Korekta trwa

Pierwsza fala obecnej cyklicznej hossy trwała na WIG-u 20 3 miesiące od października ub.r. do stycznia br. Po korekcie, która później nastąpiła, następna zwyżka rozpoczęła się w marcu br. i trwała również ok. 3 miesiące do czerwca br. Można więc spekulować, że rozpoczęty w połowie czerwca br. spadek WIG-u 20 jest podobnej klasy co 2,5-miesięczna korekta rozpoczęta w styczniu br.

WIG-20 wyłamał się w środę w dół z ok. miesięcznej formacji „głowy z ramionami”. Zapowiada to w krótkoterminowej perspektywie kontynuację zniżki cen akcji.

Pomimo spadku cen akcji tym tygodniu Indeks Nastrojów Inwestorów publikowany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych osiągnął najwyższy poziom w swej sięgającej 2011 roku historii. Udział optymistów był wyższy od udziału pesymistów aż o 62,1 pkt. proc.  Z kontrariańskiego punktu widzenia również nie wróży to zbyt dobrze polskiemu rynkowi akcji w najbliższym czasie.

Komentarze

  1. sumadartson

   Ośmielam się wszelako zauważyć że / “spadek WIG-u 20 podobnej klasy co 2,5 miesięczna korekta rozpoczęta w styczniu br.” / zanegowałby wg Elliotta (zejście poniżej szczytu fali 1) cały wzrost od października a tym samym jedynie słuszna przepowiednia mistrza Wojciecha Białka że kupno pereł s.a. ma sens przez ok. 5 kwartałów od października ub. r. stała by się niespełniona, co byłoby bodaj pierwszym takim przypadkiem od zarania dziejów.

   2
   1. analityk-amator

    Mnie się wydaje,że wzrost od października nie jest impulsem,tylko korektą;być może korektą nieskończoną.Być może finalnie(po korekcie)będzie dużo wyżej,ale obstawiam,że tylko w ramach korekty.Z tym,że obstawiać to ja sobie mogę,a będzie,jak będzie.😁

    2
 1. Wojciech Białek (Autor
  Wpisu
  )

  @toya:

  ” Co by się nie wydarzyło to będzie jeden z najlepszym trejdów w moim dorobku.

  “toya 18 kwietnia 2023 o 15:41Zaloguj się, aby odpowiedzieć
  (…)
  “Przesiadamy się na Kakao. Tam odrabiamy straty. Pociąg z konduktorem Białkiem wyjeżdza z Krakowa do Gdańska po przebiciu 2960.”

  https://stooq.pl/q/?s=cc.f

  wtopa -2%, wtopa -2% tam, a potem +10% na kapitale 🙂

  …i kolejny kwartał na bezrobociu skoro KPI zrealizowany 😉”

  Gratuluję, ale bez obrazy, zamiast konduktora wolałbym być raczej określany jako:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Conduc%C4%83tor

  8
 2. analityk-amator

  A ja myślę,że w najkrótszej perspektywie(kilka sesji)będzie rosło.Dopiero,kiedy zostanie przebity szczyt z 16 czerwca,a RGR okaże się picem na wodę,rozpocznie się spadek”na serio”.

  5
 3. ElSecator

  w ameryce chyba nie czytają bloga Pana Wojtka bo z wrodzonym bezrefleksyjnym entuzjazmem pompujo te swoje nazdagi bez opamiętania. Rekordy to chyba kwestia nieodległej przyszłości i chyba już tylko planetoida centralnie w nju jork może tę szajbę powstrzymać

  3
  1. sumadartson

   @ElSecator
   Chyba jednak “przeczytali bloga Pana Wojtka” bo na koniec spompowali się w majty. No chyba że moja zamiana L na S tak ich zdołowała. No ale to też dokonało się dzięki Panu Wojtku.

   2
  1. fast_market

   Gdyby to brzmiało: /zaczął się ogromny trend osłabienia dolara/ to bym się zgodził. A przy okazji umocnienie złotego, to niejako standard. Tylko z korektami niech będzie.😉

   Ps. ING celuje w 1,15 eurusd na koniec roku.

   1
 4. ElSecator

  Gospodarz to z tą prognozą dolarową poszedł o krok dalej bo powiedział, że za trzy lata dolar będzie za dwa złote.
  Znowu będziemy masowo sprowadzać samochody ze Stanów i brać kredyty frankowe

  2
  1. Max2

   Z ciekawostek :

   W czasach gdy Einstein ogłaszał “teorię względności” tylko nieliczni rozumieli jego teorię. Była na tyle rewolucyjna iż “uwarunkowanie ” ( przekonania wyniesione z dzieciństwa) nie pozwalały na zmianę paradygmatu. Dopiero nowe pokolenia były w stanie to uczynić.

   1
 5. Tomek R

  POLIMEX – -:)) zastanawiam się czy spekulacyjnie nie jest to moment do zagrania na tej spółce? Potężne wybicie, i korekta zatrzymana dokładnie (4,77 zł) , tj. 61,8% zniesienia wybicia FIBO …? Co sądzicie? Sorry za nieznaczne odejście od tematu, ale skoro korekta na szerokim przez 2-3 mies. to może choć zabawa na wybrańcach. W każdym razie dobrego lata i powodzenia.

  5
 6. DrQuality

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Goldman-Sachs-liderem-obrotow-na-rynku-akcji-GPW-w-czerwcu-na-drugim-miejscu-BofA-8572885.html
  wnioski :
  1/ INI ma małe znaczenie – Jankesi rulez , mogą zrobić wszystko
  2 / stąd chyba największe znaczenie ma wig usd
  3/ skończylismy tydzień , stąd straszenie dziennym wykresem przed weekendem jest nie fair
  A /wig20 – jestesmy pod kilkunastoletnią , długoterminowa linią spadkową – przebicie superhossa , odbicie -ratuj sie kto może
  https://drive.google.com/file/d/1yhNL58z5vjpUZQP9k6228GHRsF0djJ3D/view?usp=sharing
  B/ z drugiej strony – orgr jako wyrażne odwrócenie trendu – minimalny zasięg 180 pkt do 630 pokt , wtedy przebijamy linię
  https://drive.google.com/file/d/1sWqUSna8J32vtyAJXpLoJ9A0FKABJ86_/view?usp=sharing

  1
   1. DrQuality

    Gratuluję, ale bez obrazy, zamiast konduktora wolałbym być raczej określany jako:
    The word is derived from the Romanian verb a conduce, from the Latin ducere (“to lead” or, “to drive” in Romanian), cognate with such titles as dux, duke, duce
    Przy całym szacunku , Panie Białek – nie da rady .

    1. DrQuality

     Drogi Sumadartsonie ,
     drQuality:
     “Po ujawnieniu przez niego prywatnej korespondencji dla pognębienia uczestnika forum nie wypada Wam , nawet obrażając , wchodzić z nim w jakiekolwiek interakcje .”
     A tu macie WB :
     Gratuluję, ale bez obrazy, zamiast konduktora etc , itd
     Et tu , Białek , contra Sumadartson ?
     Czas na kolejny odpoczynek od bloga .

     1. sumadartson

      DrQuality
      No a czego się można spodziewać po ruskim trolu. Następnym razem jak zarobi z 11%, gotów zaprząc Mistrza do rykszy. Za prapradziada dostałby bacikiem po uszach i byłby uszanowania nauczon. No ale takie są skutki gdy wszyscy na szlachtę psioczą jeno, wzorem dychtatury proletaryatu.
      A to że szlachta uczy troli historii przyszłej to nie przeciwko Mistrzowi a raczej dla dobra.
      Wszystko idzie zgodnie ze strategią tayną.
      Stepy płoną jesienią a kasetony w pień wycinają żywych.

      4
 7. konsultant122

  Jestem jednak tradycyjnym inwestorem.Musi być impuls monetarny,którego nie ma a hossa jest,no pół-hossa na razie. Dostosowanie inflacyjne zysków i tyle.Problem się pojawi gdy zacznie się wzrost bezrobocia.Jest jeszcze w zanadrzu cykl nieruchomości i hodowana bańka tamże. Wielka hossa pokoleniowa musi startować w strachu ,bezrobociu i spadających cen nieruchomości. To nie październik 2022

  4
  1. macarek

   Dokładnie pamietam 2003. Strachu tam żadnego nie było.
   Co innego w 2002.
   Stany były zawsze najsilniejsze, zatem trudno się spodziewać, że Dax robi test Ath a Jankes zawróci tak blisko. Nie, tego w kinach nie grali….
   Trzeba przyjąć dwa założenia:
   – AI już pomaga w inwestycjach grubasów i żadne lokalne SII ani nastroje u nas nie maja żadnego znaczenia
   – wpływ AI na gospodarkę może być naprawdę kosmiczny, biotechnologia czy zarządzanie przedsiębiorstwami – tam widzę eldorado.
   – szczyt hossy dotcom został daleko na niskich poziomach, czyli to co wydawało się w 2000 bańką płaci teraz dywidendy dużo wyżej

   1
  1. macarek

   Przesłuchałem pobieżnie w drodze.
   Dwie sprawy:
   //ceny producenckie ujemne// No nie. Ujemna dynamika a nie ceny, i to tylko sektor energetyczny. Dla gospodarki to pozytyw – spadek kosztu (jak obniżka stóp). Ale jak analityk miesza groch z kapustą to wychodzi …
   Rosną odsetki od długu – No ja się pytam kto ma obligi? Banki… I tyle

 8. sumadartson

  1. Krzywa rentowności obligacji USA
  2. Globalne PMI przemysłu i usług bliźniacze do tego z początku 2020 roku
  3. Przewartościowanie NYSE
  4. Rosnący (realnie) koszt obsługi długu i kredytów
  5. Początek wykuwania Kalifatu we Francji (rosnąca skala agresji i nienawiści, przy rosnącej bezradności Państwa)
  6. Niesłabnące tempo napływu nielegalnych imigrantów, podsycane samobójczą propagandą multi-kulti
  7. Nadal szalone tempo znikania oszczędności w Polsce i nie tylko
  8. Postępująca skala socyalnego przejadania wzrostu gospodarczego w Polsce, nadproporcjonalna do poziomu inwestycji.
  9. Coraz gwałtowniejsze zmiany klimatyczne, pomimo szalonego wzrostu wykorzystania elektrowni wiatrowych a zwłaszcza fotowoltaiki i pojazdów elektrycznych. Powodziosusze.
  Trza będzie niebawem zakrzyknąć, tak jak w lutym 2020 i w styczniu 2022 roku:
  Na shortkoń panowie szlachta a łupy (złoto) brać w troki.
  Tylko że kurna nadciągająca połowa dekady to najlepsze czasy na kupno. Ha, z wyjątkiem crash’ów z 1998, 2006, 2015. (2023?😨). Średnio co 8 roków?
  Giełda to haos.
  AI pytane o prognozy rynkowe odpowiada niezmiennie: nie sposób przewidzieć przyszłych decyzji ludzkiego podwełnia.
  A to przecie głupota jest a nie inteligencja, bo Nostradamus 5 wieków temu przewidział nadejście w 1999 roku Wielkiego Króla Terroru w rosji, a medium z Tęgoborzy ponad 125 lat temu przepowiedziało wojnę w Ukrainie, klęskę rosji i powstanie Międzymorza.

  2
 9. konsultant122

  Powtarzam, cykl nieruchomości musi dać się we znaki. Gdyby od kowidka ruszyła pokoleniowa hossa kilku-kitchinowa, to nieruchomości musiałyby drożeć kolejne lata. A tak nie będzie, ludzie przestali się bać, wojna daleko, ceny urosły, ale bezrobocie (jeszcze) nie. Gdyby hegemon miał pozwolić BRICSom na hossę od covidka, to musiałby być US-gedon niebawem.
  Właśnie brakuje mi odpowiednika 2001-2002 przed nami. 1998 to był covidek. 2022 to nie 2001/2002 jeszcze. Tym razem powinno się to wydłużyć. Chinageddon w 2024? BRICS-gedon wtedy? Bardzo proszę.

  2
  1. sumadartson

   Bezrobocie w tych okresach wynikało nie tyle z cykliczności co z jastrzębiej polityki NBP. Kolejni prezesi/eski trzymali stopy na poziomie lub powyżej poziomu wskaźnika wzrostu inflacji. Tłumienie rozwoju gospodarczego i skazywanie Polaków na emigrację zarobkową poprzez taką politykę było dla mnie wysoce wkur…jące. podobnie zresztą jak obecnie polityka proinflacyjna.

   1
   1. konsultant122

    Cóż czynić? Tak źle i tak nie dobrze. Lata dezinflacji i ograniczania wzrostu gospodarczego i wysokiego bezrobocia przechodzą w lata wzrostu gospodarczego z niskim bezrobociem,wysoką inflacją i wojną . I tą wojna też nie daje zielonego światła na długą hossę u nas. Oby nie miała bezpośredniego wpływu na wyceny nieruchomości.

    1
  1. sumadartson

   Jedyna waluta jaka przetrwała od zarania dziejów to srebro i złoto. W dodatku już za 15 lat skończy się ich “drukowanie”, jako że udokumentowanych zasobów wystarczy na 15 lat, przy obecnym tempie ich wydobycia.

   2
 10. dino54

  Skrutowo powiem tylko co do bezrobocia to wyprodukowalismy w ostatnich latach ogromna rzesze emerytow i dlatego rowniez jest niskie bezrobocie.Polskie spoleczenstwo mocno sie postarzalo.Mamy obecnie najwiecej emerytow w europie w stosunku do reszty spoleczenstwa.Najnizszy wiek emerytalny w Europie i jeszcze propozycje obnizenia wieku emerytalnego gdzie wszyscy w europie podnosza wiek emerytalny.Ciekawe kto bedzie pracowal na ta wielka liczbe emerytow?

  10
 11. sumadartson

  To niebywałe. POniemiecki der onet nawet nie kryje się z nienawiścią do wszystkiego co polskie. Po wygranej Igi Świątek w 3 rundzie Wimbledonu polskojęzyczni dali tytuł: Mecze Igi Świątek są nudne.
  Rozumicie kamerade DrQuality?
  To co dla Polaka jest radosne, dla nica jest nudne.
  A czy wy wicie zrozumicie co te polskojęzyczne kundle niemieckie napisały przed chwilą?:
  To niesamowite że Świątek wygrała drugiego seta z Bencić.
  One te poniemieckie jeszcze bardziej nienawidzą Polaków niż ruskie trole i wasz rozumicie towarzyszu protegowany @max2. Za co kurna, no za co?

  12
  1. sumadartson

   Patriotyzm, ekscelencjo, to za duży wiatr na twoją wełnę, zawszoną polskojęzyczną propagandą. Poczytaj sobie niezależną politycznie i światopoglądowo poezję Leśmiana. Docenisz wolność umysłu i potęgę słowa.

   10
  1. sumadartson

   Raczej zostali. Na piątkowej S i dzisiejszych porannych 2S. Na szczęście dzisiejsze zyski z pereł pokryły straty z S i jeszcze dorzuciły co nieco do sakwy. Jutrzejszy poranek zdecyduje o dalszym losie S. Bo perły raczej zostaną w sakwie. Raczej.

   3
      1. Max2

       Błąd logiczny. Skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia to po co piszesz? A bycie trutniem Ci uwłacza? Kopulowanie to chyba przyjemna sprawa? W sam raz dla kogoś, kto nie ma nic mądrego do powiedzenia 🙂

       1
     1. Max2

      A że Ciebie lubię kładę to na karb Twojej głupoty. Tego typu określenia używają “ruskie trolle” działając na podświadomość. ( Skoro putinoeuropa to walczy z demokratyczną Rosją – jako alternatywa) Takie stwierdzenia trafiają do młodych, rozczarowanych demokracją a nieznających realiów życia w kraju autorytatywnym.

  1. Max2

   Dziękuję za troskę o moje zdrowie. Lecz myślę ( co jest moją rzeczywistością) że rady “komuś” powinno zastosować się do siebie. Ta “rzeczywistość” być może jest tak skonstruowana iż to o kim myślimy ( aby dawać mu rady) ma zastosowanie do nas samych. W końcu Luto spoglądasz na rzeczywistość pod swoim kątem wynikłym z Twojego uwarunkowania.(swoich doświadczeń) Jak potrzebujesz ruchu i zdrowie Ci pozwala to wyjdz na rower lub pobiegać. 🙂

   A jeżeli coś Ci się “nie mieści w głowie” nie znaczy to, że jest nierealne, bo być może nie masz na tyle wyobrazni. 🙂

   1. Luto

    Tyle pisania i znów pudło. Plany treningowe realizuję bez zakłóceń. Twoja filozofia jest tak samo trafna jak rozpoczęcie krachu w październiku czy wrześniu 2022. Odnośnie PiSu jesteś tak samo pewny a jest zgoła odmiennie. Idź się przewietrz.

   1. sumadartson

    Jeśli prawdą jest co napisał @DrQuality, drogi bardzo, żeś ujawnił cudzą korespodencję toś ty nie tylko najgłupszy z ruskich troli ale i największy ch..oza na tym forum. Więc jeśli to prawda to od szlachty się odp….ol.

    8
    1. toya

     Korespondencja… Za duże słowo na możliwości autora.

     Zwykły obraz niezbyt wyrafinowanego “lizania mnie po rżyci” w kontraście do późniejszego bluzgania na mnie.

     Korespondencja to chyba opinie, dane, informacje, a nie dźwięki mlaskania i kapiącej śliny.

     Nic bardziej nie legitymizuje mojego podejścia, niż fakt, że w obronie owego staje tamten drugi idiota.

     Było minęło. Psy szczekają…

     3
  1. sumadartson

   Lepiej nie drzaźnij szlachty ekscelencjo, bom wkurzony na tę “głowę z ramionami” mistrza, co ją właśnie diabli wzięli. No ale póki sesja trwa:
   Nie chwal dnia przed zachodem
   A teściowej przed rozwodem.

   3
 12. ElSecator

  Rodzi się nowa wielka hossa.
  Do kilku prawd jakie rządzą giełdą, typu “kupuj kiedy leje się krew”, “większość nigdy nie ma racji”. “nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka”, ja dopisuję kolejną, która jest rezultatem obserwacji ostatnich kilku miesięcy.
  – nie mrugaj oczami bo możesz przespać recesję w Stanach.

  4
 13. toya

  Na potomkinię poczekam jeszcze kilka dni, ale dostałem dziś decyzję o pozwoleniu na broń obejmującego 10 sztuk broni sportowej i 20 sztuk broni kolekcjonerskiej.

  Obiecuję wszelkie nadwyżki inwestować w podniesienie potencjału obronnego okolicy : Mosiny, Mausery98, garandy M1 i inne pięknotki.

  3
 14. ElSecator

  Obecnie ameryka ocipiała na punkcie inteligencji z tranzystora i przez pół roku na tym koniu wyciągnęli 40%.
  W 1999r. jankeska gawiedź była zachłyśnięta internetem a Greenspan krzyczał że rynki są nieracjonalnie optymistyczne, po tym wystąpieniu rośli jeszcze przez dwa lata a w rok zrobili 100%

  16 tysięcy na ndx to tylko śmignie.

  2
 15. analityk-amator

  Na razie rynek zachowuje się zgodnie z moim wpisem z dnia 5 lipca 2023 o 12:02,który zamieściłem w ramach porady dla Ducha natury,a także zgodnie z moją prognozą z 7 lipca 2023 o 17:35.Czy w dalszym ciągu rynek będzie mnie słuchał,a mówiąc poważnie,czy ja nadal będę właściwie odczytywał jego zamiary,nie wiem,ale bym chciał,jak każdy.😁

  3
 16. konsultant122

  40 miesięcy minęło jak jeden dzień
  już bliżej jest niż dalej o tym wiem:)))
  A tak dolar spada tak jak i mój szef
  i tylko grosz per second ,co to jest ?!

  Grosz na sekunde jednak to jest coś,
  Lepszy ten grosik niż najlepszy byk,
  A czas tę hossę gania, ja na byka skakać
  Bo mam 40 nowych, bo mam 40 nowych , bo mam 40 nowych szans:)

  1
   1. toya

    Ile jesteśmy wyżej niż na koniec maja? 4%?

    Nieważne. Ja mam sygnał L po 2120 i za tyle kupię. Mimo, że w kościach czuje, że jak zlapię haczyk to mnie wystopują na 2045.

    Taki los i trudne życie wybiciowca. Trzeba znosić cierpliwie plaszczaki po -2, -2, -2% by w końcu nie przegapić momentu gdy uda się jakąś konkretną dźwignię założyć.

    Zamówiłem właśnie sejf na broń długą, więc humor mi dopisuje. Żona mówiła, żebym przygotował dom na zmiany. To przygotowuję. :-DDD

    2
  1. Max2

   Na blogu jest tylko jedna osoba która ma prawo wypowiadać się w materii hossy czy bessy. To on rozdaje karty nie tylko na naszym bananie ale też na całym świecie. I na nic Twoje zaklęcia i czary. Tą osobą jest Prezessso. Skuteczność trafień tego gościa wynosi 98% jako antywskaznika. Uważał bym bo teraz trafi.

   4
 17. toya

  Parafrazując Globisza “Panie Prezesso, za antywskaznik robię dzisiaj ja”

  3/4 anty-planu zrealizowane w ciągu tygodnia :-))) Mylić się też trzeba umieć celnie 🙂

  toya 5 lipca 2023

  Może być jeszcze lepiej w najblizszych dniach:

  1.Wsadzą w S po 2005
  2. Wystopują z S przy 2080
  3. Wsadzą na L po 2120
  4. Wystopują z L po 2045

  5
  1. toya

   i tylko parobka szkoda, że publicznie przytulił 20 pkt by w nastepnym ruchu – już cichaczem – wtopic ponad 100 😀

   Ale, ale… Na pewno grał w obie strony, z dziada prapradziada nauczony między wierzchowcami w pełnym galopie przeskakiwać mimo ciążącej rekordowej sakwy przy pasie.

   Międzymorze, Tęgoborze!
   Międzyzdroje, Tworki!

   11
  1. sumadartson

   1. Gospodarzowi wszystko się sprawdza.
   2. Gdy coś wygłąda że się nie sprawdza – patrz pkt 1.
   Rzeczywiście to wygląda podobnie jak w latach 2004-2007, jednak jeśli starszaki z FED zdecydują się “utrzymać wysokie stopy przez dłuższy czas”, to bardzo szybko doprowadzą global do roku 2008. Produkcja w jewrokołchozie spadła drugi miesiąc z rzędu.

   7
    1. sumadartson

     Obniżenie wskaźnika inflacji o 0,5 pkt kosztem recesji i bezrobocia jest tak samo mądre jak zwalczanie inflacji w Polsce kosztem likwidacji 20% potencjału gospodarczego w latach 1992-1993.
     Kup chopie trochę tych pereł i przestaniesz się stresować obecną i przyszłą hossą.

      1. macarek

       Przecież są obniżki stóp – rynek je robi. Np w Polsce 10y była 9% w październiku a dzisiaj jest 5.5%.
       Drugie to obniżki cen energii – też w tym okresie ogromne.
       No i biorąc pod uwagę ceny obligacji to akcje finansowe mocno zyskują na tym, w efekcie wpływając na indeks. Tak to widzę …

       3
 18. Idmmaximus

  Konso

  Rynek turecki rośnie o 500% myśląc twoim tokiem rozumowania po co było kupować ich akcje kilka lat temu to tylko dostosowanie inflacyjne a nie hossa ….

  dla mnie każdy kilkuletni wzrost na nowe ATH to hossa a z jakiego powodu to druga sprawa

  Jedni wolą trzymać dolara który spada inni wolą mieć akcje które rosną ( w inflacyjnym dostosowaniu ) …

  2
      1. konsultant122

       Ale skoro ma być ten kosmos na surowcach, starych gospodarkach , KGHMach, energetykach itd, budownictwie międzymorskim:), to generalnie powinno być jeszcze jedno uderzenie deflacyjne, jakieś roszady w systemach monetarnych (?) i powolna rosnąca inflacja potem.

       1. Idmmaximus

        Mi tylko do tej układanki o tanim dolarze hossie na surowcach , u nas hossie pokoleniowej itd w które wierzę nie pasuje jedno …. Rekordy i trwająca bańka na spółkach wzrostowych …. Ten puzelek mi lekko nie pasuje to tej układanki

        1
  1. Max2

   Nie wiem czy nawet AI (bez emocji) będzie w stanie skutecznie zarządzać portfelem. W końcu opiera się na przeszłych doświadczeniach (to co wydarzyło się na rynku). A czy obecna sytuacja związana z zadłużeniem państw miała miejsce? Mam wrażenie że pływamy po nieznanych wodach. No ale to tylko opinia laika.

 19. Prezesso

  No i niestety, Nasdaq mnie pogrążył. Uciekam z S i biorę LLLLL, żeby się szynko odkuć. Poszedł sygnał na tygodniówce, więc TO CHYBA FALA TRZECIA! U nas rano też powrót do LLLLL w takim razie, to koniec marzeń o JAKIEJKOLWIEK korekcie! Uciekający pociąg jenców nie bierze!

  Ale zaliczyłem wtopę, masakra…

  Oby jutro nie zrobili u nas luki 50 pkt., choć to bez znaczenia, bo HOSSA dopiero się zaczyna.

  Trza akcje kupić – DINO, KRUK i PKO na początek wystawiam PKC!

  NIE UDAŁ MI SIĘ TEN TREJD NA S… Ale STRATY TRZA CIĄĆ!

  Teraz TYLKO LLLLLL!!!!!!!

  4
 20. Prezesso

  L na SAPINKĘ właśnie poszło – też weszli na NOWY SZCZYT ROCZNY! Sygnał kupna!

  Nawiasem mówiąc, sporo musiałem dopłacić za utrzymanie pozycji SSSSS, ale dziś zrobili też NOWY SZCZYT 2122, sądziłem, że fałszywka, jutro w mordę znów będę mógł wziąć mniej L pod korek, co za pech.

  4
 21. Prezesso

  Teraz spojrzałem raz jeszcze – L na maxa z rana, już szykuję przelew CAŁEJ PREMII przez Express, 2 400 to jeszcze do 20 lipca pykną, 3 000 spokojnie do końca roku. TO BĘDZIE RZEŹ MISIA!

  I co ten duch znów odpierniczył? Prognozy z (I). Widać, że leszcz, nie to, co ja – KRÓL PARKIETU!

  4
  1. Prezesso

   S to samobójstwo! W tak silnym trendzie nie ma co się kopać z koniem! Zobacz, jak Nasdaq rozjechał leszczy, w tym mnie – rasowego mistrza. Dałem się nabrać na jakieś zawrotki… Tylko L – NIE MA SZANS na JAKIEKOLWIEK korekty. Debile nie widzą, że TO JEST TREND? Załóż okulary, konso i nie pisz pierdół, jak ten frajer duch.

   3
 22. Prezesso

  U nas jutro WIDŁY GÓRNE na otwarciu – NASDAQ robi dziurę w niebie!!!!!!

  I MOJE LLLLLL już zarabia – tak się robi kasę, frajerzy!

  Kto na S, ten przegrał życie!

  Nie ma mocnych na BYKA W USA, a u nas w zagrodzie JUŻ SIĘ MIERZĄ Z … 2222 NA OPEN!

  Co mnie martwi, bo S mi w mordę nie zamknęli.

  ALE TERAZ JARAM SIĘ NASDAQIEM – zarabianie na nim z trendem jest NAJLEPSZE NA ŚWIECI!

  L po wsze czasy!!!!!

  TYLKO NASDAQ!

  5
 23. toya

  “toya 16 listopada 2022

  Jeśli w Polsce nie uda się wygospodarować jakiegoś fragmentu przestrzeni komunikacji ze społeczeństwem, który będzie choć trochę asertywnie kwestionować narracje narzucane przez Kijów to to niezaopiekowane ciśnienie znajdzie ujście z korzyścią dla bardzo niefajnych grup.”

  Na dzień dzisiejszy:

  Nowy sondaż IBRiS. Najlepszy wynik w historii Konfederacji

  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nowy-sondaz-ibris-najlepszy-wynik-w-historii-konfederacji,nId,6901953#iwa_source=newsfeed_next

  Gdy pisałem to w listopadzie to spotkałem się z największą nagonką i ostracyzmem.

  Z perspektywy czasu stwierdzam, że to złodziej krzyczy nangłośniej “Łapać złodzieja!”.

  2
    1. ElSecator

     myślę, że nie sądzę.
     Jeśli mają odrobinę oleju w głowie, a liczę, że tak jest, to zostaną w opozycji do wszystkich, a w przypadku rządów mniejszościowych (bo dzięki Bogu na takie chyba będziemy skazani) będą handlować głosami w zamian za swoje projekty.

     Nie wiem czy to naiwne ale tak to widzę i byłoby to moim zdanie bardzo dobre.

     Aż do wyrwania POPiSowego chwasta

     4
       1. toya

        Kiedyś pisałem, że Konfederaści w tym cyklu to powidoki Samoobrony z wyborów w 2001.

        Mocno-dorosłe (metrykalnie) dzieci ówczesnych – zmielonych przemianami lat 90tych – “chłoporobotników”, którzy bali się Brukseli i liberalizmu, teraz są karmieni strachami o Ukrainizacji Polski (jeśli są socjalsami, drżącymi, że zabraknie na ich benefity) lub baśniami ekonomicznymi (jeśli są januszexami-mikroprzedsiebiorcami).

        Kiedyś wszystko było lepsze (nawet populizm), więc Konfederaści takiemu Lepperowi to mogą buty czyścić jeśli chodzi o instynkt polityczny.

        4
        1. ElSecator

         przekonywanie ludzi o “sukcesach” Leppera, który był stworzony przez WSIoków i skończył na stryczku, do Konfederacji, która ma dziś 15%, pomimo nieobecności w mediach Tuskowo-Kaczyńskich, to jednak inny poziom abstrakcji.

         2
         1. toya

          “do Konfederacji, która ma dziś 15%, pomimo nieobecności w mediach Tuskowo-Kaczyńskich, to jednak inny poziom abstrakcji.”

          To jest wlasnie bład popisu.

          Gdyby im dali dostep do mediow to ludzie szybciej by sie zorientowali z jakimi gamoniami mają do czynienia.

          Na TikToku mają mniej czasu się samozaorac 😀

          2
  1. analityk-amator

   A mnie jest wszystko jedno,w którym kierunku podąża rynek,ważne jest,żeby być po właściwej stronie.😁
   Dzisiaj WIG20,idąc śladami WIG-u i FW20,przebił szczyt z 16 czerwca,a tym samym zostały spełnione wszystkie warunki do zmiany trendu.Ale to wcale nie musi oznaczać,że to już.Niemniej jest blisko,coraz bliżej.Tak myślę.

 24. ElSecator

  Z dzisiejszych wiadomości można dowiedzieć się, że SWIG80 śrubuje rekordy wszechczasów, dolar już niebawem po 2zł, WIG20 nareszcie przezwycięży 30-letni marazm i podąży śladem jankesa, a nasdaq z SP500 to w ogóle opuszczą galaktykę.

  I tak się żyje na tej wsi. Od bandy do bandy

  5
 25. ElSecator

  Zysk na akcję JPMorgan w II kw. powyżej oczekiwań
  14/07/2312:57:01(PAP/NEWS)

  Przychody bankowości inwestycyjnej wyniosły 1,49 mld USD. Spodziewano się 1,38 mld USD.

  Po wynikach akcje banku w handlu przedsesyjnym zwyżkują ok. 2,7 proc.

  To jest ciekawy rodzaj recesji a niektórzy mówią też kryzysu

    1. konsultant122

     Inflacyjnie cała wartość gospodarki rośnie. Zyski rosną tak jak koszty i przychody. Przychody bardziej, oszczędza się na różnych kwestiach, na pracownikach itp., wmawiając im że kryzysk, inflacja itp.

 26. toya

  A co do wizji “na oko” dla W20 to nie sądzę, żebym zarobił na L branych po 2120.

  Dopiero na kolejnych S. Jeszcze w lipcu zacznie się kilkunastoprocentowa – może 20% (bo 16xx musi być 🙂 korekta.

  Dołek korekty w okolicach wyborów. Połowa – końcówka października.

  2

Dodaj komentarz