Jak zwykle z wielkim zainteresowaniem wysłuchałem najnowszej pogadanki Karola Janickiego na jego kanale YT “Wielka Historia” noszącej tytuł “Najgorsze stulecie w dziejach Polski i Europy. Tragedia nawet większa niż w XX wieku?”. Oto ona: Pada tam następująca teza: “W dziejach naszego kontynentu nigdy nie było gorzej niż w wieku XVII. Tu nie ma nawet konkurencji, …
Miesiąc: maj 2026
W południowo-zachodniej części warszawskiego Ursynowa, gdzie mieszkam, jest teraz zbyt ładna pogoda by się kisić przed komputerem, więc tylko sygnalizuję temat, którym chcę się tu zajmować w następnych dniach (i nie są to polowania na dziki). Dla przypomnienia: “cykl pokoleniowy“.