moze sie to podobac albo i nie. Ich sprawa. My robimy swoje.

       5
       1. Pc39442

        no i co tam takiego jest w tej biografii? zwykla biografia pracownika naukowego w czasach powojennych.
        w przeciwienstwie do biografii stalinistow uboli – dziadkow i ojcow obecnych gwiazd telawizji TVN oraz GazWybu. Michnik brat jeszcze zyje czy juz zedechl pies?

        9
  1. duch_natury

   szczekasz dalej czy podejmujesz rękawice ?
   Dzieci skorzystają albo ty albo ja wspomożemy.
   Zakład dalej aktualny. Dla formalności bo widzę, że masz problem z czytaniem. Piałem o białej tygodniowej na Sp500.

   4
 26. Max2

  https://stooq.pl/mol/?id=28351

  “Nasz rynek omijany jest coraz szerszym łukiem. Otwartą pozostaje kwestia, co takiego wyceniamy.”

  1. Wyceniamy konfrontacje Kaczyńskiego z opozycją – stan wyjątkowy. Naczelnikowi wydaje się że mając poparcie 30-40% wyborców, może wcielać w życie swoją wizję Polski.

  2. Oby to nie była wizja Bartosiaka – wojna lub działania hybrydowe, choć to one umożliwią wprowadzenie stanu wyjątkowego.
  Prawdziwy powód władza i odsunięcie daty wyborów.

  No ale mogę się mylić.

  1
   1. rivsay

    Wiadomości TVP – jest super!
    Narodowy Premier – jest super!
    Prezes ‘szkolny błąd’ NBP – jest super!

    WIG20 – jest super???

    Wniosek:
    WIG20 przy pomocy wiadomych sił chce obalić demokratycznie wybrany rząd.

    5
         1. Max2

          A przepraszam. Ma Pan podobny “nik” do P. raksz. A to już automatyczna reakcja tym bardziej że świętuję moje predykcje. I szlag mnie trafia to o czym mówi Kaczyński na swoich spotkaniach.
          Jednym słowem mafia.

          4
 27. Pc39442

  no chyba dyskontuje znaczny wzrost zadluzenia i kosztow obslugi dlugu i tego ze spolki panstwowe nie beda placily dywidend a raczej specpodatki. moim zdaniem te spolki powinny byc wycofane z gieldy. to nie ma sensu.

  4
  1. wider_swider

   Cóż mogę powiedzieć, wielkie gratulacje za przewidzenie, zagranie i utrzymanie pozycji zgodnie z założeniami. Ten trade może mieć kluczowy wpływ na Twoje przyszłe wyniki bo tym razem wytrzymałeś. Brawo!

   1
   1. duch_natury

    Nie do końca bo połowę zamknąłem wyżej (3990) a po drugie spodziewam się dużo większej przeceny.
    Wyszedłem aby obniżyć średnią wyjścia (3945) i dać sobie szansę odbudować się wyżej licząc na korektę w trendzie spadkowym.
    Więc to takie trochę zagranie naprawiające pierwszy błąd licząc, że złapię ponownie timing wejścia.

    Jedyne co dla mnie ważne (drogowskaz długoterinowy) – zbliżamy się powoli do przełomu (jesiennego dołka Kitchinowego) i odważne wejście w odpowiednim momencie i utrzymanie pozycji wzrostowych w kolejnym cyklu – to najważniejsze zadanie dla mnie i pewnie dla Ciebie.

    1
     1. duch_natury

      Przecież wszyscy wiemy, że tylko umiejętny long term może dać godziwe zyski. Uczę się przechodzenia na inny system – też trochę z braku czasu i chęci na ciągłe śledzenie notowań. Jak widać po dzisiejszym moim ruchu nauka idzie opornie 😉

      Dałem przykład naszego “zakładu” z Karnakiem gdzie napisałem otwarcie pozycji S na W20 po 1760 i trzymanie do końca września – względem ruchów day-traiding Karnaka. Pewnie ustosunkuje się w październiku i podsumuje.

      1
    1. wider_swider

     Tak, ja już buduję pozycję pod nową hossę. Drugie wejście na 11850 jeśli będzie okazja i potem nic nie robię z tym przez 2 lata. Co do korekty. Jak dla mnie chodzimy od początku tej bessy kluczem: jak najmocniejsze dociskanie, zawrotka i jak najmocniejsze dociskanie w drugą stronę. Jeśli to miałoby się utrzymać to będziemy dalej spadać bez większych korekt lub jeśli zawrócimy to ruch do góry będzie bardzo mocny.

     1
       1. duch_natury

        @wider
        przed chwilą zobaczyłem duże podobieństwo na H4 do sesji z dnia 2.05.2022
        Według tej analogii dzisiaj jeszcze możemy zanurkować i odwrót późnym popołudniem-wieczorem. Czyli Sp500 według tej analogii jeszcze może zejść do około 3850 i dopiero odwrót. I tam nastąpiły potem dwie mocne sesje korekcyjne z dojściem do Sk15 dziennego co byłoby odpowiednikiem w obecnej sytuacji poziomu ok. 4040.

        Jak będzie tym razem zobaczymy ja już nic nie kombinuję. Poczekam do poniedziałku bez pozycji.
        Dzisiaj się rozpisałem a teraz śmigam do roboty w firmie (pracowity weekend czeka).

        powodzonka 🙂

        1
 28. Pc39442

  michalkiewicz zauwaza ze srodowiska sedziowskie i Traskowski szukaja sobie patrona w Waszyngtonie. Moze to oznaczac wysadzenie tuska z siodla przed wyborami albo po wyborach ale on juz jest lame duck i mu scholz tez nie pomoze.
  Amerykanie zagwarantuja sobie kontrole w kazdym wariancie rozdania. to dobrze bo moze naplynie kasa amerykanska.

  2
  1. Pc39442

   tez tak uwazam. u nas zmiana dopiero jak sie okaze co z Ukraina.
   warto sledzic dyskusje wokol Planu Marschalla dla UA. Polecam podcasty Dylewskiego on tlumaczy jak to bylo z Marschallami i dlaczego Polska zostala wydymana a Niemcy spompowane. Pytanie co teraz z Ukraina?

 29. datik

  PGN

  Gdyby w drugim półroczu utrzymał wyniki finansowe z 1. to jego kapitalizacja (w tej chwili) byłaby mniej więcej równa rocznej “EBIDcie”. Co takiego strasznego antycypują grubasy, może gazu zabraknie ?

  3
 30. Hidalgo

  Dopiero jak się dowiemy co giełda dyskontuje, to będzie moment przejścia na L.
  “Oni” wiedzą my nie, więc możemy tylko dywagować.

  przy rentowności obligacji 10ply.B na poziomie 8% w czerwcu, PE na spółkach powinno być około 8 czyli 12,5% rentowności (4% jako kwota wolna od ryzyka)

  teraz PE na w20 jest 7 (niby atrakcyjniejsze już te akcje) ale jeszcze końcowe uderzenie jest potrzebne. (ps. przy inflacji 16% gdybym miał realnie zarabiać to chciałbym widzieć PE 6!- trzeba też pamiętać, że to stare PE, a nowe zyski mogą – i będą dużo niższe- czytaj zyski PLN na 2023)

  Obroty są małe, dołują naszą giełdę, by w 2023-24r. obkupić się w nią mega tanio, bo i po co było kupować KGH po 100 jak można niedowartościować np. po 60.

  wg. mnie rynek może dyskontować quasi przyłączenie się do wojny Polski, UK, Rumuni, batłtów, Danii itp. pod parsolem US.
  piszę quasi, bo w mojej ocenie będzie to się nazywać “międzynarodowa misja ochrony ludności przed nalotami” na zachodniej ukrainie, a na celu będzie mieć przerzucenie z zachodniej UA, ukraińskich żołnierzy i sprzętu na wschodnią, bo ich tam po prostu brakuje. do tej pory muszą być na zachodniej UA w ochronie granic przy Białorusi, jak będzie “misja” chronić tamte tereny, to żołnierzy będzie można przerzucić.
  jak będzie to się okaże, ale jest to jakiś scenariusz. dlatego moim zdaniem spadamy dużo więcej niż DAX, FRA itp. wszystko skupia się na Polsce, ale wszystko się ułoży.

  4
 31. Pc39442

  Powell chyba powiedzial ze trzeba 75pb we wrzesniu dzwignac.
  newsy jakie dzisiaj widze to: przymusowe zmniejszenie zuzycia pradu w UE o 10% vs srednia 5-letnia (a my mamy trend rosnacy wiec to bedzie powiedzmy 12% vs 2021) no i FED podnoszacy o 75pb.

  1
 32. duch_natury

  ropa 24.02 – 92usd x 4.10 (kurs dolara 24.02 ) = 377PLN
  ropa dzisiaj – 82usd x 4.70 = 385PLN

  To kto złąpał to 50% marży bo o tyle droższa ropa na stacjach ? Może mi ktoś to wyjaśni bo mnie to nurtuje.

  10
   1. sumadartson

    Skoro od stycznia do czerwca było A B C, czyli jak najbardziej prawidłowo oznaczony zygzak (5-3-5), to zamiast X na szczycie pierwszej wzrostowej powinno stać 1. No i po zakończonej korekcie 2, zaczynamy wzrostową 3 !.
    Koosmoos!!!

    1
 33. datik

  W przypadku JSW to c/z po wczorajszej sesji wynosi 0.8.
  ——————
  Kupiłem niedawno spółeczkę, mała więc bez udziału SP, dzisiaj ma c/z 1,2 a c/wk = 0,17 ( i rzekomo niektóre aktywa sa mocno niedoszacowane ) a ja mam 10% “w plecy”.
  Ale na jednej szlacheckiej “perle” mam -30% 😉
  Oczywiście nieduże kwoty.

  1
  1. sumadartson

   A jaka wartość ROE i ROA. Ile wynosi zadłużenie całkowite w stosunku do kapitalizacji? Jaki portfel zamówień (sprzedaż w przyszłości)?
   Samo c/z bywa pułapką gdy w raportach ukryta np. jednorazowa sprzedaż nadzwyczajna. Inwestowanie to harówka. Nie to co pykanie na 20 shortkoniach, gdy global rżnie tango. No ale i profit z udanej inwestycji nieporównanie większy, choć w czasie nieporównanie dłuższym.

   1
  1. Max2

   Dobrze że piszesz, napisz lepiej to czego nie widać.

   Dla mnie to wygląda na krach i żadne kłamstwo banków centralnych tego nie zatrzyma. Najgorsze w tym wszystkim że nieudolność naszych rządzących spowoduje że ucierpimy najbardziej. Przykre. No ale może kryzys będzie antidotum na zmianę.

   4
 34. Pc39442

  w kwestii rzekomego zrzeczenia sie reparacji przez Polske:

  W ogłoszonym w dniu 1 września 2022 roku “Raporcie o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” w kilku miejscach przywoływane jest jednostronne oświadczenie Rady Ministrów PRL z dnia 23 sierpnia 1953 r. o zrzeczeniu się reparacji wobec Niemiec.
  Autorzy raportu słusznie zauważają, że oświadczenie to dotyczyło tylko NRD. W dodatku dokument taki nie został podpisany przez żadnego członka rządu, był niezgodny z Konstytucją PRL z 1952 r., oraz nie został opublikowany w Dzienniku Ustaw czy Monitorze Polskim.
  Jak dziś ustaliłem – treść oświadczenia została opublikowana… w “Trybunie Ludu” z dnia 24 sierpnia 1953 r. numer 235. Żadne nazwisko nie zostało zamieszczone pod tymże oświadczeniem.
  Zaś oświadczenie to stanowiło “załącznik” do protokołu z dnia 22 sierpnia 1953 r., sporządzonego w Moskwie pomiędzy rządami ZSRS a NRD. rzekomo “po uzgodnieniu” z rządem PRL.
  Pod protokołem podpisali sie Wiaczesław Mołotow i Otto Grotewohl.
  Być może to polskie oświadczenie również powstało w Moskwie, a z jego treścią zapoznano członków rządu PRL już po fakcie.
  Sam zaś protokół był świadomą akcją zorganizowaną przez władze sowieckie na okoliczość wyborów parlamentarnych w RFN, odbywających się we wrześniu 1953 roku. Chodziło o osłabienie pozycji partii CDU i kancelarza Adenauera.

  4
  1. Pc39442

   takze nie dajcie sobie wmawiac ze Polska nie ma prawa do reparacji.
   Polska ma wszelkie prawa do reparacji a Niemcy od lat mnoza konflikty w stosunkach bilateralnych specjalnie zeby miec zetony w negocjacjach.
   Bo wiedza ze te negocjacje nastapia i wtedy beda zamiast placic zywa kase oddawac te nagromadzone zetony.

   4
   1. Pc39442

    najwazniejszym zetonem sa fundusze dla Polski z EU.
    proba rozwalenia polskiego porzadku prawnego to jest rowniez dzialanie majace na celu sparalizowanie Panstwa Polskiego zeby nie bylo zdolne walczyc o swoje.
    dlatego nalezy zachowac jednosc w tej sprawie i niewazne czy ktos lewar czy prawaczek to popierac te kwestie.

    6
    1. Max2

     Nikt nie neguje że należą się nam reparacje. Dlaczego to zostało tak nagłośnione? Jaki jest tego cel? I nie pisz o swoich wyobrażeniach na ten temat. Bo to pobożne życzenia. Takie sprawy załatwia się w ciszy.

     proba rozwalenia polskiego porzadku prawnego to jest rowniez dzialanie majace na celu sparalizowanie Panstwa Polskiego zeby nie bylo zdolne walczyc o swoje.

     Zacznij poprawnie pisać po Polsku. A porządek prawny rozwala PiS.

     3
  1. piotr5

   od razu ci odpowiem dlaczego krachu raczej nie bedzie.
   glowna przyczyna przewidywanego krachu od wielu lat jest zadluzenie. Tyle, ze wlasnie zadluzenie gwaltownie sie zmniejsza przez inflacje.
   Druga sprawa to szczyt koniunktury czyli normalne cykle .
   Covid zrobil reset szczytu. spadki pkb byly bardzo duze. mamy 3 lata bez przerwy w rozwoju. niektorzy dopiero wracaja do poziomu ze szczytu.
   Hamowanie inflacji spowoduje nastepny rok bez fajerwerkow.
   wiec po 4 lub 5 latach ruszymy z miejsca.
   to nie sa warunki do krachu.
   a energia, ktora jest popularnym straszakiem teraz.
   ropy i gazu jest w brod. wiec to chwilowe perturbacje.

   5
   1. Max2

    Marzec 2020. Gospodarki UE są w kryzysie. (indeksy) Aby wydobyć i pobudzić popyt – dodruk. Dziś jesteśmy w gorszej sytuacji, inflacja. Nie ma antidotum. Wzrost kursu euro to błędne koło , wzrost surowców i jeszcze większa inflacja. Nie ma czym pobudzić popytu. No i kwestia zadłużenia, brak popytu brak wpływów. USA jeszcze się trzyma lecz UE pogrąży indeksy. naczynia połączone. Próby stymulowania gospodarki poprzez rozdawnictwo, na ile okażą się pomocne w sytuacji pesymizmu konsumentów? Wątpliwe.

    No ale to opinia laika.

    3
     1. piotr5

      o widze ze to dluzsza rozmowa o ekonomii by musiala byc 🙂
      takze odpuszczam 🙂
      nie wiem ile masz lat ale wyglad jakbys znal tylko od 20 lat gospodarke i uwazal ze wszystko zalezy od dosypywania pieniadza.
      byly czasy ze gospodarka rosla bardziej niz osatnio a pieniedzy nie drukowano .
      troche jestem w szoku.

      4
 35. Pc39442

  ceny gazu w EU powroca do poziomu normalnosci pod koniec dekady. Bo trzeba na stale przemodelowac rynek. to jest cena jaka bedziemy placic za polityke niemiecka ostatnich 20 lat!

  ale pamietajcie Polska jest niepraworzadna i trzeba nalozyc na nia sankcje.

  4
   1. karnak

    Wypad – po czasie nie potrzebuję recenzji cwaniaczku – trzeba było komentowć mój wpis online, a tak po czasie gdy się wyjaśniło to się nie mądruj, wiele razy tu na blogu prosiłem, by komentowć w czasie rzeczywistym, a nie cwaniakować po czasie. Tak to każdy potrafi, a ja gam sobie radę sam.

    13
        1. Max2

         Przykro mi lecz komentarze niektórych są po prostu kretyńskie typu : “kosmos” lub “pociąg ruszył” a dotyczą one pewnej grupy politycznej. Bo jakoś nie zauważyłem komentarzy tego typu zwolenników opozycji. I zakończmy tą dyskusję bo jest bez sensu. Pzdr.

         2
 36. konsultant122

  W co ja bym inwestował gdyby nie ten dolar i szef? Ciekawe w co inwestuje teraz cała kryptosekta. A K.Gancarz na to: nie inwestować w dolara, bo może być już na szczytach:)
  Gancarz z Zaorskim są siebie warci.

  3
 37. Pc39442

  Ukraincy oraja kacapa az milo.
  kacap nie ma juz obrony p-lot i Ukry lataja Bayraktarami i suczkami w zasadzie bezkarnie.

  Авиация судного дня
  Сушки с фабами

  Агония у руссских

  5
      1. Max2

       Nawet cebulaku nie zareagowałeś na słowo ” jak bym” które się pisze razem. Poziom Twojej “mentalności” utwierdza mnie w powyższym. Może powrót do szkoły podstawowej byłby Ci bliższy niż rozprawy o polityce?

       A miałeś chamie złoty róg…

       2
 38. Pc39442

  Zakladalem running correction a to oznacza ze moglo nawet do 4019 dojsc. To nie apteka. Wazniejsze jest kontrolowanie ryzyka niz wcelowanie. 36pkt rozstrzalu to jest celnosc jak HIMARS naprowadzony GPSem. Trzeba byc nielada cebulakiem zeby jeszcze marudzic Lol

  1
 39. DrQuality

  Ciemny lud to kupi ? Kupi , kupi – patrz patriotyczne wzdęcia Szczeny , Zsumyobdartsona vel Hr . Golasińskiego i Pięćseta +
  https://wiadomosci.wp.pl/tak-pis-zmienil-zdanie-wracaja-slowa-fotygi-o-reparacjach-6810131489417824a
  Clou :”Stanowisko polskiej doktryny prawa międzynarodowego w przeważającej mierze jest jednoznaczne i nie pozostawia wątpliwości co do faktu zrzeczenia się przez Polskę reparacji od Niemiec” – napisała w 2006 r. ówczesna szefowa MSZ.
  PS . A swoja drogą , jak ta łona , Fotyga tańczyła …
  https://www.youtube.com/watch?v=9XjGTyE-HXc

  6
 40. Pc39442

  to jest swoja droga wazny temat. jesli ktos zeby zarobic potrzebuje wiekszej celnosci to oznacza ze on zbankrutuje i to bardzo szybko.
  jeden chlopak sie chwalil w czerwcu ze zarobil milion. teraz zajrzalem do niego i co on pisze? szuka nowego celu w zyciu czy cos takiego.
  karnak sie dziwili ze trzymalem otwarta pozycje na daxa po 13500. ano trzymalem. i wciaz jestem i zyje.

  2
  1. duch_natury

   NIe czytam komentarzy, mam swoje analogie, które nieźle działają. W tym tyg. nie będę otwierał pozycji chyba, że podjadą jakimś cudem na Sp500 >4050.
   Wstępnie wychodzi mi ponowne wejście w poniedziałek.

   1
 41. sumadartson

  Czytam tych forumowych mędrków i boki zrywam. Jakie to wszystko nerwowe dzisiaj.
  A szlachta już 94% portfela w perłach s.a. (lewary czekają) i noga na nogę i patrzę jak powolutku podnosimy się w kosmosa. Mówiłem, perły zbierać, nie badziewie. Ale ubaw.

  2
 42. Griot1234

  Co Kaczyński może ugrać na swojej grze bo poza środkami z unii nie widzę zadnych plusów politycznych ,ani gospodarczych.A bez tych środków to jedynie dodruk z jego konsekwencjami, albo emisja obligacji co też tanie nie będzie ale bez tego mamy megaproblemy budżetowe w przyszłym roku.Dla nas najlepszym było by szybkie zakonczenie wojny ,potraktowanie ukrainy jako strefy buforowej. W innym przypadku to dalszy napływ sąsiadòw zwlaszcza jesli recesja będzie głębsza spowoduje spore perturbacje na rynku pracy i mieszkaniowym.

  2
   1. Pc39442

    uchwale w sprawie reparacji w Sejmie w 2004r wniosl posel Macierewicz. Reparacje zawsze byly programem PiS.
    temat reparacji juz przeniknal do swiadomosci niemieckiej i oni sie oswoili juz z koniecznoscia wyplaty. kwestia pozostaje ILE i kiedy.
    zaden rzad na razie nie chce byc tym ktorzy otworzy ten proces. ale z czasem bardziej niewygodnebedzie odraczanie tego. koszty reputacyjne beda tylko rosly.

    pieniadze z UE nie sa zadnym przedmiotem gry w tym przypadku. gra jest niezalezna choc wpisuje sie w czas zachodzacych zmian.

    2
 43. Griot1234

  Moim zdanie ale to tylko hipoteza työko duża recesja ,lub kryzys gospodarczy w na skalę światową jest q stanie załamać jednocześnie i Chiny, i Rosję. Obawiam się ze to jest kontrolowany czarny scenariusz na parę lat.Jak bedą zachowywały się rynki nie wiem .Ale rozpad unoi walutowej biorę pod uwagę bo euro moze przeszkadzać pozycji dollara jako waluty rezerwowej.
  Mam nadzieję ze tak czarny scenarusz wynika ze stanu mego zdrowia I że nie bédę miał racji.Pozdrawiam I czekam na bardzo tanie obligacjew przyszłym roku.

    1. duch_natury

     Max – to że czasami coś tam napiszę to nie oznacza, że przykładam jakąkolwiek wagę / uwagę do tego co planują te gadziny.
     Ale pewnie Klausa Szwaba możesz dopytać o szczegóły bo jest najlepiej zorientowany.
     Wiem jedno, że czego tam nie planują to w kosmos nie wylecą 🙂

     2
      1. duch_natury

       Widzą więcej, wiedzą więcej ale tylko dlatego, że pozwoliliśmy zapomnieć o naszej sile i mocy i wmówić sobie, że jesteśmy dziełem przypadku w pędzącym bezwłądnie z prędkością c kosmosie.
       Ale to ogólnie tchórzliwe i zalęknione bestie 😉

       1
 44. fast_market

  Wszyscy jacyś tacy wystraszeni, krachy itp.
  A tymczasem na horyzoncie pojawia się okres ze spowolnieniem wzrostu inflacji.
  Ropa w dół, a przede wszystkim wchodzimy w okres rosnącej bazy CPI z ubiegłego roku (u nas już była ponad 5%).
  Wg mnie to doprowadzi do kilkumiesięcznych wzrostów na giełdach, które pewnie będą pułapką,
  ale prawdziwy krach odroczą na przyszły rok (albo nawet kolejny).

  3
   1. fast_market

    Tak uważam. Kasy na rynkach wciąż jest dużo.
    Ale też uważam, że to będzie pułapka.
    W USA może być wg mnie próba zrobienia podwójnego szczytu,
    ale nie wyżej bo to by faktycznie wymagało dodruku.

    Mnie w ubiegłym roku bardzo zmyliła kasa, która była zaparkowana w Fedzie (reverse repo).
    Sądziłem, że rynek już więcej kasy nie chłonie. To był błąd.
    Ale teraz Fed ten nadmiar ściąga z rynku w inny sposób.
    Poza tym Jankes jest chciwy i przed tym się nie obroni.
    Kupi ponownie, jak odetchnie. Już kupuje.

    2
    1. Max2

     Sądzę że to pułapka. Banki centralne mają taki kurs aby dokonać korekty na surowcach. Wywołanie kryzysu w krajach ..Rosja, Chiny, etc… Wyczyści rynek i spowoduje niezadowolenie w tych krajach, obniżając inflację. Dopiero wtedy będą skłonni do ustępstw. Nowe rozdanie, kolejny dodruk. Do końca pazdziernika …..czas pokaże.

     No ale jestem laikiem. Tu potrzebny WB.

     1
      1. Max2

       Wyobrażasz sobie wzrost euro i wzrost cen surowców z tego poziomu do hossy….???? Zapytam pod co? Wzrost konsumpcji chyba przez najbliższe pół roku nam nie grozi. A chyba wręcz przeciwnie.

       No i kwestia zadłużenia PIGS no i gospodarcza kwestia Chin. Czy to zdyskontowane?

       Jestem sceptyczny co do hossy co najmniej do końca pazdziernika.

        1. Max2

         Niższa inflacja? Żartujesz. Prognoza ING na luty 20%. Nawet Węgry mają wyższą od prognoz… Jak będzie w USA nie mam pojęcia. My jesteśmy w czarnej d…. a jeszcze kwestie polityczne PiS, wybory , KPO itd….. Chyba że coś u Ruskich… oby….

 45. konsultant122

  Nie wiem jak Wy, ale ja w ubiegłym roku o tej porze miałem bardzo komfortową S-kę, trzymaną do..24.lutego br. A teraz takiego komfortu brakuje. Te dywergencje kończące cykl w ubiegłym roku były piękne. A teraz to takie flaki z olejem w połowie czasu bessy.

  1
    1. konsultant122

     No ale w trakcie bessy to nie jest takie oczywiste, oczywiście longterm tak, ale się nie usiedzi, nie mogąc oszacować końca bessy. Łatwiej poziomy bessy oszacować niż czas.
     A jak się poczyta karnaka , widera i sumę to można skakać na pozycjach co 5 minut.

     1
 46. wider_swider

  Moja stratna pozycja z 12300 wróciła do punktu wyjścia, jednak to trochę zmienia w mojej strategii.
  Plan był taki aby dobrać na 11850. Niestety zawrócili kilkadziesiąt punktów wyżej. W związku z tym zlecenie zostało usunięte, bo jeśli teraz kurs tam ponownie zejdzie to moim zdaniem zaliczymy zdecydowanie niższe poziomy. Jeśli faktycznie dojdzie do spadków, wtedy będę poszukiwał optymalnego miejsca na dobranie. To co mam niezmiennie trzymam do 14500.
  mac wspomniał żeby uważać z longami do listopada, więc oczekuje poziomu 14500 do 1 listopada.

  1
  1. sumadartson

   Kreska górna w górę na S&P500 jak pisałem.
   Kooosmooos. I nie ma co się denerwować na szlachtę. Zaufaj waszmość przeznaczeniu.
   Najlepsze na forum to dziś było zapytanie: na kiedy jackowski zapowiadał krach.

   3
  2. rivsay

   “jutro pelnie ksiezyca”

   Co tam księżyc, odeszła Królowa Elżbieta II, dla mnie to jak królowa ziemi.
   Ktoś może powiedzieć, że tak myślę bo to wpływ Brytoli i wytwór ich ikony popkultury. Pewnie ma sporo racji ale mam to gdzieś 🙂

   Dwóch najlepszych premierów WB z nią współpracowało – Winston Churchill i Margaret Thatcher. Historia.

   3
  1. sumadartson

   Postawże waszmość 1 tam gdzie X a 2 tam gdzie jedynka i będziesz wniebowzięty że zaczęliśmy 3 !!!
   Reparacje powinniśmy otrzymać bardzo szybko, przecież w jełoropie praworządność jest. Czy nie?
   Wybudujemy 5 elektrowni atomowych i zaczniemy drukować dla @ Elon Musk baterie z grafenu w Graphen s.a.
   “Warszawa środkiem ustali się świata…”
   Strategia taka. Z Tęgoborza.

   1
    1. sumadartson

     Zygzak był od stycznia do czerwca. Sam waszmość oznaczył go A B C. 5-3-5.
     Klasyczna “trójka” korekcyjna wcześniejszej “piątki” wzrostowej.
     Po cóż szukać korekty po korekcie.
     Ponadto co gorszego może się zdarzyć niż jest. Oprócz wojny z Przewodniczącym oczywiście.

     1
          1. Max2

           250k euro? to pikuś….Ja wobec katolickiego kraju, kraju JPII który szczyci się jego dziedzictwem “encyklik” i miłowaniu blizniego bym wystąpił o…..10 m euro , a i to by było mało. Ten Tusk to dureń.

          2. sumadartson

           No i paznokcie byś powyrywał Polkom a Polaków wykastrował ruska , POKOmunistyczna onuco ubecka.

           11
 47. duch_natury

  @szlachcic
  “95% sakwy w perłach s.a.”
  “Do trzeciej wiedźmy cała sakwa wyląduje w perłach s.a.”

  Czyli te brakujące 5% będzie kupowane w transzach przez kolejne 10 sesji ????

  Żadnego kosmosu nie będzie nie mącić w głowach chyba, że rakietą Holywood na drugą stronę księżyca to tak.

  Jest po prostu klasyczna korekta przed jesienną słotą.

  Przykladowa analogia 2015-2016:
  – jesteśmy w połowie 11.2015r.
  – jesteśmy w połowie 12.2015r.

  W pierwszym wariancie kończymy wzrostowe harce na początku przyszłego tyg. W drugim potrwa to nieco dłużej.
  Koniec harców można zobaczyć na wykresie.

  5
   1. duch_natury

    @datik
    Mózg nasz wyszukuje automatycznie te info, z którymi się zgadasz. Z całą pewnością odnajdziesz równie dużą kolekcję byczych projekcji z nowymi ATH .

    PS> Jak jedziesz samochodem – to zauważ, jak często mijasz ten model samochodu, którym jedziesz 😉

    Bessa się skończy jak potencjalny byk będzie robił zlecenie kupna z drzążym sercem mimo, że będzie mega tanio. Taki będzie strach i niepewność na jesieni.

    1
   1. dino54

    Dzieki ale tak obiektywnie patrzac to kazdy kto zawieral umowe na kredyt frankowy to podpisywal klauzule ze ten kredyt jest obarczony ryzykiem kursowym. Dopuki ten kredyt byl tanszy niz zlotowy to wszystko ok.Ale jak frank wystrzelil to wielkie ayway ze go oszukali.Jeszcze nie wiadomo co bedzie z kredytem zlotowym przy tak rozkreconej inflacji zlotowkowicze poleca do sadu ze ich oszwabili.

    1
 48. dino54

  W-20 mial szczyt w 2007r na poziomie 3940pkt czyli bessa trwa juz na tym indeksie 15 lat moze i kretyni ale kiedys musi sie skonczyc.Tutaj sumadatson moze miec racje podkupujac tanie Polskie akcje bo trudno jest na samym dolku kupic.

  2
 49. wider_swider

  Z całą pewnością nie odnajdziesz o czym świadczy chociażby ponad 50% niedźwiedzi na rynku.

  Z kolei jeśli co chwila mijasz swoje auto to jeździsz gownianym autem.

  Dostęp do tego co wyjątkowe mają nieliczni. Zarówno w wiedzy jak i materialnie.

  duch_natury 9 września 2022 o 11:11
  Z całą pewnością odnajdziesz równie dużą kolekcję byczych projekcji z nowymi ATH .

  1
  1. duch_natury

   “jeździsz gownianym autem.”

   Może nie gównianym ale popularnym i zawsze niemieckim – jak mam największe zaufanie do tych osobówek.

   A co do wyjątkowości to w moim świecie wyznacznikiem wyjątkowości nie są dobra materialne, które ktoś posiada ani stan licznika bankowego 🙂

   “Z całą pewnością nie odnajdziesz”

   Ktoś tam wczoraj wrzucał projekcję Amstronga 40tyś DJ a potem 65tyś. – to chyba nie projekcja zwiastująca krach 😉

 50. Pc39442

  Lagarde mowi ze nie wydrukuje piniondzow na rachunki za gaz, ze to robota polityki fiskalnej.
  jeszcze wczoraj widzialem ze mowa byla o wejsciu ECB na bialym koniu. to byla tylko halucynacja. jest tylko zimno, kamien i glod. i KGB

  1
  1. duch_natury

   Moje też mają styl – poobijane zderzaki z wszech stron (nie zwracam uwagi na takie pierdoły) 🙂

   Mówiłem o marce, modelu samochodu a nie indywidualiźmie zewnętrznym – jeśli ktoś się spełnia w ten sposób to proszę bardzo.

   A jeśli ktoś chce mieć model, którym nikt nie jeździ to musi mieć dużo czasu na szukanie speca, który go naprawi i części do niego.
   Dla mnie szkoda cennego czasu. Samochód ma bezpiecznie dowozić i odpalać – to zadanie moje autka spełniają.

   1

Dodaj komentarz