Kakao z cukrem

Wydaje się – chociaż nie można uznać, że sprawa jest ostateczne rozstrzygnięta, bo szczyty z lat 2018 i 2020 ciągle stanowią pewną barierę – że cena kontraktów na kakao na na ICE przełamała kluczowe poziomy oporu i będzie zmierzać ku nowym szczytom.

Kakao zawsze mi bardziej smakowało z cukrem.

Komentarze

  1. Max2

   ” A to oznacza kooosmoos!!”

   No i hrabia wydał wyrok na Wig- unię.

   “Na pohybel POniemieckiej gnidzie ”

   Tylko hrabia udowadnia swojemu adwersarzowi że lubi się taplać w gównie. Jak bym nie znał hrabiego , to bym pomyślał że hrabia wywodzi.się z plebsu. 🙂

   16
   1. sumadartson

    //to bym pomyślał//
    No marzyć to ekscelencja potrafi. Mistrzostwo. ☺😂☺😂😆
    Przez to ekscelencji ciągłe pisanie o armagedonie co to miał obalić jarka, to szlachta fałszywy sen miała o spadkach. Na szczęście perły zostały w sakwie i znów puchną.
    Szacun dla ekscelencji i doktora drogiego, który gdzieś się zaszył i głos postradał. Spokojnie DrQu… Szlachta nie planuje latoś przejazdów przez krakowską rubież.☺

    6
  1. sumadartson

   //hossa akcyjna. sama, nie mieszaj biedakom//
   Przyłożyć trzeba kontrakt na miedź do indexu wig20 i nie mieszać biedakom paplaniem. No żesz kurna zamiast tylko pisać “pierdolety” warto czasem coś przeanalizować, zwłaszcza jak chce się uniknąć ignorancji.

   1
 1. konsultant122

  Powiem Wam w tajemnicy co myślę. Nadal jest oczekiwana recesja.I to recesja w 2023 roku, a jakże. Moim zdaniem recesja nie nadejdzie w tym roku. Od końca 2021 roku mamy bessę ale od jesieni 2022 mamy hosse;) Najmniej oczekiwaną hossę na świecie. Do wakacji . może od kwietnia/maja spadnie, potem mocno urośnie, a dopiero w 2024 roku będzie jakies rozwiązanie tej essy;) Wydłuzają cykle jak tylko mogą. Oddalają upadek systemu. Chwała im za to.
  Debt ceiling w USA załata się latem, pod to będą spadki, potem może i ponad 2000 na W20. Coś musi się wydarzyć później. Jakaś osobliwość.

  3
   1. Prezesso

    Taaaa, a jak już ktoś ma szort? To najpierw mu piekło zrobią… No masakra! Dlaczego Stany się nie sfajdały na koniec? Nic nie kumam. Chyba oddam S u nas, bo te amerykańskie ćpuny będą atakować nju jer haje pewnie. SZOK!

    1
  1. duch_natury

   A co mieli zrobić w ostatni dzień kwartału – kraaaaach?, przestań w końcu marzyć.
   Pisałem tydzień temu o minimalnych poziomach, do których powinien dojść W20 (1760-1780) to nie słuchałeś.

   Granie przeciwko duchowi jest ciekawe i pasjonujące ale kosztuje dopłaty do depozytów, a po co to komu….

   I teraz ponownie w przyszłym tyg. w okolicach górki przekręcisz się na L-ki

   10
 2. sumadartson

  Świat ewidentnie gra pod tayną strategię z Tęgoborza i dyskontuje rychłą klęskę w Europie Wielkiego Króla Terroru:
  U wschodu słońca młot będzie złamany
  Pożarem step jest objęty
  Gdy orzeł z młotem zajmą cudze łany
  Nad rzeką w pień jest wycięty.
  Szlachta pisała o tym jeszcze przed inwazją na Ukrainę ale POniemiecka wełna do głowy nie dopuszczała myśli że pakt Ribbentrow – Mołotow (Nord Stream) na którym chciała budować własną proniemiecką i proruską karierę polityczną, że ów pakt upadnie z tak “lichego powodu” że Jarek nie wsiadł do samolotu a Naród już 8 lat temu przejrzał na oczy.
  A reparacje powinny być zasądzane od każdego bandyty, czy to niemca hitlerowca, czy ruskiego putlerowca bez przedawnienia winy narodu bandyckiego.

  8
   1. sumadartson

    Czyżby ekscelencja żył w CCCP? W Polsce nie rządzili i nie rządzą komuniści.
    Tu rządzili pachołkowie moskwy, pachołkowie berlina a nawet moskwy i berlina równocześnie.
    Na szczęście moskwa dokonuje samoutylizacji więc wystarczy chronić “ten kraj” przed zakusami berlina i jego antypolskich pachołków.
    A odszkodowania dla Polski za niemieckie grabieże, ludobójstwo, gwałty i zniszczenia będą. Choćby nawet całe POniemieckie kundelstwo szczekało i wyło, ekscelencjo.

    6
   1. Max2

    Jak czytam niektórzy stoją po stronie Saurona 🙂 🙂

    Oczywiście że muszą drukować, to nie ten moment na załamanie systemu, przed wprowadzeniem CBDC. Eksperyment już w czerwcu :
    https://bitcoin.pl/anz-bank-gotowka

    Plus do tego :

    https://bithub.pl/kryptowaluty/jedna-z-najstarszych-gield-bitcoin-konczy-dzialalnosc-powodem-klimat-regulacyjny-w-usa/

    Jednak liczę w dalszym ciągu na jakiegoś “łabądka” lub “zamieszanie” w kwietniu, a jak nie, cóż …wypiszę się z drużyny pierścienia.

 3. dino54

  Coraz bardziej sklaniam sie do scenariusza ze rozpoczelismy 3 fale hossy.Co za tym przemawia,duza inflacja, spolki pokazuja dobre wyniki bo podnosza ceny.W krajach w ktorych jest wysoka inflacja giedy rosna jeszcze szybciej.Kursy spolek bardzo dynamicznie rosna po podaniu informacji o dobrych wynikach lub podpisaniu nowych kontraktow.Oznaka hossy.

  7
 4. konsultant122

  @sumadartson
  Przybij pięść! Jestem w Twojej drużynie. Hossa to może i będzie krótka , łącząca 2 bessy;))) Ale sell the news powinien być jak step zapłonie, bessa po tym kończąca wzrosty USD, przyniesie waluty cyfrowe na inny poziom (CBDC).Skoro jestesmy po upadku bear stearns Q1 2008, obligacjach w Q2/Q3 2008, pół roku po jesieni 2001, to i tak wychodzi średnio rok przed dołkiem bessy. A skoro tak, to koniec umacniania PLN, ale akcje nie muszą już tanieć. Za dużo tego oczekiwania recesji. Zanim odwrócona krzywa rentowności się znormalizuje, minie z pół roku, jak się zbliży do zera to będzie sell the news i recesja krótka. I koniec wojny. Dziękujcie banksterom za wojnę,bo perspektywy nowe nam otwiera, tyle że nie zarobicie kokosów na tej bieda hossie (pół-hossie 50% +-)

  3
   1. toya

    Dlatego widzę możliwość 1890 na w20 – a dla całkowitego skołowania nawet retestu 1940-1950 – w rozpoczetym wlasnie kwartale, a później spadki na conajmniej 1450, albo dalej.

    Mamy za wschodnią granicą kraj, który już przestawia/przestawił się na gospodarkę wojenną, a my mamy sojusznika, który za bardzo nie chce w nas inwestować.

    Wycena naszego rynku odzwierciedli, że jesteśmy terenem zalewowym, a prognoza pogody zapowiada przewlekłe opady.

    7
     1. toya

      Tu nie chodzi o nas czy “naszych” tylko o strategie USA – minimalizacja kosztów osiągnięcia założonego efektu.

      Powtórzę swój wpis sprzed 2 lat. W kontekście Ukrainy i Nas nie stracił na aktualności.

      “toya 15 sierpnia 2021 o 20:58
      Otwieram popularna tutaj na forum, ale oczywiście niezbyt poważną książkę “Następne 100 lat” na stronie 62 i cytuje:

      “(…) Stany Zjednoczone nie są zainteresowane pokojem w Eurazji. Nie są też zainteresowanie wygraniem wojny. Podobnie jak to było w A Wietnamie czy Korei, celem tych konfliktów jest po prostu powstrzymanie innej potęgi lub destabilizacja regionu, a nie zaprowadzenie porządku. W odpowiednim czasie nawet zdecydowana amerykańska klęska jest do zaakceptowania(…). “”

      3
      1. toya

       Bartosiak na podstawie tej broszury za 40zł zbudował cały biznes youtubowo-paywallowo-newsletterowy.

       To co jest napisane tam a propos Polski na kilkudziesięciu stronach on cedzi filozoficznie przez usta by starczyło kontentu na lata podcastów z Zychowiczem.

       5
       1. Max2

        Skoro tak to nie rozumiem Pana zdziwienia. I czy wybór Trampa by cokolwiek zmienił, któremu tak bardzo kibicował PiS? Uważa Pan że Rosja miałaby nam więcej do zaoferowania? I dzięki temu nie bylibyśmy – jak to zostało ujęte – “terenem zalewowym” ?

          1. Max2

           ” który za bardzo nie chce w nas inwestować”. – zwrot “za bardzo” jest zwrotem charakterystycznym, który obrazuje iż Pana oczekiwania są o wiele większe w stosunku do rzeczywistości. Więc traktuję je jako zdziwienie.

           Proszę o odpowiedz na pozostałe pytania – jeżeli oczywiście ma Pan ochotę.

         1. toya

          “toya 7 marca 2023
          1. My nie wystawiamy żadnych kosztów Amerykanom.
          (…)

          Jeśli tylko USA odwróci wzrok w inny rejon świata to realizacja powyższej ruskiej mapki (w odniesieniu do naszego rejonu) bardzo prawdopodobna.(…)”

          “toya 21 lutego 2023
          (…) my nie wystawiamy żadnych kosztów. Jesteśmy jak Karwowski co obraz przodka jest gotów “dala”. A potrzebna nam Seniuk, która będzie ciągle przypominać, że “sprzedala, sprzedala!”

          https://youtu.be/vF1YH_O9hFY?t=3232

          1. toya

           Amerykanie robią swoje. Robią to po najniższym możliwym koszcie, a my im ani trochę tego nie utrudniamy.

           1
          1. sumadartson

           Dobro wspólne oznacza dążenie do dominacji rzeszy nad Polską, poprzez zasadę głosowania
           wiekszością bez praea weta oddania Polski pucinowi?

           1
 5. sumadartson

  Ciekawe że w pierwszej korekcie nowej hossy (fala 2 Elliotta) wiadomości okołorynkowe są gorsze niż na dnie bessy. Aktualne wiadomości i wydarzenia są najgorsze od lat 1941-1942, gdy zaczynała się trzecia fala hipercyklu Elliotta. Zaraza, hiperinflacja, wojna. Tora tora i płonący (lokalnie) Londyn to był pikuś. Piąta fala hipercyklu Elliotta niech trwa, na pohybel POniemieckim kundelkom.

  4
  1. sumadartson

   Phi. Szlachta już dawno odkryła że większość nicków na tym forum jest daleko w tyle poza Sztuczną Inteligencją.
   Ekscelencjo!!! Godzilla wylazła z oceanu. Leci na tiefałenie.
   No teraz to już tylko koooosmoos!!!

   2
    1. sumadartson

     W lutym 2020 napisałem tu że musimy globalnie zejść do dna z 2009 roku.
     Wig20 zszedł już w marcu 2020 (fortuna wielka na shortkoniach), jednak NYSE nawet się do dna z 2009 nie zbliżyła.
     Aktualnie historycznie najtańsze perły polskie nadal tanieją pomimo wzrostów ceny (zyski i zwroty z kapitałów coraz wyższe).
     Aktualnie tow. iXi 3ma talię w rękach i tylko on wie czy wyśle światową gospodarkę (łańcuchy dostaw, produkcja, handel) a przy okazji Chiny w niebyt.
     Podobnie jak w lutym 2020 roku naderwane łańcuchy dostaw z Chin (covid) nakazały mi otwierać shortkonie i zgarnąć fortunę, tak teraz brak sygnałów o zagrożeniu ze strony Smoka Teutona nakazuje trwać na najtańszych w całym żywocie perłach s.a.
     Tayna strategia z Tęgoborzy zakłada wprawdzie jakąś tam aktywność chińskiego smoka, jednak dopiero po ukonstytuowaniu się Międzymorza.
     “…Lecz Polski trzy są stolice..
     ..A Smok odnowi swe lice”.
     Na razie FED słucha szlachty. Gdy napisałem po upadku Silikon banku że po redukcji bilansu FED, niewielki “dodruk” nie będzie problemem, skwapliwie skorzystali ze szlacheckiego pozwoleństwa, czyli póki co to ciągle Szlachta rządzi światem.
     Kooosmoos.

     3
      1. sumadartson

       Indeksy NYSE coraz słabiej poddają się teorii fal Ellotta. Pomimo relatywnie drogich akcji, trudno wyobrazić sobie zejście S&P 500 do poziomu dna z 2009 roku. Być może wynika to z najlepszych na świecie warunków biznesowych i niespotykanej elastyczności i innowacyjności ekonomicznej i gospodarczej, które naprzemiennie napędzają wzrosty różnych segmentów gospodarki.

       2
       1. konsultant122

        @sumadartson
        Zgoda. Jankes nie zejdzie do roku 2009. Ale będzie już dużo słabszy. Relacja wig20usd/sp500 już wskazuje że przyszła kreska na Matyska.Po to mamy tam Bidena by pilnował tej relacji.😉

        1
        1. sumadartson

         KrYska. Kryska na matyska. Zgoda. Krzywa rentowności, wartościowanie akcji, geopolityka (oś zła), globalne zadłużenie, groźba stagflacji. Wszystko to jest już tak oczywiste, że nawet pucybut o tym wie. A przecież w tej grze pucybut wyłącznie płaci. No to może jednodniowy crashflash.

         1. konsultant122

          Jeszcze trochę poczekamy, za dużo oczekiwania na recesję. Nie inwestowałem w 2008 roku i nie wiem jakie były wtedy nastroje i oczekiwania, ale obecny kryzys też nie jest tak mocny jak w 2008. Tam bessa była ok. 65-70% od listopada 2007, teraz tyle nie powinno być.Natomiast, jeśli ma być kosmos, to jeszcze by trzeba było pewne zasady monetarne ustalić w dołkach, tak czy nie? Oby to nie było bolesne i np.wiązało się z areną wojenną czy upadkiem banków.

          1. konsultant122

           No chyba że otworzą wszystkim rachunek CBDC w NBP i powiedzą że ten upadek banków komercyjnych to wszystko przez złe praktyki banków komercyjnych:) i koniec ze złym fiducjałem !

 6. konsultant122

  Ja tylko podziwiam Kondratiewa. Nieboszczyk przeskoczył wojnę światową (hiperinflacja weimarska 1919-23 ) , objawił się w czasie Wietnamu (lata 1970+) i teraz po plandemii (2020+). Istny majstersztyk w zarządzaniu pieniądzem.

 7. toya

  To jest właśnie przewrotność tego biznesu, że to mnie jest trudniej wysiedzieć po właściwej stronie niż podwojonym, potrojonym S-kowiczom, u których otwarte pozycje wszystkie krzyczą na czerwono, a każdy dzień uszczupla depo.

  4
 8. datik

  SZOK, miażdżący sondaż 😉

  W przeprowadzonym w marcu badaniu Ipsos dla OKO.press i TOK FM zapytano, czy “Wiadomości” TVP mówią prawdę o Polsce. 69 proc. Polaków uważa, że TVP nie mówi prawdy o Polsce, w tym 50 proc. jest zdania, że zdecydowanie nie mówi prawdy, a 19 proc., że “raczej nie mówi”. ”
  Wiadomości” broni tylko 21 proc. ankietowanych.

  https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,29625954,czy-wiadomosci-tvp-mowia-prawde-o-polsce-sondaz-ipsos-dla.html#s=BoxOpImg1
  ————————-
  Tez macie wrażenie, że z tych 21% tu na blogu jest zdecydowanie nadreprezentacja ?

  12
 9. toya

  “wider_swider 31 marca 2023 o 20:28Odpowiedz
  Maxio, stałem się dziś podwojonyn niedźwiedziem.”

  Czwarty dzień dobrowolnego ściskania jajec w imadle… Na ten moment jakieś 400 pkt w plecy…

  Cztery dni ścisku żołądka. Cztery dni czerwonego koloru na ekranie i podwyższonego kortyzolu. Cztery dni samobiczowania, że znowu to zrobiłem…

  Ale widocznie taka jest cena WOLNOŚCI. Wolności rozumianej jako wielogodzinne bezsilne wpatrywanie sie w ekran z nadzieją, że w końcu poleci…

  :-DDD

  wider_swider 13 marca 2023

  “Dla mnie rynek to przyjemność. Właśnie tak uwielbiam wykorzystywać swój najcenniejszy zasób.(…) W całym życiu pracowałem (wykonywałem narzucone czynności które nie były moją pasją jedynie w celach zarobkowych) przez 4 miesiące i nigdy więcej nie stracę w ten sposób minuty życia.”

  6
    1. toya

     Shorta wezmę dopiero jak zobaczę słabość.

     Nigdy nie otwieram opytmalnie. Nigdy nie zamykam optymalnie.
     A przede wszystkim nie otwieram pod prognozy czy projekcje.

     Ale, że “rozkminianie” wykresów ma swój nieodparty urok to gdzieś tam sobie założyłem, że byłbym bardzo skołowany gdybyśmy ruszyli w górę po zniesieniu 50% jesienno-zimowej zwyżki. I że najbardziej skołowany byłbym gdyby to dynamiczne odreagowanie wyniosło nas w obszar 1890 i wyżej… Teoretycznie byłyby to dla mnie przesłanki do L, a praktycznie śliniłbym się na tłuste S.

     No i faktycznie mamy to odreagowanie. Zobaczymy jak wysoko nas wyniesie. Czy będzie 1890? A może tylko 1860? A może jeszcze mniej? Nie wiem.

     Na ten moment o szorcie nie myślę. A przy 1890 będę skołowany jak pies Pawłowa. Czy ten dzwonek to na karmę czy na kopa w d…? Zobaczymy jaki będzie sentyment na blogu. Wizje trójki w hossie? Chętka na tłuste S?

     Podsumowując, to nie mnie należy czytać na tym blogu, ale wyłapać takich, którzy lubują się kategorycznych prognozach i dodać do “obserwowanych” 🙂

     “wider_swider 16 lipca 2022 o 16:28
     Ja to traktuje totalnie hipotetycznie bo w moim scenariuszu bazowym Nasdaq już nigdy nie będzie poniżej 11000.”

     4
  1. sumadartson

   //Kiedy przebije 2k//
   Oj tam. Nie o to chodzi by złapać króliczka ale by gonić go.
   Jak przebije to i 3k będzie mało. A shortownicy złota pójdą zarabiać na chleb do kopalni.
   //jak … gra S to nie spadnie//
   I o to chodzi. Wszak mam 211% sakwy (z lewarkiem) w perłach s.a.

   5
 10. mami8

  A jednak polski biznes może się przebić dziś w Europie. InPost ładnie zdobywa rynek we Francji i UK. Aż przyjemnie popatrzeć w te ich raporty (a ostatnio z moim polskim spółkami mam raczej odwrotne wrażenie). A mogliby siedzieć w Polsce i liczyć kasę. Jednak dobry pomysł na biznes, innowacyjność i odwaga to przepis na sukces. Brawo Panie Brzoska, brawo Panowie i Panie.
  https://inpost.eu/investors/financial-results
  Inna sprawa jeśli mamy kiedyś rzeczywiście dogonić zachód to takich sukcesów trzeba dużo więcej. I tutaj władza niech sobie zada pytanie co robić w tym kierunku, a nie myślą ile komu jeszcze dać (oczywiście nie jest odkryciem, że nie ze swoich tylko z moich). A opozycja nie lepsza – cały ich program to “babciowe”. Z takim programem to po cholerę pchasz się do władzy. No ręce opadają…

  5
 11. wider_swider

  toya, masz rację, moja pozycja jest w stracie. Gdy ją otwierałem uważałem że rynek spadnie ponieważ nie ufam wzrostom robionym lukami po tym jak już mamy za sobą solidny ruch. Jeśli uważasz że jest to samookaleczanie i biczowanie, to masz do tego prawo. Nie będzie już kolejnej dokładki. Pierwsza była brana po 12900 a druga po 13250. Średnia jest 13075. Jeśli masz takie życzenie możesz prowokować we mnie emocje jednak ja mam w planie spokojnie czekać. Oczywiście powiadomię Cię gdy zamknę.
  Pozdrowienia.

  6
 12. toya

  Z kronikarskiego obowiązku. OIL.WTI weszło. Ogon podkulę przy 75.

  “toya 3 kwietnia 2023 o 21:14

  “toya 3 kwietnia 2023 o 13:48
  I pod tę wiosenną zwyżkę złożyłem oczekujące buye na WTI po 81.”

  I dołożyłem oczekujące na kakao.
  L czeka po 2960. Przy 2850 stwierdzę, że Pan Wojtek się nie zna.”

  2
 13. duch_natury

  Krótkie info przypominające.
  Według mojej koncepcji, którą przedstawiałem od ponad miesiąca szczyt rynków (US, DAX) będzie w pierwszej połowie kwietnia.
  Więc wkroczyliśmy w finalną falę swingu. Zostało max kilka sesji.
  Warto więc wypatrywać technicznych symptomów odwrotu i emocji blogowych (w szczytach z reguły strona przeciwna (łapiąca szczyt/dołek) jest mocno wyszydzana, wyśmiewana). Do tej układanki na razie brakuje nam Prezessa.

  pozdrowionka

  8
  1. duch_natury

   W rozpoczęcie 3 fali hossy nie wierzę (nie było 2-ki no. na DAX). Więc druga połowa roku powinna być słaba – czy to będzie dwójka czy końcowa 5tka czas pokaże.
   Ale oczywiście mój plan czasowy czyli szczyt w pierwszej połowie kwietnia, na który stawiam nie musi się spełnić – może pociągną nieco dłużej.
   Trudno najwyżej swoje odsiedzę. Na pewno będę szukał okazji do wejścia i wejdę w ciągu najbliszych kilku sesji.

   3
    1. duch_natury

     Dino

     1) Jeśli zakładasz, że na DAX od października 2022 ruszyliśmy z nowym impulsem to tam obecnie mamy 5tą falę w tym impulsie i należy się spodziewać korekty całego impulsu.
     LUB
     2) To co było od października to była fala B bessy i należy się spodziewać dokończenia całej bessy – fala C.

     Na obecnym etapie który wariant wystąpi nie wiemy. Ale niebawem czas na swing spadkowy (kilkumiesięczny) i to można wydedukować

     7
 14. Prezesso

  Na fix odwrotka na LLLLL. Niestety, moja koncepcja upadła. Będą tak róść do urodzin najsłynniejszego malarza, tak wygląda. Strata zaksięgowana, ale od jutra szybka falka w górę na 2 000, to sobie odbiję.

  Koncepcja krachu zakopana…

  PRZED NAMI HOSSA!!!!!!

  19
 15. konsultant122

  “The Neocons are in FULL control of the White House. These people are NOT loyal to America,
  they are loyal ONLY to their globalist agenda. All of my sources are saying these people were also
  behind the Trump indictment. They are scared of Trump for he knows now who they are. They see
  this as now their glory days and they are afraid they may not get another chance. Biden is a
  completely corrupt fool. They are going to push for WWIII – N O W – before 2024! They rigged the
  last election. They will do it again in 2024. But they are pushing the people to the edge here. They
  do not care about America or our economy and our future. They are pushing
  their GLOBALIST agenda forward and will now do whatever it takes to create WWIII.
  Both China and Russia know this. Belarus just came out calling for peace because they too now
  know the American Neocons are in full control. God help us. “

  5
     1. konsultant122

      Teraz to nie wiadomo co lepsze, zamordyzm unijno-globalistyczny i wojna na Wschodzie z opcją jej rozszerzenia czy sojusz z Rosją. Jałmużna unijna czy Międzymorze. To nie takie łatwe. Albo zamordyzm socjalistycznych globalistów i wpędzenie nas w wojnę albo samostanowienie i kapitalizm.

      3
  1. sumadartson

   Londek lepiej oddaje rzeczywistość niż frankfurt. Nie tylko dlatego że tam nikt nie utylizował i nie wypędzał starszaków. Rzesza z czasem podąża na globalu za Królestwem. Na koniach to istotne bywa.

   2
  1. sumadartson

   A ekscelencja tylko marzy i marzy. Po Elę II na liściu trza ruszać do mennicy skarbowej, nim lewactwo globalne doprowadzi że złoto na kartki będzie. Jak po głupocie kompanii indyjskiej 100 kitchinów temu.

   7
   1. wider_swider

    Brzydko że ja się z Tobą dzielę a Ty mnie atakujesz. Jednak oczywiście masz do tego prawo. Dziękuję.
    Spieszę z wyjaśnieniem…
    Na 12900 zająłem pozycję o takiej wielkości jakiej chciałem. Niestety rynek nie zgodził się z moją prognozą spadków. Wywiózł mnie wysoko. Podwoiłem pozycję wchodząc tym samym w strefę nadmiernej wielkości. Gdy kurs spadł w okolice mojej średniej, oddałem nadmiar.
    Obecnie mam taką wielkość pozycji jaką chciałem ale nie po 12900, a 13060. Jestem szczęśliwy czego i Tobie życzę.
    Serdeczne pozdrowienia, kłaniam się w pas.

    7
    1. Max2

     a Ty mnie atakujesz.

     Twój strach związany ze stratą, rzutuje na zarabiające pozycje. Pamiętamy tylko to co złe i ostatnie doświadczenie emocjonalne. A jak leczę swoje kompleksy to staram się to robić świadomie. 🙂 Pozdrawiam.

     1
     1. wider_swider

      Nie zrozumiałem ani jednego z Twych błyskotliwych słów, jednak byłeś łaskaw mnie obrazić w poprzednim wpisie dlatego nie będę skłonny poświęcić Twej wspaniałej osobie nigdy więcej ani sekundy swego bezcennego czasu.
      Samych sukcesów mój drogi.

      4
 16. duch_natury

  @Max

  System który stosuje często łapacz szczytów / dołków (tutaj wider) to dokładka pozycji a potem jej redukcja po zejściu do średniej (poniżej średniej).
  Tego typu system powoduje, że przesuwasz się z pozycją docelową i nawet jeśli pomyliłeś się w określeniu szczytu o kilka procent po 2-3 tego typu operacjach masz pozycję max. 1-2% od szczytu.

  Ten system też stosowałem – warto w pewnym momencie nie robić już tej redukcji i zostać na obu pozycjach aż zejdą na tyle poniżej średniej, że ta otwarta pozycja jest w samym szczycie.

  Obecnie od dłuższego czasu zmieniłem system – opóźniłem swoje wejścia dłużej czekam na pojawiające się dywergencje i przy samym końcu wchodzę na 2-3 razy swoją pozycję docelową bez dokładek.

  6
   1. duch_natury

    No właśnie w tym systemie nie gra się przeciw trendowi średnioterminowemu kilka dni po jego zmianie.
    Tak można próbować w mocno zaawansowanym trendzie przy poważnej strefie oporowej lub mocno wykupionych wskaźnikach ale też tych D,W.

    Każdy stosowany system indywidualnie trzeba dopasować do własnych preferencji, stosowanej dźwigni i własnych emocji.
    Każdy z nas jest inny i dlatego też stosuje swoje własne systemy transakcyjne.

    2
    1. toya

     Pytanie brzmi: jak się w takim “systemie” 🙂 zarządza ryzykiem?

     Gadanie o preferencjach, emocjach… Fajnie. Ale jak się zarządza ryzykiem?

     Na to czy rynek wzrosnie czy spadnie nie mamy wplywu.
     Na to jak dlugo bedzie trwal dany swing nie mamy wplywu.

     Jedyne na co mamy wplyw to zarzadzanie ryzykiem.
     I jeśli wygląda ono tak:

     “wider_swider 4 kwietnia 2023 o 10:32Odpowiedz
     (…) moja pozycja jest w stracie. (…) jednak ja mam w planie spokojnie czekać.”

     To jest to system leszcza i tyle. Tydzień siedzi w stracie, która kilkakrotnie przewyższa to co ostatecznie wyciągnie z rynku. Tydzień zblokowanego depo. Tydzień zablokowanych możliwości na innych instrumentach… Zamiast przyjąć stratę i potem ponownie otworzyć wyżej…

     Zarobi centy w 99 przypadkach. Odda grube dolary w tym jednym jedynym przypadku.

     Co więcej te 99 przypadków wyszarpania z rynku okruszków utwierdzi leszcza, że w sumie to działa… że gdyby miał większe depo to i ten 100 przypadek by wytrzymał… Skupia się na tym by nastepnym razem miec wieksze rezerwy. By mieć “dzialke córki” do postawienia… Zamiast zakwestionowac taką metodę. Jaki jest zwrot z kapitału? Tragiczny! Martyngał jest kompletnie nieefektywny. Ale przyciąga leszczy. Koniec końców to jest trejding oparty o założenie, że trzeba zawsze wybronić “swoją rację” i ten leszcz w 99 przypadków faktycznie te rację ma.

     Jak coś regularnie przynosi małe zyski mając potencjał przynieść nam wielką stratę to jest to do dupy. Kropka.
     Przyjmowanie regularnych małych strat na klatę i umiejętność “wysiedzenia” zyskownej pozycji to jest jedyny sposób przetrwania w tym biznesie.

     HOGHW

     8
      1. toya

       Nie schlebiaj sobie. Nie piszę konkretnie o tobie. Piszę o kafkowym everymanie frajerskiego trejdingu.

       Reprezentujesz pewien sposób (nie)myślenia, a ze akurat lubisz latać po wiosce i sie wydzierać to siłą rzeczy akurat Widerowe zagranie jest kanwą do tej refleksji.

       5
        1. toya

         Granie przeciw twoim “pomysłom” przyniosło w pewnym momencie 500 pktów na dwóch pozycjach.

         Twoja pozycja po tygodniu kiszenia była jak dotad maksymalnie 80 pkt w zysku.

         Czujesz?

         Albo po twojemu-prolowemu:

         “Nadstawiasz swoje dupsko rynkowi by samemu maksymalnie móc skraść całusa.

         3
 17. konsultant122

  Ktoś porównał Sygnity do PGE? Myślałem że to blog dla rozumnych. Co za tłumoki, Jeszcze łapki w górę wstawili.
  “Spółka jest czołowym dostawcą rozwiązań informatycznych w Polsce. Posiada rozwiązania własne, uzupełniane przez światowe produkty i technologie. Świadczy pełen zakres usług od konsultingu, przez realizację, do outsourcingu projektów informatycznych dla dużych i średnich firm z najważniejszych sektorów gospodarki oraz instytucji administracji publicznej. Sygnity działa na polskim rynku już od ponad 20 lat. W tym czasie zrealizowałą kilka tysięcy projektów informatycznych dla klientów ze wszystkich branż polskiej gospodarki – zarówno komercyjnych, jak i instytucji publicznych”

  3
 18. toya

  Kisić 500 pkt straty przez tydzień by zarobić 100 pkt 😉 risk return 5:1. Miszcz.

  Strategia mistrzów…

  Powiedz żonie jak okladnie wygląda twój “system” Ferdka Kiepskiego na zostanie rynkowym rekinem to przestanie Ci dotować depo ;-))))))

  3
 19. macarek

  @WB
  A poropos siły sWigu to mamy tam:
  – wojskowe wzrosty Lubawa Cognor
  – spadek kosztów energii co dziala jak obniżka stop procentowych a może lepiej
  – solidne przychody bo przy niskim bezrobociu inflacja działa jak booster
  No i jest tam tez bank z p/ bv poniżej 0,5, sporym zyskiem i mocno wyrezerwowanymi farmami wiatrowymi, które kręcą bez kosztu co2

  https://www.gramwzielone.pl/energia-wiatrowa/25978/bos-odpisy-w-segmencie-kredytow-na-farmy-wiatrowe

  Co do w20 to może taka inspiracja?
  https://stooq.pl/q/?s=wig20tr&c=20y&t=c&a=lg&b=1

  3
  1. Max2

   A tak swoją drogą czy to “przysłowie” nie stosuje się do Pana? Zakładając spadki w maju, granie – teraz – to jakby nie było “nadstawianie dupska”. Rynek w każdej chwili może się odwrócić, co już widać na indeksach powoli.

   2
   1. toya

    Przed każda transakcją wiem dokładnie ile jestem skłonny zaryzykować – czy też mówiąć po “szkoleniowcowemu”: zapłacić za informację zwrotną od rynku, że się myliłem.

    Nie mam pojęcia czy i jaki będzie zysk. Może będzie strata, może będzie break even, a może “wysiedzę” swój SOROS trade. Nie wiem.

    Leszcz odwrotnie. Nie ma pojęcia ile jest skłonny zaryzykować i elastycznie zmienia zdanie (bo przecież odbije, wskaźniki są przegrzane, nigdy tak długo nie rosło/spadało, jak to wytrzymam to będzie trejd, który płaci za wszystko… itp), ale za to Leszcz wie, że na 99,99% przytuli “jakiś” zysk.

    Po prolowemu: Ja spierdalam ze wspólnej kolacji jak tylko rynkowi brzydko zapachnie z buzi. Leszcz już przy powitaniu przygotowuje vaseliną swoje poślady.

    1
    1. duch_natury

     “wiem dokładnie ile jestem skłonny zaryzykować”

     Taaaa panie mądralo :))

     Powiedz to Zaorskiemu w maju 2020r. gdy w poniedziałek ropa otworzyła się 20% luką :)))

     “ze wspólnej kolacji ”

     Wystarczy, żeby w weekend pierdyknęła tu czy tam atomóweczka i byś zamiast kolacji leciał po znajomych zbierać na depo.

     Podsumowując polecam trochę więcej pokory a przy okazji spokojnych, rodzinnych Świąt.

     10
      1. toya

       Jeden z uroków tego zajęcia leży w tym, ze działając na rynku dostajesz szybki, regularny i bardzo obiektywny feedback o tym jak sobie radzisz.

       Zyskujesz?

       1. Kręcisz się w kółko (czyli nie tracisz kasy, ale tracisz czas?

       2. Tracisz kasę i swój czas?

       3. Niech każdy sobie odpowie przed sobą. To jest proste pytanie i każdy zna na nie odpowiedz.

       Tych z kategorii 2 i 3 łatwo poznać po tym, że lubią dorabiać rozmaite racjonalizacje, które – mimo braku wyników – pozwalają im trwać przy inwestowaniu.

       Stąd gadanie o tym, że muszą jeszcze “udoskonalić warsztat”, albo ciągłe zmiany metod od AT, przez AF, śledzenie wydarzeń makro, po Ellioty, okienka, geometrie, Jackowskiego czy co tam jeszcze tutaj cytujecie.

       Dobry przykład : polecam wpisy sprzed 3-4 lat gdzie Macerson pisze wprost, ze nie ma pojęcia o Elliocie. Fast forward 2-3 lata i już wypowiada się na te tematy i buduje pod falki swoje projekcje 🙂

       Kolejna zajawka. Kolejny temat do zglebienia. Kolejna inwestycja w siebie – praca, wysiłek. Alibi na kolejne 2-3 lata trwania przy tym hobby. Bo przecież jak już się nauczy to wtedy… I tak do pojawienia się następnego pomysłu na rozwój warsztatu.

       Tak jakby którykolwiek z tych elementów “warsztatu” miał dać przewagę :DDD

       Stąd również podejście “gram na pół gwizdka”, “wchodzę stopniowo…” mające dać ZŁUDZENIE zarządzania ryzykiem, a de facto sprowadzające się po prostu do zmniejszenia dźwigni by PRZETRZYMAĆ WIĘKSZE RUCHY w przeciwnym niż zakładany kierunek. Koniec końców przecież musisz MIEĆ RACJĘ. Masz zarobić chociaż parę groszy na swojej BŁĘDNEJ pozycji, nie?

       C…j z tym, ze:
       – zwrot z kapitału będzie tragiczny,
       – nie wykorzystujesz procentu składanego,
       – zaangażowanie się w daną pozycję odbiera ci mozliwosc dostrzezenia i skorzystania (depo zamrozone) z innych ciekawszych setupów, które oferuje rynek gdy kisisz ogóra na setki pipsów.

       Co tam, ważne, że na koniec dopiszę sobie te kilka punktów i SALDO KONTA będzie wyższe niż przed. Jestę Trejderę!

       KOSZT ALTERNATYWNY. Tego – jak i ryzyka – leszcz nie uwzględnia w swoich ocenach i wyborach.

       U tracących i kręcących sie w kółko próżno również szukać wpisów w stylu: “wszedłem, zmienię zdanie przy…” lub “wszedłem, poszło w przeciwną stronę, zamknąłem”. Nie, co to to nie. On wytrzyma! On ma rację od początku do końca – potrzeba tylko albo czasu żeby to rynek się dostosował, albo czasu żeby depo pozwoliło.

       Zdrowych Świąt i szczerej auto-oceny i zorientowania się czy ta zabawa przynosi Wam spodziewane zyski.

       Życie jest zbyt krótkie by się oszukiwać i żyć złudzeniami.

       Wszystko co ważne już macie. A jeśli nie macie to nie znajdziecie tego na rynku.

       HOWGH

       12
        1. duch_natury

         rozumiem, że masz duże doświadczenie w tych wizytach 🙂

         Z logiką widać ciężka sprawa. Ale spoko.
         Napisałem wyżej, że DOKŁADNIE to możesz sobie co najwyżej wydłubać gile z nosa.

         Wystarczy czas na Święta. Wesołego.

         5
 20. Max2

  “rynkowi brzydko zapachnie z buzi”

  No to mamy odmienne widzenie rzeczywistości. Nie tylko “pachnie mu brzydko z buzi” ale też i “mdleje z tego smrodu” przy kolacji. Chyba że FED zapoda antidotum, w co szczerze wątpię na tym etapie rynku. A nawet jakby zapodał (obniżka stóp) to i tak niewiele pomoże (chyba)

  2
  1. konsultant122

   A jak widać POmyleńcy mają zakodowane że cykl inflacyjny można cofnąć:)) Nie po to z kapelusza magicznego wyszedł kowidek i putinek by nie przestawić świat na fazę inflacyjną. Niech się douczą.

   7
     1. konsultant122

      Wcale Ciebie nie uważam za POmyleńca. Masz w sobie resztki rozumu. Jakbyś nam tu czasem o psychologii inwestowania i nie tylko naopowiadał, to byśmy się cieszyli.
      Wesołych Świąt Wielkiej Nocy dla Wszystkich bywalców, hohsztaplerów, day-tradingowców oraz średnio i długoterminowych inwestorów! No i dla Gospodarza!

      2
  1. sumadartson

   Ekscelencjo. Wytrzymałem na słuchaniu całe 35 minut, zanim pojawiły się u mnie odruchy wymiotne. Prawie pół odczytu o “placu i wieży” i pretensjach że “wieża” czyli władze nie chcą autora textu dopuścić do “żłobu” za jego jedynie słuszne pojmowanie świata. Nigdy więcej takich banialuk nie będę wysłuchiwał. A co do armii nowego wzoru to gotowy wzór mamy w Izraelu. Tarcza antyrakietowa i setki wyrzutni rakiet a do tego czołgi, które nie mają sobie równych we wszechwiecie.
   Niestety, obecna oPOzycja przepędziła za swoich rządów Amerykanów, wraz z ich tarczą, którą chcieli u nas zainstalować.
   Po co? Pewnie aby “nie denerwować pucina” a tym samym naśladować “Niemców” w robieniu mu laski. Niektórym się to opłaciło (za niemieckie ojrosrebrniki).

   13
    1. sumadartson

     //to nie dla hrabiego//
     No jasne. Moja wyobraźnia nie pozwala mi napisać książki że żaden minister, że o premierach i prezydentach nie wspomnę, nie uznał mnie jeszcze za geniusza.
     Pomimo że jeszcze przez dwa lata przed inwazją pisałem o wielkim królu terroru oraz o wycięciu w pień jego terrorystów.
     Teraz coraz bardziej wielu przytacza moje napisane tu jeszcze przed inwazją słowa: “ruskie nie do pokonania bez zaj..ania”.

     2
 21. Max2

  “czyli władze nie chcą autora textu dopuścić do “żłobu” za jego jedynie słuszne pojmowanie świata.

  Jane Goodall w swojej książce ” Przez dziurkę od klucza” opisuje swoje 30 letnie doświadczenia w badaniu zachowania szympansów. Opisuje w niej 4 letnią wojnę pomiędzy 2 stadami. Zachowania szympansów ich stosunki społeczne – role – w jakie wchodzą, chęć dominacji, etc do złudzenia przypominają zachowania człowieka z jego atawistycznymi cechami. I choćbyśmy przykrywali – ten atawizm – inteligencją, moralnością czy też wartościami, prędzej lub pózniej się objawiają. Rozwój cywilizacji, jak się okazuje, niesie ze sobą oprócz wspaniałych wartości – muzyki,poezji,kultury również cechy negatywne w postaci rozwoju udoskonalonych form zabijania i unicestwiania. Czy człowiek jako homo sapiens może mieć jakikolwiek wpływ na szympansy, aby zmieniły swój sposób postępowania ? Czy też możemy tylko je obserwować i jedynie co możemy zrobić to wkraczać w przełomowych momentach aby się nie pozabijały ? Może to jest przyczyną paradoksu Fermiego? Chyba że…

  W 1967r Ron Jones przeprowadza eksperyment socjologiczny nazwany “Trzecią falą” Ponad 30 lat po tym Alvin Toffler publikuje książkę pod tym samym tytułem. A “trzecia fala” to rozwój globalizacji, techniki i AI, która ma zdominować życie człowieka, a nawet wymknąć się spod kontroli Niesamowite jak był blisko prawdy….

  https://technologia.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8696306,sztuczna-inteligencja-kontrola-frankenstein.html

  Science-fiction? Niemożliwe? Aby wyższa inteligencja czekała na ten kolejny “ewolucyjny” krok, aby się porozumieć?

  Jeżeli jest to science-fiction to jak rozumieć współczesne udowodnione tezy fizyki kwantowej? Rzeczywistość którą doświadczamy – nie istnieje – jako zbiór naszych “interpretacji” umysłu. Nawet “teraz” jest kwestią typowo umowną. Nawet istnienie jakichkolwiek cząstek w próżni zależy od “obserwatora” Świetnie ujął to Dragan, stwierdzając iż odkrywając tą wiedzę stał się “innym człowiekiem” Z drugiej strony “ci cholerni fizycy kwantowi” wyśmiewają się z deterministów, głosząc wszem i wobec, że Einstein się mylił, zapominając że jest to wiedza na “dzień dzisiejszy”

  Podsumowując hrabio, jest hrabia małpą i dopóki hrabia nie “rzuci światła świadomości” na swoje przekonania , wiedzę o sobie i świecie, nie zasłuży hrabia na banana.

  2
  1. sumadartson

   Arcyciekawe. Mam na oku perłę z NC w temacie sztucznej inteligencji, tylko że jeszcze trochę za droga do kupna, zwłaszcza że głowni udziałowcy ochoczo sprzedawali w lutym, ale zobaczymy.
   Alleluja i Radosnych Świąt Zmartwychwstania dla ekscelencji i wszystkich ludzi czy tam wg ekscelencji “wszystkich małp”.

   4
    1. sumadartson

     Nie wyginiemy ekscelencjo. Mamy obiecane “niebo nowe i ziemię nową”. Nawet Nostradamus je widział gdzieś w 50 którymś wieku naszej ery. Chyba w “listach do syna”.
     Ale najpierw Międzymorze będziemy świętować na pohybel pucinowej i dojczlandowej płatnej pachołkoagenturze.

     2
  1. sumadartson

   Niewykluczone. Wyprodukować grafen, zwłaszcza płatkowy to obecnie nie jest zbyt trudne zadanie (zwłaszcza na patencie z Graphen s.a.), podobnie jak nauczyć sieć neuronową rachunku prawdopodobieństwa.
   W obu przypadkach o sukcesie decyduje znalezienie nabywcy na produkt, który początkowo nie ma gotowej aplikacji (lub ma ograniczone zastosowanie, pomimo nieograniczonego potencjału zastosowania w dłuższym horyzoncie czasowym). Apropos grafenu, to przy debiucie pisałem o wielkim ryzyku związanym z tym źe niejeden pionier ( nie tylko grafenowy) skończył z “nożem w plecach”.

   2
   1. sumadartson

    ☺ Dobre. Na podstawie coraz większego poczucia humoru ekscelencji z równocześnie zmniejszającym się poziomem jego agresji, moje istnienie w dialogu z jego osobą miało sens. Ale do pełni sukcesu istnienia daleka droga bo kusy, rogaty niemiec wciąż mocno 3ma jego wełnę w garści.

    5
 22. toya

  Lektura tego “wyciekniętego” amerykańskiego raportu o wojnie na Ukrainie to jakieś Wielkanconce jaja.

  Od roku słyszę wszędzie, że prymitywne, niewyszkolone stada orków wyposażone w kije bojowe i niezacerowane onuce padają tysiącami i hektolitrami splugawionej krwi nawożą kozacki step.

  Tymczasem w tym tygodniu te same fachy (Wolski!) przyznają, że raport, który twierdzi, że ruskie straciły POŁOWĘ (Po-ło-wę!) tego co Ukraińce – może być bliski prawdy.

  Ja już się nie będę pastwił, że w tych mniejszych niż nam wmawiano stratach rosyjskich mówi się o raptem kilkunastu tysiącach strat w wojsku-wojsku, a pozostałe 30k to zmielona patologia Wagnerowska i Ługańska. Tymczasem kozacy tracą kwiat swojej siczy.

  No jaja…

  Mimo, że w kalendarzu wiosna to idzie mróz – Sell in May and go away.

  8
 23. piotr5

  “Dokumenty zapewniają również wgląd w liczby ofiar po obu stronach. Według jednego z dokumentów siły rosyjskie sraciły do lutego od 189,5 tys. do 223 tys. wojskowych, z czego zginęło ok. 43 tys. żołnierzy. Tymczasem wyeliminowano od 124,5 tys. do 131 tys. ukraińskich wojskowych, z czego w walce śmierć poniosło ok. 17,5 tys. osób.”

  6
    1. toya

     To chyba wszyscy oprócz naszego naczelnego Analityka Wykopków, który robi dobrą minę do złej gry wyrażając zdziwienie danymi z raportu, które sugerują, że:

     “Straty rosyjskie są dwukrotnie niższe niż do tej pory szacowano”.

     “Rosjanie ponieśli zadziwijąco małe straty w jednostkach kadrowych”

     “Rosjanie stracili zaledwie 13 tysięcy zółnierzy z sił zbrojnych”.

     Wolski od około 37 minuty: https://www.youtube.com/watch?v=TUKIPh-XOQg&t=2437s

     2
     1. toya

      Ale na koniec dnia mimo swoich “analiz” z rozstrzałem od sasa do lasa popełnia książkę zatytułowaną “Spokojnie (sic!) o wojnie”.

      Ja osobiście czuję się bardzo uspokojony, gdy taki fachowiec, potrafiący tak precyzyjnie szacować, mówi, ze ruskie tak się na stepie wykrwawiły, że nam nie zagrożą przez 10 lat.

      :DDD

      Wiecie jaka jest szansa, że on wie co mówi?

      Zero! Zero!

      https://www.youtube.com/watch?v=_4KrHwvtxrc

      Za dwa – trzy lata nasi obecni nastolatkowie beda popitalać w okopach.

      https://youtube.com/shorts/uz9DJo4AUTk?feature=share

      4
       1. toya

        Jak Bóg, zdrowie i Gospodarz pozwoli to za trzy lata również się tu będę “produkował” więc z przyjemnością wtedy odszczekam, ale w tym momencie mówię, że polski żołnierz – dzisiejszy licealista czytający własnie “Lalkę” czy inny “Zniewolony Umysł” będzie wąchał proch i schylał głowę przed ostrą jeszcze przed końcem 2025 roku.

        A to czy będzie siedział za przyczepą w Hrubieszowie czy gdzieś na Białorusko-Ukraińskim – aktualnie – Polesiu to już pozostawiam otwarte.

        4
        1. toya

         “piotr5 15 lutego 2022 o 19:42
         A co do tego że do ataku nie dojdzie to pisalem tu parę tyg temu wiec zgoda.”

         Na 10 dni przed wojną 🙂

         Ale będzie chłop klikał po próżnicy o tym co za trzy lata.

         I powtórzę po raz kolejny – napisz kiedyś coś od siebie, zapodaj temat, nadaj ton dyskusji, rzuć jakąś myśl, nawet jakąś jątrzącą drugą stronę bombkę dla draki, cokolwiek… byle własnego, byle kreatywnego…

         Bo jesteś jak puste echo które słychać tylko zza innych piszących. Wtórne i płaskie.

         3
          1. toya

           Jeśli już to inwektyw, a nie inwektywów 🙂

           Słaba polszczyzna, ciągła tendencja do dopierdalania się i wrzucania swoich nic nie wnoszących dwóch groszy, liniowy i skupiony na szukaniu powierzchownym zwiazkow przyczynowo-skutkowy tok rozumowania przekonuje mnie żeś jest po jakimś technikum? A jeśli inżynier to taki pseudo – z krakowskiej Polibudy, ale na pewno nie AGH 😉

           “Bo jesteś jak puste echo”

           VS

           “ruski smieciu”

           No comment. :DDD

           2
          2. toya

           “Bo jesteś jak puste echo”

           VS

           “ruski smieciu”

           Klient pyta o fellatio.
           Diwa: “W życiu zboczeńcu, ale w paszczu możesz”.

 24. toya

  Czytał ktoś już “Najlepsze miejsce na ziemii?”

  Mam wrażenie, że po “kopiowaniu” Friedmanna, pasożyt-Bartosiak znalazł sobie kolejnego dawcę materiału na najbliższe lata – tym razem Niala Fergussona.

  Przyznaję, że “NMNZ” nie czytałem, ale słysząc o “wieży”, “placu”, itd. mam wrażeine, że “Rynek i Ratusz” wszedł mu za mocno.

  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4909161/rynek-i-ratusz-o-ukrytej-sieci-powiazan-ktora-rzadzi-swiatem

  2
  1. Max2

   Przyznaję, że “NMNZ” nie czytałem,

   Świetny komentarz “Polaka” który krytykuje nie znając treści. Standard. Lepiej zostawić tak jak jest bo wszelkie reformy mogłyby zagrozić “wadzy” pisiorów. Lepiej przygotować się na przyjście Trampa lub innego oszołoma i stworzyć Polskę marzeń, “wadzy” po wsze czasy.

   2
        1. toya

         Tofflera i jego “Trzecią falę” czytałem i nawet przytaczałem dawno temu, gdy potrzebowałem przekonywać rodziców, że picie piwa przed południem i przed zajęciami na uczelni to nie staczanie się i menelstwo tylko walka z konwenansami społecznymi narzuconymi przez wymagania rewolucji przemysłowej.

         3
   1. toya

    Nie krytykuję książki, a o nią pytam.

    Czytałem “Rynek i Ratusz” Fergusona i słuchając Bartosiaka o “wieży” i “placu” mam wrażenie, że gdzieś to już grali. Pytanie czy zapożyczł tylko tę formułę, czy cała książka jest wtórna?

    Bo stwierdzenie, że Bartosiak i jego business-model oparty jest na kopiowaniu czyjegoś oryginału to chyba kontrowersyjne nie jest?

    4
    1. Max2

     Ferguson to pikuś w porównaniu z “mentalnością i kompleksami” Polaka. Ukazuje zależności , które uwypuklają się, gdzie wspólne dobro to mit. Ferguson opisuje cywilizacje zachodu. My z racji “komunizmu” znajdujemy się w innym miejscu.

     2
 25. ElSecator

  Spieszmy się zarabiać pieniądze – tak szybko odchodzą.

  Bogoojczyźniana władza patriotów z dobrej zmiany pewnie klepnie kolejny świetny pomysł eurokołchźników, na wydrenowanie kieszeni ludzi.

  “wgłębiam się w temat EPBD i podatków od CO2 i odkrywam nowy horror. W ramach ETS2 będzie podatek od emisji CO2 budynku od 2027. Górny pułap będzie wynosił 45 euro/tona.ALE TYLKO DO 2030 roku. Potem nie ma granicy górnej,a ta może wynosić nawet 300 euro”

  5
 26. konsultant122

  @sekator
  Pieniądze to się zarabia na poważnym kryzysie, a nie tak jak obecnie, takie leflefle . Tu jeszcze recesji nie było i pewnie szybko nie będzie. To bardzo zły okres dla długoterminowych inwestorów.

  1
 27. macarek

  Wróciliśmy do punktu przed silikonem, rynek oczyszczony, proste narzędzia i wiadomo co dalej u dzisiejszego lidera w20:
  dzienny: https://zapodaj.net/70cc40992c94b.jpg.html
  tygodniowy: https://zapodaj.net/90a81d36d1e7f.jpg.html
  26 kwietnia publikacja rekordowego kwartału, hipoteki nawet wakacyjne juz płacą dwa miesiące a nie jeden jak poprzednio.
  Oczywiście, że te wakacje przedłużą na 2024, ale to bardziej niż w cenach.

  3
  1. fast_market

   Niemcy związane interesy z ruskimi to może nawet nie dziwne, ale Macron zachowuje się jak dureń po raz kolejny i po raz kolejny nie widzi, że mu to szkodzi. Szkoda tylko, że my nie potrafimy tego wykorzystać na naszą korzyść.

   2
   1. sumadartson

    Impierialisty żółto czerwoni mają na niego papier czy finansują? A POniemieckie chcą z nimi konfederacji państw ojeropy bez prawa veta? Przecież skoro chcą Tajwan dać imperialistom w prezencie, to Ukrainę gotowi popędzić do pucina na własnych, “demokratycznych” bagnetach.

    1
 28. ElSecator

  USA vs Chiny

  To jak?
  Lepszy status quo z jankesami na tronie świata, stręczącymi reszcie, zielony papier toaletowy, inflację i towar eksportowy w postaci demokracji (lgbtqrwamać, black lives …coś tam coś tam), wbijanej młotem pneumatycznym, czy

  Zmiana w postaci Chin, które deklarują wolny handel bez eksportu ideologii i walutę opartą na złocie?

  Sam się waham, ale nie trudno zauważyć, że już pytanie zdradza moją niechęć do tego co jest

  2
  1. Max2

   To nie jest wybór pomiędzy Chinami a USA. Pieniądz rządzi światem. To wybór pomiędzy dwoma systemami, w którym to korporacje (kapitał) wybiera polityków i wówczas są jakieś “zasady” (“demokracja”) lub to politycy rządzą kapitałem W obu przypadkach dochodzi do patologii w której też bierzesz udział. (przykład USA) Po doświadczeniach z Hitlerem a teraz z Putinem “duży kapitał” nie wybierze Chin.

   1
 29. toya

  Tutaj też przyjemnie popatrzeć na saldo:

  “toya 6 kwietnia 2023 o 16:13Odpowiedz
  “toya 5 kwietnia 2023 o 14:47Odpowiedz
  Że tak polecę prezesem “Ostatnia okazja na dotankowanie L na wiguni, kto nie kupi ten trąba!””

  Dołożyłem właśnie po ~1780.”

  2
   1. toya

    Dziękuję.

    Nie za wynik – bo ten zawsze niepewny dopóki nie zamknięty, a gdy zamknięty to zawsze nieidealnie – ale za konsekwencję.

    Za konsekwencję, która każe tutaj od dwoch tygodni i nadal czekać:

    “toya 3 kwietnia 2023 o 21:14
    I dołożyłem oczekujące na kakao.
    L czeka po 2960. Przy 2850 stwierdzę, że Pan Wojtek się nie zna.”

    1
 30. toya

  Na Wig20 kilkadziesiąt punktów w dwa dni.

  Na walutach długie swingi…

  Byłoby co świetować, a na blogu cisza jak makiem zasiał.

  Dlaczego?

  Bo Ci co mieli pozycję w dobrym kierunku to już zamknęli jak tylko się zazieleniło w polu “zysk netto” i już stoją z boku.

  Bo Ci co mieli pozycję w złym kierunku w milczeniu kiszą, albo piramidują…

  1
 31. Prezesso

  Leszcz zadowolony, druga sesja z rzędu zielona i… teraz będzie bum!

  Zresztą ktoś tu chyba pisał, że 1840 to sufit, się potwierdziło!

  Rano luka taka, że Byczkom gacie spadną z wrażenia!

  S PKC – zbliża się maj!

  1
  1. duch_natury

   Jak się tak o mnie martwisz – napiszę Ci kiedy wejdę w S-ki na rynkach akcji. – ten tydzień o czym pisałem kilka razy to ostatni wzrostowy. Więc szczyt powinien być na przełomie tego tygodnia lub początek następnego.
   Jeszcze nie widzę tego dnia odwrotu a ponieważ głównie obstawiam DAX więc tu liczę na 16 z przodu 🙂

   Dzisiaj rozpocząłem zabezpieczanie letniego transportu kontenera z Chin – zakup $ dziś po 4.24, kolejne dwie partie stoją po 4.21 i 4.18

   Te ceny mnie mega satysfakcjonują i wolę sobie zafiksować w tych cenach zakup 🙂

   3
 32. Prezesso

  Przegrzane RSI na 1H i 4H, zniesienie 61,8% ostatniej fali spadkowej, są jeszcze jakieś pytania?

  Na dodatek wszystkie wybiciowe systemy krótkoterminowe zapakowały już L.

  I USD na dnie jako kropka nad i.

  TO OCZYWISTE, ŻE JUTRO POLEJE SIĘ KREW!

  Apaczy nie zabraknie, he he.

  1
 33. Max2

  Minutki FED (Własna interpretacja) Jesteśmy zdeterminowani aby ograniczyć inflację. Przyglądamy się sytuacji. Nie wykluczamy obniżek ani podwyżek stóp. Obserwujemy rynek i jesteśmy gotowi do interwencji. 🙂 🙂

  2
      1. sumadartson

       Niech mi ekscelencja nie schlebia, bo jak jarek się dowie że się zadaję z popsl_anymi to mnie nie wpuszczą na spotkanie wyborcze z mateuszem, a mam zamiar go opie…lić za to że podatek pit ochlastał na 12% a ten od zysków kapitałowych zostawił na 19. Janosiki kopane.
       Jak nie obniżą to zagłosuję na korwina. Kiedyś obiecał równo po stówce podatku na policję i wojsko jeno.

       6
       1. Max2

        Jak nie obniżą to zagłosuję na korwina Kiedyś obiecał równo po stówce podatku na policję i wojsko jeno.

        Belkowe będzie trzeba płacić 20% już za 2024 chyba z kwotą wolną 10.000 zł. Ja znowu przed przelewem 100k+

        Przykre., że patrioci utożsamiają dobro własne nad wspólnym. Tak jak wszelkie powstania gdzie szlachta myślała tylko o sobie. I tak Rzeczpospolita to tylko wymysł szlachty w której miała własne korzyści. I cóż się dziwić PiS?

        6
          1. sumadartson

           A ja wierzę że kretyni nie wrócą do władzy i moja wiara czyni mnie szczęśliwym szlachcicem.

           6
          2. Max2

           A jakby chciał hrabia dowodów historycznych to bardzo chętnie z nudów dostarczę, choć nie wiem czy głupota hrabiego to zdzierży ….

 34. Prezesso

  Czy młode Byczki mają już Pampersy na swoich miękkich zakończeniach kręgosłupa? W Stanach istny POGROM!!!!!

  ARMAGEDON I TOTALNE POZBYWANIE SIĘ PAPIERÓW!

  DYSTRYBUCJA!!!!!!!

  Lecimy z siłą wodospadu!

  Kto ma L, ten gapa!

  4
 35. sumadartson

  //To szlachta doprowadziła do upadku Rzeczpospolitej//

  Wow. To hitler i stalin byli szlachcicami?

  //dowodów historycznych…chętnie z nudów dostarczę//

  Nie trzeba. Niech lepiej ekscelencja przeznaczy ten czas na modlitwę. O rozum.

  6
     1. sumadartson

      ☺😀😂 Ekscelencja wkurzony bo uwierzył @toya we wzrosty (dziękował) a tu usiaki lecą do piekieł.
      //na wieki wieków…//☺😀😂
      Nie sądzę. Ekscelencja nas miłuje, tyle że jak każdy holeryk miewa chwile załamań nerwowych.

      1
  1. toya

   Każda realizacja zysków niecierpliwych i cofka na w20 to okazja do dokładki L.

   Nasz P(h)remier w USA. Macron u Chinola. Nasi u Wujka Sama. To kto jest debeściak?

   Dyskontujemy Międzymorze, Tęgoborze, albo chociaż Międzyzdroje.

   …do maja.

   A potem trwoga, żę o la Boga!

   3
 36. toya

  I mimo tego MISiowego klimatu i wieszczenia spadków wieczorem, zaraz się dowiemy, że Zagłoba zamknął swoje S na otwarciu po 1825 :-DDD

  “sumadartson 12 kwietnia 2023 o 22:21Odpowiedz
  Na razie raczej lokalny szczyt. Po dzisiejszych danych nie tylko ekscelencja ale nawet pucybut uwierzył w hossę a kto odkupi od pucybuta?
  Na S tylko dorabiam sobie na kieliszek chleba.”

  “sumadartson 12 kwietnia 2023 o 21:50Odpowiedz
  ☺😀😂 Ekscelencja wkurzony bo uwierzył @toya we wzrosty (dziękował) a tu usiaki lecą do piekieł.”

  4
 37. toya

  Z jednej strony (zachód)
  “wyciek” raportów o stratach i dozbrajaniu
  “plotki” o obecności zachodnich żołnierzy

  Z drugiej strony (UA):
  desperackie podkręcanie przekazu o brutalności rosyjskich żołnierzy

  Co to znaczy? Moim zdaniem, że zachód rakiem wychodzi z libacji na stepie. Przynieśli flaszki, pobawili się, napaskudzili, a teraz zostawią kozaków samych z tym bałaganem.

  6
 38. toya

  Do ciepłego sierpnia daleko, ale niektórzy już kiszą ogórki 😉

  Prawie 5 groszy na pierwszej partii. Już pod wodą na drugiej.
  Do tego dzienny swap.

  Uczcie się!

  “duch_natury 12 kwietnia 2023
  (…)
  Dzisiaj rozpocząłem zabezpieczanie letniego transportu kontenera z Chin – zakup $ dziś po 4.24, kolejne dwie partie stoją po 4.21 i 4.18”

  1. duch_natury

   Chyba kolego nie rozumiesz, co to jest zabezpieczenie waluty przed transakcją 🙂

   Jak mi wejdzie ostatnia partia mam nadzieję, że jutro będę miał średnią 4.21.
   Przy tej cenie w końcu czerwca przyjedzie mi kontener z ceną 50% ceny w PL (z uwzględnieniem wszelkich opłat transportowych).
   Płatność mam w połowie maja – sprawdzimy za miesiąc czy warto było zabezpieczać.

   I mam głęoko w d… czy to zejdzie jeszcze do 4.05 czy nie zjedzie :))))))
   Od lipca część towaru będzie pracowało w firmie a reszta pójdzie do odsprzedaży z min. 50% marżą.

   2
   1. toya

    Kiedyś chciałeś być inwestorem. Nie udało się, więc ostatnio mówisz, że grasz na pół gwizdka, że to dodatkowa “zabawa” za drobne.

    Potem przez dwa lata pitoliłeś coś o samorozwoju, patrzeniu w siebie i że dobra doczesne i materialne nie zajmują cię w tym konkretnym uduchowionym wcieleniu.

    Ale jakoś w między czasie wnioski o dotacje składasz. Po prośbie po urzędach chodzisz. Teraz handelek szajsem z Chin.

    Handel, marża… Ktoś złośliwy mogłby powiedzieć żeś zwykły kramarz i liczykrupa, a nie żaden szukający transcendencji homo spiritualis.

    A jakiś wredny cynik z bloga to podsumowałby, że po prostu czym się nie zajmiesz to dostajesz od rzeczywistości pstryczka w nos. Odbijasz się i idziesz gdzie indziej – tam też pstryczek w nos. I tak się kręcisz zmieniając kierunki jak kręcący się bączek odbijający się od ściany, mówiąc przy tym, że to wszystko jest zgodne z planem na to wcielenie.

    Śpij i śnij dalej. Tacy wyrabiają mi “targety”.

    1
 39. toya

  Mam kwartalny target od żony. Jak nie dowiozę to mam wracać na etat.

  Wygląda na to, że w pierwszej połowie pierwszego miesiąca kwartału spełnię cele.

  A to oznacza, że Q3 2023 też “na bezrobociu” :DDD

  Podsumowanie:

  Jak ktoś stejtment żonie pokazywać musi,
  to go ogórków kisić na stracie nie kusi!

  4
 40. Prezesso

  Mimo wszystko, smutno mi trochę, że to nie pieprzło… Portfel mi się skurczył, dobrze, że trochę akcji Dino sobie kupiłem przed kolejnym atakiem na 450 – 500, no i te L mam. Ale i tak mi jakoś smutno.

  8
 41. sumadartson

  Koooosmoos. A, prawda już mówiłem. Ze trzy kwartały. Latoś będzie rok. Słabnie pamięć. Trza zamienić francuską samogonkę na lecytynkę.
  Żyjesz ekscelencjo? Bo nikt mnie tak nie zabawiał na tym forum.

  5
   1. sumadartson

    Ath na auuuu przypomina 2005/2006 rok, jako żywo. Wprawdzie w maju 2006 był u nas wodospad (podwojona sakwa shortkonna w miesiąc) no ale wtedy pośród 40 największych spółek nie było żadnej z p/e poniżej 25. Większość miała powyżej 35.

    1
  1. Prezesso

   Toya, poczekaj na mnie. Idzie już przelew z hipoteki! Muszę ODROBIĆ straty z tego roku!

   TO JEST NIEBYWAŁA OKAZJA!

   Ładuję LLLLL koparką, bez opamiętania!

   I bez SL, zresztą po wuj, jak ruszymy luką, której NIGDY nie zamkną!

   LECIMY NA 6 000!!!!!!!

   4
 42. Prezesso

  Hossa na maxa! Jak dobrze, że szybko się zorientowałem, o co kaman!

  L jutro start z 1900 od razu i jazda na 1950.

  A duch już widzi S??? Ten to dopiero ma kretyńskie przemyślenia.

  Potem się okaże, że też na L jechał.

  Czy makerson kiedyś napisał coś onlajn? Jak Leszcz gra i gawno się zna.

  JA TU JESTEM NAJLEPSZY!!!!

  Jak dobrze być mną i mieć LLLLL po taaaaaakiej sesji w USA!

  Jutro dożynki Misia!

  Do URODZIN MALARZA KORRRRRRBA PO 3 – 5% DZIENNIE!

  CODZIENNIE!

  4
 43. duch_natury

  “pokpiwają sobie z S-ek i ducha”

  i kolejne:
  “Chętnie dołożę L na tym przełomie.”
  “Cienki jesteś i tyle w temacie.”
  “Ten to dopiero ma kretyńskie przemyślenia”
  “Jutro dożynki Misia”

  Drużyna pierścienia…
  Tak jak powiedziałem wszystko się zgadza ;)))))))

  11
 44. toya

  Generalnie to cały czas realizuje się scenariusz, który był dla mnie (a dokładnej dla mojego wewnętrznego leszcza, który siedzi w każdym z nas) najtrudniejszy do zagrania:

  “toya 14 marca 2023 o 19:06

  Najtrudniejszy dla mnie mentalnie scenariusz będzie miał miejsce gdy zniesiemy 50% jesiennej zwyżki i odhaczymy ~1666 po czym rozpoczniemy ruch w górę.

  Teoretycznie przy 1890 mam zacząć myśleć o L, ale ze względu na inne pomysły, taki ruch będę musiał traktować podejrzliwie i wręcz jako okazję do ponownego polowania na S dopóki nie potwierdzimy przebicia poziomu 1948.”

  Cztery sesje później odhaczyliśmy 1666. Uklepaliśmy denko na 164X i rozpoczęliśmy ruch w górę.
  Jeśli wejdziemy w strefę 1890-1950 to liczę, że dominować będzie sentyment, ze to jednak hossa itp.
  Zrobiomy podejście na retest poziomów ze stycznia i dawaj nazad na południe.

  Ale to tylko predykcje. Trzymam L. Podciągam stopy. Z palca zamykać nie będę.

  3
   1. Max2

    Słowo “kretyn” z kolei, powstało z francuskiego słowa “cretin” i ma związek z słowem “chretien”- chrześcijanin. Ktoś kto nie jest chrześcijaninem nie rozumie że wszyscy ludzie są braćmi, stąd kretyn. A czy pisiory zasługują na to miano, to sobie hrabia sam dopowie.

    2
    1. toya

     “Ktoś kto nie jest chrześcijaninem nie rozumie że wszyscy ludzie są braćmi, stąd kretyn”

     A idz pan w… las.

     “Francuskie, pierwotnie dialektalne słowo crétin ‘kretyn’ ma mieć związek ze słowem chrétien ‘chrześcijanin’ – nie dlatego jednak, by chrześcijaninowi przypisywano cechę bycia ograniczonym umysłowo, tylko dlatego, że wszyscy ludzie, wszyscy chrześcijanie są braćmi – zatem ten niedorozwinięty umysłowo też jest chrześcijaninem, też jest naszym bliźnim”

     7
     1. toya

      Dlaczego oddelegowano nam na bloga takich kiepskich czekistów? Dlaczego Pan Wojtek i jego followersi są tak niedoceniani?

      Max2, na których blogach siedzą, twoi zdolniejsi, bardziej wygadani i inteligentni koledzy? Anna gotuje? Kwestia smaku?

      Gdzie możemy poprosić o zmianę na stanowisku trolla?

      7
  1. duch_natury

   Jak od maja pierdyknie to z tych Twoich byczkowych L-ek zostanie ściana płaczu i niewyremontowany dach.

   Ten Twój entuzjazm i podniety pod koniec swingu zawsze zwiastujący rychły koniec jest tak powtarzalny, że aż dziwne. Wystudź raz te swoje emocje chłopie bo szkoda człowieka.

   10
    1. duch_natury

     @ML

     Mnie na DAX ten tydzień wychodzi jako ostatni wzrostowy. Więc kolejny powinien być już na zamknięcie spadkowy.
     Zobaczymy na ile moje cykle będą prawdziwe.

     O ile kojarzę, Ty operujesz na cyklach 38 tyg. – możesz mi pokazać jak je liczysz ??

     5
    1. sumadartson

     No przecież gph wywalony razem z poprzednim prezesem jeszcze. Ekscelencja to już chyba tylko russia today ponimajet.
     Zresztą to nie była żadna perła. Miałem tego za 1% sakwy, w porywach 1.5.
     Kasa poszła w suntech, na razie około 30% zysku. Trochę zredukowany po 6.7.

     2

Dodaj komentarz