Za pszenicę nie trzeba będzie już płacić jak za zboże


Rosja była w 2021 roku największym na świecie eksporterem pszenicy, zaś Ukraina była na 5-tym miejscu. Z tej racji inwazja tego pierwszego kraju (grożąca nałożeniem nań sankcji eksportowych) na ten drugi (zagrożony niemożnością wywozu tego surowca za granicę) rozpoczęta 14 miesięcy temu spowodowała skok – krótkotrwały – ceny kontraktów na pszenicę do najwyższego poziomu w historii.

Później – od marca 2022 – rozpoczęła się przecena kontraktów na pszenicę na CBOT. Ten spadek spowodował, że w lutym br. kurs tego instrumentu opuścił dołem kanał trendu wzrostowego, w obrębie którego przebywał od 2016 roku. Tradycyjnie wypada zakładać, że konsekwencją będzie spadek ceny o szerokość opuszczonego dołem kanału.


Do dolnego ograniczenia kanału trwającego od marca 2022 średnioterminowego trendu spadkowego sporo jeszcze brakuje. Wydaje się, że droga do tego celu jest szeroko otwarta.

Komentarze

  1. toya

   Nie będę się kierował poziomami tylko sentymentem i charakterem zachowań indexu.
   Cały czas biorę pod uwagę, że:

   A). hossa trwa od pazdziernika 2022:
   B). hossa ma swoją typową średnią dynamikę czyli za okresy “pompy” trzeba zapłacić.

   “toya 1 lutego 2023
   A przenosząc to na obecne warunki: skoro średnia z ostatnich 4 miesięcy (przypis: chodziło o lagę jesienną) nijak nie mieści się w przedziale 3-3,5 to:

   – albo to nie jest hossa tylko bear market rally i w przyszlosci nie będzie nam ten krótki ruch zaburzać statystyk

   – albo to jest hossa, ale potrzebny nam okres “schłodzenia” mnożników, czyli miesięcy niskich lub nawet ujemnych zwrotów (ale koniec końców na plus), które sumarycznie (wraz z pompą jesienną) dadzą nam średnio te kilka procent miesięcznie.

   Jako pesymistyczny sceptyk oportunistyczne zagrania gram teraz na spadki by albo załapać się na pierwszy scenariusz (przede wszystkim opcje put), albo załapać się na ujemne miesiące ze scenariusza drugiego (shortkonie).”

   1
   1. toya

    Z mojego punktu widzenia spadki lutowo-marcowe były zbyt KROTKIE by odpowiednio schłodzić miesięczne mnożniki – jesteśmy cały czas powyżej średniej. Dlatego wciąż widzę szansę na dłuższy okres słabości.

    2
    1. toya

     Trzeba śledzić sentyment wśród fachów na blogu:

     “toya 3 kwietnia 2023

     A przy 1890 będę skołowany jak pies Pawłowa. Czy ten dzwonek to na karmę czy na kopa w d…? Zobaczymy jaki będzie sentyment na blogu. Wizje trójki w hossie? Chętka na tłuste S?”

     2
 1. konsultant122

  Dopiero po tej hossie zejdziemy niżej by zakończyć Lato wojenno inflacyjne.Zbyt szybko by to miało się to skończyć 2015-2023 .To musi potrwać dłużej.Mikrokosmos teraz ,sam nie wiem z jakiego powodu,potem jeszcze czeluście i dopiero prawdziwa prędkość kosmiczna.

  1
   1. konsultant122

    Jeśli przyjąć że obecnie od października zaczęła się cykliczna hossa, w co wątpię, to oznacza że rynek przestał wierzyć bankierom:)) i ich stópkom:)) a patrzy na spadającą inflację która zbiła mocno ceny obligacji i akcji do pazdziernika 2022. Czyli niejako rynkowa stopa jest bardziej realistyczna dla rynku niż denne stopy bankierskie.Dużą rolę gra pewnie dysparytet stopy rynkowej i stopy procentowej banków centralnych. Dlatego rynek musiał to wycenić wzrostem akcji i obligacji. No ale baza monetarna nic nie sugeruje co miałoby związek z hossą. Trzeba byłoby popatrzeć na lata 70 XX wieku i tamtejsze zachowanie rynków w obliczu wysokiej inflacji. Dołki bessy gdzieś przełom 1974/1975. Czyli wypadałoby teraz schłodzić kilka m-cy, potem podciągnąć znowu do góry by w 2024 schłodzić maksymalnie. Ale ja tam nie wiem.

    1
    1. Max2

     Nic nie jest takie jakie było. Uważam ( ale to moje) że sięganie w przeszłość – jakąkolwiek w naszym stuleciu – jest bezsensem. Nigdy zadłużenie nie było tak rekordowe – za wyjątkiem (chyba Cesarstwa Rzymskiego) – tu P. toya z jego historią imperium – oraz z (novum) AI. Wkraczamy na “nieznane terytorium” z “rewolucją” Do czego to doprowadzi…scio me nihil scire.

     1
     1. Max2

      Poprzednie cykle hegemoniczne : https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_cykli_hegemonicznych

      mogły wydarzać się gdy “jednostka” nie jest “świadoma”. Rozwój internetu a tym bardziej AI może doprowadzić (w najbliższych latach) do zmiany parytetu. Gdyby spojrzeć na to pod kątem wiedzy tajemnej “iluminatów” :

      https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakon_iluminat%C3%B3w

      którzy wieszczą ” Nowy porządek świata” to znajdujemy się w momencie przełomowym.

      1
 2. konsultant122

  Przy powszechnym oczekiwaniu recesji nie patrzy się na odwróconą krzywą dochodowości która trwała przez ..100 lat do lat 70 XX wieku i nie oznaczała zawsze recesji. Teraz też może nie oznaczać a jeszcze może się pogłębiać:)))

  1
 3. ElSecator

  Panie i Panowie. Rząd Kondominium Rosyjsko-Niemieckiego pod Żymiańskim zarządem powierniczym, postanowił popełnić gospodarcze zbiorowe samobójstwo.
  Od 1.1.2024 MINIMALNA brutto będzie wynosić co najmniej 4254,40zł.

  1
 4. Max2

  https://bithub.pl/wideo/chatgpt-testowany-w-przerazajaco-zywych-robotach-boston-dynamics-uzyskaja-czesciowa-swiadomosc-i-beda-reagowac-na-polecenia/

  Wyginiemy jak dinozaury? Czarne lustro 4 “Twardogłowy”

  Mac

  Z jakiej bajki jesteś ?

  Jak doszukiwać się “teorii spiskowych” Iluminatów etc to tylko w bajkach. (edukacja młodego pokolenia – przemycanie nowych wartości) Ciekawe, jak na przestrzeni czasu zmieniały się bajki, dostosowane do świadomości społeczeństwa ? “dzieci” ?

  https://www.filmweb.pl/film/Co+w+duszy+gra-2020-836650

  Pełen symboliki, “Król lew” się nie umywa. Chyba znalazłem swoją bajkę 🙂

 5. sumadartson

  AI czy jak kto woli SI to nie bajka. Dzięki matematyce zero jedynkowej można opisać cały świat jaki znamy (pod warunkiem posiadania mocy obliczeniowej i pamięci). Istnieje i rozwija się również świat alternatywny do tego który znamy. Sztuczna inteligencja zastępuje z powodzeniem pracę milionów ludzi. Np. dzięki niej maszyny mieszają składniki coca-coli, produkują butelki i kapsle, nalewają do nich płyn, kapslują, pakują, umieszczają na półkach magazynów. To nie to samo? No jak to nie skoro człowiek nawet nie dotyka żadnej butelki. Dzięki SI rakieta niszczy obiekt wielkości piłki tenisowej, w promieniu 25 km.
  Tesla sama się prowadzi się bezpiecznie do celu (pod warunkiem że pijany rusek nie zostawi naczepy na lewym pasie ruchu za zakrętem😨).
  W kolejnym, 15 wcieleniu ekscelencja nie będzie musiał wychodzić ze swojego apartamentu. Inteligentny dron dostarczy mu na balkon wszelkie środki potrzebne do życia a inteligentna dziewczynka (o pardon, chłopiec) zaspokoi jego najbardziej wybredne nawet marzenia seksualne. Otwarte pytanie natomiast jest takie czy SI która jest już w stanie opisywać i naśladować świat który znamy, będzie w stanie tworzyć swój świat alternatywny.
  Raczej nie, ponieważ żaden prorok z Nostradamusem na czele niczego takiego nie zoczył w swoich wizjach.
  A poza tym ktoby tam chciał tracić miliardy na unicestwienie naszej lichej wełny.

  2
     1. sumadartson

      Niech moc będzie z nami a los niech nam sprzyja, ekscelencjo.
      Nie ma potrzeby odpychać mocy. Łączenie powoduje jej wzmocnienie zgodnie z ciągiem liczb Fibbonacciego. Dlatego ludzie życzliwi żyją dłużej i szczęśliwie. Emanują i odbierają energię. A energia to podstawa życia wszelakiego, ekscelencjo.

      1
      1. Max2

       Czasami hrabia mnie zaskakuje w swoim kretynizmie i geniuszu. Co ciekawe, kiedyś pisałem rozprawę o “Życzliwości” a nawet ją wygrzebałem ze szpargałów. Dziś podszedłbym do tematu z innego punktu widzenia. Z tą świadomością to nie jest tak prosto, nie da się jej opisać matematycznie. Wymyka się rozumowi (wiedzieć nie znaczy rozumieć, a przychodzi to ze zrozumieniem ) Aspekty miłości można opisać, nieliczni rozumieją te stany a i tak nie są w stanie jej przekazać. Chyba że właśnie poprzez “autentyczną życzliwość”

  1. sumadartson

   “Wiedzieć nie znaczy rozumieć.”
   Otóż to. SI posiądzie niebawem pełnię wiedzy o świecie jaką posiadła ludzkość przez wieki istnienia, a pomimo tego będzie mogła co najwyżej za panem Wojciechem Białkiem laptopa nosić. Przynajmniej do czasu gdy narodzi się jakiś geniusz łączący talent analizowania posiadanej wiedzy i wysuwania z niej trafnych wniosków co do przyszłości giełd z talentem programowania maszyn liczących. A i to nie gwarantuje wyższości SI nad rozumem ludzkim jako że historia istnienia ludzkości ciągle się rozwija i taki geniusz musiałby żyć do końca świata. Dlatego AI na pytanie jaki będzie trend na rynku, odpowiada niezmiennie że nie da się przewidzieć decyzji banków centralnych i wydarzeń geoekonopolitycznych.
   No i klawo jest, bo nie byłoby miło gdyby pacjenci OZ dzięki sztucznej inteligencji zaczęli wygrywać pieniądze od szlachty z prapradziada, czego i ekscelencji nie życzę

   1. Max2

    Ech. ” Geniusz” hrabiego wyblakł jak “nieużywany paragon” Niech hrabia jeszcze raz przemyśli zanim cokolwiek napisze. A artykuł z gazety “jest pierwszy i lepszy” i proszę nie podważać “uznanych praw fizyki”

    1. sumadartson

     //Geniusz hrabiego wyblakł…//
     Po takiej “konstruktywnej” i “uargumentowanej” krytyce mojej opinii muszę z żalem stwierdzić że zacząłem nieco doceniać wyższość SI nad niejedną wełną “rozumną”.

      1. sumadartson

       To ekscelencja robi z siebie wiadomą inteligencję cytując jakąś lewacką teorię że atom, czyli materia, czyli w domyśle człowiek jest w 99% pustką. Czyli próżnią. Wewnątrz atomu nie ma żadnej próżni, choć w przypadku lewackiej wełny może być jakiś wyjątek, potwierdzający słuszność mojego pojmowania “praw fizyki”.

       1
  2. sumadartson

   A co do artykułu z wiadomej “gazety” to straszna lipa jest z tym rozciąganiem atomu.
   Równie dobrze mógłbym napisać że jeśli parametry atomu pomniejszymy bilon razy, to słońce pochłonie ziemię i próżnia przestanie istnieć a przecie “nawet tatulo wiedzo że to lipa jest”.

   2
 6. Max2

  “Wiedzieć nie znaczy rozumieć” odnosi się do człowieka z jego ograniczeniami, których nie będzie miało AI. (wyciąganie wniosków, brak uwarunkowania) W tym kontekście AI będzie bardziej inteligentne od człowieka. Może rozumieć np. “status bezrobotnego” ale nigdy tego nie doświadczy “nie zrozumie” “nie doświadczy” I tu jest największe niebezpieczeństwo.

  3
  1. sumadartson

   Jeśli ekscelencja ma jakieś “ograniczenia” w rozumieniu wiedzy to jego problem.
   Założenie że AI nie będzie miało takich ograniczeń jest tak samo bezpodstawne i nieuargumentowane jak większość opinii ekscelencji nt. Szlachty z prapradziada.

   4
   1. Max2

    Wiem hrabio jaki to szok, jak hrabia się dowiaduje że jest tylko “małpą” bez wolnej woli. Jeszcze większy szok gdy hrabia “wie” ale jeszcze nie rozumi, że hrabiego “nie ma” 🙂 Pozostaję “życzliwy” i pełny współczucia. 🙂

  1. sumadartson

   @toya
   //byli tu kretyni co mi próbowali cisnąć//
   Między generałem a waszmością a zwłaszcza treścią wypowiedzi, że o formie nie wspomnę i kulturze w traktowaniu ludzi występuje różnica kulturowa pewna bardzo.
   Również w postrzeganiu rzeczywistości pod kątem przyszłych rozstrzygnięć. O ile bowiem w wypowiedzi generała usłyszeć można realną ocenę sytuacji człowieka zatroskanego jej niebywałą złożonością, to u waszmości przebija się głośna nuta powątpiewania w totalny pogrom terrorystów wielkiego króla terroru, sprawiająca wrażenie sympatyzowania, żeby nie powiedzieć, kibicowania rosji, ba może nawet ruskiemu mirowi.
   Nie wiem czy wynika to z genetyczno-pokrewnych przesłanek czy tylko z psychiki zakompleksionego człowieka który mocno oberwał od “życia” i wszelkowypadkowo z obawy atakuje “kretynów”, wszystkich “kretynów”. Przypomina to kompleks małego zadziornego “Wowy”, który z powodu swoich kompleksów trudnego dzieciństwa bywał agresywny a przez to bity przez starszych szczeniaków skutkiem czego traumę dzieciństwa przeniósł w wiek dojrzały i nadal atakuje wszystkich (w przypadku wowy świat cały), oczywiście w poczuciu prawa obrony własnej.

   9
 7. Wojciech Białek (Autor
  Wpisu
  )

  konsultant122
  “Niebawem urlop. Może coś mi polecicie z książek z pogranicza inwestowania,cykli, ekonomii, teorii spiskowych itp.? Wymieniane tu były ciekawe pozycje.Moze coś przypomnicie ?”

  Przyjemna lektura krewnego niedoszłego prezydenta USA o nazwisku Al Gore:

  “Akcja powieści “Stworzenie świata” toczy się na przełomie VI i V w.p.n.e. Narratorem i bohaterem jest Cyrus Spitama, wnuk Zoroastra, pół-Grek po matce, wychowany na dworze perskim za panowania Dariusza, przyjaciel jego następcy, Kserksesa. Jako poseł perski podróżował po Indiach i Królestwie Środka, Chinach, pod koniec życia wysłany został przez kolejnego władcę, Artakserksesa, do Aten, gdzie podyktował młodemu krewnemu, Demokrytowi, dzieje swojego życia.”

  https://en.wikipedia.org/wiki/Creation_(novel)

  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/113309/stworzenie-swiata

  “Epoka Osiowa
  Epoka osiowa (także Epoka osi, z niemieckiego: Achsenzeit) to termin wymyślony przez niemieckiego filozofa KarlaJaspersa. Odnosi się on do historii starożytnej od VIII do III wieku p.n.e.. Twierdzi on, że stanowi to punkt zwrotny w historii ludzkości.

  Nowe sposoby myślenia pojawiły się w Iranie, Indiach, Chinach i w świecie grecko-rzymskim. Pojawiły się nowe religie i filozofie. Co więcej, działy się one równolegle w całej Eurazji, bez oczywistego kontaktu.”

  7
 8. noob

  To nie powinien byc szczyt jankow.Kiedy spadali z 48xx zostawili magnesy ,ze wroca.Cyferki były podawane.Wiedz od razu albo cofka i na cele powinni.Wrocic tutaj i nie odhaczyc poziomow hm,niby i tak moga ale jak to,ee nie

  4
 9. konsultant122

  Powiem tak : jak W20 dojdzie do 2450 przy obecnej kurczącej się bazie monetarnej ,to uwierzę ze hossę robią kosmici równoległą walutą PLN,ktorej emitentem nie jest NBP😀 I porzucę zainteresowanie inwestowaniem.

  11
  1. sumadartson

   //porzucę zainteresowanie inwestowaniem//
   Zainteresowanie być może da się porzucić.
   Lecz gdy wygrywasz na jednej sesji dwie średnie krajowe brutto a po miesiącu czujesz się bogiem rynku i utwierdzasz w swojej nieomylności i wszechmocy, by po kolejnych kilu tygodniach dowiedzieć się że jednak jesteś tylko pyszałkowatym frajerem i na tej bazie przez kolejne lata ponownie budujesz swoją pozycję zwycięzcy, jednak ze świadomością że pewne nieomylne i wszechmocne są tylko śmierć i podatki, to “zainteresowanie inwestowaniem” możesz porzucić tylko na rzecz inwestowania. I czasem tak sobie dumam że łatwiej byłoby porzucić niewiastę z dobytkiem niż zarabianie. Nawet gdy człek ma lichą wiedzę o inwestowaniu i jako taką o zarabianiu.

   5
   1. konsultant122

    Średnia krajowa codziennie? To nie te poziomy. U mnie średnio poniżej 1000zl dniówka od 37 miesięcy. A w ogóle ruchawy daytradingowo nie jestem. Czekam na lepsze okazje długoterminowe niż obecnie. Czy to koniec 2023 czy koniec 2024.Obecny łącznik pół -hossy musi się skończyć.

    1
  1. duch_natury

   A te nieoficjalne są troszeczkę inne:

   1. Goldman Sachs ok. 20%
   2. Prezesso – 17%
   3. BM PKO BP ok. 10%
   4. BofA ok. 9%
   5. Szlachcic – 8% (ale tylko z rana 9-10)
   6. Morgan Stanley ok. 7%

   27
  1. sumadartson

   Skoro “ostania podwyżka stóp w cyklu” to przekonywujące. Do piątku usiak zdyskontuje ten niepotrzebny ostatni ruch fed a potem, ho ho, nawet AI nie powie co dalej. Jedynie góral z Zakopca da odpowiedź trafną.

   3
     1. sumadartson

      Tylko że niemiecki koń leje na ekscelencji prognozę poziomym strumieniem bo jakoś nie chce opadać.
      To ciekawe ale kolejne razy widzę jak leszczaństwo reaguje złością i niedowierzaniem na koniec fali 2 i początek trzeciej. Ze dwadzieścia lat temu też taki byłem i zamiast kupić optimusa po 6 dych i zapłaciłem po 150 i zamiast 5000% zysku, zrealizowałem “ledwie” 2000%. Ale i tak większość kupowała po 2 tysie aby sprzedać po…>150

      2
  1. sumadartson

   //Problem w bankach niemieckich//
   Jaki tam problem. Jarkowy mateusz chętnie je przejmie do spóły z arabusami.
   Szukanie problemów w początkach 3 fali hossy to szlachta przerabiała ze 20 lat temu. Czekanie na godzillę jest męczące i stresujące. Nieprawdaż ekscelencjo?☺

   1
 10. duch_natury

  “Sell in may and go away” – bez kombinowania – kiedy skończą zabawę tego nie wiemy ale zmiana swingu nastąpi. Rozsądne budowanie pozycji średnioterminowych na wszelakich wyskokach.

  5
  1. duch_natury

   Maxiu jak zawsze System nas robi w ciula. I żeby nie było to nie jakiś tam PIS. Czy zauważyłeś, żeby opozycja zadawała w tym względzie trudne pytania.
   Więcej kasy w systemie to więcej możliwości do ich rozdawania lub brania “dla swoich”.
   Poza tym średnia musi się zgadzać. Na wschód za pół darmo to my musimy wyrównać rachunki.

   2
  2. Art17

   Przyczyna banalna. Zamknięte rafinerie. W „pandemii” popyt był słaby, potem gotowych paliw zaczęło brakować. Pod koniec roku sytuacja się odwróci, wejdą nowe moce na Bliskim Wschodzie. To rynek decyduje, nie Obajtek jak krzyczą kretyni z byłym premierem Tuskiem na czele. Wszystkie rafinerie w Europie mają teraz wysokie marże. https://polskieradio24.pl/42/273/artykuł/2979654,europa-przerabia-coraz-mniej-ropy-naftowej-rafinerie-sa-zamykane

   12
     1. Max2

      Mógłbym odpowiedzieć treściwie “Pierdol się” Jednak odpowiem : takich kretynów jak Ty “katolików” z ” poczuciem współczucia dla innych ” jest “masa” Na pewno z porównaniem “Masy” No ale pewnie kretynie nie masz o tym zielonego pojęcia.

      1
          1. Max2

           szok…. nie wiem co napisać… lepiej MILCZEĆ i współczuć (być życzliwym) Masz rację.

           2
 11. b_54

  /Mógłbym odpowiedzieć treściwie “Pierdol się” Jednak odpowiem : takich kretynów jak Ty “katolików” z ” poczuciem współczucia dla innych ” jest “masa” Na pewno z porównaniem “Masy” No ale pewnie kretynie nie masz o tym zielonego pojęcia./

  POlskojęzyczni są chorzy z nienawiści. Aż strach pomyśleć jak na ich zdrowie psychiczne wpłynie III kadencja PiS…

  23
  1. Max2

   Kolejny “kretyn katolik” A jeżeli napiszę że lekarz dał mi 6 miesięcy, to upoważnia każdego “kretyna katolika ” do wyśmiewania się z czyjegoś zdrowia?

   “Na marsz 4.czerwca o lasce będzie ciężko dojść.”

   Fuck you !!

  1. sumadartson

   Nie dziwota że AI przerżnąl maturę z “Odprawy posłów greckich”. Po pytaniach pana Wojciecha Białka w pamięci pozostał mu szlachcic z “liberum veto”, więc profilaktycznie pojechał po “posłach greckich”.

   1
 12. Max2

  “Max mam nadzieję że Cię nie urażę pytaniem. Czy w pierwsze dni maja Polska Flaga powiewała na Twojej posesji?”

  Nie urazisz. Jedynie ci “kretyni” mogą mnie urazić którzy kwestionują moje “przywiązanie do życia” Posesji już nie mam, więc nie ma czego wywieszać. Gdybyś zapytał o to Schindlera, pewnie by się wstydził. “Przywiązania” nie zrozumie ten kto nie czytał “Małego księcia” a to nie czyni Ciebie szczęśliwym. Zaniżam swoją głupotą bloga, więc kończę. Życzę powodzenia.

 13. Prezesso

  Siema! Ja na Mazurach obecnie odpoczywam, ale TAKIEJ PROMOCJI LLLLL nie mogłem przegapić. Doładowanie na maxa dziś od open (szkoda, że nie dali taniej) i patrzymy na 2000! A potem 2200!!!!

  JAZDA W GÓRĘ, bo tu drogo jest, wszędzie yebana Warszafka, ceny z kosmosu, np. lemoniada po 26 PLN! SZOK!

  14
  1. toya

   toya 23 marca 2022
   Mamy pod (europejskim) dachem Mrożkowego EDKA.(…) A liczymy, że wpłyniemy na jego zachowanie używając “wartości” Anieli Dulskiej.

   (…)

   EDEK – A dlaczego miałbym teraz sobie pójść? (…) Ja tu
   zostanę.
   STOMIL – Po co?
   EDEK – Teraz moja kolej. Wy będziecie mnie słuchać.
   STOMIL – My? Ciebie?
   EDEK – A dlaczegóż by nie? Widzieliście, jaki mam cios. Ale nie bójcie się, byle
   cicho siedzieć, nie podskakiwać, uważać, co mówię, a będzie wam ze mną dobrze,
   zobaczycie. Ja jestem swój chłop. I pożartować mogę, i zabawić się lubię. Tylko
   posłuch musi być.
   EUGENIUSZ – Ładnieśmy wpadli.
   EDEK – Panie Genek, co to za niegrzeczna mowa? Lepiej zdejm mi pan buty…
   EUGENIUSZ – Ulegam przemocy, ale w duszy będę nim gardził.
   EDEK – A gardźże sobie pan, tylko zdejmuj. No, ruszać się, raz-dwa!

   toya 23 marca 2022

   A gdy Zachód już poczuje, że wystarczająco Rosją wzgardził, a żyć jakoś trzeba:

   EDEK – Panie Geniu, zatańczymy sobie?
   EUGENIUSZ – Z panem?… A wie pan, że nawet i zatańczę, (kładzie buty kolo
   Artura i udaje się w objęcia Edka. Ustawiają się w prawidłowej pozycji, czekają
   na takt i ruszają. Edek prowadzi. Tańczą. Eugeniusz siwy, dostojny, w czarnym
   żakiecie, sztuczkowych spodniach, z czerwonym goździkiem w butonierce. Edek w
   zbyt ciasnej marynarce Artura, z rękawów za krótkich wystają jego potężne ręce,
   obejmuje Eugeniusza wpół. Tańczą klasycznie, Z wszystkimi figurami i przejściami
   tanga popisowego. Tańczą, dopóki nie spadnie kurtyna.

   3
 14. duch_natury

  Bardzo lubię takie przeciąganie liny, piękna dystrybucja idzie od dobrych 2-3 tygodni. Stawiam, że w połowie następnego będzie ostateczne zakończenie (i mam nadzieję, że uda się ciekawe pozycje dobrać do woreczka) 🙂

  2

Dodaj komentarz