S&P 500 i DAX opuściły górą kanały trendów spadkowych

S&P 500 wyłamał się już dosyć jednoznacznie z kanału trwającego od stycznia ub.r. średnioterminowego trendu spadkowego. To sugeruje dalszy wzrost o szerokość opuszczonego górą kanału. Oczywiście po drodze może przydarzyć się ruch powrotny do górnego ograniczenia kanału, które znajduje się obecnie nieco poniżej poziomu 4000 pkt. Można sobie wyobrażać, że taki ruch powrotny rozpocznie się, gdy wykres S&P 500 dotrze do poziomu szczytu z sierpnia ub.r. (ok. 4300 pkt.).

Podobnie zachował się niemiecki DAX, który również wyszedł górą z kanału ubiegłorocznej bessy. Tegoroczne zachowanie tego indeksu można interpretować jako wybicie w górę z kształtującej się od marca ub.r. formacji “podwójnego dna” (zaokrąglając pomiędzy poziomami 12000 pkt. a 15000 pkt.) sugerujące – po ewentualnym ruchu powrotnym – dalszy duży potencjał wzrostowy.

Komentarze

 1. sumadartson

  “Ruch powrotny”.
  Doświadczenie uczy że podczas takich ruchów powrotnych, co lepsze aktywa robią nowe ATH, czego wszystkim inwestorom, spekulantom i kibicom życzy szlachta do niedawna shortkonna, jednak obecnie skutkiem “Decennial pattern”, “Aby do listopada” i.t.p. wielce cennych wskazówek pana W. Białka, perły s.a. od lata 2022 gromadząca. Aby do kolejnych ATH. Niech moc będzie z nami.

  4
   1. sumadartson

    Tak, tu jest jeszcze niekompatybilność do lat 2006-2011. Miejmy nadzieję że to tylko chwilowa reakcja na oszałamiająco dobre dane z usiaka. Reakcja związana z oczekiwaną od zarania, mocną korektą na dolarze.

    1
     1. sumadartson

      Od zamartwiania się odzwyczaiłem się już po kilku latach giełdowej spekulacji jeszcze w poprzednim tysiącleciu. “Pieniądze, które krążą wokół mnie, płyną do mnie szerokim strumieniem radośnie, obficie i nieodwołalnie”, czy to podczas hossy budowlanej na perłach budo_dewelop, czy to podczas krachu subprime na shortkoniach, czy to podczas covidowego podgrunwaldzia na shortkoniach, czy to podczas gorączki złota latem 2020 na akcjach handlarza złotem (5.45 do 173 pln), że o wcześniejszym rajdzie shortkonnym na krachu zimowo-wiosennym 2018 roku (nawiasem, zapowiadanym przez p. Wojktka(oby żył wiecznie) jeszcze w bodaj 2016 r.) nie wspomnę. Mamy ekscelencjo wiele różnorakich narzędzi. Czas nas uczy pogody już od lat. Pozytywne myślenie, doświadczenie, odwaga, pokora i dyscyplina! to atrybuty zwycięzców. Zwłaszcza gdy coraz bardziej wypierają spod wełnia szlachecką fantazję z prapradziada. 😊

      9
   1. sumadartson

    Dla mnie to nie dziwota. Po wielekroć pisałem wszak że ta agresywna antypolska polskojęzyczna propaganda, którą na forum przytacza, doprowadzi ekscelencję do ruiny psychicznej i finansowej. Przykro patrzeć jak ktoś zmierza do samounicestwienia.

    1
 2. fast_market

  David Kostin, the chief U.S. equity strategist in Goldman Sachs Research, says the current political environment shares some similarities with 2011, when a debt-limit standoff caused significant disruption. The S&P 500 fell by 17% from peak to trough in just 22 trading days. Volatility, as measured by the VIX Index, tripled. Although the debt limit was raised on Aug. 2, 2011, equity markets didn’t reach their trough until Aug. 8, 2011, following the Standard & Poor’s downgrade of the U.S. sovereign debt rating from AAA to AA+.

 3. fast_market

  Taka ciekawostka:
  David Kostin, the chief U.S. equity strategist in Goldman Sachs Research, says the current political environment shares some similarities with 2011, when a debt-limit standoff caused significant disruption. The S&P 500 fell by 17% from peak to trough in just 22 trading days. Volatility, as measured by the VIX Index, tripled. Although the debt limit was raised on Aug. 2, 2011, equity markets didn’t reach their trough until Aug. 8, 2011, following the Standard & Poor’s downgrade of the U.S. sovereign debt rating from AAA to AA+.

 4. sumadartson

  Ruskie zrobiły III WŚ na wschodzie, chińcyki chcą bić jankesów, bo się wściekli że jankesy się wściekają że chińskie balony latają po amerykach, oPOzycja się wścieka że jarek nie wpuszcza ruskich dywersantów z białorusi i nadaje że chciał bić ukraińców, łapowniki z PE a nawet wyrokowiec atakują wściekle “ten kraj” rezolucjami i bezprawnym wyrokiem tzw. sądu a szlachta zwaryjowała i nakupiła akcyj na kredyt i udaje że nie widzi że świat zwaryjował.
  Trza będzie zacząć się modlić.

  5
  1. DrQuality

   a propos zdrowia
   https://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/TOK-FM-o-wnioskach-ABM-nie-ma-dowodow-ze-amantadyna-leczy-COVID-19,241416,6.html
   Ostał nam siem ino glon . Wydano 4 mln zł , bo pisowski jełop – niejaki Warchoł – stwierdził , ze łonemu i dzieciom ona pomogła . Teraz mam następujący modus operandi na wyciągniecie piniendzy przez pisiorów .
   Duch natury stwierdza , że glony pomogły mu w leczeniu żylaków np . odbytu / ch.zawodowa inwestorów giełdowych i analityków giełdowych / , dwóch radnych PIS zakłada szybko fundację ” Glonoterapia – przyszłośc medycyny ” , PIS zmienia prawo , w którym istnieje mozliwość zakupu nieruchomości zagranicą na laboratorium , dostaje grant 5 mln , kupują apartament na Malediwach . Proste ? proste . Ojczyznę dojną dałes nam Panie . I wy , sumadartsonie ich bronicie !! / mam niejasne uczucie , że Wy uczciwy człowiek jesteście / .

   22
  1. sumadartson

   Taaa. Prawica stała się lewicą, gdy lewica marzy żeby zająć miejsce POniemieckich aferałów, znaczy liberałów, które dla poklepania po pleckach przez włodeczka likwidowały armię, policję i komunikację na wschodniej rubieży a dla anielki i posadek w brukseli gotowe były zlikwidować nie tylko stocznie i kopalnie, a nawet strzelać do górników,
   No ale zarówno uważam źe tego socyalizmu zaczyna być za dużo nieco, zwłaszcza że szlachta z tego żadnego profitu nie ma, Dochtorze drogi okrutnie.

   13
 5. DrQuality

  Tow . Zsumyobdartson / zwracam sie do Was tak w momencie kiedy kłamiecie /
  1/ komunikacja
  GUS podał, że w roku 2016 mieliśmy 710 410 km połączeń autobusowych. Potem z roku na rok się one skracały. W 2017 roku – 627 528 km, w 2018 – 559 322 km, w 2019 – 531 516 km, a w 2020 roku było to tylko 480 435 km. ten trynd od 20 lat
  2/ policja – patrzcie na tabelkę
  https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/212843,Rekordowy-stan-zatrudnienia-w-polskiej-Policji.html
  3/ wojsko rok 2008: 124,8 tys., rok 2009: 99,1 tys., rok 2010: 110 tys., rok 2011: 94,2 tys., rok 2012: 100 tys., rok 2013: 100 tys., rok 2014: 100 tys., rok 2015: 100 tys. 2008-2009 uzawodowienie armii , stąd spadek
  Czytaj więcej na: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/o-ile-zmniejszyla-sie-liczebnosc-polskiej-armii-za-rzadow-po/
  TO JEST PO PRIMO

  20
 6. DrQuality

  PO SECUNDO
  5. Ile kopalni postanowiono zlikwidować od stycznia 2008 do listopada 2015 roku?
  W okresie od stycznia 2008 r. do listopada 2015 r. postawiono w stan całkowitej likwidacji 5 kopalni, tj. KWK „Kazimierz – Juliusz”, KWK „Centrum”, KWK „Mysłowice”, KWK „Boże Dary”, ZG „Rozbark V”.
  6. Ile kopalni postanowiono zlikwidować od grudnia 2015 do dnia dzisiejszego?
  W okresie od grudnia 2015 r. do dnia dzisiejszego postawiono w stan całkowitej likwidacji 14 kopalń, tj. KWK „Brzeszcze-Wschód”, KWK „Anna”, KWK „Jas-Mos”, KWK Pokój I”, KWK „Makoszowy”, KWK „Krupiński”, KWK „Wieczorek I”, KWK „Śląsk”, KWK „Wieczorek II”, KWK „Mysłowice- Wesoła I”, KWK „Rydułtowy I”, KWK „Piekary I”, KWK „Jastrzębie III”, KWK „Pokój II”.
  Wy mi Tow. nie wmówicie , że 14 jest mniejsze niż 5 .

  30
 7. DrQuality

  Oczywistą odpowiedzia typowego pisiora na fakty będzie
  a / brak merytorycznej odpowiedzi
  b / bredzenie o Poniemieckich sługusach etc , itd
  PS . Policja strzelała do pijanej , związkowej tłuszczy , która chciała sie wedrzeć do siedziby władz kopalni .
  Gdyby nie to , doszłoby do linczu . Wtedy policja zachowała sie profesjonalnie , teraz bije pałkami kobiety w czasie demonstracji .

  32
  1. sumadartson

   1. Wy mię tu tow. doktorQu nie manipulujta kilometrami połączeń pks’ów i pkp’ów. Chodzi o odcięcie komunikacyjne od świata wielu miejscowości uważanych przez popslanych za wylęgarnie “pisowego robactwa”.
   2. Wy mię tu tow. doktorQu nie manipulujta liczebnością wojska. POpucinne likwidowało najlepsze jednostki wojskowe na wschodniej rubieży “ten kraj”, nie wiem czy za łapówecki czy z głupoty za spacerek z królem terroru po molo.
   3. Wy nie pie…lta popslanej propagandy o “pijanych związkowcach”. I nie powtarzajta za ksutem żeśta “żadnego rannego górnika nie zauważyły”, bo w sądzie już jest pozew górników w obronie prawdy tamtych haniebnych wydarzeń.
   4. Co do likwidowanych kopalń, to kto podpisał “pakiet klimatyczny” w brukseli? Pisiory czy popslane?
   No ale jestem tow. doktorQu drogi📩✉okrutnie, pod wrażeniem waszej zdolności do manipulacji i propagandy.
   A za obrażanie szlachty siem na was wicie nie gniewam, bo wolność słowa szanuję w odróżnieniu od waszego idola i jego rozgłośni polskojęzycznej i żaden otumaniony propagandą nawet kmiotek, a co dopiero doktorQu drogi📩✉okrutnie, nie jest wew stanie szlachty z prapradziada obrazić, rozumicie, wicie.
   A zaczemu wasz idol nie odpowiada na pytanie zaczemu udupił, na życzenie pucina, tarczę antyrakietową w “ten kraj” ? Podobnie jak na jeszcze 9 innych pytań?

   17
    1. sumadartson

     Niczegośta dochtorze nie przewidziały, podobnie jak wasze oligarchiczno-łapówkarskie wełniaki, które postawiły na rządy pucina i dalej już jako polityczne bankruty, dalej mu kibicują, licząc że tak jak drzewiej komusze bydło na ruskich bagnetach, tak teraz one wezmą sobie “ten kraj” na ruskich rakietach.

     11
 8. konsultant122

  Taa lewackie statystyki chcą udowodnić ze uzawodowienie armii jest przyczyną spadku jej liczebnosci .I wincej nie potrzeba 😀Normalnie wy żyjecie w jakiejś kolorowej bańce pust wsiegda budiet słońce. Albo pożal się Boże statystyki o zamkniętych kopalniach.Haha .To w końcu kto piniondz daje i rządzi tą krainą? My czy Unia ?

  8
 9. fast_market

  Ciekawe co na to inwestorzy. Czy ich uspokoił?
  A w ogóle to przyznał, że kupił prawie bankruta więc nie wystawia sobie
  najlepszego świadectwa, choć od razu wszyscy wiedzieli, że przepłacił.

  Elon Musk says Twitter ‘trending to breakeven’ after near bankruptcy

 10. zorro

  “Dlaczego rośnie optymizm pomimo spadków na giełdzie?”
  “Trzęsienie ziemi w Turcji a rynek i rekordowa korelacja. Warto to wiedzieć:”

  Skoro ten Pan wie dlaczego rynek zachowuje się tak a nie inaczej to może niech nam pisze o PRZYSZŁOŚCI.
  Przeszłość na giełdzie nie ma znaczenia. Zostawmy to historykom.

  22
 11. konsultant122

  Fragment przemówienia szefa Fed – Bena Bernanke z 27 lutego 2008 na
  temat perspektyw gospodarki w 2008 roku:
  Federal Reserve Chairman Ben Bernanke went to Capitol Hill today to provide Congress with an
  update on the struggling US economy. The Fed forecast he summarized called for very slow growth
  in 2008, but no recession; and that was the good news. The Feds forecast says that growth could
  be as low a 1.3 percent for all of 2008, down sharply from its July forecast. And with the economy
  expected to pick up only in the second half of the year, that could mean almost no growth at all in
  the first six months. Chairman Bernanke acknowledged the problem in the second paragraph of his
  testimony. “The economic situation has become distinctly less favorable since our July report,” said
  the chairman. He went on to say what many Americans already know, that strains in credit markets
  are continuing to affect many households and businesses. “The housing market is expected to
  continue to weigh on economic activity in coming quarters,” Bernanke said. “Home builders still
  faced with abnormally high inventories of unsold homes are likely to cut the pac oftheir building
  activity further.” That will further cut jobs in the construction industry, Bernanke said. The central
  bank’s forecast sees U.S. unemployment rising to about 5.25 percent by the end of 2008.
  To przemówienie można streścić w kilku zdaniach:
  ● Rok 2008 będzie okresem obniżonego wzrostu gospodarczego, ale nie widzimy
  realnych szans na wystąpienie recesji.
  ● Gospodarka spowalnia z powodu pewnych napięć na rynku nieruchomości, co
  może spowodować niewielki spadek cen.
  ● Spodziewamy się stopy bezrobocia na poziomie 5,25% na koniec roku

  3
 12. konsultant122

  A teraz faktyczny obraz sytuacji 10 miesięcy po tym wystąpieniu:
  ● Recesja lat 2008/2009 była najbardziej dotkliwą od czasu depresji gospodarczej z
  lat 1930-1932, a historycy gospodarki nazywają ten okres GFC (Great Financial
  Crisis), jako odróżnienie od innych kryzysów i recesji z ostatnich 100 lat.
  ● Rynek nieruchomości kompletnie się załamał i potrzeba było 5 lat, aby ceny
  nieruchomości zaczęły ponownie rosnąć.
  ● Stopa bezrobocia w szczycie kryzysu wyniosła – 10%

  No to co? Poświęcamy rynek pracy zbijając inflację?

  4
  1. fast_market

   Różnica jest taka, że wtedy $ od dłuższego czasu osłabiał się,
   a zwrot nastąpił dopiero wraz z upadkiem Lehmanna.
   Dodatkowo, jeśli dobrze pamiętam, to giełda też była słabiutka
   od kilku miesięcy, a przyspieszenie nastąpiło po upadku tego banku.
   I teraz pytanie za 100 punktów co miałoby być dzisiejszym Lehmannem?
   Osiągnięcie limitu zadłużenia i default USA?
   A może odwrotnie i pozwolenie zadłużać im się jeszcze bardziej
   wystraszy inwestorów?

   2
        1. sumadartson

         Mabion jedynie obserwuję, gph to zaledwie jakieś 4% portfela, choć po ostatnim kontrakcie dokupiłem co nieco. Nie mogę tu niczego rekomendować, bo bywa i tak że czasem likwiduję inwestycję. Tak było choćby z mexpolska, który sprzedałem niedawno z 17% zyskiem, gdy polskojęzyczne nastraszyły plajtą gastronomii z powodu rachunków za prąd i gaz. Jednak po dzisiejszym kosmosie na sphinksie, żałuję tamtej decyzji. Nauczka: polskojęzyczna propaganda powinna być wszechstronnie analizowana. Nie mogę narażać bliźnich na skutki moich ewentualych pomyłek.

         3
 13. DrQuality

  L za 1886.
  Zamknięta za 1888. To nie na moje nerwy.
  Otwarta L za… no toć wiadomo 1886.
  Do zamknięcia za…no toć…1899
  Drogi Sumadartsonie ,
  To się w przyrodzie nazywa “stosunek przerywany ” . Nabawicie się nerwicy .

  16
  1. konsultant122

   Rzecz w tym że niektórzy preferują nerwicę krótkoterminową, a inni kiszą się w nerwicy długoterminowej. Doktor taki wykształcony (medyk?), to może by nam coś poradził na nasze rynkowe nerwice inwestycyjne?;)

   5
  2. sumadartson

   DrQuality, drogi okrutnie.
   Ten “stosunek” trwa wicie już prawie 30 roków (bez 1 miesiączka), więc on nie może być rozumicie przerywany. A że często wkładam i wyjmuję to mi żadnej hańby nie przynosi. Za parę roków i wy dojdziecie do mistrzostwa dla pożytku swego i giełduni liubimoj.
   Zostałem wicie z długim koniem na w20 na caluśką noc. Jutro go wicie wyjmnę czyli zamknę L i jeszcze mi za to zapłacą amatory bessy, która była a nie jest. I tej radości i wam życzę jako żeście są niegupawy kolo, jeno okrutnie otumaniony przez ruską propagandę. 😘

   5
   1. sumadartson

    245%, ekscelencjo, jako że moje początkowe 100% własne to obecnie już jest 138%. Na koniach gram żeby nie popaść w giełdową impotencję, czego i ekscelencji życzę. Gry, nie impotencji rynkowej, rzecz jasna

    3
 14. sumadartson

  Usiak po wczorajszym kosmosie neutralny, jewropa wzorem usiaka obiecuje kosmos.
  Kłopotek jest w szlacheckim stanie. Dobrać L na bolkowym dołku czy też zamknąć L na bolkowej górce. Wczorajszy dobry nastrój niedźwiedziej forumowej wełny, nakazuje oczekiwać sporego kosmosu.

  6
  1. sumadartson

   Piszę jewropa celowo, żeby moja wnusia, szlachcianka półroczna nie miała wątpliwości że narodziła się pod władaniem ruskiej agentury niemieckiej i POniemieckiej, która z Polaków usiłuje zrobić bydło bezrozumne.

   5
 15. duch_natury

  ### APEL DO GOSPODARZA ###

  W imieniu dużej części użytkowników i sympatyków Pańskiego Bloga prosimy o powrót do pisania przez Pana wizjonerskich, komentarzy, prognoz średnio-długoterminowych opartych na Pana ogromnym doświadczeniu, znajomości i integracji cykliczności w różnych aspektach. Tak jak to było przez Pana pisane przez lata 2010-2020. Prognozy jak prognozy nie zawsze były trafne ale pokazywały szerszą perspektywę rynkową i były inspiracją do dalszych indywidualnych poszukiwań.
  Bieżące analizy są dostępne w wielu miejscach w necie a Pańskie ówczesne komentarze były unikalne i wartościowe.

  56
  1. sumadartson

   No przecie napisał że globalny rynek wylazł z kanałów i zapie…la w kosmos, popierdując radośnie korekcyjnie po drodze.
   Co byście chcieli, żeby pisał jeszcze: kupujta wełniaki perły s.a. ? To byłby plagiat

   6
 16. ML.36

  @Mac-Mat
  O, widzę że matematyk i nie tylko stracił koncept. Danerics się Zaorał swoją wizją 1/ABC i wysłał na Rzeź większość analogii, ten przynajmniej narysował wsparcia na DAX (dla Ciebie).
  Przecież Pan Białek przez 10 lat za darmo uczył i przekazywał swoje “ogromne doświadczenie, znajomość i integrację cykliczności w różnych aspektach” ( no tu żeś Ty, Mac-Mat mi zaimponował, powiedz jeszcze, co to znaczy?) i jedynie chyba tylko Szlachta podziękowała i wyciągnęła wnioski.
  Pan Bialek wypadł chyba na zakręcie/tach i poszukuje drogi, oby znalazł.
  Tym czasem, zszokowany tiktoker jest średnim rozwiązaniem.

  5
  1. duch_natury

   “O, widzę że matematyk i nie tylko stracił koncept”
   Wyciągasz mylne wnioski i nadinterpretowujesz moje wypowiedzi.

   Możliwe, że nie należysz do tej grupy dla których komentarze Pana Białka były wartościowe i wnosiły nowe aspekty do własnych poszukiwań.
   Każdy ma swoje i nie pisałęm w imieniu wszystkich.

   Doświadczenie Pana Białka…. – wystarczy sięgnąć do gazety Parkiet z lat 90tych.

   5
    1. DrQuality

     ogólnie , wszystko przemawia za koncepcją pereł s .a . Drogiego Sumadartsona / o tempora , o mores / – dotyczy rynku polskiego
     wszystko co złe już w cenach , wyceny spółek niskie / w tych okolicach zawsze hossa / , formacja odwrócenia trendu / orGr + identyczna formacja 2008-2009 / , czas trwania akumulacji 7-8 m / mieści się w szablonie / , cykl Kitchina sie zgadza / co prawda nieco przyspieszony / , perspektywa odsunięcia komunistów od władzy .
     Ale cały czas odczuwam niepokój – może to właśnie oznaka , że ” idz na całość ” / 100 % akcje / .
     Łabądek – bez przesady – raz na dekadę , wystarczy . Jeśli już , to upadek Coinbase i rynku kryptowalut – db dla rynku – wyparuje konkurencja dla akcji + dojdzie do naturalnego QS .

     1
        1. fast_market

         Mam zupełnie inaczej ten kanał spadkowy od 2008 r.
         U mnie wybiliśmy się z niego do góry w 2021 r.,
         a wróciliśmy z powrotem dokładnie po agresji ruskich na Ukrainę.
         Wg mnie to jedyny czynnik, który umocnił dolara, który
         już wtedy rozpoczął nowy, długi trend osłabienia.
         Ale co się odwlecze to…

         ps. mówię o długich trendach, a nie takich kilkutygodniowych.

 17. sumadartson

  Aj waj, nie trza było wczoraj eLuni kasować a jeszcze ze setkę otwierać, ale ta ruska agentura oPOzycyjna tak wrzescy na jarka że strach się nie bać i człek otumaniony łapówkarską oligarchiczną propagandą.
  Kosmos waszmoście. Szable w dłoń.

  2
  1. sumadartson

   Profesor jeden w tvn’ie u kolendy śpiewał że inflacja nas zeźre bo jarek ma talent do obsadzania stanowisk beztalenciem wszelakim.
   Czyli to “talentowi” profesora u kolendy zawdzięczamy duszenie gospodarki, dwucyfrowe bezrobocie i wielką emigrację Polaków za chlebem?

   3
  1. sumadartson

   A to jegomość Dochtor oną linię wyrysował a jako że ona tendencję wzrostową posiada bo to formacja garbatych ramion jest, to wiguś może w horymzoncie pomykać a rosnąca szyja kopnie wiga w zadek aże w kosmosa poleci.

   3
 18. DrQuality

  Jegomość Dochtor drogi okrutnie by wiedział. Jeno że on o tej porze to kopertki przyjmuje w gabinecie na etacie.
  1 / na etacie ??!! Drogi sumadartsonie , powaryjowaliście chyba .
  2 / co mówi przepowiednia z Tegoborzy na temat dzisiejszej sesji , tak a propos ?
  3 / reakcja rynków trochę chyba przesadzona – rakieta nad krainą Draculi – zdementowana
  Taki Alior po 36 zł to będzie okazja ? Panie macarek ?
  huuge po 23,50
  agora dokupić
  biomed miedzy 5,90 – 6,20
  ailleron wykorzystać każda korektę
  ryvu miedzy 54 -55,50

  3

Dodaj komentarz